kio_thumbnail - en to mk translation catalogue (10 entries)

en: No MIME Type specified.
mk: Нема наведен MIME-тип.

en: No or invalid size specified.
mk: Нема големина или е зададена невалидна.

en: Cannot create thumbnail for directory
mk: Не можам да креирам сликичка за папката

en: No plugin specified.
mk: Не е зададен приклучок.

en: Cannot load ThumbCreator %1
mk: Не можам да го вчитам ThumbCreator %1

en: Cannot create thumbnail for %1
mk: Не можам да креирам сликичка за %1

en: Failed to create a thumbnail.
mk: Неуспех при креирање на сликичка.

en: Could not write image.
mk: Не можам да ја запишам сликата.

en: Failed to attach to shared memory segment %1
mk: Не успеав да се прикачам на делен мемориски сегмент %1

en: Image is too big for the shared memory segment
mk: Сликата е преголема за делениот мемориски сегмент
