kio-extras - en to nl translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
nl[0]: Bestand vergeten
nl[1]: Bestanden vergeten

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
nl[0]: Locatie vergeten
nl[1]: Locaties vergeten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
nl: De geselecteerde bestand(en) of locatie(s) uit de lijst met recent gebruikt in Dolphin en in menu's van Plasma verwijderen. Dit verwijdert of verplaatst de hulpbron(nen) niet.

en: Recent Documents
nl: Recente documenten

en: Recent Files
nl: Recente bestanden

en: Recent Locations
nl: Recente locaties
