kio-extras - en to nn translation catalogue (16 entries)

en: Unhandled AFC error code '%1'
nn: Uhandsama AFC-feilkode «%1»

en: Unhandled housearrest error code '%1'
nn: Uhandsama husarrest-kode «%1»

en: Unhandled instproxy error code '%1'
nn: Uhandsama instproxy-feilkode «%1»

en: The device is locked. Please enter the passcode on the device and try again.
nn: Eininga er låst. Skriv inn passkoden på eininga, og prøv så på nytt.

en: You have denied this computer access to the device.
nn: Du har nekta maskina tilgang til eininga.

en: You need to allow this computer to access the device. Please accept the prompt on the device and try again.
nn: Du må gje maskina tilgang til eininga. Vel å godta på eininga, og prøv så på nytt.

en: Cannot access the device. Make sure it is unlocked and allows this computer to access it.
nn: Får ikkje tilgang til eininga. Sjå til at ho er ikkje er låst og at du har gjeve denne maskina tilgang til ho.

en: Unhandled lockdownd code '%1'
nn: Uhandsama lockdownd-kode «%1»

en: Unhandled sbservices code '%1'
nn: Uhandsama sbservices-kode «%1»

en: Apple Devices
nn: Apple-einingar

[ctx: Link to folder with files stored inside apps]
en: Apps
nn: Appar

[ctx: Placeholder is device name]
en: %1 (Apps)
nn: %1 (appar)

en: Cannot read without opening file first
nn: Kan ikkje lesa utan å opna fil først

en: Cannot seek without opening file first
nn: Kan ikkje lesa innhald utan å opna fil først

en: Cannot write without opening file first
nn: Kan ikkje skriva data utan å opna fil først

en: Cannot rename between devices.
nn: Kan ikkje endra namn mellom einingar.
