kio_man - en to nn translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
nn: Fann ikkje noka manualside for <resource>%1</resource>.<nl/><nl/>Kontroller at du ikkje har feilstava namnet på sida, og merk at namn på manualsider skil mellom store og små bokstavar.<nl/><nl/>Viss namnet er rett, kan det vera at du må utvida søkjestien for manualsider, anten med miljøvariabelen <envar>MANPATH</envar> eller ei oppsettfil i mappa <filename>/etc</filename>.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
nn: Den valde manualsida refererer til ei anna side, <filename>%1</filename>,<nl/>men sida  <filename>%2</filename> som det vart referert til, finst ikkje.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
nn: Klarte ikkje lesa manualsida <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
nn: Klarte ikkje konvertera manualsida <filename>%1</filename>.

en: Manual Page Viewer Error
nn: Feil i KDE-manualsidevisar

en: There is more than one matching man page:
nn: Det finst fleire enn éi manualside som passar:

en: Multiple Manual Pages
nn: Fleire manualsider

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
nn: Merk: Dersom du les ei omsett manualside, kan det henda at ho inneheld feil eller er for gammal. Dersom du er i tvil, kan det vera lurt å sjå i den engelske utgåva.

en: Header Files
nn: Hovudfiler

en: Header Files (POSIX)
nn: Hovudfiler (POSIX)

en: User Commands
nn: Brukarkommandoar

en: User Commands (POSIX)
nn: Brukarkommandoar (POSIX)

en: System Calls
nn: Systemkall

en: Subroutines
nn: Underrutinar

en: Perl Modules
nn: Perl-modular

en: Network Functions
nn: Nettverksfunksjonar

en: Devices
nn: Einingar

en: File Formats
nn: Filformat

en: Games
nn: Spel

en: Miscellaneous
nn: Ymse

en: System Administration
nn: Systemadministrasjon

en: Kernel
nn: Kjerne

en: Local Documentation
nn: Lokale hjelpetekstar

en: New
nn: Ny

en: Main Manual Page Index
nn: Sideindeks for hovudmanual

en: Section %1
nn: Kapittel %1

en: Index for section %1: %2
nn: Oversikt for bolk %1: %2

en: Manual Page Index
nn: Sideindeks for manual

en: Generating Index
nn: Byggjer opp indeks

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
nn: Fann ikkje programmet <command>%1</command> på systemet. Sjå til at det er installert og tilgjengeleg via mapper i søkjestien (<envar>PATH</envar>-variabelen).
