kio_sftp - en to nn translation catalogue (37 entries)

en: Incorrect or invalid passphrase
nn: Feil passord

en: Could not allocate callbacks
nn: Klarte ikkje tildela tilbakefall

en: Could not set log verbosity.
nn: Klarte ikkje definera detaljnivå på logg.

en: Could not set log userdata.
nn: Klarte ikkje definera brukardata for logg.

en: Could not set log callback.
nn: Klarte ikkje tildela tilbakelogg for logg.

en: SFTP Login
nn: SFTP-innlogging

en: Use the username input field to answer this question.
nn: Bruk brukarnamnfeltet for å svara på dette spørsmålet.

en: Please enter your password.
nn: Skriv inn passordet.

en: Site:
nn: Nettstad:

[ctx: error message. %1 is a path, %2 is a numeric error code]
en: Could not read link: %1 [%2]
nn: Klarte ikkje lesa lenkja: %1 [%2]

en: Could not create a new SSH session.
nn: Klarte ikkje starta ny SSH-økt.

en: Could not set a timeout.
nn: Klarte ikkje definera tidsavbrot.

en: Could not disable Nagle's Algorithm.
nn: Klarte ikkje slå av Nagles algoritme.

en: Could not set compression.
nn: Klarte ikkje definera komprimeringsgrad.

en: Could not set host.
nn: Klarte ikkje definera vert.

en: Could not set port.
nn: Klart ikkje definera port.

en: Could not set username.
nn: Klarte ikkje definera brukarnamn.

en: Could not parse the config file.
nn: Klarte ikkje tolka oppsettfila.

en: Opening SFTP connection to host %1:%2
nn: Opnar SFTP-samband til vert %1:%2

en: Could not get server public key type name
nn: Klarte ikkje henta namn på offentlegnøkkel til tenaren

en: Could not create hash from server public key
nn: Klarte ikkje rekna ut hash frå offentlegnøkkel til tenaren

en: Could not create fingerprint for server public key
nn: Klarte ikkje laga fingeravtrykk for offentlegnøkkelen til tenaren

en: An %1 host key for this server was not found, but another type of key exists.
    An attacker might change the default server key to confuse your client into thinking the key does not exist.
    Please contact your system administrator.
    %2
nn: Fann ikkje vertsnøkkel %1 til denne tenaren, men det finst ein annan type nøkkel.
    Ein datasnok kan endra standardnøkkelen på tenaren for å få klienten din til å tru at nøkkelen ikkje finst.
    Ta kontakt med systemansvarleg.
    %2

[ctx: @title:window]
en: Host Identity Change
nn: Endring av vertsidentitet

[ctx: @info]
en: <para>The host key for the server <emphasis>%1</emphasis> has changed.</para><para>This could either mean that DNS spoofing is happening or the IP address for the host and its host key have changed at the same time.</para><para>The %2 key fingerprint sent by the remote host is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
nn: <para>Vertsnøkkelen til tenaren <emphasis>%1</emphasis> er endra.</para><para>Dette kan anten tyda på DNS-forfalsking eller at IP-adressa for verten og verts­nøkkelen vart endra på same tid.</para><para>Fingeravtrykket for %2-nøkkelen som er send av fjernverten er:<bcode>%3</bcode>Er du sikker på at du vil kopla til likevel?</para>

[ctx: @title:window]
en: Host Verification Failure
nn: Feil ved stadfesting av vert

[ctx: @info]
en: <para>The authenticity of host <emphasis>%1</emphasis> cannot be established.</para><para>The %2 key fingerprint is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
nn: <para>Klarar ikkje avgjera om verten <emphasis>%1</emphasis> er ekte.</para><para>Fingeravtrykket til %2-nøkkelen er:<bcode>%3</bcode>Er du sikker på at du vil kopla til likevel?</para>

[ctx: @action:button]
en: Connect Anyway
nn: Kopla til likevel

en: Authentication failed.
nn: Feil ved autentisering.

en: Authentication failed. The server didn't send any authentication methods
nn: Feil ved autentisering. Tenaren oppgav ikkje nokon autentiseringsmetodar.

en: Please enter your username and password.
nn: Skriv inn brukarnamn og passord.

en: Incorrect username or password
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: Unable to request the SFTP subsystem. Make sure SFTP is enabled on the server.
nn: Klarte ikkje spørja etter undersystemet til SFTP. Sjå til at SFTP er tillate på tenaren.

en: Could not initialize the SFTP session.
nn: Klarte ikkje starta SFTP-økta.

en: Successfully connected to %1
nn: Vellukka tilkopling til %1

en: Invalid sftp context
nn: Ugyldig SFTP-kontekst

en: Could not change permissions for
    %1
nn: Klarte ikkje endra løyva for
    %1
