kio-extras - en to nn translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
nn[0]: Gløym fila
nn[1]: Gløym filene

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
nn[0]: Gløym mappa
nn[1]: Gløym mappene

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
nn: Fjern merkt fil(er) eller mappe(r) frå lista over nyleg brukte filer/mapper i Dolphin og Plasma. Sjølve filene/mappene vert ikkje fjerna.

en: Recent Documents
nn: Nyleg brukte dokument

en: Recent Files
nn: Nyleg brukte filer

en: Recent Locations
nn: Nyleg brukte mapper
