kio-extras - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
pt_BR[0]: Esquecer arquivo
pt_BR[1]: Esquecer arquivos

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
pt_BR[0]: Esquecer local
pt_BR[1]: Esquecer locais

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
pt_BR: Remova os arquivos ou locais selecionados da lista de usados recentemente no Dolphin e nos menus do Plasma. Isto não remove ou move os recurso(s).

en: Recent Documents
pt_BR: Documentos recentes

en: Recent Files
pt_BR: Arquivos recentes

en: Recent Locations
pt_BR: Locais recentes
