kio_man - en to ro translation catalogue (25 entries)

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
ro: Pagina de manual <filename>%1</filename> nu a putut fi citită.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
ro: Pagina de manual <filename>%1</filename> nu a putut fi convertită.

en: There is more than one matching man page:
ro: Există mai mult de o pagină de manual potrivită:

en: Multiple Manual Pages
ro: Pagini de manual multiple

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
ro: Notă: dacă citiți o pagină de manual în limba dumneavoastră, aveți în vedere că aceasta poate fi învechită sau poate conține greșeli. Dacă aveți dubii, consultați versiunea engleză.

en: Header Files
ro: Fișiere-antet

en: Header Files (POSIX)
ro: Fișiere-antet (POSIX)

en: User Commands
ro: Comenzi utilizator

en: User Commands (POSIX)
ro: Comenzi utilizator (POSIX)

en: System Calls
ro: Apeluri de sistem

en: Subroutines
ro: Subrutine

en: Perl Modules
ro: Module Perl

en: Network Functions
ro: Funcții de rețea

en: Devices
ro: Dispozitive

en: File Formats
ro: Formate de fișiere

en: Games
ro: Jocuri

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: System Administration
ro: Administrare de sistem

en: Local Documentation
ro: Documentația locală

en: New
ro: Noi

en: Main Manual Page Index
ro: Index principal de pagini de manual

en: Section %1
ro: Secțiunea %1

en: Index for section %1: %2
ro: Index pentru secțiunea %1: %2

en: Manual Page Index
ro: Index de pagini de manual

en: Generating Index
ro: Generez indexul
