kio-extras - en to sa translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
sa: <resource>%1</resource> मेलनं कोऽपि man पृष्ठं न लब्धम्।<nl/><nl/>पृष्ठस्य नाम गलत् न टङ्कितवान् इति पश्यन्तु, तथा च man पृष्ठनामानि लघुसंवेदनशीलाः इति अवलोकयन्तु।<nl/><nl/>यदि नाम सम्यक् अस्ति, तर्हि भवद्भिः man पृष्ठानां अन्वेषणमार्गस्य विस्तारः करणीयः भवेत्, <envar>MANPATH</envar> वातावरणचरस्य उपयोगेन वा अथवा <filename>/etc</filename> निर्देशिका।

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
sa: निर्दिष्टं man पृष्ठं अन्यं पृष्ठं <filename>%1</filename> सन्दर्भयति,<nl/>किन्तु सन्दर्भितं पृष्ठं <filename>%2</filename> न लब्धम् ।

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
sa: <filename>%1</filename> इति man पृष्ठं पठितुं न शक्यते ।

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
sa: <filename>%1</filename> इति man पृष्ठं परिवर्तयितुं न शक्यते ।

en: Manual Page Viewer Error
sa: मैनुअल पृष्ठ दर्शक त्रुटि

en: There is more than one matching man page:
sa: एकादशाधिकं मेलयुक्तं मनुष्यपृष्ठं अस्ति:

en: Multiple Manual Pages
sa: अनेक मैनुअल पृष्ठ

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
sa: नोटः- यदि भवान् स्वभाषायां man पृष्ठं पठति तर्हि सावधानः भवतु यत् तस्मिन् काश्चन त्रुटयः सन्ति अथवा अप्रचलिताः भवितुम् अर्हन्ति। संशयस्य सति भवद्भिः आङ्ग्लभाषायाः संस्करणं अवलोकितव्यम् ।

en: Header Files
sa: शीर्षकसञ्चिकाः

en: Header Files (POSIX)
sa: शीर्षकसञ्चिकाः (POSIX)

en: User Commands
sa: उपयोक्तृ आदेशाः

en: User Commands (POSIX)
sa: उपयोक्तृ आदेशाः (POSIX) .

en: System Calls
sa: सिस्टम् कॉल्स्

en: Subroutines
sa: उपनियमा

en: Perl Modules
sa: पर्ल मॉड्यूल

en: Network Functions
sa: संजालकार्यम्

en: Devices
sa: यन्त्राणि

en: File Formats
sa: सञ्चिकास्वरूपाः

en: Games
sa: क्रीडाः

en: Miscellaneous
sa: विविध

en: System Administration
sa: प्रणाली प्रशासन

en: Kernel
sa: कर्नेल

en: Local Documentation
sa: स्थानीय दस्तावेजीकरण

en: New
sa: नूतनम्‌

en: Main Manual Page Index
sa: मुख्य पुस्तिका पृष्ठ अनुक्रमणिका

en: Section %1
sa: खण्डः %1

en: Index for section %1: %2
sa: %1 खण्डस्य अनुक्रमणिका: %2

en: Manual Page Index
sa: मैनुअल पृष्ठ अनुक्रमणिका

en: Generating Index
sa: अनुक्रमणिका जनयति

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
sa: भवतः प्रणाल्यां <command>%1</command> कार्यक्रमं न लब्धम् । कृपया आवश्यके सति संस्थापयन्तु, तथा च <envar>PATH</envar> इति वातावरणचरस्य उपयोगेन एतत् प्राप्तुं शक्यते इति सुनिश्चितं कुर्वन्तु ।
