kio5_thumbnail - en to sr@latin translation catalogue (11 entries)

[ctx: @option:check]
en: Rotate the image automatically
sr@latin: Rotiraj sliku automatski

en: No MIME Type specified.
sr@latin: MIME tip nije zadat.

en: No or invalid size specified.
sr@latin: Veličina nije zadata ili nije ispravna.

en: Cannot create thumbnail for directory
sr@latin: Ne mogu da napravim sličicu za fasciklu

en: No plugin specified.
sr@latin: Priključak nije zadat.

en: Cannot load ThumbCreator %1
sr@latin: Ne mogu da učitam „ThumbCreator“ %1

en: Cannot create thumbnail for %1
sr@latin: Ne mogu da napravim sličicu za %1

en: Failed to create a thumbnail.
sr@latin: Neuspeh stvaranja sličice.

en: Could not write image.
sr@latin: Ne mogu da upišem sliku.

en: Failed to attach to shared memory segment %1
sr@latin: Ne mogu da se prikačim na segment deljene memorije %1

en: Image is too big for the shared memory segment
sr@latin: Slika je prevelika za segment deljene memorije
