kio-extras - en to sv translation catalogue (16 entries)

en: Unhandled AFC error code '%1'
sv: Obehandlad AFC-felkod '%1'

en: Unhandled housearrest error code '%1'
sv: Obehandlad husarrest-felkod '%1'

en: Unhandled instproxy error code '%1'
sv: Obehandlad instproxy-felkod '%1'

en: The device is locked. Please enter the passcode on the device and try again.
sv: Enheten är låst. Ange enhetens lösenord och försök igen.

en: You have denied this computer access to the device.
sv: Du har nekat datorn åtkomst till enheten.

en: You need to allow this computer to access the device. Please accept the prompt on the device and try again.
sv: Du måste ge datorn tillåtelse att komma åt enheten. Acceptera frågan på enheten och försök igen.

en: Cannot access the device. Make sure it is unlocked and allows this computer to access it.
sv: Kan inte komma åt enheten. Säkerställ att den är upplåst och tillåt datorn att komma åt den.

en: Unhandled lockdownd code '%1'
sv: Obehandlad lockdownd-felkod '%1'

en: Unhandled sbservices code '%1'
sv: Obehandlad sbservices-felkod '%1'

en: Apple Devices
sv: Apple-enheter

[ctx: Link to folder with files stored inside apps]
en: Apps
sv: Program

[ctx: Placeholder is device name]
en: %1 (Apps)
sv: %1 (program)

en: Cannot read without opening file first
sv: Kan inte läsa utan att först öppna filen

en: Cannot seek without opening file first
sv: Kan inte söka utan att först öppna filen

en: Cannot write without opening file first
sv: Kan inte skriva utan att först öppna filen

en: Cannot rename between devices.
sv: Kan inte byta namn mellan enheter.
