kio_man - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
th: ข้อแนะนำ: หากคุณดูคู่มือที่เป็นภาษาของคุณเอง โปรดจำไว้ว่ามันอาจจะมีข้อผิดพลาด หรืออาจจะล้าสมัยไปแล้ว ในกรณีที่คุณสงสัย คุณควรจะไปเปิดดูรุ่นที่เป็นภาษาอังกฤษ

en: User Commands
th: คำสั่งของผู้ใช้

en: System Calls
th: คำสั่งของระบบ

en: Subroutines
th: รูทีนย่อย

en: Perl Modules
th: มอดูลภาษาเพิร์ล

en: Network Functions
th: ฟังก์ชันเครือข่าย

en: Devices
th: อุปกรณ์

en: File Formats
th: รูปแบบแฟ้ม

en: Games
th: เกมส์

en: Miscellaneous
th: เบ็ดเตล็ด

en: System Administration
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Kernel
th: เคอร์เนล

en: Local Documentation
th: เอกสารภายในระบบ

en: New
th: ใหม่

en: Section %1
th: หัวข้อ %1

en: Generating Index
th: กำลังทำการสร้างดัชนี
