kio-extras - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Unhandled AFC error code '%1'
tr: İşlenmemiş AFC hata kodu '%1'

en: Unhandled housearrest error code '%1'
tr: İşlenmemiş ev hapsi hata kodu '%1'

en: Unhandled instproxy error code '%1'
tr: İşlenmemiş anlık vekil hata kodu '%1'

en: The device is locked. Please enter the passcode on the device and try again.
tr: Aygıt kilitli. Aygıtta açma kodunu girip yeniden deneyin.

en: You have denied this computer access to the device.
tr: Aygıt erişimi için bu bilgisayara izin vermediniz.

en: You need to allow this computer to access the device. Please accept the prompt on the device and try again.
tr: Aygıt erişimi için bu bilgisayara izin vermeniz gerekiyor. Lütfen aygıttaki istemi kabul edin ve yeniden deneyin.

en: Cannot access the device. Make sure it is unlocked and allows this computer to access it.
tr: Aygıta erişilemiyor. Aygıtın kilidinin açık olduğundan ve bu bilgisayarın ona erişimine izin verdiğinden emin olun.

en: Unhandled lockdownd code '%1'
tr: İşlenmemiş kilit altına alma kodu '%1'

en: Unhandled sbservices code '%1'
tr: İşlenmemiş sbservices kodu '%1'

en: Apple Devices
tr: Apple Aygıtları

[ctx: Link to folder with files stored inside apps]
en: Apps
tr: Uygulamalar

en: Cannot read without opening file first
tr: Önce dosyayı açmadan okunamıyor

en: Cannot seek without opening file first
tr: Önce dosyayı açmadan içinde aranamıyor

en: Cannot write without opening file first
tr: Önce dosyayı açmadan yazılamıyor

en: Cannot rename between devices.
tr: Aygıtlar arasında yeniden adlandırma yapılamıyor.
