kio_gopher - en to ca@valencia translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
ca@valencia: S'està connectant a %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
ca@valencia: S'ha contactat amb %1. S'està obtenint les dades...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
ca@valencia: S'han rebut %1 bytes de %2...

en: Enter a search term:
ca@valencia: Introduïu un terme a cercar:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
ca@valencia: Cerca
