kio_gopher - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
cs: Připojování k %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
cs: %1 připojeno. Získávám data...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
cs: Obdrženo %1 B z %2...

en: Enter a search term:
cs: Zadejte vyhledávací podmínky:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
cs: Hledat
