kio_gopher - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
de: Verbindung zu %1 wird aufgebaut ...

en: %1 contacted. Retrieving data...
de: %1 kontaktiert. Daten werden empfangen ...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
de: %1 Bytes von %2 empfangen ...

en: Enter a search term:
de: Bitte Suchbegriff eingeben:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
de: Suchen
