kio_gopher - en to eo translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
eo: Konektanta al %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
eo: %1 konektita. Elŝutas datumojn

en: Retrieved %1 bytes from %2...
eo: Ricevas %1 bitokojn el %2...

en: Enter a search term:
eo: Entajpu serĉesprimon

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
eo: Serĉi
