kio_gopher - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
es: Conectando a %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
es: %1 contactado. Recibiendo datos...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
es: Recibidos %1 bytes de %2...

en: Enter a search term:
es: Introduzca un término de búsqueda:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
es: Buscar
