kio_gopher - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
gl: Conectando con %1…

en: %1 contacted. Retrieving data...
gl: Contactou con %1. Recuperando os datos…

en: Retrieved %1 bytes from %2...
gl: Obtivéronse %1 bytes de %2…

en: Enter a search term:
gl: Insira un termo a buscar:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
gl: Buscar
