kio_gopher - en to is translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
is: Tengist %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
is: %1 tengdur. Sæki gögn...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
is: Náði í %1 bæti frá %2...

en: Enter a search term:
is: Sláðu inn leitarorð:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
is: Leita
