kio_gopher - en to lv translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
lv: Pieslēdzas %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
lv: %1 savienots. Ielādē datus...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
lv: Ielādēti %1 baiti no %2...

en: Enter a search term:
lv: Ievadiet meklēšanas tekstu:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
lv: Meklēt
