kio_gopher - en to nl translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
nl: Verbindt met %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
nl: Contact gemaakt met %1. Gegevens worden opgehaald...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
nl: Ontving %1 bytes van %2...

en: Enter a search term:
nl: Voer een zoekterm in:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
nl: Zoeken
