KDE 4 - en to nn translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
nn: Koplar til %1 …

en: %1 contacted. Retrieving data...
nn: %1 kontakta. Tek imot data …

en: Retrieved %1 bytes from %2...
nn: Har fått %1 byte frå %2 …

en: Enter a search term:
nn: Skriv inn søkjetekst:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
nn: Søk
