kio_gopher - en to pl translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
pl: Łączenie z %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
pl: %1 połączony. Pobieranie danych...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
pl: Pobrano %1 bajtów od %2...

en: Enter a search term:
pl: Podaj frazę do znalezienia:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
pl: Znajdź
