kio_gopher - en to pt_BR translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
pt_BR: Conectando em %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
pt_BR: %1 contactado. Recuperando dados...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
pt_BR: Recuperados %1 bytes de %2...

en: Enter a search term:
pt_BR: Digite um termo de pesquisa:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
pt_BR: Pesquisar
