kio_gopher - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
ro: Conectez la %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
ro: %1 găsit. Primesc date...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
ro: Primit %1 octeți de la %2...

en: Enter a search term:
ro: Introduceți termenul de căutat:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
ro: Caută
