kio_gopher - en to sk translation catalogue (5 entries)

en: Connecting to %1...
sk: Pripájanie k %1...

en: %1 contacted. Retrieving data...
sk: %1 kontaktovaný. Prijímam dáta...

en: Retrieved %1 bytes from %2...
sk: Prijatých %1 bajtov od %2...

en: Enter a search term:
sk: Zadajte hľadaný výraz:

[ctx: Text on a search button, like at a search engine]
en: Search
sk: Hľadať
