kcmkio - en to bs translation catalogue (1284 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
bs: Nije moguće izmeniti vlasništvo nad fajlom %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
bs: <qt>Ne mogu da promijenim vlasništvo nad fajlom <filename>%1</filename>. Nemate dovoljno dozvola za ovakvu promjenu.</qt>

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
bs: Nije moguće kreirati simboličku vezu "%1".
     Odredišni sistem datoteka (%2) ne podržava simbolične veze.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
bs: Nije moguće kreirati "%1".
    Odredišni sistem datoteka (%2) ne dozvoljava sledeće znakove u folderuimena: %3
    Odabirom Zamijeni zamijenit ćete sve nevažeće znakove (na odredištunaziva foldera) s donjom crtom "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
bs: Nije moguće kreirati "%1".
    Odredišni sistem datoteka (%2) ne dozvoljava sledeće znakove u fajluimena: %3
    Odabirom Zamijeni zamijenit ćete sve nevažeće znakove (na odredištunaziva fajla) s donjom crtom "_".

en: Folder Already Exists
bs: Direktorij veÄ‡ postoji

en: File Already Exists
bs: Datoteka veÄ‡ postoji

en: Already Exists as Folder
bs: VeÄ‡ postoji kao direktorij

en: Trash
bs: Smeće

en: No Exec field in %1
bs: Greška u obradi izvršnog polja u %1

en: Could not find the program '%1'
bs: Ne mogu da pronaÄ‘em program <application>%1</application>

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
bs: Program '%1' je pronađen na '%2', ali mu nedostaju izvršne dozvole.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
bs: Programu '%1' nedostaju izvršne dozvole.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
bs: Sintaksička greška u komandi %1 dolazi od %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
bs: Terminal %1 nije pronađen pri pokušaju pokretanja %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
bs: Greška u sintaksi u komandi %1 pri pokušaju pokretanja %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
bs[0]: %1 dan %2
bs[1]: %1 dana %2
bs[2]: %1 dana %2

en: %1 Item | %1 Items
bs[0]: %1 stavka
bs[1]: %1 stavke
bs[2]: %1 stavki

en: 1 Folder | %1 Folders
bs[0]: %1 direktorij
bs[1]: %1 direktorija
bs[2]: %1 direktorija

en: 1 File | %1 Files
bs[0]: %1 datotekama
bs[1]: %1 datoteke
bs[2]: %1 datoteka

[ctx: @title job]
en: Moving
bs: PremjeÅ¡tanje

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
bs: Izvor

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
bs: OdrediÅ¡te

[ctx: @title job]
en: Copying
bs: Kopiranje

[ctx: @title job]
en: Creating directory
bs: Stvaranje direktorija

en: Directory
bs: Direktorij

[ctx: @title job]
en: Deleting
bs: Brisanje

en: File
bs: Datoteka

[ctx: @title job]
en: Examining
bs: Ispitivanje

[ctx: @title job]
en: Transferring
bs: PrenoÅ¡enje

[ctx: @title job]
en: Mounting
bs: Montiranje

en: Device
bs: UreÄ‘aj

en: Mountpoint
bs: TaÄka montiranja

[ctx: @title job]
en: Unmounting
bs: Demontiranje

en: Change Attribute
bs: Promjena atributa

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
bs: Root privilegije su potrebne za promjenu atributa datoteke. Da li želišnastaviti?

en: Copy Files
bs: Kopiraj fajlove

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
bs: Za dovršetak operacije kopiranja potrebne su root privilegije. Da li želišnastaviti?

en: Delete Files
bs: Brisanje datoteka

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
bs: Za dovršetak operacije brisanja potrebne su root privilegije. Kako god,to može oštetiti vaš sistem. Želite li nastaviti?

en: Create Folder
bs: Napravite folder

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
bs: Za kreiranje ove fascikle potrebne su root privilegije. Želite li nastaviti?

en: Move Items
bs: Pomjeri stavke

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
bs: Za dovršetak operacije premještanja potrebne su root privilegije. Da li želišnastaviti?

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
bs: Root privilegije su potrebne za završetak preimenovanja. Želite li nastaviti?

en: Create Symlink
bs: Kreiraj simboliÄku vezu

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
bs: Za kreiranje simbolične veze potrebne su root privilegije. Želite li nastaviti?

en: Transfer data
bs: Prijenos podataka

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
bs: Root privilegije su potrebne za završetak prijenosa podataka. Da li želišnastaviti?

en: Could not read %1.
bs: Ne mogu da Äitam <filename>%1</filename>.

en: Could not write to %1.
bs: Nije mogu da piÅ¡em u <filename>%1</filename>.

en: Could not start process %1.
bs: Ne mogu da pokrenem proces %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
bs: Unutrašnja greška
    Izvijestite o ovoj grešci preko https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
bs: LoÅ¡e formiran URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
bs: Protokol %1 nije podrÅ¾an.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
bs: Protokol %1 je samo filterski protokol.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
bs: <filename>%1</filename> je direktorij, a oÄekivana je datoteka.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
bs: <filename>%1</filename> je datoteka, a oÄekivan je direktorij.

en: The file or folder %1 does not exist.
bs: Datoteka ili direktorij <filename>%1</filename> ne postoji.

en: A file named %1 already exists.
bs: Datoteka po imenu <filename>%1</filename> veÄ‡ postoji.

en: A folder named %1 already exists.
bs: Direktorij po imenu <filename>%1</filename> veÄ‡ postoji.

en: No hostname specified.
bs: Nije navedeno ime domaÄ‡ina.

en: Unknown host %1
bs: Nepoznat domaÄ‡in %1

en: Access denied to %1.
bs: Odbijen pristup do <filename>%1</filename>.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
bs: Pristup odbijen.
    Ne mogu da piÅ¡em u <filename>%1</filename>.

en: Could not enter folder %1.
bs: Ne mogu da uÄ‘em u direktorij <filename>%1</filename>.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
bs: Protokol %1 ne implementira servis direktorija.

en: Found a cyclic link in %1.
bs: PronaÄ‘ena kruÅ¾na veza u <filename>%1</filename>.

en: Found a cyclic link while copying %1.
bs: PronaÄ‘ena kruÅ¾na veza prilikom kopiranja <filename>%1</filename>.

en: Could not create socket for accessing %1.
bs: Ne mogu da napravim soket za pristup <filename>%1</filename>.

en: Could not connect to host %1.
bs: Ne mogu da se poveÅ¾em sa domaÄ‡inom %1.

en: Connection to host %1 is broken.
bs: Prekinuta veza sa domaÄ‡inom %1.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
bs: Protokol %1 nije filterski protokol.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
bs: Ne mogu da montiram ureÄ‘aj.
    Prijavljena je greÅ¡ka:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
bs: Ne mogu da demontiram ureÄ‘aj.
    Prijavljena je greÅ¡ka:
    %1

en: Could not read file %1.
bs: Ne mogu da Äitam datoteku <filename>%1</filename>.

en: Could not write to file %1.
bs: Ne mogu da piÅ¡em u datoteku <filename>%1</filename>.

en: Could not bind %1.
bs: Ne mogu da veÅ¾em %1.

en: Could not listen %1.
bs: Ne mogu da sluÅ¡am %1.

en: Could not accept %1.
bs: Ne mogu da prihvatim %1.

en: Could not access %1.
bs: Ne mogu da pristupim do %1.

en: Could not terminate listing %1.
bs: Ne mogu da prekinem ispis %1.

en: Could not make folder %1.
bs: Ne mogu da napravim direktorij <filename>%1</filename>.

en: Could not remove folder %1.
bs: Ne mogu da uklonim direktorij <filename>%1</filename>.

en: Could not resume file %1.
bs: Ne mogu da nastavim datoteku <filename>%1</filename>.

en: Could not rename file %1.
bs: Ne mogu da preimenujem datoteku <filename>%1</filename>.

en: Could not change permissions for %1.
bs: Ne mogu da promijenim dozvole za <filename>%1</filename>.

en: Could not change ownership for %1.
bs: Ne mogu da promijenim vlasniÅ¡tvo nad <filename>%1</filename>.

en: Could not delete file %1.
bs: Ne mogu da obriÅ¡em datoteku <filename>%1</filename>.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
bs: Proces protokola %1 je neoÄekivano umro.

en: Error. Out of memory.
    %1
bs: GreÅ¡ka. Nema viÅ¡e memorije.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
bs: Nepoznat proksi domaÄ‡in
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
bs: OvlaÅ¡Ä‡ivanje propalo, autentifikacija %1 nije podrÅ¾ana

en: User canceled action
    %1
bs: Korisnik je odustao od radnje
    %1

en: Internal error in server
    %1
bs: UnutraÅ¡nja greÅ¡ka u serveru
    %1

en: Timeout on server
    %1
bs: Isteklo vrijeme na serveru
    %1

en: Unknown error
    %1
bs: Nepoznata greÅ¡ka
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
bs: Nepoznat prekid
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
bs: Ne mogu da obriÅ¡em izvornu datoteku <filename>%1</filename>.
    Provjerite dozvole.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
bs: Ne mogu da obriÅ¡em djelimiÄnu datoteku <filename>%1</filename>.
    Provjerite dozvole.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
bs: Ne mogu da preimenujem izvornu datoteku <filename>%1</filename>.
    Provjerite dozvole.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
bs: Ne mogu da preimenujem djelimiÄnu datoteku <filename>%1</filename>.
    Provjerite dozvole.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
bs: Ne mogu da napravim simboliÄku vezu <filename>%1</filename>.
    Provjerite dozvole.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
bs: Nije moguće kreirati simbolične veze na %1.
    Odredišni sistem datoteka ne podržava simbolične veze.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
bs: Nema dovoljno prostora na disku za pisanje %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
bs: Izvorna i odrediÅ¡na datoteka su iste.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
bs: Server zahtijeva %1, ali nije dostupan.

en: Access to restricted port in POST denied.
bs: Odbijen pristup ograniÄenom portu u POSTâ€‘u.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
bs: Potrebna informacija o veliÄini sadrÅ¾aja nije data POST operacijom.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
bs: Datoteka ili fascikla se ne mogu ispustiti na sebe

en: A folder cannot be moved into itself
bs: Fascikla se ne može premestiti u sebe

en: Communication with the local password server failed
bs: Komunikacija s lokalnim poslužiteljem lozinki nije uspjela

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
bs: Nije moguće prenijeti <filename>%1</filename> jer je prevelik. Theodredišni sistem datoteka podržava samo datoteke do 4GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
bs: Eskalacija privilegija nije potrebna jer 
    '%1' je u vlasništvu trenutnog korisnika.
    Molimo pokušajte ponovo nakon promjene dozvola.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
bs: Nepoznati kod greške %1
    %2
    Molimo pošaljite kompletan izveštaj o grešci na https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

en: <b>Technical reason</b>:
bs: <b>TehniÄki razlog</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
bs: <b>Detalji zahtjeva</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
bs: <li>Protokol: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
bs: <li>Datum i vrijeme: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
bs: <li>Dodatni podaci: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
bs: <b>MoguÄ‡i uzroci</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
bs: <b>MoguÄ‡a rjeÅ¡enja</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
bs: (nepoznat)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
bs: Obratite se podrÅ¡ci radi dalje pomoÄ‡i, bilo da se radi o sistem-administratoru ili grupi za tehniÄku podrÅ¡ku.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
bs: Obratite se administratoru servera radi dalje pomoÄ‡i.

en: Check your access permissions on this resource.
bs: Provjerite vaÅ¡a prava pristupa za ovaj resurs.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
bs: MoÅ¾da su vam prava pristupa nedovoljna za izvoÄ‘enje zahtijevanog postupka nad ovim resursom.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
bs: Datoteku moÅ¾da koristi neki drugi korisnik ili program (zbog Äega je zakljuÄan).

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
bs: Provjerite da li neki drugi program ili korisnik koristi datu datoteku ili ju je zakljuÄao.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
bs: Iako malo vjerovatno, moÅ¾da je doÅ¡lo do hardverske greÅ¡ke.

en: You may have encountered a bug in the program.
bs: MoÅ¾da ste naiÅ¡li na greÅ¡ku u programu.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bs: Ovo je najvjerovatnije prouzrokovano greÅ¡kom u programu. Razmislite o slanju izvjeÅ¡taja o greÅ¡ci kao Å¡to je opisano ispod.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
bs: AÅ¾urirajte program na najnoviju verziju. VaÅ¡a distribucija bi trebalo da obezbjeÄ‘uje alatke za aÅ¾uriranje programÃ¢.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
bs: Kada ništa drugo ne uspe, razmislite o tome da pomognete KDE timu ili trećoj straniodržava ovaj softver podnošenjem izveštaja o grešci visokog kvaliteta. Ako jesoftver obezbeđuje treća strana, kontaktirajte ih direktno.U suprotnom, prvo pogledajte da li je neko poslao istu greškuinače tako što ćete pretražiti <a href="https://bugs.kde.org/">KDE izveštavanje o greškamaveb-sajt</a>. Ako ne, uzmite u obzir gore navedene detalje i uključite ihu vašem izveštaju o grešci, zajedno sa onoliko drugih detalja za koje mislite da bi mogli da pomognu.

en: There may have been a problem with your network connection.
bs: MoÅ¾da postoji problem sa vaÅ¡om vezom ka mreÅ¾i.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bs: MoÅ¾da postoji problem u mreÅ¾noj postavi. Ako ste u skorije vrijeme bez problema pristupali Internetu, ovo je malo vjerovatno.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
bs: MoÅ¾da postoji problem u nekoj taÄki duÅ¾ mreÅ¾nog puta izmeÄ‘u servera i ovog raÄunara.

en: Try again, either now or at a later time.
bs: PokuÅ¡ajte ponovo, odmah ili malo kasnije.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
bs: MoÅ¾da je doÅ¡lo do greÅ¡ke ili nesaglasnosti protokola.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
bs: Uvjerite se da resurs postoji i pokuÅ¡ajte ponovo.

en: The specified resource may not exist.
bs: Navedeni resurs moÅ¾da ne postoji.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
bs: Provjerite da li ste unijeli taÄnu lokaciju i pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Check your network connection status.
bs: Provjerite stanje veze ka mreÅ¾i.

en: Cannot Open Resource For Reading
bs: Ne mogu da otvorim resurs za Äitanje

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
bs: <qt>Ovo znaÄi da sadrÅ¾aj zahtijevane datoteke ili direktorija <filename>%1</filename> ne moÅ¾e biti dobavljen jer nije mogao biti obezbjeÄ‘en pristup za Äitanje.</qt>

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole da Äitate datoteku ili otvorite direktorij.

en: Cannot Open Resource For Writing
bs: Ne mogu da otvorim resurs za upisivanje

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
bs: <html>Ovo znaÄi da datoteka <filename>%1</filename> ne moÅ¾e biti zapisana kao Å¡to je zahtijevano, zato Å¡to se ne moÅ¾e dobiti pristup za upis.</html>

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
bs: Nije moguće pokrenuti proces koji zahteva %1 protokol

en: Unable to Launch Process
bs: Ne mogu da pokrenem proces

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
bs: Program na vašem računaru koji omogućava pristup <strong>%1</strong> protokol nije mogao biti pronađen ili pokrenut. Ovo je obično zbogtehnički razlozi.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
bs: Program koji obezbjeÄ‘uje saglasnost sa ovim protokolom moÅ¾da nije aÅ¾uriran pri posljednjoj nadogradnji KDEâ€‘a. To moÅ¾e izazvati nesaglasnost programa sa tekuÄ‡om verzijom i stoga onemoguÄ‡iti pokretanje.

en: Internal Error
bs: UnutraÅ¡nja greÅ¡ka

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
bs: Program na vaÅ¡em raÄunaru koji obezbjeÄ‘uje pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je unutraÅ¡nju greÅ¡ku.

en: Improperly Formatted URL
bs: Nepravilno formatiran URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
bs: <qt><strong>U</strong>niformni <strong>r</strong>esursni <strong>l</strong>okator (URL) koji ste unijeli nije ispravno formatiran. Format URLâ€‘a je u opÅ¡tem sluÄaju ovakav: <blockquote><filename>protokol://korisnik:lozinka@www.primjer.org:port/fascikla/ime.nastavak?upit=vrijednost</filename></blockquote></qt>

en: Unsupported Protocol %1
bs: Protokol %1 nije podrÅ¾an

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
bs: KDE programi trenutno instalirani na ovom raÄunaru ne podrÅ¾avaju protokol <strong>%1</strong>.

en: The requested protocol may not be supported.
bs: Zahtijevani protokol moÅ¾da nije podrÅ¾an.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
bs: Verzije protokola %1 koje podrÅ¾avaju ovaj raÄunar i server moÅ¾da nisu saglasne.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
bs: URL ne upuÄ‡uje na resurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
bs: Protokol je filterski protokol

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
bs: Uniformni resursni lokator (URL) koji ste unijeli ne upuÄ‡uje na neki odreÄ‘eni resurs.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bs: KDE ume da komunicira kroz protokol unutar protokola; navedeni protokol je za koriÅ¡Ä‡enje samo u takvim sluÄajevima, ali ovo nije jedan od tih. Ovo je rijedak dogaÄ‘aj, i vrlo vjerovatno ukazuje na greÅ¡ku u programiranju.

en: Unsupported Action: %1
bs: NepodrÅ¾ana radnja: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
bs: KDE program koji implementira protokol <strong>%1</strong> ne podrÅ¾ava zahtijevanu radnju.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
bs: Ova greÅ¡ka vrlo zavisi od KDE programa. Dodatne informacije bi trebalo da vam pruÅ¾e viÅ¡e uvida nego Å¡to je dostupno KDEâ€‘ovoj ulazno/izlaznoj arhitekturi.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
bs: PokuÅ¡ajte da naÄ‘ete drugi naÄin za postizanje istog ishoda.

en: File Expected
bs: OÄekivana je datoteka

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
bs: <qt>Zahtjev je oÄekivao datoteku, ali umjesto toga je pronaÄ‘en direktorij <filename>%1</filename>.</qt>

en: This may be an error on the server side.
bs: Ovo je moÅ¾da greÅ¡ka na strani servera.

en: Folder Expected
bs: OÄekivan je direktorij

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
bs: <qt>Zahtjev je oÄekivao direktorij, ali umjesto toga je pronaÄ‘ena datoteka <filename>%1</filename>.</qt>

en: File or Folder Does Not Exist
bs: Datoteka ili direktorij ne postoji

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
bs: <qt>NaznaÄena datoteka ili direktorij <filename>%1</filename> ne postoji.</qt>

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
bs: Zahtijevana datoteka ne moÅ¾e biti napravljena zato Å¡to istoimena datoteka veÄ‡ postoji.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
bs: Premjestite trenutnu datoteku negdje drugdje, pa pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Delete the current file and try again.
bs: ObriÅ¡ite trenutnu datoteku i pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Choose an alternate filename for the new file.
bs: Izaberite drugo ime za novu datoteku.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
bs: Zahtijevani direktorij ne moÅ¾e biti napravljen zato Å¡to istoimeni direktorij veÄ‡ postoji.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
bs: Premjestite trenutni direktorij negdje drugdje, pa pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Delete the current folder and try again.
bs: ObriÅ¡ite trenutni direktorij i pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Choose an alternate name for the new folder.
bs: Izaberite drugo ime za novi direktorij.

en: Unknown Host
bs: Nepoznat domaÄ‡in

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
bs: GreÅ¡ka â€žnepoznat domaÄ‡inâ€œ ukazuje da server sa zahtijevanim imenom, <strong>%1</strong>, ne moÅ¾e biti pronaÄ‘en na Internetu.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
bs: Ime koje ste unijeli, %1, moÅ¾da ne postoji: moÅ¾da je pogreÅ¡no unijeto.

en: Access Denied
bs: Pristup je odbijen

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
bs: Pristup zadatom resursu <strong>%1</strong> je odbijen.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
bs: MoÅ¾da ste naveli netaÄne detalje za autentifikaciju ili ih uopÅ¡te niste ni naveli.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
bs: VaÅ¡ nalog nema dozvolu da pristupa datom resursu.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
bs: Ponovite zahtjev i uvjerite se da su detalji za autentifikaciju ispravno unijeti.

en: Write Access Denied
bs: Pristup za upis je odbijen

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
bs: <qt>Ovo znaÄi da je pokuÅ¡aj upisa u datoteku <filename>%1</filename> odbijen.</qt>

en: Unable to Enter Folder
bs: Ne mogu da uÄ‘em u direktorij

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
bs: <qt>Ovo znaÄi da je pokuÅ¡aj ulaska (drugim rijeÄima otvaranja) u zahtijevani direktorij <filename>%1</filename> odbijen.</qt>

en: Folder Listing Unavailable
bs: Listanje direktorija nije dostupno

en: Protocol %1 is not a Filesystem
bs: Protokol %1 nije datoteÄni sistem

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
bs: Ovo znaÄi da je upuÄ‡en zahtjev koji zahtijeva utvrÄ‘ivanje sadrÅ¾aja direktorija, a KDE program koji podrÅ¾ava ovaj protokol ne moÅ¾e da to uradi.

en: Cyclic Link Detected
bs: Otkrivena je kruÅ¾na veza

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bs: Unix okruÅ¾enja obiÄno mogu da poveÅ¾u datoteku ili direktorij sa drugim imenom i/ili lokacijom. KDE je otkrio vezu ili niz veza koje rezultuju beskonaÄnom petljom â€” tj. datoteka je (moÅ¾da nekim izokolnim putem) povezana sa samim sobom.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
bs: ObriÅ¡ite jedan dio petlje tako da viÅ¡e ne bude beskonaÄna, pa pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Request Aborted By User
bs: Korisnik je obustavio zahtjev

en: The request was not completed because it was aborted.
bs: Zahtjev nije dovrÅ¡en zato Å¡to ga je korisnik obustavio.

en: Retry the request.
bs: Ponovo pokuÅ¡ajte zahtjev.

en: Cyclic Link Detected During Copy
bs: Otkrivena je kruÅ¾na veza pri kopiranju

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bs: Unix okruÅ¾enja obiÄno mogu da poveÅ¾u datoteku ili direktorij sa drugim imenom i/ili lokacijom. U toku zahtijevanog kopiranja, KDE je otkrio vezu ili niz veza koje rezultuju beskonaÄnom petljom â€” tj. datoteka je (moÅ¾da nekim izokolnim putem) povezana sa samom sobom.

en: Could Not Create Network Connection
bs: Ne mogu da ostvarim mreÅ¾nu vezu

en: Could Not Create Socket
bs: Ne mogu da stvorim soket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
bs: Ovo je priliÄno tehniÄka greÅ¡ka u kojoj potrebni ureÄ‘aj za mreÅ¾nu komunikaciju (soket) nije mogao biti stvoren.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
bs: MreÅ¾na veza nije moÅ¾da dobro podeÅ¡ena, ili moÅ¾da mreÅ¾no suÄelje nije ukljuÄeno.

en: Connection to Server Refused
bs: Veza ka serveru je odbijena

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
bs: Server <strong>%1</strong> je odbio da dozvoli ovom raÄunaru da napravi vezu.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
bs: Server, dok je trenutno povezan na Internet, ne moÅ¾e biti podeÅ¡en da dozvoljava zahtjeve.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
bs: Na serveru, dok je trenutno povezan na Internet, moÅ¾da nije pokrenut zahtijevani servis (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
bs: MreÅ¾ni zaÅ¡titni zid (ureÄ‘aj koji ograniÄava internet zahtjeve), ili Å¡titeÄ‡i vaÅ¡u ili mreÅ¾u servera, moÅ¾da je intervenisao i sprijeÄio zahtjev.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
bs: Veza sa serverom je neoÄekivano zatvorena

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
bs: Iako je uspostavljena veza sa <strong>%1</strong>, zatvorena je na neoÄekivanoj taÄki komunikacije.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
bs: MoÅ¾da je doÅ¡lo do greÅ¡ke u protokolu, koja je prouzrokovala da server u odgovor zatvori vezu.

en: URL Resource Invalid
bs: URL resurs je neispravan

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
bs: Protokol %1 nije filterski protokol

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
bs: Uniformni resursni lokator (URL) koji ste unijeli ne upuÄ‡uje na ispravan mehanizam za pristupanje datom resursu, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bs: KDE umije da komunicira kroz protokol unutar protokola. Ovaj zahtjev je naveo protokol koji treba tako upotrijebiti, ali navedeni protokol to ne moÅ¾e uÄiniti. Ovo je rijedak dogaÄ‘aj, i vrlo vjerovatno ukazuje na greÅ¡ku u programiranju.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
bs: Ne mogu da pripremim ulazno/izlazni ureÄ‘aj

en: Could Not Mount Device
bs: Ne mogu da montiram ureÄ‘aj

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bs: Zahtijevani ureÄ‘aj nije mogao biti pripremljen (â€žmontiranâ€œ). Prijavljena greÅ¡ka je: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
bs: UreÄ‘aj moÅ¾da nije spreman, npr. moÅ¾da nije ubaÄen medijum u CD-ÄitaÄ; ili, ako se radi o perifernom/prenosnom ureÄ‘aju, moÅ¾da nije ispravno povezan.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole da pripremite (â€žmontirateâ€œ) ureÄ‘aj. Na Unix sistemima Äesto su potrebna ovlaÅ¡Ä‡enja sistem-administratora za pripremanje ureÄ‘aja.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
bs: Provjerite da li je ureÄ‘aj spreman; ÄitaÄi i rezaÄi moraju imati ubaÄen medijum, a prijenosni ureÄ‘aji moraju biti povezani i ukljuÄeni; zatim pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
bs: Ne mogu da otpustim ulazno/izlazni ureÄ‘aj

en: Could Not Unmount Device
bs: Ne mogu da demontiram ureÄ‘aj

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bs: Zahtijevani ureÄ‘aj nije mogao biti otpuÅ¡ten (â€ždemontiranâ€œ). Prijavljena greÅ¡ka je: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
bs: UreÄ‘aj je moÅ¾da zauzet, tj. joÅ¡ uvijek ga koristi program ili korisnik. ÄŒak i otvoren prozor pregledaÄa na lokaciji na ovom ureÄ‘aju moÅ¾e da izazove ovakvo zauzeÄ‡e.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole za otpuÅ¡tanje (â€ždemontiranjeâ€œ) ureÄ‘aja. Na Unix sistemima Äesto su potrebna ovlaÅ¡Ä‡enja sistem-administratora za otpuÅ¡tanje ureÄ‘aja.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
bs: Uvjerite se da nijedan program ne pristupa ureÄ‘aju, pa pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Cannot Read From Resource
bs: Ne mogu da Äitam iz resursa

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
bs: Ovo znaÄi da iako je resurs <strong>%1</strong> mogao biti otvoren, doÅ¡lo je do greÅ¡ke pri Äitanju sadrÅ¾aja iz njega.

en: You may not have permissions to read from the resource.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole za Äitanje iz ovog resursa.

en: Cannot Write to Resource
bs: Ne mogu da piÅ¡em u resurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
bs: Ovo znaÄi da iako je resurs <strong>%1</strong> mogao biti otvoren, doÅ¡lo je do greÅ¡ke pri upisu sadrÅ¾aja u njega.

en: You may not have permissions to write to the resource.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole za pisanje u ovaj resurs.

en: Could Not Listen for Network Connections
bs: Ne mogu da sluÅ¡am za mreÅ¾nim vezama

en: Could Not Bind
bs: Ne mogu da poveÅ¾em

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
bs: Ovo je priliÄno tehniÄka greÅ¡ka u kojoj potrebni ureÄ‘aj za mreÅ¾nu komunikaciju (soket) nije mogao biti uspostavljen tako da sluÅ¡a dolazeÄ‡e mreÅ¾ne veze.

en: Could Not Listen
bs: Ne mogu da sluÅ¡am

en: Could Not Accept Network Connection
bs: Ne mogu da prihvatim mreÅ¾nu vezu

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
bs: Ovo je priliÄno tehniÄka greÅ¡ka do koje je doÅ¡lo prilikom pokuÅ¡aja da se prihvati dolazeÄ‡a mreÅ¾na veza.

en: You may not have permissions to accept the connection.
bs: MoÅ¾da nemate dozvole za prihvatanje ove veze.

en: Could Not Login: %1
bs: Ne mogu da se prijavim: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
bs: Prijavljivanje radi izvoÄ‘enja zahtijevanog postupka nije uspjelo.

en: Could Not Determine Resource Status
bs: Ne mogu da odredim stanje resursa

en: Could Not Stat Resource
bs: Ne mogu da ispitam resurs

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
bs: OdreÄ‘ivanje podatka o stanju resursa <strong>%1</strong> (naziv, tip, veliÄina, itd.) nije uspjelo.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
bs: Zadati resurs moÅ¾da ne postoji ili nije pristupaÄan.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
bs: Ne mogu da otkaÅ¾em listanje

en: FIXME: Document this
bs: POPRAVIME: Dokumentuj ovo

en: Could Not Create Folder
bs: Ne mogu da napravim direktorij

en: An attempt to create the requested folder failed.
bs: Pravljenje zahtijevanog direktorija nije uspjelo.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
bs: Lokacija gdje je direktorij trebao da se napravi moÅ¾da ne postoji.

en: Could Not Remove Folder
bs: Ne mogu da uklonim direktorij

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
bs: Uklanjanje zadatog direktorija <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: The specified folder may not exist.
bs: Zadati direktorij moÅ¾da ne postoji.

en: The specified folder may not be empty.
bs: Zadati direktorij moÅ¾da nije prazna.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
bs: Uvjerite se da direktorij postoji i da je prazan, pa pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Could Not Resume File Transfer
bs: Ne mogu da nastavim prijenos datoteke

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
bs: <qt>Zadati zahtjev je zatraÅ¾io da se prijenos datoteke <filename>%1</filename> nastavi od odreÄ‘ene taÄke. To nije bilo moguÄ‡e.</qt>

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
bs: Protokol, ili server, moÅ¾da ne podrÅ¾ava nastavak prijenosa.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
bs: Ponovite zahtjev bez pokuÅ¡aja da se prijenos nastavi.

en: Could Not Rename Resource
bs: Ne mogu da preimenujem resurs

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bs: Preimenovanje navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
bs: Ne mogu da izmijenim dozvole resursa

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bs: Promjena dozvola za navedeni resurs <strong>%1</strong> nije uspjela.

en: Could Not Change Ownership of Resource
bs: Ne mogu da promijenim vlasniÅ¡tvo nad resursom

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bs: Promjena vlasniÅ¡tva nad navedenim resursom <strong>%1</strong> nije uspjela.

en: Could Not Delete Resource
bs: Ne mogu da obriÅ¡em resurs

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bs: Brisanje navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: Unexpected Program Termination
bs: NeoÄekivano okonÄanje programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
bs: Program na vaÅ¡em raÄunaru koji obezbjeÄ‘uje pristup protokolu <strong>%1</strong> neoÄekivano je prekinut.

en: Out of Memory
bs: Nema memorije

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
bs: Program na vaÅ¡em raÄunaru koji obezbjeÄ‘uje pristup protokolu <strong>%1</strong> nije mogao da dobije memoriju potrebnu za nastavak.

en: Unknown Proxy Host
bs: Nepoznat proksi domaÄ‡in

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
bs: Za vrijeme dobavljanja informacije o zadatom proksi domaÄ‡inu, <strong>%1</strong>, doÅ¡lo je do greÅ¡ke â€žnepoznat domaÄ‡inâ€œ. Ova greÅ¡ka znaÄi da zahtijevano ime nije moglo da se pronaÄ‘e na Internetu.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bs: MoÅ¾da postoji problem u mreÅ¾noj postavi, preciznije sa imenom proksija. Ako ste u skorije vrijeme pristupali Internetu bez problema, ovo je malo vjerovatno.

en: Double-check your proxy settings and try again.
bs: PaÅ¾ljivo provjerite postavke proksija i pokuÅ¡ajte ponovo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
bs: Autentifikacija nije neuspjela: metod %1 nije podrÅ¾an

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
bs: Iako ste moÅ¾da naveli ispravne podatke za autentifikaciju, ona nije uspjela zato Å¡to KDE program koji koji izvodi protokol %1 ne podrÅ¾ava metod koji server koristi.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
bs: Prijavite grešku na <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> da obavestite KDE tim o nepodržanom metodu autentifikacije.

en: Request Aborted
bs: Zahtjev je otkazan

en: Internal Error in Server
bs: UnutraÅ¡nja greÅ¡ka u serveru

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
bs: Program na serveru koji obezbjeÄ‘uje pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je unutraÅ¡nju greÅ¡ku: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bs: Ovo je najvjerovatnije izazvano greÅ¡kom u programu na serveru. Razmislite o slanju izvjeÅ¡taja o greÅ¡ci kao Å¡to je objaÅ¡njeno ispod.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
bs: Obratite se administratoru servera da biste mu ukazali na problem.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
bs: Ako znate ko su autori programa na serveru, poÅ¡aljite izvjeÅ¡taj direktno njima.

en: Timeout Error
bs: GreÅ¡ka prekoraÄenja vremena

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
bs: <qt>Iako je server kontaktiran, odgovor nije primljen u okviru vremena dodeljenog za zahtjev na sljedeÄ‡i naÄin: <ul><li>vrijeme za uspostavljanje veze: %1 sek.</li><li>vrijeme za prijem odgovora: %2 sek.</li><li>vrijeme za pristup proksi serverima: %3 sek.</li></ul>Imajte na umu da ove vrijednosti moÅ¾ete izmijeniti u Sistemskim postavkama KDEâ€‘a, pod <interface>MreÅ¾ne postavke->Postavke povezivanja</interface>.</qt>

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
bs: Server je bio prezauzet odgovaranjem na druge zahtjeve da bi odgovorio.

en: Unknown Error
bs: Nepoznata greÅ¡ka

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
bs: Program na vaÅ¡em raÄunaru koji pruÅ¾a pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je nepoznatu greÅ¡ku: %2.

en: Unknown Interruption
bs: Nepoznat prekid

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
bs: Program na vaÅ¡em raÄunaru koji pruÅ¾a pristup protokolu <strong>%1</strong> prijavio je prekid nepoznatog tipa: %2.

en: Could Not Delete Original File
bs: Ne mogu da obriÅ¡em izvornu datoteku

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bs: <qt>Postupak je zahtijevao brisanje izvorne datoteke, najvjerovatnije na kraju postupka premijeÅ¡tanja. Izvorna datoteka <filename>%1</filename> nije mogla biti obrisana.</qt>

en: Could Not Delete Temporary File
bs: Ne mogu da obriÅ¡em privremenu datoteku

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bs: <qt>Postupak je zahtijevao stvaranje privremene datoteke u koji bi se upisivao sadrÅ¾aj koji se preuzima. Ta privremena datoteka <filename>%1</filename> nije mogla biti obrisana.</qt>

en: Could Not Rename Original File
bs: Ne mogu da preimenujem izvornu datoteku

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
bs: <qt>Postupak je zahtijevao preimenovanje izvorne datoteke <filename>%1</filename>, ali se to nije moglo izvesti.</qt>

en: Could Not Rename Temporary File
bs: Ne mogu da preimenujem privremenu datoteku

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
bs: <qt>Postupak je zahtijevao stvaranje privremene datoteke <filename>%1</filename>, ali se to nije moglo izvesti.</qt>

en: Could Not Create Link
bs: Ne mogu da napravim vezu

en: Could Not Create Symbolic Link
bs: Ne mogu da napravim simboliÄku vezu

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
bs: <qt>Zahtijevana simboliÄka veza <filename>%1</filename> nije mogla biti napravljena.</qt>

en: No Content
bs: Bez sadrÅ¾aja

en: Disk Full
bs: Disk je pun

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
bs: <qt>Zahtijevana datoteka <filename>%1</filename> nije mogla da bude zapisana jer nema dovoljno prostora na disku.</qt>

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
bs: Oslobodite dovoljno prostora na disku, tako Å¡to Ä‡ete 1) pobrisati neÅ¾eljene i privremene datoteke, 2) arhivirati neke na uklonjivi medijum poput CDâ€‘a, ili 3) nabaviti veÄ‡i disk.

en: Source and Destination Files Identical
bs: Izvorna i odrediÅ¡na datoteka su identiÄne

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
bs: Postupak nije mogao biti dovrÅ¡en zato Å¡to su izvorna i odrediÅ¡na datoteka jednu te isto.

en: Choose a different filename for the destination file.
bs: Izaberite drugaÄije ime za odrediÅ¡nu datoteku.

en: File or Folder dropped onto itself
bs: Datoteka ili fascikla pala na sebe

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
bs: Operacija nije mogla da se završi jer su izvorna i odredišna datotekaili folder su isti.

en: Drop the item into a different file or folder.
bs: Ispustite stavku u drugu datoteku ili fasciklu.

en: Folder moved into itself
bs: Fascikla je premeštena u sebe

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
bs: Operacija nije mogla da se završi jer se izvor ne može pomeritiu sebe.

en: Move the item into a different folder.
bs: Premestite stavku u drugu fasciklu.

en: Could not communicate with password server
bs: Nije moguće komunicirati sa serverom lozinki

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
bs: Operacija nije mogla da se završi jer je usluga za traženjelozinke (kpassvdserver) nije moguće kontaktirati

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
bs: Pokušajte ponovo pokrenuti sesiju ili potražite u dnevnikima greške iz kiod-a.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
bs: Ne mogu da pripremim protokol %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
bs: Nije moguće prenijeti <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
bs: Datoteka <filename>%1</filename> se ne može prenijeti, jer jeodredišni sistem datoteka ne podržava datoteke tako velike

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
bs: Reformatirajte odredišni disk da biste koristili sistem datoteka koji podržava datoteke takovelike.

en: Undocumented Error
bs: Nedokumentovana greÅ¡ka

en: (Symbolic Link to %1)
bs: (simboliÄka veza ka %1)

en: (%1, Link to %2)
bs: (%1, veza ka %2)

en:  (Points to %1)
bs:  (pokazuje na %1)

en: Malformed URL
    %1
bs: LoÅ¡e formiran URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
bs: Nije moguće odrediti tip datoteke za %1

en: Unknown protocol '%1'.
bs: Nepoznat protokol â€ž%1â€œ.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
bs: Ne mogu da pronađem izvršnu 'kioslave5' komandu na '%1'

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava otvaranje veza.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava zatvaranje veza.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava pristupanje datotekama.

en: Writing to %1 is not supported.
bs: Upis u %1 nije podrÅ¾an.

en: There are no special actions available for protocol %1.
bs: Nema nikakvih posebnih radnji za protokol %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava listanje direktorija.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
bs: Preuzimanje podataka preko %1 nije podrÅ¾ano.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
bs: Dobavljanje podatka o MIME tipu preko %1 nije podrÅ¾ano

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
bs: Preimenovanje ili premijeÅ¡tanje datoteka unutar %1 nije podrÅ¾ano.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava stvaranje simboliÄkih veza.

en: Copying files within %1 is not supported.
bs: Kopiranje datoteka unutar %1 nije podrÅ¾ano.

en: Deleting files from %1 is not supported.
bs: Brisanje datoteka preko %1 nije podrÅ¾ano.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava stvaranje direktorija.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava mijenjanje atributa datotekama.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava mijenjanje vlasniÅ¡tva nad datotekama.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
bs: %1 ne podrÅ¾ava upotrebu pod-URLâ€‘ova.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava viÅ¡estruko dohvatanje.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava otvaranje datoteka.

en: Protocol %1 does not support action %2.
bs: Protokol %1 ne podrÅ¾ava radnju %2.

en: &Yes
bs: &Da

en: &No
bs: &Ne

en: &Details
bs: &Detalji

en: &Forever
bs: &Zauvijek

en: C&ontinue Loading
bs: Nastavi &uÄitavanje

en: Co&ntinue
bs: Nas&tavi

en: &Current Session only
bs: Samo za &tekuÄ‡u sesiju

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
bs: Upravo Ä‡ete izaÄ‡i iz bezbjednog reÅ¾ima. Prenosi viÅ¡e neÄ‡e biti Å¡ifrovani.
    Ovo znaÄi da neko sa strane moÅ¾e da posmatra vaÅ¡e podatke tokom prijenosa.

en: Security Information
bs: Informacija o bezbjednosti

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
bs: %1: neuspio SSL pregovor

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
bs: Upravo Ä‡ete stupiti u bezbjedni reÅ¾im. Svi prenosi Ä‡e biti Å¡ifrovani, osim ako se ne odredi drugaÄije.
    Ovo znaÄi da niko sa strane neÄ‡e moÄ‡i lako da posmatra vaÅ¡e podatke tokom prijenosa.

en: Display SSL &Information
bs: &PrikaÅ¾i podatke o SSLâ€‘u

en: C&onnect
bs: &PoveÅ¾i

en: The server failed the authenticity check (%1).
bs: Server nije proÅ¡ao autentifikaciju (%1).

en: Server Authentication
bs: Autentifikacija servera

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
bs: Å½elite li da prihvatite ovaj sertifikat zauvijek, bez pitanja ubuduÄ‡e?

en: A file or folder named %1 already exists.
bs: Datoteka ili direktorij po imenu <filename>%1</filename> veÄ‡ postoji.

en: You do not have permission to create that folder.
bs: Nemate dozvolu da napravite taj direktorij.

en: You did not select a file to delete.
bs: Niste izabrali datoteku za brisanje.

en: Nothing to Delete
bs: NiÄijeg za brisanje

en: You did not select a file to trash.
bs: Niste izabrali datoteku za bacanje u smeÄ‡e.

en: Nothing to Trash
bs: NiÄijeg za smeÄ‡e

en: The specified folder does not exist or was not readable.
bs: Navedeni direktorij ne postoji ili se ne moÅ¾e Äitati.

en: Menu
bs: Meni

en: Parent Folder
bs: Roditeljski direktorij

[ctx: @info]
en: Go back
bs: Vrati se

[ctx: @info]
en: Go forward
bs: Idi naprijed

en: Home Folder
bs: LiÄni direktorij

en: Reload
bs: UÄitaj ponovo

en: New Folder...
bs: Novi direktorij...

en: Move to Trash
bs: Premjesti u smeÄ‡e

en: Delete
bs: ObriÅ¡i

en: Sorting
bs: ReÄ‘anje

en: Sort by Name
bs: Sortiraj po imenu

en: Sort by Size
bs: Sortiraj po veličini

en: Sort by Date
bs: Sortiraj po datumu

en: Sort by Type
bs: Sortiraj po tipu

en: Ascending
bs: Uzlazni

en: Descending
bs: Silazni

en: Folders First
bs: prvo direktoriji

en: Icons View
bs: Prikaz ikona

en: Compact View
bs: Kompaktni prikaz

en: Details View
bs: Detaljan prikaz

en: Icon Position
bs: PoloÅ¾aj ikona

en: Next to File Name
bs: pored imena datoteke

en: Above File Name
bs: iznad imena datoteke

en: Short View
bs: SaÅ¾eti prikaz

en: Detailed View
bs: Detaljan prikaz

en: Tree View
bs: Prikaz stabla

en: Detailed Tree View
bs: Detaljni prikaz stabla

en: Allow Expansion in Details View
bs: Dozvoli proširenje u prikazu detalja

en: Show Hidden Files
bs: Skrivene datoteke

en: Show Preview Panel
bs: Prikaži tablu za pregled

en: Show Preview
bs: Pregled

en: Open Containing Folder
bs: Otvorite fasciklu koja sadrži

en: Properties
bs: Svojstva

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
bs: Prvo Najnovije

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
bs: Prvo Najstarije

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
bs: Prvo Najveće

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
bs: Prvo Najmanje

en: Encoding:
bs: Kodiranje:

en: Open
bs: Otvori

en: Save As
bs: SaÄuvaj kao

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
bs: Kopiraj u

[ctx: @title:menu]
en: Move To
bs: Premjesti u

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
bs: Početna fascikla

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
bs: Root fascikla

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
bs: Pregledaj...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
bs: Kopiraj ovdje

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
bs: Premjestite ovdje

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
bs: *|Sve datoteke

en: All Supported Files
bs: Svi podrÅ¾ani tipovi datoteka

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: Add Places Entry
bs: Dodavanje stavke u Mjesta

en: Edit Places Entry
bs: Uredi stavku u Mjestima

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
bs: <qt><p>Ovo je tekst koji Ä‡e se pojaviti u panelu Mjesta.</p><p>Etiketa bi trebalo da bude jedna ili dvije rijeÄi koje Ä‡e vas podsjetiti na Å¡ta ova stavka upuÄ‡uje. Ako je ne unesete, biÄ‡e izvedena iz URLâ€‘a lokacije.</p></qt>

en: L&abel:
bs: &Etiketa:

en: Enter descriptive label here
bs: Ovdje ide opisna etiketa

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
bs: <qt>Ovo je lokacija pridruÅ¾ena stavki. MoÅ¾e biti zadat bilo koji ispravan URL, na primjer:<br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Klikom na dugme pored polja za unos teksta moÅ¾ete pregledati navedeni URL.</qt>

en: &Location:
bs: &Lokacija:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
bs: <qt>Ovo je ikona koja Ä‡e se stajati uz stavku u panelu Mjesta.<br /><br />Kliknite na dugme da izaberete neku drugu.</qt>

en: Choose an &icon:
bs: Izaberite &ikonu:

en: &Only show when using this application (%1)
bs: Prikazuj samo u okviru &ovog programa (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
bs: <qt>Postavite ovo ako Å¾elite da se stavka prikazuje samo kad se koristi tekuÄ‡i program (%1).<br /><br />U suprotnom, stavka Ä‡e biti dostupna u svim programima.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
bs: Mjesta

[ctx: @item]
en: Remote
bs: Udaljen

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
bs: Skorašnji

[ctx: @item]
en: Search For
bs: Tražiti

[ctx: @item]
en: Devices
bs: Uređaji

[ctx: @item]
en: Removable Devices
bs: Prenosivi uređaji

[ctx: @item]
en: Tags
bs: Oznake

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
bs: Sve oznake

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
bs: LiÄniDirektorij

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
bs: Dokumenta

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
bs: Preuzimanja

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
bs: MreÅ¾a

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
bs: SmeÄ‡e

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
bs: Muzika

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
bs: Slike

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
bs: Video zapisi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
bs: Nedavne datoteke

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
bs: Nedavne lokacije

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
bs: Modifikovano danas

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
bs: Izmijenjeno juče

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
bs: Nije moguće dodati na tablu Mjesta: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
bs: Na tablu Mjesta se mogu dodati samo fascikle.

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
bs: &Oslobodi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
bs: &Bezbjedno ukloni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
bs: &Demontiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
bs: &Izbaci

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
bs: UreÄ‘aj â€ž%1â€œ nije disk i ne moÅ¾e se izbaciti.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
bs: GreÅ¡ka pri pristupu <resource>%1</resource>, sistem javlja: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
bs: GreÅ¡ka pri pristupu <resource>%1</resource>

en: %1 (hidden)
bs: %1 (skriveno)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
bs: Isprazni smeÄ‡e

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
bs: Montiraj

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
bs: Otvorite u novoj kartici

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
bs: Otvori u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
bs: &Sakrij

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
bs: Sakrij odeljak '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
bs: Sakrij odeljak

en: &Show All Entries
bs: &PrikaÅ¾i sve unose

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
bs: Veličina ikone

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
bs: Auto promjena veličine

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
bs: Mala (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
bs: Srednja (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
bs: Veliki (%1k%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
bs: Ogromna (%1x%1)

en: You can only select one file
bs: MoÅ¾ete izabrati samo jednu datoteku.

en: More than one file provided
bs: Zadato viÅ¡e od jedne datoteke

en: You can only select local files
bs: MoÅ¾ete birati samo lokalne datoteke.

en: Remote files not accepted
bs: Udaljene datoteke se ne prihvataju

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
bs[0]: Odabrani URL koristi nepodržanu šemu. Molimo koristite sljedećešema: %2
bs[1]: Odabrani URL koristi nepodržanu šemu. Molimo koristite jedno od sljedećegšeme: %2
bs[2]: Odabrani URL koristi nepodržanu šemu. Molimo koristite jedno od sljedećegšeme: %2

en: Unsupported URL scheme
bs: Nepodržana URL šema

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
bs: Izabrano je viÅ¡e od jednog direktorija, a kako ovaj dijalog ne prihvata direktorije, nije moguÄ‡e odluÄiti u koji da se uÄ‘e. Izaberite samo jedan da ga izlistate.

en: More than one folder provided
bs: Zadato viÅ¡e od jednog direktorija

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
bs: Izabran je bar jedan direktorij i jedna datoteka. Izabrane datoteke Ä‡e biti ignorisane, a direktorij izlistan

en: Files and folders selected
bs: Izabrane datoteke i direktoriji

en: The file "%1" could not be found
bs: Ne mogu da naÄ‘em datoteku <filename>%1</filename>

en: Cannot open file
bs: Ne mogu da otvorim datoteku

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
bs: <qt>Kliknite na ovo dugme da biste ušli u roditeljski folder.<br /><br />Na primer, ako je trenutna lokacija file:/home/konki, klik na ovo dugme će vas odvesti do file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
bs: Kliknite ovdje da odete jedan korak unazad u istorijatu pregledanja.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
bs: Kliknite ovdje da odete jedan korak unaprijed u istorijatu pregledanja.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
bs: Kliknite ovdje da ponovo uÄitate sadrÅ¾aj tekuÄ‡e lokacije.

en: Click this button to create a new folder.
bs: Kliknite ovdje da napravite novi direktorij.

en: Show Places Panel
bs: Prikaži navigacioni panel Mjesta

en: Show Bookmarks Button
bs: Prikaži dugme za obeleživače

en: Options
bs: Opcije

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
bs: <qt>Ovo je meni podešavanja za dijalog datoteke. Iz ovog menija se može pristupiti raznim opcijama uključujući: <ul><li>kako se datoteke sortiraju na listi</li><li>vrste prikaza, uključujući ikonu i listu</li><li>prikazivanje skrivenih datoteka</li><li>Mjesto panela</li><li>pregledi datoteka</li><li>odvajanje fascikli od datoteka</li></ul></qt>

en: Bookmarks
bs: ZabiljeÅ¡ke

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
bs: <qt>Ovim dugmetom moÅ¾ete dodati obiljeÅ¾ivaÄ za odreÄ‘enu lokaciju. Po kliku na njega, otvoriÄ‡e vam se meni u kome moÅ¾ete dodavati, ureÄ‘ivati ili birati obiljeÅ¾ivaÄe.<br /><br />Ovi obiljeÅ¾ivaÄi su posebni za dijalog datoteka, ali se inaÄe ponaÅ¡aju kao bilo gdje drugdje u KDEâ€‘u.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
bs: &Ime:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
bs: <qt>Dok kucate u polju za tekst, moÅ¾e vam se predoÄiti spisak moguÄ‡ih poklapanja. Ovu moguÄ‡nost moÅ¾ete kontrolisati desnim klikom i izborom poÅ¾eljnog reÅ¾ima iz menija <interface>Dopuna teksta</interface>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
bs: Ovo je ime pod kojim Ä‡e se datoteka saÄuvati.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
bs: Ovo je spisak datoteka za otvaranje. ViÅ¡e datoteka se moÅ¾e zadati navoÄ‘enjem njihovih imena razdvojenih razmacima.

en: This is the name of the file to open.
bs: Ovo je ime datoteke koji treba otvoriti.

[ctx: @title:window]
en: Places
bs: Mjesta

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
bs: Datoteka <filename>%1</filename> veÄ‡ postoji. Å½elite li da je prebriÅ¡ete?

en: Overwrite File?
bs: Prebrisati datoteku?

en: You can only select local files.
bs: MoÅ¾ete birati samo lokalne datoteke.

en: Remote Files Not Accepted
bs: Udaljene datoteke se ne prihvataju

en: *|All Folders
bs: *|Svi direktoriji

en: *|All Files
bs: *|Sve datoteke

en: &Open
bs: &Otvori

en: Icon size: %1 pixels
bs: VeliÄina ikona: %1 piksela

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
bs: Automatski izaberi &nastavak imena datoteke (%1)

en: the extension <b>%1</b>
bs: nastavak <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
bs: Automatski izaberi &nastavak imena datoteke

en: a suitable extension
bs: prikladan nastavak

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
bs: <qt>Ova opcija daje neke zgodne moguÄ‡nosti za Äuvanje datoteka sa nastavcima:<ol><li>Nastavak naveden u polju <interface>%1</interface> biÄ‡e aÅ¾uriran ako promijenite tip datoteke koji Å¾elite da saÄuvate.</li><li>Ako nastavak nije dat u polju <interface>%2</interface>, kada kliknete na <interface>SaÄuvaj</interface>, %3 Ä‡e biti dodato na kraj imena datoteke (ako ime veÄ‡ ne postoji); ovaj nastavak je zasnovan na tipu datoteke koji ste odabrali da saÄuvate.</li><li>Ako ne Å¾elite da KDE odredi nastavak imena, moÅ¾ete ili iskljuÄiti ovu opciju ili je suzbiti dodavanjem taÄke (.) na kraj imena datoteke (taÄka Ä‡e biti automatski uklonjena).</li></ol>Ako niste sigurni, ostavite ovu opciju ukljuÄenom jer je tako lakÅ¡e rukovati datotekama.</qt>

en: &File type:
bs: &Tip fajla:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
bs: <qt>Ovo je birač tipa datoteke. Koristi se za odabir formata koji ćedatoteka će biti sačuvana kao.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
bs: <qt><p>Ovo je filter koji se primjenjuje na spisak datoteka. Imena datoteka koja se ne uklapaju u filter neÄ‡e biti prikazana.</p><p>MoÅ¾ete izabrati jedan od predefinisanih filtera, ili unijeti neki poseban direktno u polje za tekst.</p><p>Dozvoljeni su dÅ¾okeri poput * i ?.</p></qt>

en: Sorry
bs: Å½alim

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
bs: <qt>Datoteka Å¡ablona <filename>%1</filename> ne postoji.</qt>

en: Name for new link:
bs: Naziv za novi link:

en: Create link to URL
bs: Stvaranje veze ka URLâ€‘u

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
bs: Ime <filename>%1</filename> se ne može koristiti jer je rezervirano zakoristi operativni sistem.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
bs: Ime <filename>%1</filename> počinje tačkom, tako da će podrazumevano biti skriveno.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
bs: Ime <filename>%1</filename> počinje razmakom, što će rezultirati uprikazuje se ispred drugih stavki kada se sortira po abecednom redu, između ostalogpotencijalne neobičnosti.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
bs: Korištenje kosih crta u nazivima foldera će kreirati podmape, na sljedeći način:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
bs: Korištenje kosih crta u nazivima mapa stvorit će podmape.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
bs: Kose crte se ne mogu koristiti u nazivima datoteka i foldera.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
bs: Obrnute kose crte se ne mogu koristiti u nazivima datoteka i foldera.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
bs: Pokretanje naziva datoteke ili mape tildom se ne preporučuje jer je takomože biti zbunjujuće ili opasno kada koristite terminal za brisanje stvari.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
bs: Direktorijum sa imenom <filename>%1</filename> već postoji.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
bs: Datoteka sa imenom <filename>%1</filename> već postoji.

en: Create New
bs: Napravi novi

en: Link to Device
bs: Veza ka ureÄ‘aju

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
bs: Novi Direktorij

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bs: Novi direktorij

en: Create new folder in %1:
bs: Kreirajte novi folder u %1:

en: The desktop is offline
bs: PovrÅ¡ je van veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
bs: Kopiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
bs: Umetni

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Navigate
bs: Navigacija

en: Show Full Path
bs: Puna putanja

[ctx: @action:inmenu]
en: More
bs: ViÅ¡e

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
bs: UreÄ‘aji

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
bs: Drugo

en: Edit mode
bs: Mod editovanja

en: Click for Location Navigation
bs: Kliknite za kretanje kroz lokacije

en: Click to Edit Location
bs: Kliknite za ureÄ‘ivanje lokacije

en: You are not authorized to execute this file.
bs: Niste ovlaÅ¡Ä‡eni da izvrÅ¡ite ovu datoteku.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
bs: Pokretanje %1

en: You are not authorized to select an application to open this file.
bs: Niste ovlaÅ¡Ä‡eni da izaberete program za otvaranje ove datoteke.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
bs: Interna greška: nije mogao zatražiti od korisnika koju aplikaciju da pokrene

en: No favicon found for %1
bs: Nije pronađen favicon za %1

en: Error saving image to %1
bs: Greška pri čuvanju slike na %1

en: Icon file too big, download aborted
bs: Datoteka ikone je prevelika, preuzimanje je prekinuto

en: No mail client found
bs: Nije pronađen nijedan klijent za poštu

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
bs: Datoteka unosa na radnoj površini
     %1
     nije važeća.

en: Launching %1
bs: PokreÄ‡em %1

en: No terminal emulator found
bs: Nije pronađen emulator terminala

en: Failed to open %1
bs: Otvaranje %1 nije uspjelo

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
bs: Datoteka s elementima radne povrÅ¡ine
    %1
    tipa je veze, ali nema unos <icode>URL=...</icode>.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
bs: Izvršna datoteka „%1“ se nalazi na udaljenom sistemu datoteka. Iz bezbednosnih razloga neće se pokrenuti.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
bs: Iz sigurnosnih razloga, pokretanje izvršnih datoteka nije dozvoljeno u ovom kontekstu.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
bs: Program "%1" mora imati izvršnu dozvolu prije nego što može bitipokrenut.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
bs: Nije moguće učiniti datoteku "%1" izvršnom.
     %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
bs: Datoteka s elementima radne povrÅ¡ine <filename>%1</filename> nema unos <icode>Type=...</icode>.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
bs: Ovaj fajl je nekompletan i ne treba ga otvarati.
    Provjerite svoje otvorene aplikacije i područje obavijesti da li ima zadataka na čekanjuili preuzimanja.

en: Failed to open the file.
bs: Otvaranje datoteke nije uspelo.

en: The program "%1" could not be launched.
bs: Program „%1“ nije mogao da se pokrene.

en: Setting ACL for %1
bs: Postavljam ACL za %1

en: Could not change permissions for
    %1
bs: Ne mogu da izmijenim dozvole za
    <filename>%1</filename>

en: mounting is not supported by Windows CE.
bs: Vindovs CE ne podržava montiranje.

en: Could not find program "mount"
bs: Ne mogu da pronaÄ‘em naredbu <command>mount</command>

en: unmounting is not supported by Windows CE.
bs: Vindovs CE ne podržava demontiranje.

en: Could not find program "umount"
bs: Ne mogu da pronaÄ‘em naredbu <command>umount</command>

en: Change File Permissions
bs: Promjenite dozvole za datoteke

en: New Permissions: %1
bs: Nove dozvole: %1

en: Change File Owner
bs: Promijenite vlasnika datoteke

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
bs: Novi vlasnik: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
bs: Uklonite fajl

en: Remove Directory
bs: Uklonite direktorijum

en: Create Directory
bs: Napravi direktorij

en: Directory Permissions: %1
bs: Dozvole direktorijuma: %1

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: Open Directory
bs: Otvori direktorijum

en: New Filename: %1
bs: Novo Ime datoteke: %1

en: Target: %1
bs: Meta: %1

en: Change Timestamp
bs: Promijeni vremensku oznaku

en: From: %1, To: %2
bs: Od: %1, do: %2

en: Unknown Action
bs: Nepoznata radnja

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
bs: Radnja: %1
    Izvor: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
bs: Ne mogu da kopiram datoteku iz %1 u %2. (br.greÅ¡ke: %3)

en: No media in device for %1
bs: Nema medijuma u ureÄ‘aju za %1

en: Could not get user id for given user name %1
bs: Ne mogu da dobavim korisniÄki ID za dato ime korisnika %1.

en: Could not get group id for given group name %1
bs: Ne mogu da dobavim grupni ID za dato ime grupe %1

en:  days
bs: dani

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
bs: <para>KDE-ova kanta za otpatke je konfigurirana da koristi <b>smeće</b>Findera.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
bs: <para>Praznjenje KDE-ove kante za otpatke će ukloniti samo KDE-ov otpad,dok<br>pražnjenje smeća kroz Finder će sve izbrisati.</br>para><para>KDE-ove stavke smeća će se pojaviti u fascikli pod nazivom KDE.trash, ukantu za smeće.</para>

en: Delete files older than
bs: Izbrišite datoteke starije od

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
bs: <para>Označite ovo polje da omogućite <emphasis strong='true'>automatsko brisanje</emphasis> datoteka koje su starije od navedene vrijednosti. Ostavi ovoonemogućeno da se <emphasis strong='true'>ne</emphasis> automatski izbrišestavke nakon određenog vremenskog perioda</para>

en:  day |  days
bs[0]: dan
bs[1]: dana
bs[2]: dani

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
bs: <para>Postavite broj dana u kojima fajlovi mogu ostati u smeću. Bilo koji fajlstariji od ovoga će se automatski izbrisati.</para>

en: Cleanup:
bs: Čišćenje:

en: Limit to
bs: Ograničiti na

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
bs: <para>Označite ovo polje da ograničite smeće na maksimalnu količinu prostora na diskukoje navedete u nastavku. U suprotnom će biti neograničeno.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
bs: VeliÄina:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
bs: <para>Ovo je maksimalni postotak prostora na disku koji će se koristiti zasmeće.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
bs: <para>Ovo je izračunata količina prostora na disku koji će biti dozvoljensmeće, maksimalno.</para>

en: Show a Warning
bs: Prikaži upozorenje

en: Delete Oldest Files From Trash
bs: Izbrišite najstarije datoteke iz smeća

en: Delete Biggest Files From Trash
bs: Izbrišite najveće datoteke iz smeća

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
bs: <para>Kada se dostigne ograničenje veličine, radije će izbrisati vrstudatoteke koje navedete, prvo. Ako je ovo podešeno da vas upozori, to će i učinitiumjesto automatskog brisanja fajlova.</para>

en: Full Trash:
bs: Puno smeće:

en: Malformed URL %1
bs: Pogrešna URL adresa %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
bs: Direktorij %1 više ne postoji, pa ga nije moguće vratitiovu stavku na originalnu lokaciju. Možete ili ponovo kreirati taj direktoriji ponovo upotrijebite operaciju vraćanja ili prevucite stavku bilo gdje drugdje da bistega vratili.

en: Invalid combination of protocols.
bs: Nevažeća kombinacija protokola.

en: This file is already in the trash bin.
bs: Ova datoteka je već u korpi za otpatke.

en: not supported
bs: nije podržan

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
bs: Interna greška u copyOrMove, nikada ne bi trebalo da se desi

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
bs: Pomoćni program za rukovanje KDE kantom za smeće
    Napomena: za premještanje datoteka u smeće nemojte koristiti ktrash, već "kioclient move'url' smeće:/"

en: Empty the contents of the trash
bs: Ispraznite sadržaj smeća

en: Restore a trashed file to its original location
bs: Vratite datoteku u otpad na originalnu lokaciju

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
bs: Smeće je puno. Ispraznite ga ili uklonite predmete ručno.

en: &Policy
bs: &Pravila

en: &Management
bs: &Upravljanje

en: D-Bus Communication Error
bs: GreÅ¡ka u Dâ€‘Bus komunikaciji

en: Unable to delete all the cookies as requested.
bs: Ne mogu obrisati sve kolaÄiÄ‡e kako ste traÅ¾ili.

en: Unable to delete cookies as requested.
bs: Ne mogu obrisati kolaÄiÄ‡e kako ste traÅ¾ili.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
bs: <h1>Brza pomoÄ‡ za upravljanje kolaÄiÄ‡ima</h1>

en: Information Lookup Failure
bs: NeuspjeÅ¡an zahtjev za informacijom

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
bs: Ne mogu dobaviti informacije o kolaÄiÄ‡ima smjeÅ¡tenim na vaÅ¡em raÄunaru.

en: End of session
bs: Kraj sesije

en: Yes
bs: Da

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
bs: TraÅ¾i

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
bs: Interaktivno pretraÅ¾ivanje domena i hostova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
bs: Sajt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
bs: Ime kolaÄiÄ‡a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
bs: Iz&briÅ¡i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
bs: I&zbriÅ¡i sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
bs: KonfiguriÅ¡i &Pravila...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
bs: P&onovo uÄitaj listu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
bs: Detalji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
bs: Ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
bs: Vrijednost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
bs: Domena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
bs: Staza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
bs: IstiÄe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
bs: Sigurnost:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
bs: Promijeni pravila za kolaÄiÄ‡e

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
bs: Nova pravila za kolaÄiÄ‡e

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
bs: <qt>VeÄ‡ postoje pravila za <center><b>%1</b></center>Da li ih Å¾elite zamijeniti?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
bs: Kopiraj pravila

en: Replace
bs: Zamijeni

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
bs: Ne mogu komunicirati sa servisom za upravljanje kolaÄiÄ‡ima.
    Sve izmjene koje napravite neÄ‡e stupiti na snagu dok ne restartujete servis.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
bs: <h1>Kolačići</h1><p>Kolačići sadrže informacije koje KDE aplikacija koja koristi HTTP protokol (poput K-osvajača) čuva na vašem računaru sa udaljenog Internet servera. To znači da veb server može da skladišti informacije o vama i vašim aktivnostima pretraživanja na vašoj mašini za kasniju upotrebu. Možda ovo smatrate invazijom na privatnost.</p><p>Međutim, kolačići su korisni u određenim situacijama. Na primer, često ih koriste internet prodavnice, tako da možete da 'stavite stvari u korpu za kupovinu'. Neki sajtovi zahtevaju da imate pretraživač koji podržava kolačiće.</p><p>Pošto većina ljudi želi kompromis između privatnosti i pogodnosti koje kolačići nude, KDE vam nudi mogućnost da prilagodite način na koji rukuje kolačićima. Možda biste, na primer, želeli da podesite KDE-ovu podrazumevanu politiku da vas pita kad god server želi da podesi kolačić ili jednostavno odbije ili prihvati sve. Na primer, možete izabrati da prihvatite sve kolačiće sa vaše omiljene veb lokacije za kupovinu. Za ovo sve što treba da uradite je ili da posetite tu određenu lokaciju i kada vam se prikaže dijaloški okvir za kolačiće, kliknite na <i> Ovaj domen </i> na kartici „primeni na“ i izaberite prihvati ili jednostavno navedite naziv sajta u <i> Politika specifične za domen </i> karticu i podesite je da prihvati. Ovo vam omogućava da primate kolačiće sa pouzdanih veb lokacija bez pitanja svaki put kada KDE primi kolačić.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
bs: <qt><p>UkljuÄi podrÅ¡ku za kolaÄiÄ‡e. Najvjerovatnije Ä‡ete htjeti da su kolaÄiÄ‡i ukljuÄeni, uz izvjesna prilagoÄ‘avanja radi privatnosti.</p><p>Imajte na umu da iskljuÄivanje podrÅ¡ke za kolaÄiÄ‡e Äini mnoge danaÅ¡nje veb sajtove neupotrebljivim.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
bs: Prihvati &kolaÄiÄ‡e

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
bs: <qt>
    Odbij tzv. kolaÄiÄ‡e treÄ‡e strane. Ovo su kolaÄiÄ‡i koji dolaze sa sajtova razliÄitih od onog koji ste traÅ¾ili. Ako npr. posjetite <b>www.foobar.com</b> a ova opcija je ukljuÄena, samo kolaÄiÄ‡i koji dolaze sa www.foobar.com Ä‡e biti obraÄ‘eni u skladu sa vaÅ¡im postavkama. Svi ostali kolaÄiÄ‡i Ä‡e automatski biti odbijeni. Ovo smanjuje Å¡ansu da operatori sajta sastavljaju profil o vaÅ¡im navikama surfanja.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
bs: &Prihvati samo kolaÄiÄ‡e sa originalnog servera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
bs: <p>
    Automatsko prihvatanje privremenih kolaÄiÄ‡a znaÄi da oni istiÄu po zavrÅ¡etku tekuÄ‡e sesije. Takvi kolaÄiÄ‡i neÄ‡e biti saÄuvani na lokalnom disku, veÄ‡ Ä‡e biti obrisani kada zatvorite sve programe (npr. pregledaÄ) koji ih koriste.</p><p><u>NAPOMENA</u>UkljuÄivanje ove opcije Ä‡e potisnuti podrazumijevana podeÅ¡avanja kao i posebna pravila kolaÄiÄ‡e kod sajtova </p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
bs: Automatsk&i prihvati kolaÄiÄ‡e sesije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    OdreÄ‘uje kako Ä‡e kolaÄiÄ‡i primljeni sa udaljenog raÄunara biti obraÄ‘eni: 
    <ul>
    <li><b>Pitaj</b> Ä‡e uÄiniti da vas KDE pita za potvrdu kada god server Å¾eli  postavi kolaÄiÄ‡.</li>
    <li><b>Prihvati</b> kolaÄiÄ‡i se prihvataju bez pitanja.</li>
    <li><b>Prihvati do kraja sesije</b> kolaÄiÄ‡i se prihvataju ali Ä‡e isteÄ‡i na kraju sesije.</li>
    <li><b>Odbij</b> sanduk s kolaÄiÄ‡ima Äe odbiti sve kolaÄiÄ‡e.</li>
    </ul><p>
    <u>NAPOMENA:</u> Posebne smjernice za domene, koje se mogu zadati ispod, uvijek imaju prednost nad podrazumijevanom smjernicom.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
bs: Podrazumjevana pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
bs: &Prihvati sve kolaÄiÄ‡e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
bs: Prihvati do &kraja sesije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
bs: Pi&taj za potvrdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
bs: Odba&ci sve kolaÄiÄ‡e

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
bs: <qt>Da biste dodali novo pravilo, kliknite na <interface>Dodaj...</interface> i unesite potrebne podatke. Za izmjenu postojeÄ‡eg pravila, kliknite na <interface>Izmijeni...</interface> i izaberite pravilo iz dijaloga. Klikom na dugme <interface>ObriÅ¡i</interface> uklanjate trenutno izabrano pravilo, Äime Ä‡e njeni domeni spasti na podrazumijevano pravilo. Dugme <interface>ObriÅ¡i sve</interface> uklanja svaposebna pravila za sajtove.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
bs: Pravilo sajta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
bs: Interaktivno pretraÅ¾ivanje domena

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
bs: Traži...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
bs: <qt>
    Lista sajtova za koje ste podesili specifiÄna pravila. SpecifiÄna pravila imaju prednost na podrazumijevanim pravilima za te sajtove.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
bs: Domena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
bs: Pravila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
bs: &Novo...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
bs: P&romijeni...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
bs: Prihvati

en: Accept For Session
bs: Prihvati za sesiju

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
bs: Odbaci

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
bs: Pitaj

en: Do Not Know
bs: Ne znam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
bs: <qt>
    Unesite raÄunar ili domenu na koje se pravila odnose, npr. <b>www.kde.org</b> ili <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
bs: Ime sajta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
bs: Unesi ime hosta ili domene,npr. .kde.org, na koji se primjenjuje ovo pravilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
bs: <qt>
    Odaberite Å¾eljena pravila:
    <ul>
    <li><b>Prihvati</b> - Dozvoli ovom sajtu da postavlja kolaÄiÄ‡e</li>
    <li><b>Prihvati do kraja seseije</b> - Dozvoli ovom sajtu da postavlja kolaÄiÄ‡e ali Ä‡e oni isteÄ‡i na kraju sesije</li>
    <li><b>Odbij</b> - Odbaci sve kolaÄiÄ‡e s ovog sajta</li>
    <li><b>Pitaj</b> - Pitaj kada sajt poÅ¡alje kolaÄiÄ‡</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
bs: Pravila:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
bs: Prihvati do kraja sesije

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
bs: Morate restartovati trenutno aktivne aplikacije kako bi ove izmjene stupile na snagu.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
bs: AÅ¾uriranje nije uspjelo

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
bs: Morate restartovati KDE kako bi ove izmjene stupile na snagu.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
bs: IskljuÄi pasivni FTP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
bs: Kada su FTP veze pasivne klijent se povezuje sa serverom umjesto obratno, tako da firewall ne blokira vezu; stariji FTP serveri moÅ¾da ne podrÅ¾avaju pasivni FTP.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
bs: OznaÄi djelomiÄno poslane datoteke

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
bs: Tokom slanja datoteke njena ekstenzija je ".part". Po zavrÅ¡etku slanja ona se preimenuje u svoje pravo ime.

en: Timeout Values
bs: Vrijeme valjanosti

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
bs[0]: Ovdje moÅ¾ete podesiti vrijednosti prekoraÄenja vremena. MoÅ¾da Ä‡ete Å¾eljeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. NajveÄ‡a dozvoljena vrijednost je %1 sekunda.
bs[1]: Ovdje moÅ¾ete podesiti vrijednosti prekoraÄenja vremena. MoÅ¾da Ä‡ete Å¾eljeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. NajveÄ‡a dozvoljena vrijednost je %1 sekunde.
bs[2]: Ovdje moÅ¾ete podesiti vrijednosti prekoraÄenja vremena. MoÅ¾da Ä‡ete Å¾eljeti da ih izmijenite ako radite na vrlo sporoj vezi. NajveÄ‡a dozvoljena vrijednost je %1 sekundi.

en:  second |  seconds
bs[0]:  sekunda
bs[1]:  sekunde
bs[2]:  sekundi

en: Soc&ket read:
bs: ÄŒitanje soc&ket-a:

en: Pro&xy connect:
bs: Konekcija na pro&xy:

en: Server co&nnect:
bs: Konekcija &na server:

en: &Server response:
bs: Odgovo&r servera:

en: Global Options
bs: Globalne Opcije

en: Mark &partially uploaded files
bs: OznaÄi &djelomiÄno poslane datoteke

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
bs: <p>Označava delimično otpremljene datoteke preko SMB, SFTP i drugih protokola.</p><p>Kada je ova opcija omogućena, delimično otpremljene datoteke će imati ekstenziju „.part“. Ovaj dodatak će biti uklonjen kada se transfer završi.</p>

en:  byte |  bytes
bs[0]: bajt
bs[1]: bajtova
bs[2]: bajtovi

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
bs: Ako se otkaže, automatski izbrišite djelomično otpremljene datoteke manje od:

en: FTP Options
bs: PodeÅ¡avanje FTP-a

en: Enable passive &mode (PASV)
bs: OmoguÄ‡i pasivni &mod (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
bs: UkljuÄuje FTP "pasivni" mod. Ovo je potrebno ako Å¾elite da FTP radi iza firewalla.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
bs: <p>OznaÄava djelomiÄno poslane FTP datoteke.</p><p>Kada je ova opcija ukljuÄena, djelomiÄno poslane datoteke Ä‡e imati ".part" ekstenziju. Ova ekstenzija Ä‡e biti uklonjena kada transfer bude zavrÅ¡en.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
bs: <h1>MreÅ¾ne postavke</h1> Ovdje moÅ¾ete podesiti ponaÅ¡anje KDE programa kada se koriti Internet i mreÅ¾ne veze. Ako imate kaÅ¡njenja ili koristite modem, moÅ¾da trebate prilagoditi ove vrijednosti.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
bs: Neće sve aplikacije koristiti ovu proxy postavku. posebno,<application>Firefox</application> i <application>Chromium</application>ili bilo šta izvedeno iz njih, ili bilo šta pomoću <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- koja uključuje <application>Konqueror</application>koristeći <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> i <application>Falkon</application>&nbsp;- neće ih koristitipostavke. Neke aplikacije mogu dozvoliti da se proxy konfiguriše u njihovojvlastita podešavanja.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
bs: <h1>Proxy</h1><p>Server posrednik (proxy) je raÄunar koji se nalazi izmeÄ‘u vaÅ¡e interne mreÅ¾e i Interneta i Äuva kopiju svih stranica koje posjetite, te filtrira stranice.</p><p>Ovo vam omoguÄ‡uje brÅ¾i pristup sajtovima koje ste veÄ‡ posjetili poÅ¡to se oni smjeÅ¡taju lokalno na vaÅ¡em proxy serveru. Proxy serveri za filtriranje obiÄno pruÅ¾aju moguÄ‡nost blokiranja zahtijeva za reklamama, spama ili bilo Äega Å¡to Å¾elite blokirati.</p><p><u>Napomena:</u>Neki proxy serveri pruÅ¾aju obje usluge.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
bs: <qt>
    Podesi konfiguraciju proxy-ja.
    <p>
    Server posrednik (proxy) je raÄunar koji se nalazi izmeÄ‘u vaÅ¡e interne mreÅ¾e i Interneta i Äuva kopiju svih stranica koje posjetite, te filtrira stranice. Ovo vam omoguÄ‡uje brÅ¾i pristup sajtovima koje ste veÄ‡ posjetili poÅ¡to se oni smjeÅ¡taju lokalno na vaÅ¡em proxy serveru. Proxy serveri za filtriranje obiÄno pruÅ¾aju moguÄ‡nost blokiranja zahtijeva za reklamama, spama ili bilo Äega Å¡to Å¾elite blokirati.
    <p>
    Ako niste sigurni trebate li ili ne koristiti proxy da biste se prikljuÄili na Internet, molim vas da provjerite uputstvo koje ste dobili od vaÅ¡eg Internet provajdera ili pitate vaÅ¡eg administratora.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
bs: Spoji se na Internet direktno.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
bs: Bez proxy-ja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
bs: Prepoznaj automatski konfiguraciju proksija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
bs: Koristi navedenu proksi skriptu za konfiguraciju posrednika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
bs: Koristi proksi autokonfiguracijsku adresu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
bs: Unesite adresu skripte za podeÅ¡avanje proxy servera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
bs: <qt><p>Koristi proksi postavke definisane na sistemu.</p>
    <p>Neke platforme pruÅ¾aju sistemske proksi postavke i izbor ove opcije vam omoguÄ‡ava da ih koristite.</p>
    <p>Na Mac platformama</p>
    <p>Na Windows platformam</p>
    <p>Na Unix i Linux platformama, ove sistemske proksi postvke se obiÄno definiÅ¡u varijablama okruÅ¾enja. SljedeÄ‡e varijable okruÅ¾enja su prepoznate i koriÅ¡tene kada su prisutne: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
bs: Koristi sistemsku proksi konfiguraciju:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
bs: <qt>PokuÅ¡aj automatsko nalaÅ¾enje varijabli okruÅ¾enja koje sadrÅ¾e sistemske proxy podatke.<p> Ovaj automatski postupak radi tako Å¡to traÅ¾i vrijednosti Äesto koriÅ¡tenih varijabli kao Å¡to su HTTP_PROXY, FTP_PROXY i NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
bs: Auto D&etekcija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    Unesite ime varijable okruÅ¾enja npr. <b>HTTP_PROXY</b>,koja se koristi za Äuvanje adrese HTTP proksi servera.<p>
    Alternativno moÅ¾ete kliknuti na dugme <b>"Automatska detekcija"</b> da pokuÅ¡ate automatsko detektovanje ove varijable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    Unesite ime varijable okruÅ¾enja npr. <b>HTTPS_PROXY</b>,koja se koristi za Äuvanje adrese HTTPS proksi servera.<p>
    Alternativno moÅ¾ete kliknuti na dugme <b>"Automatska detekcija"</b> da pokuÅ¡ate automatsko detektovanje ove varijable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    Unesite ime varijable okruÅ¾enja npr. <b>FTP_PROXY</b>,koja se koristi za Äuvanje adrese FTP proksi servera.<p>
    Alternativno moÅ¾ete kliknuti na dugme <b>"Automatska detekcija"</b> da pokuÅ¡ate automatsko detektovanje ove varijable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    Unesi ime varijable okruÅ¾enja, npr. <b>SOCKS_PROXY</b>, na koju se smijeÅ¡ta adresa SOCKS proksi servera.<p>
    Alternativno moÅ¾ete kliknuti na <b>"Automatski detektuj"</b> dugme da se proba automatski prepoznati ova varijabla.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
bs: <qt>Unesite naziv promenljive okruženja, npr. <b>SOCKS_PROXY</b>, koristi se za čuvanje adrese SOCKS proksi servera.<p>Alternativno, možete kliknuti na <b>&quot;Auto Otkrite&quot;</b> dugme za pokušaj automatskog otkrivanja ove promenljive.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
bs: <qt>
    Unesite ime okolinske varijable, npr. <b>NO_PROXY</b>, koja sadrÅ¾ava adrese sajtova za koje ne treba koristiti proxy servera.<p>
    Drugi naÄin je da pritisnete dugme <b>"Automatsko nalaÅ¾enje"</b> i pokuÅ¡ate automatski otkriti vrijednost ove varijable.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
bs: Izuzeci:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
bs: <qt>Unesite promenljivu okruženja, npr. <b>NO_PROKSI</b>, koristi se za čuvanje adresa sajtova za koje ne bi trebalo da se koriste gornja podešavanja proksija. <p>Alternativno, možete da kliknete na dugme <b>&quot;Automatsko otkrivanje&quot;</b> da pokušate da automatski otkrijete ovu promenljivu.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
bs: PokaÅ¾i &vrijednost varijabli okruÅ¾enja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
bs: RuÄno unesite informacije o konfiguraciji proxy servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
bs: Koristi ruÄno navedenu proksi konfiguraciju:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
bs: Unesite adresu HTTP proxy servera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
bs: Unesi broj porta HTTP proxy servera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
bs: Koristi proxy server za s&ve protokole

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
bs: Unesite adresu HTTPS proxy servera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
bs: Unesi broj porta za HTTPS proxy server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
bs: Unesite adresu FTP proxy servera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
bs: Unesi broj porta za FTP proxy server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
bs: Unesi broj adresu za SOCKS proxy server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
bs: Unesi broj porta za SOCKS proxy server.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
bs: <qt>
    <p>Unesi zarezima razdvojenu listu imena hostova ili ip adresa koji se trebaju iskljuÄiti iz gornjih proksi postavki.</p>
    <p>Ako Å¾elite iskljuÄiti sve hostove iz domene, unesite ime domene ispred koga je taÄka. Na primje, da iskljuÄite imena svih kostova za  <i>kde.org</i>, unesite <i>.kde.org</i>. DÅ¾okeri poput '*' or '?' nisu podrÅ¾ani i neÄ‡e imati efekta.</p>
    <p>Dodatno, moÅ¾ete unijeti IP adrese, npr. 127.0.0.1 i IP adrese s podmreÅ¾om, npr. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
bs: <qt>
    OznaÄite ovu kuÄ‡icu ako Å¾elite da se gornje proksi postavke primjenjuju samo nad adresama nevedenim u listi <i>Izuzeci</i> .</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
bs: Koristi proksi postavke samo za adrese u listi izuzetaka.

en: These settings apply to network browsing only.
bs: Ove se postavke odnose samo na pregledanje mreÅ¾e.

en: Default user name:
bs: Podrazumjevano korisniÄko ime:

en: Default password:
bs: Podrazumjevana Å¡ifra:

en: Web Search Keywords
bs: Ključne riječi za veb pretragu

en: Configure enhanced browsing features
bs: Konfigurirajte poboljšane funkcije pretraživanja

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
bs: <h1>Poboljšano pregledanje</h1> U ovom modulu možete konfigurirati neke poboljšanekarakteristike pretraživanja KDE-a. <h2>Ključne riječi za web pretraživanje</h2>Ključne riječi za web pretraživanjesu brz način korištenja web tražilica. Na primjer, upišite "duckduckgo:frobozz" ili "dd:frobozz" i vaš web pretraživač će izvršiti pretragu naDuckDuckGo za "frobozz". Još lakše: samo pritisnite Alt+F2 (ako nistepromijenio ovu prečicu na tastaturi) i unesite prečicu u naredbu Pokrenidijalog.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
bs: Fajl %1
    je izmijenjeno. Želite li učitati promjene?

en: File Changed
bs: Datoteka Promjenjena

en: Upload
bs: Otpremiti

en: Do Not Upload
bs: Ne otpremajte

en: Invalid URL: %1
bs: Nevažeći URL: %1

en: File not found: %1
bs: Datoteka nije pronađena: %1

en: The URL %1
    is malformed
bs: URL adresa %1nje pogrešno uobličena

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
bs: Udaljeni URL %1
    nije dozvoljeno sa prekidačem --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
bs: Navodno privremeni fajl
    %1
    je izmijenjeno.
    Da li ga i dalje želite izbrisati?

en: Do Not Delete
bs: Ne briši

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
bs: Fajl
    %1
    je izmijenjeno.
    Želite li učitati promjene?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
bs: KIO Exec - Otvara udaljene datoteke, gleda modifikacije, traži upload

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
bs: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developeri

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
bs: Tretirajte URL-ove kao lokalne datoteke i izbrišite ih nakon toga

en: Suggested file name for the downloaded file
bs: Predloženo ime datoteke za preuzetu datoteku

en: Command to execute
bs: Naredba za izvršenje

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
bs: URL(ovi) ili lokalni fajl(ovi) koji se koristi za 'naredbu'

en: Opening connection to host %1
bs: Otvaram vezu sa domaÄ‡inom %1

en: Connected to host %1
bs: Povezan sa domaÄ‡inom %1

en: %1 (Error %2)
bs: %1 (Greška %2)

en: Sending login information
bs: Å aljem podatke za prijavu

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
bs: Poruka je poslata.
    Prijava s korisniÄkim imenom: %1 i lozinkom: [skriveno]
    
    Server je odgovorio:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
bs: Morate navesti korisniÄko ime i lozinku za pristup ovom sajtu.

en: Site:
bs: Sajt:

en: Login OK
bs: Prijava u redu

en: Could not login to %1.
bs: Ne mogu da se prijavim na %1.

en: 
    The server said: "%1"
bs: 
     Server je rekao: "%1"

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
bs: Morate navesti korisniÄko ime i lozinku za proksi server naveden ispod prije nego Å¡to vam se dozvoli pristup bilo kom sajtu.

en: Proxy:
bs: Proksi:

en: Proxy Authentication Failed.
bs: Autentifikacija proksija nije uspjela.

en: There is no documentation available for %1.
bs: Nema dostupne dokumentacije za %1.

en: Looking up correct file
bs: Traženje ispravnog fajla

en: Preparing document
bs: Priprema dokumenta

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
bs: Zahtevana datoteka pomoći nije mogla da se raščlani:<br />%1

en: Saving to cache
bs: Spremanje u keš memoriju

en: Using cached version
bs: Korištenje keširane verzije

en: Looking up section
bs: Odjeljak za traženje

en: Could not find filename %1 in %2.
bs: Nije moguće pronaći ime datoteke %1 u %2.

en: No host specified.
bs: DomaÄ‡in nije naveden.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
bs: InaÄe, zahtjev bi uspio.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
bs: dobave vrijednosti svojstva

[ctx: request type]
en: set property values
bs: postavi vrijednosti svojstva

[ctx: request type]
en: create the requested folder
bs: napravi zahtijevani direktorij

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
bs: kopira navedenu datoteku ili direktorij

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
bs: pomjeri navedenu datoteku ili direktorij

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
bs: traÅ¾i u navedenom direktoriju

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
bs: zakljuÄa navedenu datoteku ili direktorij

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
bs: otkljuÄa navedenu datoteku ili direktorij

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
bs: obriÅ¡e navedenu datoteku ili direktorij

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
bs: upita server za sposobnosti

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
bs: dobavi sadrÅ¾aj navedene datoteke ili direktorija

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
bs: izvrÅ¡i izvjeÅ¡taj u navedenom direktoriju

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bs: NeoÄekivana greÅ¡ka (%1) pri pokuÅ¡aju da se %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
bs: Server ne podrÅ¾ava protokol WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
bs: GreÅ¡ka pri pokuÅ¡aju da se %1, %2. SaÅ¾etak razloga je dat ispod.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
bs: Odbijen je pristup pri pokuÅ¡aju da se %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
bs: Resurs ne moÅ¾e biti napravljen na odrediÅ¡tu sve dok se jedna ili viÅ¡e posrediÅ¡nih zbirki (direktorija) ne napravi.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
bs: Server nije mogao da održi živost
     svojstava navedenih u XML elementu propertibehavior
     ili ste pokušali da prepišete datoteku dok ste zahtevali
     da se datoteke ne prepisuju.
     %1.

en: The requested lock could not be granted. %1
bs: TraÅ¾eno zakljuÄavanje nije bilo odobreno. %1

en: The server does not support the request type of the body.
bs: Server ne podrÅ¾ava tip zahtijeva u tijelu.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
bs: Ne moÅ¾e da se %1 zato Å¡to je resurs zakljuÄan.

en: This action was prevented by another error.
bs: Ova radnja je sprijeÄena drugom greÅ¡kom.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
bs: Ne moÅ¾e da se %1 zato Å¡to odrediÅ¡ni server odbija da prihvati datoteku ili direktorij.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
bs: OdrediÅ¡ni resurs nema dovoljno prostora da zapiÅ¡e stanje resursa poslije izvrÅ¡enja ove metode.

en: The resource cannot be deleted.
bs: Resurs se ne moÅ¾e obrisati.

[ctx: request type]
en: upload %1
bs: okaÄi %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bs: NeoÄekivana greÅ¡ka (%1) pri pokuÅ¡aju da se %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
bs: %1 je kontaktiran. ÄŒekam odgovor...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
bs: <p>Å½elite se prijaviti na sajt"%1" kao korisnik "%2", ali sajt ne zahtijeva prijavu. MoÅ¾da je ovo pokuÅ¡aj prevare.</p><p>Da li je "%1" sajt koji Å¾elite posjetiti?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
bs: Potvrdi pristup web sajtu

en: Server processing request, please wait...
bs: Server obraÄ‘uje zahtjev, saÄekajte...

en: Sending data to %1
bs: Å aljem podatke na %1

en: Retrieving %1 from %2...
bs: Dobavljam %1 sa %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
bs: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
bs: Autentifikacija nije uspjela.

en: Authorization failed.
bs: Autentifikacija nije uspjela.

en: Unknown Authorization method.
bs: Nepoznat metod autentifikacije.

en: Receiving corrupt data.
bs: Primanje korumpiranih podataka.

en: Cannot Save Cookies
bs: Nije moguće sačuvati kolačiće

en: Could not remove %1, check permissions
bs: Nije moguće ukloniti %1, proverite dozvole

en: Could not create directory %1
bs: Nije moguće kreirati direktorijum %1

en: Cookie Alert
bs: Upozorenje na kolaÄiÄ‡

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
bs[0]: <p>Dobili ste %1 kolaÄiÄ‡ od<br/><b>%2%3</b><br/>Å½elite li da prihvatite ili odbijete kolaÄ‡iÄ‡e?</p>
bs[1]: <p>Dobili ste %1 kolaÄiÄ‡a od<br/><b>%2%3</b><br/>Å½elite li da prihvatite ili odbijete kolaÄ‡iÄ‡e?</p>
bs[2]: <p>Dobili ste %1 kolaÄiÄ‡a od<br/><b>%2%3</b><br/>Å½elite li da prihvatite ili odbijete kolaÄ‡iÄ‡e?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
bs:  [Kroz domenski]

en: See or modify the cookie information
bs: Pogledajte ili izmijenite podatke u kolaÄiÄ‡u

en: Accept for this &session
bs: Prihvati za ovu &sesiju

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
bs: Prihvati kolaÄiÄ‡(e) do kraja trenutne sesije

en: &Accept
bs: &Prihvati

en: &Reject
bs: &Odbaci

en: Apply Choice To
bs: Primijeni izbor na

en: &Only this cookie
bs: &Samo ovaj kolaÄiÄ‡

en: &Only these cookies
bs: &Samo ove kolaÄiÄ‡e

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
bs: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili ili odbili samo ovaj kolaÄiÄ‡. BiÄ‡ete obavijeÅ¡teni ako primite joÅ¡ neki kolaÄiÄ‡.

en: All cookies from this do&main
bs: Sve kolaÄiÄ‡e sa ovog &domena

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
bs: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili/odbili sve kolaÄiÄ‡e sa ovog sajta. DodaÄ‡e se nova polisa za sajt sa koga kolaÄiÄ‡ potiÄe, koja Ä‡e biti trajna dok je ruÄno ne izmijenite u Sistemskim postavkama.

en: All &cookies
bs: Sve &kolaÄiÄ‡e

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
bs: Izaberite ovu opciju da biste prihvatili/odbili sve kolaÄiÄ‡e, odakle god da potiÄu. Ovim mijenjate globalnu polisu za kolaÄiÄ‡e, koja vaÅ¾i za sve kolaÄiÄ‡e dok je ruÄno ne izmijenite u sistemskim postavkama

en: Cookie Details
bs: Detalji o kolaÄiÄ‡u

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
bs: Izloženost:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
bs: &SljedeÄ‡i >>

en: Show details of the next cookie
bs: PrikaÅ¾i detalje o sljedeÄ‡em kolaÄiÄ‡u

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
bs: Nije precizirano

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
bs: Kraj sesije

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
bs: Samo bezbjedni serveri

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
bs: Bezbjedni serveri, skripte stranica

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
bs: Serveri

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
bs: Serveri, skripte stranica

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
bs: Detalji

en: Network
bs: Mreža

en: Could not find a usable proxy configuration script
bs: Ne mogu da pronaÄ‘em upotrebljivu skriptu postave proksija

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
bs: Ne mogu da preuzmem skriptu postave proksija:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
bs: Ne mogu da preuzmem skriptu postave proksija

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
bs: Skripta postave proksija nije ispravna:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
bs: Skripta postave proksija je vratila greÅ¡ku:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
bs: Ne mogu naÄ‡i 'FindProxyForURL' ili 'FindProxyForURLEx'

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
bs: Dobio sam nevažeći odgovor prilikom pozivanja %1 -> %2

en: Do you want to retry?
bs: Da li želite da pokušate ponovo?

en: Retry Authentication
bs: Ponovo pokušajte autentifikaciju

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
bs: Pokušajte ponovo

en: Authentication Dialog
bs: Dijalog za autentifikaciju

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
bs: Nemate dozvolu za pristup protokolu %1.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title:column]
en: Keywords
bs: Ključne riječi

[ctx: @title:column]
en: Preferred
bs: Preferirano

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
bs: Označite ovo polje da odaberete označenu ključnu riječ za web pretraživanje kao željenu.<nl/>Preferirane ključne riječi za web pretragu se koriste na mjestima gdje ih samo nekoliko biraključne riječi mogu biti prikazane odjednom.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
bs: Nijedan

en: Search F&ilters
bs: F&ilteri pretraživanja

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
bs: <para>U ovom modulu možete konfigurirati funkciju ključnih riječi web pretraživanja. Webključne riječi za pretraživanje vam omogućavaju da brzo pretražujete ili tražite riječi na Internetu.Na primjer, za traženje informacija o KDE projektu koristećiGoogle motor, jednostavno ukucate <emphasis>gg:KDE</emphasis> ili<emphasis>google:KDE</emphasis>.</para ><para >Ako odaberete zadanu pretragumotora, tada možete pretraživati normalne riječi ili fraze jednostavnim kucanjemih u ulazni widget aplikacija koje imaju ugrađenu podršku zatakva karakteristika, npr. Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Omogućite ili onemogućite ključne riječi za web pretraživanje. </p><p>Webključne riječi za pretraživanje vam omogućavaju da brzo pristupite informacijama ili ih tražitekoji se nalaze na mreži ili na vašem tvrdom disku. </p><p>KDE dolazi s mnogo unaprijed definiranihključne riječi. Jedna takva ključna riječ može se koristiti za obavljanje Google (TM) pretraživanja;da biste ga koristili, jednostavno ukucate ključnu riječ 'gg' nakon koje slijedi ključna riječgraničnik i pojam za pretragu, npr. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
bs: &Omogući ključne riječi za web pretragu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
bs: &Koristite samo željene ključne riječi

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
bs: Potražite ključne riječi za web pretraživanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
bs: Dodajte novu ključnu riječ za web pretraživanje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
bs: Izmijenite označenu ključnu riječ za pretraživanje weba

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
bs: Izbrišite označenu ključnu riječ za web pretragu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
bs: Ob&riši

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
bs: <qt>
    Odaberite tražilicu koju ćete koristiti za okvire za unos koji omogućavaju automatskousluge pretraživanja kada upisujete uobičajene riječi i fraze umjesto URL-a.Da biste onemogućili ovu funkciju, odaberite <b>Ništa</b> sa liste.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
bs: Podrazumevana ključna reč za &pretragu veba:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Odaberite zadanu ključnu riječ za web pretraživanje. </p><p>Ovoomogućava aplikacijama da automatski konvertuju upisanu riječ ili frazu u webupite ključnih riječi za pretraživanje kada se ne mogu filtrirati u odgovarajući URL. </p><p>Da biste onemogućili ovu funkciju, odaberite <span style=" font-weight:600;">Ništa</span> sa liste. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
bs: Odaberite graničnik koji odvaja ključnu riječ od fraze ili riječiza pretragu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
bs: &Razgraničnik ključnih riječi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
bs: Odaberite graničnik da biste označili ključnu riječ za pretraživanje weba.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
bs: Dvotačka

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
bs: Spejs

en: No preferred search providers were found.
bs: Nije pronađen nijedan željeni provajder pretraživanja.

en: No search providers were found.
bs: Nije pronađen nijedan pretraživač.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
bs: Uobičajeno

en: Modify Web Shortcut
bs: Izmenite veb prečicu

en: New Web Shortcut
bs: Nova veb prečica

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
bs: Prečica „%1“ je već dodeljena „%2“. Molimo izaberite drugu

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
bs: URL prečice ne sadrži \{...} čuvar mesta za korisnički upit.
    To znači da će ista stranica uvek biti posećena, bez obzira natekst unet prečicom.

en: Keep It
bs: Zadrži ga

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
bs: Ovde unesite čoveku čitljivo ime dobavljača pretrage.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
bs: Prečica &ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
bs: <qt>
    Ovdje unesite URI koji se koristi za pretragu na pretraživaču.<br/>Ceo tekst koji se traži može se navesti kao \{@} ili \{0}.<br/>
    Preporučeno je \{@}, pošto uklanja sve promenljive upita (ime=vrednost) iz rezultujućeg stringa, dok će \{0} biti zamenjen nepromenjenim string upita.<br/>Možete koristiti \{1} ... \{n} da navedete određene reči iz upita i \{name} da navedete vrednost koju daje 'name=value' u korisničkom upitu.<br/>Pored toga, moguće je navesti više referenci (imena, brojevi i stringovi) odjednom (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>Prva odgovarajuća vrednost (sa leve strane) će se koristiti kao vrednost zamene za rezultujući URI.<br/>Navedeni string se može koristiti kao podrazumevana vrednost ako se ništa ne podudara sa leve strane liste referenci.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
bs: Prečica &URL-a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
bs: Izaberite skup znakova koji će se koristiti za kodiranje vašeg upita za pretragu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
bs: <qt>
    Ovdje unete prečice mogu se koristiti kao pseudo-URI šema u KDE-u. Na primer, prečica <b>av</b> se može koristiti kao u <b>av</b>:<b>moja pretraga</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
bs: <html><head/><body><p>Ovde unesite čitljivo ime veb prečice.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
bs: &Prečice:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
bs: Izaberite skup znakova koji će se koristiti za kodiranje vašeg upita za pretragu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
bs: &Set karaktera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
bs: Umetni čuvar mesta za upit

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
bs: <qt><b>%1</b> nema početnu fasciklu.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
bs: <qt>Ne postoji korisnik po imenu <b>%1</b>.</qt>

en: Blocked request.
bs: Blokiran zahtjev.

en: Unknown HTTP verb.
bs: Nepoznat HTTP glagol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
bs: UobiÄajeno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
bs: Organizacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
bs: Proizvodnja robe d.o.o

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
bs: Organizaciona jedinica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
bs: Reklamacijski odjel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
bs: DrÅ¾ava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
bs: Kanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
bs: Entitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
bs: Kvebek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
bs: Grad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
bs: Kopirajte i nalepite kontrolni zbir u polje ispod.<br/>Kontrolni zbir obično obezbeđuje veb lokacija sa koje ste preuzeli ovu datoteku.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
bs: Očekivana kontrolna suma (MD5, SHA1, SHA256 ili SHA512)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
bs: Kliknite da biste nalepili kontrolni zbir iz međuspremnika u polje za unos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
bs: IzraÄunaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
bs: Kliknite da biste kopirali kontrolni zbir u međuspremnik.

en: C&ancel
bs: O&tkažite

en: &Move Here
bs: &Premjesti ovdje

en: &Copy Here
bs: &Kopiraj ovdje

en: &Link Here
bs: &Link ovdje

en: What do you wish to do with this file?
bs: Šta želite da uradite sa ovom datotekom?

en: Do not ask again
bs: Ne pitaj ponovo

en: &Execute
bs: &Izvrši

en: Undo Changes
bs: Poništi promjene

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
bs: Poništavanje ove operacije zahteva root privilegije. Da li želite da nastavite?

en: Creating directory
bs: Pravim direktorij

en: Moving
bs: PremijeÅ¡tam

en: Deleting
bs: BriÅ¡em

en: Und&o
bs: O&pozovi

en: Und&o: Copy
bs: P&oniÅ¡ti kopiranje

en: Und&o: Link
bs: O&pozovi povezivanje

en: Und&o: Move
bs: O&pozovi premijeÅ¡tanje

en: Und&o: Rename
bs: O&pozovi preimenovanje

en: Und&o: Trash
bs: O&pozovi bacanje

en: Und&o: Create Folder
bs: &PoniÅ¡ti stvaranje direktorija

en: Und&o: Create Folder(s)
bs: Opozov&i: Kreiraj folder(e)

en: Und&o: Create File
bs: &PoniÅ¡ti stvaranje datoteke

en: Und&o: Batch Rename
bs: Opozov&i: preimenovanje

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
bs: <html>Datoteka <filename>%1</filename> je kopirana iz <filename>%2</filename>, ali je otada oÄito izmijenjena u <filename>%3</filename>.
    PoniÅ¡tavanje kopiranja obrisaÄ‡e datoteku, Äime Ä‡e sve izmjene biti izgubljene.
    Å½elite li zaista da obriÅ¡ete <filename>%4</filename>?</html>

en: Undo File Copy Confirmation
bs: Potvrda poniÅ¡tavanja kopiranja datoteka

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bs: Da li zaista želite da trajno izbrišete ovu stavku?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova radnja se ne može opozvati.</emphasis>

en: Delete Permanently
bs: Izbriši trajno

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
bs: Da li želite da trajno izbrišete sve stavke iz Smeća?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova radnja se ne može opozvati.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
bs: Isprazni smeÄ‡e

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
bs: Da li zaista želite da premestite ovu stavku u Smeće?<nl/><filename>%1</filename>

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
bs: Lanac parnjaka za SSL sertifikate djeluje iskvareno.

[ctx: @action:button]
en: Add...
bs: Dodaj...

[ctx: @action:button]
en: Edit...
bs: Uredite...

[ctx: @action:button]
en: Delete
bs: Izbrišite

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
bs: Vlasnik

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
bs: Vlasnička grupa

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
bs: Ostali

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
bs: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
bs: Imenovani korisnik

en: Owner (Default)
bs: Vlasnik (podrazumijevano)

en: Edit ACL Entry
bs: Izmijeni ACL unos

en: Entry Type
bs: Tip stavke

en: Default for new files in this folder
bs: Podrazumijevano za nove datoteke u ovom direktoriju

en: Owner
bs: Vlasnik

en: Owning Group
bs: VlasniÄka grupa

en: Others
bs: Ostali

en: Mask
bs: Maska

en: Named user
bs: Imenovani korisnik

en: Named group
bs: Imenovana grupa

en: User:
bs: Korisnik:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Type
bs: Tip

en: Name
bs: Ime

[ctx: read permission]
en: r
bs: Ä

[ctx: write permission]
en: w
bs: p

[ctx: execute permission]
en: x
bs: i

en: Effective
bs: Efektivni

en: Updating System Configuration
bs: AÅ¾uriranje postave sistema

en: Updating system configuration.
bs: AÅ¾uriram postavu sistema...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
bs: Element radne povrÅ¡ine tipa
    %1
    nije poznat.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
bs: Datoteka s elementima radne povrÅ¡ine
    %1
    tipa je <icode>FSDevice</icode>, ali nema elementa <icode>Dev=...</icode>.

en: Mount
bs: Montiraj

en: Unmount
bs: Demontiraj

[ctx: @title:column]
en: Name
bs: ime

[ctx: @title:column]
en: Size
bs: veliÄina

[ctx: @title:column]
en: Date
bs: datum

[ctx: @title:column]
en: Permissions
bs: dozvole

[ctx: @title:column]
en: Owner
bs: vlasnik

[ctx: @title:column]
en: Group
bs: grupa

[ctx: @title:column]
en: Type
bs: tip

en: Open &with %1
bs: Otvori &pomoÄ‡u %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
bs: &Akcije

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
bs: &Otvori fasciklu sa...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
bs: &Otvori sa...

en: &Open folder with %1
bs: &Otvori fasciklu sa %1

en: &Open with %1
bs: &Otvori pomoÄ‡u %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
bs: &Otvori fasciklu sa

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
bs: &Otvori pomoÄ‡u

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
bs: &Druga aplikacija...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
bs[0]: %1 stavka
bs[1]: %1 stavke
bs[2]: %1 stavki

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
bs: nepoznat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
bs: Zaustavi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
bs: Istražite u Filelight-u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
bs: Montirano sa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
bs: Slobodan prostor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
bs: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
bs: Lokacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
bs: Promijeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
bs: Sadržaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
bs: Veza ka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
bs: Izmjena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
bs: Stvaranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
bs: Sistem datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
bs: Nepoznata veličina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
bs: Montirano na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
bs: Pristup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
bs: Otvori pomoću:

en: Known Applications
bs: Poznati programi

en: Open With
bs: Otvori pomoÄ‡u

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bs: <qt>Izaberite program kojim Ä‡e se otvoriti <b>%1</b>. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
bs: Izaberite ime programa kojim Ä‡e se otvoriti izabrane datoteke.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
bs: <qt>Izaberite program koji želite da koristite za otvaranje datoteke<br/>%1</qt>

en: Choose Application
bs: Izbor programa

en: Choose Application for %1
bs: Izaberite program za %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bs: <qt>Izaberite program za tip datoteke: <b>%1</b>. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bs: <qt>Izaberite program. Ako program nije na spisku, unesite njegovo ime ili kliknite na dugme za pregledanje.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
bs: Unesite da biste filtrirali aplikacije u nastavku ili navedite ime komande.
     Pritisnite strelicu nadole da biste se kretali po rezultatima.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
bs: Uz naredbu se mogu zadati neki mjestodrÅ¾aÄi koji Ä‡e biti zamijenjeni stvarnim vrijednostima kad se pokrene program:
    %f â€” jedno ime datoteke
    %F â€” spisak datoteka; koristi se za programe koji mogu da otvore viÅ¡e lokalnih datoteka odjednom
    %u â€” jedan URL
    %U â€” spisak URLâ€‘ova
    %d â€” direktorij datoteke koji se otvara
    %D â€” spisak direktorija
    %i â€” ikona
    %m â€” miniâ€‘ikona
    %c â€” komentar

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
bs: &Zapamti asocijaciju aplikacije za sve datoteke tipa
     „%1“ (%2)

en: Terminal options
bs: Opcije terminala

en: Run in &terminal
bs: Pokreni u &terminalu

en: &Do not close when command exits
bs: Ne &zatvaraj kad se naredba zavrÅ¡i

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
bs: Ne mogu da izvuÄem izvrÅ¡no ime iz <filename>%1</filename>, unesite ispravno ime programa.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
bs: <filename>%1</filename> ne izgleda kao izvršni program.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
bs: <filename>%1</filename> nije pronađen; unesite ispravnu putanju do izvršnog programa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
bs: UkljuÄite ovu opciju ako program koji Å¾elite da pokrenete radi u tekstualnom reÅ¾imu ili ako Å¾elite da vidite informacije koje ispisuje u prozoru terminala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
bs: Pokreni u terminalu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
bs: Opcije terminala:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
bs: UkljuÄite ovu opciju ako tekstualni program ispisuje bitne informacije pri izlasku. ZadrÅ¾avÅ¡i prozor terminala otvorenim, moÄ‡i Ä‡ete da ih pregledate.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
bs: Ne zatvaraj kad se naredba završi

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
bs: Korisnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
bs: UkljuÄite ovu opciju ako Å¾elite da pokreÄ‡ete ovaj program sa drugim korisniÄkim IDâ€‘om. Svaki proces ima pridruÅ¾en razliÄit korisniÄki ID, broj koji odreÄ‘uje pristup datotekama i druge dozvole. Za ovu opciju potrebna je lozinka dotiÄnog korisnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
bs: Pokreni kao drugi korisnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
bs: Unesite ime korisnika s kojim Å¾elite da se ovaj program pokreÄ‡e.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
bs: Unesite ovdje ime korisnika s kojim Å¾elite da se ovaj program pokreÄ‡e.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
bs: Diskretni GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
bs: Pokrenite pomoću namenske grafičke kartice

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
bs: Pokretanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
bs: UkljuÄite ovu opciju ako Å¾elite da taÄno vidite kada je program pokrenut. Vizuelni odziv moÅ¾e biti zauzeti pokazivaÄ ili u traci zadataka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
bs: Omogućite povratne informacije o pokretanju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
bs: Unesite ovdje ime koje Å¾elite da date programu. Program Ä‡e se javljati pod ovim imenom u meniju programa i u panelu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
bs: Unesite ovdje opis programa, na osnovu njegove namjene. Na primjer: program za modemsko pozivanje na Internet (KPPP) mogao bi se opisati kao â€žModemom na Internetâ€œ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
bs: &Opis:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
bs: Unesite ovdje kakav god koristan komentar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
bs: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
bs: Otkucajte komandu da biste pokrenuli ovu aplikaciju ovde.
     
     Prateći komandu, možete imati nekoliko čuvara mesta koji će biti zamenjeni stvarnim vrednostima kada se stvarni program pokrene:
     
     %f - jedno ime datoteke
     % F – lista datoteka (za aplikacije koje mogu da otvore nekoliko datoteka odjednom)
     %u – jedna URL adresa
     %U – lista URL adresa
     %i – ikona .desktop datoteke
     %c - naziv .desktop datoteke
     %k - lokacija .desktop datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
bs: Pregledajte po datoteÄnom sistemu kako biste naÅ¡li Å¾eljeni izvrÅ¡nu datoteku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
bs: &Pregledaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
bs: Postavlja radni direktorij za program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
bs: &Radna putanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
bs: <qt><p>Ovaj spisak bi trebalo da prikazuje tipove datoteka kojima program umije da rukuje. UreÄ‘en je po <u>MIME tipovima</u>.</p>
    <p>MIME (eng. <i>Multipurpose Internet (e)Mail Extension</i>) standardni je protokol za odreÄ‘ivanje tipa datoteka na osnovu nastavka imena i pridruÅ¾enog <u>MIME tipa</u>. Na primjer: dio imena <filename>bmp</filename> koji dolazi poslije taÄke u <filename>krokodilcic.bmp</filename> ukazuje na odreÄ‘eni tip slike, <u>image/x-bmp</u>. Da bi znao kojim programom se otvara koji tip datoteke, sistem treba da bude obavijeÅ¡ten o sposobnostima svakog programa za rukovanje ovim nastavcima i MIME tipovima.</p>
    <p>Ako Å¾elite da poveÅ¾ete ovaj program sa jednim ili viÅ¡e MIME tipova koji nisu na spisku, pritisnite dugme <interface>Dodaj</interface>. Ako jednim ili viÅ¡e tipova ovaj program ne zna da rukuje, moÅ¾ete ih ukloniti sa spiska klikom na dugme <interface>Ukloni</interface> ispod.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
bs: &PodrÅ¾ani tipovi datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
bs: MIME tip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
bs: Opis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
bs: Kliknite ovdje da dodate tip datoteke (MIME tip) kojim program ume da rukuje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
bs: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
bs: Ako Å¾elite da uklonite tip datoteke (MIME tip) kojim program umije da rukuje, izaberite ga sa gornjeg spiska i kliknite ovdje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
bs: Kliknite ovdje da izmijenite kako se program pokreÄ‡e, obavjeÅ¡tenje o pokretanju, opcije Dâ€‘Busa, ili pokretanje pod drugim korisnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
bs: &Napredne opcije

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
bs: Nije moguće sačuvati svojstva zbog nedovoljnog pristupa za pisanje na:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
bs: Svojstva za %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
bs[0]: Svojstva za %1 izabranu stavku
bs[1]: Svojstva za %1 izabrane stavke
bs[2]: Svojstva za %1 izabranih stavki

[ctx: @title:tab]
en: Share
bs: Dijeli

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
bs: &OpÅ¡te

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
bs: Istražite u %1

en: Refresh
bs: OsvjeÅ¾i

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
bs: Slobodno %1 od %2 (%3% popunjeno)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
bs: Nepoznata veličina

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
bs: RaÄunam... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
bs[0]: %1 datoteka
bs[1]: %1 datoteke
bs[2]: %1 datoteka

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
bs[0]: %1 poddirektorij
bs[1]: %1 poddirektorija
bs[2]: %1 poddirektorija

en: Calculating...
bs: Izračunavanje...

en: At least %1
bs: Najmanje %1

en: The new file name is empty.
bs: Novo ime datoteke je prazno.

en: No associated application
bs: Nema povezane aplikacije

en: No Access
bs: Bez Pristupa

en: Can Only View
bs: Može samo da gleda

en: Can View & Modify
bs: Može pregledati & mijenjati

en: Can Only View Content
bs: Može samo da gleda sadržaj

en: Can View & Modify Content
bs: prikaz i izmjena sadrÅ¾aja

en: Can Only View/Read Content
bs: Može samo da gleda/čita sadržaj

en: Can View/Read & Modify/Write
bs: prikaz/Äitanje i izmjena/pisanje

en: &Permissions
bs: &Dozvole

en: Access Permissions
bs: Dozvole pristupa

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
bs[0]: Sve datoteke su veze i nemaju dozvole.
bs[1]: Sve datoteke su veze i nemaju dozvole.
bs[2]: Sve datoteke su veze i nemaju dozvole.

en: Only the owner can change permissions.
bs: Samo vlasnik moÅ¾e da mijenja dozvole.

en: O&wner:
bs: &Vlasnik:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
bs: OdreÄ‘uje radnje koje su dozvoljene vlasniku.

en: Gro&up:
bs: &Grupa:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
bs: OdreÄ‘uje radnje koje su dozvoljene Älanovima grupe.

en: O&thers:
bs: &Ostali:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
bs: OdreÄ‘uje radnje koje su dozvoljene svim drugim korisnicima, koji nisu ni vlasnik ni Älanovi grupe.

en: Only own&er can rename and delete folder content
bs: Samo v&lasnik moÅ¾e da preimenuje i briÅ¡e sadrÅ¾aj

en: Is &executable
bs: &IzvrÅ¡no

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
bs: UkljuÄite ovu opciju da dozvolite samo vlasniku da briÅ¡e ili preimenuje sadrÅ¾ane datoteke i direktorije. Ostali korisnici mogu samo da dodaju nove datoteke, ako je data dozvola za izmjenu sadrÅ¾aja.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
bs: UkljuÄite ovu opciju da oznaÄite datoteku kao izvrÅ¡nu. Ovo ima smisla samo za programe i skripte, i neophodno je ako Å¾elite da ih izvrÅ¡avate.

en: A&dvanced Permissions
bs: &Napredne dozvole

en: Ownership
bs: VlasniÅ¡tvo

en: User:
bs: Korisnik:

en: Group:
bs: Grupa:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
bs: Primijeni izmjene na sve poddirektorije i njihov sadrÅ¾aj

en: Advanced Permissions
bs: Napredne dozvole

en: Class
bs: klasa

en: Show
    Entries
bs: prikaz

en: This flag allows viewing the content of the folder.
bs: Ova zastavica omoguÄ‡ava prikazivanje sadrÅ¾aja direktorija.

en: Read
bs: Äitanje

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
bs: Zastavica Äitanja omoguÄ‡ava prikazivanje sadrÅ¾aja datoteke.

en: Write
    Entries
bs: upis

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
bs: Ova zastavica omoguÄ‡ava dodavanje, preimenovanje i brisanje datoteka. Brisanje i preimenovanje mogu biti ograniÄeni ljepljivom zastavicom.

en: Write
bs: upis

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
bs: Zastavica za pisanje omoguÄ‡ava izmjenu sadrÅ¾aja datoteke.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
bs: ulaz

en: Enable this flag to allow entering the folder.
bs: Postavite ovu zastavicu da dozvolite ulazak u direktorij.

en: Exec
bs: izvrÅ¡na

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
bs: Postavite ovu zastavicu da dozvolite izvrÅ¡avanje datoteke kao programa.

en: Special
bs: posebno

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bs: Posebna zastavica. VaÅ¾i za cijeli direktorij, taÄno znaÄenje moÅ¾ete vidjeti u desnoj koloni.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bs: Posebna zastavica. TaÄno znaÄenje moÅ¾ete vidjeti u desnoj koloni.

en: User
bs: Korisnik

en: Group
bs: Grupa

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
bs: Sa ovom zastavicom vlasnik direktorija Ä‡e biti vlasnik svih novih datoteka.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
bs: Ako je datoteka izvrÅ¡na, uz ovu zastavicu Ä‡e biti izvrÅ¡avan sa dozvolama vlasnika.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
bs: Sa ovom zastavicom grupa direktorija Ä‡e biti koriÅ¡Ä‡ena za sve nove datoteke.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
bs: Ako je datoteka izvrÅ¡na, uz ovu zastavica Ä‡e biti izvrÅ¡avan sa dozvolama grupe.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
bs: Ako je ljepljiva zastavica dodijeljena direktoriju, samo vlasnik i korijen mogu brisati i preimenovati datoteke. InaÄe, svi sa dozvolom pisanja mogu to da rade.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
bs: Ljepljiva zastavica na datoteci se ignoriÅ¡e pod Linuxom, ali se moÅ¾e koristiti na drugim sistemima.

en: Set UID
bs: stavi UID

en: Set GID
bs: stavi GID

[ctx: File permission]
en: Sticky
bs: ljepljiva

en: Link
bs: Veza

en: Varying (No Change)
bs: Promjenljivo (bez izmjene)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
bs[0]: Ova datoteka koristi napredne dozvole.
bs[1]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.
bs[2]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
bs[0]: Ovaj direktorij koristi napredne dozvole.
bs[1]: Ovi direktoriji koriste napredne dozvole.
bs[2]: Ovi direktoriji koriste napredne dozvole.

en: These files use advanced permissions.
bs: Ove datoteke koriste napredne dozvole.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
bs: K&ontrolne sume

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
bs: Izračunavanje...

en: Invalid checksum.
bs: Nevažeća kontrolna suma.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
bs: Dati unos nije važeći MD5, SHA1 ili SHA256 kontrolni zbir.

en: Checksums match.
bs: Kontrolne sume se poklapaju.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
bs: Izračunata kontrolna suma i očekivana kontrolna suma se poklapaju.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
bs: <p>Kontrolne sume se ne poklapaju.</p>Ovo može biti zbog pogrešnog preuzimanja. Pokušajte ponovo da preuzmete datoteku.<br/>Ako verifikacija i dalje ne uspe, kontaktirajte izvor datoteke.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
bs: Izračunata kontrolna suma i očekivana kontrolna suma se razlikuju.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
bs: Verifikacija kontrolne sume...

en: U&RL
bs: URL

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
bs: Nije moguće sačuvati svojstva. Podržani su samo unosi na lokalnim sistemima datoteka.

en: &Application
bs: &Program

en: Add File Type for %1
bs: Dodaj tip datoteke za %1

en: Select one or more file types to add:
bs: Odaberite jedan ili viÅ¡e tipova za dodavanje:

en: Only executables on local file systems are supported.
bs: IzvrÅ¡ne datoteke su podrÅ¾ani samo na lokalnom datoteÄnom sistemu.

en: Advanced Options for %1
bs: Napredne opcije za %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
bs: <qt>Ne mogu da izvrÅ¡im zadatu naredbu. Datoteka ili direktorij <filename>%1</filename> ne postoji.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
bs: Nije moguće pronaći nijednu aplikaciju ili obrađivač za %1

en: KDE SSL Information
bs: KDEâ€‘ovi podaci o SSLâ€‘u

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
bs: Predmet

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
bs: IzdavaÄ

en: Current connection is secured with SSL.
bs: TekuÄ‡a veza je obezbjeÄ‘ena SSLâ€‘om.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
bs: Glavnina ovog dokumenta obezbjeÄ‘ena je SSLâ€‘om, ali neki dijelovi nisu.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
bs: NeÅ¡to od ovog dokumenta obezbjeÄ‘eno je SSLâ€‘om, ali glavnina nije.

en: Current connection is not secured with SSL.
bs: TekuÄ‡a veza nije obezbjeÄ‘ena SSLâ€‘om.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
bs[0]: koristi %1 bit
bs[1]: koristi %1 bita
bs[2]: koristi %1 bitova

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
bs[0]: %1â€‘bitnog kljuÄa
bs[1]: %1â€‘bitnog kljuÄa
bs[2]: %1â€‘bitnog kljuÄa

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
bs: NE, doÅ¡lo je do greÅ¡aka:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
bs: da

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
bs: %1 do %2

en: Search for '%1' with
bs: Potražite '%1' sa

en: Configure Web Shortcuts...
bs: Konfigurišite veb prečice...

en: Open file dialog
bs: Dijalog za otvaranje datoteke

en: Filename for clipboard content:
bs: Ime datoteke za sadrÅ¾aj klipborda:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
bs: MeÄ‘uspremnik je izmijenjen od kada ste posljednji put umetnuli neÅ¡to: izabrani format podataka viÅ¡e nije primjenjiv. Kopirajte ponovo to Å¡to Å¾elite da umetnete.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
bs[0]: &Umetni %1 datoteku
bs[1]: &Umetni %1 datoteke
bs[2]: &Umetni %1 datoteka

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
bs[0]: &Umetni %1 URL
bs[1]: &Umetni %1 URLâ€‘a
bs[2]: &Umetni %1 URLâ€‘ova

en: &Paste Clipboard Contents
bs: &Umetni sadrÅ¾aj meÄ‘uspremnika

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
bs: Nalepite jednu fasciklu

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
bs: Nalepite jednu datoteku

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
bs: Nalepi sadržaj međuspremnika...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
bs: Nalijepi

en: Data format:
bs: Format podataka:

en: Filename for dropped contents:
bs: Ime datoteke za ispušteni sadržaj:

en: Date: %1
bs: Datum: %1

en: Size: %1
bs: Veličina: %1

en: Appl&y to All
bs: Primijeni na &sve

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
bs: Ako je ovo popunjeno, izbor naÄinjen klikom na dugme biÄ‡e primijenjen i na sve naredne sukobe direktorija u okviru tekuÄ‡eg posla.
    Ako ne kliknete na <interface>PreskoÄi</interface>, ponovo Ä‡ete biti pitani pri narednom sukobu sa postojeÄ‡om datotekom u ovom direktoriju.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
bs: Kada je ovo označeno, pritisnuto dugme će se primeniti na sve narednekonflikti za ostatak trenutnog posla.

en: &Rename
bs: &Preimenuj

en: Suggest New &Name
bs: Predložite novo &ime

en: &Skip
bs: &Preskoči

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
bs: Nemojte kopirati ili premještati ovaj folder, umjesto toga pređite na sljedeću stavku

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
bs: Nemojte kopirati ili premještati ovaj fajl, umjesto toga pređite na sljedeću stavku

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
bs: &Upiši u

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
bs: Fajlovi i folderi će se kopirati u postojeći direktorij, uz njegovpostojeći sadržaj.
    Ponovo ćete biti upitani u slučaju sukoba s postojećim fajlom uimenik.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
bs: &Prepiši starije fajlove

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
bs: Odredišni fajlovi koji imaju starija vremena modifikacije će biti prepisaniizvor, inače preskočen.

en: &Resume
bs: &Nastavi

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
bs: Ova radnja bi prebrisala '%1' sa sobom.
    Unesite novi naziv fajla:

en: C&ontinue
bs: N&astavi

en: This action will overwrite the destination.
bs: Ova radnja će prebrisati odredište.

en: Source
bs: Izvor

en: Destination
bs: Odredište

en: Differences
bs: Razlike

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
bs: Odredište je <b>manje za %1</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
bs: Odredište je <b>veće za %1</b>

en: The files are identical.
bs: Fajlovi su identični.

en: The files seem identical.
bs: Fajlovi izgledaju identično.

en: The files are different.
bs: Fajlovi su različiti.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
bs: Fajlovi će vjerovatno biti identični: imaju istu veličinu i njihovusadržaj je isti na početku, sredini i kraju.

en: An older item named '%1' already exists.
bs: Starija stavka pod nazivom '%1' već postoji.

en: A similar file named '%1' already exists.
bs: Sličan fajl pod nazivom '%1' već postoji.

en: A more recent item named '%1' already exists.
bs: Novija stavka pod nazivom '%1' već postoji.

en: Rename:
bs: Preimenuj:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
bs: Preimenuj stavku

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
bs: Preimenuj stavke

[ctx: @action:button]
en: &Rename
bs: &Preimenuj

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
bs: Preimenujte stavku <filename>%1</filename> u:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
bs: Novo ime #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
bs[0]: Preimenujte %1 odabranu stavku u:
bs[1]: Preimenujte %1 odabrane stavke u:
bs[2]: Preimenujte %1 odabrane stavke u:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
bs: # će biti zamijenjen rastućim brojevima koji počinju sa:

en: Information
bs: Informacija

en: Retry
bs: Pokušajte ponovo

en: Replace All
bs: Zamijeni Sve

en: Skip
bs: Preskoči

en: Skip All
bs: Preskoci Sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
bs: [katanac]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
bs: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
bs: IP adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
bs: Enkripcija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
bs: Detalji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
bs: SSL verzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
bs: Lanac sertifikata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
bs: Pouzdan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
bs: Rok važenja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
bs: Serijski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
bs: MD5 sažetak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
bs: SHA1 sažetak:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
bs: Udaljeni host nije poslao nijedan SSL certifikat.
    Prekidanje jer se ne može utvrditi identitet hosta.

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
bs[0]: Da li zaista želite premjestiti ovu %1 stavku u Smeće?
bs[1]: Å½elite li zaista da bacite ovu %1 stavku u smeÄ‡e?
bs[2]: Å½elite li zaista da bacite ovu %1 stavku u smeÄ‡e?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
bs: Ne pitaj ponovo

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
bs: Ne pitaj ponovo

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
bs: Ne prikazuj ponovo ovu poruku

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
bs: Upozorenje

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
bs: Ovo će pokrenuti program:

en: If you do not trust this program, click Cancel
bs: Ako ne vjerujete ovom programu, kliknite na Odustani
