kio - en to ca@valencia translation catalogue (1323 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el propietari del fitxer %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
ca@valencia: No s'ha pogut modificar el propietari del fitxer <filename>%1</filename>. No teniu accés suficient al fitxer per a realitzar el canvi.

en: Unable to create KIO worker: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el procés de treball KIO: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic «%1».
    El sistema de fitxers de destinació (%2) no els admet.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
ca@valencia: No s'ha pogut crear «%1».
    El sistema de fitxers de destinació (%2) no permet els caràcters següents en els noms de carpeta: %3
    Seleccionar substitució, substituirà qualsevol caràcter no vàlid (en el nom de la carpeta de destinació) amb un subratllat «_».

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
ca@valencia: No s'ha pogut crear «%1».
    El sistema de fitxers de destinació (%2) no permet els caràcters següents en els noms de fitxer: %3
    Seleccionar substitució, substituirà qualsevol caràcter no vàlid (en el nom del fitxer de destinació) amb un subratllat «_».

en: Folder Already Exists
ca@valencia: La carpeta ja existix

en: File Already Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: Already Exists as Folder
ca@valencia: Ja existix com a carpeta

en: Trash
ca@valencia: Paperera

en: No Exec field in %1
ca@valencia: No hi ha cap camp Exec a %1

en: Could not find the program '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el programa «%1»

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
ca@valencia: S'ha trobat el programa «%1» a «%2» però li falten els permisos d'execució.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
ca@valencia: El programa «%1» li falten els permisos d'execució.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi en l'ordre %1 provenint de %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
ca@valencia: No s'ha trobat el terminal %1 en intentar executar %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
ca@valencia: S'ha produït un error de sintaxi en l'ordre %1 en intentar executar %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
ca@valencia[0]: 1 dia %2
ca@valencia[1]: %1 dies %2

en: %1 Item | %1 Items
ca@valencia[0]: %1 element
ca@valencia[1]: %1 elements

en: 1 Folder | %1 Folders
ca@valencia[0]: 1 carpeta
ca@valencia[1]: %1 carpetes

en: 1 File | %1 Files
ca@valencia[0]: 1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

[ctx: @title job]
en: Moving
ca@valencia: S'està movent

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ca@valencia: Origen

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ca@valencia: Destinació

[ctx: @title job]
en: Renaming
ca@valencia: Canvi de nom

[ctx: @title job]
en: Copying
ca@valencia: S'està copiant

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ca@valencia: S'està creant el directori

en: Directory
ca@valencia: Directori

[ctx: @title job]
en: Deleting
ca@valencia: S'està suprimint

en: File
ca@valencia: Fitxer

[ctx: @title job]
en: Examining
ca@valencia: S'està examinant

[ctx: @title job]
en: Transferring
ca@valencia: S'està transferint

[ctx: @title job]
en: Mounting
ca@valencia: S'està muntant

en: Device
ca@valencia: Dispositiu

en: Mountpoint
ca@valencia: Punt de muntatge

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ca@valencia: S'està desmuntant

en: Change Attribute
ca@valencia: Canvia l'atribut

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a canviar els atributs del fitxer. Voleu continuar?

en: Copy Files
ca@valencia: Copia els fitxers

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a completar l'operació de còpia. Voleu continuar?

en: Delete Files
ca@valencia: Suprimix els fitxers

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a completar l'operació de supressió. Tanmateix, fer-ho podria malmetre el sistema. Voleu continuar?

en: Create Folder
ca@valencia: Crea una carpeta

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a crear esta carpeta. Voleu continuar?

en: Move Items
ca@valencia: Mou elements

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a completar l'operació de moure. Voleu continuar?

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a completar l'operació de canviat el nom. Voleu continuar?

en: Create Symlink
ca@valencia: Creeu un enllaç simbòlic

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a crear un enllaç simbòlic. Voleu continuar?

en: Transfer data
ca@valencia: Transferència de dades

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a completar la transferència de dades. Voleu continuar?

en: Could not read %1.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir %1.

en: Could not write to %1.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure a %1.

en: Could not start process %1.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern
    Envieu un informe d'error complet a https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
ca@valencia: URL %1 amb format incorrecte.

en: The protocol %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta el protocol %1.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ca@valencia: El protocol %1 només és un protocol de filtratge.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ca@valencia: %1 és una carpeta, però s'esperava un fitxer.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ca@valencia: %1 és un fitxer, però s'esperava una carpeta.

en: The file or folder %1 does not exist.
ca@valencia: El fitxer o carpeta %1 no existix.

en: A file named %1 already exists.
ca@valencia: Ja existix un fitxer anomenat %1.

en: A folder named %1 already exists.
ca@valencia: Ja existix una carpeta anomenada %1.

en: No hostname specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap nom d'ordinador.

en: Unknown host %1
ca@valencia: Ordinador desconegut %1

en: Access denied to %1.
ca@valencia: S'ha denegat l'accés a %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ca@valencia: S'ha denegat l'accés.
    No s'ha pogut escriure a %1.

en: Could not enter folder %1.
ca@valencia: No s'ha pogut entrar a la carpeta %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ca@valencia: El protocol %1 no implementa un servei de carpeta.

en: Found a cyclic link in %1.
ca@valencia: S'ha trobat un enllaç cíclic a %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ca@valencia: S'ha trobat un enllaç cíclic en copiar %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sòcol per a accedir a %1.

en: Could not connect to host %1.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb l'ordinador %1.

en: Connection to host %1 is broken.
ca@valencia: La connexió amb l'ordinador %1 s'ha tallat.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ca@valencia: El protocol %1 no és un protocol de filtratge.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut muntar el dispositiu.
    S'ha informat de l'error:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut desmuntar el dispositiu.
    S'ha informat de l'error:
    %1

en: Could not read file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer %1.

en: Could not write to file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer %1.

en: Could not bind %1.
ca@valencia: No s'ha pogut vincular amb %1.

en: Could not listen %1.
ca@valencia: No s'ha pogut detectar a %1.

en: Could not accept %1.
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar a %1.

en: Could not access %1.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a %1.

en: Could not terminate listing %1.
ca@valencia: No s'ha pogut finalitzar el llistat de %1.

en: Could not make folder %1.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta %1.

en: Could not remove folder %1.
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar la carpeta %1.

en: Could not resume file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut continuar en el fitxer %1.

en: Could not rename file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer %1.

en: Could not change permissions for %1.
ca@valencia: No s'han pogut canviar els permisos per a %1.

en: Could not change ownership for %1.
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el propietari per a %1.

en: Could not delete file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ca@valencia: El procés per al protocol %1 ha mort inesperadament.

en: Error. Out of memory.
    %1
ca@valencia: Error. Memòria exhaurida.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
ca@valencia: Servidor intermediari desconegut
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autorització, no s'accepta l'autenticació %1

en: User canceled action
    %1
ca@valencia: Acció cancel·lada per l'usuari
    %1

en: Internal error in server
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern en el servidor
    %1

en: Timeout on server
    %1
ca@valencia: Ha caducat al servidor
    %1

en: Unknown error
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
ca@valencia: Interrupció desconeguda
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer original %1.
    Comproveu els permisos.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer parcial %1.
    Comproveu els permisos.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer original %1.
    Comproveu els permisos.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer parcial %1.
    Comproveu els permisos.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic %1.
    Comproveu els permisos.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
ca@valencia: No s'han pogut crear els enllaços simbòlics a %1.
    El sistema de fitxers de destinació no els admet.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
ca@valencia: No hi ha prou espai en el disc %1 per a escriure a %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ca@valencia: L'origen i la destinació són el mateix fitxer.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
ca@valencia: Al servidor li cal %1, però no està disponible.

en: Access to restricted port in POST denied.
ca@valencia: S'ha denegat l'accés a un port restringit a POST.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
ca@valencia: L'operació POST no ha proporcionat la informació requerida de la mida del contingut.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
ca@valencia: No es pot deixar anar un fitxer o una carpeta en si mateix

en: A folder cannot be moved into itself
ca@valencia: No es pot deixar anar una carpeta en si mateixa

en: Communication with the local password server failed
ca@valencia: Ha fallat la comunicació amb el servidor local de contrasenyes

en: Unable to create KIO worker. %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el procés de treball KIO. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
ca@valencia: No s'ha pogut transferir <filename>%1</filename> perquè és massa gran. El sistema de fitxers de destinació només admet fitxers fins a 4 GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
ca@valencia: No és necessari el privilegi d'escalada perquè 
    «%1» és propietat de l'usuari actual.
    Reintenteu després de canviar els permisos.

en: File is too large to be trashed.
ca@valencia: El fitxer és massa gros per a anar a la paperera.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
ca@valencia: Codi d'error desconegut %1
    %2
    Envieu un informe d'error complet a https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: <b>Technical reason</b>:
ca@valencia: <b>Motiu tècnic</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ca@valencia: <b>Detalls de la sol·licitud</b>:

en: <li>Date and time: %1</li>
ca@valencia: <li>Data i hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ca@valencia: <li>Informació addicional: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ca@valencia: <b>Causes possibles</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ca@valencia: <b>Solucions possibles</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ca@valencia: Per a més assistència, contacteu amb el sistema d'ajuda apropiat, bé l'administrador de sistema o el grup d'assistència tècnica.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ca@valencia: Contacteu amb l'administrador del servidor per a més assistència.

en: Check your access permissions on this resource.
ca@valencia: Comproveu els vostres permisos d'accés en este recurs.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ca@valencia: Els vostres permisos d'accés poden ser inadequats per a efectuar l'operació demanada en este recurs.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ca@valencia: El fitxer pot estar en ús (i, per tant, bloquejat) per un altre usuari o aplicació.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ca@valencia: Assegureu-vos que cap altra aplicació o usuari està utilitzant el fitxer o el té bloquejat.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ca@valencia: Encara que poc probable, pot haver ocorregut un error de maquinari.

en: You may have encountered a bug in the program.
ca@valencia: Potser heu trobat una errada en el programa.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ca@valencia: Açò probablement és causat per una errada en el programa. Per favor, considereu enviar un informe complet d'error tal com s'explica davall.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ca@valencia: Actualitzeu el vostre programa a l'última versió. La vostra distribució hauria de proporcionar les eines per a actualitzar el programa.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
ca@valencia: Quan tota la resta falla, per favor, penseu a ajudar a l'equip KDE o al mantenidor d'este programa enviant un informe d'error de qualitat. Si el programa el proporciona un tercer, contacteu-hi directament. Altrament, primer mireu si algú altre ha enviat el mateix error buscant al <a href="https://bugs.kde.org/">lloc d'informació d'errors KDE</a>. Si no és així, anoteu els detalls que se vos han donat més amunt i incloeu-los al vostre informe d'errada, juntament amb tants detalls com creieu que puguen ajudar.

en: There may have been a problem with your network connection.
ca@valencia: Potser hi ha hagut un problema amb la vostra connexió de xarxa.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ca@valencia: Potser hi ha hagut un problema amb la vostra configuració de xarxa. Si recentment heu estat accedint a Internet sense problemes, açò és poc probable.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ca@valencia: Potser hi ha hagut un problema en algun punt del camí de xarxa entre el servidor i este ordinador.

en: Try again, either now or at a later time.
ca@valencia: Torneu-ho a provar, bé ara o més tard.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ca@valencia: Pot haver ocorregut un error de protocol o incompatibilitat.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ca@valencia: Assegureu-vos que existix el recurs i torneu-ho a provar.

en: The specified resource may not exist.
ca@valencia: El recurs especificat podria no existir.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ca@valencia: Torneu a comprovar que heu introduït la ubicació correcta i torneu-ho a provar.

en: Check your network connection status.
ca@valencia: Comproveu l'estat de la vostra connexió de xarxa.

en: Cannot Open Resource For Reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el recurs per a lectura

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ca@valencia: Açò significa que el contingut del fitxer o carpeta demanats <strong>%1</strong> no s'ha pogut recuperar, ja que no s'ha pogut obtindre accés de lectura.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a llegir el fitxer o obrir la carpeta.

en: Cannot Open Resource For Writing
ca@valencia: No es pot obrir el recurs per a escriptura

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
ca@valencia: Açò significa que el fitxer <strong>%1</strong> no s'ha pogut escriure tal com s'havia demanat, perquè no s'ha pogut obtindre accés amb permís d'escriptura.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés requerit pel protocol %1

en: Unable to Launch Process
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> no s'ha pogut trobar o iniciar. Açò és deu normalment a motius tècnics.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ca@valencia: El programa que proporciona compatibilitat amb este protocol pot no haver-se actualitzat amb l'última actualització de KDE. Açò pot fer que el programa siga incompatible amb la versió actual i, per tant, que no s'inicie.

en: Internal Error
ca@valencia: S'ha produït un error intern

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error intern.

en: Improperly Formatted URL
ca@valencia: URL amb un format incorrecte

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ca@valencia: L'<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu introduït no té un format correcte. El format d'un URL generalment és així:<blockquote><strong>protocol://usuari:contrasenya@www.exemple.org:port/carpeta/nomfitxer.extensio?query=valor</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
ca@valencia: Protocol no admés %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ca@valencia: El protocol <strong>%1</strong> no és acceptat pels programes KDE instal·lats actualment en este ordinador.

en: The requested protocol may not be supported.
ca@valencia: El protocol demanat podria no ser admés.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ca@valencia: Les versions del protocol %1 admeses per este ordinador i el servidor poden ser incompatibles.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
ca@valencia: Podeu realitzar una busca a Internet d'un connector de programari (anomenat un «procés de treball KIO») que accepte este protocol. Els llocs a buscar inclouen <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ca@valencia: L'URL no es referix a un recurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
ca@valencia: El protocol és un protocol de filtratge

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ca@valencia: L'<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu introduït no feia referència a un recurs específic.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ca@valencia: KDE es pot comunicar mitjançant un protocol dins d'un protocol; el protocol especificat només és per a utilitzar-lo en este tipus de situacions, en canvi, esta no és una d'estes situacions. Este és un esdeveniment rar i probablement indica un error de programació.

en: Unsupported Action: %1
ca@valencia: No s'ha acceptat l'acció: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ca@valencia: L'acció demanada no és acceptada pel programa KDE que implementa el protocol <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ca@valencia: Este error depén molt del programa KDE. La informació addicional hauria de donar-vos més informació de la disponible a l'arquitectura d'entrada/eixida de KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ca@valencia: Intenteu trobar una altra manera d'assolir el mateix resultat.

en: File Expected
ca@valencia: S'esperava un fitxer

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ca@valencia: La petició esperava un fitxer, en canvi, s'ha trobat la carpeta <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
ca@valencia: Açò pot ser un error en la banda del servidor.

en: Folder Expected
ca@valencia: S'esperava una carpeta

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ca@valencia: La petició esperava una carpeta, en canvi, s'ha trobat el fitxer <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
ca@valencia: El fitxer o la carpeta no existix

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ca@valencia: El fitxer o la carpeta especificat <strong>%1</strong> no existix.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ca@valencia: El fitxer demanat no s'ha pogut crear perquè ja n'existix un amb el mateix nom.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ca@valencia: Primer proveu de canviar de lloc el fitxer actual i després torneu-ho a provar.

en: Delete the current file and try again.
ca@valencia: Suprimiu el fitxer actual i torneu-ho a provar.

en: Choose an alternate filename for the new file.
ca@valencia: Seleccioneu un nom de fitxer alternatiu per al fitxer nou.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ca@valencia: La carpeta demanada no s'ha pogut crear perquè ja n'existix una amb el mateix nom.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ca@valencia: Primer proveu de canviar de lloc la carpeta actual i després torneu-ho a provar.

en: Delete the current folder and try again.
ca@valencia: Suprimiu la carpeta actual i torneu-ho a provar.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ca@valencia: Seleccioneu un nom alternatiu per a la carpeta nova.

en: Unknown Host
ca@valencia: Ordinador desconegut

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
ca@valencia: Un error d'ordinador desconegut indica que el servidor amb el nom demanat, <strong>%1</strong>, no s'ha pogut trobar a Internet.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ca@valencia: El nom que heu escrit, %1, pot no existir: potser l'heu escrit incorrectament.

en: Access Denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ca@valencia: S'ha denegat l'accés al recurs especificat, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ca@valencia: Potser no heu proporcionat detalls d'autenticació o són incorrectes.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ca@valencia: Potser el vostre compte no té permís d'accés al recurs especificat.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ca@valencia: Torneu a provar la petició i assegureu-vos que els detalls d'autenticació s'introduïxen correctament.

en: Write Access Denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés d'escriptura

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ca@valencia: Açò significa que s'ha rebutjat un intent d'escriure en el fitxer <strong>%1</strong>.

en: Unable to Enter Folder
ca@valencia: No s'ha pogut entrar a la carpeta

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ca@valencia: Açò significa que s'ha rebutjat un intent d'entrar a la (en altres paraules, obrir) carpeta sol·licitada <strong>%1</strong>.

en: Folder Listing Unavailable
ca@valencia: No està disponible el llistat de la carpeta

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ca@valencia: El protocol %1 no és un sistema de fitxers

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
ca@valencia: Açò significa que s'ha fet una petició que requerix determinar el contingut de la carpeta, i el programa KDE que accepta este protocol no ha pogut fer-ho.

en: Cyclic Link Detected
ca@valencia: S'ha detectat un enllaç cíclic

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ca@valencia: Els entorns Unix són capaços d'enllaçar un fitxer o una carpeta amb un nom o ubicació separats. KDE ha detectat un enllaç o una sèrie d'enllaços que donen com a resultat un bucle infinit -p. ex. el fitxer està enllaçat a si mateix (potser fent un cercle)-.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
ca@valencia: Suprimiu una part del bucle per tal que no cause un bucle infinit i torneu-ho a provar.

en: Request Aborted By User
ca@valencia: Petició interrompuda per l'usuari

en: The request was not completed because it was aborted.
ca@valencia: La petició no s'ha completat perquè s'ha interromput.

en: Retry the request.
ca@valencia: Torneu a provar la petició.

en: Cyclic Link Detected During Copy
ca@valencia: S'ha detectat un enllaç cíclic durant la còpia

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ca@valencia: Els entorns Unix són capaços d'enllaçar un fitxer o una carpeta amb un nom o ubicació separats. Durant l'operació de còpia sol·licitada, KDE ha detectat un enllaç o una sèrie d'enllaços que donen com a resultat un bucle infinit -p. ex. el fitxer està enllaçat a si mateix (potser fent un cercle)-.

en: Could Not Create Network Connection
ca@valencia: No s'ha pogut crear la connexió de xarxa

en: Could Not Create Socket
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sòcol

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ca@valencia: Este és un error bastant tècnic on un dispositiu requerit per les comunicacions de xarxa (un sòcol) no s'ha pogut crear.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ca@valencia: La connexió de xarxa pot estar incorrectament configurada o la interfície de xarxa pot no estar activada.

en: Connection to Server Refused
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió amb el servidor

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
ca@valencia: El servidor <strong>%1</strong> ha refusat deixar que este ordinador hi faça una connexió.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ca@valencia: El servidor, encara que estiga connectat a Internet, pot no estar configurat per a admetre peticions.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ca@valencia: El servidor, encara que estiga connectat a Internet, pot no estar executant el servei sol·licitat (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
ca@valencia: Un tallafoc de xarxa (un dispositiu que restringix peticions d'Internet) protegint la vostra xarxa o la xarxa del servidor, pot haver intervingut, impedint esta petició.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ca@valencia: S'ha tancat inesperadament la connexió amb el servidor

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
ca@valencia: Encara que s'ha establit una connexió a <strong>%1</strong>, la connexió s'ha tancat en un punt inesperat de la comunicació.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
ca@valencia: Potser ha ocorregut un error de protocol, fent que el servidor tanque la connexió com a resposta a l'error.

en: URL Resource Invalid
ca@valencia: Recurs d'URL no vàlid

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ca@valencia: El protocol %1 no és un protocol de filtratge

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
ca@valencia: L'<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu introduït no feia referència a un mecanisme vàlid per a accedir al recurs específic, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ca@valencia: KDE pot comunicar mitjançant un protocol dins d'un protocol. Esta petició ha especificat un protocol per a utilitzar-lo així, en canvi, este protocol no és capaç d'esta acció. Este és un esdeveniment rar i probablement indica un error de programació.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ca@valencia: No s'ha pogut restablir un dispositiu d'entrada/eixida

en: Could Not Mount Device
ca@valencia: No s'ha pogut muntar el dispositiu

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ca@valencia: El dispositiu sol·licitat no s'ha pogut restablir («muntar»). S'ha informat de l'error: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
ca@valencia: El dispositiu pot no estar preparat, per exemple, pot no haver-hi res al dispositiu de suports extraïbles (p. ex. no hi ha cap CD-ROM en la unitat de CD), o, en el cas d'un dispositiu perifèric o portàtil, potser el dispositiu no està correctament connectat.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a restablir («muntar») el dispositiu. Als sistemes UNIX, sovint calen privilegis d'administrador del sistema per a restablir un dispositiu.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ca@valencia: Comproveu que el dispositiu està preparat; les unitats extraïbles han de contindre un suport i els dispositius portàtils han d'estar connectats i iniciats; i torneu-ho a provar.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ca@valencia: No s'ha pogut desinicialitzar el dispositiu d'entrada/eixida

en: Could Not Unmount Device
ca@valencia: No s'ha pogut desmuntar el dispositiu

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ca@valencia: El dispositiu sol·licitat no s'ha pogut desinicialitzar («desmuntar»). S'ha informat de l'error: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
ca@valencia: El dispositiu pot estar ocupat, açò és, encara l'està utilitzant una altra aplicació o usuari. Fins i tot el fet de tindre oberta una finestra del navegador a una ubicació d'este dispositiu pot causar que el dispositiu romanga en ús.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a desinicialitzar («desmuntar») el dispositiu. Als sistemes UNIX sovint calen privilegis d'administrador del sistema per a desinicialitzar un dispositiu.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ca@valencia: Comproveu que no hi ha aplicacions accedint al dispositiu i torneu-ho a provar.

en: Cannot Read From Resource
ca@valencia: No s'ha pogut des del recurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
ca@valencia: Açò significa que encara que s'ha pogut obrir el recurs <strong>%1</strong>, hi ha hagut un error en llegir el seu contingut.

en: You may not have permissions to read from the resource.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a llegir des del recurs.

en: Cannot Write to Resource
ca@valencia: No s'ha pogut escriure al recurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
ca@valencia: Açò significa que encara que s'ha pogut obrir el recurs <strong>%1</strong>, hi ha hagut un error en escriure-hi.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a escriure al recurs.

en: Could Not Listen for Network Connections
ca@valencia: No s'ha pogut detectar cap connexió de xarxa

en: Could Not Bind
ca@valencia: No s'ha pogut vincular

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
ca@valencia: Este és un error bastant tècnic on un dispositiu requerit per a les comunicacions de xarxa (un sòcol) no s'ha pogut establir per a escoltar les connexions d'entrada a la xarxa.

en: Could Not Listen
ca@valencia: No s'ha pogut escoltar

en: Could Not Accept Network Connection
ca@valencia: No s'ha pogut acceptar una connexió de xarxa

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
ca@valencia: Este és un error bastant tècnic on hi ha hagut un error en intentar acceptar una connexió d'entrada a la xarxa.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ca@valencia: Potser no teniu permisos per a acceptar la connexió.

en: Could Not Login: %1
ca@valencia: No s'ha pogut fer la connexió: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ca@valencia: No ha reeixit un intent de connexió per a efectuar l'operació sol·licitada.

en: Could Not Determine Resource Status
ca@valencia: No s'ha pogut determinar l'estat del recurs

en: Could Not Stat Resource
ca@valencia: No s'ha pogut conéixer l'estat del recurs

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ca@valencia: Un intent per a determinar la informació quant a l'estat del recurs <strong>%1</strong>, com ara el nom del recurs, tipus, mida, etc., no ha reeixit.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ca@valencia: El recurs especificat podria no existir o no ser accessible.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
ca@valencia: No s'ha pogut cancel·lar el llistat

en: FIXME: Document this
ca@valencia: FIXME: Documenteu açò

en: Could Not Create Folder
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta

en: An attempt to create the requested folder failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent de crear la carpeta sol·licitada.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ca@valencia: La ubicació on s'anava a crear la carpeta podria no existir.

en: Could Not Remove Folder
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar la carpeta

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent d'eliminar la carpeta especificada, <strong>%1</strong>.

en: The specified folder may not exist.
ca@valencia: La carpeta especificada podria no existir.

en: The specified folder may not be empty.
ca@valencia: La carpeta especificada podria no estar buida.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ca@valencia: Assegureu-vos que la carpeta existix i que es troba buida, i torneu-ho a provar.

en: Could Not Resume File Transfer
ca@valencia: No s'ha pogut continuar la transferència del fitxer

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
ca@valencia: La petició especificada ha demanat que la transferència del fitxer <strong>%1</strong> es reprenga en un cert punt d'esta. Açò no ha sigut possible.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ca@valencia: Potser el protocol o el servidor no accepten la continuació del fitxer.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ca@valencia: Torneu a provar la petició sense intentar continuar la transferència.

en: Could Not Rename Resource
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del recurs

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent de canviar el nom del recurs especificat <strong>%1</strong>.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ca@valencia: No s'han pogut canviar els permisos del recurs

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent d'alterar els permisos del recurs especificat <strong>%1</strong>.

en: Could Not Change Ownership of Resource
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el propietari del recurs

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent d'alterar el propietari del recurs especificat <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Resource
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el recurs

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer un intent de suprimir el recurs especificat <strong>%1</strong>.

en: Unexpected Program Termination
ca@valencia: Finalització inesperada del programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha finalitzat inesperadament.

en: Out of Memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> no ha pogut obtindre la memòria requerida per a continuar.

en: Unknown Proxy Host
ca@valencia: Servidor intermediari desconegut

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
ca@valencia: S'ha trobat un error d'ordinador desconegut en recuperar la informació quant al servidor intermediari especificat <strong>%1</strong>. Un error d'este tipus indica que el nom sol·licitat no s'ha pogut localitzar a Internet.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ca@valencia: Hi pot haver un problema amb la configuració de la vostra xarxa, específicament el nom del servidor intermediari. Si heu estat accedint recentment a Internet sense problemes, açò és poc probable.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ca@valencia: Comproveu la configuració del vostre intermediari i torneu-ho a provar.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autenticació: no s'accepta el mètode %1

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
ca@valencia: Encara que potser heu proporcionat els detalls d'autenticació correctes, ha fallat en l'autenticació perquè el mètode que utilitza el servidor no és acceptat pel programa KDE que implementa el protocol %1.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
ca@valencia: Informeu d'un error a <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> per tal d'informar a l'equip KDE del mètode d'autenticació no acceptat.

en: Request Aborted
ca@valencia: S'ha interromput la petició

en: Internal Error in Server
ca@valencia: S'ha produït un error intern en el servidor

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
ca@valencia: El programa del servidor que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error intern: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ca@valencia: Probablement, és causat per una errada en el programa servidor. Per favor, penseu a enviar un informe d'error complet tal com es detalla davall.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ca@valencia: Contacteu amb l'administrador del servidor per a informar-lo del problema.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
ca@valencia: Si sabeu qui són els autors del programa del servidor, envieu-los l'informe d'error directament.

en: Timeout Error
ca@valencia: S'ha produït un error de caducitat

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
ca@valencia: Encara que s'ha contactat amb el servidor, no s'ha rebut cap resposta dins de l'espai de temps assignat per a la petició d'acord amb el següent:<ul><li>Caducitat per a establir la connexió: %1 segons</li><li>Caducitat per a rebre una resposta: %2 segons</li><li>Caducitat per a accedir als servidors intermediaris: %3 segons</li></ul>Cal tindre present que podeu alterar esta configuració de la caducitat a Configuració del sistema KDE, seleccionant «Paràmetres de la xarxa -> Preferències de connexió».

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ca@valencia: El servidor estava massa ocupat per a respondre, responent a altres peticions.

en: Unknown Error
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error desconegut: %2.

en: Unknown Interruption
ca@valencia: Interrupció desconeguda

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ca@valencia: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'una interrupció d'un tipus desconegut: %2.

en: Could Not Delete Original File
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer original

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ca@valencia: L'operació sol·licitada ha demanat la supressió del fitxer original, probablement al final d'una operació de moviment de fitxer. El fitxer original <strong>%1</strong> no s'ha pogut suprimir.

en: Could Not Delete Temporary File
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ca@valencia: L'operació sol·licitada ha demanat la creació d'un fitxer temporal on guardar el fitxer nou mentre s'estiga baixant. Este fitxer temporal <strong>%1</strong> no s'ha pogut suprimir.

en: Could Not Rename Original File
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer original

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
ca@valencia: L'operació sol·licitada requeria canviar el nom del fitxer original <strong>%1</strong>, en canvi, no s'ha pogut canviar de nom.

en: Could Not Rename Temporary File
ca@valencia: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
ca@valencia: L'operació sol·licitada requeria la creació d'un fitxer temporal <strong>%1</strong>, en canvi, no s'ha pogut crear.

en: Could Not Create Link
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç

en: Could Not Create Symbolic Link
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ca@valencia: L'enllaç simbòlic sol·licitat %1 no s'ha pogut crear.

en: No Content
ca@valencia: Sense contingut

en: Disk Full
ca@valencia: Disc ple

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure en el fitxer sol·licitat <strong>%1</strong> a causa d'un espai en disc inadequat.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
ca@valencia: Allibereu espai en disc suficient mitjançant 1) la supressió de fitxers no volguts i temporals; 2) l'arxivat de fitxers en suport extraïble com ara CD gravables o bé 3) l'obtenció de més capacitat d'emmagatzematge.

en: Source and Destination Files Identical
ca@valencia: Els fitxers d'origen i destinació són idèntics

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ca@valencia: L'operació no s'ha pogut completar perquè els fitxers d'origen i destinació són el mateix fitxer.

en: Choose a different filename for the destination file.
ca@valencia: Seleccioneu un nom de fitxer diferent per al fitxer de destinació.

en: File or Folder dropped onto itself
ca@valencia: Fitxer o carpeta deixat anar en si mateix

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
ca@valencia: L'operació no s'ha pogut completar perquè el fitxer o carpeta d'origen i destinació són el mateix.

en: Drop the item into a different file or folder.
ca@valencia: Deixeu anar l'element en un fitxer o carpeta diferent.

en: Folder moved into itself
ca@valencia: Carpeta deixada anar en si mateixa

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
ca@valencia: L'operació no s'ha pogut completar perquè l'origen no es pot moure en si mateix.

en: Move the item into a different folder.
ca@valencia: Moveu l'element a una carpeta diferent.

en: Could not communicate with password server
ca@valencia: No s'ha pogut comunicar amb el servidor de contrasenyes

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
ca@valencia: L'operació no s'ha pogut completar perquè no s'ha pogut contactar amb el servei de sol·licitud de contrasenyes

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
ca@valencia: Intenteu reiniciar la sessió, o busqueu en els registres els errors de «kiod».

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el protocol %1

en: Unable to Create KIO Worker
ca@valencia: No s'ha pogut crear el procés de treball KIO

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
ca@valencia: El procés de treball KIO que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> no s'ha pogut iniciar. Açò és deu normalment a motius tècnics.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
ca@valencia: KLauncher no ha pogut trobar o iniciar el connector que proporciona el protocol. Açò vol dir que la versió del connector és obsoleta.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
ca@valencia: No s'ha pogut transferir <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
ca@valencia: No s'ha pogut transferir el fitxer <filename>%1</filename> perquè el sistema de fitxers de destinació no permet fitxers tan grans

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
ca@valencia: Reformateu la unitat de destinació per a utilitzar un sistema de fitxers que admeta fitxers tan grans.

en: Undocumented Error
ca@valencia: Error sense documentar

en: (Symbolic Link to %1)
ca@valencia: (Enllaç simbòlic a %1)

en: (%1, Link to %2)
ca@valencia: (%1, enllaç a %2)

en:  (Points to %1)
ca@valencia:  (Apunta a %1)

en: Malformed URL
    %1
ca@valencia: URL amb format incorrecte
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
ca@valencia: No s'ha pogut determinar el tipus de fitxer per a %1

en: Unknown protocol '%1'.
ca@valencia: Protocol desconegut «%1».

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar un procés de treball KIO per al protocol «%1».

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sòcol per a iniciar un procés de treball KIO per al protocol «%1».

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable «kioslave5» a «%1»

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta l'obertura de connexions amb el protocol %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta el tancament de connexions amb el protocol %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta l'accés a fitxers amb el protocol %1.

en: Writing to %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta l'escriptura a %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ca@valencia: No hi ha accions especials disponibles per al protocol %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta el llistat de carpetes per al protocol %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta la recuperació de dades des de %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta la recuperació d'informació del tipus MIME des de %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta el canvi de nom o el moviment de fitxers dins de %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ca@valencia: El protocol %1 no accepta la creació d'enllaços simbòlics.

en: Copying files within %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta la còpia de fitxers dins de %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta la supressió de fitxers des de %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta la creació de carpetes amb el protocol %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta el canvi dels atributs en els fitxers amb el protocol %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta el canvi del propietari en els fitxers amb el protocol %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ca@valencia: No s'accepta l'ús de sub-URL amb %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta la recuperació múltiple amb el protocol %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ca@valencia: No s'accepta l'obertura de fitxers amb el protocol %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
ca@valencia: El protocol %1 no accepta l'acció %2.

en: &Yes
ca@valencia: &Sí

en: &Details
ca@valencia: &Detalls

en: &Forever
ca@valencia: Per &sempre

en: C&ontinue Loading
ca@valencia: C&ontinua la càrrega

en: Co&ntinue
ca@valencia: Co&ntinua

en: &Current Session only
ca@valencia: Només durant la sessió a&ctual

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
ca@valencia: Esteu a punt d'eixir del mode segur. Les transmissions ja no seran encriptades.
    Açò significa que un tercer podria observar les vostres dades en trànsit.

en: Security Information
ca@valencia: Informació de seguretat

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
ca@valencia: %1: ha fallat la negociació SSL

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
ca@valencia: Esteu a punt d'entrar en mode segur. Totes les transmissions s'encriptaran si no s'indica el contrari.
    Açò significa que ningú més podrà observar amb facilitat les vostres dades en trànsit.

en: Display SSL &Information
ca@valencia: Mostra la &informació SSL

en: C&onnect
ca@valencia: C&onnecta

en: The server failed the authenticity check (%1).
ca@valencia: El servidor ha fallat la comprovació d'autenticitat (%1).

en: Server Authentication
ca@valencia: Autenticació del servidor

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ca@valencia: Voleu acceptar este certificat per sempre sense que se vos demane?

en: A file or folder named %1 already exists.
ca@valencia: Ja existix un fitxer o carpeta anomenat %1.

en: You do not have permission to create that folder.
ca@valencia: No teniu permís per a crear esta carpeta.

en: You did not select a file to delete.
ca@valencia: No heu seleccionat cap fitxer per a suprimir.

en: Nothing to Delete
ca@valencia: No hi ha res que s'haja de suprimir

en: You did not select a file to trash.
ca@valencia: No heu seleccionat un fitxer per a la paperera.

en: Nothing to Trash
ca@valencia: No hi ha res a la paperera

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ca@valencia: La carpeta especificada no existix o no era de lectura.

en: Menu
ca@valencia: Menú

en: Parent Folder
ca@valencia: Carpeta pare

[ctx: @info]
en: Go back
ca@valencia: Retrocedix

[ctx: @info]
en: Go forward
ca@valencia: Avança

en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta d'inici

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: New Folder...
ca@valencia: Carpeta nova...

en: Move to Trash
ca@valencia: Llença a la paperera

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Sorting
ca@valencia: Ordenació

en: Sort by Name
ca@valencia: Ordena per nom

en: Sort by Size
ca@valencia: Ordena per mida

en: Sort by Date
ca@valencia: Ordena per data

en: Sort by Type
ca@valencia: Ordena per tipus

en: Ascending
ca@valencia: Ascendent

en: Descending
ca@valencia: Descendent

en: Folders First
ca@valencia: Primer les carpetes

en: Hidden Files Last
ca@valencia: Últims els fitxers ocults

en: Icons View
ca@valencia: Vista d'icones

en: Compact View
ca@valencia: Vista compacta

en: Details View
ca@valencia: Vista de detalls

en: Icon Position
ca@valencia: Posició de les icones

en: Next to File Name
ca@valencia: Al costat del nom del fitxer

en: Above File Name
ca@valencia: Sobre el nom del fitxer

en: Short View
ca@valencia: Vista breu

en: Detailed View
ca@valencia: Vista detallada

en: Tree View
ca@valencia: Vista en arbre

en: Detailed Tree View
ca@valencia: Vista en arbre detallada

en: Allow Expansion in Details View
ca@valencia: Permet l'expansió en la vista de detalls

en: Show Hidden Files
ca@valencia: Mostra els fitxers ocults

en: Show Preview Panel
ca@valencia: Mostra el quadro de vista prèvia

en: Show Preview
ca@valencia: Mostra la vista prèvia

en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: &View Mode
ca@valencia: Mode de &vista

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
ca@valencia: El més nou primer

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
ca@valencia: El més antic primer

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
ca@valencia: El més gran primer

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
ca@valencia: El més xicotet primer

en: Encoding:
ca@valencia: Codificació:

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
ca@valencia: Copia a

[ctx: @title:menu]
en: Move To
ca@valencia: Mou a

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
ca@valencia: Carpeta d'inici

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
ca@valencia: Carpeta arrel

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
ca@valencia: Navega...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
ca@valencia: Copia ací

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
ca@valencia: Mou ací

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
ca@valencia: *|Tots els fitxers

en: All Supported Files
ca@valencia: Tots els fitxers admesos

en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Add Places Entry
ca@valencia: Afig l'entrada dels llocs

en: Edit Places Entry
ca@valencia: Edita l'entrada dels llocs

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
ca@valencia: <qt>Este és el text que apareixerà en el quadro dels llocs.<br /><br />L'etiqueta hauria de consistir d'una o dues paraules que vos ajudaran a recordar a què fa referència esta entrada. Si no introduïu cap etiqueta, s'informarà a partir de l'URL del lloc.</qt>

en: L&abel:
ca@valencia: Etiquet&a:

en: Enter descriptive label here
ca@valencia: Introduïu ací una etiqueta descriptiva

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
ca@valencia: <qt>Esta és la ubicació associada amb l'entrada. Es pot utilitzar qualsevol URL vàlid. Per exemple:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Clicant en el botó a la vora del quadro d'edició de text podeu navegar a un URL apropiat.</qt>

en: &Location:
ca@valencia: &Ubicació:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
ca@valencia: <qt>Esta és la icona que apareixerà en el quadro dels llocs.<br /><br />Cliqueu en el botó per a seleccionar una icona diferent.</qt>

en: Choose an &icon:
ca@valencia: Seleccioneu una &icona:

en: &Only show when using this application (%1)
ca@valencia: M&ostra-la només en utilitzar esta aplicació (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu esta opció si voleu que esta entrada només es mostre en utilitzar l'aplicació actual (%1).<br /><br />Si no se selecciona esta opció, l'entrada estarà disponible a totes les aplicacions.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
ca@valencia: Llocs

[ctx: @item]
en: Remote
ca@valencia: Remot

[ctx: @item]
en: Search For
ca@valencia: Busca

[ctx: @item]
en: Devices
ca@valencia: Dispositius

[ctx: @item]
en: Removable Devices
ca@valencia: Dispositius extraïbles

[ctx: @item]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
ca@valencia: Totes les etiquetes

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
ca@valencia: Escriptori

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
ca@valencia: Baixades

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ca@valencia: Xarxa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ca@valencia: Paperera

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
ca@valencia: Música

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
ca@valencia: Imatges

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
ca@valencia: Vídeos

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
ca@valencia: Fitxers recents

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
ca@valencia: Ubicacions recents

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
ca@valencia: Modificats hui

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
ca@valencia: Modificats ahir

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir al quadro Llocs: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
ca@valencia: Només es poden afegir carpetes al quadro Llocs.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
ca@valencia: Allibera…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
ca@valencia: Allibe&ra

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
ca@valencia: Extrau amb seguretat…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
ca@valencia: Extrau amb &seguretat

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
ca@valencia: Desmunta…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
ca@valencia: Desm&unta

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
ca@valencia: E&xpulsa

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ca@valencia: El dispositiu «%1» no és cap disc i no es pot expulsar.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en accedir a «%1», el sistema ha contestat: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error en accedir a «%1»

en: One or more files on this device are open within an application.
ca@valencia: Un o més fitxers d'este dispositiu estan oberts a una aplicació.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
ca@valencia[0]: Un o més fitxers d'este dispositiu estan oberts en l'aplicació <application>%2</application>.
ca@valencia[1]: Un o més fitxers d'este dispositiu estan oberts en les aplicacions següents: <application>%2</application>.

en: %1 (hidden)
ca@valencia: %1 (oculta)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ca@valencia: Buida la paperera

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ca@valencia: Munta

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
ca@valencia: Obri en una pestanya nova

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
ca@valencia: Obri en una finestra nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
ca@valencia: Afig una entrada…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
ca@valencia: &Edita…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
ca@valencia: Ocu&lta

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
ca@valencia: Oculta la secció «%1»

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
ca@valencia: Oculta la secció

en: &Show All Entries
ca@valencia: Mo&stra totes les entrades

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
ca@valencia: Mida de les icones

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
ca@valencia: Redimensiona automàticament

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
ca@valencia: Xicoteta (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
ca@valencia: Mitjana (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
ca@valencia: Gran (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
ca@valencia: Enorme (%1x%1)

en: You can only select one file
ca@valencia: Només podeu seleccionar un fitxer

en: More than one file provided
ca@valencia: S'ha indicat més d'un fitxer

en: You can only select local files
ca@valencia: Només podeu seleccionar fitxers locals

en: Remote files not accepted
ca@valencia: No s'accepten fitxers remots

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
ca@valencia[0]: L'URL seleccionat utilitza un esquema no admés. Utilitzeu l'esquema següent: %2
ca@valencia[1]: L'URL seleccionat utilitza un esquema no admés. Utilitzeu un dels esquemes següents: %2

en: Unsupported URL scheme
ca@valencia: Esquema d'URL no admés

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
ca@valencia: S'ha seleccionat més d'una carpeta i este diàleg no accepta carpetes, per tant no es pot decidir en quina entrar. Seleccioneu-ne només una per a llistar-la.

en: More than one folder provided
ca@valencia: S'ha indicat més d'una carpeta

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
ca@valencia: S'han de seleccionar una carpeta i un fitxer com a mínim. Els fitxers seleccionats s'ignoraran i es llistarà la carpeta seleccionada

en: Files and folders selected
ca@valencia: S'han seleccionat fitxers i carpetes

en: The file "%1" could not be found
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer «%1»

en: Cannot open file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
ca@valencia: <qt>Cliqueu este botó per a anar fins a la carpeta pare.<br /><br />Per exemple, si la ubicació actual és file:/home/konqui, clicar este botó vos portarà a file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a anar un pas arrere en l'historial de navegació.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a anar un pas avant en l'historial de navegació.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a tornar a carregar el contingut de la ubicació actual.

en: Click this button to create a new folder.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a crear una carpeta nova.

en: Show Places Panel
ca@valencia: Mostra el quadro dels llocs

en: Show Bookmarks Button
ca@valencia: Mostra el botó de les adreces d'interés

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
ca@valencia: <qt>Este és el menú de configuració per al diàleg de fitxer. Des d'este menú es pot accedir a diverses opcions, incloent-hi:<ul><li>com s'ordenen els fitxers en la llista</li><li>tipus de vista, incloent-hi icona i llista</li><li>mostrar els fitxers ocults</li><li>el quadro de llocs</li><li>vistes prèvies dels fitxers </li><li>separació de les carpetes dels fitxers</li></ul></qt>

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
ca@valencia: <qt>Este botó us permet apuntar una adreça d'interés a ubicacions específiques. Cliqueu-lo per a obrir el menú d'adreces d'interés, des d'on podeu afegir, editar o seleccionar una dreça d'interés.<br /><br/>Estes adreces d'interés són específiques del diàleg de fitxer, però altrament operen com les adreces d'interés arreu de KDE.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
ca@valencia: <qt>Potser se vos presentaran possibles coincidències en teclejar en l'àrea de text. Esta característica es pot controlar clicant amb el botó dret del ratolí i seleccionant un mode preferit del menú <b>Compleció del text</b>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
ca@valencia: Este és el nom amb el qual guardar el fitxer.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ca@valencia: Esta és la llista dels fitxers que s'obriran. Es pot especificar més d'un fitxer llistant diversos fitxers, separats per espais.

en: This is the name of the file to open.
ca@valencia: Este és el nom del fitxer que s'obrirà.

[ctx: @title:window]
en: Places
ca@valencia: Llocs

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer «%1» ja existix. Voleu sobreescriure'l?

en: Overwrite File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer?

en: You can only select local files.
ca@valencia: Només podeu seleccionar fitxers locals.

en: Remote Files Not Accepted
ca@valencia: No s'accepten fitxers remots

en: *|All Folders
ca@valencia: *|Totes les carpetes

en: *|All Files
ca@valencia: *|Tots els fitxers

en: &Open
ca@valencia: O&bri

en: Icon size: %1 pixels
ca@valencia: Mida de la icona: %1 píxels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ca@valencia: Selecciona automàticament l'e&xtensió del nom de fitxer (%1)

en: the extension <b>%1</b>
ca@valencia: l'extensió <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
ca@valencia: Selecciona automàticament l'e&xtensió del nom de fitxer

en: a suitable extension
ca@valencia: una extensió adequada

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
ca@valencia: Esta opció activa algunes característiques pràctiques per a guardar fitxers amb extensions:<br /><ol><li>S'actualitzarà tota extensió especificada en l'àrea de text <b>%1</b> si canvieu el tipus de fitxer a guardar.<br /><br /></li><li>Si no s'especifica cap extensió en l'àrea de text <b>%2</b> en clicar <b>Guarda</b>, s'afegirà %3 al final del nom de fitxer (si el fitxer encara no existix). Esta extensió està basada en el tipus de fitxer que heu triat per a guardar.<br /><br />Si no voleu que KDE proporcione una extensió per al nom de fitxer, podeu desactivar esta opció o bé podeu suprimir-la afegint un punt «.» al final del nom de fitxer (al final el punt s'eliminarà automàticament).</li></ol>Si no esteu segur, deixeu l'opció activada, ja que farà més manejables els vostres fitxers.

en: &File type:
ca@valencia: Tipus de fi&txer:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
ca@valencia: <qt>Este és el selector de tipus de fitxer. S'utilitza per a seleccionar el format amb què es guardarà el fitxer.</qt>

en: &Filter:
ca@valencia: &Filtre:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Este és el filtre que s'aplicarà a la llista de fitxers. Els fitxers que no casen amb el filtre no es mostraran.<p>Podeu seleccionar un dels filtres preseleccionats en el menú desplegable, o podeu introduir un filtre a mida directament a dins de l'àrea de text.</p><p>Es permeten comodins com ara «*» i «?».</p></qt>

en: Sorry
ca@valencia: Ho sentim

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca@valencia: <qt>El fitxer de plantilla <b>%1</b> no existix.</qt>

en: Name for new link:
ca@valencia: Nom per a l'enllaç nou:

en: Create link to URL
ca@valencia: Crea un enllaç amb l'URL

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
ca@valencia: No es pot utilitzar el nom <filename>%1</filename> perquè està reservat per a l'ús del sistema operatiu.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
ca@valencia: El nom <filename>%1</filename> comença amb un punt, per tant, estarà ocult per defecte.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
ca@valencia: El nom <filename>%1</filename> comença per un espai, el qual pot donar lloc a què es mostre abans que altres elements en ordenar alfabèticament, entre altres efectes potencials.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
ca@valencia: L'ús de barres en els noms de les carpetes crearà subcarpetes, així:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
ca@valencia: L'ús de barres en els noms de les carpetes crearà subcarpetes.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
ca@valencia: No es poden utilitzar barres en els noms de fitxer o carpetes.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
ca@valencia: No es poden utilitzar barres inverses en els noms de fitxer o carpetes.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
ca@valencia: No es recomana iniciar el nom d'un fitxer o una carpeta amb una titlla perquè pot ser confús o perillós en utilitzar el terminal per a eliminar coses.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
ca@valencia: Ja existix un directori amb nom <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
ca@valencia: Ja existix un fitxer amb nom <filename>%1</filename>.

en: Create New
ca@valencia: Crea nou

en: Link to Device
ca@valencia: Enllaç cap a un dispositiu

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ca@valencia: Carpeta nova

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ca@valencia: Carpeta nova

en: Create new folder in %1:
ca@valencia: Crea una carpeta nova a %1:

en: The desktop is offline
ca@valencia: L'escriptori està desconnectat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
ca@valencia: Copia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
ca@valencia: Apega

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
ca@valencia: Obri «%1» en una pestanya nova

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
ca@valencia: Obri «%1» en una finestra nova

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Navigate
ca@valencia: Navega

en: Show Full Path
ca@valencia: Mostra el camí sencer

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ca@valencia: Més

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ca@valencia: Dispositius

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ca@valencia: Altres

en: Edit mode
ca@valencia: Mode d'edició

en: Click for Location Navigation
ca@valencia: Cliqueu per a navegar a una ubicació

en: Click to Edit Location
ca@valencia: Cliqueu per a editar una ubicació

en: You are not authorized to execute this file.
ca@valencia: No esteu autoritzat a executar este fitxer.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
ca@valencia: S'està llançant %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
ca@valencia: No s'ha pogut fer executable el servei %1, s'ha interromput l'execució.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ca@valencia: No esteu autoritzat a seleccionar una aplicació per a obrir este fitxer.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
ca@valencia: S'ha produït un error intern: No s'ha pogut preguntar a l'usuari quina aplicació iniciar

en: No favicon found for %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap icona de web per a %1

en: Error saving image to %1
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar la imatge a %1

en: Icon file too big, download aborted
ca@valencia: El fitxer d'icona és massa gran, s'interromp la baixada

en: No mail client found
ca@valencia: No s'ha trobat cap client de correu

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
ca@valencia: El fitxer d'entrada «desktop»
    %1
    no és vàlid.

en: Launching %1
ca@valencia: S'està llançant %1

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'ordre <command>%1</command>.

en: No terminal emulator found
ca@valencia: No s'ha trobat cap emulador de terminal

en: Failed to open %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ca@valencia: El fitxer d'entrada «desktop»
    %1
    és de tipus «Link» però no té cap entrada URL=...

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
ca@valencia: El fitxer executable «%1» està ubicat a un sistema de fitxers remot. No s'iniciarà per motius de seguretat.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
ca@valencia: Per motius de seguretat no es permet el llançament d'executables en este context.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
ca@valencia: Cal que el programa «%1» tinga el permís d'execució abans que es puga iniciar.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
ca@valencia: No es pot fer executable el fitxer «%1».
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ca@valencia: El fitxer d'entrades «desktop» %1 no té cap entrada Type=...

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
ca@valencia: Este fitxer està incomplet i no s'ha d'obrir.
    Comproveu les vostres aplicacions obertes i l'àrea de notificació per a qualsevol tasca o baixada pendent.

en: Failed to open the file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: The program "%1" could not be launched.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el programa «%1».

en: Setting ACL for %1
ca@valencia: S'està establint l'ACL per a %1

en: Could not change permissions for
    %1
ca@valencia: No s'han pogut canviar els permisos per a
    %1

en: mounting is not supported by Windows CE.
ca@valencia: el muntatge no està disponible a Windows CE.

en: Could not find program "mount"
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el programa «mount»

en: unmounting is not supported by Windows CE.
ca@valencia: el desmuntatge no està disponible a Windows CE.

en: Could not find program "umount"
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el programa «umount»

en: Change File Permissions
ca@valencia: Canvi dels permisos de fitxer

en: New Permissions: %1
ca@valencia: Permisos nous: %1

en: Change File Owner
ca@valencia: Canvi del propietari de fitxer

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
ca@valencia: Propietari nou: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
ca@valencia: Elimina el fitxer

en: Remove Directory
ca@valencia: Elimina el directori

en: Create Directory
ca@valencia: Crea un directori

en: Directory Permissions: %1
ca@valencia: Permisos del directori: %1

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Open Directory
ca@valencia: Obri un directori

en: New Filename: %1
ca@valencia: Nom nou del fitxer: %1

en: Target: %1
ca@valencia: Destinació: %1

en: Change Timestamp
ca@valencia: Canvia la marca de temps

en: From: %1, To: %2
ca@valencia: Des de: %1, A: %2

en: Unknown Action
ca@valencia: Acció desconeguda

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
ca@valencia: Acció: %1
    Origen: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ca@valencia: No s'ha pogut copiar el fitxer des de %1 a %2 (Número d'error: %3)

en: No media in device for %1
ca@valencia: No hi ha cap suport al dispositiu per a %1

en: Could not get user id for given user name %1
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre l'ID de l'usuari per al nom d'usuari donat %1

en: Could not get group id for given group name %1
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre l'ID del grup per al nom de grup donat %1

en:  days
ca@valencia:  dies

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
ca@valencia: <para>La paperera de KDE està configurada per a utilitzar el <b>Buscador</b> de la paperera.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
ca@valencia: <para>En buidar la paperera de KDE s'eliminaran només els elements de la paperera de KDE, mentre que en <br>buidar la paperera mitjançant el buscador se suprimirà tot.</para><para>Els elements de la paperera de KDE es mostraran en una carpeta anomenada KDE.trash, en la icona de la paperera.</para>

en: Delete files older than
ca@valencia: Suprimix els fitxers més antics de

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
ca@valencia: <para>Marqueu esta casella per a permetre la <emphasis strong='true'>supressió automàtica</emphasis> dels fitxers més antics que el valor indicat. Deixeu-ho desmarcat per a <emphasis strong='true'>no</emphasis> suprimir automàticament cap element després d'un lapse de temps concret</para>

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
ca@valencia: <para>Indica el nombre de dies que els fitxers poden romandre en la paperera. Els fitxers més antics que este valor se suprimiran automàticament.</para>

en: Cleanup:
ca@valencia: Neteja:

en: Limit to
ca@valencia: Limita a

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
ca@valencia: <para>Marqueu esta casella per a limitar la paperera a la quantitat màxima d'espai en disc que indiqueu seguidament. En cas contrari, serà sense límit.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ca@valencia: <para>Este és el percentatge màxim d'espai del disc que s'utilitzarà per a la paperera.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
ca@valencia: <para>Esta és la quantitat calculada d'espai del disc que s'acceptarà per a la paperera, el màxim.</para>

en: Show a Warning
ca@valencia: Mostra un avís

en: Delete Oldest Files From Trash
ca@valencia: Suprimix els fitxers més antics de la paperera

en: Delete Biggest Files From Trash
ca@valencia: Suprimix els fitxers més grans de la paperera

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
ca@valencia: <para>Quan s'arribe a la mida límit, primer serà preferible suprimir els tipus de fitxers que indiqueu. Si açò s'establix per a avisar-vos, es farà en lloc de suprimir automàticament els fitxers.</para>

en: Full Trash:
ca@valencia: Paperera plena:

en: Malformed URL %1
ca@valencia: URL %1 amb format incorrecte

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ca@valencia: El directori %1 ja no existix, per tant, no és possible restaurar este element a la seua ubicació original. Podeu o bé recrear el directori i utilitzar l'operació de restaurar una altra vegada o arrossegar l'element a un altre lloc per a restaurar-lo.

en: Invalid combination of protocols.
ca@valencia: Combinació no vàlida de protocols.

en: This file is already in the trash bin.
ca@valencia: Este fitxer ja es troba en la paperera.

en: not supported
ca@valencia: no admés

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ca@valencia: S'ha produït un error intern en copiar o moure, mai hauria de succeir

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ca@valencia: Programa d'ajuda per a gestionar la paperera de KDE
    Nota: per a moure fitxers a la paperera no utilitzeu ktrash, sinó «kioclient move "url" trash:/»

en: Empty the contents of the trash
ca@valencia: Buida el contingut de la paperera

en: Restore a trashed file to its original location
ca@valencia: Restaura un fitxer de la paperera a la seua ubicació original

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
ca@valencia: La paperera està plena. Buideu-la o traeu els elements manualment.

en: &Policy
ca@valencia: &Política

en: &Management
ca@valencia: &Gestió

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
ca@valencia: <h1>Galetes</h1><p>Les galetes contenen informació que les aplicacions KDE que utilitzen el protocol HTTP (com Konqueror) guarden en l'ordinador, iniciades per un servidor remot d'Internet. Açò significa que un servidor web pot guardar informació al vostre ordinador quant a vós i les vostres activitats de navegació, per a utilitzar-la més avant. Potser considereu açò una invasió de la privadesa.</p><p> En canvi, les galetes són útils en certes situacions. Per exemple, les botigues d'Internet les utilitzen sovint, per tal que pugueu «posar coses al cistell de compra». Alguns llocs requerixen que tingueu un navegador que accepte galetes.</p><p> Com que la majoria de gent vol un compromís entre la privadesa i els avantatges que oferixen les galetes, el procés de treball KIO HTTP vos oferix personalitzar la manera com gestiona les galetes. Potser voldreu establir la política predeterminada de KDE de manera que pregunte quan un servidor demane d'establir una galeta, per tal que ho pugueu decidir. Per als vostres llocs web de compra favorits i de confiança, potser voldreu establir una política d'acceptació de manera que pugueu fer-los servir sense rebre preguntes cada vegada que es reba una galeta.</p>

en: D-Bus Communication Error
ca@valencia: S'ha produït un error de comunicació de D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
ca@valencia: No s'han pogut suprimir totes les galetes tal com s'ha demanat.

en: Unable to delete cookies as requested.
ca@valencia: No s'han pogut suprimir les galetes tal com s'ha demanat.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
ca@valencia: <h1>Ajuda ràpida de la gestió de galetes</h1>

en: Information Lookup Failure
ca@valencia: Ha fallat la busca d'informació

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la informació quant a les galetes guardades en l'ordinador.

en: End of session
ca@valencia: Final de la sessió

en: Yes
ca@valencia: Sí

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
ca@valencia: Busca dominis i ordinadors remots interactivament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
ca@valencia: Lloc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
ca@valencia: Nom de la galeta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
ca@valencia: Suprimix-ho &tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
ca@valencia: Configura la &política...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
ca@valencia: Torna a ca&rregar la llista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
ca@valencia: Detalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
ca@valencia: Valor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
ca@valencia: Domini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
ca@valencia: Camí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
ca@valencia: Caduca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
ca@valencia: És segura:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ca@valencia: Canvi de la política de galetes

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ca@valencia: Política de galetes nova

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ca@valencia: <qt>Ja existix una política de galetes per a <center><b>%1</b></center> Voleu substituir-la?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ca@valencia: Duplica la política

en: Replace
ca@valencia: Substituïx

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
ca@valencia: No s'ha pogut comunicar amb el servei de gestió de galetes.
    Qualsevol canvi que hàgeu fet no tindrà efecte fins que es reinicie el servei.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
ca@valencia: <h1>Galetes</h1><p>Les galetes contenen informació que les aplicacions KDE que utilitzen el protocol HTTP (com Konqueror) guarden en l'ordinador, iniciades per un servidor remot d'Internet. Açò significa que un servidor web pot guardar informació al vostre ordinador quant a vós i les vostres activitats de navegació, per a utilitzar-la més avant. Potser considereu açò una invasió de la privadesa.</p><p> En canvi, les galetes són útils en certes situacions. Per exemple, les botigues d'Internet les utilitzen sovint, per tal que pugueu «posar coses al cistell de compra». Alguns llocs requerixen que tingueu un navegador que accepte galetes.</p><p> Com que la majoria de gent vol un compromís entre la privadesa i els avantatges que oferixen les galetes, KDE vos oferix personalitzar la manera com gestiona les galetes. Potser voldreu establir la política predeterminada de KDE de manera que pregunte quan un servidor demane d'establir una galeta, o senzillament rebutjar o acceptar-ho tot. Per exemple, potser voldreu acceptar totes les galetes del vostre lloc web de compra preferit. Per açò, tot el que cal fer és anar al lloc en concret i, quan se vos presenta el quadro del diàleg de galetes, cliqueu en <i>Este domini</i> davall la pestanya «aplica a» i trieu acceptar o senzillament especificar el nom del lloc en la pestanya <i>Política específica de domini</i> i establir-la a acceptar. Açò us permet rebre galetes de llocs web de confiança sense rebre preguntes cada vegada que KDE reba una galeta.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Activa el funcionament amb les galetes. Normalment, voldreu tindre el funcionament amb les galetes activat i personalitzar-lo per a adequar-lo a les vostres necessitats de privadesa.</p><p>
    Cal tindre present que si es desactiva el funcionament amb les galetes, molts llocs web podrien ser no navegables.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
ca@valencia: &Activa les galetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Rebutja les galetes anomenades de tercers. Són galetes originades des d'un lloc diferent del que esteu navegant. Per exemple, si visiteu <b>www.example.com</b> amb esta opció seleccionada, la configuració només processarà les galetes originades a www.example.com. Es rebutjaran les galetes de qualsevol altre lloc. Açò reduirà les possibilitats que els operadors dels llocs apleguen informació quant als vostres hàbits de navegació diaris.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
ca@valencia: Acce&pta només les galetes del servidor original

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
ca@valencia: <p>
    Accepta automàticament les galetes temporals que expiraran al final de la sessió actual. Estes galetes no es guardaran en el disc dur o dispositiu d'emmagatzematge. En comptes d'açò, se suprimiran quan tanqueu totes les aplicacions que les utilitzen (p. ex. el navegador).</p><p><u>NOTA:</u> Si activeu esta opció, s'anul·laran les polítiques de galetes de sessió predeterminades i específiques de lloc.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
ca@valencia: Accepta automàt&icament les galetes de sessió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Determina com es gestionaran les galetes rebudes des d'un servidor remot:
    <ul>
    <li><b>Pregunta</b> farà que KDE vos demane confirmació sempre que un servidor vullga establir una galeta.</li>
    <li><b>Accepta</b> farà que s'accepten les galetes sense preguntar.</li>
    <li><b>Accepta fins al final de sessió</b> farà que s'accepten les galetes, però expiraran al final de la sessió.</li>
    <li><b>Rebutja</b> farà que el programa «cookiejar» rebutge totes les galetes que rep.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTA:</u> Les polítiques específiques de domini, les quals es poden establir davall, sempre tenen precedència sobre la política predeterminada.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
ca@valencia: Política predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
ca@valencia: Accep&ta totes les galetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
ca@valencia: Accepta &fins al final de la sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
ca@valencia: De&mana confirmació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
ca@valencia: Rebut&ja totes les galetes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Per a afegir una política nova, senzillament cliqueu en el botó <b>Afig...</b> i proporcioneu la informació necessària. Per a canviar una política existent, cliqueu en el botó <b>Canvia...</b> i trieu la política nova del diàleg de polítiques. Clicant en el botó <b>Suprimix</b> s'eliminarà la política seleccionada, fent que per a este domini s'utilitze la política predeterminada, mentre que <b>Suprimix-ho tot</b> eliminarà totes les polítiques específiques de lloc.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
ca@valencia: Política de lloc

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
ca@valencia: Busca dominis interactivament

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
ca@valencia: Busca...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Llista de llocs per als quals heu establit polítiques de galeta específiques. Les polítiques específiques anul·len els valors de política predeterminada per a estos llocs.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
ca@valencia: Domini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
ca@valencia: Política

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
ca@valencia: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
ca@valencia: &Canvia...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
ca@valencia: Accepta

en: Accept For Session
ca@valencia: Accepta per sessió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
ca@valencia: Rebutja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
ca@valencia: Pregunta

en: Do Not Know
ca@valencia: No es coneix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu el servidor o domini al qual s'aplica esta política, p. ex. <b>www.kde.org</b> o <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
ca@valencia: Nom del lloc:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
ca@valencia: Introduïu el nom de l'ordinador o del domini al qual s'aplica esta política, p. ex. kde.org.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Seleccioneu la política desitjada:
    <ul>
    <li><b>Accepta</b> - Permet a este lloc establir galetes</li>
    <li><b>Accepta fins al final de sessió</b> Permet que este lloc establisca galetes, però expiraran al final de la sessió.</li>
    <li><b>Rebutja</b> - Rebutja totes les galetes enviades des d'este lloc</li>
    <li><b>Pregunta</b> - Demana quan es reben galetes des d'este lloc</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
ca@valencia: Política:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
ca@valencia: Accepta fins al final de la sessió

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ca@valencia: Cal reinicialitzar les aplicacions en execució perquè estos canvis tinguen efecte.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ca@valencia: Cal tornar a iniciar KDE perquè estos canvis tinguen efecte.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
ca@valencia: Desactiva l'FTP passiu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
ca@valencia: Quan les connexions FTP són passives el client es connecta amb el servidor, en comptes de l'inrevés, per tant, els tallafocs no bloquegen la connexió; encara que els servidors FTP antics poden no acceptar l'FTP passiu.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
ca@valencia: Marca els fitxers carregats parcialment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
ca@valencia: Mentre es carrega un fitxer la seua extensió és «.part». Quan s'ha carregat del tot es canvia el nom al seu nom real.

en: Timeout Values
ca@valencia: Temps d'espera

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
ca@valencia[0]: Ací podeu establir-hi els valors dels temps de desconnexió. Potser voldreu ajustar-los si la vostra connexió és molt lenta. El valor màxim permés és 1 segon.
ca@valencia[1]: Ací podeu establir-hi els valors dels temps de desconnexió. Potser voldreu ajustar-los si la vostra connexió és molt lenta. El valor màxim permés és %1 segons.

en:  second |  seconds
ca@valencia[0]:  segon
ca@valencia[1]:  segons

en: Soc&ket read:
ca@valencia: Lectura del sòc&ol:

en: Pro&xy connect:
ca@valencia: Connexió amb l'in&termediari:

en: Server co&nnect:
ca@valencia: Co&nnexió amb el servidor:

en: &Server response:
ca@valencia: R&esposta del servidor:

en: Global Options
ca@valencia: Opcions globals

en: Mark &partially uploaded files
ca@valencia: Marca els fitxers carregats &parcialment

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ca@valencia: <p>Marca els fitxers carregats parcialment per a SMB, SFTP i altres protocols.</p><p>Quan esta opció està activada, els fitxers carregats parcialment tindran una extensió «.part». Esta extensió s'eliminarà quan s'haja completat la transferència.</p>

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
ca@valencia: Si es cancel·la, suprimix automàticament els fitxers parcialment pujats més petits a:

en: FTP Options
ca@valencia: Opcions FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
ca@valencia: Activa el &mode passiu (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
ca@valencia: Activa el mode d'FTP «passiu». Açò és necessari per a permetre que l'FTP funcione darrere de tallafocs.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ca@valencia: <p>Marca els fitxers carregats parcialment per FTP.</p><p>Quan esta opció està activada, els fitxers carregats parcialment tindran una extensió «.part». Esta extensió serà eliminada una vegada que la transferència haja estat completada.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
ca@valencia: <h1>Preferències de xarxa</h1>Ací podreu definir el comportament dels programes de KDE quan utilitzen Internet i les connexions de xarxa. Si experimenteu desconnexions i problemes, o si utilitzant un mòdem heu d'esperar-vos molt, potser voldreu ajustar estos valors.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
ca@valencia: No totes les aplicacions utilitzaran esta configuració del servidor intermediari. En particular, <application>Firefox</application> i <application>Chromium</application> o qualsevol que en derivi, o qualsevol cosa que utilitze <application>QtWebEngine</application> -el qual inclou <application>Konqueror</application> utilitzant <application>WebEnginePart</application>-, <application>Akregator</application> i <application>Falkon</application> no utilitzaran estes opcions de configuració. Algunes aplicacions poden permetre que el servidor intermediari es configure des de la seua pròpia configuració.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
ca@valencia: <h1>Intermediari</h1><p>Un servidor intermediari és un programa intermedi que es posa entre el vostre ordinador i Internet i proporciona serveis com ara cau de pàgines web i/o filtrat.</p><p>Els servidors intermediaris de cau donen accés més ràpid als llocs que ja heu visitat guardant localment o encauant el contingut d'aquelles pàgines. D'altra banda, els servidors intermediaris de filtratge proporcionen la capacitat de bloquejar peticions d'anuncis, correu brossa o qualsevol altra cosa que vulgueu bloquejar.</p><p><u>Nota:</u> Alguns servidors intermediaris proporcionen ambdós serveis.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Configureu els valors d'intermediari.
    <p>
    Un servidor intermediari és un ordinador intermedi situat entre el vostre ordinador i Internet i proporciona serveis com ara cau de pàgines web i filtrat. Els servidors intermediaris de cau vos donen accés més ràpid als llocs web que ja heu visitat guardant localment o encauant aquelles pàgines. Els servidors intermediaris de filtratge usualment proporcionen la capacitat de bloquejar peticions d'anuncis, correu brossa o qualsevol altra cosa que vulgueu bloquejar.
    <p>
    Si no esteu segur si us cal o no utilitzar un servidor intermediari per a connectar-vos a Internet, consulteu la guia de configuració del vostre proveïdor de serveis d'Internet o a l'administrador del sistema.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
ca@valencia: Connecta amb Internet directament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
ca@valencia: Sense intermediari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Detecta automàticament i configura els valors d'intermediari.<p>
    La detecció automàtica s'efectua utilitzant el <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTA:</b> Esta opció podria no funcionar correctament o no funcionar en absolut en algunes distribucions Unix/Linux.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
ca@valencia: Detecta automàticament la configuració del servidor intermediari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
ca@valencia: Utilitza l'script d'intermediari especificat per a configurar els valors d'intermediari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
ca@valencia: Utilitza l'URL de configuració automàtica de l'intermediari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
ca@valencia: Introduïu l'adreça de l'script de configuració de l'intermediari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt><p>Utilitza la configuració del servidor intermediari definit en el sistema.</p>
    <p>Algunes plataformes oferixen informació de la configuració del servidor intermediari global del sistema i en seleccionar esta opció us permet utilitzar esta configuració.</p>
    <p>En plataformes Mac</p>
    <p>En plataformes Windows</p>
    <p>En plataformes Unix i Linux, esta configuració normalment es definix mitjançant variables d'entorn. Les variables d'entorn següents es detecten i s'utilitzen si estan definides: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
ca@valencia: Utilitza la configuració d'intermediari del sistema:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
ca@valencia: <qt>Intenta el descobriment automàtic de les variables d'entorn utilitzades per a establir la informació d'intermediari per a tot el sistema. <p> Esta característica funciona buscant noms de variables utilitzades comunament com ara HTTP_PROXY, FTP_PROXY i NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
ca@valencia: D&etecta automàticament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu el nom de la variable d'entorn emprada per a guardar l'adreça del servidor intermediari HTTP, p. ex. <b>HTTP_PROXY</b>.<p>
    De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
ca@valencia: Servidor intermediari HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu el nom de la variable d'entorn emprada per a guardar l'adreça del servidor intermediari HTTPS, p. ex. <b>HTTPS_PROXY</b>.<p>
    De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
ca@valencia: Servidor intermediari SSL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu el nom de la variable d'entorn, p. ex. <b>FTP_PROXY</b>, emprada per a guardar l'adreça del servidor intermediari FTP.<p>
    De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
ca@valencia: Servidor intermediari FTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu el nom de la variable d'entorn emprada per a guardar l'adreça del servidor intermediari SOCKS, p. ex. <b>SOCKS_PROXY</b>.<p>
    De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
ca@valencia: Servidor intermediari SOCKS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu el nom de la variable d'entorn emprada per a guardar l'adreça del servidor intermediari SOCKS, p. ex. <b>SOCKS_PROXY</b>.<p>De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu la variable d'entorn utilitzada per a guardar les adreces dels llocs per als quals no s'ha d'utilitzar el servidor intermediari, p. ex. <b>NO_PROXY</b>.<p>
    De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
ca@valencia: Excepcions:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu la variable d'entorn utilitzada per a guardar les adreces dels llocs per als quals no s'ha d'utilitzar la configuració de servidor intermediari, p. ex. <b>NO_PROXY</b>.<p>De manera alternativa, podeu clicar en el botó <b>«Detecta automàticament»</b> per a provar el descobriment automàtic d'esta variable.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
ca@valencia: Mostra el &valor de les variables d'entorn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
ca@valencia: Introduïx manualment la informació de configuració del servidor intermediari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
ca@valencia: Utilitza la configuració de l'intermediari especificada manualment:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ca@valencia: Introduïu l'adreça del servidor intermediari HTTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
ca@valencia: Introduïu el número de port del servidor intermediari HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
ca@valencia: Utilitza &este mateix servidor intermediari per a tots els protocols

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ca@valencia: Introduïu l'adreça del servidor intermediari HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
ca@valencia: Introduïu el número de port del servidor intermediari HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
ca@valencia: Introduïu l'adreça del servidor intermediari FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
ca@valencia: Introduïu el número de port del servidor intermediari FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
ca@valencia: Introduïu l'adreça del servidor intermediari SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
ca@valencia: Introduïu el número de port del servidor intermediari SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Introduïu una llista separada per comes de noms d'ordinador o adreces IP que cal excloure d'utilitzar la configuració del servidor intermediari anterior.</p>
    <p>Si voleu excloure tots els servidors d'un domini donat, introduïu només el nom de domini precedit amb un punt. Per exemple, per a excloure tots els servidors per a <i>kde.org</i>, introduïu <i>.kde.org</i>. Els caràcters de comodí com «*» o «?» no estan admesos i no tindran cap efecte.</p>
    <p>De manera addicional, també podeu introduir adreces IP, p. ex. 127.0.0.1 i adreces IP amb una subxarxa, p. ex. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
ca@valencia: <qt>
    Marqueu esta casella si voleu que la configuració del servidor intermediari anterior s'aplique només per a les adreces de la llista d'<i>excepcions</i>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
ca@valencia: Utilitza la configuració del servidor intermediari només per a les adreces de la llista d'excepcions

en: These settings apply to network browsing only.
ca@valencia: Estos paràmetres s'apliquen només a la navegació per la xarxa.

en: Default user name:
ca@valencia: Nom d'usuari predeterminat:

en: Default password:
ca@valencia: Contrasenya predeterminada:

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
ca@valencia: <h1>Comparticions de Windows</h1><p>Les aplicacions que utilitzen el procés de treball KIO SMB (com Konqueror) són capaces d'accedir als sistemes de fitxers compartits de Windows de Microsoft, si s'han configurat adequadament.</p><p>Ací podeu especificar les credencials utilitzades per a accedir als recursos compartits. Les contrasenyes es guardaran localment, i codificades per a fer-les illegibles a l'ull humà. Per motius de seguretat, podríeu no voler fer-ho, ja que les entrades amb contrasenyes estan clarament indicades com a tals.</p>

en: Web Search Keywords
ca@valencia: Paraules clau de busca en la web

en: Configure enhanced browsing features
ca@valencia: Configura les característiques de la navegació millorada

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
ca@valencia: <h1>Navegació millorada</h1> En este mòdul podeu configurar algunes característiques per a la navegació millorada de KDE. <h2>Paraules clau de busca en la web</h2> Les paraules clau de busca en la web són una manera ràpida d'utilitzar els motors de busca web. Per exemple, escriviu «duckduckgo:frobozz» o «dd:frobozz» i el navegador web farà una busca a DuckDuckGo de «frobozz». Encara més fàcil: senzillament premeu Alt+F2 (si no heu canviat esta drecera de teclat) i introduïu la drecera web en el diàleg per a executar ordres de KDE.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
ca@valencia: El fitxer %1
    ha sigut modificat. Voleu pujar els canvis?

en: File Changed
ca@valencia: El fitxer ha canviat

en: Upload
ca@valencia: Puja

en: Do Not Upload
ca@valencia: No els puges

en: Invalid URL: %1
ca@valencia: URL no vàlid: %1

en: File not found: %1
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer: %1

en: The URL %1
    is malformed
ca@valencia: L'URL %1
    està amb format incorrecte

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
ca@valencia: L'URL remot %1
    no és permés amb el commutador --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
ca@valencia: El fitxer suposadament temporal
    %1
    ha sigut modificat.
    Encara voleu suprimir-lo?

en: Do Not Delete
ca@valencia: No el suprimisques

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
ca@valencia: El fitxer
    %1
    ha sigut modificat.
    Voleu pujar els canvis?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
ca@valencia: KIO Exec: Obri els fitxers remots, vigila les modificacions, demana si cal pujar-les

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
ca@valencia: (c) 1998-2000,2003 Els desenvolupadors de KFM/Konqueror

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
ca@valencia: Tracta els URL com a fitxers locals i suprimix-los després

en: Suggested file name for the downloaded file
ca@valencia: Nom de fitxer suggerit per al fitxer baixat

en: Command to execute
ca@valencia: Ordre que s'ha d'executar

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
ca@valencia: Els URL o fitxers locals utilitzats per l'«ordre»

en: Opening connection to host %1
ca@valencia: S'està obrint la connexió amb l'ordinador %1

en: Connected to host %1
ca@valencia: S'ha connectat amb l'ordinador %1

en: Sending login information
ca@valencia: S'està enviant la informació per a l'inici de la sessió

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ca@valencia: Missatge enviat:
    Inici de sessió utilitzant usuari=%1 i contrasenya=[oculta]
    
    El servidor ha contestat:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ca@valencia: Heu de donar un nom d'usuari i una contrasenya per a accedir a este lloc.

en: Site:
ca@valencia: Lloc:

en: Login OK
ca@valencia: S'ha fet la connexió

en: Could not login to %1.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar a %1.

en: 
    The server said: "%1"
ca@valencia: 
    El servidor ha indicat: «%1»

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ca@valencia: Heu de donar un nom d'usuari i una contrasenya per al servidor intermediari llistat davall abans que se vos permeta accedir a altres llocs.

en: Proxy:
ca@valencia: Servidor intermediari:

en: Proxy Authentication Failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autenticació de l'intermediari.

en: There is no documentation available for %1.
ca@valencia: No hi ha documentació disponible per a %1.

en: Looking up correct file
ca@valencia: S'està buscant el fitxer correcte

en: Preparing document
ca@valencia: S'està preparant el document

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ca@valencia: El fitxer d'ajuda sol·licitat no s'ha pogut analitzar:<br />%1

en: Saving to cache
ca@valencia: S'està guardant a la memòria cau

en: Using cached version
ca@valencia: S'utilitzarà la versió de la memòria cau

en: Looking up section
ca@valencia: S'està buscant la secció

en: Could not find filename %1 in %2.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el nom de fitxer %1 a %2.

en: No host specified.
ca@valencia: No s'ha especificat cap ordinador.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ca@valencia: Altrament, la petició hauria tingut èxit.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ca@valencia: recuperar els valors de les propietats

[ctx: request type]
en: set property values
ca@valencia: establir els valors de les propietats

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ca@valencia: crea la carpeta demanada

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ca@valencia: copia el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ca@valencia: mou el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ca@valencia: busca dins la carpeta especificada

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ca@valencia: bloqueja el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ca@valencia: desbloqueja el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ca@valencia: suprimix el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ca@valencia: consultar les capacitats del servidor

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ca@valencia: recupera el contingut del fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
ca@valencia: executa un informe en la carpeta especificada

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ca@valencia: S'ha produït un error inesperat (%1) en intentar %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ca@valencia: El servidor no accepta el protocol WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar %1, %2. A davall hi ha un resum dels motius.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ca@valencia: S'ha denegat l'accés en intentar %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
ca@valencia: No es pot crear un recurs a la destinació fins que s'hagen creat una o més col·leccions intermèdies (carpetes).

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
ca@valencia: El servidor no ha pogut mantindre la trivialitat de les propietats
    llistades en l'element XML «propertybehavior» o heu intentat
    sobreescriure un fitxer quan s'havia demanat que els fitxers 
    no se sobreescrigueren.
     %1

en: The requested lock could not be granted. %1
ca@valencia: No s'ha pogut atorgar el bloqueig sol·licitat. %1

en: The server does not support the request type of the body.
ca@valencia: El servidor no accepta el tipus de petició del cos.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ca@valencia: No s'ha pogut %1 perquè el recurs està bloquejat.

en: This action was prevented by another error.
ca@valencia: Esta acció ha sigut evitada per un altre error.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ca@valencia: No s'ha pogut %1 perquè el servidor de destinació refusa acceptar el fitxer o la carpeta.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
ca@valencia: El recurs de destinació no té espai suficient per a gravar l'estat del recurs després de l'execució d'este mètode.

en: The resource cannot be deleted.
ca@valencia: El recurs no s'ha pogut suprimir.

[ctx: request type]
en: upload %1
ca@valencia: puja %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ca@valencia: S'ha produït un error inesperat (%1) en intentar %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
ca@valencia: S'ha contactat amb %1. S'està esperant la resposta...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
ca@valencia: <p>Esteu a punt d'iniciar la sessió al lloc «%1» amb el nom d'usuari «%2», però el lloc web no requerix autenticació. Açò pot ser un intent d'enganyar-vos.</p><p>«%1» és el lloc que voleu visitar?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
ca@valencia: Confirmació d'accés al lloc web

en: Server processing request, please wait...
ca@valencia: El servidor està processant la petició, espereu...

en: Sending data to %1
ca@valencia: S'estan enviant les dades a %1

en: Retrieving %1 from %2...
ca@valencia: S'està recuperant %1 des de %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ca@valencia: <b>%1</b> a <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autenticació.

en: Authorization failed.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'autorització.

en: Unknown Authorization method.
ca@valencia: Mètode d'autorització desconegut.

en: Receiving corrupt data.
ca@valencia: S'estan rebent dades corruptes.

en: Cannot Save Cookies
ca@valencia: No es poden guardar les galetes

en: Could not remove %1, check permissions
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar %1. Comproveu els permisos

en: Could not create directory %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear el directori %1

en: Cookie Alert
ca@valencia: Avís de galeta

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
ca@valencia[0]: <p>Heu rebut una galeta des de<br/><b>%2%3</b><br/>Voleu acceptar o rebutjar esta galeta?</p>
ca@valencia[1]: <p>Heu rebut %1 galetes des de<br/><b>%2%3</b><br/>Voleu acceptar o rebutjar estes galetes?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
ca@valencia:  [Domini creuat]

en: See or modify the cookie information
ca@valencia: Veure o modificar la informació de les galetes

en: Accept for this &session
ca@valencia: Accepta per a esta &sessió

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
ca@valencia: Accepta les galetes fins al final de la sessió actual

en: &Accept
ca@valencia: &Accepta

en: &Reject
ca@valencia: &Rebutja

en: Apply Choice To
ca@valencia: Aplica la tria a

en: &Only this cookie
ca@valencia: Només es&ta galeta

en: &Only these cookies
ca@valencia: Només es&tes galetes

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a acceptar/rebutjar només esta galeta. Se vos preguntarà en rebre una altra galeta.

en: All cookies from this do&main
ca@valencia: Totes les galetes d'este &domini

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a acceptar/rebutjar totes les galetes d'este lloc. En triar esta opció s'afegirà una política nova per al lloc des d'on s'ha originat esta galeta. Esta política serà permanent fins que la canvieu manualment des de Configuració del sistema.

en: All &cookies
ca@valencia: Totes les &galetes

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a acceptar/rebutjar totes les galetes de tot arreu. En triar esta opció es canviarà la política global de les galetes establida a Configuració del sistema per a totes les galetes.

en: Cookie Details
ca@valencia: Detalls de la galeta

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
ca@valencia: Exposició:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ca@valencia: &Següent>>

en: Show details of the next cookie
ca@valencia: Mostra els detalls de la galeta següent

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
ca@valencia: Sense especificar

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
ca@valencia: Final de la sessió

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
ca@valencia: Només servidors segurs

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
ca@valencia: Servidors segurs, scripts de pàgina

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
ca@valencia: Servidors

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
ca@valencia: Servidors, scripts de pàgina

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: Could not find a usable proxy configuration script
ca@valencia: No s'ha trobat cap script utilitzable de configuració del servidor intermediari

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut baixar l'script de configuració del servidor intermediari:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
ca@valencia: No s'ha pogut baixar l'script de configuració del servidor intermediari

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
ca@valencia: L'script de configuració del servidor intermediari no és vàlid:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
ca@valencia: L'script de configuració del servidor intermediari ha retornat un error:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
ca@valencia: No s'ha trobat «FindProxyForURL» o «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
ca@valencia: S'ha obtingut una resposta no vàlida en cridar %1 -> %2

en: Do you want to retry?
ca@valencia: Ho voleu tornar a intentar?

en: Retry Authentication
ca@valencia: Torna a intentar l'autenticació

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
ca@valencia: Torna-ho a intentar

en: Authentication Dialog
ca@valencia: Diàleg d'autenticació

en: Access denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ca@valencia: No teniu permisos per a accedir al protocol %1.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Keywords
ca@valencia: Paraules clau

[ctx: @title:column]
en: Preferred
ca@valencia: Preferida

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a seleccionar la paraula clau de busca en la web ressaltada com a preferida.<nl/>Les paraules clau de busca en la web preferides s'utilitzen en llocs a on només es poden mostrar simultàniament poques paraules clau de selecció.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Search F&ilters
ca@valencia: F&iltres de busca

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
ca@valencia: <para>En este mòdul podeu configurar la característica de les paraules clau de busca en la web. Les paraules clau de busca en la web permeten busques ràpides o buscar paraules a Internet. Per exemple, per a buscar informació quant al projecte KDE utilitzant el motor de Google, senzillament teclegeu <emphasis>gg:KDE</emphasis> o <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Si seleccioneu un motor predeterminat de busca, les paraules normals o les frases es buscaran en el motor predeterminat de busca senzillament teclejant-les al giny d'entrada de les aplicacions que tenen la implementació d'esta característica, com Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Activa o desactiva les paraules clau de busca en la web.</p><p>Les paraules clau de busca en la web vos permeten accedir ràpidament o buscar informació ubicada en línia o en el disc dur.</p><p>KDE incorpora moltes paraules clau de busca en la web predefinides. Una d'estes paraules clau és la drecera de busca de Google (TM). Per a utilitzar-la, teclegeu només la paraula clau «gg» seguida pel delimitador de la paraula clau i el terme que es buscarà, p. ex. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
ca@valencia: &Activa les paraules clau de busca en la web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
ca@valencia: Utilit&za només les paraules clau preferides

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
ca@valencia: Busca paraules clau de busca en la web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
ca@valencia: Afig una paraula clau nova de busca en la web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
ca@valencia: Modifica la paraula clau de busca en la web ressaltada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
ca@valencia: Suprimix la paraula clau de busca en la web ressaltada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
ca@valencia: Sup&rimix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Seleccioneu el motor de busca que s'utilitzarà en els quadros d'entrada que proporcionen el servei de busca automàtica quan teclegeu paraules normals o frases en lloc d'un URL. Per a desactivar esta característica seleccioneu <b>Cap</b> en la llista.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
ca@valencia: Paraula clau de &busca en la web predeterminada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Seleccioneu una paraula clau de busca en la web predeterminada.</p><p>Açò permet que les aplicacions convertisquen automàticament la paraula o frase teclejada a les consultes de les paraules clau de busca en la web quan no es poden filtrar en un URL apropiat.</p><p>Per a desactivar esta característica seleccioneu <span style=" font-weight:600;">Cap</span> en la llista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
ca@valencia: Seleccioneu el delimitador que separa la paraula clau de la frase o paraula que es buscarà.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
ca@valencia: Delimitador de la paraula &clau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
ca@valencia: Seleccioneu un delimitador per a marcar la paraula clau de la busca en la web.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
ca@valencia: Dos punts

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
ca@valencia: Espai

en: No preferred search providers were found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap proveïdor de busca preferit.

en: No search providers were found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap proveïdor de busca.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Modify Web Shortcut
ca@valencia: Modifica les dreceres web

en: New Web Shortcut
ca@valencia: Drecera web nova

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
ca@valencia: La drecera «%1» ja es troba assignada a «%2». Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
ca@valencia: - %1: «%2»

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
ca@valencia: Les dreceres següents ja estan assignades. Seleccioneu-ne altres de diferents.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
ca@valencia: L'URL de la drecera no conté cap text variable \{...} per a la consulta de l'usuari.
    Açò significa que sempre es visitarà la mateixa pàgina, independentment del que teclege l'usuari.

en: Keep It
ca@valencia: Mantín-lo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
ca@valencia: Introduïu ací un nom intel·ligible del proveïdor de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
ca@valencia: &Nom de la drecera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu ací l'URI que s'utilitzarà per a fer la busca en el motor de busca.<br/>El text sencer que s'ha de buscar es pot indicar com \{@} o \{0}.<br/>
    Es recomana \{@}, ja que elimina totes les variables de consulta (nom=valor) de la cadena resultant, mentre que \{0} se substituirà amb la cadena de consulta sense modificar.<br/>Podeu utilitzar \{1}... \{n} per a indicar certes paraules de la consulta i \{nom} per a indicar un valor donat per «nom=valor» en la consulta de l'usuari.<br/>De manera addicional, és possible indicar referències múltiples (noms, nombres i cadenes) a la vegada (\{nom1,nom2,...,«cadena»}).<br/>El primer valor que aparelle (des de l'esquerra) s'utilitzarà com a valor de substitució en l'URI resultant.<br/>Es pot utilitzar una cadena entre cometes com a valor predeterminat si no hi ha cap aparellament des de l'esquerra de la llista de referències.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
ca@valencia: &URL de la drecera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
ca@valencia: Seleccioneu el joc de caràcters que s'utilitzarà per a codificar la consulta de la busca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Les dreceres introduïdes ací es poden utilitzar com a esquemes pseudo-URI en KDE. Per exemple, la drecera <b>av</b> es pot utilitzar com a <b>av</b>:<b>la meua busca</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Introduïu ací un nom intel·ligible de la drecera web.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
ca@valencia: &Dreceres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
ca@valencia: Seleccioneu el joc de caràcters que s'utilitzarà per a codificar la consulta de la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
ca@valencia: Joc de &caràcters:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
ca@valencia: Inseriu el text variable de la consulta

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
ca@valencia: <qt><b>%1</b> no té cap carpeta d'usuari.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>No hi ha cap usuari anomenat <b>%1</b>.</qt>

en: Blocked request.
ca@valencia: Sol·licitud bloquejada.

en: Unknown HTTP verb.
ca@valencia: Ordre HTTP desconeguda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
ca@valencia: Nom comú:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ca@valencia: Organització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
ca@valencia: Companyia de Productes Variats Acme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ca@valencia: Unitat organitzativa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
ca@valencia: Departament de frau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ca@valencia: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
ca@valencia: Canadà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ca@valencia: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
ca@valencia: Copieu i apegueu una suma de verificació en el camp següent.<br/>Normalment, el lloc web des del qual baixeu este fitxer proporciona una suma de verificació.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
ca@valencia: S'espera una suma de verificació (MD5, SHA1, SHA256 o SHA512)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
ca@valencia: Feu clic per a apegar la suma de verificació des del porta-retalls al camp d'entrada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
ca@valencia: Calcula

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
ca@valencia: Feu clic per a copiar la suma de verificació al porta-retalls.

en: C&ancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: &Move Here
ca@valencia: &Mou ací

en: &Copy Here
ca@valencia: &Copia ací

en: &Link Here
ca@valencia: &Enllaça ací

en: What do you wish to do with this file?
ca@valencia: Què voleu fer amb este fitxer?

en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

en: &Execute
ca@valencia: &Executa

en: Undo Changes
ca@valencia: Desfés els canvis

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
ca@valencia: Es requerixen privilegis d'administrador per a desfer esta operació. Voleu continuar?

en: Creating directory
ca@valencia: S'està creant el directori

en: Moving
ca@valencia: S'està movent

en: Renaming
ca@valencia: Canvi de nom

en: Deleting
ca@valencia: S'està suprimint

en: Und&o
ca@valencia: Des&fés

en: Und&o: Copy
ca@valencia: Des&fés: Còpia

en: Und&o: Link
ca@valencia: Des&fés: Enllaç

en: Und&o: Move
ca@valencia: Des&fés: Mou

en: Und&o: Rename
ca@valencia: Des&fés: Canvia el nom

en: Und&o: Trash
ca@valencia: Des&fés: Llença

en: Und&o: Create Folder
ca@valencia: Des&fés: Crea una carpeta

en: Und&o: Create Folder(s)
ca@valencia: Des&fés: Crea carpetes

en: Und&o: Create File
ca@valencia: Des&fés: Crea un fitxer

en: Und&o: Batch Rename
ca@valencia: Des&fés: Canvia el nom per lots

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ca@valencia: El fitxer %1 es va copiar des de %2, però des de llavors s'ha modificat aparentment a %3.
    En desfer la còpia se suprimirà el fitxer, i totes les modificacions es perdran.
    Segur que voleu suprimir %4?

en: Undo File Copy Confirmation
ca@valencia: Confirmació de desfer la còpia del fitxer

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia: Segur que voleu suprimir permanentment este element?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

en: Delete Permanently
ca@valencia: Suprimix definitivament

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
ca@valencia: Suprimix definitivament

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir permanentment este element?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir permanentment estos %1 elements?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia: Voleu suprimir permanentment tots els elements de la Paperera?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ca@valencia: Buida la paperera

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
ca@valencia: Segur que voleu moure este element a la paperera?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ca@valencia[0]: Segur que voleu moure este element a la paperera?
ca@valencia[1]: Segur que voleu moure estos %1 elements a la paperera?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ca@valencia: La cadena de certificats SSL del parell pareix estar malmesa.

[ctx: @action:button]
en: Add...
ca@valencia: Afig...

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ca@valencia: Edita...

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
ca@valencia: Grup propietari

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
ca@valencia: Altres

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
ca@valencia: Màscara

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
ca@valencia: Usuari amb nom

en: Owner (Default)
ca@valencia: Propietari (Predeterminat)

en: Edit ACL Entry
ca@valencia: Edita l'entrada ACL

en: Entry Type
ca@valencia: Tipus d'entrada

en: Default for new files in this folder
ca@valencia: De manera predeterminada, per als fitxers nous en esta carpeta

en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: Owning Group
ca@valencia: Grup propietari

en: Others
ca@valencia: Altres

en: Mask
ca@valencia: Màscara

en: Named user
ca@valencia: Usuari amb nom

en: Named group
ca@valencia: Grup amb nom

en: User:
ca@valencia: Usuari:

en: Group:
ca@valencia: Grup:

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Effective
ca@valencia: Efectiu

en: Updating System Configuration
ca@valencia: Actualització de la Configuració del sistema

en: Updating system configuration.
ca@valencia: S'està actualitzant la configuració del sistema.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
ca@valencia: L'entrada «desktop» del tipus
    %1
    és desconeguda.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
ca@valencia: El fitxer d'entrada «desktop»
    %1
    és de tipus «FSDevice» però no té cap entrada Dev=...

en: Mount
ca@valencia: Munta

en: Unmount
ca@valencia: Desmunta

[ctx: @title:column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: @title:column]
en: Date
ca@valencia: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ca@valencia: Permisos

[ctx: @title:column]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

[ctx: @title:column]
en: Group
ca@valencia: Grup

[ctx: @title:column]
en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Open &with %1
ca@valencia: Obri a&mb %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ca@valencia: &Accions

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
ca@valencia: Obri la carpeta amb...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
ca@valencia: O&bri amb...

en: &Open folder with %1
ca@valencia: O&bri la carpeta amb %1

en: &Open with %1
ca@valencia: O&bri amb %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
ca@valencia: Obri la carpeta amb

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ca@valencia: O&bri amb

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
ca@valencia: Al&tres aplicacions...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ca@valencia[0]: 1 element
ca@valencia[1]: %1 elements

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
ca@valencia: Para

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
ca@valencia: Explora en Filelight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
ca@valencia: Muntat des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
ca@valencia: Espai lliure:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
ca@valencia: Canvia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
ca@valencia: Contingut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
ca@valencia: Apunta a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
ca@valencia: Modificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
ca@valencia: Creat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
ca@valencia: Sistema de fitxers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
ca@valencia: Mida desconeguda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
ca@valencia: Muntat a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
ca@valencia: Accedit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
ca@valencia: Obri amb:

en: Known Applications
ca@valencia: Aplicacions conegudes

en: Open With
ca@valencia: Obri amb

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu el programa que s'ha d'utilitzar per a obrir <b>%1</b>. Si el programa no es troba en la llista, introduïu el nom o cliqueu en el botó «Navega».</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ca@valencia: Seleccioneu el nom del programa que obrirà els fitxers seleccionats.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu el programa que voleu utilitzar per a obrir el fitxer<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
ca@valencia[0]: <qt>Seleccioneu el programa que voleu utilitzar per a obrir el fitxer.</qt>
ca@valencia[1]: <qt>Seleccioneu el programa que voleu utilitzar per a obrir els %1 fitxers.</qt>

en: Choose Application
ca@valencia: Tria l'aplicació

en: Choose Application for %1
ca@valencia: Tria l'aplicació per a %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu el programa que cal afegir per al tipus de fitxer: <b>%1</b>. Si el programa no es troba en la llista, introduïu el nom o cliqueu en el botó «Navega».</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca@valencia: <qt>Seleccioneu un programa. Si el programa no es troba en la llista, introduïu el nom o cliqueu en el botó «Navega».</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
ca@valencia: Teclegeu per a filtrar les aplicacions de davall, o especifiqueu el nom d'una ordre.
    Premeu la tecla avall per a navegar pels resultats.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ca@valencia: A continuació de l'ordre podeu tindre diverses reserves de lloc que se substituiran amb els valors reals quan s'execute el programa real:
    %f - un sol nom de fitxer
    %F - una llista de fitxers; utilitzeu-ho per a les aplicacions que poden obrir diversos fitxers locals a la vegada
    %u - un sol URL
    %U - una llista d'URL
    %d - el directori del fitxer que s'obrirà
    %D - una llista de directoris
    %i - la icona
    %m - la mini icona
    %c - el comentari

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
ca@valencia: &Recorda l'associació de l'aplicació per a tots els fitxers del tipus
    «%1» (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
ca@valencia: &Recorda l'associació de l'aplicació per a tots els fitxers del tipus
    «%1»

en: Terminal options
ca@valencia: Opcions del terminal

en: Run in &terminal
ca@valencia: Executa en un &terminal

en: &Do not close when command exits
ca@valencia: &No ho tanques quan finalitze l'ordre

en: Get more Apps from Discover
ca@valencia: Obtín més aplicacions de Discover

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ca@valencia: No s'ha pogut extraure cap nom executable de «%1», teclegeu un nom de programa vàlid.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
ca@valencia: <filename>%1</filename> no pareix que siga un programa executable.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
ca@valencia: No s'ha trobat <filename>%1</filename>. Introduïu un camí vàlid a un programa executable.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
ca@valencia: Marqueu esta opció si l'aplicació que voleu executar és una aplicació en mode text o si voleu la informació proporcionada per la finestra d'emulació de terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
ca@valencia: Executa en un terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
ca@valencia: Opcions del terminal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
ca@valencia: Marqueu esta opció si l'aplicació de mode text oferix informació apropiada en acabar. Deixar obert l'emulador de terminal us permet recuperar esta informació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
ca@valencia: No el tanques quan finalitze l'ordre

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
ca@valencia: Usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu executar esta aplicació amb un ID d'usuari diferent. Cada procés té associat un ID d'usuari diferent. Este codi d'identificador determina l'accés al fitxer i altres permisos. Cal la contrasenya de l'usuari per a utilitzar esta opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
ca@valencia: Executa com a usuari diferent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
ca@valencia: Introduïu el nom d'usuari amb el qual voleu executar l'aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
ca@valencia: Introduïu ací el nom d'usuari amb el qual voleu executar l'aplicació.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
ca@valencia: GPU dedicada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
ca@valencia: Executa utilitzant la targeta gràfica dedicada

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
ca@valencia: Inici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu aclarir que l'aplicació ha iniciat. Esta confirmació visual pot aparéixer com un cursor ocupat o en la barra de tasques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
ca@valencia: Activa la confirmació de llançament

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ca@valencia: Introduïu ací el nom que voleu donar-li a l'aplicació. Esta aplicació apareixerà amb este nom en el menú d'aplicacions i en el quadro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
ca@valencia: Introduïu ací la descripció d'esta aplicació, basada en el seu ús. Exemples: una aplicació per a marcar un telèfon (KPPP) seria «Eina de marcació».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ca@valencia: &Descripció:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
ca@valencia: Introduïu ací qualsevol comentari que creieu útil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ca@valencia: Com&entari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
ca@valencia: Variables d'entorn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
ca@valencia: Introduïu ací l'ordre per a iniciar esta aplicació.
    
    A continuació de l'ordre podeu tindre diverses reserves de lloc que se substituiran amb els valors reals quan s'execute el programa real:
    
    %f - un sol nom de fitxer
    %F - una llista de fitxers (per a les aplicacions que poden obrir diversos fitxers a la vegada)
    %u - un sol URL
    %U - una llista d'URL
    %i - la icona del fitxer «.desktop»
    %c - el nom del fitxer «.desktop»
    %k - la ubicació del fitxer «.desktop»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
ca@valencia: Programa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ca@valencia: Cliqueu ací per a navegar pel sistema de fitxers de cara a trobar l'executable desitjat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ca@valencia: &Navega...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
ca@valencia: Establix el directori de treball per a la vostra aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
ca@valencia: Camí de &treball:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Esta llista hauria de mostrar els tipus de fitxer que pot manipular la vostra aplicació. La llista està organitzada per <u>tipus MIME</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension és un protocol estàndard per a identificar el tipus de dades basant-se en les extensions del nom de fitxer i els <u>tipus MIME</u> corresponents. Exemple: la part «bmp» que ve després del punt a flor.bmp indica que és un tipus especial d'imatge, <u>image/x-bmp</u>. Per a saber quina aplicació hauria d'obrir cada tipus de fitxer, el sistema hauria de ser informat quant a les capacitats de cada aplicació per a manipular estes extensions i tipus MIME.</p>
    <p> Si voleu associar esta aplicació amb un o més tipus MIME que no es troben en la llista, cliqueu en el botó <b>Afig</b> de davall. Si hi ha un o més tipus de fitxers que esta aplicació no pot manipular, potser voldreu eliminar-los de la llista clicant en el botó <b>Elimina</b> de davall.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ca@valencia: Tipu&s de fitxer acceptats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ca@valencia: Tipus MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ca@valencia: Descripció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ca@valencia: Cliqueu en este botó si voleu afegir un tipus de fitxer (tipus MIME) que la vostra aplicació pot manipular.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
ca@valencia: Afig...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
ca@valencia: Si voleu eliminar un tipus de fitxer (tipus MIME) que la vostra aplicació no pot manipular, seleccioneu el tipus MIME de la llista de dalt i cliqueu en este botó.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
ca@valencia: Cliqueu ací per a modificar la manera com s'executarà esta aplicació, la confirmació de llançament, les opcions D-Bus o per a executar-la com un usuari diferent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ca@valencia: Opcions a&vançades

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'han pogut guardar les propietats a causa d'un accés d'escriptura insuficient a:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
ca@valencia: Propietats per a %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ca@valencia[0]: Propietats per a 1 element
ca@valencia[1]: Propietats per als %1 elements seleccionats

[ctx: @title:tab]
en: Share
ca@valencia: Compartició

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
ca@valencia: Explora en %1

en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ca@valencia: %1 lliure de %2 (utilitzat %3%)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
ca@valencia: Mida desconeguda

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ca@valencia: S'està calculant... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
ca@valencia[0]: 1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ca@valencia[0]: 1 subcarpeta
ca@valencia[1]: %1 subcarpetes

en: Calculating...
ca@valencia: S'està calculant...

en: At least %1
ca@valencia: Com a mínim %1

en: The new file name is empty.
ca@valencia: El nom del fitxer nou està buit.

en: No registered file type
ca@valencia: Tipus de fitxer no registrat

en: No associated application
ca@valencia: No hi ha associada cap aplicació

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
ca@valencia: Crea…

[ctx: @action:button]
en: Change…
ca@valencia: Canvia…

en: No Access
ca@valencia: Sense accés

en: Can Only View
ca@valencia: Només pot veure

en: Can View & Modify
ca@valencia: Pot veure i modificar

en: Can Only View Content
ca@valencia: Només pot veure el contingut

en: Can View & Modify Content
ca@valencia: Pot veure i modificar el contingut

en: Can Only View/Read Content
ca@valencia: Només pot veure/llegir el contingut

en: Can View/Read & Modify/Write
ca@valencia: Pot veure/llegir i modificar/escriure

en: &Permissions
ca@valencia: &Permisos

en: Access Permissions
ca@valencia: Permisos d'accés

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ca@valencia[0]: Este fitxer és un enllaç i no té permisos.
ca@valencia[1]: Tots els fitxers són enllaços i no tenen permisos.

en: Only the owner can change permissions.
ca@valencia: Només el propietari pot canviar els permisos.

en: O&wner:
ca@valencia: &Propietari:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ca@valencia: Especifica les accions que el propietari té permés fer.

en: Gro&up:
ca@valencia: Gr&up:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ca@valencia: Especifica les accions que els membres del grup tenen permés fer.

en: O&thers:
ca@valencia: Al&tres:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ca@valencia: Especifica les accions que tots els usuaris, que no són el propietari ni estan al grup, tenen permés fer.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ca@valencia: Només el propi&etari pot canviar de nom i suprimir el contingut de la carpeta

en: Is &executable
ca@valencia: És &executable

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
ca@valencia: Activeu esta opció per a permetre només al propietari de la carpeta suprimir o canviar de nom els fitxers i carpetes que conté. Els altres usuaris només podran afegir fitxers nous, el qual requerix permís de «Modifica el contingut».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ca@valencia: Activeu esta opció per a marcar el fitxer com executable. Açò només té sentit per a programes i scripts. Cal quan els voleu executar.

en: A&dvanced Permissions
ca@valencia: Permisos a&vançats

en: Ownership
ca@valencia: Propietat

en: User:
ca@valencia: Usuari:

en: Group:
ca@valencia: Grup:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ca@valencia: Aplica els canvis a totes les subcarpetes i el seu contingut

en: Advanced Permissions
ca@valencia: Permisos avançats

en: Class
ca@valencia: Classe

en: Show
    Entries
ca@valencia: Mostra les
    entrades

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ca@valencia: Este indicador permet veure el contingut de la carpeta.

en: Read
ca@valencia: Lectura

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ca@valencia: L'indicador de lectura permet veure el contingut del fitxer.

en: Write
    Entries
ca@valencia: Escriptura de
    les entrades

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ca@valencia: Este indicador permet afegir, canviar de nom i suprimir els fitxers. Cal tindre present que suprimir i canviar el nom es pot limitar utilitzant l'indicador d'apegalós.

en: Write
ca@valencia: Escriptura

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ca@valencia: L'indicador d'escriptura permet modificar el contingut del fitxer.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ca@valencia: Entrada

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ca@valencia: Activeu este indicador per a permetre entrar a la carpeta.

en: Exec
ca@valencia: Execució

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ca@valencia: Activa este indicador per a permetre executar el fitxer com a programa.

en: Special
ca@valencia: Especial

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ca@valencia: Indicador especial. És vàlid per a tota la carpeta, el significat exacte de l'indicador es pot veure en la columna de la dreta.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ca@valencia: Indicador especial. El significat exacte de l'indicador es pot veure en la columna de la dreta.

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Group
ca@valencia: Grup

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ca@valencia: Si este indicador està activat, el propietari d'esta carpeta serà el propietari de tots els fitxers nous.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ca@valencia: Si este fitxer és un executable i l'indicador està activat, s'executarà amb els permisos de l'usuari.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ca@valencia: Si este indicador està activat, el grup d'esta carpeta s'associarà amb tots els fitxers nous.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ca@valencia: Si este fitxer és un executable i l'indicador està activat, s'executarà amb els permisos del grup.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ca@valencia: Si l'indicador d'apegalós està activat en una carpeta, només el propietari i l'administrador poden suprimir o canviar de nom fitxers. Altrament, tothom amb permisos d'escriptura ho pot fer.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ca@valencia: L'indicador d'apegalós a un fitxer s'ignora a Linux, però pot utilitzar-se en alguns sistemes

en: Set UID
ca@valencia: Establix l'UID

en: Set GID
ca@valencia: Establix la GID

[ctx: File permission]
en: Sticky
ca@valencia: Apegalós

en: Link
ca@valencia: Enllaç

en: Varying (No Change)
ca@valencia: Variant (Sense canvis)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ca@valencia[0]: Este fitxer utilitza permisos avançats.
ca@valencia[1]: Estos fitxers utilitzen permisos avançats.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ca@valencia[0]: Esta carpeta utilitza permisos avançats.
ca@valencia[1]: Estes carpetes utilitzen permisos avançats.

en: These files use advanced permissions.
ca@valencia: Estos fitxers utilitzen permisos avançats.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
ca@valencia: Sumes de verifi&cació

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
ca@valencia: S'està calculant...

en: Invalid checksum.
ca@valencia: Suma de verificació no vàlida.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
ca@valencia: L'entrada indicada no és cap suma de verificació vàlida MD5, SHA1 o SHA256.

en: Checksums match.
ca@valencia: Les sumes de verificació coincidixen.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
ca@valencia: La suma de verificació calculada i l'esperada coincidixen.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
ca@valencia: <p>Les sumes de verificació no coincidixen.</p>Açò pot ser degut a una baixada fallida. Intenteu tornar a baixar el fitxer.<br/>Si la verificació encara falla, contacteu amb l'origen del fitxer.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
ca@valencia: La suma de verificació calculada i l'esperada diferixen.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
ca@valencia: S'està comprovant la suma de verificació...

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
ca@valencia: No s'han pogut guardar les propietats. Només s'accepten entrades en el sistema de fitxers local.

en: &Application
ca@valencia: &Aplicació

en: Add File Type for %1
ca@valencia: Afig un tipus de fitxer per a %1

en: Select one or more file types to add:
ca@valencia: Seleccioneu un o més tipus de fitxers que s'hagen d'afegir:

en: Only executables on local file systems are supported.
ca@valencia: Només s'accepten executables al sistema de fitxers local.

en: Advanced Options for %1
ca@valencia: Opcions avançades per a %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca@valencia: <qt>No es pot executar l'ordre especificada. El fitxer o carpeta <b>%1</b> no existix.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap aplicació o gestor per a %1

en: KDE SSL Information
ca@valencia: Informació SSL de KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ca@valencia: Persona certificada

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ca@valencia: Emissor

en: Current connection is secured with SSL.
ca@valencia: La connexió actual s'ha assegurat amb SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ca@valencia: La part principal d'este document s'ha assegurat amb SSL, però algunes parts no ho estan.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ca@valencia: Algunes parts d'este document s'han assegurat amb SSL, però la part principal no ho està.

en: Current connection is not secured with SSL.
ca@valencia: La connexió actual no s'ha assegurat amb SSL.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ca@valencia[0]: s'està utilitzant %1 bit
ca@valencia[1]: s'estan utilitzant %1 bits

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ca@valencia[0]: d'una clau d'%1 bit
ca@valencia[1]: d'una clau de %1 bits

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ca@valencia: NO, hi ha errors:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ca@valencia: %1 fins a %2

en: Search for '%1' with
ca@valencia: Busca «%1» amb

en: Configure Web Shortcuts...
ca@valencia: Configura les dreceres web...

en: Open file dialog
ca@valencia: Diàleg d'obrir fitxers

en: Filename for clipboard content:
ca@valencia: Nom de fitxer per al contingut del porta-retalls:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ca@valencia: El porta-retalls ha canviat d'ençà que heu utilitzat «apega»: ja no s'aplica el format triat per a les dades. Torneu a copiar allò que volíeu apegar.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ca@valencia[0]: A&pega el fitxer
ca@valencia[1]: A&pega %1 fitxers

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ca@valencia[0]: A&pega l'URL
ca@valencia[1]: A&pega els %1 URL

en: &Paste Clipboard Contents
ca@valencia: A&pega el contingut del porta-retalls

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
ca@valencia: Apega una carpeta

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
ca@valencia: Apega un fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
ca@valencia[0]: Apega un element
ca@valencia[1]: Apega %1 elements

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
ca@valencia: Apega el contingut del porta-retalls...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Data format:
ca@valencia: Format de les dades:

en: Filename for dropped contents:
ca@valencia: Nom de fitxer per al contingut que s'ha deixat anar:

en: Date: %1
ca@valencia: Data: %1

en: Size: %1
ca@valencia: Mida: %1

en: Appl&y to All
ca@valencia: Apl&ica a tot

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
ca@valencia: Quan este està activat, el botó premut s'aplicarà a tots els conflictes de carpeta següents per a la resta del treball actual.
    A menys que premeu «Omet», també se vos preguntarà en cas de conflicte amb un fitxer existent en un directori.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
ca@valencia: Quan este està activat, el botó premut s'aplicarà a tots els conflictes de carpeta següents per a la resta del treball actual.

en: &Rename
ca@valencia: Ca&nvia el nom

en: Suggest New &Name
ca@valencia: Suggerix un &nom nou

en: &Skip
ca@valencia: &Omet

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ca@valencia: No copies o mogues esta carpeta, en lloc d'açò salta a l'element següent

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ca@valencia: No copies o mogues este fitxer, en lloc d'açò salta a l'element següent

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ca@valencia: &Escriu dintre

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
ca@valencia: Els fitxers i carpetes es copiaran dintre del directori existent, junt amb el contingut existent.
    Se vos preguntarà una altra vegada en cas de conflicte amb un fitxer existent en el directori.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
ca@valencia: S&obreescriu els fitxers antics

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
ca@valencia: Els fitxers de destinació que tenen temps de modificació més antics seran sobreescrits pel d'origen, en cas contrari, s'ometran.

en: &Resume
ca@valencia: &Continua

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ca@valencia: Esta acció sobreescriurà «%1» amb ell mateix.
    Introduïu un nom de fitxer nou:

en: C&ontinue
ca@valencia: C&ontinua

en: This action will overwrite the destination.
ca@valencia: Esta acció sobreescriurà la destinació.

en: Source
ca@valencia: Origen

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Differences
ca@valencia: Diferències

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
ca@valencia: La destinació és <b>més xicoteta per %1</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
ca@valencia: La destinació és <b>més gran per %1</b>

en: The files are identical.
ca@valencia: Els fitxers són idèntics.

en: The files seem identical.
ca@valencia: Els fitxers pareixen idèntics.

en: The files are different.
ca@valencia: Els fitxers són diferents.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
ca@valencia: Segurament els fitxers són idèntics: tenen la mateixa mida i el seu contingut és el mateix al començament, la meitat i el final.

en: An older item named '%1' already exists.
ca@valencia: Ja existix un element més antic anomenat «%1».

en: A similar file named '%1' already exists.
ca@valencia: Ja existix un fitxer similar anomenat «%1».

en: A more recent item named '%1' already exists.
ca@valencia: Ja existix un element més recent anomenat «%1».

en: Rename:
ca@valencia: Canvia el nom:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
ca@valencia: Canvia el nom de l'element

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
ca@valencia: Canviar de nom els elements

[ctx: @action:button]
en: &Rename
ca@valencia: Ca&nvia el nom

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
ca@valencia: Canvia el nom de l'element <filename>%1</filename> a:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
ca@valencia: Nom nou #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
ca@valencia[0]: Canvia el nom d'%1 element seleccionat a:
ca@valencia[1]: Canvia el nom els %1 elements seleccionats a:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
ca@valencia: El caràcter «#» se substituirà per números ascendents començant per:

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Retry
ca@valencia: Torna-ho a intentar

en: Replace All
ca@valencia: Substituïx-ho tot

en: Skip
ca@valencia: Omet

en: Skip All
ca@valencia: Omet-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
ca@valencia: [cadenat]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ca@valencia: Adreça IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ca@valencia: Encriptació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ca@valencia: Detalls:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
ca@valencia: Versió SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
ca@valencia: Cadena de certificats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
ca@valencia: De confiança:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ca@valencia: Període de validesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ca@valencia: Número de sèrie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
ca@valencia: Resum MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
ca@valencia: Resum SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ca@valencia: L'ordinador remot no ha enviat cap certificat SSL.
    S'interromp perquè no s'ha pogut establir la identitat de l'ordinador.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia: Segur que voleu suprimir permanentment este element?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir permanentment este %1 element?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir permanentment estos %1 elements?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia: No s'ha pogut moure este element a la paperera perquè és massa gros. Voleu suprimir-lo permanentment?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ca@valencia[0]: No s'ha pogut moure este %1 element a la paperera perquè és massa gros. Voleu suprimir-lo permanentment?<filename></filename><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>
ca@valencia[1]: No s'ha pogut moure estos %1 elements a la paperera perquè són massa grossos. Voleu suprimir-los permanentment?<filename></filename><nl/><emphasis strong='true'>Esta acció no es podrà desfer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ca@valencia[0]: Segur que voleu moure este %1 element a la paperera?
ca@valencia[1]: Segur que voleu moure estos %1 elements a la paperera?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
ca@valencia: No tornes a mostrar este missatge

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ca@valencia: Iniciarà el programa:

en: If you do not trust this program, click Cancel
ca@valencia: Si no confieu en este programa, cliqueu «Cancel·la»
