kio - en to eo translation catalogue (1328 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
eo: Ne eblis modifi la proprieton de dosiero %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
eo: Ne eblis modifi la proprieton de dosiero <filename>%1</filename>. Vi ne havas sufiĉan aliron al la dosiero por fari la ŝanĝon.

en: Unable to create KIO worker: %1
eo: Ne eblas krei KIO-laboriston: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
eo: Ne eblis krei simbolligon "%1".
    La celdosiersistemo (%2) ne subtenas simbolligojn.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
eo: Ne eblis krei "%1".
    La celdosiersistemo (%2) malpermesas la sekvajn signojn en dosiernomoj: %3
    Elekti Anstataŭigi anstataŭigos ajnajn nevalidajn signojn (en la celdosierujo) per substreko "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
eo: Ne eblis krei "%1".
    La celdosiersistemo (%2) malpermesas la sekvajn signojn en dosiernomoj: %3
    Elekti Anstataŭigi anstataŭigos ajnajn nevalidajn signojn (en la celdosiernomo) per substreko "_".

en: Folder Already Exists
eo: Dosierujo Jam Ekzistas

en: File Already Exists
eo: Dosiero Jam Ekzistas

en: Already Exists as Folder
eo: Jam Ekzistas kiel Dosierujo

en: Trash
eo: Rubujo

en: No Exec field in %1
eo: Neniu Exec-kampo en %1

en: Could not find the program '%1'
eo: Ne eblis trovi la programon '%1'

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
eo: La programo '%1' estis trovita ĉe '%2' sed mankas al ĝi plenumeblaj permesoj.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
eo: Al la programo '%1' mankas plenumeblaj permesoj.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
eo: Sintaksoeraro en komando %1 venanta de %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
eo: Terminalo %1 ne trovita dum provante ruli %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
eo: Sintaksoeraro en komando %1 dum provas ruli %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
eo[0]: 1 tago %2
eo[1]: %1 tagoj %2

en: %1 Item | %1 Items
eo[0]: 1 elemento
eo[1]: %1 elementoj

en: 1 Folder | %1 Folders
eo[0]: 1 dosierujo
eo[1]: %1 dosierujoj

en: 1 File | %1 Files
eo[0]: 1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

[ctx: @title job]
en: Moving
eo: Movanta

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
eo: Celo

[ctx: @title job]
en: Renaming
eo: Alinomado

[ctx: @title job]
en: Copying
eo: Kopiado

[ctx: @title job]
en: Creating directory
eo: Kreante dosierujon

en: Directory
eo: Dosierujo

[ctx: @title job]
en: Deleting
eo: Forigo

en: File
eo: Dosiero

[ctx: @title job]
en: Examining
eo: Ekzamenante

[ctx: @title job]
en: Transferring
eo: Transdono

[ctx: @title job]
en: Mounting
eo: Muntado

en: Device
eo: Aparato

en: Mountpoint
eo: Montpunkto

[ctx: @title job]
en: Unmounting
eo: Malmuntado

en: Change Attribute
eo: Ŝanĝi Atributon

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas bezonataj por ŝanĝi dosierajn atributojn. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Copy Files
eo: Kopiu Dosieroj

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas postulataj por kompletigi la kopioperacion. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Delete Files
eo: Forigi dosierojn

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
eo: Root-privilegioj estas postulataj por kompletigi la forigan operacion. Tamen, fari tion povas damaĝi vian sistemon. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas bezonataj por krei ĉi tiun dosierujon. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Move Items
eo: Movu Erojn

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas bezonataj por kompletigi la movoperacion. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Rename
eo: Alinomi

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas postulataj por kompletigi renomadon. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Create Symlink
eo: Kreu Simligon

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
eo: Radikaj privilegioj estas postulataj por krei simbolligon. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Transfer data
eo: Transdono de datumoj

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
eo: Root-privilegioj estas postulataj por kompletigi translokigon de datumoj. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Could not read %1.
eo: Ne eblis legi %1.

en: Could not write to %1.
eo: Ne eblis skribi al %1.

en: Could not start process %1.
eo: Ne eblis komenci la procezon %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
eo: Interna Eraro
    Bonvolu sendi kompletan erarraporton ĉe https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
eo: Misformita URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
eo: La protokolo %1 ne estas subtenata.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
eo: La protokolo %1 estas nur filtrila protokolo.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
eo: %1 estas dosierujo, sed dosiero estis atendita.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
eo: %1 estas dosiero, sed dosierujo estis atendita.

en: The file or folder %1 does not exist.
eo: La dosiero aŭ dosierujo %1 ne ekzistas.

en: A file named %1 already exists.
eo: Dosiero nomita %1 jam ekzistas.

en: A folder named %1 already exists.
eo: Dosierujo nomita %1 jam ekzistas.

en: No hostname specified.
eo: Neniu gastiga nomo specifita.

en: Unknown host %1
eo: Nekonata gastiganto %1

en: Access denied to %1.
eo: Aliro malakceptita al %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
eo: Aliro malakceptita.
    Ne eblis skribi al %1.

en: Could not enter folder %1.
eo: Ne eblis eniri la dosierujon %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
eo: La protokolo %1 ne efektivigas dosierujan servon.

en: Found a cyclic link in %1.
eo: Trovis ciklan ligilon en %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
eo: Trovis ciklan ligilon dum kopiado de %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
eo: Ne eblis krei ingon por aliri %1.

en: Could not connect to host %1.
eo: Ne eblis konekti al gastiganto %1.

en: Connection to host %1 is broken.
eo: Konekto al gastiganto %1 estas rompita.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
eo: La protokolo %1 ne estas filtrila protokolo.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis munti aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
eo: Ne eblis malmunti aparaton.
    La raportita eraro estis:
    %1

en: Could not read file %1.
eo: Ne eblis legi dosieron %1.

en: Could not write to file %1.
eo: Ne eblis skribi al dosiero %1.

en: Could not bind %1.
eo: Ne eblis ligi %1.

en: Could not listen %1.
eo: Ne povis aŭskulti %1.

en: Could not accept %1.
eo: Ne eblis akcepti %1.

en: Could not access %1.
eo: Ne eblis aliri %1.

en: Could not terminate listing %1.
eo: Ne eblis ĉesigi la liston %1.

en: Could not make folder %1.
eo: Ne eblis krei dosierujon %1.

en: Could not remove folder %1.
eo: Ne eblis forigi la dosierujon %1.

en: Could not resume file %1.
eo: Ne eblis rekomenci dosieron %1.

en: Could not rename file %1.
eo: Ne eblis renomi dosieron %1.

en: Could not change permissions for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi permesojn por %1.

en: Could not change ownership for %1.
eo: Ne eblis ŝanĝi proprieton por %1.

en: Could not delete file %1.
eo: Ne eblis forigi dosieron %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
eo: La procezo por la protokolo %1 mortis neatendite.

en: Error. Out of memory.
    %1
eo: Eraro. Memoro mankas.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
eo: Nekonata prokura gastiganto
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
eo: Rajtigo malsukcesis, %1 aŭtentigo ne subtenata

en: User canceled action
    %1
eo: Uzanto nuligis agon
    %1

en: Internal error in server
    %1
eo: Interna eraro en servilo
    %1

en: Timeout on server
    %1
eo: Tempo ĉe servilo
    %1

en: Unknown error
    %1
eo: Nekonata eraro
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
eo: Nekonata interrompo
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis forigi originalan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis forigi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi originalan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis renomi partan dosieron %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
eo: Ne eblis krei simbolligon %1.
    Bonvolu kontroli permesojn.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
eo: Ne povas krei simbolligojn ĉe %1.
    La celdosiersistemo ne subtenas simbolligojn.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
eo: Ne estas sufiĉe da spaco sur la disko por skribi %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
eo: La fonto kaj celo estas la sama dosiero.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
eo: %1 estas postulata de la servilo, sed ne disponeblas.

en: Access to restricted port in POST denied.
eo: Aliro al limigita pordo en POST neita.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
eo: La bezonataj enhavgrandecaj informoj ne estis disponigitaj por POST-operacio.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
eo: Dosiero aŭ dosierujo ne povas esti faligita sur si mem

en: A folder cannot be moved into itself
eo: Dosierujo ne povas esti movita en si mem

en: Communication with the local password server failed
eo: Komunikado kun la loka pasvorta servilo malsukcesis

en: Unable to create KIO worker. %1
eo: Ne eblas krei KIO-laboriston. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
eo: Ne povas transdoni <filename>%1</filename> ĉar ĝi estas tro granda. La cela dosiersistemo nur subtenas dosierojn ĝis 4GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
eo: Pliigo de privilegioj ne estas necesa ĉar 
    '%1' estas posedata de la nuna uzanto.
    Bonvolu reprovi post ŝanĝado de permesoj.

en: File is too large to be trashed.
eo: Dosiero estas tro granda por esti rubujo.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
eo: Nekonata erarkodo %1
    %2
    Bonvolu sendi plenan cimraporton ĉe https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: <b>Technical reason</b>:
eo: <b>Teknika kialo</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
eo: <b>Detaloj de la peto</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
eo: <li>Protokolo: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
eo: <li>Dato kaj horo: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
eo: <li>Pliaj informoj: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
eo: <b>Eblaj kaŭzoj</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
eo: <b>Eblaj solvoj</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
eo: (nekonata)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
eo: Kontaktu vian taŭgan komputilan helpsistemon, ĉu la sistemadministranton, ĉu teknikan subtengrupon por plia helpo.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
eo: Kontaktu la administranton de la servilo por plia helpo.

en: Check your access permissions on this resource.
eo: Kontrolu viajn alirpermesojn pri ĉi tiu rimedo.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
eo: Viaj alirpermesoj povas esti neadekvataj por plenumi la petitan operacion sur ĉi tiu rimedo.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
eo: La dosiero povas esti uzata (kaj tiel ŝlosita) de alia uzanto aŭ aplikaĵo.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
eo: Kontrolu por certigi, ke neniu alia aplikaĵo aŭ uzanto uzas la dosieron aŭ ŝlosis la dosieron.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
eo: Kvankam neverŝajne, aparatara eraro eble okazis.

en: You may have encountered a bug in the program.
eo: Vi eble renkontis cimon en la programo.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Ĉi tio plej verŝajne estas kaŭzita de cimo en la programo. Bonvolu konsideri sendi plenan cimraporton kiel detale sube.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
eo: Ĝisdatigu vian programaron al la plej nova versio. Via distribuo devus provizi ilojn por ĝisdatigi vian programaron.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
eo: Kiam ĉio alia malsukcesas, bonvolu pripensi helpi la KDE-teamon aŭ la trian prizorganton de ĉi tiu programaro sendante altkvalitan cimraporton. Se la programaro estas provizita de tria partio, bonvolu kontakti ilin rekte. Alie, unue rigardu, ĉu la sama cimo estas sendita de iu alia serĉante ĉe la <a href="https://bugs.kde.org/">retejo pri raportado de eraroj de KDE</a>. Se ne, notu la supre donitajn detalojn, kaj inkluzivu ilin en via cimraporto, kune kun tiom da aliaj detaloj kiom vi opinias, ke ili povus helpi.

en: There may have been a problem with your network connection.
eo: Eble estis problemo kun via retkonekto.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estis problemo kun via reto-agordo. Se vi lastatempe aliris la Interreton sen problemoj, tio estas neverŝajna.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
eo: Eble estis problemo iam laŭ la reto vojo inter la servilo kaj ĉi tiu komputilo.

en: Try again, either now or at a later time.
eo: Provu denove, aŭ nun aŭ poste.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
eo: Eble okazis protokola eraro aŭ nekongruo.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
eo: Certigu, ke la rimedo ekzistas, kaj provu denove.

en: The specified resource may not exist.
eo: La specifita rimedo eble ne ekzistas.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
eo: Duoble kontrolu, ke vi enigis la ĝustan lokon kaj provu denove.

en: Check your network connection status.
eo: Kontrolu vian retkonektan staton.

en: Cannot Open Resource For Reading
eo: Ne Povas Malfermi Rimedon Por Legado

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
eo: Ĉi tio signifas, ke la enhavo de la petita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne povus esti reprenita, ĉar ne eblis akiri legadon.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
eo: Vi eble ne havas permesojn legi la dosieron aŭ malfermi la dosierujon.

en: Cannot Open Resource For Writing
eo: Ne Povas Malfermi Rimedon Por Skribi

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
eo: Ĉi tio signifas, ke la dosiero, <strong>%1</strong>, ne povus esti skribita al la peto, ĉar aliro kun permeso por skribi ne eblis akiri.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
eo: Ne Povas Lanĉi Procezon postulatan de la Protokolo %1

en: Unable to Launch Process
eo: Ne eblas Lanĉi Procezon

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> ne estis trovita aŭ komencita. Ĉi tio kutime estas pro teknikaj kialoj.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
eo: La programo kiu provizas kongruon kun ĉi tiu protokolo eble ne estis ĝisdatigita kun via lasta ĝisdatigo de KDE. Ĉi tio povas igi la programon esti malkongrua kun la nuna versio kaj tiel ne komenciĝi.

en: Internal Error
eo: Interna Eraro

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron.

en: Improperly Formatted URL
eo: Malĝuste Formatita URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
eo: La <strong>U</strong>niforma <strong>R</strong>fonto<strong>L</strong>okatoro (URL), kiun vi enigis, ne estis taŭge formatita. La formato de URL estas ĝenerale jena:<blockquote><strong>protokolo://uzanto:pasvorto@www.example.org:port/dosierujo/dosiernomo.extension?query=value</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
eo: Nesubtenata Protokolo %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
eo: La protokolo <strong>%1</strong> ne estas subtenata de la KDE-programoj nuntempe instalitaj sur ĉi tiu komputilo.

en: The requested protocol may not be supported.
eo: La petita protokolo eble ne estas subtenata.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
eo: La versioj de la protokolo %1 subtenataj de ĉi tiu komputilo kaj la servilo eble estas malkongruaj.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
eo: Vi povas serĉi en la Interreto programaran kromprogramon (nomitan "KIO-laboristo") kiu subtenas ĉi tiun protokolon. Lokoj por serĉi inkluzivas <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
eo: URL Ne Aludas al Rimedo.

en: Protocol is a Filter Protocol
eo: Protokolo estas Filtrila Protokolo

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
eo: La <strong>U</strong>niforma <strong>R</strong>fonto<strong>L</strong>okatoro (URL), kiun vi enigis, ne rilatis al specifa rimedo.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE kapablas komuniki per protokolo ene de protokolo; la specifita protokolo estas nur por uzo en tiaj situacioj, tamen ĉi tio ne estas unu el ĉi tiuj situacioj. Ĉi tio estas malofta evento, kaj verŝajne indikas programaran eraron.

en: Unsupported Action: %1
eo: Nesubtenata Ago: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
eo: La petita ago ne estas subtenata de la KDE-programo kiu efektivigas la <strong>%1</strong> protokolon.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
eo: Ĉi tiu eraro tre dependas de la KDE-programo. La aldonaj informoj devus doni al vi pli da informoj ol estas disponeblaj por la KDE-enigo/eliga arkitekturo.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
eo: Provu trovi alian manieron atingi la saman rezulton.

en: File Expected
eo: Dosiero Atendita

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
eo: La peto atendis dosieron, tamen la dosierujo <strong>%1</strong> estis trovita anstataŭe.

en: This may be an error on the server side.
eo: Ĉi tio povas esti eraro ĉe la servilo.

en: Folder Expected
eo: Dosierujo Atendita

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
eo: La peto atendis dosierujon, tamen la dosiero <strong>%1</strong> estis trovita anstataŭe.

en: File or Folder Does Not Exist
eo: Dosiero aŭ Dosierujo Ne Ekzistas

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
eo: La specifita dosiero aŭ dosierujo <strong>%1</strong> ne ekzistas.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
eo: La petita dosiero ne povis esti kreita ĉar dosiero kun la sama nomo jam ekzistas.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
eo: Provu unue forigi la nunan dosieron, kaj poste provu denove.

en: Delete the current file and try again.
eo: Forigu la nunan dosieron kaj provu denove.

en: Choose an alternate filename for the new file.
eo: Elektu alternan dosiernomon por la nova dosiero.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
eo: La petita dosierujo ne povus esti kreita ĉar dosierujo kun la sama nomo jam ekzistas.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
eo: Provu unue forigi la nunan dosierujon, kaj poste provu denove.

en: Delete the current folder and try again.
eo: Forigu la nunan dosierujon kaj provu denove.

en: Choose an alternate name for the new folder.
eo: Elektu alternan nomon por la nova dosierujo.

en: Unknown Host
eo: Nekonata Gastiganto

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
eo: Nekonata gastiga eraro indikas, ke la servilo kun la petita nomo, <strong>%1</strong>, ne povis troviĝi en la Interreto.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
eo: La nomo, kiun vi tajpis, %1, eble ne ekzistas: ĝi eble estas malĝuste tajpita.

en: Access Denied
eo: Aliro Malpermesita

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
eo: Aliro estis rifuzita al la specifita rimedo, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
eo: Vi eble liveris malĝustajn aŭtentigajn detalojn aŭ tute neniun.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
eo: Via konto eble ne havas permeson aliri la specifitan rimedon.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
eo: Reprovu la peton kaj certigu, ke viaj aŭtentikigdetaloj estas ĝuste enigitaj.

en: Write Access Denied
eo: Skriba Aliro Neita

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Ĉi tio signifas, ke provo skribi al la dosiero <strong>%1</strong> estis malakceptita.

en: Unable to Enter Folder
eo: Ne eblas Eniri Dosierujon

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
eo: Ĉi tio signifas, ke provo eniri (alivorte malfermi) la petitan dosierujon <strong>%1</strong> estis malakceptita.

en: Folder Listing Unavailable
eo: Dosierujo Ne Disponebla

en: Protocol %1 is not a Filesystem
eo: Protokolo %1 ne estas Dosiersistemo

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
eo: Ĉi tio signifas, ke oni faris peton, kiu postulas determini la enhavon de la dosierujo, kaj la KDE-programo subtenanta ĉi tiun protokolon ne povas fari tion.

en: Cyclic Link Detected
eo: Cikla Ligo Detektita

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: UNIX-medioj ofte kapablas ligi dosieron aŭ dosierujon al aparta nomo kaj/aŭ loko. KDE detektis ligilon aŭ serion de ligiloj, kiuj rezultigas senfinan buklon - t.e. la dosiero estis (eble en ronda maniero) ligita al si mem.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
eo: Forigu unu parton de la buklo por ke ĝi ne kaŭzu senfinan buklon, kaj provu denove.

en: Request Aborted By User
eo: Peto interrompita de la uzanto

en: The request was not completed because it was aborted.
eo: La peto ne estis kompletigita ĉar ĝi estis ĉesigita.

en: Retry the request.
eo: Reprovu la peton.

en: Cyclic Link Detected During Copy
eo: Cikla Ligo Detektita Dum Kopio

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
eo: UNIX-medioj ofte kapablas ligi dosieron aŭ dosierujon al aparta nomo kaj/aŭ loko. Dum la petita kopioperacio, KDE detektis ligilon aŭ serion de ligiloj, kiu rezultigas senfinan buklon - t.e. la dosiero estis (eble en ronda maniero) ligita al si mem.

en: Could Not Create Network Connection
eo: Ne Eblis Krei Retan Konekton

en: Could Not Create Socket
eo: Ne Eblis Krei Ingon

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
eo: Ĉi tio estas sufiĉe teknika eraro, en kiu bezonata aparato por retaj komunikadoj (soko) ne povus esti kreita.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
eo: La retkonekto eble estas malĝuste agordita, aŭ la retinterfaco eble ne estas ebligita.

en: Connection to Server Refused
eo: Konekto al Servilo Rifuzita

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
eo: La servilo <strong>%1</strong> rifuzis permesi al ĉi tiu komputilo fari konekton.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
eo: La servilo, dum nuntempe konektita al la Interreto, eble ne estas agordita por permesi petojn.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
eo: La servilo, dum nuntempe konektita al la Interreto, eble ne funkcias la petitan servon (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
eo: Reta fajroŝirmilo (aparato kiu limigas interretajn petojn), ĉu protektante vian reton aŭ la reton de la servilo, eble intervenis, malhelpante ĉi tiun peton.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
eo: Konekto al Servilo Fermita Neatendite

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
eo: Kvankam konekto estis establita al <strong>%1</strong>, la konekto estis fermita ĉe neatendita punkto en la komunikado.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
eo: Eble okazis protokola eraro, igante la servilon fermi la konekton kiel respondo al la eraro.

en: URL Resource Invalid
eo: URL-Rimedo Nevalida

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
eo: Protokolo %1 ne estas Filtrila Protokolo

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
eo: La <strong>U</strong>niforma <strong>R</strong>imed-<strong>L</strong>okigilo (URL), kiun vi enigis, ne rilatis al valida mekanismo por aliri la specifan rimedon, <strong> %1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
eo: KDE kapablas komuniki per protokolo ene de protokolo. Ĉi tiu peto precizigis protokolon esti uzata kiel tia, tamen ĉi tiu protokolo ne kapablas tian agon. Ĉi tio estas malofta evento, kaj verŝajne indikas programaran eraron.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
eo: Ne eblas Inicialigi Enigan/Eligan Aparaton

en: Could Not Mount Device
eo: Ne Eblis Munti Aparaton

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: La petita aparato ne povus esti pravaligita ("muntita"). La raportita eraro estis: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
eo: La aparato eble ne estas preta, ekzemple eble ne ekzistas aŭdvidaĵo en demetebla datumportilo (t.e. neniu KD-ROM en KD-aparato), aŭ en la kazo de ekstercentra/portebla aparato, la aparato eble ne estas ĝuste konektita.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
eo: Vi eble ne havas permesojn por pravalorigi ("munti") la aparaton. Sur UNIX-sistemoj, ofte sistemaj administrantoj estas postulataj por pravalorigi aparaton.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
eo: Kontrolu, ke la aparato estas preta; forpreneblaj diskoj devas enhavi aŭdvidaĵon, kaj porteblaj aparatoj devas esti konektitaj kaj ŝaltitaj.; kaj provu denove.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
eo: Ne eblas Malinicialigi Enigan/Eligan Aparaton

en: Could Not Unmount Device
eo: Ne Eblis Malmunti Aparaton

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
eo: La petita aparato ne povis esti malinicialigita ("malmuntita"). La raportita eraro estis: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
eo: La aparato povas esti okupata, tio estas, ankoraŭ uzata de alia aplikaĵo aŭ uzanto. Eĉ tiaj aferoj kiel havado de malfermita retumila fenestro sur loko de ĉi tiu aparato povas kaŭzi, ke la aparato restu uzata.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
eo: Vi eble ne havas permesojn malinicialigi ("malmunti") la aparaton. Sur UNIX-sistemoj, sistemadministranto-privilegioj ofte estas postulataj por malinicialigi aparaton.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
eo: Kontrolu, ke neniuj aplikoj aliras la aparaton, kaj provu denove.

en: Cannot Read From Resource
eo: Ne Povas Legi El Rimedo

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
eo: Ĉi tio signifas, ke kvankam la rimedo, <strong>%1</strong>, povis esti malfermita, okazis eraro dum legado de la enhavo de la rimedo.

en: You may not have permissions to read from the resource.
eo: Vi eble ne havas permesojn legi el la rimedo.

en: Cannot Write to Resource
eo: Ne Povas Skribi al Rimedo

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
eo: Ĉi tio signifas, ke kvankam la rimedo, <strong>%1</strong>, povis esti malfermita, okazis eraro dum skribado al la rimedo.

en: You may not have permissions to write to the resource.
eo: Vi eble ne havas permesojn skribi al la rimedo.

en: Could Not Listen for Network Connections
eo: Ne Eblis Aŭskulti por Retaj Konektoj

en: Could Not Bind
eo: Ne Povis Ligi

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
eo: Ĉi tio estas sufiĉe teknika eraro, en kiu bezonata aparato por retaj komunikadoj (ingo) ne povus esti establita por aŭskulti alvenantajn retajn konektojn.

en: Could Not Listen
eo: Ne Povis Aŭskulti

en: Could Not Accept Network Connection
eo: Ne Eblis Akcepti Retan Konekton

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
eo: Ĉi tio estas sufiĉe teknika eraro, en kiu okazis eraro provante akcepti alvenantan retkonekton.

en: You may not have permissions to accept the connection.
eo: Vi eble ne havas permesojn akcepti la konekton.

en: Could Not Login: %1
eo: Ne Eblis Ensaluti: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
eo: Provo ensaluti por plenumi la petitan operacion malsukcesis.

en: Could Not Determine Resource Status
eo: Ne Eblis Determini Rimedan Statuson

en: Could Not Stat Resource
eo: Ne Eblis Stat Rimedo

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
eo: Provo determini informojn pri la stato de la rimedo <strong>%1</strong>, kiel la rimedonomo, tipo, grandeco, ktp., estis malsukcesa.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
eo: La specifita rimedo eble ne ekzistis aŭ eble ne estas alirebla.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
eo: Ne Eblis Nuligi Liston

en: FIXME: Document this
eo: FIXME: Dokumentu ĉi tion

en: Could Not Create Folder
eo: Ne Eblis Krei Dosierujon

en: An attempt to create the requested folder failed.
eo: Provo krei la petitan dosierujon malsukcesis.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
eo: La loko kie la dosierujo estis kreota eble ne ekzistas.

en: Could Not Remove Folder
eo: Ne Eblis Forigi Dosierujon

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
eo: Provo forigi la specifitan dosierujon, <strong>%1</strong>, malsukcesis.

en: The specified folder may not exist.
eo: La specifita dosierujo eble ne ekzistas.

en: The specified folder may not be empty.
eo: La specifita dosierujo eble ne estas malplena.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
eo: Certigu, ke la dosierujo ekzistas kaj estas malplena, kaj provu denove.

en: Could Not Resume File Transfer
eo: Ne Eblis Rekomenci Dosieran Transdonon

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
eo: La specifita peto petis, ke la translokigo de dosiero <strong>%1</strong> estu rekomencita je certa punkto de la translokigo. Ĉi tio ne eblis.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
eo: La protokolo, aŭ la servilo, eble ne subtenas rekomencadon de dosiero.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
eo: Reprovu la peton sen provi rekomenci translokigon.

en: Could Not Rename Resource
eo: Ne Eblis Alinomi Rimedon

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo renomi la specifitan rimedon <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
eo: Ne Povis Ŝanĝi Permesojn de Rimedo

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la permesojn pri la specifita rimedo <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Change Ownership of Resource
eo: Ne Eblis Ŝanĝi Proprieton de Rimedo

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo ŝanĝi la proprieton de la specifita rimedo <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Could Not Delete Resource
eo: Ne Eblis Forigi Rimedon

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
eo: Provo forigi la specifitan rimedon <strong>%1</strong> malsukcesis.

en: Unexpected Program Termination
eo: Neatendita Programo Fino

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> neatendite finiĝis.

en: Out of Memory
eo: El Memoro

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> ne povis akiri la necesan memoron por daŭrigi.

en: Unknown Proxy Host
eo: Nekonata Prokura Gastiganto

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
eo: Reakirante informojn pri la specifita prokura gastiganto, <strong>%1</strong>, estis renkontita Nekonata Gastiganto-eraro. Nekonata gastiga eraro indikas, ke la petita nomo ne povus troviĝi en la Interreto.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
eo: Eble estis problemo kun via reto-agordo, specife la gastiga nomo de via prokurilo. Se vi lastatempe aliris la Interreton sen problemoj, tio estas neverŝajna.

en: Double-check your proxy settings and try again.
eo: Duoble kontrolu viajn prokurajn agordojn kaj provu denove.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
eo: Aŭtentigo Malsukcesis: Metodo %1 Ne Subtenata

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
eo: Kvankam vi eble liveris la ĝustajn aŭtentigajn detalojn, la aŭtentikigo malsukcesis ĉar la metodo, kiun la servilo uzas, ne estas subtenata de la KDE-programo efektiviganta la protokolon %1.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
eo: Bonvolu registri cimon ĉe <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> por informi la KDE-teamo pri la nesubtenata aŭtentikiga metodo.

en: Request Aborted
eo: Peto interrompita

en: Internal Error in Server
eo: Interna Eraro en Servilo

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
eo: La programo sur la servilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> raportis internan eraron: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
eo: Ĉi tio plej verŝajne estas kaŭzita de cimo en la servila programo. Bonvolu konsideri sendi plenan cimraporton kiel detale sube.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
eo: Kontaktu la administranton de la servilo por informi ilin pri la problemo.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
eo: Se vi scias kiuj estas la aŭtoroj de la servila programaro, sendu la cimraporton rekte al ili.

en: Timeout Error
eo: Timeout Eraro

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
eo: Kvankam kontakto estis farita kun la servilo, respondo ne estis ricevita en la kvanto de tempo asignita por la peto jene:<ul><li>Tempo por establi konekton: %1 sekundoj</li><li>Tempo por ricevi respondo: %2 sekundoj</li><li>Tempo por aliro al prokurserviloj: %3 sekundoj</li></ul>Bonvolu noti, ke vi povas ŝanĝi ĉi tiujn tempofinajn agordojn en la KDE-Sistema Agordoj, elektante Retajn Agordojn - > Konekto-Preferoj.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
eo: La servilo estis tro okupata respondi al aliaj petoj respondi.

en: Unknown Error
eo: Nekonata eraro

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> raportis nekonatan eraron: %2.

en: Unknown Interruption
eo: Nekonata Interrompo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
eo: La programo en via komputilo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> raportis interrompon de nekonata tipo: %2.

en: Could Not Delete Original File
eo: Ne Eblis Forigi Originalan Dosieron

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La petita operacio postulis la forigon de la originala dosiero, plej verŝajne ĉe la fino de dosiera movo operacio. La originala dosiero <strong>%1</strong> ne povis esti forigita.

en: Could Not Delete Temporary File
eo: Ne Eblis Forigi Provizora Dosiero

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
eo: La petita operacio postulis la kreadon de provizora dosiero en kiu konservi la novan dosieron dum elŝutado. Ĉi tiu provizora dosiero <strong>%1</strong> ne povis esti forigita.

en: Could Not Rename Original File
eo: Ne Eblis Renomi Originalan Dosieron

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
eo: La petita operacio postulis la renomon de la originala dosiero <strong>%1</strong>, tamen ĝi ne povis esti renomita.

en: Could Not Rename Temporary File
eo: Ne Eblis Renomi Provizora Dosiero

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
eo: La petita operacio postulis la kreadon de provizora dosiero <strong>%1</strong>, tamen ĝi ne povis esti kreita.

en: Could Not Create Link
eo: Ne Eblis Krei Ligon

en: Could Not Create Symbolic Link
eo: Ne Eblis Krei Simbolan Ligon

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
eo: La petita simbola ligilo %1 ne povis esti kreita.

en: No Content
eo: Neniu Enhavo

en: Disk Full
eo: Disko Plena

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
eo: La petita dosiero <strong>%1</strong> ne povus esti skribita al ĉar estas neadekvata diskospaco.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
eo: Liberigu sufiĉe da diskospaco per 1) forigo de nedezirataj kaj provizoraj dosieroj; 2) arkivado de dosieroj al forpreneblaj aŭdvidaĵoj kiel ekzemple KD-Registreblaj diskoj; aŭ 3) akiri pli da konserveja kapacito.

en: Source and Destination Files Identical
eo: Fonto kaj Celo Dosieroj Identaj

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
eo: La operacio ne povis esti finita ĉar la fonto kaj celdosieroj estas la sama dosiero.

en: Choose a different filename for the destination file.
eo: Elektu malsaman dosiernomon por la celdosiero.

en: File or Folder dropped onto itself
eo: Dosiero aŭ Dosierujo falis sur sin

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
eo: La operacio ne povis esti finita ĉar la fonto kaj celdosiero aŭ dosierujo estas la sama.

en: Drop the item into a different file or folder.
eo: Faligi la objekton en malsaman dosieron aŭ dosierujon.

en: Folder moved into itself
eo: Dosierujo movita en si mem

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
eo: La operacio ne povus esti kompletigita ĉar la fonto ne povas esti movita en si mem.

en: Move the item into a different folder.
eo: Movu la objekton en alian dosierujon.

en: Could not communicate with password server
eo: Ne eblis komuniki kun pasvortservilo

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
eo: La operacio ne povis esti finita ĉar la servo por peti pasvortojn (kpasswdserver) ne eblis kontakti

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
eo: Provu rekomenci vian seancon, aŭ serĉu en la protokoloj por eraroj de kio.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
eo: Ne Povas Komenci la %1 Protokolon

en: Unable to Create KIO Worker
eo: Ne eblas Krei KIO-Laboriston

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
eo: La KIO-laboristo kiu disponigas aliron al la protokolo <strong>%1</strong> ne povis esti komencita. Ĉi tio kutime estas pro teknikaj kialoj.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
eo: klauncher ne povis trovi aŭ komenci la kromprogramon kiu provizas la protokolon. Ĉi tio signifas, ke vi eble havas malmodernan version de la kromprogramo.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
eo: Ne povas transdoni <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
eo: La dosiero <filename>%1</filename> ne povas esti transdonita, ĉar la cela dosiersistemo ne subtenas dosierojn tiom grandajn.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
eo: Reformatu la celan diskon por uzi dosiersistemon, kiu subtenas dosierojn tiom grandajn.

en: Undocumented Error
eo: Nedokumentita Eraro

en: (Symbolic Link to %1)
eo: (Simbola Ligo al %1)

en: (%1, Link to %2)
eo: (%1, Ligo al %2)

en:  (Points to %1)
eo: (montras al %1)

en: Malformed URL
    %1
eo: Misformita URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
eo: Ne eblas determini la tipon de dosiero por %1

en: Unknown protocol '%1'.
eo: Nekonata protokolo '%1'.

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
eo: Ne povas trovi KIO-laboriston por protokolo '%1'.

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
eo: Ne povas krei ingon por lanĉi KIO-laboriston por protokolo '%1'.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
eo: Ne povas trovi 'kioslave5' ruleblan ĉe '%1'

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
eo: Malfermo de konektoj ne estas subtenata kun la protokolo %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
eo: Fermi konektojn ne estas subtenata kun la protokolo %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
eo: Aliro al dosieroj ne estas subtenata kun la protokolo %1.

en: Writing to %1 is not supported.
eo: Skribado al %1 ne estas subtenata.

en: There are no special actions available for protocol %1.
eo: Ne estas specialaj agoj disponeblaj por protokolo %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
eo: Listo de dosierujoj ne estas subtenata por protokolo %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
eo: Repreni datumojn de %1 ne estas subtenata.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
eo: Repreni informojn pri mimotipaj de %1 ne estas subtenata.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
eo: Renomi aŭ movi dosierojn ene de %1 ne estas subtenata.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de simbolaj ligiloj ne estas subtenata kun protokolo %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
eo: Kopiado de dosieroj ene de %1 ne estas subtenata.

en: Deleting files from %1 is not supported.
eo: Forigo de dosieroj de %1 ne estas subtenata.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
eo: Kreado de dosierujoj ne estas subtenata kun protokolo %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝi la atributojn de dosieroj ne estas subtenata kun protokolo %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
eo: Ŝanĝi la proprieton de dosieroj ne estas subtenata kun protokolo %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
eo: Uzado de sub-URL-oj kun %1 ne estas subtenata.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
eo: Multoblaj get ne estas subtenataj kun protokolo %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
eo: Malfermo de dosieroj ne estas subtenata kun protokolo %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
eo: Protokolo %1 ne subtenas agon %2.

en: &Yes
eo: &Jes

en: &No
eo: &Ne

en: &Details
eo: &Detaloj

en: &Forever
eo: &Eterne

en: C&ontinue Loading
eo: Daŭrigi Ŝarg&on

en: Co&ntinue
eo: Ko&ntinui

en: &Current Session only
eo: &Nur Nuna Seanco

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
eo: Vi estas elironta sekuran reĝimon. Transdonoj ne plu estos ĉifritaj.
    Ĉi tio signifas, ke tria partio povus observi viajn datumojn dum transiro.

en: Security Information
eo: Sekurecaj Informoj

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
eo: %1: SSL-intertraktado malsukcesis

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
eo: Vi estas enironta sekuran reĝimon. Ĉiuj dissendoj estos ĉifritaj krom se alie notite.
    Ĉi tio signifas, ke neniu tria partio povos facile observi viajn datumojn en trafiko.

en: Display SSL &Information
eo: Montru SSL-&Informojn

en: C&onnect
eo: K&onekti

en: The server failed the authenticity check (%1).
eo: La servilo malsukcesis la kontrolon de aŭtentikeco (%1).

en: Server Authentication
eo: Servila Aŭtentikigo

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
eo: Ĉu vi ŝatus akcepti ĉi tiun atestilon por ĉiam sen instigi?

en: A file or folder named %1 already exists.
eo: Dosiero aŭ dosierujo nomita %1 jam ekzistas.

en: You do not have permission to create that folder.
eo: Vi ne havas permeson krei tiun dosierujon.

en: You did not select a file to delete.
eo: Vi ne elektis dosieron por forigi.

en: Nothing to Delete
eo: Nenio por Forigi

en: You did not select a file to trash.
eo: Vi ne elektis dosieron por rubujo.

en: Nothing to Trash
eo: Nenio al Rubujo

en: The specified folder does not exist or was not readable.
eo: La specifita dosierujo ne ekzistas aŭ ne estis legebla.

en: Menu
eo: Menuo

en: Parent Folder
eo: Gepatra Dosierujo

[ctx: @info]
en: Go back
eo: Reiru

[ctx: @info]
en: Go forward
eo: Iru antaŭen

en: Home Folder
eo: Hejma Dosierujo

en: Reload
eo: Reŝargi

en: New Folder...
eo: Nova dosierujo...

en: Move to Trash
eo: Movu al Rubujo

en: Delete
eo: Forigi

en: Sorting
eo: Ordigo

en: Sort by Name
eo: Ordigi laŭ Nomo

en: Sort by Size
eo: Ordigi laŭ Grandeco

en: Sort by Date
eo: Ordigi laŭ Dato

en: Sort by Type
eo: Ordigi laŭ Tipo

en: Ascending
eo: Ascendenta

en: Descending
eo: Malkreskanta

en: Folders First
eo: Dosierujoj Unue

en: Hidden Files Last
eo: Kaŝitaj Dosieroj Laste

en: Icons View
eo: Piktograma Vido

en: Compact View
eo: Kompakta Vido

en: Details View
eo: Detala Vido

en: Icon Position
eo: Piktograma Pozicio

en: Next to File Name
eo: Apud Dosiera Nomo

en: Above File Name
eo: Supre Dosiera Nomo

en: Short View
eo: Mallonga Vido

en: Detailed View
eo: Detala Vido

en: Tree View
eo: Arba Vido

en: Detailed Tree View
eo: Detala Arba Vido

en: Allow Expansion in Details View
eo: Permesu Vastiĝon en Detala Vido

en: Show Hidden Files
eo: Montru Kaŝitajn dosierojn

en: Show Preview Panel
eo: Montru Antaŭrigardan Panelon

en: Show Preview
eo: Montru Antaŭrigardon

en: Open Containing Folder
eo: Malfermu Enhavan Dosierujon

en: Properties
eo: Propraĵoj

en: &View Mode
eo: &Vida Reĝimo

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
eo: Plej Nova Unue

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
eo: Plej malnova Unue

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
eo: Plej Granda Unue

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
eo: Plej Malgranda Unue

en: Encoding:
eo: Kodigado:

en: Open
eo: Malfermu

en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
eo: Kopiu Al

[ctx: @title:menu]
en: Move To
eo: Movi al

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
eo: Hejma Dosierujo

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
eo: Radika Dosierujo

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
eo: Foliumi...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
eo: Kopiu Ĉi tie

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
eo: Movu Ĉi tien

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
eo: *|Ĉiuj dosieroj

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj Subtenataj Dosieroj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Add Places Entry
eo: Aldonu Eniron de Lokoj

en: Edit Places Entry
eo: Redaktu Lokojn Eniron

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
eo: <qt>Jen la teksto aperos en la panelo Lokoj.<br /><br />La etikedo konsistu el unu aŭ du vortoj, kiuj helpos vin memori, al kio ĉi tiu eniro rilatas. Se vi ne enigas etikedon, ĝi estos derivita de la URL de la loko.</qt>

en: Enter descriptive label here
eo: Enigu ĉi tie priskriban etikedon

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
eo: <qt>Jen la loko asociita kun la eniro. Ajna valida URL povas esti uzata. Ekzemple:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Alklakante la butonon apud la tekstredakta skatolo vi povas foliumi al taŭga URL.</qt>

en: &Location:
eo: &Loko:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la piktogramo, kiu aperos en la panelo Lokoj.<br /><br />Alklaku la butonon por elekti alian piktogramon.</qt>

en: Choose an &icon:
eo: Elektu &piktogramon:

en: &Only show when using this application (%1)
eo: &Nur montru kiam vi uzas ĉi tiun aplikaĵon (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
eo: <qt>Elektu ĉi tiun agordon se vi volas, ke ĉi tiu enskribo aperu nur kiam vi uzas la nunan aplikaĵon (%1).<br /><br />Se ĉi tiu agordo ne estas elektita, la enskribo estos disponebla en ĉiuj aplikaĵoj.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
eo: Lokoj

[ctx: @item]
en: Remote
eo: Malproksima

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
eo: Lastatempa

[ctx: @item]
en: Search For
eo: Serĉi

[ctx: @item]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: @item]
en: Removable Devices
eo: Forpreneblaj Aparatoj

[ctx: @item]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
eo: Ĉiuj etikedoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
eo: Surtabla

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
eo: Dokumentoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
eo: Elŝutoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
eo: Reto

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
eo: Muziko

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
eo: Bildoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
eo: Videoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
eo: Lastatempaj Dosieroj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
eo: Lastatempaj Lokoj

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
eo: Modifita Hodiaŭ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
eo: Modifita Hieraŭ

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
eo: Ne eblis aldoni al la panelo Lokoj: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
eo: Nur dosierujoj povas esti aldonitaj al la panelo Lokoj.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
eo: Liberigante…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
eo: &Liberigu

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
eo: Sekure Forigante…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
eo: &Sekure Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
eo: Malmuntado…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
eo: &Malmunti

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
eo: &Elĵeti

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
eo: La aparato '%1' ne estas disko kaj ne povas esti elĵetita.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
eo: Okazis eraro dum aliro al '%1', la sistemo respondis: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
eo: Eraro okazis dum aliro al '%1'

en: One or more files on this device are open within an application.
eo: Unu aŭ pluraj dosieroj sur ĉi tiu aparato estas malfermitaj ene de aplikaĵo.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
eo[0]: Unu aŭ pluraj dosieroj sur ĉi aparato estas malfermataj en aplikaĵo <application>"%2"</application>.
eo[1]: Unu aŭ pluraj dosieroj sur ĉi aparato estas malfermataj en sekvantaj aplikaĵoj: <application>%2</application>.

en: %1 (hidden)
eo: %1 (kaŝita)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
eo: Malplenigi Rubujon

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
eo: Munti

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
eo: Malfermu en Nova langeto

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
eo: Malfermu en Nova Fenestro

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
eo: Aldonu eniron…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
eo: R&edakti…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
eo: &Kaŝi

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
eo: Kaŝi Sekcion '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
eo: Kaŝi Sekcion

en: &Show All Entries
eo: &Montri ĉiujn enskribojn

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
eo: Piktograma Grandeco

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
eo: Aŭtomata Regrandigo

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
eo: Malgranda (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
eo: Meza (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
eo: Granda (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
eo: Grandega (%1x%1)

en: You can only select one file
eo: Vi povas elekti nur unu dosieron

en: More than one file provided
eo: Pli ol unu dosiero provizis

en: You can only select local files
eo: Vi povas nur elekti lokajn dosierojn

en: Remote files not accepted
eo: Foraj dosieroj ne akceptitaj

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
eo[0]: La elektita URL uzas nesubtenatan skemon. Bonvolu uzi la sekvontan skemon: %2
eo[1]: La elektita URL uzas nesubtenatan skemon. Bonvolu uzi la sekvontajn skemojn: %2

en: Unsupported URL scheme
eo: Nesubtenata URL-skemo

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
eo: Pli ol unu dosierujo estas elektita kaj ĉi tiu dialogo ne akceptas dosierujojn, do ne eblas decidi kiun enigi. Bonvolu elekti nur unu dosierujon por listigi ĝin.

en: More than one folder provided
eo: Pli ol unu dosierujo provizita

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
eo: Almenaŭ unu dosierujo kaj unu dosiero estas elektitaj. Elektitaj dosieroj estos ignoritaj kaj la elektita dosierujo estos listigita

en: Files and folders selected
eo: Dosieroj kaj dosierujoj elektitaj

en: The file "%1" could not be found
eo: La dosiero "%1" ne estis trovita

en: Cannot open file
eo: Ne povas malfermi dosieron

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
eo: <qt>Alklaku ĉi tiun butonon por eniri la gepatran dosierujon.<br /><br />Ekzemple, se la nuna loko estas file:/home/konqi, klaki ĉi tiun butonon kondukos vin al file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por retroiri unu paŝon en la foliumhistorio.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por antaŭeniri unu paŝon en la foliumhistorio.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por reŝargi la enhavon de la nuna loko.

en: Click this button to create a new folder.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por krei novan dosierujon.

en: Show Places Panel
eo: Montru Lokojn Panelon

en: Show Bookmarks Button
eo: Montri Legosignojn Butonon

en: Options
eo: Opcioj

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la prefera menuo por la dosiera dialogo. Diversaj opcioj estas alireblaj de ĉi tiu menuo inkluzive de: <ul><li>kiel dosieroj estas ordigitaj en la listo</li><li>specoj de vido, inkluzive de piktogramo kaj listo</li><li>montrado de kaŝitaj dosieroj</li><li>la panelo Lokoj</li><li>dosieraj antaŭrigardoj</li><li>apartigante dosierujojn de dosieroj</li></ul></qt>

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
eo: <qt>Ĉi tiu butono permesas vin marki specifajn lokojn. Alklaku ĉi tiun butonon por malfermi la legosignmenuon kie vi povas aldoni, redakti aŭ elekti legosignon.<br /><br />Ĉi tiuj legosignoj estas specifaj por la dosierdialogo, sed alie funkcias kiel legosignoj aliloke en KDE.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
eo: &Nomo:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
eo: <qt>Dum tajpado en la teksta areo, vi eble prezentiĝos kun eblaj kongruoj. Ĉi tiu funkcio povas esti kontrolita klakante per la dekstra musbutono kaj elektante preferatan reĝimon el la menuo <b>Tekstokompletigo</b>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
eo: Ĉi tiu estas la nomo por konservi la dosieron kiel.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
eo: Jen la listo de dosieroj por malfermi. Pli ol unu dosiero povas esti specifita listigante plurajn dosierojn, apartigitajn per spacoj.

en: This is the name of the file to open.
eo: Jen la nomo de la dosiero por malfermi.

[ctx: @title:window]
en: Places
eo: Lokoj

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
eo: La dosiero "%1" jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi dosieron?

en: You can only select local files.
eo: Vi povas nur elekti lokajn dosierojn.

en: Remote Files Not Accepted
eo: Foraj Dosieroj Ne Akceptitaj

en: *|All Folders
eo: *|Ĉiuj Dosierujoj

en: *|All Files
eo: *|Ĉiuj dosieroj

en: &Open
eo: &Malfermi

en: Icon size: %1 pixels
eo: Grando de piktogramoj: %1 pikseloj

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
eo: Aŭtomate elektu dosiernomon e&etendo (%1)

en: the extension <b>%1</b>
eo: la etendo <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
eo: Aŭtomate elektu dosiernomon e&etendo

en: a suitable extension
eo: taŭga etendo

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
eo: Ĉi tiu opcio ebligas iujn oportunajn funkciojn por konservi dosierojn kun etendoj:<br /><ol><li>Ajna etendaĵo specifita en la teksta areo <b>%1</b> estos ĝisdatigita se vi ŝanĝas la dosiertipon por konservi. .<br /><br /></li><li>Se neniu etendo estas specifita en la teksta areo <b>%2</b> kiam vi alklakas <b>Konservi</b>, %3 estos aldonita al la fino de la dosiernomo (se la dosiernomo ne jam ekzistas). Ĉi tiu etendo baziĝas sur la dosiertipo, en kiu vi elektis konservi.<br /><br />Se vi ne volas, ke KDE liveru etendaĵon por la dosiernomo, vi povas aŭ malŝalti ĉi tiun opcion aŭ subpremi ĝin. aldonante punkton (.) al la fino de la dosiernomo (la punkto estos aŭtomate forigita).</li></ol>Se ne certas, tenu ĉi tiun opcion ebligita ĉar ĝi faras viajn dosierojn pli regeblaj.

en: &File type:
eo: &Dosiertipo:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la dosiertipelektilo. Ĝi estas uzata por elekti la formaton, kiel la dosiero estos konservita.</qt>

en: &Filter:
eo: &Filtrilo:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
eo: <qt>Ĉi tio estas la filtrilo por apliki al la dosierlisto. Dosiernomoj kiuj ne kongruas kun la filtrilo ne estos montrataj.<p>Vi povas elekti el unu el la antaŭfiksitaj filtriloj en la falmenuo, aŭ vi povas enigi propran filtrilon rekte en la tekstan areon.</p><p>Ĝojkartoj kiel * kaj ? estas permesitaj.</p></qt>

en: Sorry
eo: Pardonu

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
eo: <qt>La ŝablono dosiero <b>%1</b> ne ekzistas.</qt>

en: Name for new link:
eo: Nomo por nova ligilo:

en: Create link to URL
eo: Krei ligon al URL

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
eo: La nomo <filename>%1</filename> ne povas esti uzata ĉar ĝi estas rezervita por uzo de la operaciumo.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
eo: La nomo <filename>%1</filename> komenciĝas per punkto, do ĝi estos kaŝita defaŭlte.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
eo: La nomo <filename>%1</filename> komenciĝas per spaco, kio rezultigos ĝin montrita antaŭ aliaj eroj dum ordigo alfabete, inter aliaj eventualaj strangaĵoj.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
eo: Uzi oblikvojn en dosierujoj kreos subdosierujojn, jene:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
eo: Uzado de oblikvoj en dosierujoj kreos subdosierujojn.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
eo: Oblikvoj ne povas esti uzataj en nomoj de dosieroj kaj dosierujoj.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
eo: Malantaŭoblikvoj ne povas esti uzataj en nomoj de dosieroj kaj dosierujoj.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
eo: Komenci dosieron aŭ dosierujon per tildo ne estas rekomendita ĉar ĝi povas esti konfuza aŭ danĝera kiam oni uzas la terminalon por forigi aferojn.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
eo: Dosierujo kun nomo <filename>%1</filename> jam ekzistas.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
eo: Dosiero kun nomo <filename>%1</filename> jam ekzistas.

en: Create New
eo: Kreu Novan

en: Link to Device
eo: Ligo al Aparato

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

[ctx: @title:window]
en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

en: Create new folder in %1:
eo: Kreu novan dosierujon en %1:

en: The desktop is offline
eo: La labortablo estas eksterrete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
eo: Kopiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
eo: Malfermu "%1" en Nova Langeto

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
eo: Malfermu "%1" en Nova Fenestro

en: Edit
eo: Redakti

en: Navigate
eo: Navigu

en: Show Full Path
eo: Montru Plenan Vojon

[ctx: @action:inmenu]
en: More
eo: Pli

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
eo: Aparatoj

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
eo: Subversio

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
eo: Alia

en: Edit mode
eo: Redakti reĝimon

en: Click for Location Navigation
eo: Klaku por Loka Navigado

en: Click to Edit Location
eo: Klaku por Redakti Lokon

en: You are not authorized to execute this file.
eo: Vi ne rajtas ekzekuti ĉi tiun dosieron.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
eo: Lanĉante %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
eo: Ne eblas fari la servon %1 plenumebla, ĉesigante la ekzekuton.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
eo: Vi ne rajtas elekti aplikaĵon por malfermi ĉi tiun dosieron.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
eo: Interna eraro: ne povis peti la uzanton pri kiu aplikaĵo komenci

en: No favicon found for %1
eo: Neniu favikono trovita por %1

en: Error saving image to %1
eo: Eraro dum konservado de bildo al %1

en: Icon file too big, download aborted
eo: Piktogramdosiero tro granda, elŝuto ĉesigita

en: No mail client found
eo: Neniu poŝta kliento trovita

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
eo: La labortabla eniga dosiero
    %1
    e validas.

en: Launching %1
eo: Lanĉante %1

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
eo: La komando <command>%1</command> ne povis esti trovata

en: No terminal emulator found
eo: Neniu fina emulilo trovita

en: Failed to open %1
eo: Malsukcesis malfermi %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
eo: La labortabla enigdosiero
    %1
    estas de tipo Ligilo sed ne havas URL=... eniron.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
eo: La rulebla dosiero "%1" troviĝas en fora dosiersistemo. Pro sekurecaj kialoj ĝi ne estos komencita.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
eo: Pro sekurecaj kialoj, lanĉi ekzekutaĵojn ne estas permesita en ĉi tiu kunteksto.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
eo: La programo "%1" devas havi plenumeblan permeson antaŭ ol ĝi povas esti lanĉita.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
eo: Ne eblas fari dosieron "%1" plenumebla.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
eo: La labortabla enigdosiero %1 havas neniun Type=... eniron.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
eo: Ĉi tiu dosiero estas nekompleta kaj ne devus esti malfermita.
    Kontrolu viajn malfermitajn aplikaĵojn kaj la sciigan areon por pritraktataj taskoj aŭ elŝutoj.

en: Failed to open the file.
eo: Malsukcesis malfermi la dosieron.

en: The program "%1" could not be launched.
eo: La programo "%1" ne eblis lanĉi.

en: Setting ACL for %1
eo: Agordante ACL por %1

en: Could not change permissions for
    %1
eo: Ne eblis ŝanĝi permesojn por
    %1

en: mounting is not supported by Windows CE.
eo: muntado ne estas subtenata de Windows CE.

en: Could not find program "mount"
eo: Ne eblis trovi programon "munti"

en: unmounting is not supported by Windows CE.
eo: malmuntado ne estas subtenata de Windows CE.

en: Could not find program "umount"
eo: Ne eblis trovi programon "umount"

en: Change File Permissions
eo: Ŝanĝi Dosiajn Permesojn

en: New Permissions: %1
eo: Novaj Permesoj: %1

en: Change File Owner
eo: Ŝanĝu Dosierposedanton

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
eo: Nova Posedanto: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
eo: Forigi Dosieron

en: Remove Directory
eo: Forigi Dosierujon

en: Create Directory
eo: Krei Dosierujon

en: Directory Permissions: %1
eo: Dosierujaj Permesoj: %1

en: Open File
eo: Malfermu Dosieron

en: Open Directory
eo: Malfermu Dosierujon

en: New Filename: %1
eo: Nova Dosiernomo: %1

en: Target: %1
eo: Celo: %1

en: Change Timestamp
eo: Ŝanĝi Tempmarkon

en: From: %1, To: %2
eo: De: %1, Al: %2

en: Unknown Action
eo: Nekonata Ago

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
eo: Ago: %1
    Fonto: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
eo: Ne povas kopii dosieron de %1 al %2. (Eraro: %3)

en: No media in device for %1
eo: Neniu aŭdvidaĵo en aparato por %1

en: Could not get user id for given user name %1
eo: Ne eblis akiri uzantidentigilon por donita uzantnomo %1

en: Could not get group id for given group name %1
eo: Ne eblis akiri grupidentigilon por donita grupnomo %1

en:  days
eo:  tagoj

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
eo: <para>La rubujo de KDE estas agordita por uzi la Rubujon de la <b>Terchilo</b>.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
eo: <para>Malplenigi la rubujon de KDE forigos nur la rubujojn de KDE, dum<br>malplenigi la Rubujon per la Serĉilo forigos ĉion.</para><para>La rubujojn de KDE aperos en dosierujo nomata KDE.trash, en la Rubujo.</para>

en: Delete files older than
eo: Forigu dosierojn pli malnovajn ol

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
eo: <para>Marku ĉi tiun skatolon por permesi <emphasis strong='true'>aŭtomata forigo</emphasis> de dosieroj kiuj estas pli malnovaj ol la specifita valoro. Lasu ĉi tion malŝaltita por <emphasis strong='true'>ne</emphasis> aŭtomate forigi iujn ajn erojn post certa tempoperiodo</para>

en:  day |  days
eo[0]:  tago
eo[1]:  tagoj

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
eo: <para>Agordu la nombron da tagoj kiam dosieroj povas resti en la rubujo. Ĉiuj dosieroj pli malnovaj ol ĉi estos aŭtomate forigitaj.</para>

en: Cleanup:
eo: Purigado:

en: Limit to
eo: Limigu al

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
eo: <para>Marku ĉi tiun skatolon por limigi la rubujon al la maksimuma kvanto de diskspaco kiun vi specifas sube. Alie, ĝi estos senlima.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
eo: Grandeco:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la maksimuma procento de diskospaco kiu estos uzata por la rubujo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
eo: <para>Ĉi tio estas la kalkulita kvanto de diskospaco kiu estos permesita por la rubujo, la maksimumo.</para>

en: Show a Warning
eo: Montru Averton

en: Delete Oldest Files From Trash
eo: Forigu Plej malnovajn dosierojn el rubujo

en: Delete Biggest Files From Trash
eo: Forigi Plej Grandajn Dosieroj El Rubujo

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
eo: <para>Kiam la grandeco limo estas atingita, ĝi preferos forigi la tipon de dosieroj kiujn vi specifita, unue. Se ĉi tio estas agordita por averti vin, ĝi faros tion anstataŭ aŭtomate forigi dosierojn.</para>

en: Full Trash:
eo: Plena Rubujo:

en: Malformed URL %1
eo: Misformita URL %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
eo: La dosierujo %1 ne plu ekzistas, do ne eblas restarigi ĉi tiun eron al sia originala loko. Vi povas aŭ rekrei tiun dosierujon kaj uzi la restarigi operacion denove, aŭ treni la objekton ie ajn por restarigi ĝin.

en: Invalid combination of protocols.
eo: Nevalida kombinaĵo de protokoloj.

en: This file is already in the trash bin.
eo: Ĉi tiu dosiero jam estas en la rubujo.

en: not supported
eo: ne subtenata

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
eo: Interna eraro en copyOrMove, neniam devus okazi

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
eo: Helpa programo por manipuli la rubujon de KDE
    Noto: por movi dosierojn al la rubujo, ne uzu ktrash, sed "kioclient move 'url' trash:/"

en: Empty the contents of the trash
eo: Malplenigu la enhavon de la rubujo

en: Restore a trashed file to its original location
eo: Restarigu rubujon al ĝia originala loko

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
eo: La rubujo estas plena. Malplenigu ĝin aŭ forigu erojn permane.

en: &Policy
eo: &Politiko

en: &Management
eo: &Administrado

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
eo: <h1>Kuketoj</h1><p>Kuketoj enhavas informojn, kiujn KDE-aplikoj uzantaj la HTTP-protokolo (kiel Konqueror) konservas en via komputilo, iniciatitaj de fora Interreta servilo. Ĉi tio signifas, ke retservilo povas konservi informojn pri vi kaj viaj foliumagadoj sur via maŝino por posta uzo. Vi povus konsideri ĉi tion kiel invado de privateco.</p><p> Tamen, kuketoj estas utilaj en certaj situacioj. Ekzemple, ili ofte estas uzataj de Interretaj butikoj, do vi povas 'meti aĵojn en aĉetkorbon'. Iuj retejoj postulas, ke vi havu retumilon, kiu subtenas kuketojn.</p><p> Ĉar plej multaj homoj volas kompromison inter privateco kaj la avantaĝoj, kiujn proponas kuketoj, la HTTP KIO-laboristo ofertas al vi la kapablon agordi la manieron kiel ĝi pritraktas kuketojn. Do vi eble volas agordi la defaŭltan politikon por demandi vin kiam ajn servilo volas agordi kuketon, permesante al vi decidi. Por viaj plej ŝatataj butikumadaj retejoj, kiujn vi fidas, vi eble volas agordi la politikon por akcepti, tiam vi povas aliri la retejojn sen esti instigita ĉiufoje kiam kuketo ricevas.</p>

en: D-Bus Communication Error
eo: D-Bus Komunikada Eraro

en: Unable to delete all the cookies as requested.
eo: Ne eblas forigi ĉiujn kuketojn laŭ la peto.

en: Unable to delete cookies as requested.
eo: Ne eblas forigi kuketojn kiel postulite.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
eo: <h1>Rapida Helpo pri Administrado de Kuketoj</h1>

en: Information Lookup Failure
eo: Fiasko de serĉo de informoj

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
eo: Ne eblas retrovi informojn pri la kuketoj konservitaj en via komputilo.

en: End of session
eo: Fino de la seanco

en: Yes
eo: Jes

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
eo: Serĉu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
eo: Serĉu interage por domajnoj kaj gastigantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
eo: Retejo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
eo: Kuketa Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
eo: D&forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
eo: Forigi A&ll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
eo: Agordi &politikon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
eo: &Reŝargi Listo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
eo: Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
eo: Valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
eo: Domajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
eo: Vojo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
eo: Eksvalidiĝas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
eo: Sekura:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
eo: Ŝanĝi Kuketan Politikon

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
eo: Nova Politiko pri Kuketoj

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
eo: <qt>Politiko jam ekzistas por<center><b>%1</b></center>Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
eo: Duobliga Politiko

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
eo: Ne eblas komuniki kun la kuketotraktilo-servo.
    Ajna ŝanĝoj, kiujn vi faris, ne efektiviĝos ĝis la servo rekomenciĝos.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
eo: <h1>Kuketoj</h1><p>Kuketoj enhavas informojn, kiujn KDE-aplikaĵo uzante la HTTP-protokolo (kiel Konqueror) konservas en via komputilo de fora Interreta servilo. Ĉi tio signifas, ke retservilo povas konservi informojn pri vi kaj viaj foliumagadoj sur via maŝino por posta uzo. Vi povus konsideri ĉi tion kiel invado de privateco.</p><p>Tamen, kuketoj estas utilaj en certaj situacioj. Ekzemple, ili ofte estas uzataj de Interretaj butikoj, do vi povas 'meti aĵojn en aĉetkorbon'. Iuj retejoj postulas, ke vi havu retumilon kiu subtenas kuketojn.</p><p>Ĉar la plej multaj homoj volas kompromison inter privateco kaj la avantaĝoj, kiujn proponas kuketoj, KDE ofertas al vi la eblon agordi la manieron kiel ĝi pritraktas kuketojn. Vi eble volas, ekzemple, agordi la defaŭltan politikon de KDE por demandi vin kiam ajn servilo volas agordi kuketon aŭ simple malakcepti aŭ akcepti ĉion. Ekzemple, vi eble elektas akcepti ĉiujn kuketojn de via plej ŝatata butikuma retejo. Por ĉi tio ĉio, kion vi devas fari estas aŭ foliumi al tiu aparta retejo kaj kiam oni prezentas al vi la kuketan dialogujon, alklaku <i> Ĉi tiu domajno </i> sub la langeto 'apliki al' kaj elektu akcepti aŭ simple specifi la. nomo de la retejo en la langeto <i> Specifa Politiko de Domajno </i> kaj agordu ĝin por akcepti. Ĉi tio ebligas al vi ricevi kuketojn de fidindaj retejoj sen esti demandita ĉiufoje kiam KDE ricevas kuketon.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Ebligu kuketsubtenon. Kutime vi volas havi kuketsubtenon ebligita kaj personecigi ĝin laŭ viaj privatecaj bezonoj.</p><p>
    Bonvolu noti, ke malŝalti kuketsubtenon eble igos multajn retejojn neretumeblaj.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
eo: Ebligu kuketojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
eo: <qt>
    Malakcepti la tiel nomatajn triapartajn kuketojn. Ĉi tiuj estas kuketoj, kiuj devenas de alia retejo ol tiu, kiun vi nuntempe foliumas. Ekzemple, se vi vizitas <b>www.foobar.com</b> dum ĉi tiu opcio estas aktiva, nur kuketoj kiuj devenas de www.foobar.com estos prilaboritaj laŭ viaj agordoj. Kuketoj de iu ajn alia retejo estos malakceptitaj. Ĉi tio reduktas la ŝancojn, ke retejo-funkciigistoj kompilos profilon pri viaj ĉiutagaj foliumkutimoj.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
eo: Nur akceptu kuketojn de devena servilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
eo: <p>
    Aŭtomate akcepti provizorajn kuketojn destinitajn eksvalidiĝi ĉe la fino de la nuna seanco. Tiaj kuketoj ne estos konservitaj en la malmola disko aŭ konserva aparato de via komputilo. Anstataŭe, ili estas forigitaj kiam vi fermas ĉiujn aplikaĵojn (ekz. via retumilo) kiuj uzas ilin.</p><p><u>RIMARTU</u> Marki ĉi tiun opcion anstataŭas viajn defaŭltajn kaj ankaŭ specifajn retejojn pri kuketoj por seancokuketoj.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
eo: Aŭtomate&y akceptas seancajn kuketojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Difinas kiel kuketoj ricevitaj de fora maŝino estos pritraktitaj: 
    <ul>
    <li><b>Demandi</b> igos KDE peti vian konfirmon kiam ajn servilo volas agordi kuketon .</li>
    <li><b>Akcepti</b> akceptos kuketojn sen peti vin.</li>
    <li><b>Akceptu ĝis fino de la seanco</b> faros kaŭzos ke kuketoj estu akceptitaj sed ili eksvalidiĝos ĉe la fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepto</b> igos la kuketon rifuzos ĉiujn kuketojn kiujn ĝi ricevas.</li>
     </ul><p>
    <u>RIMARKO:</u> Domajnaj specifaj politikoj, kiuj povas esti agordeblaj sube, ĉiam havas prioritaton super la defaŭlta politiko.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
eo: Defaŭlta Politiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
eo: Akceptu ĉiujn kuketojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
eo: Akceptu &ĝis fino de la seanco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
eo: Petu konfirmon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
eo: Malakcepti ĉiujn kuketojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
eo: <qt>
    Por aldoni novan politikon, simple alklaku la butonon <b>Aldoni...</b> kaj provizi la necesajn informojn. Por ŝanĝi ekzistantan politikon, uzu la butonon <b>Ŝanĝi...</b> kaj elektu la novan politikon el la politika dialogujo. Alklakante la butonon <b>Forigi</b> forigos la nuntempe elektitan politikon kaŭzante la defaŭltan politikan agordon esti uzata por tiu domajno, dum <b>Forigi Ĉion</b> forigos ĉiujn specifajn politikojn de la retejo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
eo: Reteja Politiko

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
eo: Serĉi interage por domajnoj

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
eo: Serĉi...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
eo: <qt>
    Listo de retejoj, por kiuj vi starigis specifan politikon pri kuketoj. Specifaj politikoj anstataŭas la defaŭltan politikan agordon por ĉi tiuj retejoj.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
eo: Domajno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
eo: Politiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
eo: &Nova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
eo: Ŝanĝ&i...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
eo: Akcepti

en: Accept For Session
eo: Akceptu Por Seanco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
eo: Malakcepti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
eo: Demandu

en: Do Not Know
eo: Ne scias

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la gastiganton aŭ domajnon al kiu ĉi tiu politiko aplikas, ekz. <b>www.kde.org</b> aŭ <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
eo: Reteja nomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
eo: Enigu la gastigantan aŭ domajnan nomon, ekz. .kde.org, ĉi tiu politiko validas por.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu la deziratan politikon:
    <ul>
    <li><b>Akcepti</b> - Permesas al ĉi tiu retejo agordi kuketojn</li>
    <li><b>Akceptu ĝis fino de sesio</b> - Permesas al ĉi tiu retejo agordi kuketojn sed ili eksvalidiĝos ĉe la fino de la seanco.</li>
    <li><b>Malakcepti</b> - Rifuzu ĉiujn kuketojn senditajn de ĉi tiu retejo</li>
    <li><b>Demandi</b> - Peti kiam kuketoj estas ricevitaj de ĉi tiu retejo</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
eo: Politiko:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
eo: Akceptu ĝis fino de la seanco

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
eo: Vi devas rekomenci la kurantajn aplikaĵojn por ke ĉi tiuj ŝanĝoj efektiviĝu.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
eo: Ĝisdatigo Malsukcesis

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
eo: Vi devas rekomenci KDE por ke ĉi tiuj ŝanĝoj efektiviĝu.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
eo: Malebligu Pasivan FTP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
eo: Kiam FTP-konektoj estas pasivaj la kliento konektas al la servilo, anstataŭ inverse, do fajroŝirmiloj ne blokas la konekton; malnovaj FTP-serviloj eble ne subtenas Pasivan FTP tamen.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
eo: Marku parte alŝutitajn dosierojn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
eo: Dum dosiero estas alŝutita ĝia etendaĵo estas ".part". Kiam plene alŝutite ĝi estas renomita al sia reala nomo.

en: Timeout Values
eo: Timeout Valoroj

en:  second |  seconds
eo[0]:  sekundo
eo[1]:  sekundoj

en: Soc&ket read:
eo: Soc&ket legi:

en: Pro&xy connect:
eo: Pro&xy-konekto:

en: Server co&nnect:
eo: Servilo-konekto:

en: &Server response:
eo: &Servila respondo:

en: Global Options
eo: Ĉieaj Opcioj

en: Mark &partially uploaded files
eo: Marki &parte alŝutitajn dosierojn

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
eo: <p>Markas parte alŝutitajn dosierojn per SMB, SFTP kaj aliaj protokoloj.</p><p>Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita, parte alŝutitaj dosieroj havos etendon ".part". Ĉi tiu etendo estos forigita post kiam la translokigo estos finita.</p>

en:  byte |  bytes
eo[0]:  bajto
eo[1]:  bajtoj

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
eo: Se nuligite, aŭtomate forigu parte alŝutitajn dosierojn pli malgrandajn ol:

en: FTP Options
eo: FTP-Ebloj

en: Enable passive &mode (PASV)
eo: Ebligi pasivan &reĝimon (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
eo: Ebligas la "pasivan" reĝimon de FTP. Ĉi tio estas postulata por permesi al FTP funkcii de malantaŭ fajroŝirmiloj.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
eo: <p>Markas parte alŝutitajn FTP-dosierojn.</p><p>Kiam ĉi tiu opcio estas ebligita, parte alŝutitaj dosieroj havos etendon ".part". Ĉi tiu etendo estos forigita post kiam la translokigo estos finita.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
eo: <h1>Retaj Preferoj</h1>Ĉi tie vi povas difini la konduton de KDE-programoj dum uzado de Interreto kaj retaj konektoj. Se vi spertas tempodaŭrojn aŭ uzas modemon por konekti al la Interreto, vi eble volas alĝustigi ĉi tiujn agordojn.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
eo: Ne ĉiuj aplikaĵoj uzos ĉi tiun prokurilon. Precipe, <application>Firefox</application> kaj <application>Chromium</application> aŭ io ajn derivita de ili, aŭ io ajn uzanta <application>QtWebEngine</application> - kiuj inkluzivas <application>Konqueror</application> uzante la <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> kaj <application>Falkon</application> - ne uzos ĉi tiujn agordojn. Iuj aplikoj povas permesi la prokurilon esti agordita en siaj propraj agordoj.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
eo: <h1>Prokurilo</h1><p>Prokura servilo estas meza programo kiu sidas inter via maŝino kaj la Interreto kaj provizas servojn kiel retpaĝa kaŝmemoro kaj/aŭ filtrado.</p><p>Kaŝmemoraj prokurserviloj donas vi pli rapida aliro al retejoj, kiujn vi jam vizitis, loke konservante aŭ konservante la enhavon de tiuj paĝoj; filtraj prokurserviloj, aliflanke, ebligas forbari petojn por anoncoj, spamon aŭ ion alian, kion vi volas bloki.</p><p><u>Noto:</u> Iuj prokurserviloj provizas ambaŭ. servoj.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
eo: <qt>
    Agordu prokuran agordon.
    <p>
    Prokura servilo estas meza maŝino, kiu sidas inter via komputilo kaj interreto kaj provizas servojn kiel retpaĝa kaŝmemoro kaj filtrado. Kaŝmemoraj prokurserviloj donas al vi pli rapidan aliron al retejoj, kiujn vi jam vizitis, loke konservante aŭ konservante tiujn paĝojn; filtraj prokurserviloj kutime ebligas forbari petojn por reklamoj, spamon aŭ ion alian, kion vi volas bloki.
    <p>
    Se vi ne certas ĉu vi bezonas aŭ ne uzi prokurilon por konekti al Interreto, konsultu la agordan gvidilon de via interreta provizanto aŭ vian sistemadministranton.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
eo: Konekti al la Interreto rekte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
eo: Neniu Prokurilo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
eo: <qt>
    Aŭtomate detekti kaj agordi la prokurajn agordojn.<p>
    Aŭtomata detekto estas farita per la <b>TTT-Prokura Aŭtomata Malkovra Protokolo (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTU:</b> Ĉi tiu opcio eble ne funkcias ĝuste aŭ tute ne funkcias en iuj UNIX/Linuksaj distribuoj.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
eo: Detekti prokurilon aŭtomate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
eo: Uzu la specifitan prokuran skripton por agordi la prokurajn agordojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
eo: Uzu URL de aŭtomata agordo de prokurilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
eo: Enigu la adreson por la prokura agorda skripto.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
eo: <qt><p>Uzu prokurajn agordojn difinitajn en la sistemo.</p>
    <p>Kelkaj platformoj ofertas tutsistemajn prokurajn agordajn informojn kaj elektante ĉi tiun opcion ebligas al vi uzi tiujn agordojn.</p>
    <p>Sur Mac-platformoj</p>
    <p>Sur Vindozaj platformoj</p>
    <p>Sur Unikso kaj Linukso platformoj, tiaj sistemaj prokuraj agordoj estas kutime difinitaj per mediovariabloj. La sekvaj mediovariabloj estas detektitaj kaj uzataj kiam ili ĉeestas: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
eo: Uzu sisteman prokurilon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
eo: <qt>Provu aŭtomatan malkovron de la medio-variabloj uzataj por agordi sistemojn de prokura informo.<p> Ĉi tiu funkcio funkcias serĉante ofte uzatajn variablo-nomojn kiel HTTP_PROXY, FTP_PROXY kaj NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
eo: Aŭtomata Detekti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>HTTP_PROXY</b>, uzata por konservi la adreson de la HTTP-prokurservilo.<p>
    Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>"Aŭtomata Detekti"</b> por provi aŭtomatan malkovron de ĉi tiu variablo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
eo: HTTP Prokurilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>HTTPS_PROXY</b>, uzata por konservi la adreson de la HTTPS-prokurservilo.<p>
    Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>"Aŭtomata Detekti"</b> por provi aŭtomatan malkovron. de ĉi tiu variablo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
eo: SSL-Prokurilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>FTP_PROXY</b>, uzata por konservi la adreson de la FTP-prokurservilo.<p>
    Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>"Aŭtomata Detekti"</b> por provi aŭtomatan malkovron. de ĉi tiu variablo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
eo: FTP-Prokurilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>SOCKS_PROXY</b>, uzata por konservi la adreson de la prokurilo SOCKS.<p>
    Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>"Aŭtomata Detekti"</b> por provi aŭtomatan malkovron. de ĉi tiu variablo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
eo: SOCKS-Prokurilo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eo: <qt>Enigu la nomon de la mediovariablo, ekz. <b>SOCKS_PROXY</b>, uzata por konservi la adreson de la prokurilo SOCKS.<p>Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>&quot;Aŭtomate Detekti&quot;</b> por provi aŭtomatan malkovron de ĉi tiu variablo.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
eo: <qt>
    Enigu la mediovariablon, ekz. <b>NO_PROXY</b>, uzata por konservi la adresojn de retejoj, por kiuj la prokurilo ne estu uzata.<p>
    Alternative, vi povas alklaki la <b>"Aŭtomata Detekti"</b> butono por provi aŭtomatan malkovron de ĉi tiu variablo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
eo: Esceptoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
eo: <qt>Enigu la mediovariablon, ekz. <b>NO_PROXY</b>, uzata por konservi la adresojn de retejoj, por kiuj la ĉi-supraj prokuragordoj ne estu uzataj.<p>Alternative, vi povas alklaki la butonon <b>"Aŭtomata Detekti"</b> por provu aŭtomatan malkovron de ĉi tiu variablo.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
eo: Montru la &valoron de la mediovariabloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
eo: Mane enigu informojn pri agordo de prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
eo: Uzu mane specifitan prokurilon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
eo: Enigu la adreson de la HTTP prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
eo: Pordo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
eo: Enigu la pordan numeron de la HTTP prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
eo: Uzu ĉi tiun prokurilon por ĉiuj protokoloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
eo: Enigu la adreson de la HTTPS prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
eo: Enigu la pordan numeron de la HTTPS-prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
eo: Enigu la adreson de la FTP-prokurservilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
eo: Enigu la pordan numeron de la FTP-prokurservilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
eo: Enigu la adreson de la prokurilo SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
eo: Enigu la pordan numeron de la SOCKS-prokura servilo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
eo: <qt>
    <p>Entajpu komon apartigitan liston de gastigaj nomoj aŭ ip-adresoj, kiuj devus esti ekskluditaj de uzado de ĉi-supraj prokuraj agordoj.</p>
    <p>Se vi volas ekskludi ĉiujn gastigantojn por difinita domajno, tiam simple enigu la domajnan nomon antaŭita de punkto. Ekzemple, por ekskludi ĉiujn gastigajn nomojn por <i>kde.org</i>, enigu <i>.kde.org</i>. Ĵetantaj signoj kiel '*' aŭ '?' ne estas subtenataj kaj havos neniun efikon.</p>
    <p>Aldone, vi povas ankaŭ enigi IP-adresojn, ekz. 127.0.0.1 kaj IP-adresoj kun subreto, ekz. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
eo: <qt>
    Marku ĉi tiun skatolon se vi volas, ke la ĉi-supraj prokuragordoj aplikiĝu nur al la adresoj listigitaj en la listo <i>Esceptoj</i>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
eo: Uzu prokurajn agordojn nur por adresoj en la listo de Esceptoj

en: These settings apply to network browsing only.
eo: Ĉi tiuj agordoj validas nur por retumado.

en: Default user name:
eo: Defaŭlta uzantnomo:

en: Default password:
eo: Defaŭlta pasvorto:

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
eo: <h1>Vindozaj Kundividoj</h1><p>Aplikoj uzantaj la SMB KIO-laboriston (kiel Konqueror) povas aliri komunajn dosiersistemojn de Microsoft Windows, se ĝuste agordite.</p><p>Vi povas specifi ĉi tie la uzatajn akreditaĵojn. por aliri la komunajn rimedojn. Pasvortoj estos konservitaj loke, kaj miksitaj por igi ilin nelegeblaj al la homa okulo. Pro sekurecaj kialoj, vi eble ne volas fari tion, ĉar enskriboj kun pasvortoj estas klare indikitaj kiel tiaj.</p>

en: Web Search Keywords
eo: Retaj Serĉaj Ŝlosilvortoj

en: Configure enhanced browsing features
eo: Agordu plibonigitajn foliumajn funkciojn

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
eo: <h1>Plibonigita Foliumado</h1> En ĉi tiu modulo vi povas agordi kelkajn plibonigitajn foliumajn funkciojn de KDE. <h2>Retaj Serĉaj Ŝlosilvortoj</h2>Retaj Serĉaj Ŝlosilvortoj estas rapida maniero uzi Retajn serĉilojn. Ekzemple, tajpu "duckduckgo:frobozz" aŭ "dd:frobozz" kaj via retumilo serĉos "frobozz" ĉe DuckDuckGo. Eĉ pli facile: simple premu Alt+F2 (se vi ne ŝanĝis ĉi tiun klavaran ŝparvojon) kaj enigu la ŝparvojon en la dialogo Run Command.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
eo: La dosiero %1
    estas modifita. Ĉu vi volas alŝuti la ŝanĝojn?

en: File Changed
eo: Dosiero Ŝanĝita

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Do Not Upload
eo: Ne Alŝutu

en: Invalid URL: %1
eo: Nevalida URL: %1

en: File not found: %1
eo: Dosiero ne trovita: %1

en: The URL %1
    is malformed
eo: La URL %1
    estas misformita

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
eo: Fora URL %1
    e permesita kun --temp dosieroj ŝaltilo

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
eo: La supozeble provizora dosiero
    %1
    estas modifita.
    Ĉu vi ankoraŭ volas forigi ĝin?

en: Do Not Delete
eo: Ne Forigu

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
eo: La dosiero
    %1
    estas modifita.
    Ĉu vi volas alŝuti la ŝanĝojn?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
eo: KIO Exec - Malfermas forajn dosierojn, rigardas modifojn, petas alŝuton

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
eo: (c) 1998-2000,2003 La KFM/Konqueror Programistoj

en: Waldo Bastian
eo: Valdo Bastian

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
eo: Traktu URL-ojn kiel lokajn dosierojn kaj forigu ilin poste

en: Suggested file name for the downloaded file
eo: Sugestita dosiernomo por la elŝutita dosiero

en: Command to execute
eo: Ordono por ekzekuti

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
eo: URL(j) aŭ loka(j) dosiero(j) uzata(j) por 'komando'

en: Opening connection to host %1
eo: Malferma konekto al gastiganto %1

en: Connected to host %1
eo: Konektita al gastiganto %1

en: %1 (Error %2)
eo: %1 (Eraro %2)

en: Sending login information
eo: Sendante ensalutinformojn

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
eo: Mesaĝo sendita:
    Ensalutu per uzantnomo=%1 kaj pasvorto=[kaŝita]
    
    Servilo respondis:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
eo: Vi devas provizi uzantnomon kaj pasvorton por aliri ĉi tiun retejon.

en: Site:
eo: Retejo:

en: Login OK
eo: Ensalutu bone

en: Could not login to %1.
eo: Ne eblis ensaluti al %1.

en: 
    The server said: "%1"
eo: 
    La servilo diris: "%1"

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
eo: Vi devas provizi uzantnomon kaj pasvorton por la prokura servilo listigita malsupre antaŭ ol vi rajtas aliri ajnajn retejojn.

en: Proxy:
eo: Prokurilo:

en: Proxy Authentication Failed.
eo: Prokura Aŭtentigo Malsukcesis.

en: There is no documentation available for %1.
eo: Ne estas disponebla dokumentaro por %1.

en: Looking up correct file
eo: Serĉante ĝustan dosieron

en: Preparing document
eo: Preparado de dokumento

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
eo: La petita helpdosiero ne povis esti analizita:<br />%1

en: Saving to cache
eo: Konservado en kaŝmemoron

en: Using cached version
eo: Uzante kaŝmemorigitan version

en: Looking up section
eo: Serĉante sekcion

en: Could not find filename %1 in %2.
eo: Ne eblis trovi dosiernomon %1 en %2.

en: No host specified.
eo: Neniu gastiganto specifita.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
eo: Alie, la peto estus sukcesinta.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
eo: retrovi posedaĵvalorojn

[ctx: request type]
en: set property values
eo: agordi posedaĵvalorojn

[ctx: request type]
en: create the requested folder
eo: kreu la petitan dosierujon

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
eo: kopiu la specifitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
eo: movu la specifitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
eo: serĉu en la specifita dosierujo

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
eo: ŝlosu la specifitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
eo: malŝlosu la specifitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
eo: forigu la specifitan dosieron aŭ dosierujon

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
eo: pridemandi la kapablojn de la servilo

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
eo: retrovi la enhavon de la specifita dosiero aŭ dosierujo

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
eo: rulu raporton en la specifita dosierujo

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Neatendita eraro (%1) okazis dum provado al %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
eo: La servilo ne subtenas la WebDAV-protokolon.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
eo: Eraro okazis dum provado al %1, %2. Resumo de la kialoj estas sube.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
eo: Aliro estis rifuzita dum provado al %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
eo: Rimedo ne povas esti kreita ĉe la celo ĝis unu aŭ pluraj mezaj kolektoj (dosierujoj) estas kreitaj.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
eo: La servilo ne povis konservi la vivecon de la
    propraĵoj listigitaj en la posedaĵkonduto XML-elemento
    ek vi provis anstataŭigi dosieron petante
    ke dosieroj ne estu anstataŭitaj.
     %1

en: The requested lock could not be granted. %1
eo: La petita seruro ne povis esti donita. %1

en: The server does not support the request type of the body.
eo: La servilo ne subtenas la peton de la korpo.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
eo: Ne eblas al %1 ĉar la rimedo estas ŝlosita.

en: This action was prevented by another error.
eo: Ĉi tiu ago estis malhelpita de alia eraro.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
eo: Ne eblas al %1 ĉar la celservilo rifuzas akcepti la dosieron aŭ dosierujon.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
eo: La cela rimedo ne havas sufiĉan spacon por registri la staton de la rimedo post la ekzekuto de ĉi tiu metodo.

en: The resource cannot be deleted.
eo: La rimedo ne povas esti forigita.

[ctx: request type]
en: upload %1
eo: alŝutu %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
eo: Neatendita eraro (%1) okazis dum provado al %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
eo: %1 kontaktita. Atendante respondon...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
eo: <p>Vi estas ensalutinta al la retejo "%1" kun la uzantnomo "%2", sed la retejo ne postulas aŭtentikigon. Ĉi tio eble estas provo trompi vin.</p><p>Ĉu "%1" estas la retejo, kiun vi volas viziti?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
eo: Konfirmu Retejan Aliron

en: Server processing request, please wait...
eo: Peto pri procesado de servilo, bonvolu atendi...

en: Sending data to %1
eo: Sendante datumojn al %1

en: Retrieving %1 from %2...
eo: Prenante %1 de %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
eo: <b>%1</b> ĉe <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
eo: Aŭtentigo Malsukcesis.

en: Authorization failed.
eo: Rajtigo malsukcesis.

en: Unknown Authorization method.
eo: Nekonata Rajtiga metodo.

en: Receiving corrupt data.
eo: Ricevante koruptajn datumojn.

en: Cannot Save Cookies
eo: Ne Povas Konservi Kuketojn

en: Could not remove %1, check permissions
eo: Ne eblis forigi %1, kontrolu permesojn

en: Could not create directory %1
eo: Ne eblis krei dosierujon %1

en: Cookie Alert
eo: Kuketo-Averto

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
eo[0]: <p>Vi ricevis kuketo de <br/><b>%2%3</b><br/>Ĉu vi volas akcepti aŭ malakcepti ĉi tiun kuketon?</p>
eo[1]: <p>Vi ricevis %1 kuketojn de <br/><b>%2%3</b><br/>Ĉu vi volas akcepti aŭ malakcepti tiujn kuketojn?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
eo: [Transdomajno]

en: See or modify the cookie information
eo: Vidu aŭ modifi la informojn pri kuketo

en: Accept for this &session
eo: Akceptu por ĉi tiu &seanco

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
eo: Akceptu kuketon(j)n ĝis la fino de la nuna seanco

en: &Accept
eo: &Akceptu

en: &Reject
eo: &Malakcepti

en: Apply Choice To
eo: Apliki Elekton Al

en: &Only this cookie
eo: &Nur ĉi tiu kuketo

en: &Only these cookies
eo: &Nur ĉi tiuj kuketoj

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por nur akcepti aŭ malakcepti ĉi tiun kuketon. Vi estos petita denove se vi ricevas alian kuketon.

en: All cookies from this do&main
eo: Ĉiuj kuketoj de ĉi tiu domajno&maino

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por akcepti aŭ malakcepti ĉiujn kuketojn de ĉi tiu retejo. Elektante ĉi tiun opcion aldonos novan politikon por la retejo, el kiu originis ĉi tiu kuketo. Ĉi tiu politiko estos konstanta ĝis vi mane ŝanĝos ĝin de la Sistemaj Agordoj.

en: All &cookies
eo: Ĉiuj &kuketoj

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por akcepti/malakcepti ĉiujn kuketojn de ie ajn. Elektante ĉi tiun opcion ŝanĝos la ĉiean politikon pri kuketoj por ĉiuj kuketoj ĝis vi mane ŝanĝos ĝin de la Sistema Agordoj.

en: Cookie Details
eo: Detaloj pri Kuketoj

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
eo: Elmeto:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
eo: &Sekva >>

en: Show details of the next cookie
eo: Montru detalojn de la sekva kuketo

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
eo: Ne specifita

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
eo: Fino de Seanco

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
eo: Sekuraj serviloj nur

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
eo: Sekuraj serviloj, paĝaj skriptoj

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
eo: Serviloj

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
eo: Serviloj, paĝaj skriptoj

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
eo: Detaloj

en: Network
eo: Reto

en: Could not find a usable proxy configuration script
eo: Ne eblis trovi uzeblan prokuran agordan skripton

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
eo: Ne eblis elŝuti la prokuran agordan skripton:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
eo: Ne eblis elŝuti la prokuran agordan skripton

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
eo: La prokura agorda skripto estas nevalida:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
eo: La prokura agorda skripto redonis eraron:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
eo: Ne eblis trovi 'FindProxyForURL' aŭ 'FindProxyForURLEx'

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
eo: Ricevis nevalidan respondon dum vokado de %1 -> %2

en: Do you want to retry?
eo: Ĉu vi volas reprovi?

en: Retry Authentication
eo: Reprovi Aŭtentigon

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
eo: Reprovi

en: Authentication Dialog
eo: Aŭtentikiga Dialogo

en: Access denied
eo: Aliro malakceptita

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
eo: Vi ne havas permeson aliri la protokolon %1.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

[ctx: @title:column]
en: Preferred
eo: Preferata

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
eo: Marku ĉi tiun skatolon por elekti la elstarigitan retserĉan ŝlosilvorton kiel preferatan.<nl/>Preferataj retserĉaj ŝlosilvortoj estas uzataj en lokoj kie nur kelkaj elektitaj ŝlosilvortoj povas esti montritaj samtempe.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
eo: Neniu

en: Search F&ilters
eo: Serĉu F&filtrilojn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
eo: <para>En ĉi tiu modulo vi povas agordi la funkcion pri retserĉaj ŝlosilvortoj. Retaj serĉvortoj permesas vin rapide serĉi aŭ serĉi vortojn en la Interreto. Ekzemple, por serĉi informojn pri la KDE-projekto per la Guglo-motoro, vi simple tajpu <emphasis>gg:KDE</emphasis> aŭ <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Se vi elektu defaŭltan serĉilon, tiam vi povas serĉi normalajn vortojn aŭ frazojn simple tajpante ilin en la eniga fenestraĵo de aplikaĵoj kiuj havas enkonstruitan subtenon por tia funkcio, ekz. Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligi aŭ malŝalti retserĉajn ŝlosilvortojn. </p><p>Retaj serĉvortoj permesas vin rapide aliri aŭ serĉi informojn enrete aŭ sur via malmola disko. </p><p>KDE venas kun multaj antaŭdifinitaj ŝlosilvortoj. Unu tia ŝlosilvorto povas esti uzata por fari serĉon de Guglo (TM); por uzi ĝin, vi simple tajpu la ŝlosilvorton 'gg' sekvata de la ŝlosilvorto-limigilo kaj la serĉtermino, ekz. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
eo: &Ebligu TTT-serĉajn ŝlosilvortojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
eo: &Uzu nur preferatajn ŝlosilvortojn

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
eo: Serĉu retajn serĉvortojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
eo: Aldonu novan TTT-serĉan ŝlosilvorton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
eo: Modifi la emfazitan TTT-serĉan ŝlosilvorton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
eo: Forigu la emfazitan TTT-serĉan ŝlosilvorton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
eo: <qt>
    Elektu la serĉilon por uzi por enigketoj kiuj disponigas aŭtomatajn serĉservojn kiam vi tajpas normalajn vortojn kaj frazojn anstataŭ URL. Por malŝalti ĉi tiun funkcion elektu <b>Neniu</b> el la listo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
eo: Defaŭlta &serĉa ŝlosilvorto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elektu defaŭltan retserĉan ŝlosilvorton. </p><p>Ĉi tio permesas al aplikaĵoj aŭtomate konverti la tajpitan vorton aŭ frazon al retserĉaj ŝlosilvortdemandoj kiam ili ne povas esti filtritaj en taŭgan URL. </p><p>Por malŝalti ĉi tiun funkcion elektu <span style=" font-weight:600;">Neniu</span> el la listo. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
eo: Elektu la limigilon, kiu apartigas la ŝlosilvorton de la serĉota frazo aŭ vorto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
eo: &Ŝlosilvorta limigo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
eo: Elektu limigilon por marki la TTT-serĉan ŝlosilvorton.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
eo: Dupunkto

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
eo: Spaco

en: No preferred search providers were found.
eo: Neniuj preferataj serĉprovizantoj estis trovitaj.

en: No search providers were found.
eo: Neniuj serĉprovizantoj estis trovitaj.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
eo: Defaŭlte

en: Modify Web Shortcut
eo: Modifi Retan Ŝparvojon

en: New Web Shortcut
eo: Nova Reteja Ŝparvojo

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
eo: La ŝparvojo "%1" jam estas atribuita al "%2". Bonvolu elekti alian.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
eo: La sekvaj ŝparvojoj jam estas asignitaj. Bonvolu elekti malsamajn.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
eo: La Ŝparkompa URL ne enhavas \{...} anstataŭilon por la uzantdemando.
    Ĉi tio signifas, ke la sama paĝo ĉiam estos vizitata, sendepende de la teksto entajpita per la ŝparvojo.

en: Keep It
eo: Teni ĝin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
eo: Enigu ĉi tie la homlegeblan nomon de la serĉprovizanto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
eo: &nomo de mallongigo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
eo: <qt>
    Entajpu la URI, kiu estas uzata por fari serĉon ĉe la serĉilo ĉi tie.<br/>La tuta serĉota teksto povas esti specifita kiel \{@} aŭ \{0}.<br/>
    Rekomendita estas \{@}, ĉar ĝi forigas ĉiujn demandvariablojn (nomo=valoro) el la rezulta ĉeno, dum \{0} estos anstataŭigita per la nemodifita demandŝnuro.<br/>Vi povas uzi \{1} ... \{n} por specifi iujn vortojn el la konsulto kaj \{nomo} por specifi valoron donitan de 'nomo=valoro' en la uzanta demando.<br/>Krome eblas specifu plurajn referencojn (nomoj, nombroj kaj ĉenoj) samtempe (\{nomo1,nomo2,...,"ĉeno"}).<br/>La unua kongrua valoro (de maldekstre) estos uzata kiel la anstataŭiga valoro por la rezulta URI.<br/>Cita ĉeno povas esti uzata kiel defaŭlta valoro se nenio kongruas de la maldekstro de la referenclisto.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
eo: &URL-mallongigo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
eo: Elektu la signaron, kiu estos uzata por kodi vian serĉdemandon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
eo: <qt>
    La ŝparvojoj ĉi tie enigitaj povas esti uzataj kiel pseŭdo-URI-skemo en KDE. Ekzemple, la ŝparvojo <b>av</b> povas esti uzata kiel en <b>av</b>:<b>mia serĉo</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Enigu ĉi tie la homlegeblan nomon de la interreta ŝparvojo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
eo: &Mallongigoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
eo: Elektu la signaron, kiu estos uzata por kodi vian serĉdemandon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
eo: Enmetu demandan anstataŭilon

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
eo: <qt><b>%1</b> ne havas hejman dosierujon.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
eo: <qt>Ne ekzistas uzanto nomata <b>%1</b>.</qt>

en: Blocked request.
eo: Peto blokita.

en: Unknown HTTP verb.
eo: Nekonata HTTP-verbo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
eo: Komuna nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
eo: Organizo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
eo: Kompania Informo Kompania Nomo Acme Sundry Products Company

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
eo: Organiza unuo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
eo: Sekcio pri Fraŭdo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
eo: Lando:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
eo: Kanado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
eo: Stato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
eo: Kebekio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
eo: Urbo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
eo: Lakeridge Herbejoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
eo: Kopiu kaj algluu kontrolsumon en la suban kampon.<br/>Kontrolsumon kutime provizas la retejo de kiu vi elŝutis ĉi tiun dosieron.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
eo: Atendita ĉeksumo (MD5, SHA1, SHA256 aŭ SHA512)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
eo: Klaku por alglui la ĉeksumon de la tondujo al la eniga kampo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
eo: Kalkuli

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
eo: Klaku por kopii la kontrolsumon al la tondujo.

en: &Move Here
eo: &Movu Ĉi tien

en: &Copy Here
eo: &Kopiu Ĉi tie

en: &Link Here
eo: &Ligu Ĉi tie

en: What do you wish to do with this file?
eo: Kion vi volas fari kun ĉi tiu dosiero?

en: Do not ask again
eo: Ne demandu denove

en: &Execute
eo: &Efektivigu

en: Undo Changes
eo: Malfari Ŝanĝojn

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
eo: Malfari ĉi tiun operacion postulas radikajn privilegiojn. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Creating directory
eo: Kreanta dosierujon

en: Moving
eo: Movanta

en: Renaming
eo: Alinomanta

en: Deleting
eo: Foriganta

en: Und&o: Copy
eo: Und&o: Kopiu

en: Und&o: Link
eo: Und&o: Ligo

en: Und&o: Move
eo: Und&o: Movu

en: Und&o: Rename
eo: Und&o: Alinomi

en: Und&o: Trash
eo: Und&o: Rubujo

en: Und&o: Create Folder
eo: Und&o: Krei Dosierujon

en: Und&o: Create Folder(s)
eo: Und&o: Krei dosierujo(j)n

en: Und&o: Create File
eo: Und&o: Krei Dosieron

en: Und&o: Batch Rename
eo: Und&o: Batch Renomado

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
eo: La dosiero %1 estis kopiita de %2, sed ekde tiam ĝi ŝajne estis modifita ĉe %3.
    Malfarante la kopion forigos la dosieron, kaj ĉiuj modifoj estos perditaj.
    Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %4?

en: Undo File Copy Confirmation
eo: Malfari Konfirmon de Dosiera Kopio

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eo: Ĉu vi vere volas por ĉiam forigi ĉi tiun eron?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago ne povas esti malfarita.</emphasis>

en: Delete Permanently
eo: Forigi Konstante

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
eo: Forigi Konstante

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eo[0]: Ĉu vi vere volas porĉiame forigi ĉi eron?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago ne povas esti malfarata.</emphasis>
eo[1]: Ĉu vi vere volas porĉiame forigi ĉi %1 erojn?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago ne povas esti malfarata.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eo: Ĉu vi volas konstante forigi ĉiujn erojn el la Rubujo?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago ne povas esti malfarebla.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
eo: Malplenigi Rubujon

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
eo: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun eron al la Rubujo?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
eo[0]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun eron al la rubujo?
eo[1]: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiujn %1 erojn al la rubujo?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
eo: La kunula SSL-atestĉeno ŝajnas esti korupta.

[ctx: @action:button]
en: Add...
eo: Aldoni...

[ctx: @action:button]
en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
eo: Posedanta Grupo

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
eo: Aliaj

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
eo: Masko

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
eo: Nomita Uzanto

en: Owner (Default)
eo: Posedanto (Defaŭlte)

en: Edit ACL Entry
eo: Redaktu ACL-Eniron

en: Entry Type
eo: Eniro Tipo

en: Default for new files in this folder
eo: Defaŭlte por novaj dosieroj en ĉi tiu dosierujo

en: Owner
eo: Posedanto

en: Owning Group
eo: Posedanta Grupo

en: Others
eo: Aliaj

en: Mask
eo: Masko

en: Named user
eo: Nomita uzanto

en: Named group
eo: Nomita grupo

en: User:
eo: Uzanto:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Type
eo: Tajpu

en: Name
eo: Nomo

en: Effective
eo: Efika

en: Updating System Configuration
eo: Ĝisdatigo de Sistema Agordo

en: Updating system configuration.
eo: Ĝisdatigante sisteman agordon.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
eo: La labortabla enskribo de tipo
    %1
    estas nekonata.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
eo: La labortabla enigdosiero
    %1
     estas de tipo FS Device sed ne havas Dev=... eniron.

en: Mount
eo: Munti

en: Unmount
eo: Malmunti

[ctx: @title:column]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @title:column]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @title:column]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @title:column]
en: Permissions
eo: Permesoj

[ctx: @title:column]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @title:column]
en: Group
eo: Grupo

[ctx: @title:column]
en: Type
eo: Tajpu

en: Open &with %1
eo: Malfermi &kun %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
eo: &Agoj

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
eo: &Malfermi Dosierujon Kun...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
eo: &Malfermi Kun...

en: &Open folder with %1
eo: &Malfermu dosierujon kun %1

en: &Open with %1
eo: &Malfermu kun %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
eo: &Malfermu Dosierujon Kun

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
eo: &Malfermu Kun

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
eo: &Alia Apliko...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
eo[0]: 1 elemento
eo[1]: %1 elementoj

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
eo: Nekonata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
eo: Haltu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
eo: Esploru en Filelight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
eo: Muntita de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
eo: Libera Spaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
eo: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
eo: Loko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
eo: Ŝanĝi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
eo: Enhavo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
eo: Indikas al:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
eo: Modifita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
eo: Kreita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
eo: Dosier-sistemo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
eo: Nekonata grandeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
eo: Muntita Sur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
eo: Alirita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
eo: Malfermu Kun:

en: Known Applications
eo: Konataj Aplikoj

en: Open With
eo: Malfermu Kun

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon, kiu devus esti uzata por malfermi <b>%1</b>. Se la programo ne estas listigita, enigu la nomon aŭ alklaku la foliumi butonon.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
eo: Elektu la nomon de la programo per kiu malfermi la elektitajn dosierojn.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
eo: <qt>Elektu la programon, kiun vi volas uzi por malfermi la dosieron<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
eo[0]: <qt>Elektu la programon kiun vi volas uzi por malfermi la dosieron.</qt>
eo[1]: <qt>Elektu la programon kiun vi volas uzi por malfermi la %1 dosierojn.</qt>

en: Choose Application
eo: Elekti Aplikon

en: Choose Application for %1
eo: Elekti Aplikon por %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu la programon por la dosiertipo: <b>%1</b>. Se la programo ne estas listigita, enigu la nomon aŭ alklaku la foliumi butonon.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
eo: <qt>Elektu programon. Se la programo ne estas listigita, enigu la nomon aŭ alklaku la foliumi butonon.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
eo: Tajpu por filtri la aplikaĵojn sube, aŭ specifi la nomon de komando.
    Premu malsupren la sagon por navigi la rezultojn.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
eo: Sekvante la komandon, vi povas havi plurajn loktenilojn kiuj estos anstataŭigitaj per la realaj valoroj kiam la efektiva programo estas rulita:
    %f - ununura dosiernomo
    %F - listo de dosieroj; uzu por aplikoj kiuj povas malfermi plurajn lokajn dosierojn samtempe
    %u - ununura URL
    %U - listo de URL-oj
    %d - la dosierujo de la dosiero por malfermi
    %D - listo de dosierujoj
    %i - la piktogramo
    %m - la mini-piktogramo
    %c - la komento

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
eo: &Memoru aplikan asocion por ĉiuj dosieroj de tipo
    "%1" (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
eo: &Memoru aplikan asocion por ĉiuj dosieroj de tipo
    "%1"

en: Terminal options
eo: Finaj opcioj

en: Run in &terminal
eo: Kuru en &terminalo

en: &Do not close when command exits
eo: &Ne fermu kiam komando eliras

en: Get more Apps from Discover
eo: Akiru pli da Aplikoj de Discover

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
eo: Ne eblis ĉerpi ruleblan nomon el '%1', bonvolu tajpi validan programnomon.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
eo: <filename>%1</filename> ŝajnas ne esti plenumebla programo.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
eo: <filename>%1</filename> ne estis trovita; bonvolu enigi validan vojon al plenumebla programo.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
eo: Terminalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la aplikaĵo, kiun vi volas ruli, estas teksta reĝima aplikaĵo aŭ se vi volas la informojn provizitajn de la fenestro de la terminala emulilo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
eo: Kuru en terminalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
eo: Finaj opcioj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
eo: Marku ĉi tiun opcion se la tekstreĝima aplikaĵo ofertas koncernajn informojn pri eliro. Teni la terminalan emulilon malfermita permesas vin preni ĉi tiun informon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
eo: Ne fermu kiam komando eliras

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
eo: Uzanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas ruli ĉi tiun aplikaĵon kun malsama uzantidentigilo. Ĉiu procezo havas malsaman uzantidentigilon asociitan kun ĝi. Ĉi tiu identigkodo determinas dosieraliron kaj aliajn permesojn. La pasvorto de la uzanto estas postulata por uzi ĉi tiun opcion.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
eo: Kuru kiel malsama uzanto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
eo: Enigu la uzantnomon, kiel vi volas ruli la aplikaĵon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
eo: Enigu la uzantnomon, kiun vi volas ruli la aplikaĵon kiel ĉi tie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
eo: Diskreta GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
eo: Kuru per dediĉita grafika karto

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
eo: Ekfunkciigo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
eo: Marku ĉi tiun opcion se vi volas klarigi, ke via aplikaĵo komenciĝis. Ĉi tiu vida sugesto povas aperi kiel okupata kursoro aŭ en la taskobreto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
eo: Ebligu lanĉajn komentojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
eo: Tajpu la nomon, kiun vi volas doni al ĉi tiu aplikaĵo ĉi tie. Ĉi tiu aplikaĵo aperos sub ĉi tiu nomo en la menuo de aplikaĵoj kaj en la panelo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
eo: Tajpu la priskribon de ĉi tiu aplikaĵo, laŭ ĝia uzo, ĉi tie. Ekzemploj: teletelefona aplikaĵo (KPPP) estus "Dialalta ilo".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
eo: &Priskribo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
eo: Tajpu ĉi tie ajnan komenton, kiun vi opinias utila.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
eo: Komentu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
eo: Mediaj Variaĵoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
eo: Tajpu la komandon por lanĉi ĉi tiun aplikaĵon ĉi tie.
    
    Sekvante la komandon, vi povas havi plurajn anstataŭaĵojn kiuj estos anstataŭigitaj per la realaj valoroj kiam la efektiva programo estas rulita:
    
    %f - ununura dosiernomo
    %F - listo de dosieroj (por aplikaĵoj kiuj povas malfermi plurajn dosierojn samtempe)
    %u - ununura URL
    %U - listo de URL-oj
    %i - la piktogramo de la .desktop dosiero
    %c - la nomo de la .desktop dosiero
    %k - la loko de la .desktop dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
eo: Programo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
eo: Klaku ĉi tie por foliumi vian dosiersistemon por trovi la deziratan plenumeblan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
eo: &Trarigardi...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
eo: Fiksas la labordosierujon por via aplikaĵo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
eo: &Laborvojo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Arguments:
eo: Argumentoj:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
eo: <qt><p>Ĉi tiu listo devus montri la tipojn de dosieroj kiujn via aplikaĵo povas pritrakti. Ĉi tiu listo estas organizita per <u>mimetipoj</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, estas norma protokolo por identigi la tipon de datumoj bazitaj sur dosiernomaj etendoj kaj korespondanto <u>mimtipoj</u>. Ekzemplo: la parto "bmp" kiu venas post la punkto en flower.bmp indikas ke ĝi estas specifa speco de bildo, <u>image/x-bmp</u>. Por scii, kiu aplikaĵo devas malfermi ĉiun tipon de dosiero, la sistemo devas esti informita pri la kapabloj de ĉiu aplikaĵo por trakti ĉi tiujn etendaĵojn kaj mimetipojn.</p>
    <p>Se vi volas asocii ĉi tiun aplikaĵon kun unu aŭ pluraj mimetipoj. kiuj ne estas en ĉi tiu listo, alklaku la butonon <b>Aldoni</b> sube. Se estas unu aŭ pluraj dosiertipoj, kiujn ĉi tiu aplikaĵo ne povas trakti, vi eble volas forigi ilin el la listo alklakante la butonon <b>Forigi</b> sube.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
eo: &Subtenataj dosiertipoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
eo: Mimetipo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
eo: Priskribo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon se vi volas aldoni specon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo povas manipuli.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
eo: Aldoni...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
eo: Se vi volas forigi tipon de dosiero (mimetipo) kiun via aplikaĵo ne povas trakti, elektu la mimetipon en la supra listo kaj alklaku ĉi tiun butonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
eo: Klaku ĉi tie por modifi la manieron kiel ĉi tiu aplikaĵo funkcios, lanĉi komentojn, opciojn de D-Bus aŭ por funkcii ĝin kiel malsama uzanto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
eo: Altnivelaj Opcioj

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
eo: Ne eblis konservi ecojn pro nesufiĉa skriba aliro al:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
eo: Propraĵoj por %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
eo[0]: Proprecoj por 1 elemento
eo[1]: Proprecoj por %1 elektitaj elementoj

[ctx: @title:tab]
en: Share
eo: Kunhavigi

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
eo: &Ĝenerale

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
eo: Esploru en %1

en: Refresh
eo: Refreŝigi

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
eo: %1 libera de %2 (%3% uzata)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
eo: Nekonata grandeco

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
eo: Kalkulante... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
eo[0]: 1 dosiero
eo[1]: %1 dosieroj

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
eo[0]: 1 subdosierujo
eo[1]: %1 subdosierujoj

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: At least %1
eo: Almenaŭ %1

en: The new file name is empty.
eo: La nova dosiernomo estas malplena.

en: No registered file type
eo: Neniu registrita dosiertipo

en: No associated application
eo: Neniu rilata aplikaĵo

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
eo: Krei…

[ctx: @action:button]
en: Change…
eo: Ŝanĝi…

en: No Access
eo: Neniu Aliro

en: Can Only View
eo: Povas Nur Vidi

en: Can View & Modify
eo: Povas Vidi kaj Modifi

en: Can Only View Content
eo: Povas Nur Vidi Enhavon

en: Can View & Modify Content
eo: Povas Vidi kaj Modifi Enhavon

en: Can Only View/Read Content
eo: Povas Nur Vidi/Legi Enhavon

en: Can View/Read & Modify/Write
eo: Povas Vidi/Legi kaj Modifi/Skribi

en: &Permissions
eo: &Permesoj

en: Access Permissions
eo: Alirpermesoj

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
eo[0]: Ĉi dosiero estas ligilo kaj ne havas permesojn.
eo[1]: Ĉiuj dosierojestas ligiloj kaj ne havas permesojn.

en: Only the owner can change permissions.
eo: Nur la posedanto povas ŝanĝi permesojn.

en: O&wner:
eo: &Posedanto:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
eo: Specifas la agojn, kiujn la posedanto rajtas fari.

en: Gro&up:
eo: Gr&upo:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
eo: Specifas la agojn, kiujn la membroj de la grupo rajtas fari.

en: O&thers:
eo: A&liaj:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
eo: Specifas la agojn, kiujn ĉiuj uzantoj, kiuj estas nek posedantoj nek en la grupo, rajtas fari.

en: Only own&er can rename and delete folder content
eo: Nur pos&edanto povas renomi kaj forigi enhavon de dosierujo

en: Is &executable
eo: Estas &efektivigebla

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por permesi nur al la posedanto de la dosierujo forigi aŭ renomi la enhavitajn dosierojn kaj dosierujojn. Aliaj uzantoj povas nur aldoni novajn dosierojn, kio postulas la permeson 'Modifi Enhavon'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
eo: Ebligu ĉi tiun opcion por marki la dosieron kiel plenumebla. Ĉi tio nur havas sencon por programoj kaj skriptoj. Ĝi estas postulata kiam vi volas efektivigi ilin.

en: A&dvanced Permissions
eo: A&altnivelaj Permesiloj

en: Ownership
eo: Posedo

en: User:
eo: Uzanto:

en: Group:
eo: Grupo:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
eo: Apliki ŝanĝojn al ĉiuj subdosierujoj kaj ilia enhavo

en: Advanced Permissions
eo: Altnivelaj Permesiloj

en: Class
eo: Klaso

en: Show
    Entries
eo: Montru
    Enskribojn

en: This flag allows viewing the content of the folder.
eo: Ĉi tiu flago permesas vidi la enhavon de la dosierujo.

en: Read
eo: Legu

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
eo: La flago Read permesas vidi la enhavon de la dosiero.

en: Write
    Entries
eo: Skribu
    Enskribojn

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
eo: Ĉi tiu flago permesas aldoni, renomi kaj forigi dosierojn. Notu, ke forigo kaj renomado povas esti limigitaj per la Gluita flago.

en: Write
eo: Skribu

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
eo: La Skriba flago permesas modifi la enhavon de la dosiero.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
eo: Eniru

en: Enable this flag to allow entering the folder.
eo: Ebligu ĉi tiun flagon por permesi eniri la dosierujon.

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
eo: Ebligu ĉi tiun flagon por permesi ekzekuti la dosieron kiel programo.

en: Special
eo: Speciala

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. Valida por la tuta dosierujo, la ĝusta signifo de la flago videblas en la dekstra kolumno.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
eo: Speciala flago. La preciza signifo de la flago videblas en la dekstra kolumno.

en: User
eo: Uzanto

en: Group
eo: Grupo

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas agordita, la posedanto de ĉi tiu dosierujo estos la posedanto de ĉiuj novaj dosieroj.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas efektivigebla kaj la flago estas metita, ĝi estos efektivigita kun la permesoj de la posedanto.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
eo: Se ĉi tiu flago estas agordita, la grupo de ĉi tiu dosierujo estos agordita por ĉiuj novaj dosieroj.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
eo: Se ĉi tiu dosiero estas plenumebla kaj la flago estas metita, ĝi estos efektivigita kun la permesoj de la grupo.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
eo: Se la Sticky flago estas fiksita sur dosierujo, nur la posedanto kaj radiko povas forigi aŭ renomi dosierojn. Alie ĉiuj kun skriba permesoj povas fari tion.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
eo: La Sticky flago sur dosiero estas ignorita en Linukso, sed povas esti uzata en iuj sistemoj

en: Set UID
eo: Agordu UID

en: Set GID
eo: Agordu GID

[ctx: File permission]
en: Sticky
eo: Glueca

en: Link
eo: Ligo

en: Varying (No Change)
eo: Varianta (Neniu Ŝanĝo)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi tiu dosiero uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
eo[0]: Ĉi dosierujo uzas altnivelajn permesojn.
eo[1]: Ĉi dosierujoj uzas altnivelajn permesojn.

en: These files use advanced permissions.
eo: Ĉi tiuj dosieroj uzas altnivelajn permesojn.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
eo: &Kontrolsumoj

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: Invalid checksum.
eo: Nevalida kontrolsumo.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
eo: La donita enigo ne estas valida MD5, SHA1 aŭ SHA256-kontrolsumo.

en: Checksums match.
eo: Kontrolsumoj kongruas.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
eo: La komputita ĉeksumo kaj la atendata ĉeksumo kongruas.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
eo: <p>Konsumoj ne kongruas.</p>Tio povas esti pro misa elŝuto. Provu re-elŝuti la dosieron.<br/>Se la konfirmo ankoraŭ malsukcesas, kontaktu la fonton de la dosiero.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
eo: La kalkulita ĉeksumo kaj la atendata ĉeksumo malsamas.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
eo: Kontrolante kontrolsumon...

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
eo: Ne eblis konservi ecojn. Nur enskriboj sur lokaj dosiersistemoj estas subtenataj.

en: &Application
eo: &Apliko

en: Add File Type for %1
eo: Aldonu DosierTipon por %1

en: Select one or more file types to add:
eo: Elektu unu aŭ plurajn dosiertipojn por aldoni:

en: Only executables on local file systems are supported.
eo: Nur plenumeblaj sur lokaj dosiersistemoj estas subtenataj.

en: Advanced Options for %1
eo: Altnivelaj Opcioj por %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
eo: <qt>Ne eblas ruli la specifitan komandon. La dosiero aŭ dosierujo <b>%1</b> ne ekzistas.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
eo: Ne eblis trovi ajnan aplikaĵon aŭ pritraktilon por %1

en: KDE SSL Information
eo: KDE SSL-informo

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
eo: Subjekto

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
eo: Eldonanto

en: Current connection is secured with SSL.
eo: Nuna konekto estas sekurigita per SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
eo: La ĉefa parto de ĉi tiu dokumento estas sekurigita per SSL, sed iuj partoj ne.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
eo: Iuj el ĉi tiu dokumento estas sekurigitaj per SSL, sed la ĉefa parto ne estas.

en: Current connection is not secured with SSL.
eo: Nuna konekto ne estas sekurigita per SSL.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
eo[0]: uzante %1 biton
eo[1]: uzante %1 bitojn

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
eo[0]: de %1-bita ŝlosilo
eo[1]: de %1-bita ŝlosilo

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
eo: NE, estis eraroj:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
eo: %1 ĝis %2

en: Search for '%1' with
eo: Serĉu '%1' per

en: Configure Web Shortcuts...
eo: Agordi Retajn Ŝparvojojn...

en: Open file dialog
eo: Malfermu dosiero dialogon

en: Filename for clipboard content:
eo: Dosiernomo por enhavo de la tondujo:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
eo: La tondujo ŝanĝiĝis de kiam vi uzis 'alglui': la elektita datumformato ne plu aplikeblas. Bonvolu kopii denove tion, kion vi volis alglui.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
eo[0]: &Alglui Dosieron
eo[1]: &Alglui %1 Dosierojn

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
eo[0]: &Alglui URL
eo[1]: &Alglui %1 URL-ojn

en: &Paste Clipboard Contents
eo: &Alglui Enhavon de la Tondujo

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
eo: Alglui Unu Dosierujon

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
eo: Alglui Unu Dosieron

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
eo[0]: Alglui unu eron
eo[1]: Alglui %1 erojn

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
eo: Alglui enhavon de la tondujo...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
eo: Alglui

en: Data format:
eo: Formato de datumoj:

en: Filename for dropped contents:
eo: Dosiernomo por faligita enhavo:

en: Date: %1
eo: Dato: %1

en: Size: %1
eo: Grandeco: %1

en: Appl&y to All
eo: Apliki al Ĉiuj

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
eo: Kiam ĉi tio estas kontrolita, la premata butono aplikiĝos al ĉiuj postaj dosierujoj por la resto de la nuna laboro.
    Krom se vi premas Salti, vi ankoraŭ estos petita en kazo de konflikto kun ekzistanta dosiero en la dosierujo.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
eo: Kiam ĉi tio estas kontrolita, la butono premita estos aplikita al ĉiuj postaj konfliktoj por la resto de la nuna laboro.

en: &Rename
eo: &Alinomi

en: Suggest New &Name
eo: Proponu Novan Nomon

en: &Skip
eo: &Salti

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
eo: Ne kopiu aŭ movu ĉi tiun dosierujon, anstataŭe saltu al la sekva ero

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
eo: Ne kopiu aŭ movu ĉi tiun dosieron, anstataŭe saltu al la sekva ero

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
eo: &Skribu En

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
eo: Dosieroj kaj dosierujoj estos kopiitaj en la ekzistantan dosierujon, kune kun ĝia ekzistanta enhavo.
    Vi estos petita denove en kazo de konflikto kun ekzistanta dosiero en la dosierujo.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
eo: &Anstataŭigu pli malnovajn dosierojn

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
eo: Celdosieroj kiuj havas pli malnovajn modiftempojn estos anstataŭitaj de la fonto, alie preterlasitaj.

en: &Resume
eo: &Rekomenci

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
eo: Ĉi tiu ago anstataŭigus '%1' per si mem.
    Bonvolu enigi novan dosiernomon:

en: C&ontinue
eo: C&daŭrigu

en: This action will overwrite the destination.
eo: Ĉi tiu ago anstataŭigos la celon.

en: Source
eo: Fonto

en: Destination
eo: Celo

en: Differences
eo: Diferencoj

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
eo: La celo estas <b>pli malgranda je %1</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
eo: La celo estas <b>pli granda je %1</b>

en: The files are identical.
eo: La dosieroj estas identaj.

en: The files seem identical.
eo: La dosieroj ŝajnas identaj.

en: The files are different.
eo: La dosieroj estas malsamaj.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
eo: La dosieroj verŝajne estas identaj: ili havas la saman grandecon kaj ilia enhavo estas sama komence, meze kaj fino.

en: An older item named '%1' already exists.
eo: Pli malnova ero nomita '%1' jam ekzistas.

en: A similar file named '%1' already exists.
eo: Simila dosiero nomita '%1' jam ekzistas.

en: A more recent item named '%1' already exists.
eo: Pli lastatempa ero nomita '%1' jam ekzistas.

en: Rename:
eo: Alinomigi:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
eo: Alinomi Eron

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
eo: Alinomi Erojn

[ctx: @action:button]
en: &Rename
eo: &Alinomi

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
eo: Alinomi la elementon <filename>%1</filename> al:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
eo: Nova nomo #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
eo[0]: Alinomi la %1 elektitan elementon al:
eo[1]: Alinomi la %1 elektitajn elementojn al:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
eo: # estos anstataŭigita per ascendantaj nombroj komencante per:

en: Information
eo: Informoj

en: Retry
eo: Reprovi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi Ĉion

en: Skip
eo: Saltu

en: Skip All
eo: Preterpasi Ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
eo: [seruro]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
eo: Adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
eo: IP-adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
eo: Ĉifrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
eo: Detaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
eo: SSL-versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
eo: Atestila ĉeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
eo: Fidindaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
eo: Validperiodo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
eo: Seria numero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
eo: MD5-digesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
eo: SHA1-digesto:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
eo: La fora gastiganto sendis neniujn SSL-atestilojn.
    Malsukcesas ĉar la identeco de la gastiganto ne povas esti establita.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eo: Ĉu vi vere volas porĉiame forigi ĉi tiun eron?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago estas malfarebla.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
eo: Movi ĉi tiun objekton al Rubujo malsukcesis ĉar ĝi estas tro granda. Konstante forigi ĝin anstataŭe?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Tiu ago ne povas esti malfarebla.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
eo[0]: Ĉu vi vere volas movi tiun %1 eron al la rubujo?
eo[1]: Ĉu vi vere volas movi tiujn %1 erojn al la rubujo?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
eo: Ne demandu denove

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
eo: Ne demandu denove

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
eo: Ne montru ĉi tiun mesaĝon denove

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
eo: Ĉi tio komencos la programon:

en: If you do not trust this program, click Cancel
eo: Se vi ne fidas ĉi tiun programon, alklaku Nuligi
