kcmkio - en to ga translation catalogue (771 entries)

en: Folder Already Exists
ga: Tá an chomhadlann ann cheana

en: File Already Exists
ga: Tá an comhad ann cheana

en: Already Exists as Folder
ga: Ann cheana mar chomhadlann

en: Could not find the program '%1'
ga: Níorbh fhéidir clár '%1' a aimsiú

en: 1 day %2 | %1 days %2
ga[0]: %1 lá %2
ga[1]: %1 lá %2
ga[2]: %1 lá %2
ga[3]: %1 lá %2
ga[4]: %1 lá %2

en: %1 Item | %1 Items
ga[0]: %1 Mhír
ga[1]: %1 Mhír
ga[2]: %1 Mhír
ga[3]: %1 Mír
ga[4]: %1 Mír

en: 1 Folder | %1 Folders
ga[0]: 1 Fhillteán
ga[1]: %1 Fhillteán
ga[2]: %1 Fhillteán
ga[3]: %1 bhFillteán
ga[4]: %1 Fillteán

en: 1 File | %1 Files
ga[0]: 1 Chomhad
ga[1]: %1 Chomhad
ga[2]: %1 Chomhad
ga[3]: %1 gComhad
ga[4]: %1 Comhad

[ctx: @title job]
en: Moving
ga: Bogadh

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ga: Comhad Foinse

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ga: Comhad Sprice

[ctx: @title job]
en: Copying
ga: Á Chóipeáil

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ga: Comhadlann á cruthú

en: Directory
ga: Comhadlann

[ctx: @title job]
en: Deleting
ga: Scriosadh

en: File
ga: Comhad

[ctx: @title job]
en: Examining
ga: Scrúdú

[ctx: @title job]
en: Transferring
ga: Aistriú

[ctx: @title job]
en: Mounting
ga: Feistiú

en: Device
ga: Gléas

en: Mountpoint
ga: Pointe feistithe

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ga: Dífheistiú

en: Delete Files
ga: Scrios Comhaid

en: Create Symlink
ga: Cruthaigh Nasc Siombalach

en: Could not read %1.
ga: Níorbh fhéidir %1 a léamh.

en: Could not write to %1.
ga: Níorbh fhéidir scríobh ar %1.

en: Could not start process %1.
ga: Níorbh fhéidir tús a chur le próiseas %1.

en: Malformed URL %1.
ga: URL míchumtha %1.

en: The protocol %1 is not supported.
ga: Ní ghlactar le prótacal %1.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ga: Is prótacal scagaire amháin é %1.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ga: Is fillteán é %1, ach bhíothas ag súil le comhad.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ga: Is comhad é %1, ach bhíothas ag súil le fillteán.

en: The file or folder %1 does not exist.
ga: Níl comhad nó comhadlann %1 ann.

en: A file named %1 already exists.
ga: Tá comhad darb ainm %1 ann cheana.

en: A folder named %1 already exists.
ga: Tá comhadlann darb ainm %1 ann cheana.

en: No hostname specified.
ga: Níor sonraíodh ainm óstríomhaire.

en: Unknown host %1
ga: Óstríomhaire anaithnid %1

en: Access denied to %1.
ga: Diúltaíodh cead rochtana %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ga: Cead rochtana diúltaithe.
    Níorbh fhéidir scríobh %1.

en: Could not enter folder %1.
ga: Níorbh fhéidir dul isteach i bhfillteán %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ga: Ní chuireann prótacal %1 seirbhís fillteáin i ngníomh.

en: Found a cyclic link in %1.
ga: Aimsíodh nasc ciorclach i %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ga: Aimsíodh nasc ciorclach agus %1 á chóipeáil.

en: Could not create socket for accessing %1.
ga: Níorbh fhéidir soicéad a chruthú chun %1 a rochtain.

en: Could not connect to host %1.
ga: Níorbh fhéidir dul i dteagmháil le hóstríomhaire %1.

en: Connection to host %1 is broken.
ga: Briseadh an ceangal le hóstríomhaire %1.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ga: Ní prótacal scagaire é %1.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ga: Níorbh fhéidir an gléas a fheistiú.
    Fuarthas an earráid seo:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ga: Níorbh fhéidir an gléas a dhífheistiú.
    Fuarthas an earráid seo:
    %1

en: Could not read file %1.
ga: Níorbh fhéidir comhad %1 a léamh.

en: Could not write to file %1.
ga: Níorbh fhéidir scríobh sa chomhad %1.

en: Could not bind %1.
ga: Níorbh fhéidir %1 a cheangal.

en: Could not listen %1.
ga: Níorbh fhéidir éisteacht le %1.

en: Could not accept %1.
ga: Níorbh fhéidir glacadh le %1.

en: Could not access %1.
ga: Níorbh fhéidir %1 a rochtain.

en: Could not terminate listing %1.
ga: Níorbh fhéidir éisteacht le %1 a stopadh.

en: Could not make folder %1.
ga: Níorbh fhéidir fillteán %1 a dhéanamh.

en: Could not remove folder %1.
ga: Níorbh fhéidir fillteán %1 a bhaint.

en: Could not resume file %1.
ga: Níorbh fhéidir comhad %1 a atosú.

en: Could not rename file %1.
ga: Níorbh fhéidir comhad %1 a athainmniú.

en: Could not change permissions for %1.
ga: Níorbh fhéidir na ceadanna ar %1 a athrú.

en: Could not change ownership for %1.
ga: Níorbh fhéidir úinéir %1 a athrú.

en: Could not delete file %1.
ga: Níorbh fhéidir comhad %1 a scriosadh.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ga: Fuair próiseas an phrótacail %1 bás go tobann.

en: Error. Out of memory.
    %1
ga: Earráid. Cuimhne Ídithe.
    %1""

en: Unknown proxy host
    %1
ga: Seach-fhreastalaí anaithnid
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ga: Theip ar fíordheimhniú, ní thacaítear le fíordheimhniú %1

en: User canceled action
    %1
ga: Gníomh cealaithe ag an úsáideoir
    %1

en: Internal error in server
    %1
ga: Earráid inmheánach sa bhfreastalaí
    %1

en: Timeout on server
    %1
ga: Freastalaí thar am
    %1

en: Unknown error
    %1
ga: Earráid anaithnid
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
ga: Idirbhriseadh anaithnid
    %1""

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ga: Níorbh fhéidir an bunchomhad %1 a scriosadh.
    Féach an bhfuil an cead cuí agat.""

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ga: Níorbh fhéidir páirtchomhad %1 a scriosadh.
    Seiceáil na ceadanna.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ga: Níorbh fhéidir bunchomhad %1 a athainmniú.
    Seiceáil na ceadanna.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ga: Níorbh fhéidir páirtchomhad %1 a athainmniú.
    Seiceáil na ceadanna.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ga: Níorbh fhéidir nasc siombalach %1 a chruthú.
    Seiceáil na ceadanna.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ga: Is ionann an comhad foinse agus an comhad sprice.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
ga: Tá %1 de dhíth ar an bhfreastalaí, ach níl sé ar fáil.

en: Access to restricted port in POST denied.
ga: Cead rochtana diúltaithe ar phort srianta i POST.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ga: (anaithnid)

en: <b>Technical reason</b>:
ga: <b>Fáth Teicniúil</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ga: <b>Mionsonraí an iarratais</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
ga: <li>Prótacal: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
ga: <li>Dáta agus Am: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ga: <li>Eolas breise: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ga: <b>Cúiseanna incheaptha</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ga: <b>Réitigh incheaptha</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ga: (anaithnid)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ga: Téigh i dteagmháil le do chóras tacaíochta, .i. riarthóir an chórais nó lucht tacaíochta teicniúla chun tuilleadh cabhrach a fháil.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ga: Téigh i dteagmháil le riarthóir an fhreastalaí chun tuilleadh cabhrach a fháil.

en: Check your access permissions on this resource.
ga: An bhfuil cead agat an acmhainn seo a rochtain?

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ga: Seans nach bhfuil cead agat an oibríocht iarrtha a dhéanamh ar an acmhainn seo.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ga: Seans go bhfuil an comhad seo in úsáid (agus, mar sin, faoi ghlas) ag úsáideoir eile nó feidhmchlár eile.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ga: Bí cinnte nach bhfuil aon úsáideoir ná feidhmchlár eile ag baint úsáid as an gcomhad agus nach bhfuil sé faoi ghlas.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ga: Ní dócha é, ach seans gur tharla earráid chrua-earraí.

en: You may have encountered a bug in the program.
ga: Seans go bhfuil fabht sa ríomhchlár.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ga: Is dócha go bhfuil fabht sa ríomhchlár. Seol tuairisc ar an bhfabht seo mar atá mionsonraithe thíos.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ga: Bí cinnte go bhfuil an leagan is déanaí den bhogearraí agat. Is dócha go bhfuil uirlisí nuashonraithe ag dáileoir do chórais.

en: There may have been a problem with your network connection.
ga: Seans go raibh fadhb le do cheangal líonra.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ga: Seans go raibh fadhb le cumraíocht do líonra, cé nach dócha é má bhí rochtain ar an Idirlíon agat le déanaí.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ga: Seans go raibh fadhb ag pointe éigin ar an gconair líonra idir an freastalaí agus an ríomhaire seo.

en: Try again, either now or at a later time.
ga: Bain triail eile as, anois nó amach anseo.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ga: Tharla earráid phrótacail nó bhí neamh-chomhoiriúnacht ann.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ga: Bí cinnte go bhfuil an acmhainn ann, agus bain triail eile as.

en: The specified resource may not exist.
ga: Seans nach bhfuil an acmhainn sonraithe ann.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ga: Bí cinnte gur chuir tú an suíomh ceart isteach ann agus bain triail eile as.

en: Check your network connection status.
ga: Seiceáil stádas do cheangail líonra.

en: Cannot Open Resource For Reading
ga: Ní féidir an acmhainn a oscailt chun é a léamh

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ga: Ciallaíonn sé seo nárbh fhéidir inneachar chomhad/chomadlann <strong>%1</strong> a fháil.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ga: B'fhéidir nach bhfuil cead agat an comhad a léamh nó an chomhadlann a oscailt.

en: Cannot Open Resource For Writing
ga: Ní féidir an acmhainn a oscailt chun scríobh ann

en: Unable to Launch Process
ga: Ní féidir an próiséas a thosú.

en: Internal Error
ga: Earráid Inmheánach

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ga: Tharla earráid inmheánach leis an ríomhchlár a thugann rochtain ar an bprótacal <strong>%1</strong>.

en: Improperly Formatted URL
ga: URL míchumtha

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ga: Bhí an URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) a chuir tú isteach míchumtha. Seo é an fhormáid cheart:<blockquote><strong>prótacal://úsáideoir:focalfaire@www.sampla.org:port/fillteán/comhad.iarmhír?iarratas=luach</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
ga: Prótacal %1 Gan Tacaíocht

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ga: Ní thacaíonn na ríomhchláir KDE suiteáilte ar an ríomhaire seo le prótacal <strong>%1</strong>.

en: The requested protocol may not be supported.
ga: B'fhéidir nach nglactar leis an bprótacal iarrtha.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ga: Ní dhéanann an URL tagairt d'Acmhainn.

en: Protocol is a Filter Protocol
ga: Is Prótacal Scagaire é an Prótacal

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ga: Ní dhéanann an URL (<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator) a chuir tú isteach tagairt d'acmhainn ar leith.

en: Unsupported Action: %1
ga: Gníomh Gan Tacaíocht: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ga: Ní thacaíonn an ríomhchlár KDE a chuireann an prótacal <strong>%1</strong> i bhfeidhm leis an ngníomh seo.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ga: Braitheann an earráid seo ar an ríomhchlár KDE. Gheobhaidh tú tuilleadh eolais ná a bhfuil ag an ailtireacht ionchurtha/aschurtha KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ga: Déan iarracht ar an rud céanna a dhéanamh ar bhealach éigin eile.

en: File Expected
ga: Ag Súil le Comhad

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ga: Bhí an t-iarratas ag súil le comhad, ach fuair sé fillteán <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
ga: Seans gur earráid ar thaobh an fhreastalaí é seo.

en: Folder Expected
ga: Ag Súil le Fillteán

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ga: Bhí an t-iarratas ag súil le fillteán, ach fuair sé an comhad <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
ga: Níl an Comhad nó an Fillteán ann.

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ga: Níl an comhad nó an fillteán <strong>%1</strong> ann.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ga: Níorbh fhéidir an comhad iarrtha a chruthú toisc bhfuil comhad leis an ainm céanna ann cheana.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ga: Bog an comhad as an mbealach ansin bain triail eile as.

en: Delete the current file and try again.
ga: Scrios an comhad reatha agus bain triail eile as.

en: Choose an alternate filename for the new file.
ga: Roghnaigh ainm eile don chomhad nua.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ga: Níorbh fhéidir an fillteán iarrtha a chruthú toisc go bhfuil fillteán leis an ainm céanna ann cheana.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ga: Bog an fillteán as an mbealach ansin bain triail eile as.

en: Delete the current folder and try again.
ga: Scrios an fillteán reatha agus bain triail eile as.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ga: Roghnaigh ainm eile don fhillteán nua.

en: Unknown Host
ga: Óstríomhaire anaithnid

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ga: An t-ainm a chuir tú isteach, %1, seans nach bhfuil sé ann; an ndearna tú botún nuair a chlóscríobh tú é?

en: Access Denied
ga: Cead Rochtana Diúltaithe

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ga: Diúltaíodh rochtain ar an acmhainn sonraithe, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ga: Seans go raibh na mionsonraí fíordheimhnithe mícheart, nó níor soláthraíodh iad ar chor ar bith.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ga: Seans nach bhfuil cead agat an acmhainn seo a rochtain.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ga: Bain triail eile as agus bí cinnte gur chuir tú na mionsonraí fíordheimhnithe isteach go ceart.

en: Write Access Denied
ga: Cead Scríofa Diúltaithe

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ga: Ciallaíonn sé seo gur diúltaíodh iarracht ar chomhad <strong>%1</strong> a scríobh.

en: Unable to Enter Folder
ga: Ní féidir dul isteach sa chomhadlann

en: Folder Listing Unavailable
ga: Níl Liosta Fillteáin ar fáil

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ga: Ní comhadchóras é prótacal %1

en: Cyclic Link Detected
ga: Braitheadh Nasc Cioglach

en: Request Aborted By User
ga: Iarratas Tobscortha ag an Úsáideoir

en: The request was not completed because it was aborted.
ga: Níor cuireadh an t-iarratas i gcrích toisc gur tobscoireadh é.

en: Retry the request.
ga: Bain triail eile as an iarratas.

en: Cyclic Link Detected During Copy
ga: Braitheadh Nasc Cioglach Le Linn Cóipeála

en: Could Not Create Network Connection
ga: Níorbh fhéidir ceangal líonra nua a chruthú

en: Could Not Create Socket
ga: Níorbh fhéidir soicéad a chruthú

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ga: Is earráid measartha teicniúil é seo: níorbh fhéidir gléas atá riachtanach do chumarsáid ar an líonra (soicéad) a chruthú.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ga: B'fhéidir nach bhfuil an ceangal líonra cumraithe mar is ceart, nó níl an comhéadan líonra cumasaithe.

en: Connection to Server Refused
ga: Diúltaíodh Ceangal leis an bhFreastalaí

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ga: B'fhéidir nach bhfuil an tseirbhís iarrtha (%1) ag rith ar an bhfreastalaí, cé go bhfuil sé ceangailte leis an Idirlíon.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ga: Dúnadh ceangal leis an bhfreastalaí gan súil leis

en: URL Resource Invalid
ga: Acmhainn Neamhbhailí URL

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ga: Ní Prótacal Scagaire é Prótacal %1

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ga: Ní féidir an Gléas Ionchurtha/Aschurtha a Thúsú

en: Could Not Mount Device
ga: Níorbh fhéidir an gléas a fheistiú

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ga: Níorbh fhéidir an gléas a fheistiú. Seo é an earráid: <strong>%1</strong>

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ga: Bí cinnte go bhfuil an gléas réidh; ní mór meáin a bheith i dtiomántán inbhainte, agus ní mór do ghléasanna soghluaiste a bheith ceangailte agus ar siúl; agus bain triail eile as.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ga: Ní Féidir Gléas Ionchurtha/Aschurtha a Dhífheistiú

en: Could Not Unmount Device
ga: Níorbh Fhéidir an Gléas a Dhífheistiú

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ga: Níorbh fhéidir an gléas a dhífheistiú. Seo é an earráid: <strong>%1</strong>

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ga: Seans nach bhfuil cead agat an gléas a dhífheistiú.  Ar chórais UNIX, tá ceadanna an fhorúsáideora de dhíth go hiondúil chun gléas a dhífheistiú.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ga: Bí cinnte nach bhfuil aon fheidhmchlár ag rochtain an ghléis agus bain triail eile as.

en: Cannot Read From Resource
ga: Ní Féidir an Acmhainn a Léamh

en: You may not have permissions to read from the resource.
ga: B'fhéidir nach bhfuil cead agat léamh ón acmhainn.

en: Cannot Write to Resource
ga: Ní Féidir an Acmhainn a Scríobh

en: You may not have permissions to write to the resource.
ga: B'fhéidir nach bhfuil cead agat scríobh ar an acmhainn.

en: Could Not Listen for Network Connections
ga: Níorbh Fhéidir Éisteacht le Ceangail Líonra

en: Could Not Bind
ga: Níorbh Fhéidir Ceangal

en: Could Not Listen
ga: Níorbh Fhéidir Éisteacht

en: Could Not Accept Network Connection
ga: Níorbh Fhéidir Ceangal Líonra a Ghlacadh

en: You may not have permissions to accept the connection.
ga: Seans nach bhfuil cead agat glacadh leis an gceangal.

en: Could Not Login: %1
ga: Níorbh fhéidir logáil isteach: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ga: Níor éirigh leis an logáil isteach chun an oibríocht iarrtha a dhéanamh.

en: Could Not Determine Resource Status
ga: Níorbh Fhéidir Stádas na hAcmhainne a Dhéanamh Amach

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ga: Seans nach raibh an acmhainn ann ar chor ar bith, nó níl sé inrochtana.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
ga: Níorbh fhéidir an liostú a chealú

en: FIXME: Document this
ga: FIXME: Doiciméadaigh é seo

en: Could Not Create Folder
ga: Níorbh Fhéidir an Fillteán a Chruthú

en: An attempt to create the requested folder failed.
ga: Theip ar iarracht an fillteán iarrtha a chruthú.

en: Could Not Remove Folder
ga: Níorbh fhéidir an fillteán a bhaint

en: The specified folder may not exist.
ga: B'fhéidir nach bhfuil an fillteán sonraithe ann.

en: The specified folder may not be empty.
ga: B'fhéidir nach bhfuil an fillteán sonraithe folamh.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ga: Dearbhaigh go bhfuil an fillteán ann agus go bhfuil sé folamh, agus bain triail eile as.

en: Could Not Resume File Transfer
ga: Níorbh Fhéidir Aistriú an Chomhaid a Atosú

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ga: Ní thacaíonn an prótacal, nó an freastalaí, le hatosú comhaid.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ga: Seol an t-iarratas arís gan iarracht a dhéanamh an t-aistriú a atosú.

en: Could Not Rename Resource
ga: Níorbh fhéidir an acmhainn a athainmniú

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ga: Níorbh fhéidir an acmhainn sonraithe <strong>%1</strong> a athainmniú.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ga: Níorbh Fhéidir Ceadanna na hAcmhainne a Athrú

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ga: Níorbh fhéidir ceadanna na hacmhainne sonraithe <strong>%1</strong> a athrú.

en: Could Not Change Ownership of Resource
ga: Níorbh fhéidir úinéir na hacmhainne a athrú

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ga: Níorbh fhéidir úinéir na hacmhainne sonraithe <strong>%1</strong> a athrú.

en: Could Not Delete Resource
ga: Níorbh fhéidir an acmhainn a scriosadh

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ga: Níorbh fhéidir an acmhainn sonraithe <strong>%1</strong> a scriosadh.

en: Unexpected Program Termination
ga: Stop an Ríomhchlár gan súil leis

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ga: Stop an ríomhchlár a sholáthraíonn rochtain ar an bprótacal <strong>%1</strong> gan súil leis.

en: Out of Memory
ga: Cuimhne Ídithe

en: Unknown Proxy Host
ga: Seachfhreastalaí Anaithnid

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ga: Seans go raibh fadhb le cumraíocht do líonra, go sonrach le hóstainm do sheachfhreastalaí. Ach ní dócha é seo má bhí rochtain ar an Idirlíon agat le déanaí.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ga: Dearbhaigh socruithe do sheachfhreastalaí agus bain triail eile as.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ga: Theip ar Fhíordheimhniú: Ní thacaítear le %1

en: Request Aborted
ga: Tobscoireadh an tIarratas

en: Internal Error in Server
ga: Earráid inmheánach sa bhfreastalaí

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
ga: Bhí earráid inmheánach sa ríomhchlár a sholáthraíonn rochtain ar an bprótacal <strong>%1</strong>: %2.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ga: Ba chóir duit an fhadhb seo a chur in iúl do riarthóir an fhreastalaí.

en: Timeout Error
ga: Earráid: Thar Am

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ga: Bhí an freastalaí gafa le hiarratais eile agus ní raibh sé in ann freagra a thabhairt.

en: Unknown Error
ga: Earráid Anaithnid

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ga: Bhí earráid anaithnid sa ríomhchlár a sholáthraíonn rochtain ar an bprótacal <strong>%1</strong>: %2.

en: Unknown Interruption
ga: Briseadh Anaithnid

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ga: Tharla idirbhriseadh anaithnid sa ríomhchlár a sholáthraíonn rochtain ar an bprótacal <strong>%1</strong>: %2.

en: Could Not Delete Original File
ga: Níorbh fhéidir an bunchomhad a scriosadh

en: Could Not Delete Temporary File
ga: Níorbh fhéidir comhad sealadach a scriosadh

en: Could Not Rename Original File
ga: Níorbh fhéidir an bunchomhad a athainmniú

en: Could Not Rename Temporary File
ga: Níorbh fhéidir an comhad neamhbhuan a athainmniú

en: Could Not Create Link
ga: Níorbh fhéidir an nasc a chruthú

en: Could Not Create Symbolic Link
ga: Níorbh fhéidir an nasc siombalach a chruthú

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ga: Níorbh fhéidir an nasc siombalach iarrtha %1 a chruthú.

en: No Content
ga: Gan Ábhar

en: Disk Full
ga: Diosca Lán

en: Source and Destination Files Identical
ga: Is ionann iad an comhad foinse agus an comhad sprice

en: Choose a different filename for the destination file.
ga: Caithfidh tú ainm difriúil a chur ar an sprioc-chomhad.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ga: Ní féidir tús a chur le prótacal %1

en: Undocumented Error
ga: Earráid Gan Doiciméadú

en: (Symbolic Link to %1)
ga: (Nasc Siombalach le %1)

en: (%1, Link to %2)
ga: (%1, Nasc le %2)

en:  (Points to %1)
ga:  (Dírithe ar %1)

en: Malformed URL
    %1
ga: URL míchumtha
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
ga: Prótacal anaithnid '%1'.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ga: Ní thacaítear le hoscailt ceangal le prótacal %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ga: Ní thacaítear le dúnadh ceangal le prótacal %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ga: Ní thacaítear le rochtain comhad le prótacal %1.

en: Writing to %1 is not supported.
ga: Ní thacaítear le scríobh chuig %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ga: Níl aon ghníomhartha speisialta ar fáil le haghaidh phrótacal %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ga: Ní thacaítear le taispeáint fillteán le prótacal %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ga: Ní féidir sonraí a fháil ó %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ga: Ní féidir faisnéis faoi chineálacha MIME a fháil ó %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ga: Ní thacaítear le hathainmniú nó bogadh comhad i %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ga: Ní féidir naisc shiombalacha a chruthú le prótacal %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
ga: Ní féidir comhaid a oscailt i %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ga: Ní féidir comhaid a scriosadh ó %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ga: Ní féidir fillteáin a chruthú le prótacal %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ga: Ní féidir tréithe comhad a athrú le prótacal %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ga: Ní féidir úinéir comhaid a athrú le prótacal %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ga: Ní thacaítear le fo-URLanna le %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ga: Ní féidir comhaid a oscailt le prótacal %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
ga: Ní thacaíonn prótacal %1 le gníomh %2.

en: &Yes
ga: &Tá

en: &No
ga: &Níl

en: &Details
ga: &Mionsonraí

en: &Forever
ga: &Go Deo

en: C&ontinue Loading
ga: &Lean ag Luchtú

en: Co&ntinue
ga: Lea&n ar Aghaidh

en: &Current Session only
ga: Seisiúin &Reatha Amháin

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
ga: Tá tú ar tí an mód slán a fhágáil. Ní chripteofar cumarsáid a thuilleadh.
    Dá bharr seo, b'fhéidir le daoine eile do chuid sonraí a fheiceáil.

en: Security Information
ga: Eolas Slándála

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
ga: %1: Theip ar chaibidlíocht SSL

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
ga: Tá tú ar tí an mód slán a thosú. Cripteofar gach cumarsáid mura léirítear a mhalairt.
    Dá bharr seo, ní bheidh daoine eile in ann do chuid sonraí a fheiceáil go héasca.

en: Display SSL &Information
ga: Ta&ispeáin Eolas faoi SSL

en: C&onnect
ga: &Ceangail

en: The server failed the authenticity check (%1).
ga: Chlis an scrúdú fírinne ar theastas an fhreastalaí (%1).

en: Server Authentication
ga: Fíordheimhniú den Fhreastalaí

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ga: An bhfuil fonn ort glacadh leis an teastas seo go buan gan fiafraí?

en: A file or folder named %1 already exists.
ga: Tá comhad nó fillteán darb ainm %1 ann cheana.

en: You do not have permission to create that folder.
ga: Níl cead agat an fillteán sin a chruthú.

en: You did not select a file to delete.
ga: Níor roghnaigh tú comhad le scriosadh.

en: Nothing to Delete
ga: Faic le Scriosadh

en: You did not select a file to trash.
ga: Níor roghnaigh tú comhad le cur sa bhruscar.

en: Nothing to Trash
ga: Faic le Cur sa Bhruscar

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ga: Níl an fillteán sonraithe ann, nó ní féidir é a léamh.

en: Menu
ga: Roghchlár

en: Parent Folder
ga: Máthairfhillteán

en: Home Folder
ga: Fillteán Baile

en: Reload
ga: Athluchtaigh

en: New Folder...
ga: Fillteán Nua...

en: Move to Trash
ga: Cuir sa Bhruscar

en: Delete
ga: Scrios

en: Sorting
ga: Sórtáil

en: Descending
ga: Ag dul síos

en: Folders First
ga: Fillteáin ar dTús

en: Short View
ga: Amharc Gairid

en: Detailed View
ga: Amharc Mionsonraithe

en: Tree View
ga: Amharc Crainn

en: Detailed Tree View
ga: Amharc Mionsonraithe Crainn

en: Show Hidden Files
ga: Taispeáin Comhaid Fholaithe

en: Show Preview
ga: Taispeáin Réamhamharc

en: Properties
ga: Airíonna

en: Encoding:
ga: Ionchódú:

en: Open
ga: Oscail

en: Save As
ga: Sábháil Mar

en: All Supported Files
ga: Gach Comhad a dTacaítear Leis

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: Add Places Entry
ga: Cuir Iontráil Áiteanna Leis

en: Edit Places Entry
ga: Cuir Iontráil Áiteanna in Eagar

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
ga: <qt>Seo é an téacs a thaispeánfar sa phainéal Áiteanna.<br /><br />Ba chóir duit cur síos a dhéanamh air le focal nó dhó sa chaoi gur féidir leat cuimhniú cad é atá i gceist go díreach. Mura gcuireann tú lipéad air, cruthófar é ó URL na háite.</qt>

en: L&abel:
ga: Lipé&ad:

en: Enter descriptive label here
ga: Déan cur síos air anseo

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
ga: <qt>Seo á an suíomh a bhaineann leis an iontráil. Is féidir aon URL bailí a úsáid. Mar shampla:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Is féidir leat dul go dtí URL tríd an cnaipe in aice leis an mbosca eagarthóireachta a chliceáil.</qt>

en: &Location:
ga: &Suíomh:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
ga: <qt>Seo é an deilbhín a thaispeánfar sa phainéal Áiteanna.<br /><br />Cliceáil an cnaipe chun deilbhín difriúil a roghnú.</qt>

en: Choose an &icon:
ga: Roghnaigh de&ilbhín:

en: &Only show when using this application (%1)
ga: &Ná taispeáin ach nuair atá an feidhmchlár seo in úsáid (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
ga: <qt>Roghnaigh é seo más mian leat an iontráil seo a thaispeáint nuair a úsáidtear an feidhmchlár reatha amháin (%1).<br /><br />Mura roghnaíonn tú é seo, beidh an iontráil ar fáil i ngach feidhmchlár.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
ga: Baile

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ga: Líonra

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ga: Bruscar

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ga: Ní diosca é an gléas '%1' agus ní féidir é a dhíchur.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ga: Tharla earráid agus '%1' á rochtain; dúirt an córas: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ga: Tharla earráid agus '%1' á rochtain

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ga: Folmhaigh an Bruscar

en: &Show All Entries
ga: &Taispeáin Gach Iontráil

en: You can only select one file
ga: Ní féidir leat ach comhad amháin a roghnú

en: You can only select local files
ga: Ní féidir leat ach comhaid logánta a roghnú

en: Remote files not accepted
ga: Ní ghlactar le cianchomhaid

en: The file "%1" could not be found
ga: Níorbh fhéidir comhad "%1" a aimsiú

en: Cannot open file
ga: Ní féidir an comhad a oscailt

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun dul siar sa stair brabhsála.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun dul ar aghaidh sa stair brabhsála.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ga: Cliceáil an cnaipe seo chun inneachar an tsuímh reatha a athluchtú.

en: Click this button to create a new folder.
ga: Brúigh an cnaipe seo chun fillteán nua a chruthú.

en: Options
ga: Roghanna

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ga: Ai&nm:

en: This is the name to save the file as.
ga: Seo é ainm an chomhaid ina sábhálfar é.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ga: Seo é liosta na gcomhad le hoscailt. Is féidir níos mó ná comhad amháin a shonrú, i liosta dealaithe ag camóga.

en: This is the name of the file to open.
ga: Seo ainm an chomhaid atá le hoscailt.

[ctx: @title:window]
en: Places
ga: Áiteanna

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ga: Tá comhad "%1" ann cheana. An bhfuil fonn ort scríobh air?

en: Overwrite File?
ga: Forscríobh an Comhad?

en: You can only select local files.
ga: Ní féidir ach comhaid logánta a roghnú.

en: Remote Files Not Accepted
ga: Ní Ghlactar Le Cianchomhaid

en: *|All Folders
ga: *|Gach Fillteán

en: *|All Files
ga: *|Gach Comhad

en: &Open
ga: &Oscail

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ga: Roghnaigh iar&mhír an ainm comhaid go huathoibríoch (%1)

en: the extension <b>%1</b>
ga: an iarmhír: <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
ga: Roghnaigh iar&mhír an ainm comhaid go huathoibríoch

en: a suitable extension
ga: iarmhír oiriúnach

en: &Filter:
ga: &Scagaire:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
ga: <qt>Seo é an scagaire le cur i bhfeidhm ar an liosta comhad. Ní thaispeánfar comhaid nach bhfuil comhoiriúnach don scagaire.<p>Is féidir leat ceann de na scagairí réamhshocraithe a roghnú ón roghchlár anuas, nó scagaire saincheapta a iontráil go díreach sa réimse téacs.</p><p>Ceadaítear saoróga cosúil le * agus ?.</p></qt>

en: Sorry
ga: Tá brón orm

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ga: <qt>Níl creatchomhad <b>%1</b> ann.</qt>

en: Create link to URL
ga: Cruthaigh nasc le URL

en: Create New
ga: Cruthaigh Ceann Nua

en: Link to Device
ga: Nasc le Gléas

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ga: Fillteán Nua

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ga: Fillteán Nua

en: The desktop is offline
ga: Tá an deasc as líne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
ga: Cóipeáil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
ga: Greamaigh

en: Edit
ga: Eagar

en: Navigate
ga: Nascleanúint

en: Show Full Path
ga: Taispeáin an Chonair Iomlán

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ga: Tuilleadh

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ga: Gléasanna

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ga: Eile

en: Click to Edit Location
ga: Cliceáil chun an Suíomh a chur in eagar

en: You are not authorized to execute this file.
ga: Níl cead agat an comhad seo a rith.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ga: Níl cead agat feidhmchlár a roghnú chun an comhad seo a oscailt.

en: Launching %1
ga: %1 á thosú

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ga: Níl iontráil `Type=...' i gcomhad na hiontrála deisce %1.

en: Could not change permissions for
    %1
ga: Níorbh fhéidir ceadanna a athrú le haghaidh
    %1

en: Could not find program "mount"
ga: Níorbh fhéidir clár "mount" a aimsiú

en: Could not find program "umount"
ga: Níorbh fhéidir clár "umount" a aimsiú

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ga: Ní féidir comhad a chóipeáil ó %1 go %2. (Earráid: %3)

en: No media in device for %1
ga: Níl meáin sa ghléas le haghaidh %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
ga: Méid:

en: &Policy
ga: &Polasaí

en: &Management
ga: &Bainisteoireacht

en: D-Bus Communication Error
ga: Earráid Chumarsáide D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
ga: Ní féidir gach fianán a scriosadh mar a iarradh.

en: Unable to delete cookies as requested.
ga: Ní féidir fianáin a scriosadh mar a iarradh.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
ga: <h1>Bainisteoireacht na bhFianán: Cabhair Ghasta</h1>

en: Information Lookup Failure
ga: Theip ar Chuardach ar Eolas

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
ga: Ní féidir eolas a fháil faoina fianáin atá sábháilte ar do ríomhaire.

en: End of session
ga: Deireadh an tseisiúin

en: Yes
ga: Tá

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
ga: Cuardach

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
ga: Déan cuardach go hidirghníomhach ar fhearainn agus ar óstríomhairí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
ga: Suíomh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
ga: Ainm an Fhianáin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
ga: S&crios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
ga: Scrios Ui&le

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
ga: Cumraigh &Polasaí...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
ga: &Athluchtaigh Liosta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
ga: Mionsonraí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
ga: Ainm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
ga: Luach:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
ga: Fearann:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
ga: Conair:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
ga: Le síothlú:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
ga: Daingean:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ga: Athraigh Polasaí Fianán

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ga: Polasaí Nua Fianán

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ga: <qt>Tá polasaí ann cheana le haghaidh<center><b>%1</b></center>An bhfuil fonn ort an ceann nua a chur ina ionad?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ga: Polasaí Dúblach

en: Replace
ga: Ionadaigh

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
ga: Ní féidir dul i dteagmháil le seirbhís láimhseáil na bhfianán.
    Ní chuirfear do chuid athruithe i bhfeidhm go dtí go n-atosófar an tseirbhís.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    <p>Cumasaigh fianáin. De ghnáth, ba chóir duit fianáin a chumasú agus iad a chumrú a bheith in oiriúint do do riachtanais slándála.</p><p>
    Tabhair faoi deara nach mbeidh tú in ann suímh Ghréasáin áirithe a bhrabhsáil gan fianáin a bheith chumasaithe.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
ga: Cumasaigh na &fianáin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
ga: <qt>
    Diúltaigh fianáin "tríú páirtí". Fianáin a thagann as suíomh seachas an suíomh atá tú ag brabhsáil faoi láthair. Mar shampla, má thugann tú cuairt ar <b>www.foobar.com</b> agus an rogha seo cumasaithe, ní phróiseálfar ach fianáin a thagann as www.foobar.com de réir do shocruithe. Diúltófar fianáin ó aon suíomh eile. Laghdaíonn sé seo seansanna go mbeadh riarthóir suímh éigin in ann próifíl a thiomsú maidir le do bhrabhsáil laethúil.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
ga: &Glac fianáin ón fhreastalaí bunaidh amháin

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
ga: <p>
    Glac le fianáin a rachaidh as feidhm ag deireadh an tseisiúin reatha go huathoibríoch. Ní stóráiltear a leithéid fianáin ar do dhiosca crua nó ar mheán stórais eile. Ina áit sin, scriosfar iad nuair a dhúnfaidh tú na feidhmchláir atá ag baint úsáide astu (m.sh. do bhrabhsálaí).</p><p><u>NÓTA:</u> Má chuireann tú tic sa bhosca seo agus an chéad cheann eile, sáróidh sé an polasaí réamhshocraithe fianán in éineacht le haon pholasaithe atá agat do shuímh ar leith.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
ga: Glac le fianáin seisiúin go &huathoibríoch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    Socraigh conas a dhéileálfar le fianáin a fhaightear ó chianóstach: 
    <ul>
    <li><b>Fiafraigh díom</b>: fiafróidh KDE díot gach uair a dhéanann freastalaí iarracht ar fhianán a shocrú.</li>
    <li><b>Glac Leo</b>: glacfar gach fianán gan ceist a chur ort.</li>
    <li><b>Glac leo go dtí deireadh an tseisiúin</b>: glacfar gach fianán ach rachaidh siad as feidhm ag deireadh an tseisiúin.</li>
    <li><b>Diúltaigh</b>: diúltófar gach fianán.</li>
    </ul><p>
    <u>NÓTA:</u> Baineann polasaithe atá sainiúil d'fhearann (is féidir iad seo a shocrú thíos) an tosach den pholasaí réamhshocraithe i gcónaí.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
ga: Polasaí Réamhshocraithe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
ga: &Glac le gach fianán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
ga: Glac &leo go dtí deireadh an tseisiúin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
ga: Fia&fraigh díom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
ga: &Diúltaigh gach fianán

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
ga: <qt>
    Chun polasaí nua a chur leis, cliceáil an cnaipe <b>Cuir Leis...</b> agus tabhair uait an fhaisnéis a iarrann an bosca dialóige. Chun polasaí atá ann a athrú, cliceáil an cnaipe <b>Athraigh...</b> agus roghnaigh an polasaí ón bhosca dialóige. Cliceáil an cnaipe <b>Scrios</b> chun an polasaí roghnaithe a scriosadh; sa chás seo úsáidfear an polasaí réamhshocraithe le haghaidh an fhearainn seo. Scriosfar na polasaithe go léir atá sainiúil do shuímh má chliceálann tú <b>Scrios Uile</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
ga: Polasaí Suímh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
ga: Déan cuardach go hidirghníomhach ar fhearainn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
ga: <qt>
    Liosta de shuímh a bhfuil polasaí fianáin ar leith acu. Úsáidfear na polasaithe seo in ionad an pholasaí réamhshocraithe le haghaidh na suíomh seo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
ga: Fearann

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
ga: Polasaí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
ga: &Nua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
ga: Athr&aigh...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
ga: Glac Leo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
ga: Diúltaigh

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
ga: Fiafraigh díom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ga: <qt>
    Iontráil óstríomhaire nó fearann ar chóir an polasaí seo a chur i bhfeidhm air, m.sh. <b>www.kde.org</b> nó <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
ga: Ainm an tsuímh:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
ga: <qt>
    Roghnaigh an polasaí atá uait:
    <ul>
    <li><b>Glac Leo</b> - Ceadaigh don suíomh seo fianáin a shocrú</li>
    <li><b>Glac leo go dtí deireadh an tseisiúin</b> - Ceadaigh don suíomh seo fianáin a shocrú ach rachaidh siad as feidhm ag deireadh an tseisiúin.</li>
    <li><b>Diúltaigh</b> - Diúltaigh don suíomh seo fianáin a shocrú</li>
    <li><b>Fiafraigh díom</b> - Fiafraigh díom nuair a fhaighim fianán ón suíomh seo</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
ga: Polasaí:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
ga: Glac leo go dtí deireadh an tseisiúin

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ga: Ní mór duit gach feidhmchlár beo a atosú chun na hathruithe seo a chur i bhfeidhm.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ga: Theip ar Nuashonrú

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ga: Ní mór duit KDE a atosú chun na hathruithe seo a chur i bhfeidhm.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
ga: Díchumasaigh FTP éighníomhach

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
ga: Nuair atá ceangal éighníomhach FTP agat, bunaíonn an cliant an ceangal leis an bhfreastalaí agus ní a mhalairt sa chaoi nach gcuireann balla dóiteáin bac ar an gceangal; cé go bhfuil seans ann nach dtacaíonn seanfhreastalaithe le FTP Éighníomhach.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
ga: Marcáil comhaid nach bhfuil ach páirt uasluchtaithe

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
ga: Le linn uasluchtaithe, úsáidfear iarmhír ".part" ar chomhad. Cuirfear an fíorainm ar ais nuair a bheidh an t-uasluchtú críochnaithe.

en: Timeout Values
ga: Teorainneacha Ama

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
ga[0]: Anseo is féidir leat teorainneacha ama a shocrú. Ba chóir duit iad a mhionathrú má tá ceangal líonra an-mhall agat. Is é 1 soicind an luach uasta a cheadaítear.
ga[1]: Anseo is féidir leat teorainneacha ama a shocrú. Ba chóir duit iad a mhionathrú má tá ceangal líonra an-mhall agat. Is é %1 shoicind an luach uasta a cheadaítear.
ga[2]: Anseo is féidir leat teorainneacha ama a shocrú. Ba chóir duit iad a mhionathrú má tá ceangal líonra an-mhall agat. Is é %1 shoicind an luach uasta a cheadaítear.
ga[3]: Anseo is féidir leat teorainneacha ama a shocrú. Ba chóir duit iad a mhionathrú má tá ceangal líonra an-mhall agat. Is é %1 soicind an luach uasta a cheadaítear.
ga[4]: Anseo is féidir leat teorainneacha ama a shocrú. Ba chóir duit iad a mhionathrú má tá ceangal líonra an-mhall agat. Is é %1 soicind an luach uasta a cheadaítear.

en:  second |  seconds
ga[0]:  soicind
ga[1]:  shoicind
ga[2]:  shoicind
ga[3]:  soicind
ga[4]:  soicind

en: Soc&ket read:
ga: Léamh soi&céid:

en: Pro&xy connect:
ga: Ceangal seachfh&reastalaí:

en: Server co&nnect:
ga: Ceangal &freastalaí:

en: &Server response:
ga: Freagra frea&stalaí:

en: Mark &partially uploaded files
ga: &Marcáil comhaid nach bhfuil ach páirt uasluchtaithe

en: FTP Options
ga: Roghanna FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
ga: Cumasaigh an &mód éighníomhach (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
ga: Cumasaigh an mód "éighníomhach" FTP. Tá an mód seo de dhíth chun FTP a chur ar siúl taobh thiar de bhalla dóiteáin.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
ga: <p>Marcáil comhaid FTP nach bhfuil ach páirt uasluchtaithe.</p><p>Leis an rogha seo, cuirfear iarmhír ".part" le comhaid uasluchtaithe nach bhfuil críochnaithe fós. Bainfear an iarmhír seo de nuair a bheidh an t-aistriú críochnaithe.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
ga: <h1>Sainroghanna Líonra</h1>Anseo is féidir feidhmchláir KDE a bhaineann úsáid as an Idirlíon agus ceangail líonra a chumrú. Má théann cumarsáid líonra thar am nó má bhaineann tú úsáid as móideim chun ceangal leis an Idirlíon, b'fhéidir gur chóir duit na socruithe seo a choigeartú.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
ga: <h1>Seachfhreastalaí</h1><p>Is éard atá i seachfhreastalaí ná ríomhchlár idirmheánach a luíonn idir do ríomhaire agus an tIdirlíon agus a sholáthraíonn seirbhísí mar shampla leathanaigh Ghréasáin a chur i dtaisce agus/nó scagadh.</p><p>Le seachfhreastalaí a bhfuil taisce aige, beidh rochtain níos tapúla agat ar shuímh a ndearna tú cuairt orthu cheana trí ábhar na leathanach seo a chur sa taisce.  Le seachfhreastalaí a dhéanann scagadh, is féidir cosc a chur ar fhógraí, dramhphost, nó aon rud eile is mian leat cosc a chur air.</p><p><u>Nóta:</u> Soláthraíonn seachfhreastalaithe áirithe na seirbhísí seo araon.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
ga: <qt>
    Cumraíocht an tseachfhreastalaí.
    <p>
    Is éard atá i seachfhreastalaí ná ríomhaire idirmheánach a luíonn idir do ríomhaire agus an tIdirlíon agus a sholáthraíonn seirbhísí mar shampla leathanaigh Ghréasáin a chur i dtaisce agus/nó scagadh. Le seachfhreastalaí a bhfuil taisce aige, beidh rochtain níos tapúla agat ar shuímh a ndearna tú cuairt orthu cheana trí ábhar na leathanach seo a chur sa taisce.  Le seachfhreastalaí a dhéanann scagadh, is féidir cosc a chur ar fhógraí, dramhphost, nó aon rud eile is mian leat cosc a chur air.
    <p>
    Mura bhfuil tú cinnte an dteastaíonn seachfhreastalaí uait chun ceangal a bhunú leis an Idirlíon, téigh i gcomhairle le riarthóir do chórais, nó ceadaigh lámhleabhar cumraíochta ó do sholáthraí seirbhísí Idirlín.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
ga: Déan ceangal díreach leis an Idirlíon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
ga: Gan Seachfhreastalaí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
ga: Braith cumraíocht an tseachfhreastalaí go huathoibríoch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
ga: Úsáid an script seachfhreastalaí roghnaithe chun socruithe an tseachfhreastalaí a chumrú.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
ga: Úsáid URL chumraíocht an tseachfhreastalaí:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
ga: Iontráil seoladh script chumraíocht an tseachfhreastalaí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
ga: Úsáid cumraíocht seachfhreastalaí an chórais

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
ga: <qt>Déan iarracht ar ainmneacha a aimsiú ar na hathróga timpeallachta a úsáidtear chun seachfhreastalaí an chórais a shocrú.<p> Déanann an ghné seo cuardach ar ainmneacha coitianta mar shampla HTTP_PROXY, FTP_PROXY agus NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
ga: Braith go h&Uathoibríoch

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    Iontráil ainm na hathróige timpeallachta, m.sh. <b>HTTP_PROXY</b>, a úsáidtear chun seoladh an tseachfhreastalaí HTTP a stóráil.<p>
    Nó, b'fhéidir leat an cnaipe <b>"Braith go hUathoibríoch"</b> a chliceáil chun déanamh amach cad é an luach ar an athróg seo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    Iontráil ainm na hathróige timpeallachta, m.sh. <b>HTTPS_PROXY</b>, a úsáidtear chun seoladh an tseachfhreastalaí HTTPS a stóráil.<p>
    Nó, b'fhéidir leat an cnaipe <b>"Braith go hUathoibríoch"</b> a chliceáil chun déanamh amach cad é an luach ar an athróg seo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
ga: Seachfhreastalaí SSL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    Iontráil ainm na hathróige timpeallachta, m.sh. <b>FTP_PROXY</b>, a úsáidtear chun seoladh an tseachfhreastalaí FTP a stóráil.<p>
    Nó, b'fhéidir leat an cnaipe <b>"Braith go hUathoibríoch"</b> a chliceáil chun déanamh amach cad é an luach ar an athróg seo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
ga: Seachfhreastalaí FTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ga: <qt>
    Cuir isteach ainm na hathróige timpeallachta, m.sh. <b>SOCKS_PROXY</b>, a úsáidtear chun seoladh an tseachfhreastalaí SOCKS a stóráil.<p>
    Nó, b'fhéidir leat an cnaipe <b>"Braith go hUathoibríoch"</b> a chliceáil chun déanamh amach cad é an luach ar an athróg seo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
ga: Seachfhreastalaí SOCKS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
ga: <qt>
    Iontráil ainm na hathróige timpeallachta, m.sh. <b>NO_PROXY</b>, a úsáidtear chun seoltaí nár mhaith leat seachfhreastalaí a úsáid leo a stóráil.<p>
    Nó, b'fhéidir leat an cnaipe <b>"Braith go hUathoibríoch"</b> a chliceáil chun déanamh amach cad é an luach ar an athróg seo.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
ga: Eisceachtaí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
ga: Taispeáin &luach na n-athróg timpeallachta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
ga: Cuir faisnéis chumraíochta an tseachfhreastalaí isteach de láimh.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
ga: Socraigh cumraíocht an tseachfhreastalaí de láimh:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ga: Cuir seoladh an tseachfhreastalaí HTTP isteach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
ga: Cuir isteach uimhir phoirt an tseachfhreastalaí HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
ga: Ú&sáid an seachfhreastalaí seo do gach prótacal

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ga: Cuir seoladh an tseachfhreastalaí HTTPS isteach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
ga: Cuir isteach uimhir phoirt an tseachfhreastalaí HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
ga: Cuir seoladh an tseachfhreastalaí FTP isteach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
ga: Cuir isteach uimhir phoirt an tseachfhreastalaí FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
ga: Cuir seoladh an tseachfhreastalaí SOCKS isteach.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
ga: Cuir isteach uimhir phoirt an tseachfhreastalaí SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
ga: Úsáid socruithe an tseachfhreastalaí le haghaidh seoltaí sa liosta Eisceachtaí amháin

en: These settings apply to network browsing only.
ga: Cuirfear na socruithe seo i bhfeidhm le linn bhrabhsáil an líonra amháin.

en: Default user name:
ga: Ainm úsáideora réamhshocraithe:

en: Default password:
ga: Focal faire réamhshocraithe:

en: File Changed
ga: Comhad Athraithe

en: Upload
ga: Uasluchtaigh

en: Do Not Upload
ga: Ná hUasluchtaigh

en: The URL %1
    is malformed
ga: Tá URL %1
    míchumtha

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
ga: Ní cheadaítear URL %1
    cianda in éineacht leis an rogha --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
ga: Athraíodh an comhad sealadach
    (mar dhea) %1.
    An bhfuil fonn ort é a scriosadh fós?

en: Do Not Delete
ga: Ná Scrios

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
ga: Athraíodh an comhad
    %1.
    An bhfuil fonn ort na hathruithe a uasluchtú?

en: Command to execute
ga: Ordú le rith

en: Opening connection to host %1
ga: Ag dul i dteagmháil le hóstríomhaire %1

en: Connected to host %1
ga: Ceangailte le hóstríomhaire %1

en: Sending login information
ga: Eolas logála isteach á sheoladh

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ga: Is gá ainm úsáideora agus focal faire a sholáthar chun an suíomh seo a rochtain.

en: Site:
ga: Suíomh:

en: Login OK
ga: Logáil Isteach OK

en: Could not login to %1.
ga: Níorbh fhéidir logáil ann go %1

en: Proxy:
ga: Seachfhreastalaí:

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ga: luachanna airíonna a fháil|/|$[properties attempting-to 'luachanna airíonna á bhfáil'
                 unable-to 'luachanna airíonna a fháil'
    ]

[ctx: request type]
en: set property values
ga: luachanna airíonna a shocrú|/|$[properties attempting-to 'luachanna airíonna á socrú'
                 unable-to 'luachanna airíonna a shocrú'
    ]

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ga: an fillteán iarrtha a chruthú|/|$[properties attempting-to 'an fillteán iarrtha á chruthú'
                 unable-to 'an fillteán iarrtha a chruthú'
    ]

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ga: an comhad nó fillteán sonraithe a chóipeáil|/|$[properties attempting-to 'an comhad nó fillteán sonraithe á chóipeáil'
                 unable-to 'an comhad nó fillteán sonraithe a chóipeáil'
    ]

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ga: an comhad nó fillteán sonraithe a bhogadh|/|$[properties attempting-to 'an comhad nó fillteán sonraithe á bhogadh'
                 unable-to 'an comhad nó fillteán sonraithe a bhogadh'
    ]

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ga: an fillteán sonraithe a chuardach|/|$[properties attempting-to 'an fillteán sonraithe á chuardach'
                 unable-to 'an fillteán sonraithe a chuardach'
    ]

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ga: an comhad nó fillteán sonraithe a chur faoi ghlas|/|$[properties attempting-to 'an comhad nó fillteán sonraithe á chur faoi ghlas'
                 unable-to 'an comhad nó fillteán sonraithe a chur faoi ghlas'
    ]

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ga: an glas ar an gcomhad nó bhfillteán sonraithe a oscailt|/|$[properties attempting-to 'an glas ar an gcomhad nó bhfillteán sonraithe á oscailt'
                 unable-to 'an glas ar an gcomhad nó bhfillteán sonraithe a oscailt'
    ]

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ga: an comhad nó an fillteán sonraithe a scriosadh|/|$[properties attempting-to 'an comhad nó an fillteán sonraithe á scriosadh'
                 unable-to 'an comhad nó an fillteán sonraithe a scriosadh'
    ]

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ga: cumas an fhreastalaí a fháil amach|/|$[properties attempting-to 'cumas an fhreastalaí á fháil amach'
                 unable-to 'cumas an fhreastalaí a fháil amach'
    ]

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ga: inneachar an comhad nó fillteán sonraithe a fháil|/|$[properties attempting-to 'inneachar an comhad nó fillteán sonraithe á fháil'
                 unable-to 'inneachar an comhad nó fillteán sonraithe a fháil'
    ]

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ga: Tharla earráid gan súil léi (%1) nuair a bhíothas ag iarraidh %2.|/|Tharla earráid gan súil léi (%1) agus $[attempting-to %2].

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ga: Ní thacaíonn an freastalaí leis an bprótacal WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ga: Tharla earráid nuair a bhíothas ag iarraidh %1, %2.  Achoimre thíos.|/|Tharla earráid agus $[attempting-to %1], %2.  Achoimre thíos.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ga: Rochtain diúltaithe nuair a bhíothas ag iarraidh %1.|/|Rochtain diúltaithe agus $[attempting-to %1].

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ga: Ní féidir %1 toisc go bhfuil an acmhainn faoi ghlas.|/|Ní féidir $[unable-to %1] toisc go bhfuil an acmhainn faoi ghlas.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ga: Ní féidir %1 toisc nach nglacann an freastalaí sprice leis an gcomhad nó leis an bhfillteán.|/|Ní féidir $[unable-to %1] toisc nach nglacann an freastalaí sprice leis an gcomhad nó leis an bhfillteán.

en: The resource cannot be deleted.
ga: Ní féidir an acmhainn a scriosadh.

[ctx: request type]
en: upload %1
ga: %1 a uasluchtú|/|$[properties attempting-to %1' á uasluchtú'
                 unable-to %1' a uasluchtú'
    ]

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ga: Tharla earráid gan súil léi (%1) nuair a bhíothas ag iarraidh %2.|/|Tharla earráid gan súil léi (%1) agus $[attempting-to %2].

en: Sending data to %1
ga: Sonraí á seoladh chuig %1

en: Retrieving %1 from %2...
ga: %1 á fháil ó %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ga: <b>%1</b> ag <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
ga: Theip ar Fhíordheimhniú.

en: Authorization failed.
ga: Theip ar údarú.

en: Unknown Authorization method.
ga: Modh anaithnid údaraithe.

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
ga[0]: <p>Fuair tú fianán amháin ó <br/><b>%2%3</b><br/>An bhfuil fonn ort glacadh leis an bhfianán seo nó á a dhiúltú?</p>
ga[1]: <p>Fuair tú %1 fhianán ó <br/><b>%2%3</b><br/>An bhfuil fonn ort glacadh leis na fianáin seo nó iad a dhiúltú?</p>
ga[2]: <p>Fuair tú %1 fhianán ó <br/><b>%2%3</b><br/>An bhfuil fonn ort glacadh leis na fianáin seo nó iad a dhiúltú?</p>
ga[3]: <p>Fuair tú %1 fhianán ó <br/><b>%2%3</b><br/>An bhfuil fonn ort glacadh leis na fianáin seo nó iad a dhiúltú?</p>
ga[4]: <p>Fuair tú %1 fhianán ó <br/><b>%2%3</b><br/>An bhfuil fonn ort glacadh leis na fianáin seo nó iad a dhiúltú?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
ga:  [Trasfhearann]

en: See or modify the cookie information
ga: Iniúch nó athraigh faisnéis an fhianáin

en: &Accept
ga: G&lac Leis

en: &Reject
ga: &Diúltaigh

en: Apply Choice To
ga: Cuir Rogha i bhFeidhm Ar

en: &Only this cookie
ga: An fianán seo &amháin

en: &Only these cookies
ga: Na fianáin seo &amháin

en: All cookies from this do&main
ga: Gach fia&nán ón fhearann seo

en: All &cookies
ga: Ga&ch Fianán

en: Cookie Details
ga: Mionsonraí an Fhianáin

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ga: &Ar Aghaidh >>

en: Show details of the next cookie
ga: Taispeáin mionsonraí an chéad fhianáin eile

en: Could not find a usable proxy configuration script
ga: Níorbh fhéidir script chumraíochta an tseachfhreastalaí atá inúsáidte a aimsiú

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ga: Níorbh fhéidir script chumraíochta an tseachfhreastalaí a íosluchtú:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
ga: Níorbh fhéidir script chumraíochta an tseachfhreastalaí a íosluchtú

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
ga: Níorbh fhéidir 'FindProxyForURL' nó 'FindProxyForURLEx' a aimsiú

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ga: Níl cead agat prótacal %1 a rochtain.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
ga: Sc&rios

en: Blocked request.
ga: Iarratas a gcuireadh cosc air.

en: Unknown HTTP verb.
ga: Briathar anaithnid HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
ga: Gnáthainm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
ga: Acme Tta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ga: Eagras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ga: Rannóg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ga: Tír:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
ga: Ceanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
ga: Stát:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
ga: Québec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ga: Cathair:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
ga: Ríomh

en: Do not ask again
ga: Ná fiafraigh díom arís

en: Creating directory
ga: Comhadlann á cruthú

en: Moving
ga: Bogadh

en: Deleting
ga: Scriosadh

en: Und&o
ga: &Cealaigh

en: Und&o: Copy
ga: &Cealaigh: Cóipeáil

en: Und&o: Link
ga: &Cealaigh: Nasc

en: Und&o: Move
ga: &Cealaigh: Bogadh

en: Und&o: Rename
ga: &Cealaigh: Athainmniú

en: Und&o: Trash
ga: &Cealaigh: Cur sa Bhruscar

en: Und&o: Create Folder
ga: &Cealaigh: Fillteán a Chruthú

en: Und&o: Create File
ga: &Cealaigh: Comhad a Chruthú

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ga: Cóipeáladh comhad %1 ó %2, ach de réir cosúlachta mionathraíodh é ó shin ag %3.
    Má chealaíonn tú an chóipeáil, scriosfar an comhad agus caillfidh tú gach mionathrú.
    An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat %4 a scriosadh?

en: Undo File Copy Confirmation
ga: Deimhniú: Cealaigh Cóipeáil an Chomhaid

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ga: Folmhaigh an Bruscar

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ga: Tá teastas SSL an chomhghleacaí truaillithe.

en: Edit ACL Entry
ga: Cuir Iontráil ACL in Eagar

en: Entry Type
ga: Cineál na hIontrála

en: Default for new files in this folder
ga: Réamhshocrú do chomhaid nua san fhillteán seo

en: Owner
ga: Úinéir

en: Owning Group
ga: Grúpa an Chomhaid

en: Others
ga: Eile

en: Mask
ga: Masc

en: Named user
ga: Úsáideoir ainmnithe

en: Named group
ga: Grúpa ainmnithe

en: User:
ga: Úsáideoir:

en: Group:
ga: Grúpa:

en: Type
ga: Cineál

en: Name
ga: Ainm

[ctx: read permission]
en: r
ga: l

[ctx: write permission]
en: w
ga: s

[ctx: execute permission]
en: x
ga: r

en: Effective
ga: Éifeachtach

en: Updating System Configuration
ga: Cumraíocht an chórais á nuashonrú

en: Updating system configuration.
ga: Cumraíocht an chórais á nuashonrú.

en: Mount
ga: Feistigh

en: Unmount
ga: Dífheistigh

[ctx: @title:column]
en: Name
ga: Ainm

[ctx: @title:column]
en: Size
ga: Méid

[ctx: @title:column]
en: Date
ga: Dáta

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ga: Ceadanna

[ctx: @title:column]
en: Owner
ga: Úinéir

[ctx: @title:column]
en: Group
ga: Grúpa

[ctx: @title:column]
en: Type
ga: Cineál

en: Open &with %1
ga: Oscail &le %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ga: Gníomh&artha

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
ga: &Oscail Le...

en: &Open with %1
ga: &Oscail le %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ga: &Oscail Le

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ga[0]: 1 mhír
ga[1]: %1 mhír
ga[2]: %1 mhír
ga[3]: %1 mír
ga[4]: %1 mír

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ga: Anaithnid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
ga: Stad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ga: Cineál:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
ga: Suíomh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
ga: Dírithe ar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
ga: Athraithe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
ga: Cruthaithe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
ga: Rochtain:

en: Known Applications
ga: Feidhmchláir Aitheanta

en: Open With
ga: Oscail Le

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ga: <qt>Roghnaigh an ríomhchlár is mian leat a úsáid chun <b>%1</b> a oscailt. Mura bhfuil an ríomhchlár sa liosta, cuir an t-ainm isteach nó cliceáil an cnaipe 'Brabhsáil'.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ga: Roghnaigh ainm an chláir lena n-osclófar na comhaid roghnaithe.

en: Choose Application
ga: Roghnaigh Feidhmchlár

en: Choose Application for %1
ga: Roghnaigh Feidhmchlár le haghaidh %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ga: <qt>Roghnaigh an ríomhchlár is mian leat a úsáid chun comhaid den chineál seo a oscailt: <b>%1</b>. Mura bhfuil sé sa liosta, cuir an t-ainm isteach nó cliceáil an cnaipe 'Brabhsáil'.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ga: <qt>Roghnaigh ríomhchlár. Mura bhfuil an ceann atá uait sa liosta, cuir an t-ainm isteach nó cliceáil an cnaipe 'Brabhsáil'.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ga: Tar éis an ordaithe, tig leat athróga áirithe a úsáid, agus cuirfear na luachanna oiriúnacha ina n-ionad nuair a chuirfidh tú an ríomhchlár i bhfeidhm:
    %f - ainm comhaid amháin
    %F - liosta comhad; le feidhmchláir ar féidir leo níos mó ná comhad amháin a oscailt
    %u - URL amháin
    %U - liosta URLanna
    %d - comhadlann ina bhfuil an comhad le hoscailt
    %D - liosta comhadlann
    %i - deilbhín
    %m - deilbhín beag
    %c - nóta

en: Run in &terminal
ga: Rith i d&teirminéal

en: &Do not close when command exits
ga: Ná &dún nuair a stopann an t-ordú

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ga: Níorbh fhéidir ainm an chláir inrite a fháil ó '%1'. Cuir ainm bailí isteach.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
ga: Teirminéal

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
ga: Úsáideoir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
ga: Ainm úsáideora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ga: &Cur Síos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ga: Nóta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ga: &Brabhsáil...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
ga: &Conair oibre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ga: &Cineálacha comhaid a dtacaítear leo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ga: Cineál MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ga: Cur Síos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
ga: Cuir Leis...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
ga: Bain

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
ga: Cliceáil anseo chun an tslí a ritheann an feidhmchlár seo a athrú, chun aiseolas a thosú, chun roghanna D-Bus a athrú, nó chun an feidhmchlár a rith mar úsáideoir eile.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ga: Ro&ghanna Casta

en: Properties for %1
ga: Airíonna do %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ga[0]: Airíonna do mhír amháin
ga[1]: Airíonna do %1 mhír roghnaithe
ga[2]: Airíonna do %1 mhír roghnaithe
ga[3]: Airíonna do %1 mír roghnaithe
ga[4]: Airíonna do %1 mír roghnaithe

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
ga: &Ginearálta

en: Refresh
ga: Athnuaigh

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ga: %1 saor as %2 (%3% in úsáid)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ga: Á Ríomh... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
ga[0]: 1 chomhad
ga[1]: 2 chomhad
ga[2]: %1 chomhad
ga[3]: %1 gcomhad
ga[4]: %1 comhad

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ga[0]: 1 fhofhillteán
ga[1]: 2 fhofhillteán
ga[2]: %1 fhofhillteán
ga[3]: %1 bhfofhillteán
ga[4]: %1 fofhillteán

en: The new file name is empty.
ga: Is folamh é an t-ainm comhaid nua.

en: Can View & Modify Content
ga: Ábhar Infheicthe agus Inathraithe

en: Can View/Read & Modify/Write
ga: Infheicthe/Inléite agus Inathraithe/Inscríofa

en: &Permissions
ga: &Ceadanna

en: Access Permissions
ga: Ceadanna Rochtana

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ga[0]: Is nasc é an comhad seo agus níl ceadanna aige.
ga[1]: Tá gach comhad ina nasc agus nach bhfuil ceadanna acu.
ga[2]: Tá gach comhad ina nasc agus nach bhfuil ceadanna acu.
ga[3]: Tá gach comhad ina nasc agus nach bhfuil ceadanna acu.
ga[4]: Tá gach comhad ina nasc agus nach bhfuil ceadanna acu.

en: Only the owner can change permissions.
ga: Is féidir leis an úinéir amháin ceadanna a athrú.

en: O&wner:
ga: Úi&néir:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ga: Sonraigh na gníomhartha atá ceadaithe don úinéir.

en: Gro&up:
ga: &Grúpa:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ga: Sonraigh na gníomhartha atá ceadaithe do bhaill an ghrúpa.

en: O&thers:
ga: &Eile:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ga: Sonraigh na gníomhartha atá ceadaithe do gach duine eile.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ga: Is féidi&r leis an úinéir amháin fillteán a athainmniú nó a inneachar a scriosadh

en: Is &executable
ga: &Inrite

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ga: Cumasaigh an rogha seo chun an comhad a mharcáil mar inrite. Ní dhéantar é seo ach ar ríomhchláir agus ar scripteanna. Tá gá leis más mian leat iad a rith.

en: A&dvanced Permissions
ga: C&eadanna Casta

en: Ownership
ga: Úinéireacht

en: User:
ga: Úsáideoir:

en: Group:
ga: Grúpa:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ga: Cuir na hathruithe i bhfeidhm ar gach fofhillteán agus ar a n-inneachar

en: Advanced Permissions
ga: Ceadanna Casta

en: Class
ga: Aicme

en: Show
    Entries
ga: Taispeáin
    Iontrálacha

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ga: Ceadaíonn an bratach seo inneachar an fhillteáin a bheith léite.

en: Read
ga: Léigh

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ga: Ceadaíonn an bratach Inléite inneachar an chomhaid a bheith léite.

en: Write
    Entries
ga: Scríobh
    Iontrálacha

en: Write
ga: Scríobh

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ga: Ceadaíonn an bhratach 'Inscríofa' inneachar an chomhaid a bheith athraithe.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ga: Téigh Isteach

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ga: Ceadaíonn an bhratach seo dul isteach san fhillteán.

en: Exec
ga: Rith

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ga: Ceadaíonn an bhratach seo an comhad a rith mar ríomhchlár.

en: Special
ga: Speisialta

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ga: Bratach speisialta. Bailí don fhillteán iomlán. Tig leat brí bheacht na brataí a fheiceáil sa cholún ar thaobh na láimhe dheise.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ga: Bratach speisialta. Tig leat brí bheacht na brataí a fheiceáil sa cholún ar thaobh na láimhe dheise.

en: User
ga: Úsáideoir

en: Group
ga: Grúpa

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ga: Leis an mbratach seo, beidh úinéir an fhillteáin ina (h)úinéir ar gach comhad nua.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ga: Má tá an comhad seo inrite agus má tá an bhratach socraithe, beidh sé rite le ceadanna an úinéara.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ga: Leis an mbratach seo, úsáidfear grúpa an fhillteáin mar ghrúpa gach comhaid nua.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ga: Má tá an comhad seo inrite agus má tá an bhratach socraithe, beidh sé rite le ceadanna an ghrúpa.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ga: Má tá an bhratach 'Greamaitheach' socraithe ar fhillteán, is é an t-úinéir agus an forúsáideoir amháin atá ábalta comhaid a scriosadh nó a athainmniú. Gan an bhratach seo, tá gach duine a bhfuil cead scríofa ar an bhfillteán aige in ann na rudaí seo a dhéanamh.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ga: Déantar neamhaird den bhratach 'Greamaitheach' ar Linux, ach baintear úsáid aisti ar chórais áirithe

en: Set UID
ga: Socraigh Aitheantas an Úsáideora

en: Set GID
ga: Socraigh Aitheantas an Ghrúpa

[ctx: File permission]
en: Sticky
ga: Greamaitheach

en: Link
ga: Nasc

en: Varying (No Change)
ga: Athraitheach (Gan Athrú)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ga[0]: Úsáideann an comhad seo ardcheadanna.
ga[1]: Úsáideann na comhaid seo ardcheadanna.
ga[2]: Úsáideann na comhaid seo ardcheadanna.
ga[3]: Úsáideann na comhaid seo ardcheadanna.
ga[4]: Úsáideann na comhaid seo ardcheadanna.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ga[0]: Úsáideann an fillteán seo ardcheadanna.
ga[1]: Úsáideann na fillteáin seo ardcheadanna.
ga[2]: Úsáideann na fillteáin seo ardcheadanna.
ga[3]: Úsáideann na fillteáin seo ardcheadanna.
ga[4]: Úsáideann na fillteáin seo ardcheadanna.

en: These files use advanced permissions.
ga: Úsáideann na comhaid seo ardcheadanna.

en: &Application
ga: &Feidhmchlár

en: Select one or more file types to add:
ga: Roghnaigh cineál nó cineálacha comhaid le cur leis:

en: Only executables on local file systems are supported.
ga: Tacaítear le comhaid inrite ar chórais comhad logánta amháin.

en: Advanced Options for %1
ga: Ardroghanna le haghaidh %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ga: <qt>Ní féidir an t-ordú roghnaithe a rith. Níl comhad nó fillteán <b>%1</b> ann.</qt>

en: KDE SSL Information
ga: Eolas faoi SSL KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ga: Faighteoir

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ga: Eisitheoir

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ga[0]: ag úsáid %1 ghiotán
ga[1]: ag úsáid %1 ghiotán
ga[2]: ag úsáid %1 ghiotán
ga[3]: ag úsáid %1 ngiotán
ga[4]: ag úsáid %1 giotán

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ga[0]: as eochair %1 ghiotán
ga[1]: as eochair %1 ghiotán
ga[2]: as eochair %1 ghiotán
ga[3]: as eochair %1 ngiotán
ga[4]: as eochair %1 giotán

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ga: Níl, bhí earráidí ann:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ga: Tá, Iontaofa

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ga: %1 go %2

en: Open file dialog
ga: Oscail dialóg chomhaid

en: Filename for clipboard content:
ga: Ainm comhaid d'inneachar na gearrthaisce:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ga: Athraíodh an ghearrthaisce ó rinne tú greamú: níl an fhormáid roghnaithe sonraí oiriúnach a thuilleadh. Déan cóip eile den rud ba mhian leat a ghreamú.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ga[0]: &Greamaigh Comhad
ga[1]: &Greamaigh 2 Chomhad
ga[2]: &Greamaigh %1 Chomhad
ga[3]: &Greamaigh %1 gComhad
ga[4]: &Greamaigh %1 Comhad

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ga[0]: &Greamaigh URL
ga[1]: &Greamaigh 2 URL
ga[2]: &Greamaigh %1 URL
ga[3]: &Greamaigh %1 URL
ga[4]: &Greamaigh %1 URL

en: &Paste Clipboard Contents
ga: &Greamaigh Inneachar na Gearrthaisce

en: Data format:
ga: Formáid na sonraí:

en: Appl&y to All
ga: Cuir i bhfeidhm &ar gach rud

en: &Rename
ga: &Athainmnigh

en: Suggest New &Name
ga: Mol Ainm &Nua

en: &Skip
ga: &Ná bac leis

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ga: Ná déan cóip de agus ná bog an fillteán seo; téigh ar aghaidh go dtí an chéad mhír eile

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ga: Ná déan cóip de agus ná bog an comhad seo; téigh ar aghaidh go dtí an chéad mhír eile

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ga: &Scríobh I

en: &Resume
ga: &Lean ar aghaidh

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ga: Scríobhfadh an gníomh seo '%1' air féin.
    Iontráil ainm nua ar an gcomhad:

en: C&ontinue
ga: &Lean ar aghaidh

en: This action will overwrite the destination.
ga: Forscríobhfaidh an gníomh seo an comhad sprice.

en: Source
ga: Comhad Foinse

en: Destination
ga: Comhad Sprice

en: An older item named '%1' already exists.
ga: Tá mír níos sine darb ainm '%1' ann cheana.

en: A similar file named '%1' already exists.
ga: Tá comhad cosúil leis seo darb ainm %1 ann cheana.

en: A more recent item named '%1' already exists.
ga: Tá mír níos nuaí darb ainm '%1' ann cheana.

en: Rename:
ga: Athainmnigh:

en: Information
ga: Eolas

en: Retry
ga: Atriail

en: Skip
ga: Ná bac leis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
ga: [glas fraincín]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ga: Seoladh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ga: Seoladh IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ga: Criptiú:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ga: Mionsonraí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
ga: Leagan SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
ga: Slabhra teastas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
ga: Iontaofa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ga: Bailí ó:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ga: Sraithuimhir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
ga: Achoimre MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
ga: Achoimre SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ga: Níor sheol an cianfhreastalaí aon teastais SSL.
    Ní féidir aitheantas an óstríomhaire a fhíorú. Á thobscor.

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ga: Tosóidh sé seo an ríomhchlár:

en: If you do not trust this program, click Cancel
ga: Mura bhfuil muinín agat as an ríomhchlár seo, cliceáil 'Cealaigh'
