kcmkio - en to gl translation catalogue (1329 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
gl: Non se puido modificar a pertenza do ficheiro %1.

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
gl: Non se puido modificar a pertenza do ficheiro <filename>%1</filename>. Non ten os permisos necesarios para facer o cambio neste ficheiro.

en: Unable to create KIO worker: %1
gl: Non se pode crear o traballador de KIO: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
gl: Non se puido crear a ligazón simbólica «%1».
    O sistema de ficheiros de destino (%2) non permite ligazóns simbólicas.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
gl: Non se puido crear «%1».
    O sistema de ficheiros de destino (%2) non permite os seguintes caracteres en nomes de cartafoles: %3
    Seleccionar «Substituír» substituirá os caracteres non válidos (no nome do cartafol de destino) por unha barra baixa («_»).

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
gl: Non se puido crear «%1».
    O sistema de ficheiros de destino (%2) non permite os seguintes caracteres en nomes de ficheiros: %3
    Seleccionar «Substituír» substituirá os caracteres non válidos (no nome do ficheiro de destino) por unha barra baixa («_»).

en: Folder Already Exists
gl: O cartafol xa existe

en: File Already Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Already Exists as Folder
gl: Xa existe como un cartafol

en: Trash
gl: Lixo

en: No Exec field in %1
gl: Non hai campo «Exec» en %1

en: Could not find the program '%1'
gl: Non se puido atopar o programa «%1»

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
gl: O programa «%1» atopouse en «%2» pero fáltanlle permisos de execución.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
gl: Ao programa «%1» fáltanlle permisos de execución.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
gl: Erro de sintaxe na orde %1 de %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
gl: O terminal %1 non se atopou ao intentar executar %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
gl: Erro de sintaxe na orde %1 ao intentar executar %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
gl[0]: 1 día %2
gl[1]: %1 días %2

en: %1 Item | %1 Items
gl[0]: %1 elemento
gl[1]: %1 elementos

en: 1 Folder | %1 Folders
gl[0]: 1 cartafol
gl[1]: %1 cartafoles

en: 1 File | %1 Files
gl[0]: 1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

[ctx: @title job]
en: Moving
gl: Estase a mover

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
gl: Orixe

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
gl: Destino

[ctx: @title job]
en: Renaming
gl: Cambiando de nome

[ctx: @title job]
en: Copying
gl: Copiando

[ctx: @title job]
en: Creating directory
gl: Creando un directorio

en: Directory
gl: Directorio

[ctx: @title job]
en: Deleting
gl: Estase a eliminar

en: File
gl: Ficheiro

[ctx: @title job]
en: Examining
gl: Estase a examinar

[ctx: @title job]
en: Transferring
gl: Estase a transferir

[ctx: @title job]
en: Mounting
gl: Estase a montar

en: Device
gl: Dispositivo

en: Mountpoint
gl: Punto de montaxe

[ctx: @title job]
en: Unmounting
gl: Estase a desmontar

en: Change Attribute
gl: Cambiar o atributo

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para cambiar atributos do ficheiro. Quere continuar?

en: Copy Files
gl: Copiar os ficheiros

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para completar a operación de copia. Quere continuar?

en: Delete Files
gl: Eliminar os ficheiros

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para completar a operación de eliminación. Porén, facelo podería danar o sistema. Quere continuar?

en: Create Folder
gl: Crear o cartafol

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para crear o cartafol. Quere continuar?

en: Move Items
gl: Mover os elementos

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para completar a operación de movemento. Quere continuar?

en: Rename
gl: Cambiar de nome

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para completar o cambio de nome. Quere continuar?

en: Create Symlink
gl: Crear unha ligazón simbólica

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para crear unha ligazón simbólica. Quere continuar?

en: Transfer data
gl: Transferir os datos.

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
gl: Requírense privilexios de root para completar a transferencia de datos. Quere continuar?

en: Could not read %1.
gl: Non se puido ler %1.

en: Could not write to %1.
gl: Non se puido escribir en %1.

en: Could not start process %1.
gl: Non se puido iniciar o proceso %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
gl: Produciuse un erro interno
    Envíe un informe do fallo completo desde https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
gl: O formato do URL %1 é incorrecto.

en: The protocol %1 is not supported.
gl: O protocolo %1 non está admitido.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
gl: O protocolo %1 é só un protocolo de filtrado.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
gl: %1 é un cartafol, pero agardábase un ficheiro.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
gl: %1 é un ficheiro, pero agardábase un cartafol.

en: The file or folder %1 does not exist.
gl: O ficheiro ou cartafol %1 non existe.

en: A file named %1 already exists.
gl: Xa existe un ficheiro chamado %1.

en: A folder named %1 already exists.
gl: Xa existe un cartafol chamado %1.

en: No hostname specified.
gl: Non se especificou ningún servidor.

en: Unknown host %1
gl: O servidor %1 é descoñecido

en: Access denied to %1.
gl: Acceso denegado a %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
gl: Acceso denegado.
    Non se puido escribir en %1.

en: Could not enter folder %1.
gl: Non se puido entrar no cartafol %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
gl: O protocolo %1 non incorpora un servizo de cartafoles.

en: Found a cyclic link in %1.
gl: Atopouse unha ligazón cíclica en %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
gl: Atopouse unha ligazón cíclica ao copiar %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
gl: Non se puido crear o socket para acceder a %1.

en: Could not connect to host %1.
gl: Non se puido conectar co servidor %1.

en: Connection to host %1 is broken.
gl: A conexión co servidor %1 está rota.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
gl: O protocolo %1 non é un protocolo de filtrado.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
gl: Non se puido montar o dispositivo.
    O erro do que se informa foi:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
gl: Non se puido desmontar o dispositivo.
    O erro do que se informa foi:
    %1

en: Could not read file %1.
gl: Non se puido ler o ficheiro %1.

en: Could not write to file %1.
gl: Non se puido escribir no ficheiro %1.

en: Could not bind %1.
gl: Non se puido asociar %1.

en: Could not listen %1.
gl: Non se puido escoitar %1.

en: Could not accept %1.
gl: Non se puido aceptar %1.

en: Could not access %1.
gl: Non se puido acceder a %1.

en: Could not terminate listing %1.
gl: Non se puido terminar de listar %1.

en: Could not make folder %1.
gl: Non se puido crear o cartafol %1.

en: Could not remove folder %1.
gl: Non se puido retirar o cartafol %1.

en: Could not resume file %1.
gl: Non se puido continuar o ficheiro %1.

en: Could not rename file %1.
gl: Non se puido cambiar de nome o ficheiro %1.

en: Could not change permissions for %1.
gl: Non se puideron cambiar os permisos de %1.

en: Could not change ownership for %1.
gl: Non se puido cambiar a pertenza de %1.

en: Could not delete file %1.
gl: Non se puido eliminar o ficheiro %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
gl: O proceso para o protocolo %1 morreu inesperadamente.

en: Error. Out of memory.
    %1
gl: Ocorreu un erro. Esgotouse a memoria.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
gl: O servidor proxy é descoñecido
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
gl: A autorización fallou, non se admite a autenticación %1

en: User canceled action
    %1
gl: O usuario cancelou a acción
    %1

en: Internal error in server
    %1
gl: Produciuse un erro interno no servidor
    %1

en: Timeout on server
    %1
gl: Esgotouse o tempo no servidor
    %1

en: Unknown error
    %1
gl: Erro descoñecido
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
gl: Interrupción descoñecida
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
gl: Non se puido eliminar o ficheiro orixinal %1.
    Revise os permisos.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
gl: Non se puido eliminar o ficheiro parcial %1.
    Revise os permisos.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
gl: Non se puido cambiar de nome o ficheiro orixinal %1.
    Revise os permisos.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
gl: Non se puido cambiar de nome o ficheiro parcial %1.
    Revise os permisos.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
gl: Non se puido crear a ligazón simbólica %1.
    Revise os permisos.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
gl: Non se poden crear ligazóns simbólicas en %1.
    O sistema de ficheiros de destino non permite ligazóns simbólicas.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
gl: Non hai espazo de abondo no disco para escribir %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
gl: A orixe e o destino son o mesmo ficheiro.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
gl: O servidor require %1, pero non está dispoñíbel.

en: Access to restricted port in POST denied.
gl: Denegouse o acceso no POST a un porto restrinxido.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
gl: A información requirida de tamaño do contido non se forneceu para a operación de POST.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
gl: Non se pode soltar un ficheiro ou cartafol sobre si mesmo.

en: A folder cannot be moved into itself
gl: Non se pode mover un ficheiro ou cartafol sobre si mesmo.

en: Communication with the local password server failed
gl: Fallou a comunicación co servidor local de contrasinais

en: Unable to create KIO worker. %1
gl: Non se pode crear o traballador de KIO. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
gl: Non se pode transferir <filename>%1</filename> porque é demasiado grande. O sistema de ficheiros de destino só admite ficheiros de ata 4 GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
gl: O aumento de privilexios non é necesario
    porque a persoa usuaria actual é dona de «%1».
    Inténteo de novo tras cambiar os permisos.

en: File is too large to be trashed.
gl: O ficheiro é grande de máis para botar no lixo.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
gl: Código de erro %1 descoñecido
    %2
    Por favor, envíe un informe do fallo en https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: <b>Technical reason</b>:
gl: <b>Motivo técnico</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
gl: <b>Detalles do pedido</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
gl: <li>Protocolo: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
gl: <li>Data e hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
gl: <li>Información adicional: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
gl: <b>Posíbeis motivos</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
gl: <b>Posíbeis solucións</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
gl: (descoñecido)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
gl: Contacte co sistema de asistencia informática axeitado, sexa o administrador do sistema ou un grupo de asistencia técnica, para máis axuda.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
gl: Contacte co administrador do servidor para máis axuda.

en: Check your access permissions on this resource.
gl: Comprobe os permisos de acceso a este recurso.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
gl: Os seus permisos de acceso poden non axeitarse para realizar a operación pedida neste recurso.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
gl: Poida que o ficheiro estea a usarse (e polo tanto estaría trancado) por outro usuario ou aplicación.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
gl: Comprobe que ningunha outra aplicación ou usuario estea a usar o ficheiro ou trancase o ficheiro.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
gl: Aínda que é improbábel, poida que se producise un erro de soporte físico.

en: You may have encountered a bug in the program.
gl: Poida que atopase un fallo no programa.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
gl: Isto posibelmente se deba a un fallo no programa. Por favor, intente enviar un informe do fallo completo como se describe en baixo.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
gl: Actualice o software para a última versión. A distribución debera fornecer ferramentas para actualizar o software.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
gl: Se todo o demais falla, pense en axudarlle ao equipo de KDE ou ao mantedor deste software enviándolle un bo informe do fallo. Se o software o fornece un terceiro, contacte con el directamente. Polo demais, primeiro mire a ver se outra persoa xa informou do mesmo fallo facendo unha busca na <a href="https://bugs.kde.org/">web de informe de fallo de KDE</a>. Senón, tome nota dos detalles indicados enriba, e inclúaos no seu informe de fallo, xunto co resto de detalles que considere relevantes.

en: There may have been a problem with your network connection.
gl: Puidera ser que xurdise un problema coa conexión de rede.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
gl: Puidera ser que xurdise un problema coa configuración da rede. Se accedeu recentemente a Internet sen problemas, isto é improbábel.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
gl: Puidera ser que xurdise un problema nalgún punto da ruta pola rede entre o servidor e este computador.

en: Try again, either now or at a later time.
gl: Probe de novo, sexa agora ou máis tarde.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
gl: Ocorreu un erro do protocolo ou unha incompatibilidade.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
gl: Asegúrese de que este recurso exista, e inténteo de novo.

en: The specified resource may not exist.
gl: O recurso especificado non existe.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
gl: Comprobe que inseriu o lugar correcto e inténteo de novo.

en: Check your network connection status.
gl: Comprobe o estado a súa conexión de rede.

en: Cannot Open Resource For Reading
gl: Non se pode abrir o recurso para lectura

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
gl: Isto significa que non se puido obter o contido do ficheiro ou cartafol que pediu, <strong>%1</strong>, xa que non se puido obter acceso de lectura.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
gl: Non ten permisos para ler o ficheiro nin abrir o cartafol.

en: Cannot Open Resource For Writing
gl: Non se pode abrir o recurso para escribir nel

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
gl: Isto significa que non se puido escribir no ficheiro <strong>%1</strong>, xa que non se puido obter acceso de escrita.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
gl: Non se pode iniciar o proceso que o protocolo %1 necesita

en: Unable to Launch Process
gl: Non se pode iniciar o proceso

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
gl: Non se puido atopar ou iniciar o programa no seu computador que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong>. Polo xeral isto é debido a motivos técnicos.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
gl: O programa que fornece compatibilidade con este protocolo pode que non se actualizase a última vez que actualizou KDE. Isto pode facer que o programa sexa incompatíbel coa versión actual e polo tanto non inicie.

en: Internal Error
gl: Erro interno

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
gl: O programa do seu computador que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro interno.

en: Improperly Formatted URL
gl: URL formatado incorrectamente

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non estaba correctamente formatado. O formato dun URL polo xeral é:<blockquote><strong>protocolo://usuario:contrasinal@www.exemplo.org:porto/cartafol/ficheiro.extensión?pesquis=valor</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
gl: Protocolo %1 non permitido

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
gl: O protocolo <strong>%1</strong> Non se admite polos programas de KDE que ten instalados neste computador.

en: The requested protocol may not be supported.
gl: O protocolo pedido pode non estar admitido.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
gl: As versións do protocolo %1 admitidas por este computador e polo servidor poden sen incompatíbeis.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
gl: Pode buscar en Internet un complemento de software (chamado «traballador de KIO») compatíbel con este protocolo. Os lugares onde buscar inclúen <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
gl: O URL non se refire a un recurso.

en: Protocol is a Filter Protocol
gl: O protocolo é un protocolo de filtrado

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non se refire a un recurso específico.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
gl: KDE é capaz de comunicarse mediante un protocolo dentro doutro; o protocolo especificado é só para usarse nesas situacións, porén este non é un deses casos. Este é un evento raro, e probabelmente indique un erro de programación.

en: Unsupported Action: %1
gl: Acción non permitida: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
gl: A acción requirida Non se admite polo programa de KDE que realiza o protocolo <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
gl: Este erro depende moito do programa de KDE. A información adicional debería darlle máis información da que está dispoñíbel para a arquitectura de entrada/saída de KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
gl: Intento de atopar outro xeito de acadar o mesmo resultado.

en: File Expected
gl: Agardábase un ficheiro

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
gl: O pedido agardaba un ficheiro, no canto atopouse o cartafol <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
gl: Isto pode ser un erro no lado servidor.

en: Folder Expected
gl: Agardábase un cartafol

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
gl: O pedido agardaba un cartafol, no canto atopouse o ficheiro <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
gl: O ficheiro ou cartafol non existe

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
gl: O ficheiro ou cartafol indicado, <strong>%1</strong>, non existe.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
gl: Non se puido crear o ficheiro pedido porque xa existe un ficheiro co mesmo nome.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
gl: Probe primeiro a quitar do medio o ficheiro actual, entón probe de novo.

en: Delete the current file and try again.
gl: Elimine o ficheiro actual e probe de novo.

en: Choose an alternate filename for the new file.
gl: Escolla outro nome para o novo ficheiro.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
gl: Non se puido crear o cartafol pedido porque xa existe un co mesmo nome.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
gl: Probe primeiro a quitar do medio o cartafol actual, entón probe de novo.

en: Delete the current folder and try again.
gl: Elimine o cartafol actual e probe de novo.

en: Choose an alternate name for the new folder.
gl: Escolla outro nome para o novo cartafol.

en: Unknown Host
gl: Servidor descoñecido

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
gl: Un erro de servidor descoñecido indica que non se puido atopar en Internet o servidor co nome pedido, <strong>%1</strong>.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
gl: O nome que escribiu, %1, pode non existir: puidera estar mal escrito.

en: Access Denied
gl: Acceso denegado

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
gl: Negouse o acceso ao recurso especificado, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
gl: Ou indicou detalles incorrectos para a autenticación, ou non indicou ningún detalle.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
gl: Poida que a súa conta non teña permisos para acceder ao recurso especificado.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
gl: Intente de novo o pedido e garanta que os datos de autenticación son inseridos correctamente.

en: Write Access Denied
gl: Negouse o acceso de escritura

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
gl: Isto significa que se rexeitou un intento de escribir no ficheiro <strong>%1</strong>.

en: Unable to Enter Folder
gl: Non se pode entrar no cartafol

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
gl: Isto significa que se rexeitou un intento de entrar no cartafol solicitado, <strong>%1</strong>.

en: Folder Listing Unavailable
gl: Non é posíbel listar os contidos do cartafol

en: Protocol %1 is not a Filesystem
gl: O protocolo %1 non é un sistema de ficheiros

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
gl: Isto significa que se fixo un pedido que require determinar os contidos do cartafol, e o programa de KDE que permite utilizar este protocolo non pode facelo.

en: Cyclic Link Detected
gl: Detectouse unha ligazón cíclica

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
gl: Os ambientes UNIX polo xeral permiten ligar un ficheiro ou cartafol con outro nome e/ou lugar. KDE detectou unha ligazón ou serie de ligazóns que xeran un ciclo infinito, é dicir, o ficheiro ligouse consigo mesmo (posibelmente con outras ligazóns polo medio).

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
gl: Elimine unha parte do ciclo para rachar o ciclo infinito, e inténteo de novo.

en: Request Aborted By User
gl: Pedido interrompido polo usuario

en: The request was not completed because it was aborted.
gl: O pedido non se completou porque se interrompeu.

en: Retry the request.
gl: Intentar de novo o pedido.

en: Cyclic Link Detected During Copy
gl: Detectouse un ciclo infinito durante a copia

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
gl: Os ambientes UNIX polo xeral permiten ligar un ficheiro ou cartafol con outro nome ou lugar. Durante a operación de copia que pediu, KDE detectou unha ligazón ou serie de ligazóns que xeran un ciclo infinito, é dicir, o ficheiro ligouse consigo mesmo (posibelmente con outras ligazóns no medio).

en: Could Not Create Network Connection
gl: Non se puido crear a conexión de rede

en: Could Not Create Socket
gl: Non se puido crear o socket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
gl: Este é un erro bastante técnico causado porque non se puido crear un dispositivo requirido para as comunicacións pola rede (un socket).

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
gl: Poida que a conexión de rede estea incorrectamente configurada, ou que a interface de rede non estea activada.

en: Connection to Server Refused
gl: Rexeitouse a conexión co servidor

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
gl: O servidor <strong>%1</strong> negouse a permitir que este computador estabelecese unha conexión.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
gl: O servidor, aínda que está conectado a Internet, pode non estar configurado para admitir pedidos.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
gl: O servidor, aínda que está conectado a Internet, pode non estar a executar o servizo pedido (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
gl: Pode que interviñese unha devasa (un dispositivo que restrinxe os pedidos a Internet), que protexendo a súa rede ou a rede do servidor, evitase este pedido.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
gl: A conexión co servidor pechouse inesperadamente

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
gl: Aínda que se estabeleceu unha conexión con <strong>%1</strong>, pechouse nun punto inesperado da comunicación.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
gl: Ocorreu un erro de protocolo, que fixo que o servidor pechase a conexión como resposta ao erro.

en: URL Resource Invalid
gl: O recurso do URL é incorrecto

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
gl: O protocolo %1 non é un protocolo de filtrado

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
gl: O <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que inseriu non se refería a un mecanismo correcto para acceder ao recurso específico, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
gl: KDE é capaz de comunicarse mediante un protocolo cun protocolo. Este pedido especificou que un protocolo fose usado deste xeito, porén este protocolo non é capaz de tal cousa. Este é un evento raro, e probabelmente indique un erro de programación.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
gl: Non se pode inicializar o dispositivo de entrada/saída

en: Could Not Mount Device
gl: Non se puido montar o dispositivo

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
gl: Non se puido inicializar («montar») o dispositivo que pediu. O erro informado foi: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
gl: O dispositivo pode non estar preparado, por exemplo quizais non haxa disco nun dispositivo extraíbel (p.ex., unidade de CD sen CD-ROM), ou no caso dun dispositivo periférico/portátil, poida que non estea correctamente conectado.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
gl: Poida que non teña permisos para inicializar («montar») o dispositivo. En sistemas UNIX, normalmente requírense privilexios de administrador para inicializar un dispositivo.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
gl: Comprobe que o dispositivo estea preparado; as unidades extraíbeis deben conter medios, e os dispositivos portátiles deben estar conectados e acendidos; e inténteo de novo.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
gl: Non se pode desmontar o dispositivo de entrada/saída

en: Could Not Unmount Device
gl: Non se puido desmontar o dispositivo

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
gl: Non se puido desmontar o dispositivo. O erro informado foi: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
gl: Poida que o dispositivo estea atarefado, é dicir, en uso por outra aplicación ou usuario. Cousas como ter unha xanela de navegador aberta nun lugar deste dispositivo pode facer que o dispositivo siga a usarse.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
gl: Poida que non teña permisos para desmontar o dispositivo. Nos sistemas UNIX, polo xeral precísanse privilexios de administrados para desmontar un dispositivo.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
gl: Comprobe que ningunha aplicación estea a acceder ao dispositivo, e inténteo de novo.

en: Cannot Read From Resource
gl: Non se pode ler do recurso

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
gl: Isto significa que foi posíbel abrir o recurso <strong>%1</strong>, pero produciuse un erro ao ler os seus contidos.

en: You may not have permissions to read from the resource.
gl: Poida que non teña permisos para ler no recurso.

en: Cannot Write to Resource
gl: Non se pode escribir non recurso

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
gl: Isto significa que foi posíbel abrir o recurso <strong>%1</strong>, pero produciuse un erro ao escribir nel.

en: You may not have permissions to write to the resource.
gl: Poida que non teña permisos para escribir no recurso.

en: Could Not Listen for Network Connections
gl: Non se puideron escoitar as conexións de rede

en: Could Not Bind
gl: Non se puido asociar

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
gl: Este é un erro bastante técnico causado porque non se puido facer que un dispositivo requirido para as comunicacións pola rede (un socket) escoitase as conexións de rede entrantes.

en: Could Not Listen
gl: Non se puido escoitar

en: Could Not Accept Network Connection
gl: Non se puideron aceptar conexións de rede

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
gl: Este é un erro bastante técnico no cal se produciu un erro ao intentar aceptar unha conexión de rede entrante.

en: You may not have permissions to accept the connection.
gl: Poida que non teña permisos para aceptar a conexión.

en: Could Not Login: %1
gl: Non se puido acceder: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
gl: Fallou un intento de acceder para realizar a operación pedida.

en: Could Not Determine Resource Status
gl: Non se puido determinar o estado do recurso

en: Could Not Stat Resource
gl: Non se puido coñecer o estado do recurso

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
gl: Fallou un intento de determinar información sobre o estado do recurso <strong>%1</strong>, como o nome, tipo, tamaño etc.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
gl: O recurso indicado pode non existir ou non ser accesíbel.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
gl: Non se puido cancelar o listar

en: FIXME: Document this
gl: FIXME: Documente isto

en: Could Not Create Folder
gl: Non se puido crear o cartafol

en: An attempt to create the requested folder failed.
gl: O intento de crear o cartafol pedido fallou.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
gl: Non existe o lugar onde se debía crear o cartafol.

en: Could Not Remove Folder
gl: Non se puido retirar o cartafol

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
gl: O intento de retirar o cartafol especificado, <strong>%1</strong>, fallou.

en: The specified folder may not exist.
gl: Poida que non exista o cartafol especificado.

en: The specified folder may not be empty.
gl: Poida que o cartafol especificado non estea baleiro.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
gl: Asegúrese de que o cartafol existe e estea baleiro, e inténteo de novo.

en: Could Not Resume File Transfer
gl: Non se puido continuar a transferencia de ficheiro

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
gl: O pedido especificado requiría que a transferencia do ficheiro <strong>%1</strong> fose continuada nun certo punto. Isto non era posíbel.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
gl: Poida que o protocolo, ou o servidor, non permitan a continuación de ficheiros.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
gl: Inténteo de novo sen probar a continuar a transferencia.

en: Could Not Rename Resource
gl: Non se puido cambiar de nome o recurso

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: O intento de cambiar de nome o recurso especificado, <strong>%1</strong>, fallou.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
gl: Non se puideron alterar os permisos do recurso

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: O intento de alterar os permisos do recurso especificado, <strong>%1</strong>, fallou.

en: Could Not Change Ownership of Resource
gl: Non se puido cambiar a pertenza do recurso

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: O intento de cambiar a pertenza do recurso indicado, <strong>%1</strong>, fallou.

en: Could Not Delete Resource
gl: Non se puido eliminar o recurso

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
gl: O intento de eliminar o recurso especificado, <strong>%1</strong>, fallou.

en: Unexpected Program Termination
gl: Terminación inesperada do programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
gl: O programa do seu computador que fornece o acceso ao protocolo <strong>%1</strong> terminou inesperadamente.

en: Out of Memory
gl: Memoria esgotada

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
gl: O programa do seu computador que fornece o acceso ao protocolo <strong>%1</strong> non puido obter a memoria que require para continuar.

en: Unknown Proxy Host
gl: Servidor proxy descoñecido

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
gl: Atopouse un erro de Servidor Descoñecido ao obter información sobre o servidor proxy especificado, <strong>%1</strong>. O erro de servidor descoñecido indica que non se puido atopar en Internet o nome requirido.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
gl: Quizais ocorrese un problema coa súa configuración de rede, especificamente co nome do seu servidor proxy. Se accedeu recentemente a Internet sen problemas, isto é moi improbábel.

en: Double-check your proxy settings and try again.
gl: Comprobe a súa configuración do proxy e inténteo de novo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
gl: Fallou a autenticación: O método %1 Non se admite

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
gl: Aínda que fornecese os datos correctos para a autenticación, esta fallou porque o método que o servidor está a usar Non se admite polo programa de KDE que realiza o protocolo %1.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
gl: Rexistre un fallo en <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> para informar ao equipo de KDE do método de autenticación non permitido.

en: Request Aborted
gl: Pedido interrompido

en: Internal Error in Server
gl: Erro interno no servidor

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
gl: O programa no servidor que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro interno: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
gl: Isto probabelmente o cause un fallo no programa do servidor. Por favor, envíe un informe do fallo como se detalla en baixo.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
gl: Contacte co administrador do servidor para avisalo do problema.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
gl: Se sabe quen son os autores do software do servidor, envíelles o informe do fallo directamente a eles.

en: Timeout Error
gl: Erro de tempo esgotado

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
gl: Aínda que se estabeleceu contacto co servidor, non se recibiu unha resposta dentro do tempo reservado para o pedido como segue: <ul><li>Tempo límite para estabelecer unha conexión: %1 segundos</li> <li>Tempo límite para recibir unha resposta: %2 segundos</li> <li>Tempo límite para acceder ao servidor proxy: %3 segundos</li></ul> Lembre que pode alterar estes tempos límite na «Configuración do sistema de KDE», en «Configuración da Rede → Preferencias da conexión».

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
gl: O servidor estaba ocupado de máis respondendo outros pedidos para poder responderlle ao seu.

en: Unknown Error
gl: Erro descoñecido

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
gl: O programa do seu computador que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dun erro descoñecido: %2.

en: Unknown Interruption
gl: Interrupción descoñecida

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
gl: O programa no seu computador que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong> informou dunha interrupción dun tipo descoñecido: %2.

en: Could Not Delete Original File
gl: Non se puido eliminar o ficheiro orixinal

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
gl: A operación pedida requiría da eliminación do ficheiro orixinal, posibelmente tras unha operación de mover. Non se puido mover o ficheiro orixinal, <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Temporary File
gl: Non se puido eliminar o ficheiro temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
gl: A operación pedida requiría da creación dun ficheiro temporal no que gardar o novo ficheiro mentres se descargaba. Non se puido eliminar este ficheiro temporal, <strong>%1</strong>.

en: Could Not Rename Original File
gl: Non se puido cambiar de nome o ficheiro orixinal

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
gl: A operación pedida requiría cambiar de nome o ficheiro orixinal, <strong>%1</strong>, porén non se puido cambiar de nome.

en: Could Not Rename Temporary File
gl: Non se puido cambiar de nome o ficheiro temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
gl: A operación pedida requiría da creación dun ficheiro temporal <strong>%1</strong>, porén, non se puido crear.

en: Could Not Create Link
gl: Non se puido crear unha ligazón

en: Could Not Create Symbolic Link
gl: Non se puido crear unha ligazón simbólica

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
gl: Non se puido crear a ligazón simbólica %1 que pediu.

en: No Content
gl: Sen contidos

en: Disk Full
gl: Disco cheo

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
gl: Non se puido escribir o ficheiro requirido <strong>%1</strong> porque non hai espazo no disco.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
gl: Libere espazo de abondo no disco (1) eliminando ficheiros temporais non desexados; (2) arquivando ficheiros en medios de almacenaxe extraíbeis como CD-R; ou (3) obteña máis capacidade de almacenaxe.

en: Source and Destination Files Identical
gl: Os ficheiros de orixe e destino son idénticos

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
gl: Non se puido completar a operación porque os ficheiros de orixe e de destino son o mesmo ficheiro.

en: Choose a different filename for the destination file.
gl: Escolla outro nome para o ficheiro de destino.

en: File or Folder dropped onto itself
gl: Soltou o ficheiro ou cartafol sobre si mesmo.

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
gl: Non se puido completar a operación porque os ficheiros ou cartafoles de orixe e de destino son o mesmo.

en: Drop the item into a different file or folder.
gl: Solte o elemento sobre un ficheiro ou cartafol distinto.

en: Folder moved into itself
gl: O cartafol moveuse sobre si mesmo

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
gl: Non se puido completar a operación porque a orixe non pode moverse dentro de si mesma.

en: Move the item into a different folder.
gl: Mova o elemento a un cartafol distinto.

en: Could not communicate with password server
gl: Non se puido comunicar co servidor de contrasinais

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
gl: Non se puido completar a operación porque non se puido contactar co servizo para solicitar contrasinais (kpasswdserver).

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
gl: Probe a reiniciar a sesión, ou busque no historial erros de kiod.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
gl: Non se pode iniciar o protocolo %1

en: Unable to Create KIO Worker
gl: Non se pode crear o traballador de KIO

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
gl: Non se puido iniciar o traballador de KIO que fornece acceso ao protocolo <strong>%1</strong>. Polo xeral isto é debido a motivos técnicos.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
gl: klauncher non puido atopar ou iniciar o complemento que fornece o protocolo. Isto pode deberse a que teña instalada unha versión vella do complemento.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
gl: Non se pode transferir <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
gl: O ficheiro <filename>%1</filename> non se pode transferir porque o sistema de ficheiros de destino non permite ficheiros tan longos

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
gl: Formatar de novo a unidade de destino para usar un sistema de ficheiros que permita ficheiros dese tamaño.

en: Undocumented Error
gl: Erro non documentado

en: (Symbolic Link to %1)
gl: (Ligazón simbólica con %1)

en: (%1, Link to %2)
gl: (%1, ligazón para %2)

en:  (Points to %1)
gl:  (Apunta a %1)

en: Malformed URL
    %1
gl: O URL está mal escrito:
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
gl: Non se pode determinar o tipo de ficheiro de %1

en: Unknown protocol '%1'.
gl: Non se coñece o protocolo «%1».

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
gl: Non se pode atopar o traballador de KIO para o protocolo «%1».

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
gl: Non se pode crear un socket para iniciar un traballador de KIO para o protocolo «%1».

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
gl: Non se pode atopar o executábel «kioslave5» en «%1».

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite abrir de conexións co protocolo %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite o peche de conexións co protocolo %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
gl: Non se admite o acceso a ficheiros co protocolo %1.

en: Writing to %1 is not supported.
gl: Non se admite a escritura en %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
gl: Non hai accións especiais dispoñíbeis para o protocolo %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
gl: Non se admite listar cartafoles co protocolo %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
gl: Non se admite a obtención de datos de %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
gl: Non se admite a obtención de información do tipo mime desde %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
gl: Non se admite cambiar de nome nin mover ficheiros dentro de %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a creación de ligazóns simbólicas co protocolo %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
gl: Non se admite o copiado de ficheiros dentro de %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
gl: Non se admite eliminar ficheiros de %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a creación de cartafoles co protocolo %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite o cambio dos atributos dos ficheiros co protocolo %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
gl: O protocolo %1 non permite cambiar a pertenza de ficheiros.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
gl: Non se admite o uso de sub-URL con %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
gl: Non se admiten as obtencións múltiplas co protocolo %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
gl: Non se admite a abertura de ficheiros co protocolo %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
gl: O protocolo %1 non permite a acción %2.

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: &Details
gl: &Detalles

en: &Forever
gl: Para &sempre

en: C&ontinue Loading
gl: Continuar a &cargar

en: Co&ntinue
gl: &Continuar

en: &Current Session only
gl: Só nesta &sesión

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
gl: Está a piques de abandonar o modo seguro. As transmisións deixarán de estar cifradas.
    Isto significa que outra persoa podería observar os datos en tránsito.

en: Security Information
gl: Información de seguranza

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
gl: %1: Fallou a negociación SSL.

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
gl: Está a piques de entrar no modo seguro. Cifraranse todas as transmisións a non ser que se insira o contrario.
    Isto significa que ningunha outra persoa poderá observar facilmente os datos transferidos.

en: Display SSL &Information
gl: Ver a &información de SSL

en: C&onnect
gl: &Conectar

en: The server failed the authenticity check (%1).
gl: O servidor fallou a comprobación de autenticidade (%1).

en: Server Authentication
gl: Autenticación do servidor

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
gl: Desexa aceptar este certificado para sempre sen que se lle volva preguntar?

en: A file or folder named %1 already exists.
gl: Xa existe un ficheiro ou cartafol chamado %1.

en: You do not have permission to create that folder.
gl: Non ten permisos para crear ese cartafol.

en: You did not select a file to delete.
gl: Non escolleu un ficheiro para eliminar.

en: Nothing to Delete
gl: Non hai nada para eliminar

en: You did not select a file to trash.
gl: Non escolleu un ficheiro para botar no lixo.

en: Nothing to Trash
gl: Non hai nada para botar no lixo

en: The specified folder does not exist or was not readable.
gl: O cartafol especificado non existe ou non é lexíbel.

en: Menu
gl: Menú

en: Parent Folder
gl: Cartafol superior

[ctx: @info]
en: Go back
gl: Retroceder

[ctx: @info]
en: Go forward
gl: Avanzar

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: New Folder...
gl: Novo cartafol…

en: Move to Trash
gl: Botar no lixo

en: Delete
gl: Eliminar

en: Sorting
gl: Ordenación

en: Sort by Name
gl: Ordenar polo nome

en: Sort by Size
gl: Ordenar polo tamaño

en: Sort by Date
gl: Ordenar pola data

en: Sort by Type
gl: Ordenar por tipo

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Folders First
gl: Os cartafoles primeiro

en: Hidden Files Last
gl: Ficheiros agochados ao final

en: Icons View
gl: Vista de iconas

en: Compact View
gl: Vista compacta

en: Details View
gl: Vista detallada

en: Icon Position
gl: Posición das iconas

en: Next to File Name
gl: Xunto ao nome do ficheiro

en: Above File Name
gl: Sobre o nome do ficheiro

en: Short View
gl: Vista abreviada

en: Detailed View
gl: Vista detallada

en: Tree View
gl: Vista en árbore

en: Detailed Tree View
gl: Vista en árbore detallada

en: Allow Expansion in Details View
gl: Permite expandir na vista detallada

en: Show Hidden Files
gl: Mostrar os ficheiros agochados

en: Show Preview Panel
gl: Mostrar o panel de vista previa

en: Show Preview
gl: Mostrar a vista previa

en: Open Containing Folder
gl: Abrir o cartafol contedor

en: Properties
gl: Propiedades

en: &View Mode
gl: Modo da &vista

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
gl: De novo a vello

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
gl: De vello a novo

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
gl: De grande a pequeno

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
gl: De pequeno a grande

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Open
gl: Abrir

en: Save As
gl: Gardar como

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
gl: Copiar en

[ctx: @title:menu]
en: Move To
gl: Mover a

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
gl: Cartafol raíz

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
gl: Examinar…

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
gl: Copiar aquí

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
gl: Mover aquí

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
gl: *|Todos os ficheiros

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros admitidos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Add Places Entry
gl: Engadir a entrada a Lugares

en: Edit Places Entry
gl: Editar a entrada en Lugares

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
gl: <qt>Este é o texto que aparecerá no panel de Lugares.<br /><br />A etiqueta debería consistir nunha ou dúas palabras que o axuden a lembrar aquilo a que se refire esta entrada. Se non insire unha etiqueta, obterase do URL do lugar.</qt>

en: L&abel:
gl: &Etiqueta:

en: Enter descriptive label here
gl: Insira unha etiqueta descritiva

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
gl: <qt>Este é o lugar asociado coa entrada. Pode usar calquera URL correcto. Por exemplo:<br /><br />%1<br/>http://www.kde.org<br/>ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Se preme o botón xunto á caixa de edición de texto poderá navegar ata un URL axeitado.</qt>

en: &Location:
gl: &Lugar:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
gl: <qt>Esta é a icona que aparecerá no panel de Lugares.<br /><br />Prema o botón para escoller unha icona distinta.</qt>

en: Choose an &icon:
gl: &Escoller unha icona:

en: &Only show when using this application (%1)
gl: Mostrar só cando se use esta &aplicación (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
gl: <qt>Escolla esta opción se quere que esta entrada só se mostre cando estea na aplicación actual (%1).<br /><br />Se non escolle esta opción, a entrada estará dispoñíbel en todas as aplicacións.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
gl: Lugares

[ctx: @item]
en: Remote
gl: Remoto

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
gl: Recentes

[ctx: @item]
en: Search For
gl: Buscar

[ctx: @item]
en: Devices
gl: Dispositivos

[ctx: @item]
en: Removable Devices
gl: Dispositivos extraíbeis

[ctx: @item]
en: Tags
gl: Etiquetas

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
gl: Todas as etiquetas

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
gl: Persoal

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
gl: Escritorio

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
gl: Documentos

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
gl: Descargas

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
gl: Rede

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
gl: Lixo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
gl: Música

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
gl: Imaxes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
gl: Vídeos

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
gl: Ficheiros recentes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
gl: Localizacións recentes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
gl: Modificado hoxe

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
gl: Modificado onte

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
gl: Non se puido engadir ao panel de Lugares: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
gl: Ao panel de lugares só se poden engadir cartafoles.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
gl: Liberando…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
gl: &Liberar

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
gl: Retirando con seguridade…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
gl: Retirar con &seguridade

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
gl: Desmontando…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
gl: &Desmontar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
gl: &Expulsar

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
gl: O dispositivo «%1» non é un disco, polo que non se pode expulsar.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
gl: Produciuse un erro ao acceder a «%1»; o sistema respondeu: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
gl: Produciuse un erro ao acceder a «%1»

en: One or more files on this device are open within an application.
gl: Hai aberto polo menos un ficheiro deste dispositivo nalgunha aplicación.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
gl[0]: Hai aberto polo menos un ficheiro deste dispositivo na aplicación <application>«%2»</application>.
gl[1]: Hai abertos un ou máis ficheiros deste dispositivo nas seguintes aplicacións: <application>%2</application>.

en: %1 (hidden)
gl: %1 (agochado)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
gl: Montar

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
gl: Abrir nun novo separador

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
gl: Abrir nunha xanela nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
gl: Engadir unha entrada…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
gl: &Editar…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
gl: Retirar

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
gl: &Agochar

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
gl: Agochar a sección «%1»

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
gl: Agochar a sección

en: &Show All Entries
gl: &Mostrar todas as entradas

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
gl: Tamaño das iconas

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
gl: Adaptar automaticamente

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
gl: Pequeno (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
gl: Mediano (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
gl: Grande (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
gl: Enorme (%1x%1)

en: You can only select one file
gl: Só pode escoller un ficheiro

en: More than one file provided
gl: Forneceuse máis dun ficheiro

en: You can only select local files
gl: Só pode escoller ficheiros locais

en: Remote files not accepted
gl: Non se aceptan ficheiros remotos

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
gl[0]: O URL seleccionado usa un esquema incompatíbel. Use o seguinte esquema: %2
gl[1]: O URL seleccionado usa un esquema incompatíbel. Use os seguintes esquemas: %2

en: Unsupported URL scheme
gl: Esquema de URL incompatíbel

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
gl: Escolleu máis dun cartafol e este diálogo non acepta cartafoles, polo que non é posíbel decidir en cal entrar. Escolla só un cartafol para facer a lista.

en: More than one folder provided
gl: Forneceuse máis dun cartafol

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
gl: Escolleu polo menos un cartafol e un ficheiro. Os ficheiros escollidos ignoraranse e farase a lista do cartafol.

en: Files and folders selected
gl: Escolléronse ficheiros e cartafoles

en: The file "%1" could not be found
gl: Non se puido atopar o ficheiro «%1»

en: Cannot open file
gl: Non se pode abrir o ficheiro

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
gl: <qt>Prema este botón para entrar no cartafol superior.<br /><br />Por exemplo, se o lugar actual é file:/home/konqi ao premer este botón irá para file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
gl: Prema este botón para moverse un paso cara atrás no historial de navegación.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
gl: Prema este botón para moverse un paso cara diante no historial de navegación.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
gl: Prema este botón para cargar de novo os contidos do lugar actual.

en: Click this button to create a new folder.
gl: Prema este botón para crear un cartafol novo.

en: Show Places Panel
gl: Mostrar o panel de lugares

en: Show Bookmarks Button
gl: Mostrar o botón de marcadores

en: Options
gl: Opcións

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
gl: <qt>Este é o menú de configuración do diálogo de ficheiro. Pode acceder a varias opcións incluíndo: <ul><li>como ordenar os ficheiros na lista</li> <li>tipos de vista, incluíndo iconas e lista</li><li>mostrar os ficheiros agochados</li><li>o panel de lugares</li><li>vistas previas dos ficheiros</li><li>separar os cartafoles dos ficheiros</li></ul></qt>

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
gl: <qt>Este botón permítelle marcar lugares específicos. Prémao para abrir o menú de marcadores, onde poderá engadir, editar ou escoller un marcador.<br /><br />Estes marcadores son específicos do diálogo de ficheiro, polo demais funcionan como os demais marcadores de KDE.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
gl: &Nome:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
gl: <qt>Mentres escribe na área de texto, poden mostrárselle posíbeis terminacións. Esta funcionalidade pode controlarse premendo co botón secundario do rato e escollendo un modo preferido no menú <b>Completado de texto</b>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
gl: Este é o nome co que gardar o ficheiro.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
gl: Esta é a lista de ficheiros para abrir. Pode indicar máis dun ficheiro nunha lista, separados por espazos.

en: This is the name of the file to open.
gl: Este é o nome do ficheiro para abrir.

[ctx: @title:window]
en: Places
gl: Lugares

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: O ficheiro «%1» xa existe. Desexa sobrescribilo?

en: Overwrite File?
gl: Desexa sobrescribir o ficheiro?

en: You can only select local files.
gl: Só pode escoller ficheiros locais.

en: Remote Files Not Accepted
gl: Non se aceptan ficheiros remotos

en: *|All Folders
gl: *|Todos os cartafoles

en: *|All Files
gl: *|Todos os ficheiros

en: &Open
gl: &Abrir

en: Icon size: %1 pixels
gl: Tamaño da icona: %1 píxeles

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
gl: &Escoller automaticamente a extensión do ficheiro (%1)

en: the extension <b>%1</b>
gl: a extensión <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
gl: &Escoller automaticamente a extensión do nome do ficheiro

en: a suitable extension
gl: unha extensión axeitada

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
gl: Esta opción activa algunhas opcións de utilidade para gardar ficheiros con extensión:<br/><ol><li>Calquera extensión indicada na área de texto <b>%1</b> actualizarase se cambia o tipo de ficheiro no que gardar.<br/><br/></li> <li>Se non indica ningunha extension na área de texto <b>%2</b> cando prema <b>Gardar</b>, engadirase %3 ao nome do ficheiro (se o nome de ficheiro aínda non existe). Esta extensión está baseada no tipo do ficheiro no que escollese gardar.<br/><br/>Se non quere que KDE forneza unha extensión para o nome, pode ou desactivar esta opción ou suprimila engadíndolle un punto (.) no fin do nome do ficheiro (o punto retirarase automaticamente).</li></ol>Se non está seguro, manteña activada esta opción xa que fará máis manexábeis os seus ficheiros.

en: &File type:
gl: Tipo de &ficheiro:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
gl: <qt>Este é o selector de tipo de ficheiro. Úsase para seleccionar o formato co que se gardará o ficheiro.</qt>

en: &Filter:
gl: &Filtro:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
gl: <qt>Este é o filtro para aplicar á lista de ficheiros. Os nomes dos ficheiros que non concorden co filtro non se mostrarán.<p>Pode escoller un dos filtros predefinidos na lista despregábel, ou inserir un personalizado directamente na área de texto.</p><p>Permítense caracteres de substitución como * e ?.</p></qt>

en: Sorry
gl: Desculpe

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
gl: <qt>Non existe o ficheiro de modelo <b>%1</b>.</qt>

en: Name for new link:
gl: Nome da nova ligazón:

en: Create link to URL
gl: Crear unha ligazón a un URL

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
gl: O nome <filename>%1</filename><nl/>non pode usarse porque está reservado polo sistema operativo.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
gl: O nome <filename>%1</filename> empeza cun punto, así que estará agochado de maneira predeterminada.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
gl: O nome <filename>%1</filename> comeza cun espazo, o que fará que se mostre antes que outros elementos ao ordenar alfabeticamente, entre outros comportamentos raros.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
gl: Usar barras inclinadas nos nomes de cartafoles creará subcartafoles, así:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
gl: Usar barras inclinadas nos nomes de cartafoles creará subcartafoles.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
gl: As barras inclinadas non poden usarse nos nomes de ficheiros e cartafoles.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
gl: As barras invertidas non poden usarse nos nomes de ficheiros e cartafoles.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
gl: Iniciar un nome de ficheiro ou de cartafol cun til non se recomenda porque pode resultar confuso ou perigoso ao usar o terminal para eliminar cousas.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
gl: Xa existe un directorio chamado <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
gl: Xa existe un ficheiro chamado <filename>%1</filename>.

en: Create New
gl: Crear novo

en: Link to Device
gl: Ligazón a un dispositivo

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

[ctx: @title:window]
en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Create new folder in %1:
gl: Crear un cartafol novo en %1:

en: The desktop is offline
gl: O escritorio está sen conexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
gl: Copiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
gl: Pegar

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
gl: Abrir «%1» nun novo separador

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
gl: Abrir «%1» nunha nova xanela

en: Edit
gl: Editar

en: Navigate
gl: Navegar

en: Show Full Path
gl: Mostrar a ruta completa

[ctx: @action:inmenu]
en: More
gl: Máis

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
gl: Dispositivos

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
gl: Outros

en: Edit mode
gl: Editar o modo

en: Click for Location Navigation
gl: Premer para navegación de lugar

en: Click to Edit Location
gl: Premer para editar o lugar

en: You are not authorized to execute this file.
gl: Non está autorizado para executar este ficheiro.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
gl: Iniciando %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
gl: Non se pode facer executábel o servizo %1 polo que se interrompe a instalación.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
gl: Non está autorizado a escoller unha aplicación coa que abrir este ficheiro.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
gl: Erro interno: non se puido preguntar á persoa usuaria que aplicación iniciar

en: No favicon found for %1
gl: Non se atopou ningunha icona para %1

en: Error saving image to %1
gl: Produciuse un erro ao gardar a imaxe en %1

en: Icon file too big, download aborted
gl: O ficheiro de icona é grande de máis, interrompeuse a descarga.

en: No mail client found
gl: Non se atopou ningún cliente de correo

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1
    non é correcto.

en: Launching %1
gl: Estase a iniciar %1

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
gl: Non se puido atopar a orde <command>%1</command>.

en: No terminal emulator found
gl: Non se atopou ningún emulador de terminal

en: Failed to open %1
gl: Non se puido abrir %1.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 é do tipo Ligazón, pero non ten ningunha entrada URL=…

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
gl: O ficheiro executábel «%1» está nun sistema de ficheiros remoto. Por razóns de seguridade non se iniciará.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
gl: Por razóns de seguridade, iniciar executábeis non se permite neste contexto.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
gl: O programa «%1» necesita permisos de execución para poder iniciarse.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
gl: Non se pode facer executábel o ficheiro «%1».
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 non ten ningunha entrada Type=…

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
gl: Este ficheiro está incompleto e non debería abrirse.
    Comprobe as súas aplicacións abertas e a área de notificacións por se houbese algunha tarefa ou descarga pendente.

en: Failed to open the file.
gl: Non se puido abrir o ficheiro.

en: The program "%1" could not be launched.
gl: Non se puido iniciar o programa «%1».

en: Setting ACL for %1
gl: Definindo a ACL de %1

en: Could not change permissions for
    %1
gl: Non se puideron cambiar os permisos de
    %1

en: mounting is not supported by Windows CE.
gl: Windows CE non permite montar.

en: Could not find program "mount"
gl: Non se puido atopar o programa «mount»

en: unmounting is not supported by Windows CE.
gl: Windows CE non permite desmontar.

en: Could not find program "umount"
gl: Non se puido atopar programa «umount»

en: Change File Permissions
gl: Cambiar os permisos do ficheiro

en: New Permissions: %1
gl: Novos permisos: %1

en: Change File Owner
gl: Cambiar a dona do ficheiro

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
gl: Nova pertenza: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
gl: Retirar o ficheiro

en: Remove Directory
gl: Retira o directorio

en: Create Directory
gl: Crear un directorio

en: Directory Permissions: %1
gl: Permisos do directorio: %1

en: Open File
gl: Abrir o ficheiro

en: Open Directory
gl: Abrir o directorio

en: New Filename: %1
gl: Novo nome de ficheiro: %1

en: Target: %1
gl: Destino: %1

en: Change Timestamp
gl: Cambiar a marca de tempo

en: From: %1, To: %2
gl: De «%1» a «%2»

en: Unknown Action
gl: Acción descoñecida

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
gl: Acción: %1
    Orixe: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
gl: Non se pode copiar o ficheiro de %1 en %2. (N.º erro: %3)

en: No media in device for %1
gl: Non hai ningún medio no dispositivo para %1

en: Could not get user id for given user name %1
gl: Non se puido obter o identificador do nome de usuario indicado, %1

en: Could not get group id for given group name %1
gl: Non se puido obter a id do grupo especificado, %1

en:  days
gl:  días

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
gl: <para>O lixo de KDE está configurado para usar o lixo de <b>Finder</b>.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
gl: <para>Ao baleirar o lixo de KDE só se retirarán os elementos do lixo de KDE, mentres que<br> ao baleirar o lixo desde Finder eliminarase todo.</para> <para>Os elementos do lixo de KDE aparecerán nun cartafol chamado «KDE.trash» dentro do lixo.</para>

en: Delete files older than
gl: Eliminar os ficheiros de máis de

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
gl: <para>Marque esta opción para permitir a <emphasis strong='true'>eliminación automática</emphasis> dos ficheiros máis vellos que o valor especificado. Déixea desactivada para <emphasis strong='true'>non</emphasis> eliminar automaticamente os elementos despois dun certo tempo.</para>

en:  day |  days
gl[0]:  día
gl[1]:  días

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
gl: <para>Estabelece cantos días poden quedar no lixo os ficheiros. Os que sexan máis vellos diso han eliminarse automaticamente.</para>

en: Cleanup:
gl: Limpeza:

en: Limit to
gl: Limitar a

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
gl: <para>Marque esta opción para limitar o espazo máximo que pode ocupar o lixo á cantidade que especifique en baixo. En caso contrario non terá límite.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
gl: Tamaño:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
gl: <para>Esta é a porcentaxe máxima de espazo do disco que poderá ocupar o lixo.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
gl: <para>Esta é a cantidade de espazo do disco que se calculou como permitida para ocuparse polo lixo, o máximo.</para>

en: Show a Warning
gl: Mostrar un aviso

en: Delete Oldest Files From Trash
gl: Eliminar do lixo os ficheiros máis vellos

en: Delete Biggest Files From Trash
gl: Eliminar do lixo os ficheiros máis grandes

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
gl: <para>Cando se acada o límite do tamaño, preferirá eliminar primeiro os ficheiros do tipo que especifique. Se indica que o avise, fará iso no canto de eliminar automaticamente os ficheiros.</para>

en: Full Trash:
gl: Lixo completo:

en: Malformed URL %1
gl: URL mal formado (%1)

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
gl: O directorio %1 xa non existe, así que non se pode devolver este elemento a onde estaba. Pode volver crear ese directorio de novo e usar a operación de devolución outra vez ou arrastrar o elemento a outra parte e así recuperalo.

en: Invalid combination of protocols.
gl: Combinación de protocolos incorrecta.

en: This file is already in the trash bin.
gl: Este ficheiro xa está no lixo.

en: not supported
gl: non admitido

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
gl: Ocorreu un erro interno en copyOrMove, isto non debería ocorrer nunca

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
gl: Programa auxiliar para manexar a papeleira de KDE
    Nota: para mover ficheiros para o lixo, non empregue ktrash, senón «kioclient move "url" trash:/»

en: Empty the contents of the trash
gl: Baleirar o contido do lixo

en: Restore a trashed file to its original location
gl: Devolver un ficheiro do lixo a onde estaba antes

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
gl: O lixo está cheo. Baléireo ou retire elementos manualmente.

en: &Policy
gl: &Política

en: &Management
gl: &Xestión

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
gl: <h1>Rastros</h1> <p>Os rastros conteñen información que as aplicacións que usan o protocolo HTTP (como Konqueror) almacenan no seu computador, por iniciativa dun servidor remoto. Isto significa que un servidor web pode almacenar información sobre vostede e das súas actividades de navegación na súa máquina para usala máis tarde. Podería dicirse que se trata dunha violación de privacidade.</p> <p>Porén, os rastros son útiles en situacións determinadas. Por exemplo, empréganos moito as tendas web para o carro da compra. Tamén hai sitios que precisan un navegador compatíbel con rastros.</p> <p>Xa que a maioría da xente quere un equilibrio entre privacidade e funcionalidade, o traballador de KIO de HTTP ofrece a posibilidade de personalizar a maneira na que xestiona os rastros. Para os seus sitios de confianza, podería querer estabelecer como política predeterminada a de aceptar, polo que poderá acceder a sitios web sen necesidade de que se lle interrompa cada vez que se reciba un rastro.</p>

en: D-Bus Communication Error
gl: Erro de comunicación de D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
gl: Non se poden eliminar todas as cookies como pediu.

en: Unable to delete cookies as requested.
gl: Non se poden eliminar as cookies como pediu.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
gl: <h1>Axuda rápida de xestión das cookies</h1>

en: Information Lookup Failure
gl: Fallo na obtención de información

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
gl: Non se pode obter información sobre as cookies almacenadas no computador.

en: End of session
gl: Fin da sesión

en: Yes
gl: Si

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
gl: Buscar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
gl: Buscar interactivamente dominios e servidores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
gl: Sitio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
gl: Nome da cookie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
gl: E&liminalo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
gl: Configurar a &política…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
gl: &Recargar a lista

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
gl: Detalles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
gl: Valor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
gl: Dominio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
gl: Ruta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
gl: Caduca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
gl: Segura:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
gl: Cambiar a política das cookies

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
gl: Nova política de cookies

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
gl: <qt>Xa existe unha política para <center><b>%1</b></center>Quere substituíla?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
gl: Duplicar a política

en: Replace
gl: Substituír

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
gl: Non se pode comunicar co servizo de xestión das cookies.
    Calquera cambio feito non terá efecto ata que o servizo se reinicie.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
gl: <h1>Cookies</h1> <p>As cookies conteñen información que as aplicacións de KDE que usen o protocolo HTTP (como Konqueror) almacenan no seu computador, incitadas por un servidor remoto. Isto significa que un servidor web pode almacenar información sobre vostede e das súas actividades de navegación na súa máquina para o seu emprego posterior. Debería consideralas como unha invasión da intimidade.</p><p>Porén, as cookies son útiles para en certos casos. Por exemplo, empréganas moito as tendas de Internet para o método de carros de mercadoría. Tamén hai sitios que precisan un navegador compatíbel con cookies.</p><p> Xa que a maioría da xente quere un equilibrio entre a invasión da intimidade e os beneficios de empregalas, KDE ofrece a posibilidade de personalizar o modo de xestionar as cookies. Vostede podería, por exemplo, querer que KDE pida, de maneira predeterminada, permiso para almacenar cada cookie entrante ou simplemente rexeitalas ou aceptalas todas. Por exemplo, podería querer que se acepten todas as cookies procedentes do seu sitio de mercar favorito. Para isto, vostede ten que ir ao sitio en cuestión e cando se lle pida confirmación, prema <i>Este dominio</i> no separador «aplicar a» e escolla aceptar ou simplemente especifique o nome do sitio no separador <i> Política específica de dominio </i> e póñaa en aceptar. Isto posibilita que non se pregunte repetidamente polas cookies que proveñen dos sitios especificados e se acepten.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Activa a compatibilidade con cookies. Normalmente quererá ter a compatibilidade con cookies activado e personalizalo para axeitalo ás súas necesidades de intimidade.<p>
    Por favor, lembre que desactivar a compatibilidade con cookies podería facer de moitos sitios non navegábeis.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
gl: Activar as coo&kies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
gl: <qt>
    Rexeita todas as cookies que proveñan dun servidor distinto do servidor da páxina que se estea a ver. Se vostede, por exemplo, visita <b>www.trasno.gal</b> mentres esta opción está activada, só se procesarán as cookies que proveñan de www.trasno.gal. Todas as demais cookies serán automaticamente rexeitadas. Isto reduce as posibilidades de que os servidores recompilen información sobre os seus costumes de navegación.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
gl: Aceptar &só as cookies procedentes o servidor orixinario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
gl: <p>
    Acepta automaticamente as cookies temporais que expiran ao remate da sesión. As cookies non se almacenarán no disco duro ou dispositivo de almacenamento do seu computador, senón que se han eliminar cando se pechen todas as aplicacións que as estiveran a empregar (p.ex. o seu navegador).</p><p><u>NOTA</u> Se marca esta opción sobreporase á predeterminada así como a política específica do sitio.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
gl: Aceptar automat&icamente as cookies de sesión

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Determina como se han xestionar as cookies recibidas desde unha máquina remota:
    <ul>
    <li><b>Preguntar</b> fará que KDE pida unha confirmación antes de almacenar unha cookie.</li>
    <li><b>Aceptar</b> fará que todas as cookies se acepten sen preguntarlle</li>
    <li><b>Aceptar nesta sesión</b> fará que as cookies se acepten pero que caduquen ao rematar a sesión.</li>
    <li><b>Rexeitar</b> fará que se rexeiten todas as cookies que se reciban</li>
    </ul><p>
    <u>NOTA:</u> As políticas específicas de dominio, que se poden estabelecer embaixo, teñen preferencia sobre a política predeterminada.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
gl: Política predeterminada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
gl: &Aceptar todas as cookies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
gl: Aceptar &nesta sesión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
gl: Pedir &confirmación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
gl: Re&xeitar todas as cookies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
gl: <qt>
    Para engadir unha nova política, simplemente prema o botón <b>Engadir…</b> e forneza a información precisa. Para cambiar unha política existente, prema o botón <b>Cambiar…</b> e escolla unha nova política no diálogo. Ao premer o botón <b>Eliminar</b> retiraranse as políticas escollidas revertendo para a política predeterminada nese dominio, mentres que <b>Eliminalo todo</b> retirará todas as políticas específicas de sitio.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
gl: Política do sitio

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
gl: Buscar interactivamente dominios

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
gl: Buscar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
gl: <qt>
    Lista de sitios nos que estabeleceu unha política de cookies específica. As políticas específicas sobrepoñen a política predeterminada no caso destes sitios.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
gl: Dominio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
gl: Política

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
gl: &Nova…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
gl: C&ambiar…

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept For Session
gl: Aceptar para esta sesión

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
gl: Rexeitar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
gl: Preguntar

en: Do Not Know
gl: Non sei

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o servidor ou dominio ao que quere aplicar esta política, p.ex. <b>www.kde.org</b> ou <b>kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
gl: Nome do sitio:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
gl: Insira o nome do servidor ou do dominio no que se aplica esta política, p.ex. .kde.org.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
gl: <qt>
    Escolla a política desexada:
    <ul><li><b>Aceptar</b>: Permítelle ao sitio estabelecer cookies</li>
    <li><b>Aceptar nesta sesión</b>: Permítelle ao sitio estabelecer cookies, pero han caducarse ao rematar a sesión.</li>
    <li><b>Rexeitar</b>: Rexeita todas as cookies enviadas por este sitio</li>
    <li><b>Preguntar</b>: Pide confirmación antes de almacenar unha cookie deste sitio</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
gl: Política:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
gl: Aceptar nesta sesión

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
gl: Ten que reiniciar as aplicacións en execución para que estes cambios xurdan efecto.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
gl: A actualización fallou

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
gl: Ten que reiniciar KDE para que estes cambios xurdan efecto.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
gl: Desactivar o FTP Pasivo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
gl: Cando as conexións FTP son pasivas o cliente conéctase ao servidor, no canto do outro xeito, de maneira que as devasas non bloquean a conexión; os servidores FTP antigos poderían non permitir os FTP pasivos.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
gl: Marcar os ficheiros parcialmente enviados

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
gl: Mentres se está a enviar un ficheiro a súa extensión é «*.part». Cando se remata de enviar cámbiase de nome, ao seu nome real.

en: Timeout Values
gl: Valores do tempo límite

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
gl[0]: Aquí pode estabelecer os valores do tempo límite. Pode interesarlle aumentalos se a conexión é moi lenta. O valor máximo é 1 segundo.
gl[1]: Aquí pode estabelecer os valores do tempo límite. Pode interesarlle aumentalos se a conexión é moi lenta. O valor máximo son %1 segundos.

en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

en: Soc&ket read:
gl: Lectura do soc&ket:

en: Pro&xy connect:
gl: Conexión co pro&xy:

en: Server co&nnect:
gl: Conexión co servidor:

en: &Server response:
gl: &Resposta do servidor:

en: Global Options
gl: Opcións globais

en: Mark &partially uploaded files
gl: Marcar os ficheiros &parcialmente enviados

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
gl: <p>Marca os ficheiros enviados parcialmente por SMB, SFTP e outros protocolos.</p> <p>Se activa esta opción, os ficheiros parcialmente enviados terán unha extensión «part». Esta extensión retirarase cando se remate a transferencia.</p>

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
gl: Se se cancela, eliminar automaticamente os ficheiros enviados parcialmente cun tamaño inferior a:

en: FTP Options
gl: Opcións de FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
gl: Activar o &modo pasivo (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
gl: Activa o modo «pasivo» do FTP. Isto requírese para permitirlle a FTP funcionar a través de devasas.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
gl: <p>Marca os ficheiros enviados parcialmente por FTP.</p><p>Se activa esta opción, os ficheiros parcialmente enviados terán unha extensión «part». Esta extensión retirarase cando se remate a transferencia.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
gl: <h1>Preferencias da rede</h1> Aquí pode definir o comportamento dos programas KDE cando se empreguen conexións a Internet e outras redes. Se emprega un módem para conectarse a Internet, posibelmente queira axustar estas opcións.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
gl: Non todas as aplicacións usarán esta configuración de proxy. Concretamente, <application>Firefox</application> e <application>Chromium</application>, así como aplicacións derivadas, ou aplicacións que usen <application>QtWebEngine</application> (entre elas <application>Konqueror</application> ao usar <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> e<application>Falkon</application>) non usarán esta configuración. Algunhas aplicacións pode que permitan definir un proxy na súa propia configuración.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
gl: <h1>Proxy</h1> <p>Un servidor proxy é unha máquina intermediaria posta entre a súa máquina e Internet, e ofrece servizos como caché das páxinas que vostede quere visitar e filtro.</p><p>Os servidores proxy de caché fornécenlle dun acceso máis rápido a sitios que xa visitou almacenando localmente ou cacheando o contido desas páxinas. Os servidores proxy de filtro posibilitan o bloqueo de pedidos de publicidade, correo lixo ou calquera outra cousa que queira bloquear.</p> <p><u>Nota:</u> Algúns servidores proxy fornecen ambos os dous servizos.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
gl: <qt>
    Configuración do proxy.
    <p>
    Un servidor proxy é unha máquina intermediaria posta entre o seu computador e Internet que fornece servizos como cacheado de páxinas e filtro. Os servidores proxy de caché fornécenlle un acceso máis rápido a sitios que xa visitou almacenando localmente ou cacheando o contido desas páxinas. Os servidores proxy de filtro posibilitan o bloqueo de pedidos de publicidade, correo lixo ou calquera outra cousa que queira bloquear.
    <p>
    Se non está seguro de se precisa ou non un servidor proxy para conectarse a Internet, consulte a guía de configuración do seu fornecedor de servizos de Internet ou contacte co administrador do seu sistema.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
gl: Conectar a Internet directamente.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
gl: Sen proxy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
gl: <qt>
    Detectar e configurar automaticamente as opcións do proxy.<p>
    A detección automática realízase empregando o <b>Protocolo de descubrimento automático de Proxys Web (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTA:</b> Esta opción podería non funcionar axeitadamente ou non funcionar para nada nalgunhas distribucións Linux/Unix.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
gl: Detectar automaticamente a configuración do proxy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
gl: Empregar o script de proxy especificado para estabelecer as opcións do proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
gl: Empregar un URL para configurar automaticamente o proxy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
gl: Insira o enderezo do script de configuración do proxy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
gl: <qt><p>Empregar a configuración de proxy definida no sistema.</p>
    <p>Algunhas plataformas ofrecen unha configuración de proxy para todo o sistema e escoller esta opción permítelle usala.</p>
    <p>En plataformas Mac</p>
    <p>En plataformas Windows</p>
    <p>Nas plataformas Unix e Linux, esta configuración para todo o sistema xeralmente defínese mediante variábeis de contorno. As seguintes variábeis detéctanse e úsanse cando están presentes: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b> e <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
gl: Empregar a configuración do proxy fornecida polo sistema:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
gl: <qt>Intenta descubrir automaticamente as variábeis de contorno empregadas para estabelecer a información do proxy para todo o sistema.<p>Esta característica funciona buscando os nomes de variábeis máis comúns, como HTTP_PROXY, FTP_PROXY e NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
gl: Detectar &automaticamente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>HTTP_PROXY</b>, empregada para almacenar o enderezo do servidor proxy HTTP.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
gl: Proxy HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>HTTPS_PROXY</b>, que se emprega para almacenar o enderezo do servidor proxy HTTPS.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
gl: Proxy SSL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>FTP_PROXY</b>, que se emprega para almacenar o enderezo do servidor proxy FTP.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
gl: Proxy FTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>SOCKS_PROXY</b>, que se emprega para almacenar o enderezo do servidor proxy SOCKS.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
gl: Proxy de SOCKS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>SOCKS_PROXY</b>, que se emprega para almacenar o enderezo do servidor proxy SOCKS.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>NO_PROXY</b>, que se emprega para almacenar os enderezos dos sitios para os que non se deberá empregar o servidor proxy.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
gl: Excepcións:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
gl: <qt>
    Insira o nome da variábel de contorno, p.ex. <b>NO_PROXY</b>, que se emprega para almacenar os enderezos dos sitios para os que non se deberá empregar o servidor proxy.<p>
    Outra alternativa é premer o botón <b>«Detectar automaticamente»</b> para que se intente descubrir automaticamente esta variábel.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
gl: Mostrar o &valor das variábeis de contorno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
gl: Inserir manualmente a información de configuración do servidor proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
gl: Usar a configuración de proxy indicada manualmente:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
gl: Insira o enderezo do servidor proxy HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
gl: Porto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
gl: Insira o número de porto do servidor proxy HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
gl: &Empregar este servidor proxy para todos os protocolos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
gl: Insira o enderezo do servidor proxy HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
gl: Insira o número de porto do servidor proxy HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
gl: Insira o enderezo do servidor proxy FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
gl: Insira o número de porto do servidor proxy FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
gl: Insira o enderezo do servidor proxy SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
gl: Insira o número de porto do servidor proxy SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
gl: <qt>
    <p>Insira unha lista separada por comas de nomes de servidor ou enderezos ip que se deben excluír da configuración do proxy.</p>
    <p>Se quere excluír todos os servidores dun determinado dominio simplemente insira o nome do dominio precedido por un punto. Por exemplo, para excluír todos os servidores de <i>kde.org</i>, insira <i>.kde.org</i>. Non se admiten os caracteres de substitución «*» nin «?» e non terán efecto.</p>
    <p>Adicionalmente tamén pode indicar enderezos IP, p.ex. 127.0.0.1 e enderezos IP cun subconxunto de rede, p.ex. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
gl: <qt>
    Marque esta opción se quere que a configuración do proxy se aplique só aos enderezos que aparecen na lista <i>Excepcións</i>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
gl: Empregar a configuración do proxy só para os enderezos na lista de excepcións.

en: These settings apply to network browsing only.
gl: Estes parámetros só se aplican á navegación pola rede.

en: Default user name:
gl: Nome de usuario predeterminado:

en: Default password:
gl: Contrasinal predeterminado:

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
gl: <h1>Comparticións de Windows</h1> <p>As aplicacións que usan o traballador de KIO de SMB (como Konqueror) poden acceder aos sistemas de ficheiros compartidos de Microsoft Windows, sempre que estean configuradas correctamente.</p> <p>Pode indicar aquí as credenciais que se usarán para acceder aos recursos compartidos. Os contrasinais almacenaranse localmente, e engadiranse interferencias para facelos ilexíbeis para persoas. Por motivos de seguridade, pode que lle compra non facer iso, dado que as entradas con contrasinal están marcadas claramente como tales.</p>

en: Web Search Keywords
gl: Palabras clave de busca na web

en: Configure enhanced browsing features
gl: Configurar as funcionalidades de navegación melloradas

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
gl: <h1>Navegación mellorada</h1> Neste módulo pode configurar algunhas das funcións de mellora da navegación de KDE.<h2>Palabras clave de busca web</h2>As palabras clave de busca web son un xeito rápido de empregar os motores de busca da web. Por exemplo, escriba duckduckgo:frobozz» ou «dd:frobozz» e o seu navegador web fará unha busca de «frobozz» en DuckDuckGo. Máis sinxelo aínda: prema Alt+F2 (se non cambiou este atallo de teclado) e insira o atallo no diálogo de execución de ordes.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
gl: Modificouse o ficheiro %1.
    Quere enviar os cambios?

en: File Changed
gl: Ficheiro cambiado

en: Upload
gl: Enviar

en: Do Not Upload
gl: Non enviar

en: Invalid URL: %1
gl: O URL é incorrecto: %1

en: File not found: %1
gl: Non se atopou o ficheiro %1

en: The URL %1
    is malformed
gl: O URL %1
    está mal formado

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
gl: URL remoto %1
    non permitido coa opción --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
gl: Modificouse o ficheiro presuntamente temporal
    %1.
    Quere aínda así eliminalo?

en: Do Not Delete
gl: Non eliminar

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
gl: Modificouse o ficheiro
    %1.
    Quere enviar os cambios?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
gl: KIO Exec, abre ficheiros remotos, vixía as modificación, intermedia nos envíos

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
gl: © 1998-2000,2003 Os desenvolvedores de KFM/Konqueror

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
gl: Tratar os URL como ficheiros locais e eliminalos despois

en: Suggested file name for the downloaded file
gl: Nome de ficheiro suxerido para o ficheiro descargado

en: Command to execute
gl: A orde que se vai executar

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
gl: Os URL ou ficheiros locais usados para a «orde»

en: Opening connection to host %1
gl: Estase a abrir unha conexión co servidor %1

en: Connected to host %1
gl: Conectado co servidor %1

en: %1 (Error %2)
gl: %1 (Erro %2)

en: Sending login information
gl: Enviando información de acceso

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
gl: Mensaxe enviada:
    Acceso usando o nome de usuario=%1 e contrasinal=[agochada]
    
    O servidor respondeu:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
gl: Debe indicar un nome de usuario e contrasinal para acceder a este sitio.

en: Site:
gl: Sitio:

en: Login OK
gl: Accedeuse

en: Could not login to %1.
gl: Non se puido acceder a %1.

en: 
    The server said: "%1"
gl: 
    O servidor dixo: «%1»

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
gl: Debe indicar un nome de usuario e contrasinal para o servidor proxy listado en baixo antes que se lle permita acceder a ningún sitio.

en: Proxy Authentication Failed.
gl: Fallou a autenticación co proxy.

en: There is no documentation available for %1.
gl: Non hai ningunha documentación dispoñíbel para %1.

en: Looking up correct file
gl: Estase a buscar o ficheiro correcto

en: Preparing document
gl: Estase a preparar o documento

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
gl: Non se puido procesar o ficheiro de axuda que pediu:<br/>%1

en: Saving to cache
gl: Estase a gardar na caché

en: Using cached version
gl: Estase a usar a versión na caché

en: Looking up section
gl: Estase a buscar a sección

en: Could not find filename %1 in %2.
gl: Non se puido atopar o nome de ficheiro %1 en %2.

en: No host specified.
gl: Non se especificou ningún servidor.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
gl: Polo demais, o pedido teríase satisfeito.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
gl: descubrir os valores das propiedades

[ctx: request type]
en: set property values
gl: estabelecer os valores das propiedades

[ctx: request type]
en: create the requested folder
gl: crear un cartafol pedido

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
gl: copiar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
gl: mover o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
gl: buscar no cartafol especificado

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
gl: trancar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
gl: desatrancar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
gl: eliminar o ficheiro ou cartafol especificado

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
gl: preguntar as capacidades do servidor

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
gl: obter os contidos do ficheiro ou cartafol especificados

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
gl: executar un informe no cartafol especificado

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
gl: Ocorreu un erro inesperado (%1) mentres se intentaba %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
gl: O servidor non admite o protocolo WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
gl: Produciuse un erro ao intentar %1, %2. A continuación vai un resumo das razóns.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
gl: Denegouse o acceso ao intentar %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
gl: Non se pode crear un recurso no destino ata que se creen unha ou máis coleccións (cartafoles) intermedias.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
gl: O servidor non puido manter a validez das propiedades listadas no elemento XML propertybehavior,
    ou intentou sobrescribir un ficheiro cando pedira que os ficheiros non foses sobrescritos.
    %1

en: The requested lock could not be granted. %1
gl: Non se puido conceder o tranque pedido. %1

en: The server does not support the request type of the body.
gl: O servidor non permite utilizar o tipo de corpo pedido.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
gl: Non se pode %1 porque o recurso está trancado.

en: This action was prevented by another error.
gl: Outro erro impediu esta acción.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
gl: Non se pode %1 porque o servidor de destino négase a aceptar o ficheiro ou cartafol.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
gl: O recurso de destino non ten espazo de abondo para rexistrar o estado do recurso tras a execución deste método.

en: The resource cannot be deleted.
gl: Non se pode eliminar o recurso.

[ctx: request type]
en: upload %1
gl: enviar %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
gl: Ocorreu un erro inesperado (%1) mentres se intentaba %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
gl: Contactouse con %1. Agardando a resposta…

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
gl: <p>Está a piques de acceder a «%1» como nome de usuario «%2», pero ese sitio web non require de autenticación. Isto pode ser un intento de enganalo.</p><p>É «%1» o sitio que quere visitar?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
gl: Confirmar acceso a sitio web

en: Server processing request, please wait...
gl: O servidor está a procesar o pedido, agarde un momento…

en: Sending data to %1
gl: Estanse enviar os datos para %1

en: Retrieving %1 from %2...
gl: Estase a obter %1 de %2…

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
gl: <b>%1</b> en <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
gl: Fallou a autenticación.

en: Authorization failed.
gl: Fallou a autorización.

en: Unknown Authorization method.
gl: Método descoñecido de autorización.

en: Receiving corrupt data.
gl: Estanse a recibir datos corrompidos.

en: Cannot Save Cookies
gl: Non se poden gardar as cookies

en: Could not remove %1, check permissions
gl: Non se puido retirar %1, revise os permisos.

en: Could not create directory %1
gl: Non se puido crear o directorio %1

en: Cookie Alert
gl: Alerta de cookie

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
gl[0]: <p>Recibiu unha cookie de<br/><b>%2%3</b><br/> Quere aceptala ou rexeitala?</p>
gl[1]: <p>Recibiu %1 cookies de<br/><b>%2%3</b><br/> Quere aceptalas ou rexeitalas?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
gl:  [Dominio cruzado]

en: See or modify the cookie information
gl: Ver ou modificar a información da cookie

en: Accept for this &session
gl: Aceptar para esta &sesión

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
gl: Acepta as cookies ata o final desta sesión

en: &Accept
gl: &Aceptar

en: &Reject
gl: &Rexeitar

en: Apply Choice To
gl: Aplicar a escolla a

en: &Only this cookie
gl: Só &esta cookie

en: &Only these cookies
gl: Só &estas cookies

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar só esta cookie. Preguntaráselle de novo cando volva recibir outra.

en: All cookies from this do&main
gl: Todas as cookies deste &dominio

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar todas as cookies deste sitio. Se escolle esta opción engadirase unha nova política para o sitio onde se orixinase esta cookie. Esta política será permanente ata que a cambie manualmente na Configuración do Sistema.

en: All &cookies
gl: &Todas as cookies

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
gl: Escolla esta opción para aceptar/rexeitar todas as cookies de calquera lado. Se escolle esta opción cambiará a política global das cookies na Configuración do Sistema.

en: Cookie Details
gl: Detalles da cookie

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
gl: Exposición:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
gl: &Seguinte >>

en: Show details of the next cookie
gl: Mostra os detalles da seguinte cookie

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
gl: Non especificada

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
gl: Fin da sesión

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
gl: Só servidores seguros

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
gl: Servidores seguros, scripts da páxina

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
gl: Servidores

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
gl: Servidores, scripts da páxina

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
gl: Detalles

en: Network
gl: Rede

en: Could not find a usable proxy configuration script
gl: Non se puido atopar un script de configuración do proxy usábel

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
gl: Non se puido descargar o script de configuración do proxy:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
gl: Non se puido descargar o script de configuración do proxy

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
gl: O script de configuración do proxy é incorrecto:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
gl: O script de configuración do proxy devolveu un erro:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
gl: Non se puido atopar «FindProxyForURL» nin «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
gl: Obtívose unha resposta incorrecta cando se chamaba a %1 → %2

en: Do you want to retry?
gl: Quere intentalo de novo?

en: Retry Authentication
gl: Intentar de novo a autenticación

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Authentication Dialog
gl: Diálogo de autenticación

en: Access denied
gl: Acceso denegado

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
gl: Non ten permisos para acceder ao protocolo %1.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Keywords
gl: Palabras clave

[ctx: @title:column]
en: Preferred
gl: Preferido

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
gl: Marque esta opción para facer preferida a palabra clave de busca web realzada.<nl/>As palabras clave de busca web preferidas úsanse en lugares onde só se poden mostrar unhas poucas palabras clave á vez.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
gl: Ningunha

en: Search F&ilters
gl: &Filtros de busca

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
gl: <para>Neste módulo poderá configurar a funcionalidade de palabras clave de busca web. As palabras clave de busca web permítenlle buscar rapidamente palabras en internet. Por exemplo, para buscar información sobre o proxecto KDE mediante Google, simplemente escriba <emphasis>gg:KDE</emphasis> ou <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Se escolle un motor predeterminado poderá buscar palabras ou frases simplemente escribíndoas no trebello axeitado das aplicacións que permitan utilizar esta funcionalidade, como Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Activar ou desactivar as palabras clave de busca web.</p><p>As palabras clave de busca web permítenlle acceder ou buscar rapidamente información en internet ou no disco duro.</p><p>KDE ven con moitas palabras clave de busca web predefinidas. Unha delas é o do motor de buscas de Google (TM). Para usalo simplemente escriba «gg» seguido do delimitador de palabras clave e o termo que se vai buscar, por exemplo <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
gl: &Activar as palabras clave de busca web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
gl: &Usar só as palabras clave de busca web preferidas

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
gl: Buscar palabras clave de busca web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
gl: Engadir unha nova palabra clave de busca web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
gl: Modificar a palabra clave de busca web realzada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
gl: Eliminar a palabra clave de busca web realzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
gl: &Eliminar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
gl: <qt>
    Escolla o motor de busca que se vai usar nos campos de entrada que fornezan o servizo automático de busca cando escriba palabras ou frases no canto dun URL. Para desactivar esta funcionalidade escolla <b>Ningún</b> na lista.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
gl: Palabra clave de bu&sca web predeterminada:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Seleccione unha palabra clave de busca web predeterminada.</p><p>Isto permite que as aplicacións convertan automaticamente a palabra ou frase escrita en consultas nunha palabra clave de busca web cando non se poden converter nun URL correcto.</p><p>Para desactivar esta funcionalidade escolla <span style=" font-weight:600;">Ningún</span> na lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
gl: Escolla o delimitador que separa a palabra clave da frase ou palabra que se debe buscar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
gl: &Separador de palabras clave:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
gl: Escolle un delimitador para marcar a palabra clave de busca web.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
gl: Dous puntos

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
gl: Espazo

en: No preferred search providers were found.
gl: Non se atopou un fornecedor de buscas predeterminado.

en: No search providers were found.
gl: Non se atopou ningún fornecedor de buscas.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
gl: Predeterminado

en: Modify Web Shortcut
gl: Modificar o atallo web

en: New Web Shortcut
gl: Novo atallo web

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
gl: O atallo «%1» xa está asignado a «%2». Escolla outro.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
gl: - %1: %2

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
gl: Estes atallos xa están asignados. Escolla outros.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
gl: O URI non contén unha marca de substitución \{…} para a consulta.
    Isto significa que sempre se visitará a mesma páxina, independentemente do que escriba o usuario.

en: Keep It
gl: Mantelo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
gl: Insira aquí o nome lexíbel por humanos do fornecedor de buscas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
gl: &Nome do atallo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
gl: <qt>Insira aquí o URI que se usará para facer a busca.<br/>O texto que se vai buscar pode especificarse como \{@} ou \{0}.<br/>
    Recoméndase usar \{@}, xa que retira todas as variábeis de busca (nome=valor) da cadea resultante mentres que \{0} ha substituírse pola cadea sen modificar.<br/>Pode usar \{1} … \{n} para especificar certas palabras na busca e \{nome} para especificar un valor dado por «nome=valor».<br/>Ademais é posíbel especificar múltiplas referencias dunha vez (nomes, números e cadeas), \{nome1,nome2,…,«cadea»}.<br/> O primeiro valor concordante (desde a esquerda) ha usarse como valor de substitución para o URI resultante.<br/>Pode usar unha cadea entre aspas como valor predeterminado se nada concorda.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
gl: &URL do atallo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
gl: Escolla a codificación de caracteres que se ha usar para codificar a busca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
gl: <qt>Os atallos que insira aquí poden usarse como un pseudo-URI en KDE. Por exemplo, o atallo <b>av</b> pode usarse en <b>av</b>:<b>a miña busca</b></qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Insira aquí o nome lexíbel polo usuario do atallo web.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
gl: &Atallos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
gl: Escolla o conxunto de caracteres que se vai usar para codificar a busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
gl: &Conxunto de caracteres:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
gl: Insire unha marca de posición de consulta

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
gl: <qt><b>%1</b> non ten un cartafol persoal.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
gl: <qt>Non hai ningún usuario chamado <b>%1</b>.</qt>

en: Blocked request.
gl: Bloqueouse o pedido.

en: Unknown HTTP verb.
gl: Verbo de HTTP descoñecido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
gl: Nome común:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
gl: Organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
gl: Unidade da organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
gl: Departamento de fraudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
gl: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
gl: Canadá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
gl: Estado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
gl: Cidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
gl: Copie e pegue unha suma de comprobación no campo de embaixo.<br/>As sumas de comprobación adoitan fornecelas os sitios web dos que se descargan os ficheiros.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
gl: Suma de comprobación esperada (MD5, SHA512 or SHA256)…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
gl: Prema para pegar a suma de comprobación do portapapeis ao campo de entrada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
gl: Calcular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
gl: Prema para copiar a suma de comprobación ao portapapeis.

en: C&ancel
gl: C&ancelar

en: &Move Here
gl: &Mover aquí

en: &Copy Here
gl: &Copiar aquí

en: &Link Here
gl: &Ligar aquí

en: What do you wish to do with this file?
gl: Que quere facer con este ficheiro?

en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

en: &Execute
gl: &Executar

en: Undo Changes
gl: Desfacer os cambios

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
gl: Desfacer esta operación require privilexios de root. Quere continuar?

en: Creating directory
gl: Estase a crear o directorio

en: Moving
gl: Estase a mover

en: Renaming
gl: Cambiando de nome

en: Deleting
gl: Estase a eliminar

en: Und&o
gl: &Desfacer

en: Und&o: Copy
gl: &Desfacer: Copiar

en: Und&o: Link
gl: &Desfacer: Ligar

en: Und&o: Move
gl: &Desfacer: Mover

en: Und&o: Rename
gl: Desfacer: cambiar de n&ome

en: Und&o: Trash
gl: &Desfacer: Botar no lixo

en: Und&o: Create Folder
gl: &Desfacer: Crear un cartafol

en: Und&o: Create Folder(s)
gl: &Desfacer: Crear cartafoles

en: Und&o: Create File
gl: &Desfacer: Crear un ficheiro

en: Und&o: Batch Rename
gl: Desfacer: cambiar de nome en l&ote

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
gl: O ficheiro %1 copiouse de %2, pero aparentemente modificouse con posterioridade o %3.
    Desfacer a copia eliminará o ficheiro e todas as modificacións se perderán.
    Seguro que quere eliminar %4?

en: Undo File Copy Confirmation
gl: Confirmación de desfacer a copia do ficheiro

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl: Seguro que quere eliminar permanentemente este elemento?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

en: Delete Permanently
gl: Eliminar permanentemente

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
gl: Eliminar permanentemente

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl[0]: Seguro que quere eliminar permanentemente este elemento?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>
gl[1]: Seguro que quere eliminar permanentemente estes %1 elementos?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl: Quere eliminar permanentemente todos os elementos do lixo?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
gl: Seguro que quere botar este elemento no lixo?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
gl[0]: Seguro que quere botar este elemento no lixo?
gl[1]: Seguro que quere botar estes %1 elementos no lixo?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
gl: A cadea do certificado SSL do parceiro semella corrupta.

[ctx: @action:button]
en: Add...
gl: Engadir…

[ctx: @action:button]
en: Edit...
gl: Editar…

[ctx: @action:button]
en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
gl: Dona

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
gl: Grupo propietario

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
gl: Outros

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
gl: Máscara

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
gl: Usuario con nome

en: Owner (Default)
gl: Dona (predeterminado)

en: Edit ACL Entry
gl: Editar a entrada na ACL

en: Entry Type
gl: Tipo da entrada

en: Default for new files in this folder
gl: De maneira predeterminada para os novos ficheiros neste cartafol

en: Owner
gl: Dona

en: Owning Group
gl: Grupo propietario

en: Others
gl: Outros

en: Mask
gl: Máscara

en: Named user
gl: Usuario con nome

en: Named group
gl: Grupo con nome

en: User:
gl: Usuario:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Type
gl: Tipo

en: Name
gl: Nome

en: Effective
gl: Efectivo

en: Updating System Configuration
gl: Estase a actualizar o sistema de configuración

en: Updating system configuration.
gl: Estase a actualizar o sistema de configuración.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
gl: A entrada de escritorio de tipo %1 é descoñecida.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
gl: O ficheiro de entrada de escritorio %1 é do tipo FSDevice, pero non ten ningunha entrada Dev=…

en: Mount
gl: Montar

en: Unmount
gl: Desmontar

[ctx: @title:column]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:column]
en: Size
gl: Tamaño

[ctx: @title:column]
en: Date
gl: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
gl: Permisos

[ctx: @title:column]
en: Owner
gl: Dona

[ctx: @title:column]
en: Group
gl: Grupo

[ctx: @title:column]
en: Type
gl: Tipo

en: Open &with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
gl: &Accións

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
gl: &Abrir o cartafol con…

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
gl: &Abrir con…

en: &Open folder with %1
gl: &Abrir o cartafol con %1

en: &Open with %1
gl: &Abrir con %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
gl: &Abrir o cartafol con

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
gl: &Abrir con

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
gl: &Outra aplicación…

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: %1 elementos

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
gl: Descoñecido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
gl: Deter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
gl: Explorar en Filelight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
gl: Montado desde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
gl: Espazo libre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
gl: Lugar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
gl: Cambiar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
gl: Contido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
gl: Apunta a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
gl: Modificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
gl: Creado o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
gl: Sistema de ficheiros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
gl: Tamaño descoñecido

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
gl: Montado en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
gl: Accedido o:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
gl: Abrir con:

en: Known Applications
gl: Aplicacións coñecidas

en: Open With
gl: Abrir con

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla o programa que desexe usar para abrir <b>%1</b>. Se o programa non estiver na lista, insira o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
gl: Escolla o nome do programa co que abrir os ficheiros escollidos.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
gl: <qt>Seleccione o programa que quere usar para abrir o ficheiro<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
gl[0]: <qt>Seleccione o programa que quere usar para abrir o ficheiro.</qt>
gl[1]: <qt>Seleccione o programa que quere usar para abrir os %1 ficheiros.</qt>

en: Choose Application
gl: Escoller unha aplicación

en: Choose Application for %1
gl: Escolla a aplicación para %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla o programa para o tipo de ficheiro <b>%1</b>. Se o programa non estiver na lista, insira o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
gl: <qt>Escolla un programa. Se o programa non estiver na lista, insira o nome ou prema o botón de examinar.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
gl: Tipo para filtrar as aplicacións embaixo, ou indicar o nome dunha orde.
    Prema a frecha cara abaixo para navegar polos resultados.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
gl: Tras a orde pode pór varias marcas de substitución que se substituirán polos valores reais cando se execute o programa:
    %f : un nome de ficheiro
    %F : unha lista de ficheiros; use para aplicacións que poidan abrir varios ficheiros locais dunha vez
    %u : un único URL
    %U : unha lista de URL
    %d : o directorio do ficheiro que se vai abrir
    %D : unha lista de directorios
    %i : a icona
    %m : a mini-icona
    %c : o comentario

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
gl: Lembra&r a asociación coa aplicación para todos os ficheiros de tipo
    «%1» (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
gl: Lembra&r a asociación coa aplicación para todos os ficheiros de tipo
    «%1»

en: Terminal options
gl: Opcións do terminal

en: Run in &terminal
gl: Executar nun &terminal

en: &Do not close when command exits
gl: Non pechar cando a orde &saia

en: Get more Apps from Discover
gl: Obter máis aplicacións de Discover

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
gl: Non se puido extraer o nome do executábel de «%1». Indique un nome correcto de programa.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
gl: <filename>%1</filename> non parece un programa executábel.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
gl: <filename>%1</filename> non se atopou, escriba unha ruta válida dun programa executábel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
gl: Marque esta opción se a aplicación que quere executar é en modo texto ou se quere coñecer a información fornecida pola xanela de emulación de terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
gl: Executar nun terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
gl: Opcións da terminal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
gl: Marque esta opción se a aplicación en modo texto ofrece información importante ao saír. Manter o emulador de terminal aberto permítelle recuperar esta información.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
gl: Non pechar cando a orde saia

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
gl: Usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
gl: Marque esta opción se quere executar esta aplicación co identificador doutro usuario. Cada proceso ten un identificador de usuario asociado con el. Este determina os permisos de acceso a ficheiros, entre outros. Requírese o contrasinal do usuario para usar esta opción.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
gl: Executar como outro usuario

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
gl: Insira o nome de usuario co que quere executar a aplicación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
gl: Nome de usuario:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
gl: Insira aquí o nome de usuario co que quere executar a aplicación.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
gl: GPU discreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
gl: Executar usando unha tarxeta gráfica dedicada

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
gl: Inicio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
gl: Marque esta opción se quere deixar claro que a súa aplicación se iniciou. Esta indicación visual pode aparecer como un cursor atarefado ou na barra de tarefas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
gl: Activar o aviso de inicio

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
gl: Escriba aquí o nome que queira darlle a esta aplicación. Esta aplicación aparecerá con este nome no menú de aplicacións e no panel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
gl: Escriba aquí a descrición desta aplicación, con base no seu uso. Exemplos: unha ferramenta para facer chamadas telefónicas (KPPP) sería «Ferramenta para chamar».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
gl: &Descrición:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
gl: Escriba aquí calquera comentario que considere útil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
gl: Co&mentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
gl: Variábeis de ambiente:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
gl: Escriba aquí a orde para iniciar este programa.
    
    Tras a orde, pode pór varias marcas de substitución que se substituirán polos valores reais cando se execute o programa:
    %f : un nome de ficheiro
    %F : unha lista de ficheiros (para aplicacións que poidan abrir varios ficheiros dunha vez)
    %u : un único URL
    %U : unha lista de URL
    %i : a icona do ficheiro .desktop
    %c : o nome do ficheiro .desktop
    %k : a localización do ficheiro .desktop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
gl: Programa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
gl: Prema aquí para examinar o sistema de ficheiros para atopar o executábel que quere.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
gl: &Examinar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
gl: Estabelece o directorio de traballo da aplicación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
gl: Ruta de &traballo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Arguments:
gl: Argumentos:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
gl: <qt><p>Esta lista mostra os tipos de ficheiro que pode xestionar a aplicación. Esta lista está organizada segundo os <u>tipos MIME</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose, Internet (e)Mail Extension, é un protocolo estándar para identificar o tipo dos datos baseándose nas extensións do nome do ficheiro e nos <u>tipos mime</u> correspondentes. Exemplo: a parte «bmp» que vai tras do punto en flow.bmp indica que é un tipo particular de imaxe, <u>image/x-bmp</u>. Para saber que aplicación debe abrir cada tipo de ficheiro, o sistema debe estar informado sobre as posibilidades de cada aplicación para xestionar estas extensións e tipos mime.</p> <p>Se quere asociar esta aplicación cun ou máis tipos mime que non están na lista, prema o botón <b>Engadir</b> de baixo. Se hai un ou máis tipos mime que a aplicación non poida manexar, pode retiralos da lista co botón <b>Retirar</b> en baixo.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
gl: Tipos de ficheiro &admitidos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
gl: Tipo mime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
gl: Descrición

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
gl: Prema este botón se quere engadir un tipo de ficheiro (tipo MIME) para xestionarse por esta aplicación.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
gl: Engadir…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
gl: Se quere retirar un tipo de ficheiro (tipo MIME) que a aplicación non pode xestionar, escóllao na lista de riba e prema este botón.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
gl: Prema aquí para modificar o xeito en que esta aplicación se executará, indicará que se iniciou, as súas opcións de D-Bus ou para executala como outro usuario.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
gl: Opcións a&vanzadas

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
gl: Non se puideron gardar as propiedades por falta de acceso de escritura a:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
gl: Propiedades de %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
gl[0]: Propiedades dun elemento
gl[1]: Propiedades dos %1 elementos escollidos

[ctx: @title:tab]
en: Share
gl: Compartir

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
gl: &Xeral

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
gl: Explorar en %1

en: Refresh
gl: Refrescar

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
gl: %1 de %2 libres (%3% empregado)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
gl: Tamaño descoñecido

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
gl: Estase a calcular… %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
gl[0]: 1 ficheiro
gl[1]: %1 ficheiros

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
gl[0]: 1 sub-cartafol
gl[1]: %1 sub-cartafoles

en: Calculating...
gl: Calculando…

en: At least %1
gl: Polo menos %1

en: The new file name is empty.
gl: O nome do novo ficheiro está baleiro.

en: No registered file type
gl: Non hai tipos de ficheiro rexistrados

en: No associated application
gl: Non hai aplicacións asociadas

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
gl: Crear…

[ctx: @action:button]
en: Change…
gl: Cambiar…

en: No Access
gl: Sen acceso

en: Can Only View
gl: Só se pode ver

en: Can View & Modify
gl: Pódese ver e modificar

en: Can Only View Content
gl: Só se pode ver o contido

en: Can View & Modify Content
gl: Pode ver e modificar os contidos

en: Can Only View/Read Content
gl: Só se pode ver ou ler o contido

en: Can View/Read & Modify/Write
gl: Pode ver/ler e modificar/escribir

en: &Permissions
gl: &Permisos

en: Access Permissions
gl: Permisos de acceso

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
gl[0]: Este ficheiro é unha ligazón e non ten permisos.
gl[1]: Todos os ficheiros son ligazóns e non teñen permisos.

en: Only the owner can change permissions.
gl: Só a persoa dona pode cambiar os permisos.

en: O&wner:
gl: &Dona:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
gl: Indica as accións que se lle permiten á persoa dona.

en: Gro&up:
gl: &Grupo:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
gl: Indica as accións que poden facer os membros do grupo.

en: O&thers:
gl: &Outros:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
gl: Indica as accións que se lle permiten a calquera persoa usuaria que nin é dona nin está no grupo propietario.

en: Only own&er can rename and delete folder content
gl: Só a persoa dona pode cambia&r de nome e eliminar contido do cartafol

en: Is &executable
gl: É &executábel

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
gl: Marque esta opción para permitir só á persoa dona do cartafol que elimine ou cambie de nome os ficheiros e cartafoles que contén. O resto de persoas usuarias só poden engadir novos ficheiros, o que require o permiso de «Modificar o contido».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
gl: Active esta opción para pór o ficheiro como executábel. Isto só ten sentido para programas e scripts. Requírese para executalo.

en: A&dvanced Permissions
gl: Permisos &avanzados

en: Ownership
gl: Pertenza

en: User:
gl: Usuario:

en: Group:
gl: Grupo:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
gl: Aplicar os cambios a todos os subcartafoles e aos seus contidos

en: Advanced Permissions
gl: Permisos avanzados

en: Class
gl: Clase

en: Show
    Entries
gl: Mostrar as
    entradas

en: This flag allows viewing the content of the folder.
gl: Esta bandeira permite ver o contido do cartafol.

en: Read
gl: Lectura

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
gl: A bandeira de Lectura permite ver o contido do ficheiro.

en: Write
    Entries
gl: Escribir as
    entradas

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
gl: Esta marca permite engadir, eliminar e cambiar de nome os ficheiros. Lembre que eliminar e cambiar de nome poden limitarse mediante a marca «Pegañento».

en: Write
gl: Escritura

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
gl: A bandeira de Escritura permite modificar o contido do ficheiro.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
gl: Entrar

en: Enable this flag to allow entering the folder.
gl: Active este indicador para permitir a entrada no cartafol.

en: Exec
gl: Execución

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
gl: Active este indicador para permitir executar o ficheiro como un programa.

en: Special
gl: Especial

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
gl: Bandeira especial. Correcta para todo o cartafol, o seu significado exacto pode verse na columna da dereita.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
gl: Indicador especial. O significado exacto pode verse na columna da dereita.

en: User
gl: Usuario

en: Group
gl: Grupo

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
gl: Se define esta marca, a persoa dona deste cartafol será a dona de todos os novos ficheiros.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
gl: Se o ficheiro é executábel e activa esta marca, executarase cos permisos da persoa dona.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
gl: Se activa este indicador o grupo deste cartafol será o de todos os novos ficheiros.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
gl: Se o ficheiro é executábel e activa este indicador executarase cos permisos do grupo.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
gl: Se a marca «Pegañento» está definida nun cartafol, só a persoa dona e a root poden eliminar ou cambiar de nome ficheiros. En caso contrario calquera persoa usuaria con permisos de escritura pode facelo.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
gl: A bandeira de Pegañento nun ficheiro é ignorada en Linux, pero pode usarse noutros sistemas

en: Set UID
gl: Pór como UID

en: Set GID
gl: Pór como GID

[ctx: File permission]
en: Sticky
gl: Pegañento

en: Link
gl: Ligazón

en: Varying (No Change)
gl: Estase a variar (sen cambios)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
gl[0]: Este ficheiro usa permisos avanzados
gl[1]: Estes ficheiros usan permisos avanzados.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
gl[0]: Este cartafol usa permisos avanzados.
gl[1]: Estes cartafoles usan permisos avanzados.

en: These files use advanced permissions.
gl: Estes ficheiros usan permisos avanzados.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
gl: Sumas de &comprobación

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
gl: Calculando…

en: Invalid checksum.
gl: Suma de comprobación incorrecta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
gl: A entrada fornecida non é unha suma de comprobación MD5, SHA1 ou SHA256 correcta.

en: Checksums match.
gl: A suma de comprobación coincide.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
gl: A suma de comprobación calculada coincide coa esperada.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
gl: <p>As sumas de comprobación non coinciden.</p>Pode deberse a un erro de descarga. Probe a descargar de novo o ficheiro.<br/>Se a comprobación continúa fallando, contacte coa fonte do ficheiro.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
gl: A suma de comprobación calculada non coincide coa esperada.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
gl: Comprobando a suma de comprobación…

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
gl: Non se puideron gardar as propiedades. Só se permite utilizar executábeis en sistemas de ficheiros locais.

en: &Application
gl: &Aplicación

en: Add File Type for %1
gl: Engadir un tipo de ficheiro para %1

en: Select one or more file types to add:
gl: Escolla un ou máis tipos de ficheiro para engadir:

en: Only executables on local file systems are supported.
gl: Só se permite utilizar executábeis en sistemas de ficheiros locais.

en: Advanced Options for %1
gl: Opcións avanzadas para %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
gl: <qt>Non se pode executar a orde especificada. O ficheiro ou cartafol <b>%1</b> non existe.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
gl: Non se puido atopar ningunha aplicación ou manexador para %1.

en: KDE SSL Information
gl: Información SSL de KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
gl: Asunto

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
gl: Emisor

en: Current connection is secured with SSL.
gl: A conexión actual está protexida con SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
gl: A maior parte deste documento está cifrada con SSL, pero algunhas partes non o están.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
gl: Algunhas partes deste documento están cifradas con SSL, pero a parte principal non o está.

en: Current connection is not secured with SSL.
gl: A conexión actual non está protexida con SSL.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
gl[0]: estase a empregar %1 bit
gl[1]: estanse a empregar %1 bits

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
gl[0]: dunha chave de %1 bits
gl[1]: dunha chave de %1 bits

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
gl: NON, houbo erros:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
gl: Si

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
gl: Desde o %1 ata o %2

en: Search for '%1' with
gl: Buscar «%1» con

en: Configure Web Shortcuts...
gl: Configurar os atallos da web…

en: Open file dialog
gl: Diálogo para abrir ficheiros

en: Filename for clipboard content:
gl: Ficheiro para o contido do portapapeis:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
gl: O portapapeis cambiouse desde que usou «pegar»: non é posíbel aplicar o formato de datos escollido. Copie de novo o que queira pegar.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
gl[0]: &Pegar o ficheiro
gl[1]: &Pegar %1 ficheiros

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
gl[0]: &Pegar o URL
gl[1]: &Pegar %1 URL

en: &Paste Clipboard Contents
gl: &Pegar o contido do portapapeis

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
gl: Pegar un cartafol

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
gl: Pegar un ficheiro

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
gl[0]: Pegar un elemento
gl[1]: Pegar %1 elementos

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
gl: Pegar o contido do portapapeis…

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
gl: Pegar

en: Data format:
gl: Formato dos datos:

en: Filename for dropped contents:
gl: Nome do ficheiro para o contido soltado:

en: Date: %1
gl: Data: %1

en: Size: %1
gl: Tamaño: %1

en: Appl&y to All
gl: Apl&icar a todo

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
gl: Ao marcar isto, o botón premido aplícase a todos os conflitos de cartafoles subseguintes durante o resto do traballo en curso.
    A non ser que prema Omitir, seguiráselle preguntando no caso de conflitos cun ficheiro existente no directorio.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
gl: Ao marcar isto, o botón premido aplícase a todos os conflitos subseguintes durante o resto do traballo en curso.

en: &Rename
gl: &Cambiar de nome

en: Suggest New &Name
gl: Suxerir un &nome novo

en: &Skip
gl: &Omitir

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
gl: Non copiar nin mover este cartafol, pasar no canto ao seguinte elemento

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
gl: Non copiar nin mover este ficheiro, pasar no canto ao seguinte elemento

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
gl: &Escribir dentro

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
gl: Os ficheiros e cartafoles copiaranse no directorio xa existente, xunto co contido que xa teña.
    Volverá preguntárselle se houbese algún conflito con algún ficheiro xa existente no directorio.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
gl: S&obrescribir os ficheiros máis vellos?

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
gl: Os ficheiros de orixe sobrescribirán aos de destino con datas de modificación anteriores, o resto omitiranse.

en: &Resume
gl: &Continuar

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
gl: Esta acción sobrescribiría «%1» consigo mesmo.
    Insira un nome novo de ficheiro:

en: C&ontinue
gl: &Continuar

en: This action will overwrite the destination.
gl: Esta acción sobrescribirá o destino.

en: Source
gl: Orixe

en: Destination
gl: Destino

en: Differences
gl: Diferenzas

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
gl: O destino é <b>un %1 menor</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
gl: O destino é <b>un %1 maior</b>

en: The files are identical.
gl: Os ficheiros son idénticos.

en: The files seem identical.
gl: Os ficheiros parecen idénticos.

en: The files are different.
gl: Os ficheiros son distintos.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
gl: Os ficheiros son probabelmente idénticos: teñen o mesmo tamaño e o seu contido coincide no principio, no medio, e no final.

en: An older item named '%1' already exists.
gl: Xa existe un elemento máis vello que «%1».

en: A similar file named '%1' already exists.
gl: Xa existe un ficheiro similar chamado «%1».

en: A more recent item named '%1' already exists.
gl: Xa existe un elemento máis novo que «%1» co mesmo nome.

en: Rename:
gl: Cambiar de nome:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
gl: Cambiar de nome o elemento

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
gl: Cambiar de nome os elementos

[ctx: @action:button]
en: &Rename
gl: &Cambiar de nome

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
gl: Cambiar de nome o elemento <filename>%1</filename> a:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
gl: Novo nome #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
gl[0]: Cambiar de nome %1 elemento seleccionado a:
gl[1]: Cambiar de nome %1 elementos seleccionados a:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
gl: # substituirase por números ascendentes comezando polo:

en: Information
gl: Información

en: Retry
gl: Intentar de novo

en: Replace All
gl: Substituílo todo

en: Skip
gl: Omitir

en: Skip All
gl: Saltalo todo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
gl: [bloqueo da área táctil]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
gl: Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
gl: Enderezo IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
gl: Cifrado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
gl: Detalles:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
gl: Versión de SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
gl: Cadea do certificado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
gl: Validado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
gl: Período de validez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
gl: Número de serie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
gl: Resumo MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
gl: Resumo SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
gl: O servidor remoto non enviou ningún certificado SSL.
    Interrómpese porque non se pode estabelecer a identidade do servidor.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl: Seguro que quere eliminar permanentemente este elemento?<nl/> <nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl[0]: Seguro que quere eliminar permanentemente este elemento?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>
gl[1]: Seguro que quere eliminar permanentemente estes %1 elementos?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl: Botar este elemento no lixo fallou porque é grande de máis. Quere eliminalo permanentemente no seu lugar?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
gl[0]: Botar este elemento no lixo fallou porque é grande de máis. Quere eliminalo permanentemente no seu lugar?<nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>
gl[1]: Botar estes %1 elementos no lixo fallou porque son grandes de máis. Quere eliminalos permanentemente no seu lugar?<nl/><emphasis strong='true'>Esta acción non se pode desfacer.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
gl[0]: Seguro que quere botar este elemento no lixo?
gl[1]: Seguro que quere botar estes %1 elementos no lixo?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
gl: Non preguntar máis

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
gl: Aviso

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
gl: Isto iniciará o programa:

en: If you do not trust this program, click Cancel
gl: Se non confía neste programa, prema Cancelar
