kio - en to ie translation catalogue (1132 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
ie: Ne successat reposseder li file %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
ie: Ne successat reposseder li file <filename>%1</filename>. Vu non have sufficent accesse al file por far ti modification.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
ie: Ne successat crear li simbolic ligament «%1».
    Li sistema de files del destination (%2) ne suporta simbolic ligamentes.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
ie: Ne successat crear «%1».
    Li sistema de files del destination (%2) depermisse li sequent caracteres in nómines de fólderes: %3
    Si on va selecter «Remplazzar» omni ínvalid caracteres in li nómine de destination va esser remplazzat per un substrec «_».

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
ie: Ne successat crear «%1».
    Li sistema de files del destination (%2) depermisse li sequent caracteres in nómines de files: %3
    Si on va selecter «Remplazzar» omni ínvalid caracteres in li nómine de destination va esser remplazzat per un substrec «_».

en: Folder Already Exists
ie: Li fólder ja existe

en: File Already Exists
ie: Li file ja existe

en: Already Exists as Folder
ie: Ja existe quam un fólder

en: Trash
ie: Paper-corb

en: No Exec field in %1
ie: Null camp Exec in %1

en: Could not find the program '%1'
ie: Ne successat trovar li programma «%1»

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
ie: Li programma «%1» esset trovat in %2 ma it manca permissiones de execution.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
ie: Li programma «%1» manca permissiones de execution.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
ie: Errore de sintaxe in comande %1 quel venit de %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
ie: Li terminal %1 ne esset trovat quande %2 esset lansat

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
ie: Errore de sintaxe in comande %1 quande on prova lansar %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
ie[0]: 1 die %2
ie[1]: %1 dies %2

en: %1 Item | %1 Items
ie[0]: %1 element
ie[1]: %1 elementes

en: 1 Folder | %1 Folders
ie[0]: 1 fólder
ie[1]: %1 fólderes

en: 1 File | %1 Files
ie[0]: 1 file
ie[1]: %1 files

[ctx: @title job]
en: Moving
ie: Motion

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ie: Orígin

[ctx: @title job]
en: Renaming
ie: Renomination

[ctx: @title job]
en: Copying
ie: Copiation

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ie: Creation de un fólder

en: Directory
ie: Fólder

[ctx: @title job]
en: Deleting
ie: Remotion

[ctx: @title job]
en: Examining
ie: Examinante

[ctx: @title job]
en: Transferring
ie: Transferte

[ctx: @title job]
en: Mounting
ie: Montage

en: Device
ie: Aparate

en: Mountpoint
ie: Punctu de montage

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ie: Demontage

en: Change Attribute
ie: Modificar li atribute

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por modificar attributes de files. Continuar?

en: Copy Files
ie: Copiar li files

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por compleer li copiation. Continuar?

en: Delete Files
ie: Remover li files

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por compleer li remotion. Támen to posse damagear vor sistema. Continuar?

en: Create Folder
ie: Crear un fólder

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por crear ti fólder. Continuar?

en: Move Items
ie: Mover elementes

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por compleer li motion. Continuar?

en: Rename
ie: Renominar

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por compleer li renomination. Continuar?

en: Create Symlink
ie: Crear un sim. ligament

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por crear un sim. ligament. Continuar?

en: Transfer data
ie: Transferte de data

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por compleer li transferte. Continuar?

en: Could not read %1.
ie: Ne successat leer %1.

en: Could not write to %1.
ie: Ne successat scrir a %1.

en: Could not start process %1.
ie: Ne successat lansar li processu %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
ie: Errore intern
    Ples inviar un complet raporte de defecte che https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
ie: Ínvalid URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
ie: Li protocol %1 ne es supportat.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ie: Li protocol %1 es solmen un protocol de filtre.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ie: %1 es un fólder, ma un file esset expectet.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ie: %1 es un file, ma un fólder esset expectet.

en: The file or folder %1 does not exist.
ie: Li file o fólder %1 ne existe.

en: A file named %1 already exists.
ie: Un file nominat %1 ja existe.

en: A folder named %1 already exists.
ie: Un fólder nominat %1 ja existe.

en: No hostname specified.
ie: Null nómine de host providet.

en: Unknown host %1
ie: Ínconosset host %1

en: Access denied to %1.
ie: Accesse a %1 es refusat.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ie: Accesse refusat.
    Ne successat scrir a %1.

en: Could not enter folder %1.
ie: Ne successat intrar li fólder %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ie: Li protocol %1 ne implementa un servicie de fólder.

en: Found a cyclic link in %1.
ie: Un ciclic ligament es trovat in %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ie: Un ciclic ligament es trovat durante de copiation de %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
ie: Ne successat crear un socket por accesse a %1.

en: Could not connect to host %1.
ie: Ne successat conexer al host %1.

en: Connection to host %1 is broken.
ie: Conexion con host %1 esset interruptet.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ie: Li protocol %1 ne es un protocol de filtre.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ie: Ne successat monter li aparate.
    Li raportat errore esset:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ie: Ne successat desmonter li aparate.
    Li raportat errore esset:
    %1

en: Could not read file %1.
ie: Ne successat leer li file %1.

en: Could not write to file %1.
ie: Ne successat scrir al file %1.

en: Could not bind %1.
ie: bind ne successat por %1.

en: Could not listen %1.
ie: listen ne successat por %1.

en: Could not accept %1.
ie: accept ne successat por %1.

en: Could not access %1.
ie: Ne successat acceder a %1.

en: Could not terminate listing %1.
ie: Ne successat cessar obtener un liste de %1.

en: Could not make folder %1.
ie: Ne successat crear li fólder %1.

en: Could not remove folder %1.
ie: Ne successat remover li fólder %1.

en: Could not resume file %1.
ie: Ne successat reprender li file %1.

en: Could not rename file %1.
ie: Ne successat renominar li file %1.

en: Could not change permissions for %1.
ie: Ne successat alterar li permissiones por %1.

en: Could not change ownership for %1.
ie: Ne successat reposseder %1.

en: Could not delete file %1.
ie: Ne successat remover li file %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ie: Li processe del protocol %1 terminat se ínexpectatmen.

en: Error. Out of memory.
    %1
ie: Errore. Memorie exhaustet.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
ie: Ínconosset host de proxy
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ie: Autorisation ne successat, autentification %1 es ínsupportat

en: User canceled action
    %1
ie: Li usator anullat li action
    %1

en: Internal error in server
    %1
ie: Errore intern in li servitor
    %1

en: Timeout on server
    %1
ie: Timeout de servitor
    %1

en: Unknown error
    %1
ie: Ínconosset errore
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
ie: Ínconosset interruption
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ie: Ne successat remover li file del orígine %1.
    Ples controlar li permissiones.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ie: Ne successat remover li file de parte %1.
    Ples controlar li permissiones.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ie: Ne successat renominar li file del orígine %1.
    Ples controlar li permissiones.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ie: Ne successat renominar li file de parte %1.
    Ples controlar li permissiones.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ie: Ne successat crear li simbolic ligament %1.
    Ples controlar li permissiones.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
ie: Ne successat crear simbolic ligamentes in %1
    Li sistema de files del destination ne supporta sim. ligamentes.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
ie: Li spacie de disco es ínsufficent por scrir %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ie: Li orígine e li destination es li sam file.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
ie: %1 es besonat per li servitor, ma it es índisponibil.

en: Access to restricted port in POST denied.
ie: Accesse a un restrictet portu in POST esset refusat.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
ie: Li besonat grandore del contenete ne esset providet por un operation POST.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
ie: It es impossibil far cader un file o fólder sur se self

en: A folder cannot be moved into itself
ie: It es ínpossibil mover un fólder a se self

en: Communication with the local password server failed
ie: Comunication con li local servitor de contrasignes ne successat

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
ie: Ne successat transferter <filename>%1</filename> pro que it es tro grand. Li sistema de files del destination supporta solmen files minu grand quam 4Gio

en: File is too large to be trashed.
ie: Li file es tro grand por li Paper-corb.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
ie: Ínconosset code de errore %1
    %2
    Ples inviar un complet raporte de defecte che https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ie: (ínconosset)

en: <b>Technical reason</b>:
ie: <b>Technic cause</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ie: <b>Detallies del demanda</b>:

en: <li>Date and time: %1</li>
ie: <li>Date e hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ie: <li>Extra information: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ie: <b>Possibil causes</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ie: <b>Possibil solutiones</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ie: (ínconosset)

en: Check your access permissions on this resource.
ie: Controla vor permissiones por ti-ci ressurse.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ie: Ples controlar que li ressurse existe e repenar denov.

en: The specified resource may not exist.
ie: Forsan li providet ressurse ne existe.

en: Cannot Open Resource For Reading
ie: Ne successat aperter un ressurse por letion

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ie: Forsan vu ne have permissiones leer li file o aperter li fólder.

en: Cannot Open Resource For Writing
ie: Ne successat aperter un ressurse por scrition

en: Unable to Launch Process
ie: Ne successat lansar un processe

en: Internal Error
ie: Errore intern

en: Improperly Formatted URL
ie: Ínvalid URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ie: Li adresse URL quel vu providet ne es format corectmen. Li formate de un URL es usualmen tal quam ti:<blockquote><strong>protocol://usator:contrasigne@www.exemple.org:portu/fílder/file-nómine.extension?demanda=valore</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
ie: Ínsuportat protocol %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ie: Li protocol <strong>%1</strong> ne es suportat por programmas de KDE quel es installat in vor computator.

en: The requested protocol may not be supported.
ie: Li demandat protocol forsan ne es supportat.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ie: Li versiones del protocol %1 quel es supportat per ti computator e li servitor posse esser íncompatibil.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ie: Li URL ne refere un ressurse.

en: Protocol is a Filter Protocol
ie: Protocol es un protocol de filtre

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ie: Li adresse URL quel vu providet ne corresponde a un specific ressurse.

en: Unsupported Action: %1
ie: Ínsuportat action: %1

en: File Expected
ie: Un file esset expectet

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ie: Li demande expectet un file, ma li fólder <strong>%1</strong> esset trovat.

en: Folder Expected
ie: Un fólder es expectet

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ie: Li demande expectet un fólder, ma li file <strong>%1</strong> esset trovat.

en: File or Folder Does Not Exist
ie: Un file o fólder ne existe

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ie: Li providet file o fólder <strong>%1</strong> ne existe.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ie: Ne successat crear li besonat file pro que un file con li sam nómine ja existe.

en: Delete the current file and try again.
ie: Remover li actual file e repenar denov.

en: Choose an alternate filename for the new file.
ie: Selecte un altri nómine por li nov file.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ie: Ne successat crear li besonat fólder pro que un fólder con li sam nómine ja existe.

en: Delete the current folder and try again.
ie: Remover li actual fólder e repenar denov.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ie: Provide un altri nómine por li nov fólder.

en: Unknown Host
ie: Ínconosset host

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ie: Forsan li nómine %1 ne existe; fórsat it esset tippar íncorrectmen.

en: Access Denied
ie: Accesse refusat

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ie: Accesse al besonat ressurse <strong>%1</strong> esset refusat.

en: Write Access Denied
ie: Accesse de scrition refusat

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ie: To significa que un prova de scrir al file <strong>%1</strong> esset refusat.

en: Unable to Enter Folder
ie: Ne successat intrar un fólder

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ie: To significa que un prova de intrar (t.e. aperter) li fólder <strong>%1</strong> esset refusat.

en: Folder Listing Unavailable
ie: Li liste de fólder es índisponibil

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ie: Protocol %1 ne es un sistema de files

en: Cyclic Link Detected
ie: Un ciclic ligament trovat

en: Request Aborted By User
ie: Demande annulat per li usator

en: The request was not completed because it was aborted.
ie: Li demande ne esset completat pro que it esset annulat.

en: Retry the request.
ie: Repenar li demande.

en: Cyclic Link Detected During Copy
ie: Un ciclic ligament trovat durante de copiation

en: Could Not Create Network Connection
ie: Ne successat crear un conexion de rete

en: Could Not Create Socket
ie: Ne successat crear un socket

en: Connection to Server Refused
ie: Conexion a un servitor esset refusat

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ie: Conexion a un servitor ha cludet ínexpectatmen

en: URL Resource Invalid
ie: Ressurse URL es ínvalid

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ie: Protocol %1 ne es un protocol de filtre

en: Could Not Mount Device
ie: Ne successat monter un aparate

en: Could Not Unmount Device
ie: Ne successat desmonter li aparate

en: Cannot Read From Resource
ie: Ne successat leer un ressurse

en: You may not have permissions to read from the resource.
ie: Forsan vu ne have permissiones leer del ressurse.

en: Cannot Write to Resource
ie: Ne successat scrir un ressurse

en: Could Not Bind
ie: bind ne successat

en: Could Not Listen
ie: listen ne successat

en: Could Not Login: %1
ie: Ne successat inregistrar: %1

en: Could Not Determine Resource Status
ie: Ne successat trovar li statu de un ressurse

en: Could Not Stat Resource
ie: stat ne successat obtener por un ressurse

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ie: Un prova de obtener information pri li statu del ressurse <strong>%1</strong>, quam li nómine, tip, grandor, etc. ne successat.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ie: Li besonat ressurse ne existe o es ínaccessibil.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
ie: Ne successat cessar obtener un liste

en: Could Not Create Folder
ie: Ne successat crear un fólder

en: An attempt to create the requested folder failed.
ie: Un prova de crear li besonat fólder ne successat.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ie: Li localisation u li fólder vell esser creat forsan ne existe.

en: Could Not Remove Folder
ie: Ne successat remover un fólder

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ie: Un prova de remover li besonat fólder, <strong>%1</strong>, ne successat.

en: The specified folder may not exist.
ie: Forsan li file o fólder ne existe.

en: The specified folder may not be empty.
ie: Forsan li fólder ne es vacui.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ie: Ples controlar que li fólder existe e es vacui, e repenar denov.

en: Could Not Resume File Transfer
ie: Ne successat reprender un transferte de un file

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ie: Forsan li protocol o li servitor ne supporta reprension de files.

en: Could Not Rename Resource
ie: Ne successat renominar un ressurse

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ie: Un prova de renominar li besonat ressurse, <strong>%1</strong>, ne successat.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ie: Ne successat alterar li permissiones de un ressurse

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ie: Un prova de alterar permissiones del besonat ressurse, <strong>%1</strong>, ne successat.

en: Could Not Change Ownership of Resource
ie: Ne successat reposseder un ressurse

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ie: Un prova de reposseder li besonat ressurse, <strong>%1</strong>, ne successat.

en: Could Not Delete Resource
ie: Ne successat remover un ressurse

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ie: Un prova de remover li besonat ressurse, <strong>%1</strong>, ne successat.

en: Out of Memory
ie: Memorie exhaustet

en: Unknown Proxy Host
ie: Ínconosset host de proxy

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ie: Autentification ne successat: li metode %1 es ínsupportat

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
ie: Ples raportar un defecte che <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> por informar li equipe de KDE pri li ínsupportat metode de authentification.

en: Request Aborted
ie: Demande annulat

en: Internal Error in Server
ie: Errore intern del servitor

en: Timeout Error
ie: Errore de timeout

en: Unknown Error
ie: Ínconosset errore

en: Unknown Interruption
ie: Ínconosset interruption

en: Could Not Delete Original File
ie: Ne successat remover li file del orígine

en: Could Not Delete Temporary File
ie: Ne successat remover li temporari file

en: Could Not Rename Original File
ie: Ne posset renominar li original file

en: Could Not Rename Temporary File
ie: Ne successat renominar li temporari file

en: Could Not Create Link
ie: Ne successat crear un ligament

en: Could Not Create Symbolic Link
ie: Ne successat crear un simbolic ligament

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ie: Ne successat crear li simbolic ligament %1.

en: No Content
ie: Null contenete

en: Disk Full
ie: Disco es plen

en: Source and Destination Files Identical
ie: Li orígine e li destination es identic

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ie: Ne successat compleer li operation pro que li files de orígine e destination es li sam file.

en: Choose a different filename for the destination file.
ie: Selecte un altri nómine por li file de destination.

en: File or Folder dropped onto itself
ie: Un file o fólder fat cader sur se self

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
ie: Ne successat compleer li operation pro que li file o fólder de orígine e destination es li sam file.

en: Drop the item into a different file or folder.
ie: Far cader li element in un altri file o fólder.

en: Folder moved into itself
ie: Un fólder movet a se self

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
ie: Ne successat compleer li operation pro que li orígine ne posse esser movet a se self.

en: Move the item into a different folder.
ie: Mover li element a un altri fólder.

en: Could not communicate with password server
ie: Comunication con li servitor de contrasignes ne successat

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ie: Ne successat iniciar li protocol %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
ie: Ne successat transferter <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
ie: Li file <filename>%1</filename> ne posse esser transfertet, pro que li sistema de files del destination ne supporta tant grand files

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
ie: On posse reformatar li unité de destination por usar un sistema de files quel supporta tant grand files.

en: Undocumented Error
ie: Índocumentat errore

en: (Symbolic Link to %1)
ie: (simbolic ligament a %1)

en: (%1, Link to %2)
ie: (%1, ligament a %2)

en:  (Points to %1)
ie:  (destination: %1)

en: Malformed URL
    %1
ie: Invalid URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
ie: Ne successat resoluer li tip de file por %1

en: Unknown protocol '%1'.
ie: Ínconosset protocol «%1».

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
ie: Ne successat trovar li executibile «kioslave5» in «%1».

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ie: Apertion de conexiones ne es supportat per protocol %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ie: Clusion de conexiones ne es supportat per protocol %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ie: Accesse a files ne es supportat per protocol %1.

en: Writing to %1 is not supported.
ie: Scrition a %1 es ínsupportat.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ie: Null special actiones es disponibil por protocol %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ie: Liste de fólderes ne es supportat per protocol %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ie: Obtenente data de %1 es ínsupportat.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ie: Obtenente information pri un tip MIME de %1 es ínsupportat.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ie: Renomination o motion de files in %1 es ínsupportat.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ie: Creation de sim. ligamentes ne es supportat per protocol %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
ie: Copiation de files de %1 es ínsupportat.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ie: Remotion de files de %1 es ínsupportat.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ie: Creation de fólderes ne es supportat per protocol %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ie: Modification del atributes de files ne es supportat per protocol %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ie: Modification del possessor de files ne es supportat per protocol %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ie: Usa de sub-URLs con %1 es ínsupportat.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
ie: MGET ne es supportat per protocol %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ie: Apertion de files ne es supportat per protocol %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
ie: Protocol %1 ne supporta li action %2.

en: &Details
ie: &Detallies

en: &Forever
ie: &Permanentmen

en: C&ontinue Loading
ie: C&ontinuar cargar

en: Co&ntinue
ie: Co&ntinuar

en: &Current Session only
ie: Solmen li a&ctual session

en: Security Information
ie: Information de securitá

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
ie: %1: negociation SSL ne successat

en: Display SSL &Information
ie: Monstrar &information pri SSL

en: C&onnect
ie: C&onexer

en: The server failed the authenticity check (%1).
ie: Li servitor fallit li control de autenticitá (%1).

en: Server Authentication
ie: Autentication de servitor

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ie: Esque vu vole acceptar ti certificate por sempre sin subsequent demandas?

en: A file or folder named %1 already exists.
ie: Un file o fólder nominat %1 ja existe.

en: You do not have permission to create that folder.
ie: Vu ne have permissiones por creation de ti fólder.

en: You did not select a file to delete.
ie: Vu ne selectet un file por remover.

en: Nothing to Delete
ie: Ne hay alquo por remover

en: You did not select a file to trash.
ie: Vu ne selectet un file por mover al Paper-corb.

en: Nothing to Trash
ie: Ne hay alquo por mover al Paper-corb

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ie: Li selectet fólder ne existe o es ínleibil.

en: Menu
ie: Menú

en: Parent Folder
ie: Fólder superior

[ctx: @info]
en: Go back
ie: Ear retro

[ctx: @info]
en: Go forward
ie: Ear avan

en: Home Folder
ie: Hem-fólder

en: Reload
ie: Recargar

en: New Folder...
ie: Crear un fólder…

en: Move to Trash
ie: Mover al Paper-corb

en: Delete
ie: Remover

en: Sorting
ie: Órdine

en: Sort by Name
ie: Ordinar secun nómine

en: Sort by Size
ie: Ordinar secun grandore

en: Sort by Date
ie: Ordinar secun li date

en: Sort by Type
ie: Ordinar secun tip

en: Ascending
ie: Secun ascension

en: Descending
ie: Secun descension

en: Folders First
ie: Fólderes unesimmen

en: Hidden Files Last
ie: Celat files finalmen

en: Icons View
ie: Vise de icones

en: Compact View
ie: Vise compact

en: Details View
ie: Vise detalliat

en: Icon Position
ie: Position del icone

en: Next to File Name
ie: Apu li nómine

en: Above File Name
ie: Sur li nómine

en: Short View
ie: Vise curt

en: Detailed View
ie: Vise detalliat

en: Tree View
ie: Vise de árbor

en: Detailed Tree View
ie: Vise detalliat de árbor

en: Allow Expansion in Details View
ie: Usar expansion in li vise detalliat

en: Show Hidden Files
ie: Revelar celat files

en: Show Preview Panel
ie: Monstrar li panel de previder

en: Show Preview
ie: Previder

en: Open Containing Folder
ie: Aperter li contenent fólder

en: Properties
ie: Proprietás

en: &View Mode
ie: Mode de &vise

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
ie: Max nov al inicie

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
ie: Max old al inicie

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
ie: Max grand al inicie

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
ie: Max micri al inicie

en: Encoding:
ie: Codification:

en: Open
ie: Aperter

en: Save As
ie: Gardar quam

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
ie: Copiar a

[ctx: @title:menu]
en: Move To
ie: Mover a

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
ie: Hem fólder

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
ie: Fólder original

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
ie: Trovar…

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
ie: Copiar ad ci

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
ie: Mover ad ci

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
ie: *|Omni files

en: All Supported Files
ie: Omni suportat files

en: All Files
ie: Omni files

en: Add Places Entry
ie: Adjunter un element del Locs

en: Edit Places Entry
ie: Modificar un element del Locs

en: L&abel:
ie: &Etiquette:

en: Enter descriptive label here
ie: Provider un descritiv etiquette

en: &Location:
ie: &Localisation:

en: Choose an &icon:
ie: Selecte un &icone:

en: &Only show when using this application (%1)
ie: M&onstra solmen in ti-ci application (%1)

[ctx: @item]
en: Places
ie: Locs

[ctx: @item]
en: Remote
ie: Lontan

[ctx: @item]
en: Search For
ie: Serchar por

[ctx: @item]
en: Devices
ie: Aparates

[ctx: @item]
en: Removable Devices
ie: Aparates removibil

[ctx: @item]
en: Tags
ie: Etiquettes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
ie: Omni etiquettes

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
ie: Hem

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
ie: Pupitre

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
ie: Documentes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
ie: Descargates

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ie: Rete

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ie: Paper-corb

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
ie: Musica

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
ie: Images

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
ie: Recent files

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
ie: Recent localisationes

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
ie: Modificat hodie

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
ie: Modificat yeri

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
ie: Ne successat adjunter al panel Locs: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
ie: Solmen fólderes posse esser adjuntet al panel Locs.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
ie: Liberante…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
ie: &Liberar

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
ie: Removente securmen…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
ie: Remover &securmen

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
ie: Desmontente…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
ie: &Desmonter

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
ie: &Ejecter

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ie: Li aparate «%1» ne es un disco e ne posse esser ejectet.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ie: Un errore evenit accessante «%1», li sistema respondet: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ie: Un errore evenit accessante «%1»

en: %1 (hidden)
ie: %1 (celat)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ie: Vacuar li Paper-corb

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ie: Monter

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
ie: Aperter in un nov carte

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
ie: Aperter in un nov fenestre

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
ie: Adjunter un element...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
ie: &Modificar…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
ie: Remover

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
ie: Ce&lar

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
ie: Celar li section «%1»

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
ie: Celar li section

en: &Show All Entries
ie: &Monstrar omni elementes

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
ie: Dimension del icone

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
ie: Redimensionar automaticmen

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
ie: Micri (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
ie: Medie (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
ie: Grand (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
ie: Grandissim (%1x%1)

en: You can only select one file
ie: On posse selecter solmen ún file

en: More than one file provided
ie: Plu quam ún file es providet

en: You can only select local files
ie: On posse selecter solmen local files

en: Remote files not accepted
ie: Lontan files es ínacceptabil

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
ie[0]: Li selectet URL usa un ínsupportat schema. Ples usar li sequent schema: %2
ie[1]: Li selectet URL usa un ínsupportat schema. Ples usar ún del sequent schemas: %2

en: Unsupported URL scheme
ie: Ínsupportat schema de URL

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
ie: Plu quam ún fólder esset selectet e ti dialog ne accepta fólderes. Selecte solmen ún fólder por listar it.

en: More than one folder provided
ie: Plu quam ún fólder es providet

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
ie: Adminim ún fólder e ún file esset selectet. Li selectet files va esset ignorat e li selectet fólder va esser listat

en: Files and folders selected
ie: Selectet files e fólderes

en: The file "%1" could not be found
ie: Ne successat trovar li file «%1»

en: Cannot open file
ie: Ne successat aperter li file

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
ie: <qt>Ti buton intra li superiori fólder.<br /><br />P.ex. si li actual localisation es file:/home/konqi ti buton va navigar a file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ie: Ti buton ea un passu a retro in li diarium de navigation.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ie: Ti buton ea un passu ad avan in li diarium de navigation.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ie: Ti buton recarga li contenete del actual localisation.

en: Click this button to create a new folder.
ie: Crear un nov fólder.

en: Show Places Panel
ie: Monstrar li panel «Locs»

en: Show Bookmarks Button
ie: Monstrar li buton «Marca-págines»

en: Options
ie: Parametres

en: Bookmarks
ie: Marca-págines

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ie: &Nómine:

en: This is the name to save the file as.
ie: Li nómine por gardar li file.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ie: To es li liste de files a aperter. On posse specificar plu quam ún file, si on separa su nómines con spacies.

en: This is the name of the file to open.
ie: Li nómine del file por aperter.

[ctx: @title:window]
en: Places
ie: Locs

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ie: Un file «%1» ja existe. Esque vu vole substituer it?

en: Overwrite File?
ie: Substituer li file?

en: You can only select local files.
ie: On posse selecter solmen local files.

en: Remote Files Not Accepted
ie: Lontan files es ínacceptabil

en: *|All Folders
ie: *|Omni fólderes

en: *|All Files
ie: *|Omni files

en: &Open
ie: &Aperter

en: Icon size: %1 pixels
ie: Dimension de icone: %1 px

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ie: Automaticmen selecter li e&xtension de file (%1)

en: the extension <b>%1</b>
ie: li extension <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
ie: Automaticmen selecter li e&xtension de file

en: a suitable extension
ie: un convenent extension

en: &File type:
ie: Tip de &file:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
ie: <qt>To es li selector del tip de file. It es usat por selecter li formate in quel li file va esser gardat.</qt>

en: &Filter:
ie: &Filtre:

en: Sorry
ie: Avise

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ie: <qt>Li file de modelle <b>%1</b> ne existe.</qt>

en: Name for new link:
ie: Nómine del nov ligament:

en: Create link to URL
ie: Crear un ligament a un URL

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
ie: On ne posse usar li nómine <filename>%1</filename> pro que it es reservat per li sistema operativ.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
ie: Li nómine <filename>%1</filename> comensa con un punctu, dunc it va esser celat con parametres predefinit.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
ie: Li nómine <filename>%1</filename> comensa con un spacie, que posse metter it ante altri elementes in li ordíne e causar altri bizarritás.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
ie: Oblique strecs in nómines de fólder va crear sub-fólderes, quam:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
ie: Oblique strecs in nómines de fólder va crear sub-fólderes.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
ie: On ne posse usar obliqui strecs (/) in nómines de files e fólderes.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
ie: On ne posse usar revesat obliqui strecs (\) in nómines de files e fólderes.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
ie: On ne recomanda usar un nómine file o fólder quel comensa con un tilde, pro que to posse esser confusente o dangerosi quande on usa li terminal por remover alcós.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
ie: Un fólder nominat <filename>%1</filename> ja existe.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
ie: Un file nominat <filename>%1</filename> ja existe.

en: Create New
ie: Crear nov

en: Link to Device
ie: Ligament a un aparate

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ie: Nov fólder

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ie: Nov fólder

en: Create new folder in %1:
ie: Crear un nov fólder in %1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
ie: Copiar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
ie: Collar

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
ie: Aperter «%1» in un nov carte

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
ie: Aperter «%1» in un nov fenestre

en: Edit
ie: Modificar

en: Navigate
ie: Navigar

en: Show Full Path
ie: Monstrar un complet rute

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ie: Plu

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ie: Aparates

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ie: Altris

en: Edit mode
ie: Mode de modification

en: Click for Location Navigation
ie: Navigation per localisationes

en: Click to Edit Location
ie: Modificar li localisation

en: You are not authorized to execute this file.
ie: Vu ne have autorisation de executer ti file.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
ie: Lansante %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
ie: Ne successat far li servicie %1 executibil, interrupte li execution.
    %2

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ie: Vu ne have autorisation de selecter un application por aperter ti file.

en: No favicon found for %1
ie: Null favicon trovat por %1

en: Error saving image to %1
ie: Un errore evenit gardante un image a %1

en: Icon file too big, download aborted
ie: File de icone es tro grand, descarga anullat

en: No mail client found
ie: Null cliente de e-postage es trovat

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
ie: Li file desktop
    %1
    es ínvalid.

en: Launching %1
ie: Lansante %1

en: No terminal emulator found
ie: Null emulator de terminal trovat

en: Failed to open %1
ie: Ne successat aperter %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ie: Li file desktop
    %1
    have li tip Link ma ne have li camp URL=…

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
ie: Li executibile «%1» es situat in un lontan sistema de files. Por motive de securitá it ne va esser executet.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
ie: Por motive de securitá, on ne es permisset lansar executibiles in ti contextu.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
ie: Li programma «%1» deve haver li permission de executer ante que it posse esser lansat.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
ie: Ne successat far li file «%1» executibil.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ie: Li file desktop %1 ne have li camp Type=…

en: Failed to open the file.
ie: Ne successat aperter li file.

en: The program "%1" could not be launched.
ie: Ne successat lansar li programma «%1».

en: Setting ACL for %1
ie: Assignante ACL por %1

en: Could not change permissions for
    %1
ie: Ne successat alterar li permissiones por
    %1

en: mounting is not supported by Windows CE.
ie: montage es ínsupportat in Windows CE.

en: Could not find program "mount"
ie: Ne successat trovar li programma «mount»

en: unmounting is not supported by Windows CE.
ie: desmontage es ínsupportat in Windows CE.

en: Could not find program "umount"
ie: Ne successat trovar li programma «umount»

en: Change File Permissions
ie: Modificar li permissiones del file

en: New Permissions: %1
ie: Nov permissiones: %1

en: Change File Owner
ie: Modificar li possessor del file

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
ie: Nov possessor: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
ie: Remover li file

en: Remove Directory
ie: Remover li fólder

en: Create Directory
ie: Crear un fólder

en: Directory Permissions: %1
ie: Permissiones de fólder: %1

en: Open File
ie: Aperter un file

en: Open Directory
ie: Aperter un fólder

en: New Filename: %1
ie: Nov nómine de file: %1

en: Target: %1
ie: Destination: %1

en: Change Timestamp
ie: Modificar li témpor-marca

en: From: %1, To: %2
ie: De: %1, A: %2

en: Unknown Action
ie: Ínconosset action

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
ie: Action: %1
    Orígine: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ie: Ne successat copiar un file de %1 a %2. (Errore nró %3)

en: No media in device for %1
ie: Null medium in li unité por %1

en: Could not get user id for given user name %1
ie: Ne successat obtener li id de usator por li providet nómine %1

en: Could not get group id for given group name %1
ie: Ne successat obtener li id de gruppe por li providet nómine %1

en:  days
ie:  dies

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
ie: <para>Paper-corbe de KDE es configurat por usar li Trash del <b>Finder</b>.<br></para>

en: Delete files older than
ie: Remover files plu old quam

en:  day |  days
ie[0]:  die
ie[1]:  dies

en: Cleanup:
ie: Nettation:

en: Limit to
ie: Limitar a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
ie: Grandore:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ie: <para>Li max percentage del spacie de disco quel es usat por li Paper-corb.</para>

en: Show a Warning
ie: Monstrar un avise

en: Delete Oldest Files From Trash
ie: Remover li plu old files ex li Paper-corb

en: Delete Biggest Files From Trash
ie: Remover li plu grand files ex li Paper-corb

en: Full Trash:
ie: Paper-corb es plen:

en: Malformed URL %1
ie: Invalid URL %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ie: Li fólder %1 ne existe plu, dunc ti element ne posse esser restituet al su original localisation. Vu posse sive recrear ti fólder e restituer it denov, sive tirar li element a quelcunc loc por restituer it.

en: Invalid combination of protocols.
ie: Ínvalid combination de protocoles.

en: This file is already in the trash bin.
ie: Ti file ja es in li Paper-corb.

en: not supported
ie: ne es suportat

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ie: Un errore intern in copyOrMove, ne deve eveni aliquande

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ie: Programma auxiliari por manupular li Paper-corb de KDE
    Note: por mover files al Paper-corb usa ne ktrash, ma "kioclient move 'url' trash:/"

en: Empty the contents of the trash
ie: Vacuar li Paper-corb

en: Restore a trashed file to its original location
ie: Restituer un file in li Paper-corb a su original localisation

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
ie: Li Paper-corb es plen. Vacua it o remover li elementes manualmen.

en: &Policy
ie: &Politica

en: &Management
ie: &Gerentie

en: D-Bus Communication Error
ie: Errore de communication de D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
ie: Ne successat remover omni cookie, quo esset demandat.

en: Unable to delete cookies as requested.
ie: Ne successat remover li demandat cookies.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
ie: <h1>Rapid auxilie del gerentie de cookies</h1>

en: Information Lookup Failure
ie: Ne successat trovar information

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
ie: Ne successat obtener li information pri li cookies magasinat in vor computator.

en: End of session
ie: Fin del session

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
ie: Sercha

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
ie: Serchar por dominias e hostes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
ie: Nómine del cookie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
ie: R&emover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
ie: Remover o&mni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
ie: Configurar li &politica...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
ie: &Recargar li liste

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
ie: Detallies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
ie: Nómine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
ie: Valore:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
ie: Dominia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
ie: Rute:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
ie: Expira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
ie: Secur:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
ie: Modificar un politica de cookies

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
ie: Nov politica de cookies

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
ie: <qt>Un politica ja existe por<center><b>%1</b></center>Esque vu vole substituer it?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
ie: Politica duplicat

en: Replace
ie: Substituer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
ie: Permisser coo&kies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
ie: Solmen acce&ptar li cookies del servitor de orígine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
ie: Acceptar cook&ies del session automaticmen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
ie: Politica predefinit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
ie: Accep&tar omni cookies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
ie: Acceptar ante li &fin del session

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
ie: &Petir confirmation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
ie: Re&jecter omni cookies

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
ie: Politica del site

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
ie: Serchar por dominias

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
ie: Sercha…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
ie: Dominia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
ie: Politica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
ie: &Crear…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
ie: &Modificar...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
ie: Acceptar

en: Accept For Session
ie: Acceptar por li session

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
ie: Rejecter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
ie: Questionar

en: Do Not Know
ie: Yo ne save

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li host o dominia al quel ti politica es applicat, p.ex. <b>www.kde.org</b> o <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
ie: Nómine de site:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
ie: Li nómine de host o dominia, p.ex. .kde.org, al quel ti politica es applicat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
ie: Politica:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
ie: Acceptar ante li fin del session

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ie: Vu deve relansar li executent applicationes por efectuar ti modificationes.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
ie: Actualisation ne successat

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
ie: Vu deve relansar KDE por efectuar ti modificationes.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
ie: Desactivar passiv FTP

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
ie: Marcar partialmen cargat files

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
ie: Quande li file ea cargat, su extension es «.part». Quande it es cargat completmen, it es renominat a su propri nómine.

en: Timeout Values
ie: Valores de timeout

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
ie[0]: Ci on posse selecter valores de timeout. Vu posse ajustar les si vor conexion es tre lent. Li max permissibil valore es 1 seconde.
ie[1]: Ci on posse selecter valores de timeout. Vu posse ajustar les si vor conexion es tre lent. Li max permissibil valore es %1 secondes.

en:  second |  seconds
ie[0]:  seconde
ie[1]:  secondes

en: Soc&ket read:
ie: Letion de soc&ket:

en: Pro&xy connect:
ie: Conexion a pro&xy:

en: Server co&nnect:
ie: Co&nexion a servitor:

en: &Server response:
ie: Re&sponse de servitor:

en: Global Options
ie: Global parametres

en: Mark &partially uploaded files
ie: Marcar &partialmen cargat files

en:  byte |  bytes
ie[0]:  octete
ie[1]:  octetes

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
ie: Si interruptet, remover li partialmen cargat files minu grand quam:

en: FTP Options
ie: Parametres de FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
ie: Activar &passiv mode (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
ie: Activar li «passiv» mode de FTP. To es besonat por permisser a FTP operar tra firewalles.

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
ie: <h1>Preferenties del rete</h1>Ci vu posse controlar li conduida de programmas KDE quel usa li Internet e conexe a retes. Si vu recive timeouts o usa un modem por conexer al Internet, vu posse ajustar ti parametres.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
ie: Conexer directment al Internet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
ie: Sin proxy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
ie: Detecter li configuration de proxy automaticmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
ie: Usar li providet scripte de proxy por configurar li parametres del proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
ie: Usar adresse de automatic configuration:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
ie: Li adresse del scripte de configuration de proxy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
ie: Usar li configuration del proxy del sistema:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
ie: <qt>Provar trovar automaticmen li variabile de ambiente quel contene li information pri li proxy del sistema.</p> Ti function sercha li nómines de variabiles in usa comun, quam HTTP_PROXY, FTP_PROXY e NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
ie: D&etecter automaticmen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li nómine del variabile de ambiente, p.ex. <b>HTTP_PROXY</b>, quel contene li adresse del servitor proxy HTTP.<p>
    Vu anc posse fa un clic sur <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
ie: Proxy HTTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li nómine del variabile de ambiente, p.ex. <b>HTTPS_PROXY</b>, quel contene li adresse del servitor proxy HTTPS.<p>
    Vu anc posse fa un clic sur <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
ie: Proxy SSL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li nómine del variabile de ambiente, p.ex. <b>FTP_PROXY</b>, quel contene li adresse del servitor proxy FTP.<p>
    Vu anc posse fa un clic sur <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
ie: Proxy FTP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li nómine del variabile de ambiente, p.ex. <b>SOCKS_PROXY</b>, quel contene li adresse del servitor proxy SOCKS.<p>
    Vu anc posse fa un clic sur <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
ie: Proxy SOCKS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ie: <qt>Provide li nómine del variabile de ambiente, p.ex. <b>SOCKS_PROXY</b>, quel contene li adresse del servitor proxy SOCKS.<p>Vu anc posse fa un clic sur buton <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
ie: <qt>
    Provide li variabile de ambiente, p.ex. <b>NO_PROXY</b>, quel contene li adresses de sites quel deve ne usar li servitor proxy.<p>
    Vu anc posse fa un clic sur buton <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
ie: Exceptiones:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
ie: <qt>Provide li variabile de ambiente, p.ex. <b>NO_PROXY</b>, quel contene li adresses de sites quel deve ne usar li servitor proxy.<p>Vu anc posse fa un clic sur buton <b>«Detecter automaticmen»</b> por provar trovar ti variabile automaticmen.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
ie: Monstrar li &valore del variabile de ambiente

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
ie: Provide li configuration de proxy manualmen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
ie: Usar li manual configuration de proxy:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ie: Provide li adresse del servitor proxy HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
ie: Portu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
ie: Provide li numeró de portu del servitor proxy HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
ie: Usar ti servitor proxy por &omni protocoles

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ie: Provide li adresse del servitor proxy HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
ie: Provide li numeró de portu del servitor proxy HTTPS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
ie: Provide li adresse del servitor proxy FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
ie: Provide li numeró de portu del servitor proxy FTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
ie: Provide li adresse del servitor proxy SOCKS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
ie: Provide li numeró de portu del servitor proxy SOCKS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
ie: Usar li configuration de proxy solmen por adresses in li liste de exceptiones

en: These settings apply to network browsing only.
ie: Ti parametres applica solmen a navigation de rete.

en: Default user name:
ie: Predefinit nómine de usator:

en: Default password:
ie: Predefinit contrasigne:

en: Web Search Keywords
ie: Sercha web per clav-paroles

en: Configure enhanced browsing features
ie: Configurar li avansat functiones de navigation

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
ie: Li file %1
    esset modificat. Esque vu vole cargar li modificationes?

en: File Changed
ie: Un file sta modificat

en: Upload
ie: Cargar

en: Do Not Upload
ie: Ne cargar

en: Invalid URL: %1
ie: Ínvalid URL: %1

en: File not found: %1
ie: File ne es trovat: %1

en: The URL %1
    is malformed
ie: Li URL %1
    is ínvalid

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
ie: Lontan URL %1
    ne es permisset con li option --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
ie: Li file quel es supposit esser temporari
    %1
    esset modificat.
    Esque vu vole remover it malgré to?

en: Do Not Delete
ie: Ne remover

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
ie: Li file
    %1
    esset modificat.
    Esque vu vole cargar li modificationes?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
ie: KIO Exec - Aperte lontan files, observa modificationes, suggeste li carga

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
ie: (c) 1998-2000,2003 Li developatores de KFM/Konqueror

en: Suggested file name for the downloaded file
ie: Un proposit nómine del descargat file

en: Command to execute
ie: Comande por executer

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
ie: URL(s) o local file(s) usat por li «comande»

en: Opening connection to host %1
ie: Apertente conexion con host %1

en: Connected to host %1
ie: Conosset al host %1

en: %1 (Error %2)
ie: %1 (Errore %2)

en: Sending login information
ie: Inviante information de registration

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ie: Inviat missage:
    Aperter un session con li nómine=%1 e contrasigne=[celat]
    
    Response del servitor:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ie: Vu deve provider un nómine de usator e un contrasigne por accesse a ti site.

en: Login OK
ie: Session apertet successosimen

en: Could not login to %1.
ie: Ne successat inregistrar a %1.

en: 
    The server said: "%1"
ie: 
    Li servitor respondet: «%1»

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ie: Vu deve provider un nómine de usator e un contrasigne por li servitor proxy ad-infra ante que vu posse acceder quelcunc site.

en: Proxy Authentication Failed.
ie: Autentication del proxy ne successat.

en: There is no documentation available for %1.
ie: Null documentation disponibil por %1.

en: Looking up correct file
ie: Trovante li correct file

en: Preparing document
ie: Preparante li document

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ie: Li besonat file de auxilie ne posse esser analisat:<br />%1

en: Saving to cache
ie: Gardante al cache

en: Using cached version
ie: Usante li version in li cache

en: Looking up section
ie: Trovante li section

en: Could not find filename %1 in %2.
ie: Ne successat trovar li nómine %1 in %2.

en: No host specified.
ie: Null host providet.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ie: Altrimen li demande vell esser successosi.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ie: obtener valores de proprietás

[ctx: request type]
en: set property values
ie: assignar valores de proprietás

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ie: crear li besonat fólder

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ie: copiar li besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ie: mover li besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ie: serchar in li besonat fólder

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ie: blocar li besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ie: deblocar li besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ie: remover li besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ie: demandar capabilitás del servitor

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ie: obtener li contenete del besonat file o fólder

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
ie: lansar un raporte in li besonat fólder

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ie: Un ínexpectat errore (%1) evenit quande on provat %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ie: Li servitor ne supporta li protocol WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ie: Un errore evenit quande on provat %1, %2. Un compendie del causes es ad-infra.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ie: Accesse esset refusat quande on provat %1.

en: The requested lock could not be granted. %1
ie: Ne successat obtener li besonat bloc. %1

en: The server does not support the request type of the body.
ie: Li servitor ne supporte li tip de demanda del córpor.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ie: Ne successat %1 pro que li ressurse es blocat.

en: This action was prevented by another error.
ie: Ti action esset impedit de un altri errore.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ie: Ne successat %1 pro que li servitor del destination ne accepta li file o fólder.

en: The resource cannot be deleted.
ie: Ne successat remover un ressurse.

[ctx: request type]
en: upload %1
ie: cargar %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ie: Un ínexpectat errore (%1) evenit quande on provat %2.

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
ie: <p>Vu es sur punctu de inregistrar vos al site «%1» con li nómine de usator «%2», ma li site ne besona autentification. Forsan to es un prova dupar vos.</p><p>Esque li site «%1» es ti quel vu vole visitar?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
ie: Confirmar accesse a un site web

en: Server processing request, please wait...
ie: Li servitor processa li demande, ples atender…

en: Sending data to %1
ie: Inviante data a %1

en: Retrieving %1 from %2...
ie: Obtenente %1 de %2…

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ie: <b>%1</b> sur <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
ie: Autentication ne successat.

en: Authorization failed.
ie: Autorisation ne successat.

en: Unknown Authorization method.
ie: Ínconosset metode de autorisation.

en: Receiving corrupt data.
ie: Recivente corruptet data.

en: Cannot Save Cookies
ie: Ne successat gardar cookies

en: Could not remove %1, check permissions
ie: Ne successat remover %1, ples controlar li permissiones

en: Could not create directory %1
ie: Ne successat crear un fólder %1

en: Cookie Alert
ie: Avise de cookie

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
ie[0]: <p>Vu recivet un cookie de<br/><b>%2%3</b><br/>Esque vu vole refusar or acceptar ti cookie?</p>
ie[1]: <p>Vu recivet %1 cookies de<br/><b>%2%3</b><br/>Esque vu vole refusar or acceptar ti cookies?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
ie:  [Traversa dominias]

en: See or modify the cookie information
ie: Vider o modificar li information pri li cookie

en: Accept for this &session
ie: Acceptar por ti &session

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
ie: Acceptar cookie(s) til li fin del actual session

en: &Accept
ie: &Acceptar

en: &Reject
ie: &Rejecter

en: Apply Choice To
ie: Applicar li selection

en: &Only this cookie
ie: S&olmen a ti-ci cookie

en: &Only these cookies
ie: S&olmen a ti-ci cookies

en: All cookies from this do&main
ie: Omni cookies de ti do&minia

en: All &cookies
ie: Omni &cookies

en: Cookie Details
ie: Detallies del cookie

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
ie: Exposition:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ie: &Seq >>

en: Show details of the next cookie
ie: Monstrar detallies del sequent cookie

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
ie: Ínspecificat

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
ie: Fin del session

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
ie: Solmen secur servitores

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
ie: Secur servitores, scriptes de págine

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
ie: Servitores

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
ie: Servitores, scriptes de págine

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
ie: Detallies

en: Network
ie: Rete

en: Could not find a usable proxy configuration script
ie: Ne successat trovar un usabil scripte de configuration de proxy

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ie: Ne successat descargar li scripte de configuration de proxy:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
ie: Ne successat descargar li scripte de configuration de proxy

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
ie: Li scripte de configuration de proxy es ínvalid:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
ie: Li scripte de configuration de proxy retrodat un errore:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
ie: Ne successat trovar «FindProxyForURL» o «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
ie: Obtened un ínvalid response pos invocation de %1 -> %2

en: Do you want to retry?
ie: Esque vu vole repenar?

en: Retry Authentication
ie: Repenar li autentification

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
ie: Repenar

en: Authentication Dialog
ie: Dialog de autentification

en: Access denied
ie: Accesse refusat

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ie: Vu ne have permissiones de accesse al protocol %1.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
ie: Nómine

[ctx: @title:column]
en: Keywords
ie: Clav-paroles

[ctx: @title:column]
en: Preferred
ie: Preferet

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
ie: Ti bux selecte li selectet clav-parole de sercha web quam preferet.<nl/>Li preferet clav-paroles es usat quande solmen quelc selectet clav-paroles posse esser monstrat simultanmen.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
ie: Null

en: Search F&ilters
ie: F&iltres de sercha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
ie: &Activar li clav-paroles del sercha web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
ie: &Usar solmen li preferet clav-paroles

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
ie: Serchar clav-paroles del sercha web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
ie: Adjunter un nov clav-parole de sercha web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
ie: Modificar li selectet clav-parole de sercha web

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
ie: Remover li selectet clav-parole de sercha web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
ie: Remo&ver

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
ie: <qt>
    Selecte li provisor de sercha que es usat in camps quel provide sercha quande on intra normal paroles in vice de un URL. Por descativar li sercha ples selecter <b>Null</b> in li liste.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
ie: Predefinit clav-parole de &sercha web:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
ie: Selecte li separator inter li clav-parole e li serchat paroles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
ie: Separator de &clav-parole:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
ie: Selecte un separator pos li clav-parole de sercha web.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
ie: Cólon

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
ie: Spacie

en: No preferred search providers were found.
ie: Null preferet provisores de sercha esset trovat.

en: No search providers were found.
ie: Null provisores de sercha esset trovat.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
ie: Predefinit

en: Modify Web Shortcut
ie: Modificar un abreviation de web

en: New Web Shortcut
ie: Nov abreviation de web

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
ie: Li clav-parol «%1» es ja assignat a «%2». Ples selecter un altri.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
ie: Li sequent clav-paroles es ja assignat. Ples selecter altris.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
ie: Li adresse del clav-parole ne contene un variabile \{...} por li demanda del usator.
    To significa que li sam págine va esser visitat, sin egard al textu del demanda de sercha.

en: Keep It
ie: Retener

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
ie: Provide ci un comprensibil nómine del provisor de sercha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
ie: &Nomine de abreviation:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
ie: &URL de abreviation:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
ie: Selecte li codification por codificar vor demanda de sercha.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
ie: <qt>
    Li abreviationes providet ci posse esset usat quam un schema de pseudo-URI in KDE. P.ex. li abreviation <b>av</b> posse esser usat quam <b>av</b>:<b>mi sercha</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
ie: <html><head/><body><p>Provide ci un comprensibil nómine del abreviation de web.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
ie: &Abreviationes:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
ie: Selecte li codification por vor demandas de sercha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
ie: &Codification:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
ie: Inserter li variabile del demande

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
ie: <qt><b>%1</b> ne have un hem-fólder.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
ie: <qt>Li usator <b>%1</b> ne existe.</qt>

en: Blocked request.
ie: Blocat demande.

en: Unknown HTTP verb.
ie: Ínconosset verbe de HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
ie: Comun nómine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ie: Organisation:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ie: Unité de organisation:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
ie: Departement de fraude

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ie: Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ie: Cité:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
ie: Copiar e collar un summa de control al camp ad-infra.<br/>Un summa de control es usualmen obtenet del site web de quel on descarga li file.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
ie: Expectat summa (MD5, SHA1, SHA256 o SHA512)…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
ie: Fa un clic por por collar li summa de control al li camp.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
ie: Calcular

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
ie: Fa un clic por copiar li summa al Paperiere.

en: C&ancel
ie: &Anullar

en: &Move Here
ie: &Mover ad ci

en: &Copy Here
ie: &Copiar ad ci

en: &Link Here
ie: &Ligar ad ci

en: What do you wish to do with this file?
ie: Quo far con ti file?

en: Do not ask again
ie: Ne questionar denov

en: &Execute
ie: &Executer

en: Undo Changes
ie: Defar modificationes

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
ie: Li privilegies del superusator es besonat por defar ti operation. Continuar?

en: Creating directory
ie: Creation de un fólder

en: Moving
ie: Motion

en: Renaming
ie: Renomination

en: Deleting
ie: Remotion

en: Und&o
ie: &Defar

en: Und&o: Copy
ie: &Defar: copiar

en: Und&o: Link
ie: &Defar: ligar

en: Und&o: Move
ie: &Defar: mover

en: Und&o: Rename
ie: &Defar: renominar

en: Und&o: Trash
ie: &Defar: mover al Paper-corb

en: Und&o: Create Folder
ie: &Defar: crear un fólder

en: Und&o: Create Folder(s)
ie: &Defar: crear fólder(es)

en: Und&o: Create File
ie: &Defar: crear un file

en: Und&o: Batch Rename
ie: &Defar: renominar in masse

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ie: Li file %1 esset copiat de %2, ma esset modificat in %3 de tande.
    Si on va defar li copiation, li file va esser removet e su modificationes va esser perdet.
    Esque vu vole remover %4?

en: Undo File Copy Confirmation
ie: Defar un copiation de file

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie: Esque vu vole deleter ti element permanentmen?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

en: Delete Permanently
ie: Deleter permanentmen

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie[0]: Esque vu vole deleter ti element permanentmen?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>
ie[1]: Esque vu vole deleter ti %1 elementes permanentmen?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie: Esque vu vole deleter permanentmen omni elementes in li Paper-corb?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ie: Vacuar li Paper-corb

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
ie: Esque vu vole mover ti element al Paper-corb?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ie[0]: Esque vu vole mover ti element al Paper-corb?
ie[1]: Esque vu vole mover ti %1 element al Paper-corb?

[ctx: @action:button]
en: Add...
ie: Adjunter…

[ctx: @action:button]
en: Edit...
ie: Modificar…

[ctx: @action:button]
en: Delete
ie: Remover

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
ie: Possessor

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
ie: Gruppe possedent

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
ie: Altris

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
ie: Masca

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
ie: Nominat usator

en: Owner (Default)
ie: Possessor (predefinit)

en: Edit ACL Entry
ie: Modificar li element de ACL

en: Entry Type
ie: Tip de element

en: Default for new files in this folder
ie: Predefinit por nov files in ti fólder

en: Owner
ie: Possessor

en: Owning Group
ie: Gruppe possedent

en: Others
ie: Altris

en: Mask
ie: Masca

en: Named user
ie: Nominat usator

en: Named group
ie: Nominat gruppe

en: User:
ie: Usator:

en: Group:
ie: Gruppe:

en: Type
ie: Tip

en: Name
ie: Nómine

en: Effective
ie: Efectiv

en: Updating System Configuration
ie: Actualisante li configuration del sistema

en: Updating system configuration.
ie: Actualisante li configuration del sistema.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
ie: Li tip del file desktop
    %1
    es ínconosset.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
ie: Li file desktop
    %1
    have li tip FSDevice ma ne have li camp Dev=…

en: Mount
ie: Monter

en: Unmount
ie: Desmonter

[ctx: @title:column]
en: Name
ie: Nómine

[ctx: @title:column]
en: Size
ie: Grandore

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ie: Permissiones

[ctx: @title:column]
en: Owner
ie: Possessor

[ctx: @title:column]
en: Group
ie: Gruppe

[ctx: @title:column]
en: Type
ie: Tip

en: Open &with %1
ie: Ap&erter per %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ie: &Actiones

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
ie: &Aperter li fólder per…

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
ie: &Aperter per…

en: &Open folder with %1
ie: &Aperter li fólder per %1

en: &Open with %1
ie: &Aperter per %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
ie: &Aperter li fólder per

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ie: &Aperter per

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
ie: &Altri application...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ie[0]: 1 element
ie[1]: %1 elementes

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ie: Ínconosset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
ie: Stoppar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
ie: Navigar per Filelight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
ie: Montet de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
ie: Spacie líber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ie: Tip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
ie: Localisation:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
ie: Modificar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
ie: Contenete:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
ie: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
ie: Modificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
ie: Creat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
ie: Sistema de files:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
ie: Ínconosset grandore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
ie: Montet che:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
ie: Accesset:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
ie: Aperter per:

en: Known Applications
ie: Conosset applicationes

en: Open With
ie: Aperter per

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ie: <qt>Selecte li programma por aperter <b>%1</b>. Si li programma ne es in li liste, provide li nómine o fa clic sur li buton Trovar.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ie: Selecter un nómine de programma per que aperter li selectet files.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
ie: <qt>Selecte li programma quel vu vole usar por aperter li file<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
ie[0]: <qt>Selecte li programma quel vu vole usar por aperter li file.</qt>
ie[1]: <qt>Selecte li programma quel vu vole usar por aperter li %1 files.</qt>

en: Choose Application
ie: Selecter un application

en: Choose Application for %1
ie: Selecter un application por %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ie: <qt>Selecte li programma por li files del tip: <b>%1</b>. Si li programma ne es in li liste, provide li nómine o fa clic sur li buton Trovar.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ie: <qt>Selecte un programma. Si li programma ne es in li liste, provide li nómine o fa clic sur li buton Trovar.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
ie: Tippa por filtrar li liste de applicationes ad-infra o provide li nómine de un comande.
    Tippa ↓ por navigar li resultates.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ie: Pos li comande on posse usa quelc variabiles quel va esser remplazzat per li actual valores ante que lansar li programma:
    %f - un singul nómine de file
    %F - un liste de files (por programmas quel posse aperter multiplic files)
    %u - un singul URL
    %U - un liste de URLs
    %d - li fólder del file essente apertet
    %D - un liste de fólderes
    %i - li icone
    %m - li micri icone
    %c - li comenta

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
ie: &Memorar li association de application por omni files del tip
    «%1» (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
ie: &Memorar li association de application por omni files del tip
    «%1»

en: Terminal options
ie: Parametres del terminal

en: Run in &terminal
ie: Lansar in li &terminal

en: &Do not close when command exits
ie: Ne clu&der quande li comande fini se

en: Get more Apps from Discover
ie: Obtener plu applicationes ex Discover

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ie: Ne successat extraer un nómine de executibile de «%1», ples provider un valid nómine de un programma.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
ie: <filename>%1</filename> ne sembla un executibil programma.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
ie: <filename>%1</filename> ne esset trovat; ples provider un valid rute a un executibil programma.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
ie: Lansar in li terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
ie: Parametres del terminal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
ie: Ne cluder quande li comande fini se

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
ie: Usator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
ie: Lansar quam un altri usator

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
ie: Li nómine de usator de qui vu vole lansar li application.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
ie: Nómine de usator:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
ie: Li nómine de usator de qui vu vole lansar li application.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
ie: Separat GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
ie: Lansar usante li separat grafic carte

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
ie: Al inicie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ie: Provide li nómine quel vu vole usa por ti application ci. Ti application va aparir con ti-ci nómine in li menú de applicationes e in li panel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
ie: Provide li descrition de ti application quel reflecta su usage ci. Exemple: un application de dial-up (KPPP) vell usar «Utensile de dial-up».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ie: &Descrition:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
ie: Provide ci alcun comenta quel vu trova util.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ie: Com&enta:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
ie: Provide ci li comande por lansar li application.
    
    Pos li comande on posse usa quelc variabiles quel va esser remplazzat per li actual valores ante que lansar li programma:
    
    %f - un singul nómine de file
    %F - un liste de files (por programmas quel posse aperter multiplic files)
    %u - un singul URL
    %U - un liste de URLs
    %i - li icone del file .desktop
    %c - li nómine del file .desktop
    %k - li localisation del file .desktop

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
ie: Programma:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ie: Navigar vor sistema de files por trovar li besonat executibile.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ie: &Trovar…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
ie: Assignar li fólder de labor por vor application.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
ie: &Labor-rute:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Arguments:
ie: Argumentes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ie: &Suportat tipes de file:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ie: Tip MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ie: Descrition

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ie: Adjunter un tip MIME de file quel posse esser processet per vor application.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
ie: Adjunter…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
ie: Remover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ie: Parametres a&vansat

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
ie: Ne successat gardar li proprietás pro manca de accesse de scrition a:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
ie: Proprietás de %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ie[0]: Proprietás de 1 element
ie[1]: Proprietás de %1 selectet elementes

[ctx: @title:tab]
en: Share
ie: Partir

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
ie: Navigar per %1

en: Refresh
ie: Refriscar

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ie: %1 líber ex %2 (%3% usat)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
ie: Ínconosset grandore

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ie: Calculante… %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ie[0]: 1 sub-fólder
ie[1]: %1 sub-fólderes

en: Calculating...
ie: Calculante…

en: At least %1
ie: Adminim %1

en: The new file name is empty.
ie: Li nov nómine de file es vacui.

en: No registered file type
ie: Sin registrat tip de file

en: No associated application
ie: Sin associat application

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
ie: Crear…

[ctx: @action:button]
en: Change…
ie: Modificar…

en: No Access
ie: Sin accesse

en: Can Only View
ie: Posse solmen vider

en: Can View & Modify
ie: Posse vider e modificar

en: Can Only View Content
ie: Posse solmen vider li contenete

en: Can View & Modify Content
ie: Posse vider e modificar li contenete

en: Can Only View/Read Content
ie: Posse solmen vider e leer li contenete

en: Can View/Read & Modify/Write
ie: Posse vider/leer e modificar/scrir

en: &Permissions
ie: &Permissiones

en: Access Permissions
ie: Permissiones de accesse

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ie[0]: Ti file es un ligament e ne have permissiones.
ie[1]: Ti files es ligamentes e ne have permissiones.

en: Only the owner can change permissions.
ie: Solmen li possessor posse modificar li permissiones.

en: O&wner:
ie: Po&ssessor:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ie: Defini li actiones quel li possessor permisset far.

en: Gro&up:
ie: Gr&uppe:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ie: Defini li actiones quel li membres del gruppe permisset far.

en: O&thers:
ie: Al&tri:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ie: Defini li actiones quel omni usatores, except li possessor e gruppe, permisset far.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ie: Solm&en li possessor posse renominar e remover li contenete del fólder

en: Is &executable
ie: &Es executibil

en: A&dvanced Permissions
ie: Avansat &permissiones

en: Ownership
ie: Possessor

en: User:
ie: Usator:

en: Group:
ie: Gruppe:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ie: Applicar modificationes a omni subfólderes e lor contenete

en: Advanced Permissions
ie: Avansat permissiones

en: Class
ie: Classe

en: Show
    Entries
ie: Monstrar
    elementes

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ie: Ti flagga permisse vider li contenete del fólder.

en: Read
ie: Leer

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ie: Li flagga Leer permisse vider li contenete del file.

en: Write
    Entries
ie: Scrir
    elementes

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ie: Ti flagga permisse adjunter, renominar e remover files. Ples atenter que li flagga Sticky posse prohibir remover o renominar files.

en: Write
ie: Scrir

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ie: Li flagga Scrir permisse modification del contenete del file.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ie: Intrar

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ie: Activa ti flagga por permisser intrar li fólder.

en: Exec
ie: Executer

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ie: Activa ti flagga por permisser executer li file quam un programma.

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ie: Un special flagga. It es valid por li tot fólder, e on posse vider su exact signification in li dextri columne.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ie: Un special flagga. On posse vider su exact signification in li dextri columne.

en: User
ie: Usator

en: Group
ie: Gruppe

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ie: Li possessor de ti fólder va esser li possessor de chascun nov file.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ie: Si ti file es executibil, it va esser executet con li permissiones del possessor.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ie: Li gruppe de ti folder va esser li gruppe de chascun nov file.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ie: Si ti file es executibil, it va esser executet con li permissiones de su gruppe.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ie: Si un fólder have li flagga Sticky, solmen li possessor e li superusator posse remover o renominar files. Altrimen, alqui quel have li permission de scrir posse far to.

en: Set UID
ie: Assignar UID

en: Set GID
ie: Assignar GID

en: Link
ie: Ligament

en: Varying (No Change)
ie: Varie (ne changear)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ie[0]: Ti-ci file usa li avansat permissiones.
ie[1]: Ti-ci files usa li avansat permissiones.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ie[0]: Ti-ci fólder usa li avansat permissiones.
ie[1]: Ti-ci fólderes usa li avansat permissiones.

en: These files use advanced permissions.
ie: Ti-ci files usa li avansat permissiones.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
ie: Su&mmas de control

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
ie: Calculante…

en: Invalid checksum.
ie: Summa de control ínvalid.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
ie: Li providet intrada ne es un valid summa de control MD5, SHA1 o SHA256.

en: Checksums match.
ie: Summas de control corresponde.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
ie: Li computat summa corresponde al expectat.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
ie: <p>Li summas de control ne corresponde.</p>Forsan li descarga es corruptet. Prova re-descargar li file.<br/>Si li verification va ne successar ancor, contacta li orígine del file.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
ie: Li computat summa difere del expectat.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
ie: Verificante li summa de control…

en: U&RL
ie: Ad&resse

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
ie: Ne successat gardar li proprietás. Solmen elementes sur local sistemas de file es ínsuportat.

en: Add File Type for %1
ie: Adjunter un tip de file por %1

en: Select one or more file types to add:
ie: Selecte ún o plu tipes de file por adjunter:

en: Only executables on local file systems are supported.
ie: Solmen executibiles sur local sistemas de files es suportat.

en: Advanced Options for %1
ie: Parametres avansat por %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ie: <qt>Ne successat lansar li providet comande. Li file o fólder <b>%1</b> ne existe.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
ie: Ne successat trovar alcun application o processor por %1

en: KDE SSL Information
ie: Information pri SSL de KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ie: Subjecte

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ie: Emissor

en: Current connection is secured with SSL.
ie: Li actual conexion es securat per SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ie: Li primari parte de ti document es securat per SSL, ma alcun partes ne es.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ie: Quelc partes de ti document es securat per SSL, ma li primari parte ne es.

en: Current connection is not secured with SSL.
ie: Li actual conexion ne es securat per SSL.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ie[0]: usante %1 bit
ie[1]: usante %1 bits

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ie[0]: de un clave de %1 bit
ie[1]: de un clave de %1 bit

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ie: NO, errores evenit:

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ie: de %1 til %2

en: Search for '%1' with
ie: Serchar por «%1» med

en: Configure Web Shortcuts...
ie: Configurar abreviationes de web...

en: Open file dialog
ie: Aperter li dialog de file

en: Filename for clipboard content:
ie: Nómine de file por li contenete del Paperiere:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ie: Li Paperiere esset modificat desde vu ha selectet «Collar» e li selectet formate de data ne es plu disponibil. Ples copiar quo vu vole collar denov.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ie[0]: Coll&ar li file
ie[1]: Coll&ar %1 files

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ie[0]: Coll&ar li URL
ie[1]: Coll&ar %1 URLs

en: &Paste Clipboard Contents
ie: Coll&ar li contenete del Paperiere

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
ie: Collar ún fólder

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
ie: Collar ún file

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
ie[0]: Collar ún element
ie[1]: Collar %1 elementes

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
ie: Collar li contenete del Paperiere…

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ie: Collar

en: Data format:
ie: Formate de data:

en: Filename for dropped contents:
ie: Nómine de file por li cadet contenete:

en: Size: %1
ie: Grandore: %1

en: Appl&y to All
ie: Appl&icar a omni

en: &Rename
ie: &Renominar

en: Suggest New &Name
ie: Proposir un &nov nómine

en: &Skip
ie: &Omisser

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ie: Ne copiar o mover ti fólder, processar li sequent element

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ie: Ne copiar o mover ti file, processar li sequent element

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ie: &Coalescer

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
ie: Files e fólders va esser copiat al existent fólder in addition a su existent contenete.
    On va questionar vos denov si un conflicte con un existent file in ti fólder va evenir.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
ie: &Superscrir plu old files

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
ie: Li files del destination quel have plu old dates de modification va esser superscrit per tis del orígine, o lassat íntuchat altrimen.

en: &Resume
ie: &Reprender

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ie: Ti action va superscrir «%1» per se self.
    Ples provider un nov nómine:

en: C&ontinue
ie: C&ontinuar

en: This action will overwrite the destination.
ie: Ti action va superscrir li destination.

en: Source
ie: Orígin

en: Differences
ie: Diferenties

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
ie: Li destination is <b>minu grand por %1</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
ie: Li destination is <b>plu grand por %1</b>

en: The files are identical.
ie: Li files es identic.

en: The files seem identical.
ie: Li files sembla identic.

en: The files are different.
ie: Li files es diferent.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
ie: Li files sembla identic: ili have li sam grandore e lor contenete es identic in li inicie, medie e fin.

en: An older item named '%1' already exists.
ie: Un plu old element nominat «%1» ja existe.

en: A similar file named '%1' already exists.
ie: Un simil file nominat «%1» ja existe.

en: A more recent item named '%1' already exists.
ie: Un plu recent element nominat «%1» ja existe.

en: Rename:
ie: Renominar:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
ie: Renominar un element

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
ie: Renominar elementes

[ctx: @action:button]
en: &Rename
ie: &Renominar

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
ie: Renominar li element <filename>%1</filename> a:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
ie: Nov nómine #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
ie[0]: Renominar li %1 selectet element a:
ie[1]: Renominar li %1 selectet elementes a:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
ie: # va esser remplazzat per incremental numerós comensante con:

en: Retry
ie: Repenar

en: Replace All
ie: Substituer omni

en: Skip
ie: Omisser

en: Skip All
ie: Omisser omni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
ie: [serrure]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ie: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ie: Adresse IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ie: Ciffration:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ie: Detallies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
ie: Version de SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
ie: Catene de certificates:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
ie: Fidet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ie: Periode de validitá:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ie: Nró serial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
ie: Summa MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
ie: Summa SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ie: Li lontan host ne ha inviat alcun certificate SSL.
    Cessat li operation pro que li identitá del host ne posse esser trovat.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie[0]: Esque vu vole deleter ti %1 element permanentmen?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>
ie[1]: Esque vu vole deleter ti %1 elementes permanentmen?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie: Ne successat mover ti element al Paper-corb pro que it es tro grand. Deleter it permanentmen in vice de to?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ie[0]: Ne successat mover %1 element al Paper-corb pro que it es tro grand. Deleter it permanentmen in vice de to?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>
ie[1]: Ne successat mover %1 elementes al Paper-corb pro que ili es tro grand. Deleter les permanentmen in vice de to?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ti action ne posse esser defat.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ie[0]: Esque vu vole mover ti %1 element al Paper-corb?
ie[1]: Esque vu vole mover ti %1 elementes al Paper-corb?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
ie: Ne questionar denov

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ie: Ne questionar denov

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
ie: Ne monstrar ti missage denov

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
ie: Avise

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ie: To va lansar li programma:

en: If you do not trust this program, click Cancel
ie: Se vu ne fide a ti-ci programma, selecte Anullar
