kcmkio - en to km translation catalogue (867 entries)

en: Folder Already Exists
km: មាន​ថត​រួច​ហើយ

en: File Already Exists
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ

en: Already Exists as Folder
km: មាន​ជា​ថត​រួច​ហើយ

en: Could not find the program '%1'
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​កម្មវិធី '%1' ឡើយ

en: 1 day %2 | %1 days %2
km[0]: %1 ថ្ងៃ %2

en: %1 Item | %1 Items
km[0]: ធាតុ %1

en: 1 Folder | %1 Folders
km[0]: ថត %1

en: 1 File | %1 Files
km[0]: ឯកសារ %1

[ctx: @title job]
en: Moving
km: ផ្លាស់ទី

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
km: ប្រភព

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
km: ទិសដៅ

[ctx: @title job]
en: Copying
km: ចម្លង

[ctx: @title job]
en: Creating directory
km: បង្កើត​ថត

en: Directory
km: ថត

[ctx: @title job]
en: Deleting
km: លុប

en: File
km: ឯកសារ

[ctx: @title job]
en: Examining
km: ការ​ត្រួតពិនិត្យ

[ctx: @title job]
en: Transferring
km: ការ​ផ្ទេរ

[ctx: @title job]
en: Mounting
km: ការ​ម៉ោន

en: Device
km: ឧបករណ៍

en: Mountpoint
km: ចំណុច​ម៉ោន

[ctx: @title job]
en: Unmounting
km: ការ​អាន់ម៉ោន

en: Delete Files
km: លុប​ឯកសារ

en: Create Symlink
km: ​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា

en: Could not read %1.
km: មិន​អាច​អាន %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not write to %1.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់ %1 បានឡើយ ។

en: Could not start process %1.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្តើម​ដំណើរការ %1 បានឡើយ ។

en: Malformed URL %1.
km: URL %1 មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: The protocol %1 is not supported.
km: មិន​បានគាំទ្រ​ពិធីការ %1 ។

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
km: ពិធីការ %1 គឺ​គ្រាន់​តែ​ជា​ពិធីការ​តម្រង​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: %1 is a folder, but a file was expected.
km: %1 គឺ​ជា​ថត ប៉ុន្តែ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ការ​គឺ​ឯកសារ ។

en: %1 is a file, but a folder was expected.
km: %1 គឺ​ជា​ឯកសារ ប៉ុន្តែ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ការគឺ​ថត ។

en: The file or folder %1 does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ ឬ​ថត %1 ឡើយ ។

en: A file named %1 already exists.
km: មាន​ឯកសារ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ %1 រួច​ហើយ ។

en: A folder named %1 already exists.
km: មាន​ថត​ដែល​មាន​ឈ្មោះ %1 រួច​ហើយ ។

en: No hostname specified.
km: មិនមាន​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ទេ ។

en: Unknown host %1
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន %1

en: Access denied to %1.
km: ការចូលដំណើរការ​ទៅ​កាន់ %1 ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។

en: Access denied.
    Could not write to %1.
km: ការចូលដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។
    មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់ %1 ។

en: Could not enter folder %1.
km: មិន​អាច​ចូល​ថត %1 ។

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
km: ពិធីការ %1 មិន​ប្រតិបត្តិ​សេវា​ថត​ឡើយ ។

en: Found a cyclic link in %1.
km: បាន​រកឃើញ​តំណ​រង្វិល​មួយ​ក្នុង %1 ។

en: Found a cyclic link while copying %1.
km: បាន​រកឃើញ​តំណ​រង្វិល​មួយ ខណៈ​ពេល​ចម្លង %1 ។

en: Could not create socket for accessing %1.
km: មិន​អាច​បង្កើត​រន្ធ ដើម្បី​ចូលដំណើរការ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not connect to host %1.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន %1 បាន​ឡើយ ។

en: Connection to host %1 is broken.
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន %1 បាន​ដាច់​ហើយ ។

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
km: ពិធីការ %1 មិន​មែន​ជា​ពិធីការ​របស់​តម្រង​ឡើយ ។

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
km: មិន​អាច​ម៉ោន​ឧបករណ៍​បាន​ឡើយ ។
    កំហុស​មាន​ដូច​តទៅ​នេះ ៖
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
km: មិន​អាច​អាន់​ម៉ោន​ឧបករណ៍​បាន​ឡើយ ។
    កំហុស​មាន​ដូច​តទៅ​នេះ ៖
     %1

en: Could not read file %1.
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not write to file %1.
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not bind %1.
km: មិន​អាច​ចង %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not listen %1.
km: មិន​អាច​ស្តាប់ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not accept %1.
km: មិន​អាច​ទទួល​យក %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not access %1.
km: មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not terminate listing %1.
km: មិន​អាច​ឈប់​ស្ដាប់ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not make folder %1.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not remove folder %1.
km: មិន​អាច​យក​ថត %1 ចេញ​បាន​ឡើយ ។

en: Could not resume file %1.
km: មិន​អាច​បន្ត​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not rename file %1.
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not change permissions for %1.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្តូរ​សិទ្ធិ​ឲ្យ %1 បាន​ឡើយ ។

en: Could not change ownership for %1.
km: មិនអាច​ប្ដូរ​ភាព​ជា​ម្ចាស់​សម្រាប់ %1 បានឡើយ ។

en: Could not delete file %1.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ %1 បាន​ឡើយ ។

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
km: ដំណើរការ​សម្រាប់​ពិធីការ %1 បាន​ដាច់​ដោយ​មិន​រំពឹង ។

en: Error. Out of memory.
    %1
km: កំហុស ៖ អស់​សតិ ។
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន​ប្រូកស៊ី
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​បរាជ័យ ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ %1 មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: User canceled action
    %1
km: អ្នកប្រើ​បាន​បោះបង់​សកម្មភាព
    %1

en: Internal error in server
    %1
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ
    %1

en: Timeout on server
    %1
km: អស់​ពេល​នៅលើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ
    %1

en: Unknown error
    %1
km: កំហុស​មិន​ស្គាល់
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
km: មិន​ស្គាល់​ការ​ផ្អាក
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ដើម %1 បាន​ឡើយ
    សូមពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ ។

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​មិន​ពេញ​លេញ %1 បានឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ ។

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម %1 បានឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ ។

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​មិន​ពេញ​លេញ %1 បានឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ ។

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
km: មិន​អាច​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា %1 បានឡើយ ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ ។

en: The source and destination are the same file.
    %1
km: ប្រភព និង​ទិសដៅ​គឺ​ជា​ឯកសារ​តែមួយ ។
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
km: %1 គឺ​ត្រូវ​ការ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​រក​បាន​ទេ ។

en: Access to restricted port in POST denied.
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់​ច្រក​ដែល​បាន​ដាក់​កម្រិត​ក្នុង POST ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
km: ព័ត៌មាន​ទំហំ​មាតិកា​ដែល​ទាមទារ​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​សម្រាប់​ប្រតិបត្តិការ POST ទេ ។

[ctx: @info url]
en: (unknown)
km: (មិន​ស្គាល់)

en: <b>Technical reason</b>:
km: <b>ហេតុផល​បច្ចេកទេស</b> ៖

en: <b>Details of the request</b>:
km: <b>សេចក្ដី​លម្អិត​នៃ​សំណើ</b> ៖

en: <li>URL: %1</li>
km: <li>URL ៖ %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
km: <li>ពិធីការ ៖ %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
km: <li>កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា ៖ %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
km: <li>ព័ត៌មាន​បន្ថែម ៖ %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
km: <b>មូលហេតុ​ដែលអាច</b> ៖

en: <b>Possible solutions</b>:
km: <b>ដំណោះស្រាយ​ដែលអាច</b> ៖

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
km: (មិន​ស្គាល់)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
km: សូម​ទាក់ទង​ប្រព័ន្ធ​គាំទ្រ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក ឬ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ ឬ​​ក្រុម​គាំទ្រ​បច្ចេកទេស​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ជំនួយ​បន្ថែម ។

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
km: ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដើម្បី​ទទួល​បាន​ជំនួយ​បន្ថែម​ទៀត ។

en: Check your access permissions on this resource.
km: ពិនិត្យ​មើល​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​​របស់​អ្នក​លើ​ធនធាន ។

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​សិទ្ធិ​គ្រប់​គ្រាន់ ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ស្នើ នៅ​លើ​ធនធាន​នេះ​ឡើយ ។

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
km: ឯកសារ​ប្រហែល​ជា​កំពុង​ប្រើ (ហើយ​ចាក់សោ) ដោយ​អ្នកប្រើ ឬ​កម្មវិធី​ផ្សេងទៀត ។

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
km: សូម​ពិនិត្យ​មើល ដើម្បី​ឲ្យ​ប្រាកដ​ថា​គ្មាន​កម្មវិធី ឬ អ្នកប្រើ​ផ្សេង កំពុង​ប្រើ​ឯកសារ ឬ ចាក់សោ​ឯកសារ ។

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
km: ទោះ​បី​ជា​មិនមាន​ក៏ដោយ ក៏​កំហុស​ខាង​ផ្នែក​រឹង​ក៏នៅតែ​កើត​មាន​ដែរ ។

en: You may have encountered a bug in the program.
km: អ្នក​អាច​ជួបប្រទះ​កំហុស​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី ។

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
km: មូលហេតុ​ទំនង​បំផុត គឺ​ដោយ​សារ​តែ​កំហុស​ក្នុង​កម្មវិធី ។ សូម​ជួយ​ដាក់ស្នើ​របាយការណ៍​កំហុស​ពេញលេញមួយ នៅ​ខាងក្រោម ។

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​ដល់​កំណែ​ចុងក្រោយ​បំផុត ។ ការ​ចែកចាយ​របស់​អ្នក​គួរ​តែ​មាន​ឧបករណ៍​ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​ ។

en: There may have been a problem with your network connection.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​ទាក់ទង​នឹង​ការ​តភ្ជាប់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​ទាក់ទង​នឹង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។ តែ​បើ​ថ្មីៗ​នេះ អ្នក​បាន​ចូលដំណើរការ​អ៊ីនធឺណិត​ដោយ​គ្មាន​បញ្ហានោះ គឺ​ប្រហែល​ជា​មិន​ទាក់ទង​នឹង​វា​ទេ ។

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​បញ្ហា​នៅ​ត្រង់​ចំណុច​ណាមួយ នៅ​​ផ្លូវ​បណ្តាញ​រវាងម៉ាស៊ីន​បម្រើ និង​កុំព្យូទ័រ ។

en: Try again, either now or at a later time.
km: សូម​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត ។

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
km: កំហុស​ពិធីការ ឬ​មាន​ភាព​មិន​ឆប​គ្នា​កើត​ឡើង ។

en: Ensure that the resource exists, and try again.
km: ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា​មាន​ធនធាន ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: The specified resource may not exist.
km: ប្រហែល​ជា​មិនមាន​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ទេ ។

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
km: ពិនិត្យ​មើល​ម្ដងទៀត​ ថា​អ្នក​បាន​វាយ​បញ្ចូល​ទីតាំង​​ត្រឹមត្រូវ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Check your network connection status.
km: ពិនិត្យមើល​ស្ថានភាព​ការ​ត​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ។

en: Cannot Open Resource For Reading
km: មិនអាច​បើក​អាន​ធនធាន​បានទេ

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
km: មានន័យ​ថា​មិនអាច​ទាញយក​មាតិកា​របស់​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បាន​ស្នើ <strong>%1</strong> បានទេ ដោយ​សារ​មិនមាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​អាន ។

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
km: អ្នកប្រហែល​ជា​មិនមាន​សិទ្ធិ​អាន​ឯកសារ ឬ​បើក​ថត​បានទេ ។

en: Cannot Open Resource For Writing
km: អ្នក​មិន​អាច​បើក​សរសេរ​ធនធាន​បានទេ

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
km: មាន​ន័យថា មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់ឯកសារ <strong>%1</strong> ដូចដែល​បាន​ស្នើ​ឡើយ ពីព្រោះ​​មិនមាន​សិទ្ធិ​​ចូល​ដំណើរការ​សរសេរ​ទេ ។

en: Unable to Launch Process
km: មិន​អាច​បើក​ដំណើរការ​បាន​ឡើយ

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
km: កម្មវិធី​ដែល​ផ្ដល់​ភាព​ឆបគ្នា​ ដែលមានពិធីការ​នេះ មិនអាច​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​​​​ចុងក្រោយ​នៃ KDE របស់​អ្នក​បាន​ឡើយ ។ វា​អាច​បង្ក​ឲ្យ​កម្មវិធី​ឆបគ្នា​ជាមួយ​នឹង​កំណែបច្ចុប្បន្ន ដូច្នេះ​មិន​ចាប់ផ្ដើម​ទេ ។

en: Internal Error
km: កំហុស​ខាងក្នុង

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
km: កម្មវិធី​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ដែល​ផ្តល់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​ពិធីការ <strong>%1</strong> បាន​រាយការណ៍​​អំពី​កំហុស​ខាងក្នុង​មួយ ។

en: Improperly Formatted URL
km: URL ដែល​មាន​ទ្រង់ទ្រាយ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
km: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល​គឺ​ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​មិនត្រឹមត្រូវ​ទេ ។ ទ្រង់ទ្រាយ URL ជាទូទៅ​គឺ​ដូចតទៅ​នេះ ៖<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
km: ពិធីការ %1 ដែល​មិន​គាំទ្រ

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
km: ពិធីការ <strong>%1</strong> មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយកម្មវិធី KDE ដែល​បាន​ដំឡើង​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់អ្នក​បច្ចុប្បន្ន​ឡើយ ។

en: The requested protocol may not be supported.
km: ពិធីការ​ដែល​បាន​ស្នើ ប្រហែល​ជា​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ ។

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
km: កំណែ​ពិធីការ %1 បាន​គាំទ្រ​ដោយ​កុំព្យូទ័រនេះ ហើយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រហែល​ជា​មិ​នត្រូវ​គ្នា ។

en: URL Does Not Refer to a Resource.
km: URL គឺ​មិន​សំដៅ​លើ​ធនធាន​ទេ ។

en: Protocol is a Filter Protocol
km: ពិធីការ​គឺ​ជា​ពិធីការ​តម្រង

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
km: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល មិន​យោង​ទៅ​ធនធាន​ជាក់លាក់​ណាមួយ​ឡើយ ។

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
km: KDE អាច​ទំនាក់​ទំនង​តាមរយៈ​ពិធីការ​ក្នុង​ពិធីការ ។ ពិធីការ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ គឺ​សម្រាប់​តែ​ប្រើ​ក្នុង​ស្ថានភាព​បែប​នោះ​ប៉ុណ្ណោះ ទោះបីជា​វា​មិន​មែន​ជា​ស្ថានភាព​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ស្ថានភាព​ទាំងនេះ​ក៏ដោយ ។ វា​គឺ​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​ដ៏​កម្រ ហើយ​ទំនង​ជា​បង្ហាញ​អំពី​កំហុស​កម្មវិធី ។

en: Unsupported Action: %1
km: អំពើ​ដែល​មិនបាន​គាំទ្រ ៖ %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
km: អំពើ​ដែល​បាន​ស្នើ មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​កម្មវិធី KDE ទេ ដែល​អនុវត្ត​ពិធីការ<strong>%1</strong> ។

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
km: កំហុស​នេះ​គឺ​​ពឹង​ផ្អែក​លើ​កម្មវិធី KDE យ៉ាងខ្លាំង ។ ព័ត៌មាន​បន្ថែម​​គួរ​តែ​​ផ្តល់​ព័ត៌មាន​ឲ្យ​អ្នក​ច្រើន​ជាង​អ្វី​ដែល​មាន​ចំពោះ​ស្ថាបត្យករ​​បញ្ចូល​/​បញ្ចេញ KDE ។

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
km: ប៉ុនប៉ង​រក​ដំណោះស្រាយ​ផ្សេង​ទៀត ដើម្បី​សម្រេច​បាន​លទ្ធផល​ដូច​គ្នា ។

en: File Expected
km: ឯកសារ​ដែល​រំពឹង

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
km: សំណើ​បាន​រំពឹង​ថា​រកឃើញ​ឯកសារ​មួយ ប៉ុន្តែ​បាន​រកឃើញ​ឯកសារ <strong>%1</strong> ​ទៅ​វិញ ។

en: This may be an error on the server side.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​កំហុស​មួយ​នៅ​ខាង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។

en: Folder Expected
km: ថត​ដែល​រំពឹង

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
km: សំណើ​បាន​រំពឹង​ថា​រក​ឃើញ​ថត​មួយ ប៉ុន្តែបែរ​ជា​រក​ឃើញឯកសារ <strong>%1</strong> ទៅ​វិញ ។

en: File or Folder Does Not Exist
km: មិនមាន​ឯកសារ ឬ​ថត​ឡើយ

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
km: មិនមាន​ឯកសារ ឬ​ថត <strong>%1</strong> ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ឡើយ ។

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ​ដែល​បាន​ស្នើ​បានទេ ព្រោះ​មាន​ឯកសារ​មួយ​​មាន​ឈ្មោះ​នេះ​រួចហើយ ។

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
km: សូម​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​សិន ហើយ​បន្ទាប់មក​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Delete the current file and try again.
km: លុប​ឯកសារ​បច្ចុប្បន្ន ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Choose an alternate filename for the new file.
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្សេង​ឲ្យ​ឯកសារ​ថ្មី ។

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
km: មិនអាច​បង្កើត​ថត​ដែល​បាន​​ស្នើ​បានទេ ព្រោះ​មាន​ថត​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​នេះ​រួចហើយ ។

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
km: សូម​ផ្លាស់ទី​ថត​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ​សិន ហើយ​បន្ទាប់មក​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Delete the current folder and try again.
km: លុប​ថត​បច្ចុប្បន្ន ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Choose an alternate name for the new folder.
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ផ្សេង​ឲ្យ​ថត​ថ្មី ។

en: Unknown Host
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​ដែល​មិន​ស្គាល់​មួយ បាន​បញ្ជាក់​ថា​មិនអាច​រកឃើញ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ឈ្មោះ <strong>%1</strong> ដែល​បាន​ស្នើ​​ នៅតាម​អ៊ីនធឺណិត​បាន​ឡើយ ។

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
km: ឈ្មោះ %1 ដែល​អ្នក​បាន​វាយ​បញ្ចូល ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​ឡើយ ៖ អ្នក​ប្រហែល​ជា​វាយ​បញ្ចូល​មិន​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Access Denied
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅកាន់​ធនធាន <strong>%1</strong> ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​ផ្តល់​សេចក្តី​លម្អិត​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​មិន​បាន​ផ្ដល់ ។

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
km: គណនី​របស់​អ្នក​​មិន​មាន​សិទ្ធិចូលដំណើរការ​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ទេ ។

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
km: សូម​ព្យាយាម​ស្នើ​សុំ​ម្ដងទៀត ហើយ​ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា​បាន​បញ្ចូល​សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​របស់​អ្នក​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Write Access Denied
km: ការ​ចូលដំណើរការ​សរសេរ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
km: មាន​ន័យ​ថា​ការ​ប៉ុនប៉ង​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ឯកសារ <strong>%1</strong> ត្រូវ​បាន​ច្រានចោល ។

en: Unable to Enter Folder
km: មិន​អាច​ចូល​ទៅ​ថត​បានឡើយ

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
km: មាន​ន័យ​ថា​ការ​ប៉ុនប៉ង​ចូល (ឬ​បើក) ​ថត <strong>%1</strong> ដែល​បាន​ស្នើ ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ។

en: Folder Listing Unavailable
km: មិន​មាន​បញ្ជី​ថត

en: Protocol %1 is not a Filesystem
km: ពិធីការ %1 មិន​មែន​ជា​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ឡើយ

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
km: មាន​ន័យ​ថា​សំណើ​ត្រូវ​បានស្នើ ដែល​ទាម​ទារ​ឲ្យ​កំណត់​មាតិកា​របស់​ថត ហើយ​កម្មវិធី KDE ដែល​គាំទ្រ​ពិធីការ​នេះ គឺ​មិន​អាច​ធ្វើ​ដូច្នោះ​បានទេ ។

en: Cyclic Link Detected
km: បាន​រកឃើញ​ការ​តភ្ជាប់​ដដែលៗ

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
km: ជាទូទៅ បរិស្ថាន​យូនីក​អាច​តភ្ចាប់​ទៅ​កាន់​ឯកសារ ឬ​ថត​បាន ដើម្បី​ផ្ដាច់​ឈ្មោះ និង/ឬ​ទីតាំង ។ KDE បាន​រកឃើញ​តំណ ឬ​ស៊េរី​តំណ​ដែល​បង្ហាញ​លទ្ធផល​ក្នុង​រង្វិល​ជុំ​មិន​កំណត់ - មានន័យថា ឯកសារ​គឺ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ខ្លួន​វា (ប្រហែល​ជា​វិធី​ដែល​អាច​បំផុត) ។

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
km: លុប​ផ្នែក​មួយ​នៃ​រង្វិលជុំ ដូច្នេះ​វា​មិន​បង្ក​ឲ្យ​មាន​រង្វិល​ជុំ​មិន​កំណត់​ទេ ហើយ​ព្យាយាម​ម្តង​ទៀត ។

en: Request Aborted By User
km: ការ​ស្នើ​សុំ​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់​ដោយ​អ្នកប្រើ

en: The request was not completed because it was aborted.
km: សំណើ​មិន​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង​ឡើយ ព្រោះ​វា​ត្រូវ​បាន​បញ្ឈប់ ។

en: Retry the request.
km: ព្យាយាម​ស្នើសុំ​ឡើង​វិញ ។

en: Cyclic Link Detected During Copy
km: តំណ​ជា​រង្វង់​ត្រូវបាន​រកឃើញ កំឡុងពេល​ចម្លង​

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
km: ជា​ទូទៅ បរិស្ថាន​យូនីក​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ឯកសារ ឬ​ថត​ ដើម្បី​ផ្ដាច់​ឈ្មោះ និង/​ឬ​ទីតាំង ។ ក្នុង​កំឡុង​ពេល​ប្រតិបត្តិ​ច្បាប់​ចម្លង​ដែល​បាន​ស្នើ KDE បាន​រកឃើញ​តំណ ឬ​ស៊េរី​តំណ​ដែល​បង្ហាញ​លទ្ធផល​រង្វិល​ជុំ​មិន​កំណត់ - មានន័យថា ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​តភ្ចាប់​ទៅ​ខ្លួន​វា (វិធី​ដែល​អាច​បំផុត) ។

en: Could Not Create Network Connection
km: មិន​អាច​បង្កើត​ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​បានទេ

en: Could Not Create Socket
km: មិន​អាច​បង្កើត​រន្ធ​បានទេ

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
km: នេះ​គឺ​ជា​កំហុស​បច្ចេកទេស​ដែល​​​មិនអាច​បង្កើត​ឧបករណ៍​ដែលត្រូវ​ការ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​បណ្ដាញ (រន្ធ) បានទេ ។

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
km: ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​ប្រហែល​ជា​មិន​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ត្រឹមត្រូវទេ ឬ​ចំណុចប្រទាក់​បណ្តាញ​អាច​​មិនត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ។

en: Connection to Server Refused
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ត្រូវ​បាន​បដិសេធ

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ <strong>%1</strong> បាន​បដិសេធ​ក្នុង​ការ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កុំព្យូទ័រ​នេះ​ធ្វើការ​តភ្ជាប់ ។

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
km: នៅខណៈ​ដែល​តភ្ជាប់ទៅ​អ៊ីនធឺណិត​បច្ចុប្បន្ន ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​អនុញ្ញាត​​សំណើ ។

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
km: នៅខណៈ​ដែល​តភ្ជាប់ទៅ​អ៊ីនធឺណិត​បច្ចុប្បន្ន ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​អាច​មិន​រត់​សេវា​ដែល​បាន​ស្នើ (%1) ។

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
km: ជញ្ជាំង​ភ្លើង​បណ្ដាញ (ឧបករណ៍​ដែល​​ដាក់កម្រិត​សំណើ​អ៊ីនធឺណិត) ការពារ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ឬ​បណ្ដាញ​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដែល​បាន​ជួយ​ធ្វើ​អន្តរាគមន៍ ការពារ​សំណើ​នេះ ។

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​បិទ​ដោយ​មិន​រំពឹង

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
km: ទោះបី​ជា​ការតភ្ជាប់​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ចំពោះ <strong>%1</strong> ក៏ដោយ ក៏​ការតភ្ជាប់​ត្រូវបាន​បិទ​នៅ​ត្រង់​ចំណុច​ដែល​មិនរំពឹង​ទុក​​ក្នុង​ការ​ទំនាក់ទំនង ។

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
km: កំហុស​ពិធីការ​អាច​នឹង​កើតឡើង ដែល​បណ្តាល​ឲ្យ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បិទ​ការតភ្ជាប់ ជា​ការ​ឆ្លើយតប​ចំពោះ​កំហុស ។

en: URL Resource Invalid
km: ធនធាន URL មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
km: ពិធីការ %1 មិន​មែន​ជា​ពិធីការ​តម្រង​ឡើយ

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
km: <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) ដែល​អ្នក​បាន​បញ្ចូល មិន​បាន​យោង​ទៅ​យន្តការ​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​ដំណើរការ​ធនធាន​ជាក់លាក់ <strong>%1%2</strong> ។

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
km: KDE គឺ​អាច​ទំនាក់ទំនង​តាមរយៈ​ពិធីការ​មួយ​ក្នុង​ពិធីការ ។ សំណើ​នេះ​បាន​បញ្ជាក់​ពិធីការ​មួយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​បែបនោះ ប៉ុន្តែ​ពិធីការ​នេះ​គ្មាន​សមត្ថភាព​ធ្វើ​ដូច្នោះទេ ។ នេះ​គឺ​ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​ដ៏​កម្រ ហើយ​វា​ទំនង​ជា​ចង្អុល​បង្ហាញ​អំពី​កំហុស​កម្មវិធី ។

en: Unable to Initialize Input/Output Device
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្តើម​ឧបករណ៍​បញ្ចេញ​/បញ្ចូល​បានទេ

en: Could Not Mount Device
km: មិនអាច​ម៉ោន​ឧបករណ៍​បាន​ទេ

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម ("ម៉ោន") ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ស្នើ​បាន​ឡើយ ។ កំហុស​ដែល​បាន​រាយការណ៍​គឺ ៖ <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
km: ឧបករណ៍​ប្រហែល​ជា​មិន​ទាន់​រួចរាល់​ទេ ឧទាហរណ៍ ប្រហែល​ជា​គ្មានឧបករណ៍​ផ្ទុក​នៅ​ក្នុង​ឧបករណ៍​មេឌៀ​ចល័ត (មានន័យថា គ្មាន​ស៊ីឌីរ៉ូម ក្នុង​ដ្រាយ​ស៊ីឌី) ឬ​ក្នុង​ករណី​ដែល​គ្រឿង​កុំព្យូទ័រ/ឧបករណ៍​ចល័ត ដែល​ឧបករណ៍​ប្រហែល​ជា​តភ្ជាប់​មិន​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​គ្មាន​សិទ្ធិ​ចាប់ផ្តើម ("ម៉ោន") ឧបករណ៍ទេ ។ នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​យូនីក សិទ្ធិ​អ្នកគ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​ជា​រឿយៗ គឺ​ត្រូវការ​ដើម្បី​ចាប់ផ្តើម​ឧបករណ៍ ។

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
km: ពិនិត្យ​មើល​ថា​ឧបករណ៍​គឺ​មាន​រួចរាល់​ហើយ ។ ដ្រាយ​ចល័ត​ត្រូវ​តែមាន​មេឌៀ ហើយ​ឧបករណ៍​ចល័តត្រូវ​តែ​បាន​តភ្ជាប់ ហើយ​បាន​បើក ។ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
km: មិន​អាចចាប់ផ្តើម​ឧបករណ៍​បញ្ចេញ/បញ្ចូល​​បានទេ

en: Could Not Unmount Device
km: មិន​អាច​អាន់​ម៉ោន​ឧបករណ៍​បាន​ឡើយ

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម ("អាន់ម៉ោន") ​ឧបករណ៍​ដែល​បាន​ស្នើ​បានឡើយ ។ កំហុស​ដែល​បាន​រាយការណ៍​គឺ ៖ <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
km: ឧបករណ៍​ប្រហែល​ជា​កំពុង​រវល់ ដែល​កម្មវិធី ឬ​អ្នកប្រើ​ផ្សេងទៀត​កំពុង​ប្រើ​វា ។ ទោះជា​យ៉ាងនោះ​ក៏ដោយ ព្រោះ​ការ​ដែល​មាន​បង្អួច​កម្មវិធី​រុករក​នៅ​បើក​នៅលើ​ទីតាំង​លើ​ឧបករណ៍​នេះ​អាច​បង្ក​ឲ្យ​ឧបករណ៍​នៅ​តែ​ប្រើ ។

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិនមាន​សិទ្ធិ​ដើម្បី​បញ្ឈប់ ("អាន់ម៉ោន") ឧបករណ៍​បានទេ ។ នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ​យូនីក គឺ​ត្រូវការ​សិទ្ធិ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​ដើម្បី​បញ្ឈប់​ឧបករណ៍ ។

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
km: ពិនិត្យ​មើល​ថា​គ្មាន​កម្មវិធី​ដែល​កំពុង​ដំណើរការ​ឧបករណ៍ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Cannot Read From Resource
km: មិន​អាច​អាន​ពី​ធនធាន​បានទេ

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
km: មាន​ន័យ​ថា​ទោះបីជា​អាចបើក​ធនធាន <strong>%1</strong> បាន​ក៏ដោយ កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ខណៈពេល​អាន​មាតិកា​របស់​ធនធាន ។

en: You may not have permissions to read from the resource.
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​អាន​ពី​ធនធាន​នេះ​ឡើយ ។

en: Cannot Write to Resource
km: មិន​អាច​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ធនធាន​បានឡើយ

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
km: មាន​ន័យ​ថា​ទោះបីជា​អាច​បើក​ធនធាន <strong>%1</strong> ក៏ដោយ កំហុស​មួយ​បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​សរសេរ​ទៅកាន់​ធនធាន ។

en: You may not have permissions to write to the resource.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​សិទ្ធិ​សរសេរ​ទៅ​កាន់​ធនធាន​ទេ ។

en: Could Not Listen for Network Connections
km: មិន​អាច​ស្តាប់​ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​បានទេ

en: Could Not Bind
km: មិន​អាច​ចង​បានទេ

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
km: នេះ​ជា​កំហុស​បច្ចេកទេស ដែល​មិន​អាច​បង្កើត​ឧបករណ៍​ដែលត្រូវការ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​បណ្ដាញ (a socket) ដើម្បី​ឲ្យ​ស្ដាប់​ការ​តបណ្ដាញចូល​មក ។

en: Could Not Listen
km: មិនអាច​ស្តាប់

en: Could Not Accept Network Connection
km: មិន​អាច​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​បណ្តាញ​បានទេ

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
km: នេះ​គឺ​ជា​កំហុស​បច្ចេកទេស​ដែល​កំហុស​មួយ​បាន​កើតឡើង ខណៈពេល​ប៉ុនប៉ង​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​ចូល​នៃ​បណ្តាញ ។

en: You may not have permissions to accept the connection.
km: អ្នក​ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ក្នុងការ​ទទួល​យក​ការ​តភ្ជាប់​នេះទេ ។

en: Could Not Login: %1
km: មិន​អាច​ចូល ៖ %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
km: ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ចូល ដើម្បី​ធ្វើ​ប្រតិបត្តិសំណើ មិន​បាន​ជោគ​ជ័យ​ឡើយ ។

en: Could Not Determine Resource Status
km: មិន​អាច​បញ្ជាក់​ស្ថានភាព​ធនធាន​​បានទេ

en: Could Not Stat Resource
km: មិន​អាច​បញ្ចេញ​ធនធាន​បានទេ

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
km: ការ​ប៉ុន​ប៉ង​បញ្ជាក់​ព័ត៌មាន​អំពី​ស្ថានភាព​របស់​ធនធាន <strong>%1</strong> ដូចជា​ឈ្មោះ ប្រភេទ ទំហំ​របស់​ធនធាន ។ល។ គឺ​មិន​បាន​ជោគជ័យ​ឡើយ ។

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
km: ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ ប្រហែល​ជា​មិន​មាន ឬ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​បាន​ទេ ។

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
km: មិន​អាច​បោះបង់​ការរាយ​បានទេ

en: FIXME: Document this
km: FIXME ៖ ​អាង​លើឯកសារ​នេះ

en: Could Not Create Folder
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត​បានទេ

en: An attempt to create the requested folder failed.
km: ការ​ប៉ុន​ប៉ង​បង្កើត​ថត​ដែល​បាន​ស្នើ បាន​បរាជ័យ ។

en: The location where the folder was to be created may not exist.
km: ទីតាំង​ដែល​ត្រូវ​បង្កើត​ថត ប្រហែល​ជា​មិន​មាន​ឡើយ ។

en: Could Not Remove Folder
km: មិន​អាច​យក​ថត​ចេញ​បានទេ

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
km: បរាជ័យ​ក្នុងការ​ប៉ុនប៉ង​យក​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> ចេញ ។

en: The specified folder may not exist.
km: មិនមាន​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ឡើយ ។

en: The specified folder may not be empty.
km: ថត​ដែល​បានបញ្ជាក់​ប្រហែល​ជា​មិន​មានទេ ។

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
km: ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា មាន​ថត​រួចហើយ ហើយ​ទទេ បន្ទាប់​មក​សាកល្បង​ម្ដងទៀត ។

en: Could Not Resume File Transfer
km: មិន​អាច​បន្ត​ធ្វើការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ​បានទេ

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
km: សំណើ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ បាន​ស្នើ​ថា​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ <strong>%1</strong> គឺ​ត្រូវ​បាន​បន្ត​នៅ​ចំណុច​ណាមួយ​នៃ​ការផ្ទេរ ។ វា​មិន​អាច​ទៅ​រួច​ទេ ។

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
km: ពិធីការ ឬ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ប្រហែល​ជា​មិន​គាំទ្រ​ការ​បន្ត​ធ្វើ​ឯកសារ​ទេ ។

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
km: ព្យាយាម​ស្នើ​ឡើងវិញ​ដោយ​គ្មាន​ការ​ប៉ុនប៉ង​បន្ត​ធ្វើ​ការ​ផ្ទេរ​ឯកសារ ។

en: Could Not Rename Resource
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ធនធាន​បានឡើយ

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
km: ការ​ប៉ុន​ប៉ង​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> បាន​បរាជ័យ ។

en: Could Not Alter Permissions of Resource
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្តូរ​សិទ្ធិ​របស់​ធនធាន​បានទេ

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
km: ការ​ប៉ុនប៉ង​ផ្លាស់ប្តូរ​សិទ្ធិ​នៅ​លើ​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> បាន​បរាជ័យ ។

en: Could Not Change Ownership of Resource
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្តូរ​ភាព​ជាម្ចាស់​របស់​ធនធាន​បានឡើយ

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
km: ការ​ប៉ុនប៉ង​ផ្លាស់ប្ដូរ​ម្ចាស់​របស់​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> បាន​បរាជ័យ ។

en: Could Not Delete Resource
km: មិន​អាច​លុប​ធនធាន​បានទេ

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
km: ការ​ប៉ុន​ប៉ង​លុប​ធនធាន​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> បាន​បរាជ័យ ។

en: Unexpected Program Termination
km: ការបញ្ចប់​កម្មវិធី​ដោយ​មិន​បាន​រំពឹង

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
km: កម្មវិធី​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ដែល​ផ្តល់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​ពិធីការ <strong>%1</strong> បាន​បញ្ចប់​ដោយ​បាន​មិន​រំពឹង ។

en: Out of Memory
km: អស់​សតិ

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
km: កម្មវិធី​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ដែល​ផ្តល់​ដំណើរការ​ទៅពិធីការ <strong>%1</strong> មិន​មាន​សតិ​គ្រប់គ្រាន់​ដើម្បី​បន្ត​ទេ ។

en: Unknown Proxy Host
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន​ប្រូកស៊ី

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
km: បាន​ជួប​ប្រទះ​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​ដែល​មិន​ស្គាល់​មួយ ខណៈពេល​កំពុង​ទាញ​យក​ព័ត៌មាន​អំពី​ម៉ាស៊ីន​ប្រូកស៊ី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់ <strong>%1</strong> ។ កំហុស​ម៉ាស៊ីន​ដែល​មិន​ស្គាល់ បញ្ជាក់​ថា​ឈ្មោះ​ដែល​បាន​ស្នើ​មិន​អាច​ស្ថិត​នៅលើ​អ៊ីនធឺណិតបាន​ទេ ។

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
km: ប្រហែល​ជា​មាន​កំហុស​មួយ​ទាក់ទង​នឹង​ការ​កំណត់រចនា​សម្ព័ន្ធ​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក ជា​ពិសេស​គឺ​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​ប្រូកស៊ី ។ ប្រសិន​បើ​អ្នក​បាន​ចូល​ដំណើរការ​អ៊ីនធឺណិត​ដោយ​គ្មាន​បញ្ហា​អ្វី​ទេ​នោះ គឺ​វា​មិន​ទាក់ទង​នឹង​វា​ទេ ។

en: Double-check your proxy settings and try again.
km: ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​របស់​អ្នកឡើងវិញ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
km: ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​បរាជ័យ ៖ វិធីសាស្ត្រ %1 មិន​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
km: ទោះបីជា​អ្នក​បាន​ផ្តល់​សេចក្តីលម្អិត​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ត្រឹមត្រូវ​ក៏​ដោយ ក៏​ការផ្ទៀងផ្ទាត់​បាន​បរាជ័យ​ដោយ​សារ​តែ​វិធីសាស្ត្រដែល​ម៉ាស៊ីនបម្រើ​កំពុង​ប្រើ គឺ​មិន​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​កម្មវិធី KDE ដែល​អនុវត្ត​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Request Aborted
km: ការ​ស្នើ​សុំ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់

en: Internal Error in Server
km: កំហុស​ខាង​ក្នុង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
km: កម្មវិធី​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ដែល​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ទៅ​ពិធីការ <strong>%1</strong> បាន​រាយការណ៍​កំហុស​ខាងក្នុង ៖ %2 ។

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
km: វា​ប្រហែល​ជា​បណ្ដាល​មកពី​កំហុស​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ។ សូម​ចាត់ទុក​ការ​ដាក់ស្នើ​របាយការណ៍​កំហុស​ពេញលេញ​ដូចដែលបាន​រៀបរាប់​លម្អិត​ខាងក្រោម ។

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
km: សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដើម្បី​ប្រាប់​ពួក​គេ​អំពី​បញ្ហា ។

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ដឹង​ថា​នរណា​គឺ​ជា​អ្នក​និពន្ធ​កម្មវិធី​របស់ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នោះ សូម​ដាក់ស្នើ​របាយការណ៍​កំហុស​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​ពួកគេ ។

en: Timeout Error
km: កំហុស​អស់ពេល

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
km: ទោះបី​ជា​បានទាក់​ទង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ចម្លើយតប​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​ទទួល​នៅ​ក្នុង​ចំនួន​ពេល​សរុប​ដែលបាន​បម្រុង​ទុក​សម្រាប់​សំណើរ​ដូចខាងក្រោម ៖<ul><li>អស់ពេល​ក្នុងការ​បង្កើតការ​តភ្ជាប់ ៖ %1 វិនាទី</li><li>អស់ពេល​ក្នុងការ​ទទួល​ការ​ឆ្លើយតប ៖ %2 វិនាទី</li><li>អស់ពេល​ក្នុងការ​ដំណើរការ​​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី ៖ %3 វិនាទី</li></ul>សូម​ចំណាំ​ថា​អ្នក​អាច​ផ្លាស់ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ពេល​ដែលអស់​នេះ​នៅ​ក្នុង​មជ្ឈមណ្ឌល​បញ្ជា KDE បាន គឺ​ដោយ​ជ្រើស​យក បណ្ដាញ -> ចំណង់ចំណូល​ចិត្ត ។

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មមាញឹក​ក្នុង​ការ​ឆ្លើយតប​ទៅកាន់​សំណើ​ផ្សេងទៀត​ដែលត្រូវ​ឆ្លើយតប ។

en: Unknown Error
km: កំហុស​មិន​ស្គាល់

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
km: កម្មវិធី​នៅលើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ដែលផ្ដល់​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការ​ពិធីការ <strong>%1</strong> បាន​រាយការណ៍​កំហុស​មិនស្គាល់ ៖ %2 ។

en: Unknown Interruption
km: មិនស្គាល់​ការ​ផ្ដាច់

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
km: កម្មវិធី​នៅ​លើ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក​ដែល​ផ្តល់​ដំណើរការ​ទៅ​កាន់ពិធីការ<strong>%1</strong> បាន​រាយការណ៍​អំពី​ការ​ផ្អាក​នៃ​ប្រភេទ​ដែល​មិន​ស្គាល់ ៖ %2 ។

en: Could Not Delete Original File
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ដើមបានទេ

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
km: ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ ទាមទារ​ឲ្យ​លុប​ឯកសារ​ដើម ភាគច្រើន​គឺ​នៅ​ចុង​បញ្ចប់​នៃ​ប្រតិបត្តិការ​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ ។ មិនអាច​លុប​ឯកសារដើម <strong>%1</strong> បានឡើយ ។

en: Could Not Delete Temporary File
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន​បានឡើយ

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
km: ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ស្នើ​សុំ តម្រូវ​ឲ្យ​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន​ដែល​ត្រូវ​រក្សាទុក​ឯកសារ​ថ្មី ខណៈពេល​កំពុង​ទាញយក ។ មិនអាច​លុប​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន <strong>%1</strong> នេះ​បាន​ឡើយ ។

en: Could Not Rename Original File
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម​បានឡើយ

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
km: ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ស្នើ តម្រូវ​ឲ្យ​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដើម <strong>%1</strong> ទោះបីជា​មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​វា​បាន​ក៏ដោយ ។

en: Could Not Rename Temporary File
km: មិន​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន​បានឡើយ

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
km: ប្រតិបត្តិការ​ដែល​បាន​ស្នើ តម្រូវ​ឲ្យ​បង្កើត​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន <strong>%1</strong> ទោះបីជា​មិន​អាច​បង្កើត​វា​បាន​ក៏ដោយ ។

en: Could Not Create Link
km: មិន​អាច​បង្កើត​តំណ​បានឡើយ

en: Could Not Create Symbolic Link
km: មិន​អាច​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​បានឡើយ

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
km: មិនអាច​បង្កើត​តំណ​និមិត្ត​សញ្ញា​ដែល​បាន​ស្នើ %1 បាន​ឡើយ ។

en: No Content
km: គ្មាន​មាតិកា

en: Disk Full
km: ថាស​ពេញ

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
km: មិនអាច​សរសេរ​ទៅកាន់​​ឯកសារ​ដែល​បាន​ស្នើ <strong>%1</strong> បាន​ឡើយ ដោយ​សារ​តែ​មាន​ទំហំ​ថាស​មិន​គ្រប់គ្រាន់ ។

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
km: ដើម្បី​​បង្កើន​ទំហំថាស​ឲ្យ​បាន​គ្រប់គ្រាន់​គឺ​អាច​ធ្វើបាន​តាម ១)លុប​ឯកសារ​ដែល​មិន​ចង់​បាន និង​ឯកសារ​បណ្តោះ​អាសន្ន ២)​ចម្លង​ឯកសារ​ទៅកាន់​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ដែល​អាច​យក​ចេញ​បាន ដូច​ជា​ថាស​ស៊ីឌី​ដែល​អាច​ថត​បាន ឬ ៣)​បន្ថែម​ចំណុះ​របស់​ឧបករណ៍ផ្ទុក​បន្ថែម​ទៀត ។

en: Source and Destination Files Identical
km: ឯកសារ​ប្រភព និង​ទិសដៅ​គឺ​ដូចគ្នា

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
km: ប្រតិបត្តិការ​មិន​អាច​ធ្វើ​បញ្ចប់​បាន​ឡើយ ព្រោះ​ឯកសារ​ប្រភព និង​ទិសដៅ គឺ​ជា​ឯកសារ​ដូចគ្នា ។

en: Choose a different filename for the destination file.
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្សេងឲ្យ​ឯកសារ​ទិសដៅ ។

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
km: មិន​អាច​ផ្ដើម​ពិធីការ %1 បានឡើយ

en: Undocumented Error
km: កំហុស​ដែល​មិន​បាន​កត់​ត្រា

en: (Symbolic Link to %1)
km: (តំណ​និមិត្តសញ្ញា​ទៅកាន់ %1)

en: (%1, Link to %2)
km: (%1 តភ្ជាប់​ទៅ %2)

en:  (Points to %1)
km:  (ចង្អុល​ទៅ %1)

en: Malformed URL
    %1
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
km: មិន​ស្គាល់​ពិធីការ '%1' ។

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
km: ការ​បើក​ការ​តភ្ជាប់​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
km: ការ​បិទ​ការ​តភ្ជាប់​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
km: ការ​ចូល​ដំណើរការ​ឯកសារ​គឺ​មិន​ត្រូវបាន​គាំទ្រ​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ។

en: Writing to %1 is not supported.
km: ការ​សរសេរ​ទៅកាន់ %1 គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ។

en: There are no special actions available for protocol %1.
km: មិន​មាន​អំពើ​ពិសេស​សម្រាប់​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
km: ការ​រាយ​ថត​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​សម្រាប់​ពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Retrieving data from %1 is not supported.
km: ការ​ទៅ​យក​ទិន្នន័យ​ពី %1 មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
km: ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ប្រភេទ mime ពី %1 មិន​ត្រូវបាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
km: ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ ឬ​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​នៅ​ក្នុង %1 មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
km: ការ​បង្កើត symlinks មិន​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Copying files within %1 is not supported.
km: ការ​ចម្លង​ឯកសារ​ក្នុង %1 មិន​ត្រូវបាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Deleting files from %1 is not supported.
km: ការ​លុប​ឯកសារ​ពី %1 មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
km: ការ​បង្កើត​ថត​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​គុណលក្ខណៈ​ឯកសារ​គឺ​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ជា​មួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ភាព​ជាម្ចាស់​នៃ​ឯកសារ​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​នឹង​ពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
km: ការ​ប្រើ URL រង​ជាមួយ​នឹង %1 គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ឡើយ ។

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
km: ការ​យកច្រើន គឺ​មិនត្រូវបាន​អនុញ្ញាត​ជាមួយ​នឹង​ពិធីការ %1 ទេ ។

en: Opening files is not supported with protocol %1.
km: ការ​បើក​ឯកសារ​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​​ជាមួយ​នឹ​ងពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Protocol %1 does not support action %2.
km: ពិធីការ %1 មិន​គាំទ្រ​អំពើ %2 ទេ ។

en: &Yes
km: បាទ/ចាស

en: &No
km: ទេ

en: &Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: &Forever
km: ជា​រៀង​រហូត

en: C&ontinue Loading
km: បន្ត​ផ្ទុក

en: Co&ntinue
km: បន្ត

en: &Current Session only
km: តែ​សម័យ​បច្ចុប្បន្ន​

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
km: អ្នក​រៀប​នឹង​ចាកចេញ​ពី​របៀប​សុវត្ថិភាព ។ ការ​បញ្ជូន​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនគ្រីប​តទៅ​ទៀត​ទេ ។
    មាន​ន័យ​ថា ភាគីទីបី​អាច​នឹង​ឃ្លាំ​មើល​ទិន្នន័យរបស់​អ្នក​នៅ​ពេល​ឆ្លងកាត់ ។

en: Security Information
km: ព័ត៌មាន​សុវត្ថិភាព

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
km: %1 ៖ ការ​ចរចា SSL បាន​បរាជ័យ

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
km: អ្នក​ទំនង​ជា​ចូល​ជា​របៀប​សុវត្ថិភាព ។ ការ​បញ្ជូន​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​អ៊ិនគ្រីប លុះត្រាតែ​បាន​ចំណាំ ។
    មាន​ន័យ​ថាភាគី​ទី ៣ មិន​អាច​ឃ្លាំមើល​ទិន្នន័យ​របស់​ក្នុង​ពេលបញ្ជូន​​បាន​ងាយស្រួល​ឡើយ ។​

en: Display SSL &Information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន SSL

en: C&onnect
km: តភ្ជាប់

en: The server failed the authenticity check (%1).
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បានបរាជ័យ​ក្នុងការ​ពិនិត្យ (%1) តាម​យថា​ភាព ។

en: Server Authentication
km: ការផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ទទួល​យក​វិញ្ញាបនបត្រ​នេះ​ជា​រៀង​រហូត ដោយ​មិន​ចាំបាច់​មាន​ការ​សួរ​បញ្ជាក់​ឬ ?

en: A file or folder named %1 already exists.
km: មាន​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែលមាន​ឈ្មោះ %1 រួច​ហើយ ។

en: You do not have permission to create that folder.
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​នោះឡើយ ។

en: You did not select a file to delete.
km: អ្នក​មិន​បាន​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​លុប​ទេ ។

en: Nothing to Delete
km: គ្មាន​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​លុប

en: You did not select a file to trash.
km: អ្នកមិនបាន​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​ចោល​ទេ ។

en: Nothing to Trash
km: គ្មានអ្វី​ដែល​ត្រូវ​ចោល

en: The specified folder does not exist or was not readable.
km: មិនមាន​ថត​ដែលបាន​បញ្ជាក់​ទេ ឬ​មិនអាច​អានបាន ។

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: Parent Folder
km: ថត​មេ

en: Home Folder
km: ថត​ផ្ទះ

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: New Folder...
km: ថត​ថ្មី...

en: Move to Trash
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុង​សំរាម

en: Delete
km: លុប

en: Sorting
km: តម្រៀប

en: Descending
km: លំដាប់​ចុះ

en: Folders First
km: ថត​មុន

en: Icon Position
km: ទីតាំង​រូបតំណាង

en: Next to File Name
km: ជាប់​នឹង​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Above File Name
km: ខាង​លើ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Short View
km: ទិដ្ឋភាព​ខ្លី

en: Detailed View
km: ទិដ្ឋភាព​លម្អិត

en: Tree View
km: ទិដ្ឋភាព​មែកធាង

en: Detailed Tree View
km: ទិដ្ឋភាព​មែកធាង​លម្អិត

en: Show Hidden Files
km: បង្ហាញ​ឯកសារ​ដែល​លាក់

en: Show Preview
km: បង្ហាញ​ការ​មើល​ជាមុន

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Encoding:
km: ការ​អ៊ិនកូដ ៖

en: Open
km: បើក

en: Save As
km: រក្សាទុក​ជា

en: All Supported Files
km: ឯកសារ​ដែល​គាំទ្រ​ទាំងអស់

en: All Files
km: ឯកសារ​ទាំងអស់

en: Add Places Entry
km: បន្ថែម​កន្លែង​ដាក់

en: Edit Places Entry
km: កែសម្រួល​ធាតុ​ទី​កន្លែង

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
km: <qt>នេះ​គឺ​ជា​អត្ថបទ​ដែល​នឹង​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​បន្ទះ​ទី​កន្លែង ។<br /><br />ស្លាក​គួ​រមាន​ពាក្យ​មួយ ឬពីរ​ដែល​នឹង​ជួយ​ឲ្យ​អ្នក​ចាំ​អ្វី​ដែល​អ្នក​បញ្ចូល ។ ប្រសិនបើ​មិន​បញ្ចូល​ស្លាក​ទេ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ពី​ URL របស់​ទីតាំង ។</qt>

en: L&abel:
km: ស្លាក ៖

en: Enter descriptive label here
km: បញ្ចូល​ស្លាក​ពិពណ៌នា​នៅ​ទីនេះ

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
km: <qt>នេះ​ជាទីតាំង​ដែលភ្ជាប់​ជាមួយ​ធាតុ ។ URL ដែលត្រឹមត្រូវ​គឺ​ត្រូវបាន​ប្រើ ។ ឧទាហរណ៍ ៖<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​ដែលនៅ​ជាប់​នឹង​ប្រអប់​កែសម្រួល​អត្ថបទ អ្នកអាច​រកមើល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​បាន ។</qt>

en: &Location:
km: ទីតាំង ៖

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
km: <qt>នេះ​ជា​រូបតំណាង ដែល​នឹង​លេចឡើង​នៅ​ក្នុង​បន្ទះ​ទីតាំង ។<br /><br />ចុច​លើ​ប៊ូតុង ដើម្បី​ជ្រើស​រូបតំណាង​ផ្សេងទៀត ។</qt>

en: Choose an &icon:
km: ជ្រើស​រូបតំណាង ៖

en: &Only show when using this application (%1)
km: បង្ហាញ​តែនៅពេល​ដែលប្រើ​កម្មវិធី​នេះ (%1) ប៉ុណ្ណោះ

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
km: <qt>ជ្រើស​ការ​កំណត់​នេះ ប្រសិន​បើ​អ្នក​ចង់​បង្ហាញ​ធាតុ​នេះ​តែ​នៅពេល​ដែល​ប្រើ​កម្មវិធី​បច្ចុប្បន្ន (%1) ។<br /><br />ប្រសិន​បើ​ការ​កំណត់​មិនត្រូវ​បាន​ជ្រើស ធាតុ​នឹង​មាន​នៅ​ក្នុង​គ្រប់​កម្មវិធី​ទាំងអស់ ។</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
km: ផ្ទះ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
km: បណ្តាញ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
km: ធុងសំរាម

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
km: ឧបករណ៍ '%1' មិនមែន​ជា​ថាស ហើយ​​មិនអាច​ត្រូវបាន​ច្រាន​ចេញ​បាន​ទេ ។

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
km: មាន​កំហុស​​នៅខណៈពេល​ដំណើរការ '%1' ដោយ​ប្រព័ន្ធ​បាន​និយាយថា ៖ %2

en: An error occurred while accessing '%1'
km: មាន​កំហុស​បាន​កើតឡើង ខណៈ​ចូល​ដំណើរការ '%1'

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

en: &Show All Entries
km: បង្ហាញ​ធាតុ​ទាំងអស់

en: You can only select one file
km: អ្នក​អាច​​ជ្រើស​តែ​ឯកសារ​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: More than one file provided
km: បាន​ផ្ដល់​ឯកសារ​ច្រើនជាង​មួយ

en: You can only select local files
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​តែ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ

en: Remote files not accepted
km: មិនបាន​ទទួល​ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ​ទេ

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
km: មានថត​ច្រើនជាង​មួយ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ហើយ​ប្រអប់​នេះ​មិន​ទទួល​យក​ថត​ទេ ដូច្នេះ​វា​មិនអាច​សម្រេចចិត្ត​ថាតើ​ត្រូវ​បញ្ចូល​​ថត​មួយណាទេ ។ សូម​ជ្រើស​តែ​ថត​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ​ដើម្បី​រាយ​វា ។

en: More than one folder provided
km: បានផ្ដល់​ថត​ច្រើន​ជាង​មួយ

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
km: យ៉ាង​ហោចណាស់​មាន​ថត និង​ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​ត្រូវ​បាន​មិនអើពើ​ និង​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​នឹង​ត្រូវ​បាន​រាយ

en: Files and folders selected
km: បាន​ជ្រើស​​ឯកសារ​ និង​ថត

en: The file "%1" could not be found
km: មិនអាច​រកឃើញ​ឯកសារ "%1" ទេ

en: Cannot open file
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បាន​ទេ

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ថយក្រោយ​មួយ​ជំហាន​ក្នុង​ប្រវត្តិ​ការ​រុករក ។

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​ទៅ​មុខ​មួយ​ជំហាន ក្នុង​ប្រវត្តិ​ការរុករក ។

en: Click this button to reload the contents of the current location.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​ផ្ទុក​មាតិកា​របស់​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន​ឡើង​វិញ ។

en: Click this button to create a new folder.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​បង្កើត​ថត​ថ្មី​មួយ ។

en: Options
km: ជម្រើស

en: Bookmarks
km: ចំណាំ

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
km: <qt>ប៊ូតុង​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ចំណាំ​ទីតាំង​ជាក់លាក់​បាន ។ ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ ដើម្បី​បើក​ម៉ឺនុយ​ចំណាំ ដែល​អ្នក​អាច​បន្ថែម កែសម្រួល ឬ​ជ្រើស​ចំណាំ​បាន ។<br /><br />ចំណាំ​ទាំងនេះ គឺ​ជាក់លាក់​ចំពោះ​ប្រអប់​ឯកសារ ប៉ុន្តែ​បើ​មិនដូចនោះ​ទេ វា​​ប្រតិបត្តិ​ដូច​ចំណាំ​នៅ​កន្លែង​ផ្សេងទៀត​នៅ​ក្នុង KDE អញ្ចឹង ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
km: ឈ្មោះ ៖

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
km: <qt>ខណៈពេល​វាយ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃអត្ថបទ អ្នក​នឹង​ត្រូវបាន​បង្ហាញ​ជាមួយ​នឹង​ដំណូច​ដែល​អាច ។ លក្ខណៈពិសេស​នេះ​អាច​ត្រូវបាន​ត្រួតពិនិត្យ​ដោយ​ការ​ចុច​កណ្ដុរ​ខាងស្ដាំ ហើយ​ជ្រើស​របៀប​ដែល​ចូលចិត្ត​ពី​ម៉ឺនុយ <b>ការ​បំពេញ​អត្ថបទ</b> ។</qt>

en: This is the name to save the file as.
km: នេះ​ជា​ឈ្មោះ​សម្រាប់​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​រក្សាទុក ។

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
km: នេះ​គឺ​ជា​បញ្ជី​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បើក ។ ឯកសារ​ច្រើន​ជាង​មួយ អាច​បញ្ជាក់​ដោយ​ការ​រាយ​ឯកសារ​ជា​ច្រើនក្នុង​បញ្ជី ដែល​ខណ្ឌចែក​ដោយ​ដកឃ្លា ។

en: This is the name of the file to open.
km: នេះ​គឺ​ជា​ឈ្មោះ​របស់​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បើក ។

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ "%1" រួច​ហើយ ។ តើអ្នក​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬទេ ?

en: Overwrite File?
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ ?

en: You can only select local files.
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​តែ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Remote Files Not Accepted
km: មិន​ទទួល​យក​ឯកសារ​ពី​ចម្ងាយ​ទេ

en: *|All Folders
km: *|ថត​ទាំងអស់

en: *|All Files
km: *|ឯកសារ​ទាំងអស់

en: &Open
km: បើក

en: Icon size: %1 pixels
km: ទំហំ​រូបតំណាង ៖ %1 ភីកសែល

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
km: ជ្រើស​កន្ទុយ​ឈ្មោះ​ឯកសារ (%1) ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: the extension <b>%1</b>
km: កន្ទុយឯកសារ <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
km: ជ្រើស​កន្ទុយ​​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: a suitable extension
km: កន្ទុយឯកសារ​សមរម្យ

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
km: ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត​លក្ខណៈ​ពិសេស​ងាយស្រួល​មួយ​ចំនួន​សម្រាប់​ការ​រក្សាទុក​ឯកសារ​ដែលមាន​កន្ទុយ ៖<br /><ol><li>កន្ទុយ​ឯកសារ​ដែលបាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុងផ្ទៃអត្ថបទ <b>%1</b> នឹង​ត្រូវបាន​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព នៅពេល​ដែល​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែលត្រូវរក្សាទុក ។<br /><br /></li><li>ប្រសិន​បើ​គ្មាន​កន្ទុយឯកសារ​ដែលបាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃអត្ថបទ <b>%2</b> នៅពេល​អ្នកចុច <b>Save</b> នោះ %3 នឹងត្រូវបាន​បន្ថែម​ទៅ​ខាង​ចុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ (ប្រសិន​បើ​មិនមាន​ឈ្មោះ​ឯកសារ) ។ កន្ទុយ​បន្ថែម​នេះ គឺ​មានមូលដ្ឋាន​លើ​ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​អ្នកបាន​ជ្រើស​ដើម្បី​រក្សាទុក ។<br /><br />ប្រសិន​បើ​អ្នក​មិនចង់​ឲ្យ KDE ផ្ដល់​កន្ទុយ​ឲ្យ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ទេ អ្នក​អាច​បិទ​ជម្រើស​នេះ ឬ​អ្នក​អាច​ទប់ស្កាត់​វា​ដោយ​បន្ថែម​សញ្ញា​ចំណុច (.) ទៅ​ខាងចុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ (ចំណុច​នឹង​ត្រូវបាន​យកចេញ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ) ។</li></ol>ប្រសិន​បើ​មិនប្រាកដ គឺ​ទុក​ជម្រើស​នេះ​ឲ្យ​នៅ​បើក​ដដែល ព្រោះ​វា​ធ្វើ​ឲ្យ​ឯកសារ​របស់​អ្នក​កាន់តែ​អាច​គ្រប់គ្រងបាន ។

en: &Filter:
km: តម្រង ៖

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
km: <qt>នេះ​ជា​តម្រង​ដែលត្រូវ​អនុវត្ត​ចំពោះបញ្ជី​ឯកសារ ។ ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​មិន​ផ្គូផ្គង​ទៅនឹង​តម្រង នឹង​មិនត្រូវបាន​បង្ហាញ​ទេ ។<p>អ្នក​អាច​ជ្រើស​តម្រង​ដែលបាន​កំណត់​ជាមុន​រួច​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ទម្លាក់​ចុះ ឬ​អ្នក​អាច​បញ្ចូល​តម្រងផ្ទាល់ខ្លួន​ដោយផ្ទាល់​ទៅក្នុង​ផ្ទៃអត្ថបទ ។</p><p>តួអក្សរ​ជំនួស​ដូចជា * និង ? គឺ​អាចប្រើបាន ។</p></qt>

en: Sorry
km: សូម​ទោស

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
km: <qt>មិន​ទាន់​មាន​ឯកសារ​ពុម្ព <b>%1</b> នៅ​ឡើយទេ ។</qt>

en: Create link to URL
km: បង្កើត​តំណ​ទៅ​កាន់ URL

en: Create New
km: បង្កើត​ថ្មី

en: Link to Device
km: តភ្ជាប់​ទៅ​ឧបករណ៍

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
km: ថត​ថ្មី

[ctx: @title:window]
en: New Folder
km: ថត​ថ្មី

en: The desktop is offline
km: ផ្ទៃតុ​គឺ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
km: ​ចម្លង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Navigate
km: រុករក

en: Show Full Path
km: បង្ហាញ​ផ្លូវពេញលេញ

[ctx: @action:inmenu]
en: More
km: ផ្សេង​ទៀត

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
km: ឧបករណ៍

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
km: ផ្សេងទៀត

en: Click for Location Navigation
km: ចុច​ដើម្បី​បង្ហាញ​ការ​រុករក​ទីតាំង

en: Click to Edit Location
km: ចុច​ដើម្បី​កែសម្រួល​ទីតាំង

en: You are not authorized to execute this file.
km: អ្នក​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ប្រតិបត្តិ​ឯកសារ​នេះ​ឡើយ ។

en: You are not authorized to select an application to open this file.
km: អ្នក​មិនត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បើក​កម្មវិធី​ដើម្បី​បើក​ឯកសារ​នេះ​ឡើយ ។

en: Launching %1
km: បើក %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
km: ឯកសារ​ធាតុ​ផ្ទៃតុ
    %1
    គឺ​ជា​ប្រភេទ​តំណ ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​ធាតុ URL=... ។

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
km: ឯកសារ​ធាតុ​ផ្ទៃតុ %1 មិន​មាន​ធាតុ Type=... ឡើយ ។

en: Setting ACL for %1
km: កំណត់ ACL សម្រាប់ %1

en: Could not change permissions for
    %1
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ប្តូរ​សិទ្ធិ​ឲ្យ
    %1 បានទេ

en: Could not find program "mount"
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​កម្មវិធី "ម៉ោន"

en: Could not find program "umount"
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​កម្មវិធី "អាន់ម៉ោន"

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
km: មិន​អាច​ចម្លង​ឯកសារ​ពី %1 ទៅកាន់ %2 បានឡើយ ។ (លេខ​កំហុស ៖ %3)

en: No media in device for %1
km: គ្មាន​ឧបករណ៍​ផ្ទុក​ក្នុង​ឧបករណ៍​សម្រាប់ %1 ឡើយ

en: Could not get user id for given user name %1
km: មិន​អាច​ទទួល​លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​សម្រាប់​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ %1

en: Could not get group id for given group name %1
km: មិនអាច​យក​លេខសម្គាល់​ក្រុម​សម្រាប់​ឈ្មោះក្រុម %1 ដែលបាន​ផ្ដល់​ឲ្យទេ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
km: ទំហំ ៖

en: &Policy
km: គោលការណ៍

en: &Management
km: ការ​គ្រប់គ្រង

en: D-Bus Communication Error
km: កំហុស​ទំនាក់ទំនង​ D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
km: មិន​អាច​លុប​ខូគី​ទាំងអស់​តាម​សំណើ​បាន​ឡើយ ។

en: Unable to delete cookies as requested.
km: មិន​អាច​លុប​ខូគី​តាម​សំណើ​បាន​ឡើយ​ ។

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
km: <h1>ជំនួយ​រហ័ស​ក្នុង​ការ​គ្រប់គ្រង​ខូគី</h1>

en: Information Lookup Failure
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក​ព័ត៌មាន

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​អំពី​ខូគី ដែល​បាន​រក្សា​ទុក​ក្នុង​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក ។

en: End of session
km: ចុង​នៃ​សម័យ

en: Yes
km: បាទ/ចាស

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
km: ស្វែងរក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
km: ស្វែងរក​ដែន និង​ម៉ាស៊ីន​ដែល​ធ្វើ​អន្តរកម្ម​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
km: តំបន់​បណ្តាញ​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
km: ឈ្មោះខូគី​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
km: លុប

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
km: លុប​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​ម្តង​ទៀត

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
km: លម្អិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
km: ឈ្មោះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
km: តម្លៃ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
km: ដែន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
km: ផ្លូវ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
km: ផុត​កំណត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
km: សុវត្ថិភាព ៖

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
km: ផ្លាស់ប្តូរ​គោលការណ៍​ខូគី

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
km: គោលការណ៍​ខូគី​ថ្មី

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
km: <qt>មាន​គោលការណ៍​រួច​ហើយ សម្រាប់<center><b>%1</b></center>តើ​អ្នក​ចង់​ជំនួស​វា​ឬ?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
km: ស្ទួន​គោលការណ៍

en: Replace
km: ជំនួស​

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
km: មិន​អាច​ទាក់ទង​សេវា​កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​ខូគី ។
    ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ណា​មួយ​ដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ នឹង​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព​ឡើយ ទាល់​តែ​ចាប់​ផ្ដើម​សេវា​ឡើង​វិញ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
km: <qt>
    <p>អនុញ្ញាត​ការ​គាំទ្រ​ខូគី ។ ជា​ធម្មតា អ្នក​ចង់​ឲ្យ​មាន​ការ​គាំទ្រ​ខូគី​ហើយ ​ប្ដូរ​វា​តាម​បំណង​ដើម្បី​បំពេញ ​សេចក្ដី​ត្រូវការ​គោលការណ៍​របស់​អ្នក ។</p><p>
    សូម​ចំណាំ​ថា មិន​អនុញ្ញាត​ការ​គាំទ្រ​ខូគី អាច​នឹង​បណ្ដាល​ឲ្យ​អ្នក​មិន​អាច​រុករក​តំបន់​បណ្ដាញ​មួយ​ចំនួន</p> ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
km: អនុញ្ញាត​ខូគី ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
km: <qt>
    ច្រានចោល​ខូគី​ភាគី​ទីបី ។ ទាំងនេះ​ជា​ខូគី​ដែល​មាន​ដើម​កំណើត​ពី​តំបន់​មួយ​ផ្សេង​ពី​តំបន់​ដែល​អ្នក​កំពុង​រុករក​បច្ចុប្បន្ន ។ ឧទាហរណ៍ បើ​អ្នក​ទស្សនា <b>www.foobar.com</b> ខណៈ​ពេល​ជម្រើស​នេះ​បើក នោះ​មាន​តែ​ខូគី ដែល​មាន​ដើម​កំណើត​ពី www.foobar.com ប៉ុណ្ណោះ ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដំណើរការ​ក្នុង​ការ​កំណត់​របស់​អ្នក ។ ខូគី​ពី​តំបន់​ផ្សេង​ទៀត នឹង​ត្រូវ​បាន​ច្រានចោល ។ អំពើ​នេះ​នឹង​កាត់​បន្ថយ​ឱកាស ដែល​ការី​តំបន់​មួយ​ព្យាយាម​ចងក្រង​ទម្រង់​មួយ​អំពី​ទម្លាប់​រុករក​ប្រចាំ​ថ្ងៃ​របស់​អ្នក ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
km: ព្រម​ទទួល​តែ​ខូគី​ដែល​បង្កើត​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
km: ព្រម​ទទួល​ខូគី​សម័យ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
km: គោលការណ៍​លំនាំដើម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
km: ព្រម​ទទួល​ខូគី​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
km: ស្នើ​សុំ​ការ​អះអាង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
km: ច្រានចោល​ខូគី​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
km: <qt>
    ដើម្បី​បន្ថែម​គោលការណ៍​ថ្មី គ្រាន់​តែ​ចុច​ប៊ូតុង <b>បន្ថែម...</b> និង​ផ្ដល់​ព័ត៌មាន​ដែល​ចាំបាច់​ជា ការ​ស្រេច ។ ដើម្បី​ប្ដូរ​គោលការណ៍​ដែល​មាន​ស្រាប់ ប្រើ​ប៊ូតុង <b>ផ្លាស់ប្ដូរ...</b> ហើយ​ជ្រើស​គោលការណ៍​ថ្មី​ពី​ប្រអប់​គោលការណ៍ ។ ការ​ចុច​ប៊ូតុង <b>លុប</b> នឹង​យក​គោលការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញ ដែល​ធ្វើ​ឲ្យ​ដែន​នោះ​ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​លំនាំ​ដើម ចំណែក​ឯ <b>លុប​ទាំងអស់</b> វិញ នឹង​យក​គោលការណ៍​ជាក់លាក់​របស់​តំបន់​ទាំងអស់​ចេញ ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
km: គោលការណ៍​តំបន់

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
km: ស្វែងរក​ដែនយ៉ាង​អន្តរកម្ម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ជី​របស់​តំបន់​ដែល​អ្នក​បាន​កំណត់​គោលការណ៍​ខូគី​ជាក់លាក់​មួយ ។ គោលការណ៍​ជាក់លាក់​នឹង បដិសេធ​ការ​កំណត់​គោលការណ៍​លំនាំ​ដើម សម្រាប់​តំបន់​ទាំងនេះ ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
km: ដែន

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
km: គោលការណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
km: ថ្មី...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
km: ផ្លាស់ប្តូរ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
km: ព្រម​ទទួល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
km: ច្រានចោល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
km: សួរ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន​នឹង​ទទួល​យក​គោលការណ៍​នេះ ឧ. <b>www.kde.org</b> ឬ <b>.kde.org</b> ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
km: ឈ្មោះ​តំបន់​បណ្តាញ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​ដែន ឧទាហរណ៍ .kde.org ដែល​គោលការណ៍​នេះ​នឹង​អនុវត្ត​ទៅកាន់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
km: គោលការណ៍ ៖

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចាប់ផ្តើម​កម្មវិធី​ដែល​កំពុង​រត់​ឡើង​វិញ ដើម្បី​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ទាំងនេះ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ។

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​ចាប់ផ្តើម KDE ឡើងវិញ ដើម្បី​ឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​មាន​ប្រសិទ្ធិភាព ។

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
km: មិន​អនុញ្ញាត FTP អកម្ម

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
km: ពេល​ការ​តភ្ជាប់ FTP អកម្ម ម៉ាស៊ីន​ភ្ញៀវ​នឹង​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ដូច្នេះ​ជញ្ជាំង​ភ្លើង​មិន​ទប់ស្កាត់​ការ​តភ្ជាប់​ទេ ទោះបី​យ៉ាងណា ម៉ាស៊ីន​បម្រើ FTP ចាស់ៗ អាច​នឹង​មិន​គាំទ្រ FTP អកម្ម ។

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
km: សម្គាល់​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​មិន​ពេញលេញ

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
km: ខណៈ​ពេល​ឯកសារ​មួយ​កំពុង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុកឡើង កន្ទុយ​របស់​វា​គឺ ".part" ។ នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង​រួច វា​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​ជា​ឈ្មោះ​ពិត​របស់​វា​វិញ ។

en: Timeout Values
km: តម្លៃ​សម្រាក

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
km[0]: នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​តម្លៃ​សម្រាក ។ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​បង្កើន​ល្បឿន​ពួក​វា បើ​ការ​តភ្ជាប់​របស់​អ្នក​យឺត​ពេក ។ តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​អនុញ្ញាត​គឺ %1 វិនាទី ។

en:  second |  seconds
km[0]:  វិ.

en: Soc&ket read:
km: ​អាន​រន្ធ ៖

en: Pro&xy connect:
km: ការ​តភ្ជាប់​របស់​ប្រូកស៊ី ៖

en: Server co&nnect:
km: ការ​តភ្ជាប់​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

en: &Server response:
km: ការ​ឆ្លើយ​តប​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ ៖

en: Mark &partially uploaded files
km: សម្គាល់​ឯកសារ​ផ្ទុកឡើង​មិន​ពេញ​លេញ

en: FTP Options
km: ជម្រើស FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
km: អនុញ្ញាត​របៀប​អកម្ម (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
km: អនុញ្ញាត​របៀប "អកម្ម" របស់ FTP ។ អំពើ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ FTP ដំណើរការ​ពី​ក្រោយ​ជញ្ជាំង​ភ្លើង ។

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
km: <p>សម្គាល់​ឯកសារ FTP ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​មិន​ពេញលេញ ។</p><p>ពេល​ជម្រើស​នេះ​អនុញ្ញាត ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​តាម​ផ្នែក ហើយ​​មាន​កន្ទុយ ".part" ។ កន្ទុយ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ នៅ​ពេល​ការ​ផ្ទេរ​នេះ​បាន​បញ្ចប់​ទាំងស្រុង ។</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
km: <h1>​ចំណូលចិត្ត​បណ្ដាញ</h1>នៅ​ទីនេះ អ្នក​អាច​កំណត់​ឥរិយាបថ​របស់​កម្មវិធី KDE ពេល​ប្រើ​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត និង​បណ្ដាញ ។ បើ​អ្នក​ធ្លាប់​ជួប​ប្រទះ​​ពេល​សម្រាក ឬ​ប្រើ​ម៉ូដឹម​ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ីនធឺណិត អ្នក​ប្រហែល​ជា​ចង់​លៃ​តម្រូវ​ការ​កំណត់​ទាំងនេះ ។

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
km: <h1>ប្រូកស៊ី</h1><p>ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី គឺ​ជា​កម្មវិធី​កណ្ដាល​មួយ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ចន្លោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នក និង​អ៊ីនធឺណិត ហើយ​ផ្ដល់​នូវ​សេវា​ដូចជា ការ​ត្រង និង/ឬ រក្សាទុក​ទំព័រ​បណ្ដាញ​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ។</p><p>ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ផ្ដល់​ឲ្យ​អ្នក​នូវ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​លឿន​ជាង​ទៅ​កាន់​តំបន់ ដែល​អ្នក​បាន​ទស្សនា​រួច ដោយ​រក្សាទុក​មាតិកា​របស់​ទំព័រ​ទាំងនោះ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន ឬ​ឃ្លាំង សម្ងាត់ ។ រី​ឯ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ត្រង​វិញ ផ្ដល់​នូ​វ​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ទប់ស្កាត់​ការ​ស្នើសុំ​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម សារ​ឥត​បាន​ការ ឬ​អ្វី​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​អ្នក​ចង​ទប់ស្កាត់ ។</p><p><u>ចំណាំ ៖</u> ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ខ្លះ ផ្ដល់​នូវ​សេវា​ទាំងពីរ ។</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
km: <qt>
    ដំឡើង​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី ។
    <p>
    ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី គឺ​ជា​ម៉ាស៊ីន​កណ្ដាល​មួយ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ចន្លោះ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក និង​អ៊ីនធឺណិត ហើយ​ផ្ដល់​នូវ​សេវា​ដូចជា ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ទំព័រ​បណ្តាញ និង​តម្រង ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ ផ្ដល់​ឲ្យ​អ្នក​នូវ​ការ​ចូល​ដំណើរការ​លឿន​ជាង​ទៅ​កាន់​តំបន់​បណ្ដាញ ដែល​អ្នក​បាន​ទស្សនា​រួច ដោយ​រក្សាទុកទំព័រ​ទាំងនោះ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន ឬ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់ការ​ត្រង ។ ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​តម្រង ជា​ធម្មតា​ផ្ដល់​នូវ​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការ​ទប់ស្កាត់​ការ​ស្នើសុំ​ផ្សាយ​ពាណិជ្ជកម្ម សារ​ឥត​បាន​ការ ឬ​អ្វី​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​អ្នក​ចង់​ទប់ស្កាត់ ។
    <p>
    បើ​អ្នក​មិន​ច្បាស់ ថា​តើ​អ្នក​ត្រូវការ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ឬ​ក៏​អត់ ដើម្បី​តភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ិនធឺណិត សូម​មើល​មគ្គុទ្ទេសក៍​ដំឡើង​របស់​អ្នក​ផ្ដល់​សវា​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក ឬ​ពិគ្រោះ​ជាមួយ​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
km: តភ្ជាប់​ទៅ​អ៊ីនធឺណិត​ដោយ​ផ្ទាល់ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
km: គ្មាន​ប្រូកស៊ី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
km: រក​ឃើញ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
km: ប្រើ​ស្គ្រីប​ប្រូកស៊ី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ដើម្បី​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី URL ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន សម្រាប់​ស្គ្រីប​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
km: <qt><p>ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​លើ​ប្រព័ន្ធ ។</p>
    <p>វេទិកា​ខ្លះ​ផ្ដល់​ប្រព័ន្ធ​ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​យ៉ាង​ទូលំទូលាយ ហើយ​ការ​ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​នឹង​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​ការ​កំណត់​ទាំងនោះ​បាន ។</p>
    <p>នៅ​លើ​វេទិកាមេក</p>
    <p>នៅ​លើ​វេទិកា​វីនដូ</p>
    <p>នៅ​លើ​វេទិកា​យូនីក និង​លីនុច មាន​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ប្រព័ន្ធ​ជាច្រើន​ដែល ជាទូទៅ​បាន​កំណត់​តាម​អថេរ​បរិស្ថាន ។ អថេរ​បរិស្ថាន​ខាងក្រោម​គឺ​ត្រូវ​បាន​រក​ឃើញ និង​ប្រើ​នៅ​ពេល​បង្ហាញ ៖ <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​ប្រព័ន្ធ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
km: <qt>ប៉ុនប៉ង​រក​អថេរ​បរិស្ថាន​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​ព័ត៌មាន​ប្រូកស៊ី​របស់​ប្រព័ន្ធ​ទាំងមូល ។<p> លក្ខណៈ​ពិសេស​នេះ​ធ្វើការ ដោយ​ស្វែងរក​ឈ្មោះ​អថេរ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដូចជា HTTP_PROXY FTP_PROXY និង NO_PROXY ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
km: រក​ឃើញ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អថេរ​បរិស្ថាន ឧ. <b>HTTP_PROXY</b> ដែល​ប្រើ ដើម្បី​រក្សា​ទុក​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTP ។<p>
    ជា​ជម្រើស អ្នក​អាច​ចុច​លើ​ប៊ូតុង <b>"រកឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ"</b> ដើម្បី​រកឃើញ​អ្នក​អថេរ​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
km: ប្រូកស៊ី HTTP ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អថេរ​បរិស្ថាន ឧ. <b>HTTPS_PROXY</b> ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សាទុក​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTPS ។<p>
    ជា​ជម្រើស អ្នក​អាច​ចុច​លើ​ប៊ូតុង <b>"រកឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ"</b> ដើម្បី​រកឃើញ​អ្នក​អថេរ​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
km: ប្រូកស៊ី SSL ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
km: <qt>
    សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អថេរ​បរិស្ថាន ឧ. <b>FTP_PROXY</b> ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សា​ទុក​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី FTP ។<p>
    ជា​ជម្រើស អ្នក​អាច​ចុច​លើ​ប៊ូតុង <b>"រកឃើញ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ"</b> ដើម្បី​រកឃើញ​អ្នក​អថេរ​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
km: ប្រូកស៊ី FTP ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អថេរ​បរិស្ថាន ឧ. <b>SOCKS_PROXY</b> ដែល​បាន​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សាទុក​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ។<p>
    ជា​ជម្រើស អ្នក​អាច​ចុច​ប៊ូតុង <b>"រក​ឃើញ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ"</b> ដើម្បី​ឲ្យ​វា​រក​ឃើញ​អថេរ​នេះ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ។</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
km: ប្រូកស៊ី SOCKS ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
km: <qt>
    បញ្ចូល​អថេរ​បរិស្ថាន ឧ. <b>NO_PROXY</b> ដែល​ប្រើ​ដើម្បី​រក្សា​ទុក​អាសយដ្ឋាន​របស់​តំបន់ ដែល​មិន​គួរ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី ។<p>
    ឬ​អ្នក​អាច​ចុច​ប៊ូតុង <b>"រក​ឃើញ​ស្វ័យប្រវត្តិ"</b> ដើម្បី​ប៉ុនប៉ង​រក​ឃើញ​អថេរ​នេះ​ស្វ័យប្រវត្តិ ។
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
km: ករណី​លើកលែង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
km: បង្ហាញ​តម្លៃ​អថេរ​បរិស្ថាន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ដោយ​ដៃ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ដោយ​ដៃ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTP ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
km: ច្រក ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
km: បញ្ចូល​លេខ​ច្រក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTP ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
km: ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​នេះ​សម្រាប់​ពិធីការ​ទាំងអស់

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTPS ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
km: បញ្ចូល​លេខ​ច្រក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី HTTPS ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី FTP ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
km: បញ្ចូល​លេខ​ច្រក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី FTP ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
km: បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
km: បញ្ចូល​លេខ​ច្រក​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
km: <qt>
    <p>បញ្ចូល​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​របស់​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន ឬ​អាសយដ្ឋាន ip ដែល​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​មិន​រាប់បញ្ចូល​ពី​ការ​ប្រើការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ខាងលើ ។</p>
    <p>ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​ចង់​រាប់​បញ្ចូល​ម៉ាស៊ីន​ទាំងអស់​សម្រាប់​ដែន​ដែល​បាន​ផ្ដល់ឲ្យ​ទេ អ្នក​គ្រាន់តែ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ដែន​ដែល​នាំមុខ​ដោយ​សញ្ញា​ចុច (.) ជា​ការ​ស្រេច ។ ឧទាហរណ៍ ដើម្បី​មិន​រាប់​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​ទាំងអស់​សម្រាប់ <i>kde.org</i>សូម​បញ្ចូល <i>.kde.org</i> ។ តួអក្សរ​ជំនួស​មួយ​ចំនួន​ដូចជា '*' ឬ '?' មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ​ទេ ហើយ​វា​ក៏​នឹង​មិន​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​អ្វី​ដែរ ។</p>
    <p>លើសពីនេះទៀត អ្នក​ក៏​អាច​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន IP បាន​ផង​ដែរ ឧទាហរណ៍ 127.0.0.1 និង​អាសយដ្ឋាន IP ដែល​មាន​បណ្ដាញ​រង ដូចជា 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
km: <qt>
    ធីក​ប្រអប់​នេះ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ឲ្យ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ខាងលើ អនុវត្ត​ទៅ​លើ​អាសយដ្ឋាន​ដែល​បាន​រាយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី <i>ការ​លើកលែង</i> តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​សម្រាប់​អាសយដ្ឋាន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​លើកលែង​តែប៉ុណ្ណោះ

en: These settings apply to network browsing only.
km: ការ​កំណត់​ទាំងនេះ អនុវត្ត​តែ​ទៅកាន់​ការរុករក​បណ្ដាញ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Default user name:
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​លំនាំ​ដើម ៖

en: Default password:
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​លំនាំ​ដើម ៖

en: Opening connection to host %1
km: បើក​ការ​តភ្ជាប់​ទៅម៉ាស៊ីន %1

en: Connected to host %1
km: បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន %1

en: Sending login information
km: ផ្ញើ​ព័ត៌មាន​ចូល

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
km: សារ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ ៖
    ចូល​ដោយ​ប្រើឈ្មោះ​អ្នកប្រើ =%1 និង​ពាក្យ​សម្ងាត់ =[លាក់]
    
    ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​បាន​ឆ្លើយ​តប ៖
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
km: អ្នក​ត្រូវ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់​មួយ ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ​នេះ ។

en: Site:
km: តំបន់បណ្ដាញ ៖

en: Login OK
km: ចូល​បាន​ហើយ

en: Could not login to %1.
km: មិន​អាច​ចូល​ %1 បានឡើយ ។

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
km: អ្នក​ត្រូវ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យ​សម្ងាត់ ឲ្យ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី​ដែល​បាន​រាយ​ខាងក្រោម មុន​ពេល​អ្នក​អាច​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់បណ្ដាញ​ណាមួយ ។

en: Proxy:
km: ប្រូកស៊ី ៖

en: Proxy Authentication Failed.
km: ការផ្ទៀងផ្ទាត់ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ប្រូកស៊ី​បាន​បរាជ័យ ។

en: No host specified.
km: គ្មាន​ម៉ាស៊ីន​ដែលបាន​បញ្ជាក់​ឡើយ ។

en: Otherwise, the request would have succeeded.
km: ផ្សេង​ពី​នេះ ការ​ស្នើ​សុំ​នឹង​បាន​ជោគជ័យ ។

[ctx: request type]
en: retrieve property values
km: ទៅ​យក​តម្លៃ​ដែល​សមរម្យ

[ctx: request type]
en: set property values
km: កំណត់​តម្លៃ​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

[ctx: request type]
en: create the requested folder
km: បង្កើត​ថត​ដែល​បាន​ស្នើ

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
km: ចម្លង​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
km: ផ្លាស់ទី​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បានបញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
km: ស្វែងរក​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
km: ចាក់​សោ​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែលបាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
km: ដោះសោ​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
km: លុប​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
km: សួរ​សមត្ថភាព​របស់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
km: ទាញយក​មាតិកា​របស់​ឯកសារ ឬ​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
km: រត់​​របាយការណ៍​នៅ​ក្នុង​ថត​ដែល​បាន​បញ្ជាក់

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
km: កំហុស​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក​ (%1) បាន​កើតឡើង​ខណៈពេល​ប៉ុនប៉ង​ទៅ​កាន់ %2 ។

en: The server does not support the WebDAV protocol.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​គាំទ្រ​ពិធីការ WebDAV ទេ ។

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
km: កំហុស​មួយ​បានកើតឡើង ខណៈ​ប៉ុនប៉ង %1 %2 ។ សេចក្ដី​សង្ខេប​នៃ​មូលហេតុ​គឺ​នៅ​ខាងក្រោម ។

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
km: ការចូលដំណើរការ​ត្រូវ​បាន​បដិសេធ ខណៈពេល​កំពុង​ប៉ុន​ប៉ង %1 ។

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
km: មិនអាច​បង្កើត​​ធនធាន​នៅ​ទិសដៅ​បានឡើយ គឺ​រហូតដល់​ការប្រមូលផ្តុំ (ថត) មធ្យម​មួយ ឬ​ច្រើន​ត្រូវ​បាន​បង្កើត ។

en: The requested lock could not be granted. %1
km: មិនអាច​បង្កើត​ការ​ចាក់សោ​ដែលបាន​ស្នើ​បាន​ឡើយ ។ %1

en: The server does not support the request type of the body.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​មិន​គាំទ្រ​សំណើ​ប្រភេទ​តួ​បានទេ ។

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
km: មិ​នអាច​តភ្ជាប់​ទៅ %1 បានទេ ពីព្រោះ​ធនធាន​ជាប់​សោ ។

en: This action was prevented by another error.
km: អំពើ​នេះ​ត្រូវ​បាន​រារាំង​ដោយ​កំហុស​មួយ​ផ្សេង​ទៀត ។

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
km: មិន​អាច​​បានទេ %1 ពីព្រោះ​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ទិសដៅ​បដិសេធ​ការ​ទទួល​យក​ឯកសារ ឬ​ថត ។

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
km: ធនធាន​ទិសដៅ​មិន​មាន​ទំហំ​គ្រប់គ្រាន់ ដើម្បី​កត់​ត្រា​សភាព​របស់​ធនធាន បន្ទាប់ពី​ការ​ប្រតិបត្តិ​វិធីសាស្ត្រ​នេះ​ទេ ។

en: The resource cannot be deleted.
km: ធនធាន​មិន​អាច​ត្រូ​វបានលុប​ទេ ។

[ctx: request type]
en: upload %1
km: ផ្ទុក %1 ឡើង

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
km: កំហុស​ដែល​មិន​រំពឹង (%1) បាន​កើត​ឡើង ខណៈពេល​ប៉ុនប៉ង %2 ។

en: %1 contacted. Waiting for reply...
km: %1 ត្រូវ​បាន​ទាក់ទង ។ កំពុង​រង់ចាំ​ការ​ឆ្លើយ​តប...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
km: <p>អ្នក​រៀប​នឹង​ចូល​ក្នុង​តំបន់​បណ្ដាញ "%1" ដែល​មាន​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ "%2" ប៉ុន្តែ​តំបន់​បណ្ដាញ​មិន​ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ឡើយ ។ វា​អាច​ជា​ការ​ការ​ប៉ុនប៉ង​បញ្ឆោត​អ្នក ។</p><p> "%1" ជា​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​អ្នក​ចង់​មើល​ឬ ?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
km: បញ្ជាក់​ការ​ចូល​ដំណើរការ​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Server processing request, please wait...
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​កំពុង​ដំណើរការ​សំណើ សូម​រង់ចាំ...

en: Sending data to %1
km: ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ទៅ %1

en: Retrieving %1 from %2...
km: កំពុង​ទាញយក %1 ពី %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
km: <b>%1</b> នៅ <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
km: ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បាន​បរាជ័យ ។

en: Authorization failed.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​បានបរាជ័យ ។​

en: Unknown Authorization method.
km: មិន​ស្គាល់​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។​

en: Cookie Alert
km: ការជូនដំណឹង​អំពី​ខូគី

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
km[0]: <p>អ្នក​បាន​ទទួលខូគី %1 ពី<br/><b>%2%3</b><br/>តើ​អ្នក​ចង់​ព្រមទទួល ឬ​ច្រាន​ចោល​ខូគី ?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
km:  [ឆ្លងដែន]

en: See or modify the cookie information
km: មើល ឬ​កែប្រែ​ព័ត៌មាន​ខូគី

en: Accept for this &session
km: ព្រម​ទទួល​សម្រាប់​សម័យ​ថ្មី​នេះ

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
km: ព្រម​ទទួល​យក​ខូគី​រហូត​ដល់​សម័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: &Accept
km: ព្រម​ទទួល

en: &Reject
km: បដិសេធ

en: Apply Choice To
km: អនុវត្ត​ជម្រើស​ទៅ

en: &Only this cookie
km: តែ​ខូគី​នេះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: &Only these cookies
km: តែ​ខូគី​ទាំងនេះ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ទទួលយក/បដិសេធ​តែ​ខូគី​នេះ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ ។ អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សួរ​ ប្រសិនបើ​ខូគី​​ផ្សេង​ត្រូវ​បាន​ទទួល ។

en: All cookies from this do&main
km: ខូគី​ទាំងអស់​ពី​ដែន​នេះ

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​ទទួលយក​/បដិសេធ​ខូគី​ទាំងអស់​ពី​តំបន់​បណ្ដាញ​នេះ ។ ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ​នឹង​បន្ថែម​គោលនយោបាយ​សម្រាប់​តំបន់​បណ្ដាញ​ដែល​ខូគី​​នេះ​​បាន​មក​ពី ។ គោលនយោបាយ​នេះ​នឹង​ក្លាយ​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​រហូត​ដល់​អ្នក​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ដៃ​ពី​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ ។

en: All &cookies
km: ខូគី​ទាំងអស់

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
km: ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​ទទួល​យក/បដិសេធ​ខូគី​ទាំងអស់​ពី​កន្លែង​ផ្សេង ។ ជ្រើស​ជម្រើស​នេះ នឹង​ផ្លាស់ប្ដូរ​គោលនយោបាយ​ខូឃី​សកល​ដែល​បាន​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ ។

en: Cookie Details
km: សេចក្តី​លម្អិត​អំពី​ខូគី

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
km: បន្ទាប់ >>

en: Show details of the next cookie
km: បង្ហាញ​សេចក្ដី​លម្អិត​អំពី​ខូគី​បន្ទាប់

en: Could not find a usable proxy configuration script
km: មិន​អាច​រក​ស្គ្រីប​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​ទេ

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​ស្គ្រីប​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី ៖
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​ស្គ្រីប​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
km: ស្គ្រីប​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​មិន​ត្រឹមត្រូវ ៖
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
km: ស្គ្រីប​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី​បាន​ត្រឡប់​កំហុស​មួយ ៖
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
km: រក​មិន​ឃើញ 'FindProxyForURL' ឬ 'FindProxyForURLEx'

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
km: អ្នក​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ចូល​ដំណើរការពិធីការ %1 ឡើយ ។

en: Blocked request.
km: សំណើ​ដែល​បានទប់ស្កាត់ ។

en: Unknown HTTP verb.
km: មិនស្គាល​ HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
km: ឈ្មោះ​ទូទៅ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
km: ការ​រៀបចំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
km: ផ្នែក​នៃ​ការ​រៀបចំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
km: ផ្នែក​ពិនិត្យ​មើល​ការ​បោក​បន្លំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
km: ប្រទេស ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
km: កាណាដា

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
km: រដ្ឋ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
km: ឃ្វីបិខ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
km: ទីក្រុង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
km: ឡេឃឺរីជ មីដូវ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
km: គណនា

en: Do not ask again
km: កុំ​សួរ​ម្ដង​ទៀត

en: Creating directory
km: បង្កើត​ថត

en: Moving
km: ផ្លាស់ទី

en: Deleting
km: លុប

en: Und&o
km: មិនធ្វើវិញ

en: Und&o: Copy
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ ចម្លង

en: Und&o: Link
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ តំណ

en: Und&o: Move
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ ផ្លាស់ទី

en: Und&o: Rename
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: Und&o: Trash
km: មិន​ធ្វើវិញ ៖ លុប

en: Und&o: Create Folder
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ បង្កើត​ថត

en: Und&o: Create File
km: មិនធ្វើ​វិញ ៖ បង្កើត​ឯកសារ

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
km: ឯកសារ %1 ត្រូវបាន​ចម្លង​ពី %2 ប៉ុន្តែ​ចាប់​ពី​ពេល​នោះមក វា​ត្រូវបាន​កែប្រែ​នៅ %3 យ៉ាង​ច្បាស់ ។
    ការ​មិនធ្វើ​ការ​ចម្លង​វិញ នឹង​លុប​ឯកសារ ហើយ​ការ​កែប្រែ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវបាត់ ។
    តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប %4 ឬ ?

en: Undo File Copy Confirmation
km: មិនធ្វើ​ការ​អះអាង​ចម្លង​ឯកសារ​ទេ

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
km: សម្អាត​ធុងសំរាម

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
km: ខ្សែ​វិញ្ញាបនបត្រ SSL ស្មើ​គ្នា​ទំនង​ជា​ខូច​ហើយ ។

en: Edit ACL Entry
km: កែសម្រួល​ធាតុ ACL

en: Entry Type
km: ប្រភេទធាតុ

en: Default for new files in this folder
km: លំនាំដើម​សម្រាប់​ឯកសារ​ថ្មី​ក្នុង​ថត​នេះ

en: Owner
km: ម្ចាស់

en: Owning Group
km: ក្រុមកាន់កាប់

en: Others
km: ផ្សេងទៀត

en: Mask
km: របាំង

en: Named user
km: ​អ្នក​ប្រើ​ដែលមាន​ឈ្មោះ

en: Named group
km: ក្រុម​ដែល​មាន​ឈ្មោះ

en: User:
km: អ្នកប្រើ ៖

en: Group:
km: ក្រុម ៖

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Effective
km: ប្រសិទ្ធិភាព

en: Updating System Configuration
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រព័ន្ធ​

en: Updating system configuration.
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របស់​ប្រព័ន្ធ ។

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
km: មិន​ស្គាល់​ធាតុ​ផ្ទៃតុ
    នៃប្រភេទ
    %1 ឡើយ ។

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
km: ឯកសារ​ធាតុ​ផ្ទៃតុ
    %1
    គឺ​ជា​ប្រភេទ FSDevice ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​ធាតុ Dev=... ។

en: Mount
km: ម៉ោន

en: Unmount
km: អាន់ម៉ោន

[ctx: @title:column]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: @title:column]
en: Size
km: ទំហំ

[ctx: @title:column]
en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: @title:column]
en: Permissions
km: សិទ្ធិ

[ctx: @title:column]
en: Owner
km: ម្ចាស់

[ctx: @title:column]
en: Group
km: ក្រុម

[ctx: @title:column]
en: Type
km: ប្រភេទ

en: Open &with %1
km: បើក​ជាមួយ %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
km: អំពើ

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
km: បើក​ជាមួយ...

en: &Open with %1
km: បើក​ជាមួយ %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
km: បើក​ជាមួយ

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
km[0]: ធាតុ %1

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
km: បញ្ឈប់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
km: ប្រភេទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
km: ចង្អុល​ទៅ​កាន់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
km: បាន​កែប្រែ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
km: បាន​បង្កើត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
km: បាន​ដំណើរការ ៖

en: Known Applications
km: កម្មវិធី​ដែល​ស្គាល់

en: Open With
km: បើក​ជាមួយ

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
km: <qt>ជ្រើស​កម្មវិធី​ដែល​គួរ​ប្រើ​សម្រាប់​បើក <b>%1</b> ។ ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ​ចុច​ប៊ូតុង រកមើល ។</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​កម្មវិធី​ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​បើក​ឯកសារ​ដែល​បានជ្រើស ។

en: Choose Application
km: ជ្រើស​កម្មវិធី

en: Choose Application for %1
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​សម្រាប់ %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
km: <qt>ជ្រើស​កម្មវិធី​សម្រាប់​ប្រភេទ​ឯកសារ ៖ <b>%1</b> ។ ប្រសិន​បើ​កម្មវិធី​មិន​បាន​រាយ​នោះ​ទេ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ ឬ​ចុច​ប៊ូតុង​រកមើល ។</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
km: <qt>ជ្រើស​កម្មវិធី ។ ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​នោះ​មិន​បាន​រាយ សូម​បញ្ចូលឈ្មោះ ឬ​ចុច​ប៊ូតុង​រកមើល ។</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
km: ដោយ​ធ្វើតាម​ពាក្យ​បញ្ជា អ្នក​អាច​មាន​កន្លែង​ដាក់​ជា​ច្រើន ​ដែល​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​តម្លៃ​ពិត​ប្រាកដ នៅ​ពេល​កម្មវិធី​ពិត​ប្រាកដ​មួយ​ត្រូវ​បាន​រត់ ៖
    %f - ឈ្មោះ​ឯកសារ​តែ​មួយ
    %F - បញ្ជី​ឯកសារ ដែល​ប្រើ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ដែល​អាច​បើក​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ជា​ច្រើនបាន​នៅ​ពេល​តែ​មួយ ។
    %u - URL តែ​មួយ
    %U - បញ្ជី URLs
    %d - ថត​របស់​ឯកសារ​ដែលត្រូវ​បើក
    %D - បញ្ជី​ថត
    %i - រូបតំណាង
    %m - រូបតំណាង​តូច
    %c - មតិយោបល់

en: Run in &terminal
km: រត់​ក្នុង​ស្ថានីយ

en: &Do not close when command exits
km: កុំ​បិទ ពេល​ពាក្យ​បញ្ជា​ឈប់

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
km: មិនអាច​ស្រង់​ឈ្មោះ​ដែល​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន​ពី '%1' បានទេ សូម​វាយ​ឈ្មោះ​កម្មវិធី​ឲ្យ​ត្រឹមត្រូវ ។

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
km: ស្ថានីយ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​ដែល​អ្នក​ចង់​រត់​គឺ​ជា​កម្មវិធី​របៀប​អត្ថបទ ឬ​ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បាន​ព័ត៌មាន​ដែល​ផ្តល់​ដោយ​បង្អួច​ត្រាប់តាម​ស្ថានីយ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​កម្មវិធី​របៀប​អត្ថបទផ្តល់​ព័ត៌មាន​ទំនាក់​ទំនង នៅ​ពេល​ចាកចេញ ។ ទុក​ឲ្យ​កម្មវិធី​ត្រាប់តាម​ស្ថានីយនៅ​បើក ហើយ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ទាញយក​ព័ត៌មាន​នេះ​បាន ។

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
km: អ្នកប្រើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​រត់​កម្មវិធី​នេះ​ដោយលេខសម្គាល់​អ្នកប្រើ​ផ្សេង ។ រាល់​ដំណើរការ​មាន​លេខសម្គាល់​អ្នក​ប្រើ​ដែល​ភ្ជាប់​ជាមួយ​វា​ខុសៗ​គ្នា ។ កូដ​លេខ​សម្គាល់​នេះ​កំណត់​ឯកសារ​សិទ្ធិ​ដំណើរការ និង​អ្វី​ផ្សេងៗ​ទៀត ។ ពាក្យ​សម្ងាត់​របស់​អ្នកប្រើ​គឺ​ត្រូវការ​ដើម្បី​ប្រើ​ជម្រើស​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​រត់​កម្មវិធី ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​ដែល​អ្នក​ចង់​រត់​កម្មវិធី នៅ​ទីនេះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ប្រាកដ​ថា​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​បាន​ចាប់ផ្តើម ។ ប្រតិកម្ម​ដែល​មើល​ឃើញ នឹង​លេច​ឡើង​ជា​ទស្សន៍​ទ្រនិច​រវល់​ក្នុង​របារ​ភារកិច្ច ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
km: សូម​វាយ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្តល់​ទៅ​ឲ្យ​កម្មវិធីនេះ នៅ​ទីនេះ ។ កម្មវិធី​នេះនឹង​លេចឡើង​ក្រោម​ឈ្មោះ​នេះ គឺ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​កម្មវិធី និង​ក្នុង​បន្ទះ ។

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
km: សូម​វាយ​បញ្ចូល​សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​កម្មវិធី​នេះ ដោយ​មានមូលដ្ឋាន​លើ​ការ​ប្រើ​ប្រាស់​របស់​វា ។ ឧទាហរណ៍ កម្មវិធី​​ហៅចេញ (KPPP) នឹង​ជា "ឧបករណ៍​ហៅ​ចេញ " ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
km: សូម​វាយ​បញ្ចូល​មតិយោបល់​ណាមួយ​ដែល​អ្នក​គិត​ថា​មាន​ប្រយោជន៍ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
km: មតិយោបល់ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
km: ចុច​ទីនេះ ដើម្បី​រក​មើល​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​របស់​អ្នក ដើម្បី​រក​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​ដែល​ចង់​បាន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
km: រកមើល...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
km: កំណត់​ថត​ការងារ សម្រាប់កម្មវិធី​របស់​អ្នក ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
km: ផ្លូវ​ការងារ ៖

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
km: <qt><p>បញ្ជី​នេះ​គួរ​បង្ហាញ​ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​កម្មវិធីរបស់​អ្នក​អាច​ដោះស្រាយ​បាន ។ បញ្ជី​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ដោយ <u>ប្រភេទ mime</u>។</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension គឺ​ជា​ពិធីការ​ស្តង់ដារ​សម្រាប់​បញ្ជាក់​ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​ដោយ​ផ្អែក​លើ​កន្ទុយ​ឈ្មោះ​ឯកសារ និង <u>ប្រភេទ mime</u> ដែល​ទាក់ទង ។ ឧទាហរណ៍ ៖ ផ្នែក "bmp" ដែល​មាន​នៅ​បន្ទាប់​ពីសញ្ញា​ចុច​ក្នុង flower.bmp បង្ហាញ​ថា​វា​គឺ​ជា​ប្រភេទ​របស់​រូបភាព​ជាក់​លាក់​មួយ <u>image/x-bmp</u> ។ ដើម្បី​ដឹង​ថា​កម្មវិធី​ណាមួយ​គួរ​បើក​ប្រភេទ​ឯកសារ​នីមួយៗនោះ ប្រព័ន្ធ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជូន​ដំណឹង​អំពី​លទ្ធភាព​របស់​កម្មវិធី​នីមួយៗ ក្នុង​ការ​ដោះស្រាយ​កន្ទុយឯកសារ និង​ប្រភេទ mime ទាំងនេះ ។</p>
    <p>ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​ភ្ជាប់​កម្មវិធី​នេះ​ជាមួយ​នឹង​ប្រភេទ mime មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​នេះ សូម​ចុច​លើ​ប៊ូតុង <b>បន្ថែម</b> ដែល​នៅខាងក្រោម ។ ប្រសិនបើ​មាន​ប្រភេទ​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន ដែល​កម្មវិធី​នេះ​មិន​អាច​ដោះស្រាយ​បាន អ្នក​អាច​យក​ពួកវា​ចេញ​បាន​ពី​បញ្ជី ដោយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង <b>យកចេញ</b> ដែល​​នៅខាងក្រោម ។</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
km: ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​គាំទ្រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
km: ប្រភេទ Mime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
km: ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​ប្រភេទ​ឯកសារ​មួយ (ប្រភេទ mime)​ ដែល​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​អាច​ដោះស្រាយ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
km: បន្ថែម...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​ចង់​យក​ប្រភេទ​ឯកសារ​មួយ​ចេញ (ប្រភេទ mime) ដែល​កម្មវិធី​របស់​អ្នក​មិន​អាច​ដោះស្រាយ គឺ​សូម​ជ្រើស​ប្រភេទ mime ក្នុង​បញ្ជី​ខាងលើ ហើយ​ចុច​លើ​ប៊ូតុង​នេះ ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
km: យកចេញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
km: ចុច​ទីនេះ ដើម្បី​កែប្រែ​របៀប​រត់​របស់​កម្មវិធី​នេះ ប្រតិកម្ម​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ជម្រើស DBUS ឬ​រត់​វា​ជា​អ្នកប្រើ​ផ្សេង ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Properties for %1
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​សម្រាប់ %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
km[0]: លក្ខណៈសម្បត្តិ​សម្រាប់​ធាតុ %1

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
km: ទូទៅ

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
km: %1 ទំនេរ %2 (បាន​ប្រើ %3%)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
km: កំពុង​គណនា... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
km[0]: ឯកសារ %1

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
km[0]: ថត​រង %1

en: The new file name is empty.
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​គឺ​ទទេ ។

en: Can View & Modify Content
km: អាច​មើល និង​កែប្រែ​មាតិកា

en: Can View/Read & Modify/Write
km: អាច មើល/អាន និង​កែប្រែ/សរសេរ

en: &Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Access Permissions
km: សិទ្ធិ​ដំណើរការ

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
km[0]: ឯកសារ​​គឺ​តំណ និង​មិន​មាន​សិទ្ធិ​ទេ ។

en: Only the owner can change permissions.
km: មាន​តែ​ម្ចាស់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​អាច​ផ្លាស់​ប្តូរ​សិទ្ធិ​បាន ។

en: O&wner:
km: ម្ចាស់ ៖

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
km: បញ្ជាក់​អំពី​សកម្មភាព​​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ម្ចាស់​ធ្វើបាន ។

en: Gro&up:
km: ក្រុម ៖

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
km: បញ្ជាក់​អំពី​សកម្មភាព​ដែល​សមាជិក​ក្រុម​មាន​សិទ្ធិ​ធ្វើ ។

en: O&thers:
km: ផ្សេងទៀត ៖

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
km: បញ្ជាក់​អំពើ​ដែល​អ្នក​ប្រើ​ទាំងអស់ ទាំង​អ្នក​មិន​មែន​ជា​ម្ចាស់ ឬស្ថិត​នៅក្រុម អាចធ្វើ ។​

en: Only own&er can rename and delete folder content
km: មាន​តែ​ម្ចាស់​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​អាច​ប្តូរ​ឈ្មោះ និង​លុប​មាតិកា​ថត​បាន

en: Is &executable
km: អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
km: អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​តែ​ម្ចាស់​របស់​ថត​ដើម្បី​លុប ឬ​ប្តូឈ្មោះ​ឯកសារ និង​ថត​ដែល​មាន​ ។ អ្នកប្រើ​ផ្សេងទៀត​អាច​បន្ថែម​តែ​ឯកសារ​ថ្មី​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​ទាមទារ​សិទ្ធិ 'កែប្រែ​មាតិកា' ។

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
km: អនុញ្ញាត​ជម្រើស​នេះ ដើម្បី​សម្គាល់​ឯកសារ​ថាអាច​ប្រតបត្តិ​បាន ។ វាងាយស្រួល​សម្រាប់​​កម្មវិធី និង​ស្គ្រីប ។ វា​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ពេល​អ្នក​ចង់​ប្រតិបត្តិ​ពួកវា ។

en: A&dvanced Permissions
km: សិទ្ធិ​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Ownership
km: ភាពជា​ម្ចាស់

en: User:
km: អ្នកប្រើ ៖

en: Group:
km: ក្រុម ៖

en: Apply changes to all subfolders and their contents
km: អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ទៅ​ថត​រង​ទាំងអស់ និង​មាតិកា​របស់​ពួកវា

en: Advanced Permissions
km: សិទ្ធិ​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Class
km: ថ្នាក់

en: Show
    Entries
km: បង្ហាញ
    ធាតុ

en: This flag allows viewing the content of the folder.
km: ទង់​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មើល​មាតិកា​របស់​ថត ។

en: Read
km: អាន

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
km: ទង់អាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​មើល​មាតិកា​របស់​ឯកសារ ។

en: Write
    Entries
km: សរសេរ
    ធាតុ

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
km: ទង់​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បន្ថែម ប្តូរ​ឈ្មោះ និង​លុប​ឯកសារ ។ ចំណាំ​ថា​ការលុប ឬ​ប្តូរ​ឈ្មោះ​អាច​នឹង​ត្រូវបាន​កំណត់​ដោយ​ការប្រើ​ទង់​ស្អិត ។

en: Write
km: សរសេរ

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
km: ទង់​សរសេរ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កែប្រែ​មាតិកា​របស់​ឯកសារ ។

[ctx: Enter folder]
en: Enter
km: ចូល

en: Enable this flag to allow entering the folder.
km: អនុញ្ញាត​ទង់​នេះ ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ថត ។

en: Exec
km: ប្រតិបត្តិ

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
km: អនុញ្ញាត​ទង់​នេះ ដើម្បីអាច​ឲ្យ​ប្រតិបត្តិ​ឯកសារ​ជា​កម្មវិធី​មួយ​ ។

en: Special
km: ពិសេស

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
km: ទង់​ពិសេស ។ ត្រឹមត្រូវ​ចំពោះ​ថត​ទាំងមូល អត្ថន័យ​ពិតប្រាកដ​របស់​ទង់ អាច​រកឃើញ​ក្នុង​ជួរឈរ​ខាង​ស្តាំដៃ ។

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
km: ទង់​ពិសេស ។ អត្ថន័យ​ពិតប្រាកដ​របស់​ទង់ អាច​រកឃើញ​នៅ​ក្នុង​ជួរឈរ​ខាង​ស្តាំ​ដៃ ។

en: User
km: អ្នកប្រើ

en: Group
km: ក្រុម

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
km: ប្រសិនបើ​ទង់​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ ម្ចាស់​របស់​ថត​នេះ​នឹង​ជា​ម្ចាស់​របស់​ឯកសារ​ថ្មី​ទាំងអស់ ។

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
km: ប្រសិនបើ​ឯកសារ​នេះ​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ហើយ​ទង់​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ នោះ​វា​នឹង​ប្រតិបត្តិ​ជាមួយ​នឹង​សិទ្ធិ​របស់​ម្ចាស់ ។

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
km: ប្រសិនបើ​ទង់​នេះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់ ក្រុម​ថត​នេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​កំណត់សម្រាប់​ឯកសារ​ថ្មី​ទាំងអស់ ។

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
km: ប្រសិនបើ​ឯកសារ​នេះ​គឺ​អាច​ប្រតិបត្តិ​បាន ហើយ​ទង់​ត្រូវ​បាន​កំណត់ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រតិបត្តិ​ដោយ​ប្រើ​សិទ្ធិ​របស់​ក្រុម ។

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
km: ប្រសិនបើ​បាន​កំណត់​ទង់​ស្អិត​នៅ​លើ​ថត នោះ​មាន​តែ​ម្ចាស់ និង root ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​អាច​លុប ឬ​ប្តូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​បាន ។ បើ​ពុំ​នោះ​សោត អ្នក​រាល់​គ្នា​ដែល​មិនសិទ្ធិ​សរសេរ នឹង​អាច​លុប និង​កែប្រែ​វា​បាន ។

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
km: ទង់ស្អិត​នៅ​លើ​ឯកសារ​មួយ​គឺ​ត្រូវ​បាន​អើពើនៅ​លើ​លីនុច ប៉ុន្តែ​អាច​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​លើ​ប្រព័ន្ធ​មួយចំនួន

en: Set UID
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ

en: Set GID
km: កំណត់លេខសម្គាល់​ក្រុម

[ctx: File permission]
en: Sticky
km: ស្អិត

en: Link
km: តំណ

en: Varying (No Change)
km: ការប្រែប្រួល (គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
km[0]: ឯកសារ​​ប្រើ​សិទ្ធិ​កម្រិត​ខ្ពស់

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
km[0]: ថត​​ប្រើ​សិទ្ធិ​កម្រិត​ខ្ពស់ ។

en: These files use advanced permissions.
km: ឯកសារ​ទាំងនេះ​ប្រើ​សិទ្ធិ​កម្រិត​ខ្ពស់ ។

en: URL:
km: URL ៖

en: &Application
km: កម្មវិធី

en: Add File Type for %1
km: បន្ថែម​ប្រភេទ​ឯកសារ​ទៅ​ឲ្យ %1

en: Select one or more file types to add:
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ឯកសារ​មួយ ឬ​ច្រើន ដើម្បី​បន្ថែម ៖

en: Only executables on local file systems are supported.
km: គាំទ្រ​តែ​ការ​ប្រតិបត្តិ​នលើ​ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Advanced Options for %1
km: ជម្រើស​កម្រិត​ខ្ពស់សម្រាប់ %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
km: <qt>មិន​អាច​រត់​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែលបាន​បញ្ជាក់​បានឡើយ ។ មិនមាន​ឯកសារ ឬ​ថត <b>%1</b> ឡើយ ។</qt>

en: KDE SSL Information
km: ព័ត៌មាន SSL របស់ KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
km: ប្រធានបទ

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
km: អ្នក​ចេញផ្សាយ

en: Current connection is secured with SSL.
km: ការ​តភ្ជាប់​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​ធានាសុវត្ថិភាព​ដោយ SSL ។

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
km: ផ្នែក​សំខាន់​របស់​ឯកសារ​នេះ ត្រូវ​បាន​ធានាសុវត្ថិភាព​ដោយ SSL ប៉ុន្តែ​ផ្នែក​ខ្លះ​គឺ​មិនត្រូវ​បានការពារ​ទេ ។

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
km: ឯកសារ​មួយ​ចំនួន​ត្រូវបាន​ធានា​សុវត្ថិភាព​ដោយ SSL ប៉ុន្តែ​ផ្នែក​ចម្បង​គឺ​មិនត្រូវ​បាន​ធានា​ទេ ។

en: Current connection is not secured with SSL.
km: ការ​តភ្ជាប់​បច្ចុប្បន្ន​មិនត្រូវ​បាន​ធានាសុវត្ថិភាព​ដោយ SSL ទេ ។

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
km[0]: ប្រើ %1 ប៊ីត

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
km[0]: នៃ %1 ប៊ីត​នៃ​សោ

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
km: ទេ មាន​កំហុស ៖

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
km: បាទ/ចាស

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
km: %1 ទៅ %2

en: Open file dialog
km: បើក​ប្រអប់​ឯកសារ

en: Filename for clipboard content:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​សម្រាប់​មាតិកា​ក្តារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ ៖

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
km: ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់​បាន​ផ្លាស់​ប្ដូរ​តាំង​ពី​អ្នក​បាន​ប្រើ 'បិទភ្ជាប់' ៖ ទ្រង់ទ្រាយ​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​អាច​អនុវត្ត​បាន​ទៀត​ទេ ។ សូម​ចម្លង​ម្ដង​ទៀត​នូវ​អ្វី​ដែល​អ្នក​ចង់បិទ​ភ្ជាប់ ។

en: &Paste File | &Paste %1 Files
km[0]: បិទភ្ជាប់​ឯកសារ %1

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
km[0]: បិទភ្ជាប់ URL %1

en: &Paste Clipboard Contents
km: បិទភ្ជាប់​មាតិកា​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Data format:
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ទិន្នន័យ ៖

en: Appl&y to All
km: អនុវត្ត​ទាំងអស់

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
km: នៅពេល​វា​ត្រូវ​បានគូស​ធីគ ការ​ចុច​ប៊ូតុង​នឹង​ត្រូវ​បានអនុវត្ត​ទៅ​ការ​ប៉ះទង្គិច​ថត​ជា​បន្តបន្ទាប់​ ដើម្បីរំលឹក​អំពី​ការ​ងារ​បច្ចុប្បន្ន ។
    លុះត្រា​តែ​អ្នកចុច​រំលង អ្នកនឹង​នៅ​តែ​ត្រូវ​បាន​សួរ​ ក្នុងករណី​ដែល​ប៉ះទង្គិច​ជា​មួយ​នឹង​ឯកសារ​ដែល​មាន​​នៅ​ក្នុង ។

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
km: នៅពេល​ដែល​វា​ត្រូវ​បានគូស​ធីក ការ​ចុច​ប៊ូតុង​នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ទៅលើ​ការ​ប៉ះទង្គិច​​ជា​លំដាប់​ទាំងអស់​ ដើម្បី​រំលឹក​អំពីការងារ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: &Rename
km: ប្តូរឈ្មោះ

en: Suggest New &Name
km: ស្នើ​ឈ្មោះ​ថ្មី

en: &Skip
km: រំលង

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
km: កុំ​ចម្លង​ ឬ​​ផ្លាស់ទី​ថត​នេះ រំលង​ទៅ​ធាតុ​បន្ទាប់​ជំនួស​វិញ

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
km: កុំ​ចម្លង​ ឬ​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​នេះ រំលង​ទៅ​ធាតុ​បន្ទាប់ជំនួស​វិញ

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
km: សរសេរ​ទៅ​កាន់

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
km: ឯកសារ​ និង​ថត​នឹង​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅ​ក្នុងថត​ដែល​មាន​ស្រាប់ រួម​មាតិកា​ដែល​មាន​ស្រាប់ ។
    អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​សួរ​ម្ដង​ទៀត ក្នុងករណី​ដែលមាន​កា​រប៉ះទង្គិច​ជា​មួយ​​​ឯកសារ​ដែល​មាន​ស្រាប់​នៅ​ក្នុង ។

en: &Resume
km: ធ្វើ​បន្ត

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
km: អំពើ​នេះ​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើ '%1' ដោយ​ខ្លួន​វា ។
    សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​មួយ ៖

en: C&ontinue
km: បន្ត

en: This action will overwrite the destination.
km: សកម្មភាព​នឹង​សរសេរ​ជាន់​លើទិសដៅ ។

en: Source
km: ប្រភព

en: Destination
km: ទិសដៅ

en: An older item named '%1' already exists.
km: មាន​វត្ថុ​ចាស់មួយ​ឈ្មោះ '%1' រួច​ហើយ ។

en: A similar file named '%1' already exists.
km: មាន​ឯកសារ​ស្រដៀងគ្នា​ដែល​មាន​ឈ្មោះ '%1' រួច​ហើយ ។

en: A more recent item named '%1' already exists.
km: មាន​ធាតុ​​ថ្មីៗ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ '%1' រួច​ហើយ ។

en: Rename:
km: ប្តូរឈ្មោះ ៖

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Skip
km: រំលង

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
km: អាសយដ្ឋាន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
km: អាសយដ្ឋាន IP ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
km: ការ​អ៊ិនគ្រីប ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
km: សេចក្ដី​លម្អិត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
km: កំណែ SSL ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
km: ខ្សែ​វិញ្ញាបនបត្រ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
km: ទុកចិត្ត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
km: ថិរវេលា​​មាន​សុពលភាព ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
km: លេខ​សៀរៀល ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
km: MD5 digest ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
km: SHA1 digest ៖

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
km: ម៉ាស៊ីន​ពី​ចម្ងាយ​មិន​ផ្ញើ​វិញ្ញាបនបត្រ SSL ។
    បោះបង់​ពីព្រោះ​អត្តសញ្ញាណ​របស់ម៉ាស៊ីន​មិន​អាច​ត្រូវ​បានបង្កើត​ទេ ។

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
km: វា​នឹង​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី ៖

en: If you do not trust this program, click Cancel
km: ប្រសិន​បើ​មិនជឿជាក់​លើ​កម្មវិធី​នេះទេ ចុច​បោះបង់
