kio4 - en to nn translation catalogue (1333 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
nn: Klarte ikkje endra eigenskapar til fila %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
nn: Klarte ikkje endra eigarskapen til fila <filename>%1</filename>. Du har ikkje tilstrekkeleg løyve til å utføra endringa.

en: Unable to create KIO worker: %1
nn: Klarte ikkje laga KIO-arbeidar: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
nn: Klarte ikkje oppretta symbolsk lenkje «%1».
    Filsystemet du overfører til (%2) støttar ikkje symbolske lenkjer.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
nn: Klarte ikkje oppretta «%1».
    Filsystemet (%2) til målmappa godtek ikkje desse teikna i mappenamn: %3
    Vel «Byt ut» for å byta ut ugyldige teikn (i målmappa) med underteikn («_»).

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
nn: Klarte ikkje oppretta «%1».
    Filsystemet (%2) til målfila godtek ikkje desse teikna i filnamn: %3
    Vel «Byt ut» for å byta ut ugyldige teikn (i målfila) med underteikn («_»).

en: Folder Already Exists
nn: Mappa finst frå før

en: File Already Exists
nn: Fila finst frå før

en: Already Exists as Folder
nn: Finst frå før som mappe

en: Trash
nn: Papirkorg

en: No Exec field in %1
nn: Manglar Exec-felt i %1

en: Could not find the program '%1'
nn: Fann ikkje programmet «%1»

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
nn: Fann programmet «%1» i «%2», men det manglar «køyrbar»-løyvet.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
nn: Programmet «%1» manglar «køyrbar»-løyvet.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
nn: Syntaksfeil i kommandoen %1 frå %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
nn: Fann ikkje terminalen %1 ved forsøk på å køyra %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
nn: Syntaksfeil i kommandoen %1 ved forsøk på å køyra %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
nn[0]: 1 dag %2
nn[1]: %1 dagar %2

en: %1 Item | %1 Items
nn[0]: %1 element
nn[1]: %1 element

en: 1 Folder | %1 Folders
nn[0]: 1 mappe
nn[1]: %1 mapper

en: 1 File | %1 Files
nn[0]: 1 fil
nn[1]: %1 filer

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
nn: %1 og %2 (%3)

[ctx: folders, files]
en: %1, %2
nn: %1 og %2

[ctx: @title job]
en: Moving
nn: Flyttar

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
nn: Kjelde

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
nn: Mål

[ctx: @title job]
en: Renaming
nn: Endrar filnamn

[ctx: @title job]
en: Copying
nn: Kopierer

[ctx: @title job]
en: Creating directory
nn: Lagar mappe

en: Directory
nn: Mappe

[ctx: @title job]
en: Deleting
nn: Slettar

en: File
nn: Fil

[ctx: @title job]
en: Examining
nn: Ser gjennom

[ctx: @title job]
en: Transferring
nn: Overfører

[ctx: @title job]
en: Mounting
nn: Monterer

en: Device
nn: Eining

en: Mountpoint
nn: Monteringspunkt

[ctx: @title job]
en: Unmounting
nn: Avmonterer

en: Change Attribute
nn: Endra attributt

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å endra filattributt. Vil du halda fram?

en: Copy Files
nn: Kopier filer

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å fullføra kopieringa. Vil du halda fram?

en: Delete Files
nn: Slett filer

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å fullføra slettinga. Men dette kan skada systemet. Vil du likevel halda fram?

en: Create Folder
nn: Lag mappe

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å oppretta mappa. Vil du halda fram?

en: Move Items
nn: Flytt element

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å fullføra flyttinga. Vil du halda fram?

en: Rename
nn: Endra namn

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å fullføra endringa av namn. Vil du halda fram?

en: Create Symlink
nn: Lag symbolsk lenkje

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å laga symbolske lenkjer. Vil du halda fram?

en: Transfer data
nn: Overfør data

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å fullføra overføring av data. Vil du halda fram?

en: Could not read %1.
nn: Klarte ikkje lesa %1.

en: Could not write to %1.
nn: Klarte ikkje skriva til %1.

en: Could not start process %1.
nn: Klarte ikkje starta prosessen %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
nn: Intern feil
    Legg inn ein fullstendig feilrapport på https://bugs.kde.org/.
    %1

en: Malformed URL %1.
nn: Misforma URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
nn: Protokollen %1 er ikkje støtta.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
nn: Protokollen %1 er berre ein filterprotokoll.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
nn: %1 er ei mappe, men ei fil var venta.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
nn: %1 er ei fil, men ei mappe var venta.

en: The file or folder %1 does not exist.
nn: Fila eller mappa %1 finst ikkje.

en: A file named %1 already exists.
nn: Ei fil med namnet %1 finst frå før.

en: A folder named %1 already exists.
nn: Ei mappe med namnet %1 finst frå før.

en: No hostname specified.
nn: Ingen vert er oppgjeve.

en: Unknown host %1
nn: Ukjend vert %1

en: Access denied to %1.
nn: Nekta tilgang til %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
nn: Nekta tilgang.
    Klarte ikkje skriva til %1.

en: Could not enter folder %1.
nn: Klarte ikkje gå inn i mappa %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
nn: Protokollen %1 implementerer ikkje ei katalogteneste.

en: Found a cyclic link in %1.
nn: Fann ei syklisk lenkje i %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
nn: Fann ei syklisk lenkje under kopiering av %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
nn: Klarte ikkje laga socket for tilgang til %1.

en: Could not connect to host %1.
nn: Klarte ikkje kopla til verten %1.

en: Connection to host %1 is broken.
nn: Tilkoplinga til verten %1 er broten.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
nn: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
nn: Klarte ikkje montera eining.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
nn: Klarte ikkje avmontera eining.
    Den rapporterte feilen var:
    %1

en: Could not read file %1.
nn: Klarte ikkje lesa fila %1.

en: Could not write to file %1.
nn: Klarte ikkje skriva til fila %1.

en: Could not bind %1.
nn: Klarte ikkje binda %1.

en: Could not listen %1.
nn: Klarte ikkje lytta til %1.

en: Could not accept %1.
nn: Klarte ikkje akseptera %1.

en: Could not access %1.
nn: Fekk ikkje tilgang til %1.

en: Could not terminate listing %1.
nn: Klarte ikkje stoppa listing %1.

en: Could not make folder %1.
nn: Klarte ikkje laga mappa %1.

en: Could not remove folder %1.
nn: Klarte ikkje fjerna mappa %1.

en: Could not resume file %1.
nn: Klarte ikkje gjenoppta fila %1.

en: Could not rename file %1.
nn: Klarte ikkje endra namnet på fila %1.

en: Could not change permissions for %1.
nn: Klarte ikkje endra løyve for %1.

en: Could not change ownership for %1.
nn: Klarte ikkje endra løyve for %1.

en: Could not delete file %1.
nn: Klarte ikkje sletta fila %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
nn: Prosessen til %1-protokollen døydde uventa.

en: Error. Out of memory.
    %1
nn: Feil. Ikkje nok minne.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
nn: Ukjend mellomtenar
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
nn: Feil ved autorisering. %1-autentisering er ikkje støtta

en: User canceled action
    %1
nn: Brukaren avbraut handling
    %1

en: Internal error in server
    %1
nn: Intern feil i tenar
    %1

en: Timeout on server
    %1
nn: Tidsgrense på tenar
    %1

en: Unknown error
    %1
nn: Ukjend feil
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
nn: Ukjend avbrot
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje sletta originalfila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje sletta den delvis nedlasta fila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje endra namnet på originalfila %1
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje endra namnet på den delvis nedlasta fila %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
nn: Klarte ikkje laga symbolsk lenkje %1.
    Kontroller tilgangsløyva.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
nn: Kan ikkje oppretta symbolske lenkjer på %1.
    Filsystemet du overfører til støttar ikkje symbolske lenkjer.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
nn: Du har ikkje nok ledig diskplass til å lagra %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
nn: Kjelda og målet er den same fila.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
nn: %1 er ikkje tilgjengeleg, men tenaren treng han.

en: Access to restricted port in POST denied.
nn: Tilgang nekta til avgrensa port i POST.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
nn: Den nødvendige informasjon om storleiken på innhaldet var ikkje oppgitt for POST-operasjon.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
nn: Du kan ikkje sleppa ei fil eller mappe på seg sjølv

en: A folder cannot be moved into itself
nn: Du kan ikkje flytta ei mappe til seg sjølv

en: Communication with the local password server failed
nn: Klarte ikkje kommunisera med den lokale passordtenaren

en: Unable to create KIO worker. %1
nn: Klarte ikkje laga KIO-arbeidar. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
nn: Fila <filename>%1</filename> er for stor til å overførast. Filsystemet du overfører til støttar berre filer opp til 4 GiB.

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
nn: Utvida løyve er ikkje nødvendig,
    då «%1» er eigd av gjeldande brukar.
    Prøv på nytt etter å ha endra løyva.

en: File is too large to be trashed.
nn: Fila er for stor til å få plass i papirkorga.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
nn: Ukjend feilkode %1
    %2
    Legg inn ein fullstendig feilrapport på https://bugs.kde.org/.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: <b>Technical reason</b>:
nn: <b>Teknisk grunngjeving</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
nn: <b>Detaljar om førespurnaden</b>:

en: <li>URL: %1</li>
nn: <li>Nettadresse: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
nn: <li>Protokoll: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
nn: <li>Dato og klokkeslett: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
nn: <li>Tilleggsinformasjon: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
nn: <b>Moglege årsaker</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
nn: <b>Moglege løysingar</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
nn: (ukjend)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
nn: Ta kontakt med brukarstøtta eller systemadministratoren for hjelp.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
nn: Ta kontakt med tenaradministratoren for hjelp.

en: Check your access permissions on this resource.
nn: Kontroller tilgangsløyva dine til denne ressursen.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
nn: Du har kanskje ikkje tilstrekkelege tilgangsløyve til å gjennomføra denne operasjonen på denne ressursen.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
nn: Fila er kanskje i bruk (og dermed låst) av ein annan brukar eller eit anna program.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
nn: Sjå til at ingen andre program eller brukarar har låst fila eller brukar ho.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
nn: Det kan òg henda at det er feil ved maskinvara, men det er lite sannsynleg.

en: You may have encountered a bug in the program.
nn: Du har kanskje støytt på ein feil i programmet.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nn: Dette skjer sannsynlegvis på grunn av ein feil i programmet. Du bør kanskje senda inn ein full feilrapport som skildra under.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
nn: Oppdater programvara di til siste versjon. Distribusjonen din har sannsynlegvis verktøy til å oppdatera programma med.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
nn: Dersom alt anna mislukkast, kan du hjelpa KDE eller dei som har laga programmet ved å senda inn ein god feilrapport. Dersom programmet kjem frå andre enn KDE, ta kontakt direkte med produsenten. Viss ikkje, kan du sjå om den same feilen alt er rapportert av andre ved å søkja på <a href="https://bugs.kde.org/">KDE-nettstaden for feilrapportering</a>. Dersom feilen ikkje er rapportert, bør du notera alle opplysningane over og ta dei med i feilrapporten saman med alle andre detaljar du trur kan hjelpa.

en: There may have been a problem with your network connection.
nn: Det er kanskje eit problem med nettverkssambandet.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nn: Det kan vera eit problem med nettverksoppsettet. Det er lite sannsynleg dersom du ikkje nyleg har hatt problem med tilgangen til Internett.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
nn: Problemet kan liggja ein stad i nettverket mellom tenaren og denne datamaskina.

en: Try again, either now or at a later time.
nn: Prøv igjen, anten no eller seinare ein gong.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
nn: Ein protokollfeil eller inkompatibilitet kan ha oppstått.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
nn: Sjå til at ressursen faktisk finst og prøv igjen.

en: The specified resource may not exist.
nn: Ressursen finst kanskje ikkje.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
nn: Dobbeltsjekk at adressa er rett og prøv igjen.

en: Check your network connection status.
nn: Kontroller nettverkssambandet.

en: Cannot Open Resource For Reading
nn: Klarar ikkje opna ressurs for lesing

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
nn: Dette tyder at innhaldet i fila eller mappa <strong>%1</strong> ikkje kunne lesast, sidan du ikkje fekk lesetilgang.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å lesa fila eller opna mappa.

en: Cannot Open Resource For Writing
nn: Klarar ikkje opna ressurs for skriving

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
nn: Dette tyder at fila <strong>%1</strong> ikkje kunne skrivast til, sidan du ikkje fekk skrivetilgang.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
nn: Klarte ikkje starta prosess som %1-protokollen krev

en: Unable to Launch Process
nn: Kan ikkje starta prosess

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
nn: Klarte ikkje finna/starta programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen. Dette skjer oftast grunna tekniske feil.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
nn: Programmet som gjev kompatibilitet med denne protokollen vart kanskje ikkje oppdatert då du sist oppdaterte KDE. I så fall kan det henda programmet ikkje startar fordi det er inkompatibelt med denne versjonen.

en: Internal Error
nn: Intern feil

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil.

en: Improperly Formatted URL
nn: Feil nettadresseformatering

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
nn: Nettadressa du oppgav var ikkje rett formatert. Dei er vanlegvis formaterte slik:<blockquote><strong>protokoll://brukar:passord@www.eksempel.no:port/mappe/filnamn.etternamn?spørjing=verdi</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
nn: Protokollen %1 er ikkje støtta

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
nn: Protokollen <strong>%1</strong> er ikkje støtta av KDE-programma som er installerte på denne maskina.

en: The requested protocol may not be supported.
nn: Den førespurde protokollen er kanskje ikkje støtta.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
nn: Denne datamaskina og tenarmaskina støttar kanskje ikkje same versjonen av %1-protokollen.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
nn: Du kan prøva å søkja på nettet etter eit program­tillegg (ein «KIO-arbeidar»/«KIO worker») som støttar denne protokollen. Ein mogleg stad å prøva er <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
nn: Nettadressa viser ikkje til nokon ressurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
nn: Protokollen er ein filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
nn: Nettadressa du oppgav viser ikkje til nokon ressurs.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nn: KDE kan kommunisera gjennom ein protokoll inni ein protokoll. Den spesifiserte protokollen er berre for slike tilfelle, mens dette ikkje er eit slikt tilfelle. Denne hendinga er sjeldan, og skuldast sannsynlegvis ein programmeringsfeil.

en: Unsupported Action: %1
nn: Ustøtta handling: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
nn: Den førespurde handlinga er ikkje støtta av KDE-programmet som implementerer <strong>%1</strong>-protokollen.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
nn: Denne feilen er i stor grad avhengig av KDE-programmet. Ekstrainformasjonen bør gje deg meir informasjon enn du kan få gjennom inn/ut-arkitekturen i KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
nn: Forsøk å finna ein annan måte å gjera det same på.

en: File Expected
nn: Fil venta

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
nn: Førespurnaden forventa ei fil, men fann mappa <strong>%1</strong> i staden.

en: This may be an error on the server side.
nn: Dette kan skuldast ein feil på tenarsida.

en: Folder Expected
nn: Mappe venta

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
nn: Førespurnaden forventa ei mappe, men fann fila <strong>%1</strong> i staden.

en: File or Folder Does Not Exist
nn: Fila eller mappa finst ikkje.

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
nn: Den oppgjevne fila eller mappa <strong>%1</strong> finst ikkje.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
nn: Den førespurde fila kunne ikkje opprettast fordi det alt finst ei fil med det namnet.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
nn: Prøv å flytta den gamle fila vekk først.

en: Delete the current file and try again.
nn: Slett den gamle fila og prøv igjen.

en: Choose an alternate filename for the new file.
nn: Vel eit anna namn på den nye fila.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
nn: Den førespurde mappa kunne ikkje opprettast fordi det alt finst ei mappe med det namnet.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
nn: Prøv å flytta den gamle mappa vekk først, og så prøv igjen.

en: Delete the current folder and try again.
nn: Slett den gamle mappa og prøv igjen.

en: Choose an alternate name for the new folder.
nn: Vel eit anna namn på den nye mappa.

en: Unknown Host
nn: Ukjend vert

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
nn: Feilmeldinga ukjend vert tyder at tenaren med namnet <strong>%1</strong> ikkje vart funnen på Internett.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
nn: Namnet %1, som du oppgav, finst kanskje ikkje. Kanskje du har skrive feil.

en: Access Denied
nn: Nekta tilgang

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
nn: Nekta tilgang til den spesifiserte ressursen <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
nn: Du har kanskje oppgjeve feil eller ingen autentiseringsinformasjon.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
nn: Kontoen din har kanskje ikkje tilgangsløyve til denne ressursen.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
nn: Prøv førespurnaden på nytt og sjå til at autentiseringsinformasjonen er rett.

en: Write Access Denied
nn: Nekta skrivetilgang

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
nn: Dette tyder at forsøket på å skriva til fila <strong>%1</strong> vart nekta.

en: Unable to Enter Folder
nn: Klarar ikkje gå inn i mappe

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
nn: Dette tyder at eit forsøk på å opna mappa <strong>%1</strong> vart nekta.

en: Folder Listing Unavailable
nn: Mappeliste ikkje tilgjengeleg

en: Protocol %1 is not a Filesystem
nn: Protokollen %1 er ikkje noko filsystem

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
nn: Dette tyder at førespurnaden ikkje klarte å avgjera innhaldet i mappa fordi KDE-programmet som støttar protokollen ikkje klarar det.

en: Cyclic Link Detected
nn: Syklisk lenkje oppdaga

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nn: UNIX-miljø kan vanlegvis lenkja filer eller mapper til andre namn og/eller plasseringar. KDE oppdaga ei lenkje eller ei lenkjefølgje som går i uendeleg lykkje. Fila er altså (kanskje via omvegar) ei lenkje til seg sjølv.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
nn: Slett ein del av lenkjefølgja slik at ho ikkje lenger er ei uendeleg lykkje, og prøv igjen.

en: Request Aborted By User
nn: Førespurnad avbroten av brukaren

en: The request was not completed because it was aborted.
nn: Fullførte ikkje førespurnaden, fordi han vart avbroten.

en: Retry the request.
nn: Prøv førespurnaden om att.

en: Cyclic Link Detected During Copy
nn: Syklisk lenkje oppdaga under kopiering

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
nn: UNIX-miljø kan vanlegvis lenkja filer eller mapper til andre namn og/eller plasseringar. I løpet av kopieringsoperasjonen oppdaga KDE ei lenkje eller ei lenkjefølgje som går i uendeleg lykkje. Fila er altså (kanskje via omvegar) ei lenkje til seg sjølv.

en: Could Not Create Network Connection
nn: Klarte ikkje opna nettverkssamband

en: Could Not Create Socket
nn: Klarte ikkje laga socket

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil som inneber at ei eining for nettverkskommunikasjon (ein socket) ikkje kunne opprettast.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
nn: Nettverkssambandet er kanskje feil sett opp eller nettverksgrensesnittet er ikkje aktivt.

en: Connection to Server Refused
nn: Nekta tilgang til tenar

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
nn: Tenaren <strong>%1</strong> nekta tilkoplinga frå denne datamaskina.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
nn: Tenaren er kanskje ikkje sett opp til å tillata førespurnadar, sjølv om han er kopla til Internett.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
nn: Tenaren køyrer kanskje ikkje den førespurde tenesta (%1), sjølv om han er kopla til Internett.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
nn: Førespurnaden vart hindra, kanskje av ein brannmur (ei eining som innskrenkar Internett-tilgang) i nettverket ditt eller nettverket til tenaren.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
nn: Sambandet til tenaren vart uventa kopla ned

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
nn: Sjølv om sambandet til <strong>%1</strong> vart oppretta, vart det kopla ned på eit uventa tidspunkt.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
nn: Ein protokollfeil kan ha oppstått, slik at tenaren kopla ned sambandet.

en: URL Resource Invalid
nn: Ugyldig nettadresseressurs.

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
nn: Protokollen %1 er ingen filterprotokoll

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
nn: Nettadressa du oppgav viser ikkje til nokon ressurs, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
nn: KDE kan kommunisera gjennom ein protokoll inni ein annan protokoll. Denne førespurnaden spesifiserte slik kommunikasjon, men denne protokollen kan ikkje kommunisera på den måten. Dette skjer sjeldan, og skuldast vanlegvis programmeringsfeil.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
nn: Klarar ikkje montera inn/ut-eining

en: Could Not Mount Device
nn: Klarte ikkje montera eining

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nn: Klarte ikkje montera eininga. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
nn: Eininga er kanskje ikkje klar. Det kan skuldast at det ikkje er noko medium i eininga (for eksempel inga CD-plate i CD-spelaren), eller at eininga ikkje er kopla til.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å montera eininga. På UNIX-system er det vanleg at berre systemadministratoren kan montera ei eining.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
nn: Sjå til at eininga er klar; at eit lagringsmedium er sett inn og at eininga er kopla til og slått på.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
nn: Klarar ikkje avmontera inn/ut-eining

en: Could Not Unmount Device
nn: Klarte ikkje avmontera eining

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
nn: Klarte ikkje avmontera eininga. Den rapporterte feilen var: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
nn: Eininga er kanskje oppteken, altså framleis i bruk av eit anna program eller ein annan brukar. Eit ope vindauge i filhandsamaren er nok til at eininga er i bruk.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å avmontera eininga. På UNIX-system er det vanleg at berre systemadministratoren kan avmontera ei eining.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
nn: Sjå til at ingen program brukar eininga og prøv igjen.

en: Cannot Read From Resource
nn: Klarar ikkje lesa frå ressursen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
nn: Dette tyder at ein feil oppstod under lesing av innhaldet frå ressursen <strong>%1</strong>, sjølv om ressursen kunne opnast.

en: You may not have permissions to read from the resource.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å lesa frå ressursen.

en: Cannot Write to Resource
nn: Kan ikkje skriva til ressursen

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
nn: Dette tyder at ein feil oppstod under skriving til ressursen <strong>%1</strong>, sjølv om ressursen kunne opnast.

en: You may not have permissions to write to the resource.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å skriva til ressursen.

en: Could Not Listen for Network Connections
nn: Klarte ikkje lytta etter nettverkssamband

en: Could Not Bind
nn: Klarte ikkje binda

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil der ei påkravd eining for nettverkskommunikasjon (ein socket) ikkje kunne opprettast for lytting etter innkommande nettverkstilkoplingar.

en: Could Not Listen
nn: Klarte ikkje lytta

en: Could Not Accept Network Connection
nn: Klarte ikkje akseptera nettverkssamband

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
nn: Dette er ein nokså teknisk feil som oppstod ved forsøk på å godta ei innkommande nettverkstilkopling.

en: You may not have permissions to accept the connection.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å ta i mot sambandet.

en: Could Not Login: %1
nn: Klarte ikkje logga inn: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
nn: Eit forsøk på å logga inn og utføra den førespurde operasjonen mislukkast.

en: Could Not Determine Resource Status
nn: Klarte ikkje avgjera ressurstilstand

en: Could Not Stat Resource
nn: Klarte ikkje avgjera tilstanden til ressursen

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
nn: Eit forsøk på å finna informasjon om tilstanden til ressursen <strong>%1</strong> mislukkast. Slik informasjon kan for eksempel vera namn, type, storleik, osv. til ressursen.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
nn: Den valte ressursen finst ikkje eller er ikkje lesbar.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
nn: Klarte ikkje avbryta listing

en: FIXME: Document this
nn: FIKSMEG: Dokumenter dette

en: Could Not Create Folder
nn: Klarte ikkje laga mappe

en: An attempt to create the requested folder failed.
nn: Eit forsøk på å oppretta den førespurde mappa mislukkast.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
nn: Staden der mappa skulle opprettast finst kanskje ikkje.

en: Could Not Remove Folder
nn: Klarte ikkje fjerna mappe

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
nn: Eit forsøk på å flytta den valde mappa <strong>%1</strong> mislukkast.

en: The specified folder may not exist.
nn: Den valde mappa finst kanskje ikkje.

en: The specified folder may not be empty.
nn: Den valde mappa er kanskje ikkje tom.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
nn: Sjå til at mappa finst og er tom før du prøver om att.

en: Could Not Resume File Transfer
nn: Klarte ikkje gjenoppta filoverføring

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
nn: Førespurnaden kravde at overføringa av fila <strong>%1</strong> vart teken opp att på eit visst punkt. Det var ikkje mogleg.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
nn: Protokollen eller tenaren støttar kanskje ikkje å ta opp att overføringar.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
nn: Prøv ein gong til utan å ta opp att overføringa.

en: Could Not Rename Resource
nn: Klarte ikkje endra namnet på ressursen

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra namnet på den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
nn: Klarte ikkje endra løyva for ressursen

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra tilgangsløyva til den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Change Ownership of Resource
nn: Klarte ikkje endra løyva for ressursen

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å endra tilgangsløyva til den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Could Not Delete Resource
nn: Klarte ikkje sletta ressursen

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
nn: Eit forsøk på å sletta den valde ressursen <strong>%1</strong> mislukkast.

en: Unexpected Program Termination
nn: Uventa programavslutting

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
nn: Programmet som gjev tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har avslutta utan varsel.

en: Out of Memory
nn: Ikkje nok minne

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
nn: Programmet som gjev tilgang til protokollen <strong>%1</strong> har ikkje nok minne til å halda fram.

en: Unknown Proxy Host
nn: Ukjend mellomtenar

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
nn: Ved henting av informasjon om mellomtenaren <strong>%1</strong>, oppstod feilen «ukjend vert». Ein slik feil indikerer at namnet på tenaren ikkje vart funne på Internett.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
nn: Det kan vera eit problem med nettverksoppsettet, nærare bestemt vertsnamnet til mellomtenaren. Dersom du nyleg har hatt tilgang til Internett utan problem, er det truleg ikkje årsaka.

en: Double-check your proxy settings and try again.
nn: Dobbeltsjekk mellomtenarinnstillingane og prøv om att.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
nn: Feil ved autentisering, Metoden %1 er ikkje støtta

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
nn: Sjølv om du kan ha oppgjeve rette autentiseringsdetaljar, kan autentiseringa ha mislukkast fordi metoden som tenaren brukar ikkje er støtta av KDE-programmet som implementerer protokollen %1.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
nn: Rapporter gjerne ein feil på <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> for å melda frå til utviklarane av autentiseringsmetoden som ikkje er støtta.

en: Request Aborted
nn: Førespurnad avbroten

en: Internal Error in Server
nn: Intern feil i tenar

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
nn: Programmet på tenaren som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
nn: Ein feil i tenarprogrammet er truleg grunnen til dette. Rapporter gjerne om feilen slik det er forklart nedanfor.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
nn: Kontakt administratoren av tenaren for å melda frå om problemet.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
nn: Dersom du veit kven som har laga programmet på tenaren, kan du senda feilrapporten direkte til dei.

en: Timeout Error
nn: Tidsgrensefeil

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
nn: Sjølv om det vart oppretta kontakt med tenaren, kom det ikkje noko svar innan den fastsette tida:<ul><li>Tidsgrense for oppretting av samband: %1 sekund</li><li>Tidsgrense for mottak av svar: %2 sekund</li><li>Tidsgrense for tilgang til mellomtenarar: %3 sekund</li></ul>Hugs at du kan endra desse tidsgrensene i KDE-systemoppsettet, ved å velja «Nettverk → Instillingar for samband».

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
nn: Tenaren var for oppteken med å svara på andre førespurnadar.

en: Unknown Error
nn: Ukjend feil

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert ein intern feil: %2.

en: Unknown Interruption
nn: Ukjend avbrot

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
nn: Programmet som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen har rapportert eit avbrot av ein ukjend type: %2.

en: Could Not Delete Original File
nn: Klarte ikkje sletta den opphavlege fila

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nn: Den førespurde operasjonen kravde sletting av den opphavlege fila, truleg fordi fila skulle flyttast. Den opphavlege fila <strong>%1</strong> kunne ikkje slettast.

en: Could Not Delete Temporary File
nn: Klarte ikkje sletta den mellombelse fila

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
nn: Den førespurde operasjonen kravde oppretting av ei mellombels fil der den nye fila vert lagra under nedlastinga. Denne mellombelse fila <strong>%1</strong> kunne ikkje slettast.

en: Could Not Rename Original File
nn: Klarte ikkje endra namnet på den opphavlege fila

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
nn: Den førespurde operasjonen kravde at namnet på den opphavlege fila <strong>%1</strong> skulle endrast, men det lot seg ikkje gjera.

en: Could Not Rename Temporary File
nn: Klarte ikkje endra namnet på den mellombelse fila

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
nn: Den førespurde operasjonen kravde at ei mellombels fil <strong>%1</strong> skulle opprettast, men det lot seg ikkje gjera.

en: Could Not Create Link
nn: Klarte ikkje oppretta lenkje

en: Could Not Create Symbolic Link
nn: Klarte ikkje oppretta symbolsk lenkje

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
nn: Den førespurde symbolske lenkja %1 kunne ikkje opprettast.

en: No Content
nn: Utan innhald

en: Disk Full
nn: Full disk

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
nn: Den førespurde fila <strong>%1</strong> kunne ikkje skrivast til sidan det ikkje er nok diskplass.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
nn: Lag meir ledig diskplass ved å 1) sletta filer du ikkje treng; 2) arkivera filer med CD-brennar eller liknande; eller 3) skaffa deg meir diskplass.

en: Source and Destination Files Identical
nn: Kjelda og målet er den same fila.

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
nn: Operasjonen kunne ikkje fullførast fordi kjelda og målet er den same fila.

en: Choose a different filename for the destination file.
nn: Vel eit anna filnamn for målfila.

en: File or Folder dropped onto itself
nn: Fila eller mappa sleppt på seg sjølv

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
nn: Operasjonen kunne ikkje fullførast fordi kjelda og målet er den same fila/mappa.

en: Drop the item into a different file or folder.
nn: Slepp elementet på ei anna fil eller mappe.

en: Folder moved into itself
nn: Mappe flytta til seg sjølv

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
nn: Operasjonen kunne ikkje fullførast fordi kjelda ikkje kan flyttast til seg sjølv.

en: Move the item into a different folder.
nn: Flytt elementet til ei anna mappe.

en: Could not communicate with password server
nn: Klarte ikkje kommunisera med passordtenaren

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
nn: Klarte ikkje fullføra den førespurde handlinga, på grunn av mangel på kontakt med tenesta for passordførespurnadar (kpasswdserver)

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
nn: Prøv å starta økta på nytt; eventuelt sjå etter feilmeldingar frå «kiod» i loggen.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
nn: Klarte ikkje starta %1-protokollen

en: Unable to Create KIO Worker
nn: Klarte ikkje laga KIO-arbeidar

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
nn: Klarte ikkje starta KIO-arbeidaren som som gjev tilgang til <strong>%1</strong>-protokollen. Dette skjer oftast grunna tekniske feil.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
nn: Programmet klauncher klarte ikkje å finna eller starta tillegget som gjev støtte for protokollen. Dette kan skuldast at du har ein utdatert versjon av tillegget.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
nn: Kan ikkje overføra <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
nn: Kan ikkje overføra fila <filename>%1</filename>, sidan filsystemet du overfører til ikkje støttar så store filer.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
nn: Prøv å reformatera til eit filsystem som støttar så store filer.

en: Undocumented Error
nn: Udokumentert feil

en: (Symbolic Link to %1)
nn: (symbolsk lenkje til %1)

en: (%1, Link to %2)
nn: (%1, lenkje til %2)

en:  (Points to %1)
nn: (Peikar til %1)

en: Malformed URL
    %1
nn: Misforma URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
nn: Klarte ikkje fastsetja filtype for %1

en: Unknown protocol '%1'.
nn: Ukjend protokoll «%1».

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
nn: Finn ikkje KIO-arbeidar for protokollen «%1».

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
nn: Klarte ikkje oppretta «socket» for start av KIO-arbeidar for protokollen «%1».

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
nn: Finn ikkje programfila «kioslave5» på «%1»

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje opna samband med protokollen %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje lukka samband med protokollen %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
nn: Du kan ikkje få tilgang til filer med protokollen %1.

en: Writing to %1 is not supported.
nn: Skriving til %1 er ikkje støtta.

en: There are no special actions available for protocol %1.
nn: Det finst ingen spesielle handlingar for protokollen %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
nn: Kataloglister er ikkje støtta for protokollen %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
nn: Henting av data frå %1 er ikkje støtta.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
nn: Henting av MIME-typeinformasjon frå %1 er ikkje støtta.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
nn: Endring av filnamn eller flytting av filer i %1 er ikkje støtta.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje laga symbolske lenkjer med protokollen %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
nn: Kopiering av filer i %1 er ikkje støtta.

en: Deleting files from %1 is not supported.
nn: Sletting av filer frå %1 er ikkje støtta.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje laga mapper med protokollen %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje endra filattributt med protokollen %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje endra filattributt med protokollen %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
nn: Du kan ikkje bruka deladresser med %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje bruka fleire get-kommandoar med protokollen %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
nn: Du kan ikkje opna filer med protokollen %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
nn: Protokollen %1 støttar ikkje handlinga %2.

en: &Yes
nn: &Ja

en: &No
nn: &Nei

en: &Details
nn: &Detaljar

en: &Forever
nn: &For alltid

en: C&ontinue Loading
nn: &Hald fram med lasting

en: Co&ntinue
nn: &Hald fram

en: &Current Session only
nn: &Berre i noverande økt

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
nn: Du er i ferd med å avslutta sikkermodus. Overføringane vil ikkje lenger vera krypterte.
    Dette inneber at uvedkommande kan få tilgang til informasjonen du overfører.

en: Security Information
nn: Tryggleiksinformasjon

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
nn: %1: Feil i SSL-forhandling

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
nn: Du er i ferd med å starta sikkermodus. Alle overføringar vert krypterte om ikkje anna er sagt.
    Dette tyder at ingen uvedkommande lett kan få tilgang til informasjonen du overfører.

en: Display SSL &Information
nn: &Vis SSL-informasjon

en: C&onnect
nn: Kopla &til

en: The server failed the authenticity check (%1).
nn: Tenarsertifikatet klarte ikkje autentiseringstesten (%1).

en: Server Authentication
nn: Tenarautentisering

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
nn: Vil du for alltid godta dette sertifikatet utan spørsmål?

en: A file or folder named %1 already exists.
nn: Ei fil eller mappe med namnet %1 finst frå før.

en: You do not have permission to create that folder.
nn: Du har ikkje løyve til å laga den mappa.

en: You did not select a file to delete.
nn: Du har ikkje vald noka fil som skal slettast.

en: Nothing to Delete
nn: Ingenting å sletta.

en: You did not select a file to trash.
nn: Du har ikkje vald noka fil som skal leggjast i papirkorga.

en: Nothing to Trash
nn: Ingenting å leggja i papirkorga

en: The specified folder does not exist or was not readable.
nn: Den valde mappa finst ikkje eller er ikkje lesbar.

en: Menu
nn: Meny

en: Parent Folder
nn: Foreldre-mappe

[ctx: @info]
en: Go back
nn: Gå tilbake

[ctx: @info]
en: Go forward
nn: Gå fram

en: Home Folder
nn: Heimeområde

en: Reload
nn: Oppdater

en: New Folder...
nn: Ny mappe …

en: Move to Trash
nn: Flytt til papirkorga

en: Delete
nn: Slett

en: Sorting
nn: Sortering

en: Sort by Name
nn: Sorter etter namn

en: Sort by Size
nn: Sorter etter storleik

en: Sort by Date
nn: Sorter etter dato

en: Sort by Type
nn: Sorter etter filtype

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Folders First
nn: Mapper først

en: Hidden Files Last
nn: Gøymde filer sist

en: Icons View
nn: Ikonvising

en: Compact View
nn: Kompakt vising

en: Details View
nn: Detaljert vising

en: Icon Position
nn: Ikonplassering

en: Next to File Name
nn: Ved sida av filnamnet

en: Above File Name
nn: Over filnamnet

en: Short View
nn: Kortvising

en: Detailed View
nn: Detaljert vising

en: Tree View
nn: Trevising

en: Detailed Tree View
nn: Detaljert trevising

en: Allow Expansion in Details View
nn: Tillat utviding i detaljvising

en: Show Hidden Files
nn: Vis gøymde filer

en: Show Preview Panel
nn: Vis førehandsvisingspanel

en: Show Preview
nn: Førehandsvising

en: Open Containing Folder
nn: Opna foreldermappa

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: &View Mode
nn: &Visingsmodus

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
nn: Å til A

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
nn: A til Å

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
nn: Nyaste først

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
nn: Eldste først

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
nn: Største først

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
nn: Minste først

en: Encoding:
nn: Koding:

en: Open
nn: Opna

en: Save As
nn: Lagra som

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
nn: Kopier til

[ctx: @title:menu]
en: Move To
nn: Flytt til

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
nn: Heimemappa

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
nn: Rotmappa

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
nn: Bla gjennom …

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
nn: Kopier hit

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
nn: Flytt hit

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
nn: *|Alle filer

en: All Supported Files
nn: Alle støtta filer

en: All Files
nn: Alle filer

en: Add Places Entry
nn: Legg til Stadar-oppføring

en: Edit Places Entry
nn: Rediger oppføring i snøggpanelet

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
nn: <qt>Teksten som skal visast i snøggpanelet.<br /><br />Namnet bør vera eitt eller to ord som minner deg om kvar snarvegen fører. Viss du ikkje skriv noko namn, vert det automatisk lagra frå adressa.</qt>

en: L&abel:
nn: &Namn:

en: Enter descriptive label here
nn: Skriv inn ei tekstskildring her

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
nn: <qt>Dette er adressa som er knytt til oppføringa. Du kan bruka alle gyldige nettadresser. Eksempel:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org <br /> ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable <br /><br />Du kan bla deg fram til adressa ved å bruka knappen ved sida av skrivefeltet.</qt>

en: &Location:
nn: S&tad:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
nn: <qt>Dette er ikonet som vert vist i snøggpanelet.<br /><br />Trykk på knappen for å velja eit anna ikon.</qt>

en: Choose an &icon:
nn: Vel eit &ikon:

en: &Only show when using this application (%1)
nn: &Vis berre i dette programmet (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
nn: <qt>Bruk denne innstillinga dersom du vil at oppføringa berre skal brukast i dette programmet (%1).<br /><br />Viss ikkje, vert oppføringa tilgjengeleg i alle program.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
nn: Stadar

[ctx: @item]
en: Remote
nn: Fjernlager

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
nn: Nylege

[ctx: @item]
en: Search For
nn: Søk etter

[ctx: @item]
en: Devices
nn: Einingar

[ctx: @item]
en: Removable Devices
nn: Flyttbare einingar

[ctx: @item]
en: Tags
nn: Merkelappar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
nn: Alle merkelappar

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
nn: Heim

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
nn: Skrivebord

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
nn: Dokument

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
nn: Nedlastingar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
nn: Nettverk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
nn: Papirkorg

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
nn: Musikk

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
nn: Bilete

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
nn: Videofiler

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
nn: Nyleg brukte filer

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
nn: Nyleg brukte mapper

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
nn: Endra i dag

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
nn: Endra i går

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
nn: Klarte ikkje leggja til i «Stadar»-panelet: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
nn: Du kan berre leggja mapper til «Stadar»-panelet.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
nn: Slepper laus …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
nn: &Løys ut

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
nn: Fjernar trygt …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
nn: &Fjern trygt

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
nn: Avmonterer …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
nn: &Avmonter

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
nn: &Løys ut

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
nn: Eininga «%1» er ikkje ei plate, og kan derfor ikkje løysast ut.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på tilgang til «%1». Systemet sa: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på tilgang til «%1»

en: One or more files on this device are open within an application.
nn: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av eit program.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
nn[0]: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av programmet <application>«%2»</application>.
nn[1]: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av desse programma: <application>«%2»</application>.

en: %1 (hidden)
nn: %1 (gøymd)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
nn: Monter

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
nn: Opna i ny fane

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
nn: Opna i nytt vindauge

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
nn: Legg til oppføring …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
nn: &Rediger …

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
nn: Fjern

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
nn: &Gøym

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
nn: Gøym inndelinga «%1»

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
nn: Gøym inndeling

en: &Show All Entries
nn: &Vis alle oppføringar

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
nn: Ikonstorleik

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
nn: Automatisk storleik

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
nn: Liten (%1 × %1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
nn: Middels (%1 × %1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
nn: Stor (%1 × %1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
nn: Enorm (%1 × %1)

en: You can only select one file
nn: Du kan berre velja éi fil.

en: More than one file provided
nn: Meir enn éi fil vald

en: You can only select local files
nn: Du kan berre velja lokale filer.

en: Remote files not accepted
nn: Kan ikkje bruka filer frå andre maskiner

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
nn[0]: Nettadressa brukar eit ikkje-støtta prefiks. Bruk heller dette prefikset: %2
nn[1]: Nettadressa brukar eit ikkje-støtta prefiks. Bruk heller eitt av desse prefiksa: %2

en: Unsupported URL scheme
nn: Ikkje-støtta URL-prefiks

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
nn: Du har valt meir enn éi mappe, og dette vindauget tek ikkje imot fleire mapper. Vel berre éi mappe.

en: More than one folder provided
nn: Meir enn éi mappe vald

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
nn: Minst éi fil og éi mappe er vald. Dei valde filene vert ignorerte, og den valde mappa vert opna.

en: Files and folders selected
nn: Filer og mapper er valde

en: The file "%1" could not be found
nn: Fann ikkje fila «%1»

en: Cannot open file
nn: Kan ikkje opna fil

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
nn: <qt>Bruk denne knappen for å gå til overmappa.<br /><br />Dersom du no for eksempel er i file:/home/konqi, vil denne knappen føra deg til file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
nn: Bruk denne knappen for å gå tilbake eitt steg i nettlesarhistoria.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
nn: Bruk denne knappen for å gå fram eitt steg i nettlesarhistoria.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
nn: Bruk denne knappen for å lasta innhaldet på nytt.

en: Click this button to create a new folder.
nn: Bruk denne knappen for å laga ei ny mappe.

en: Show Places Panel
nn: Vis «Stadar»-panel

en: Show Bookmarks Button
nn: Vis bokmerkeknapp

en: Options
nn: Innstillingar

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
nn: <qt>Dette er oppsettsmenyen for filvindauget. Her finn du ymse innstillingar, som for eksempel:<ul><li>Korleis filer vert sorterte i lista</li><li>Ulike visingstypar, for eksempel ikon eller liste</li><li>Vising av gøymde filer</li><li>«Stadar»-panelet</li><li>Førehandsvising av filer</li><li>Skilje av mapper og filer</li></ul></qt>

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
nn: <qt>Med denne knappen kan du setja bokmerke på visse adresser. Dersom du trykkjer på knappen, får du sjå ein bokmerkemeny der du kan leggja til, endra eller velja eit bokmerke.<br /><br />Desse bokmerka gjeld berre for filvindauget, men fungerer elles som vanlege KDE-bokmerke.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
nn: &Namn:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
nn: <qt>Medan du skriv i tekstområdet, kan du få sjå moglege fullføringar. Du kan styra funksjonen ved å klikka med høgre museknapp og velja modusen du vil bruka frå menyen <b>Tekstfullføring</b>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
nn: Fila skal lagrast med dette namnet.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
nn: Liste over filer som skal opnast. Du kan velja fleire enn ei fil ved å skriva inn fleire filnamn med mellomrom mellom.

en: This is the name of the file to open.
nn: Namnet på fila som skal opnast.

[ctx: @title:window]
en: Places
nn: Stadar

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
nn: Fila «%1» finst frå før. Vil du skriva over ho?

en: Overwrite File?
nn: Vil du skriva over fila?

en: You can only select local files.
nn: Du kan berre velja lokale filer.

en: Remote Files Not Accepted
nn: Kan ikkje bruka filer frå andre maskiner

en: *|All Folders
nn: *|Alle mapper

en: *|All Files
nn: *|Alle filer

en: &Open
nn: &Opna

en: Icon size: %1 pixels
nn: Ikonstorleik: %1 pikslar

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
nn: Vel automatisk fil&etternamn (%1)

en: the extension <b>%1</b>
nn: etternamnet <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
nn: Vel automatisk fil&etternamn

en: a suitable extension
nn: eit passande etternamn

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
nn: Dette valet slår på nokre funksjonar som gjer det enklare å lagra filer med etternamn: <br /><ol><li>Eit etternamn oppgjeve i skrivefeltet <b>%1</b> vert oppdatert viss du endrar filtypen som skal brukast ved lagring.<br /><br /></li> <li>Viss det ikkje er oppgjeve noko etternamn i skrivefeltet <b>%2</b> når du trykkjer <b>Lagra</b>, så vert %3 lagt til slutten av filnamnet (viss filnamnet ikkje finst frå før). Dette etternamnet er basert på den filtypen du har valt som lagringstype. <br /><br />Viss du ikkje vil at KDE skal setja på eit etternamn for filnamnet, så kan du anten slå av dette valet, eller undertrykkja det ved å leggja til eit punktum (.) til filnamnet (punktumet vert automatisk fjerna).</li></ol>Viss du ikkje er sikker, så la valet vera på, fordi det gjer det lettare å halda styr på filene dine.

en: &File type:
nn: &Filtype:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
nn: <qt>Dette er filtypeveljaren. Du brukar han til å velja i kva format fila skal lagrast.</qt>

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
nn: <qt>Filteret som skal brukast på fillista. Berre filnamn som passar med mønsteret vert viste. <p>Du kan velja frå eitt av dei førehandsdefinerte filtera i nedtrekksmenyen eller skriva inn ditt eige filter i skrivefeltet.</p><p>Jokerteikn som * og ? kan brukast i filteret.</p></qt>

en: Sorry
nn: Beklagar

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
nn: <qt>Malfila <b>%1</b> finst ikkje.</qt>

en: Name for new link:
nn: Namn på ny lenkje:

en: Create link to URL
nn: Lag lenkje til adresse

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
nn: Namnet <filename>%1</filename> kan ikkje brukast, då det er reservert for operativsystemet.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
nn: Namnet <filename>%1</filename> har punktum som første teikn, og vert derfor gøymt som standard.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
nn: Filnamnet <filename>%1</filename> startar med eit mellomrom, noko som vil føra til at det vert vist før alle andre ved alfabetisk sortering, samt andre rare ting.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
nn: Brukar du skåstrekar i mappenamn, vil det laga undermapper, slik:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
nn: Brukar du skåstrekar i mappenamn, vil det laga undermapper.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
nn: Du kan ikkje bruka skråstrekar i fil- og mappenamn.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
nn: Du kan ikkje bruka omvende skråstrekar i fil- og mappenamn.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
nn: Du bør ikkje ha tilde (~) som første teikn i fil- eller mappenamn, då det kan vera forvirrande eller farleg når du brukar terminalen til å sletta ting.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
nn: Det finst alt ei mappe med namnet <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
nn: Det finst alt ei fil med namnet <filename>%1</filename>.

en: Create New
nn: Lag ny

en: Link to Device
nn: Lenkje til eining

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
nn: Ny mappe

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nn: Ny mappe

en: Create new folder in %1:
nn: Lag ny mappe i %1:

en: The desktop is offline
nn: Skrivebordet er fråkopla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
nn: Kopier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
nn: Lim inn

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
nn: Opna «%1» i ny fane

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
nn: Opna «%1» i nytt vindauge

en: Edit
nn: Rediger

en: Navigate
nn: Naviger

en: Show Full Path
nn: Vis heile adressa

[ctx: @action:inmenu]
en: More
nn: Fleire

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
nn: Einingar

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
nn: Anna

en: Edit mode
nn: Redigeringsmodus

en: Click for Location Navigation
nn: Trykk for plasseringsnavigasjon

en: Click to Edit Location
nn: Trykk for å endra plassering

en: You are not authorized to execute this file.
nn: Du har ikkje løyve til å køyra denne fila.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
nn: Startar %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
nn: Klarte ikkje gjera tenesta «%1» køyrbar. Avbryt køyringa.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
nn: Du har ikkje løyve til å velja eit program som skal opna denne fila.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
nn: Intern feil: Kunne ikkje spørja brukaren om kva program som skulle startast

en: No favicon found for %1
nn: Fann inkje favicon for %1

en: Error saving image to %1
nn: Feil ved lagring av bilete til %1

en: Icon file too big, download aborted
nn: Ikonfila er for stor – avbryt nedlasting

en: No mail client found
nn: Fann inkje e-postprogram

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
nn: Skrivebordsoppføringsfila
    %1
    er ikkje gyldig.

en: Launching %1
nn: Startar %1

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
nn: Fann ikkje kommandoen <command>%1</command>.

en: No terminal emulator found
nn: Fann ingen terminalemulator

en: Failed to open %1
nn: Klarte ikkje opna %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
nn: Skrivebordsoppføringsfila
    %1
    er av typen Link, men har inga URL=…-oppføring.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
nn: Programfila «%1» ligg på eit eksternt filsystem. Av tryggleiksgrunnar vert det ikkje starta.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
nn: Av tryggleiksgrunnar kan ikkje programfiler køyrast i denne konteksten.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
nn: Programmet «%1» må ha køyreløyve for å kunna startast.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
nn: Klarte ikkje gjera fila «%1» køyrbar.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
nn: Skrivebordoppføringsfila %1 har inga Type=…-oppføring.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
nn: Dette er ikkje ei fullstendig fil og bør ikkje opnast.
    Sjå etter ikkje-ferdige oppgåver eller nedlastingar i varslingsområdet og i programma som køyrer.

en: Failed to open the file.
nn: Klarte ikkje opna fila.

en: The program "%1" could not be launched.
nn: Kunne ikkje starta programmet «%1».

en: Setting ACL for %1
nn: Vel ACL til %1

en: Could not change permissions for
    %1
nn: Klarte ikkje endra løyva for
    %1

en: mounting is not supported by Windows CE.
nn: montering er ikkje støtta av Windows CE.

en: Could not find program "mount"
nn: Fann ikkje programmet «mount»

en: unmounting is not supported by Windows CE.
nn: avmontering er ikkje støtta av Windows CE.

en: Could not find program "umount"
nn: Fann ikkje programmet «unmount»

en: Change File Permissions
nn: Endra filløyve

en: New Permissions: %1
nn: Nye løyve: %1

en: Change File Owner
nn: Endra fileigar

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
nn: Ny eigar: UID = %1, GID = %2

en: Remove File
nn: Fjern fil

en: Remove Directory
nn: Fjern mappe

en: Create Directory
nn: Lag ny mappe

en: Directory Permissions: %1
nn: Mappeløyve: %1

en: Open File
nn: Opna fil

en: Open Directory
nn: Opna mappe

en: New Filename: %1
nn: Nytt filnamn: %1

en: Target: %1
nn: Mål: %1

en: Change Timestamp
nn: Endra dato/klokkeslett

en: From: %1, To: %2
nn: Frå: %1, til: %2

en: Unknown Action
nn: Ukjend handling

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
nn: Handling: %1
    Kjelde: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
nn: Klarte ikkje kopiera fil frå %1 til %2. (Feilkode: %3)

en: No media in device for %1
nn: Ingen media i eininga for %1

en: Could not get user id for given user name %1
nn: Klarte ikkje henta brukar-ID-en til det oppgjevne brukarnamnet %1.

en: Could not get group id for given group name %1
nn: Klarte ikkje henta gruppe-ID-en til det oppgjevne gruppenamnet %1.

en:  days
nn:  dagar

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
nn: <para>Papirkorga er sett opp ti å bruka <b>Finder</b>-papirkorga.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
nn: <para>Viss du tømmer KDE-papirkorga, fjernar du berre filer sletta frå KDE.<br>Viss du derimot tømmer papirkorga frå Finder, fjernar du alle sletta filer.</para><para>Filer sletta frå KDE vert viste i ei eiga mappe i papirkorga, «KDE.trash».</para>

en: Delete files older than
nn: Slett alle filer som er eldre enn

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
nn: <para>Kryss av her for å slå på <emphasis strong='true'>automatisk sletting</emphasis> av filer som er eldre enn den valde verdien. Lèt det stå ukryssa for <emphasis strong='true'>ikkje</emphasis> å sletta noko automatisk etter ei viss tid.</para>

en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
nn: <para>Vel talet på dagar filer kan vera i papirkorga. Filer som er eldre enn dette, vert automatisk sletta.</para>

en: Cleanup:
nn: Rydd opp:

en: Limit to
nn: Avgrens til

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
nn: <para>Kryss av her for å oppgje at papirkorga ikkje kan innehalda meir enn den mengda diskplass du oppgjev nedanfor. Elles er det inga grense for kor mykje ho kan innehalda.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
nn: Storleik:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
nn: <para>Dette er høgste talet i prosent av diskplass som papirkorga kan innehalda.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
nn: <para>Dette er den mengda diskplass som papirkorga på det meste kan innehalda.</para>

en: Show a Warning
nn: Vis åtvaring

en: Delete Oldest Files From Trash
nn: Slett dei eldste filene i papirkorga

en: Delete Biggest Files From Trash
nn: Slett dei største filene i papirkorga

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
nn: <para>Når storleiksgrensa er nådd, vert dei filene du har valt sletta først. Du får ei åtvaring viss du har valt det, i staden for at filer vert sletta automatisk.</para>

en: Full Trash:
nn: Full papirkorg:

en: Malformed URL %1
nn: Ugyldig adresse %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
nn: Mappa %1 finst ikkje lenger, så elementet kan ikkje gjenopprettast dit. Du kan anten oppretta mappa på nytt og gjenoppretta elementet etterpå, eller dra elementet til ein annan stad for å gjenoppretta det der.

en: Invalid combination of protocols.
nn: Ugyldig kombinasjon av protokollar.

en: This file is already in the trash bin.
nn: Denne fila er i papirkorga frå før.

en: not supported
nn: ikkje støtta

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
nn: Intern feil i «copyOrMove». Dette skal ikkje skje.

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
nn: Hjelpeprogram for handtering av KDE-papirkorga.
    Merk: Når du vil flytta filer til papirkorga, brukar du ikkje ktrash, men «kioclient move ‘adresse’ trash:/».

en: Empty the contents of the trash
nn: Tøm papirkorga

en: Restore a trashed file to its original location
nn: Gjenopprett ei fil frå papirkorga til den opphavlege plasseringa

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
nn: Papirkorga er full. Du kan anten tømma ho eller fjerna element manuelt.

en: &Policy
nn: &Praksis

en: &Management
nn: Hand&saming

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
nn: <h1>Infokapslar</h1><p>Infokapslar inneheld informasjon som KDE-program som brukar HTTP-protokollen (for eksempel Konqueror), kan lagra på maskina di, og denne informasjonen vert henta frå nettsider. Det medfører at ei nettside kan lagra informasjon om deg og nettlesings­aktiviteten din på maskina di for seinare bruk. Det kan vera du synest dette går ut over personvernet ditt.</p><p>Men infokapslar er nyttige i nokre samanhengar. For eksempel vert dei ofte brukte av nettbutikkar der du kan «leggja varer i ei handlevogn» for seinare kjøp. Og nokre nettstadar krev at du brukar ein nettlesar som støttar infokapslar.</p><p>Sidan dei fleste ønskjer eit kompromiss mellom personvern og fordelane som kjem med infokapslar, kan du tilpassa måten desse vert handterte på. Du kan for eksempel velja at du som standard vert spurd om du vil godta eller avvisa ein infokapsel kvar gong ei nettside ønskjer å lagra ein. Men for favoritt­nettbutikkane dine, som du stolar på, vil du kanskje velja å automatisk godta alle infokapslar, slik at du ikkje heile tida får spørsmål om dette.</p>

en: D-Bus Communication Error
nn: D-Bus-kommunikasjonsfeil

en: Unable to delete all the cookies as requested.
nn: Klarte ikkje sletta alle infokapslane.

en: Unable to delete cookies as requested.
nn: Klarte ikkje sletta infokapslane.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
nn: <h1>Snøgghjelp for handtering av infokapslar</h1>

en: Information Lookup Failure
nn: Feil ved informasjonssøk

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
nn: Klarte ikkje henta informasjon om infokapslane på datamaskina.

en: End of session
nn: Når økta sluttar

en: Yes
nn: Ja

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
nn: Søk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
nn: Søk interaktivt etter domene og vertar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
nn: Nettstad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
nn: Namn på infokapsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
nn: &Slett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
nn: Slett a&lle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
nn: Set opp &reglar …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
nn: &Last lista om att

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
nn: Detaljar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
nn: Namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
nn: Verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
nn: Domene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
nn: Sti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
nn: Utgår:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
nn: Sikker:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
nn: Endra infokapselregel

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
nn: Ny infokapselregel

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
nn: <qt>Ein regel for <center><b>%1</b></center> finst frå før. Vil du byta han ut?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
nn: Duplikatregel

en: Replace
nn: Byt ut

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
nn: Klarte ikkje kommunisera med handteringstenesta for infokapslar.
    Dei endringane du har gjort vert tekne i bruk neste gong du startar tenesta.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
nn: <h1>Infokapslar</h1><p>Infokapslar («cookies») inneheld informasjon som KDE-program som brukar HTTP-protokollen (for eksempel Konqueror) lagrar på maskina, på førespurnad frå ein Internett-tenar. På denne måten kan ein tenar lagra informasjon om deg og aktivitetane dine for seinare bruk. Du vil kanskje sjå på dette som ein trussel mot privatlivet.</p><p>Infokapslar er likevel nyttig i visse situasjonar. Nettbutikkar brukar ofte infokapslar, slik at du kan leggja ting i ei handlekorg. Nokre nettstadar krev at du brukar ein nettlesar som støttar infokapslar.</p><p>Sidan dei fleste vil ha eit kompromiss mellom fordelane og ulempene ved infokapslar, kan du i KDE tilpassa måten kapslane vert handsama på. Du vil kanskje at KDE skal spørja deg når ein tenar vil setja opp ein infokapsel, slik at du kan avgjera sjølv. For netthandelssider du stolar på vil du kanskje alltid akseptera infokapslar, slik at du kan bruka nettstadene utan at KDE skal spørja deg kvar gong. Alt du treng gjera for dette, er anten å gå til nettstaden og velja <i>Dette domenet</i> i infokapselvindauget, trykkja på <i>Dette domenet</i> på fana <i>Bruk for</i> og velja godta, eller oppgje namnet på nettstaden på sida <i>Domenespesifikk regel</i> og setja regelen til «godta». Slik kan du ta imot infokapslar frå nettstadar du stolar på utan at Konqueror skal spørja deg kvar gong du tek imot ein infokapsel.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
nn: <qt>
    <p>Slår på støtte for infokapslar. Vanlegvis vil du ha denne støtta på og tilpassa ho slik du ønskjer.</p> <p>
     Legg merke til at ein del nettsider kan verta ubrukelege dersom du vel å slå av støtta for infokapslar.</p> 
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
nn: Slå på &infokapslar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
nn: <qt>Avvis infokapslar frå såkalla tredjepartar. Dette er infokapslar som kjem frå andre nettstadar enn den du vitjar.Dersom du for eksempel går til <b>www.eittelleranna.no</b> når denne funksjonen er på, vil berre infokapslar frå www.eittelleranna.no verta mottekne og handsama. Alle andre infokapslar vert automatisk nekta. På denne måten kan du minska sjansen for at nettstadar byggjer opp informasjon om dine Internett-vanar.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
nn: &Godta berre infokapslar frå opphavstenaren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
nn: <p>
    Godta automatisk mellombelse infokapslar som utgår når økta er ferdig. Slike infokapslar vert ikkje lagra på datamaskina, men sletta så snart du lukkar alle programma (for eksempel nettlesaren) som brukar dei.</p><p><u>MERK:</u> Viss du kryssar av her, overstyrer du både standardinnstillingane og dei nettstadspesifikke innstillingane.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
nn: Godta a&utomatisk økt-kapslar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
nn: <qt>
    Vel korleis infokapslar frå ein tenar skal handterast:
    <ul>
    <li><b>Spør</b> KDE spør deg om godkjenning kvar gong ein tenar vil setja opp ein infokapsel</li>
    <li><b>Godta</b> KDE godtek alle infokapslar</li>
    <li><b>Godta til slutten av økta</b> KDE vil godta alle infokapslar, men dei vil forsvinna når du avsluttar økta.</li>
    <li><b>Nekt</b> KDE aksepterer ingen infokapslar</li>
    </ul><p>
    <u>MERK:</u> Nedanfor kan du velja reglar som overstyrer desse generelle reglane for enkeltdomene.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
nn: Standardåtferd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
nn: &Godta alle infokapslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
nn: Godta &til økta er slutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
nn: Spø&r om stadfesting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
nn: A&vvis alle infokapslar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
nn: <qt>
    Her kan du setja opp spesifikke infokapselreglar for særskilde domene. For å leggja til ein ny regel, trykk knappen <b>Legg til</b> og oppgje informasjonen som trengst i dialogvindauget. For å endra ein gammal regel, trykk knappen <b>Endra</b> og vel den nye regelen i dialogvindauget. Om du trykkjer <b>Slett</b>, vert den valde regelen fjerna, slik at standardinnstillingane vert brukte for det domenet. Med <b>Slett alle</b> kan du fjerna alle nettstadreglar.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
nn: Nettstadregel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
nn: Søk interaktivt etter domene

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
nn: Søk …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
nn: <qt>Ei liste over nettstadar som du har valt særskilde reglar for. Desse reglane overstyrer standardreglane for dei nettstadene dei omfattar.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
nn: Domene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
nn: Reglar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
nn: &Ny …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
nn: En&dra …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
nn: Godta

en: Accept For Session
nn: Godta for denne økta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
nn: Avvis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
nn: Spør

en: Do Not Know
nn: Veit ikkje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på verten eller domenet regelen skal brukast for, for eksempel <b>www.kde.org</b> eller <b>.kde.org</b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
nn: Namn på nettstad:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
nn: Skriv inn verts-/domenenamnet regelen skal gjelda for, for eksempel «.kde.org» (utan hermeteikna).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
nn: <qt>
    Vel kva for regel du vil ha:
    <ul><li><b>Godta</b> – La denne nettstaden setja infokapslar</li>
    <li><b>Godta til økta er slutt</b> – La denne nettstaden setja infokapslar som automatisk vert fjerna når du avsluttar økta</li>
    <li><b>Avvis</b> – Avvis alle infokapslar frå denne nettstaden</li>
    <li><b>Spør</b> – Spør kvar gong du får ein infokapsel frå denne nettstaden.</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
nn: Regel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
nn: Godta til økta er slutt

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
nn: Du må starta programma på nytt for at endringane skal tre i kraft.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
nn: Feil ved oppdatering

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
nn: Du må starta KDE på nytt for at endringane skal tre i kraft.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
nn: Slå av passiv FTP

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
nn: Når FTP-tilkoplingane er passive, er det klienten som koplar seg til tenaren i staden for omvendt. På denne måten vil ikkje brannmurar blokkera tilkoplinga. Det kan henda at enkelte gamle FTP-tenarar ikkje støttar passiv FTP.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
nn: Marker delvis opplasta filer

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
nn: Når ei fil vert lasta opp, har ho etternamnet «*.part». Når opplastinga er ferdig, får ho sitt eigentlege namn.

en: Timeout Values
nn: Tidsgrenser

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
nn[0]: Her kan du velja tidsgrenser. Dersom tilkoplinga er svært langsam, vil du kanskje tilpassa desse. Den høgste verdien du kan bruka er 1 sekund.
nn[1]: Her kan du velja tidsgrenser. Dersom tilkoplinga er svært langsam, vil du kanskje tilpassa desse. Den høgste verdien du kan bruka er %1 sekund.

en:  second |  seconds
nn[0]:  sekund
nn[1]:  sekund

en: Soc&ket read:
nn: Soc&ket-lesing:

en: Pro&xy connect:
nn: &Mellomtenartilkopling:

en: Server co&nnect:
nn: Te&nartilkopling:

en: &Server response:
nn: Tena&rsvar:

en: Global Options
nn: Globale val

en: Mark &partially uploaded files
nn: Marker &delvis opplasta filer

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
nn: <p>Markerer filer delvis opplasta via SMB, SFTP og andre protokollar.</p> <p>Når denne funksjonen er på, får delvis opplasta filer etternamnet «.part». Etternamnet vert fjerna så snart overføringa er ferdig.</p>

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
nn: Ved avbrot, slett automatisk delvis opplasta filer som er mindre enn:

en: FTP Options
nn: FTP-val

en: Enable passive &mode (PASV)
nn: Bruk &passivmodus (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
nn: Slår på «passiv» FTP-modus. Det trengst ofte for at FTP skal verka gjennom brannmurar.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
nn: <p>Markerer delvis opplasta FTP-filer.</p> <p>Når denne funksjonen er på, får delvis opplasta FTP-filer etternamnet «.part». Etternamnet vert fjerna så snart overføringa er ferdig.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
nn: <h1>Nettverksinnstillingar</h1>Her kan du definera åtferda til KDE-program når Internett og nettverkssamband vert brukte. Dersom du stadig opplever forseinkingar og brukar modem til å kopla til Internett, vil du kanskje tilpassa desse innstillingane.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
nn: Ikkje alle program brukar desse mellomtenar-innstillingane. For eksempel vil ikkje nettlesarane <application>Firefox</application>, <application>Chromium</application> eller program baserte på desse, eller program som brukar <application>QtWebEngine</application> (blant anna <application>Konqueror</application> når denne brukar <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> og <application>Falkon</application>) bruka innstillingane. I nokre program kan du velja eigne mellomtenar-innstillingar.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
nn: <h1>Mellomtenar</h1> <p>Ein mellomtenar – «proxy» – er eit formidlande program som står mellom di maskin og Internett og tilbyr tenester som mellomlagring av nettsider og/eller filtrering. </p><p>Mellomlagrande mellomtenarar gjev raskare tilgang til nettstadar du har vitja før ved å lagra innhaldet mellombels. Filtrerande mellomtenarar gjer det mogleg å blokkera reklame, søppelpost eller andre ting du vil stenga ute.</p> <p><u>Merk:</u> Enkelte mellomtenarar tilbyr begge tenestene.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
nn: <qt>Tilpass mellomtenaroppsett.<p>Ein mellomtenar – «proxy» – er eit formidlande program som står mellom di maskin og Internett og tilbyr tenester som mellomlagring av nettsider og/eller filtrering. Mellomlagrande mellomtenarar gjev raskare tilgang til nettstadar du har vitja før ved å lagra innhaldet mellombels. Filtrerande mellomtenarar gjer det mogleg å blokkera reklame, søppelpost eller andre ting du vil stenga ute.<p>Dersom du er usikker på om du treng bruka ein mellomtenar for å kopla til Internett, ta kontakt med Internett-leverandøren eller systemadministratoren. </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
nn: Kopla direkte til Internett.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
nn: Ingen mellomtenar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
nn: <qt>
    Finn og set opp mellomtenar­innstillingar automatisk.<p>Automatisk søk vert utført med protokollen <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p><b>MERK:</b> Dette fungerer kanskje ikkje rett, eller ikkje i det heile, på enkelte Unix/Linux-distribusjonar.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
nn: Finn automatisk mellomtenaroppsett

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
nn: Bruk det valde oppsettsskriptet for tilpassing av mellomtenaroppsettet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
nn: Bruk mellomtenaroppsettet på denne adressa:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
nn: Oppgje adressa til skriptet for mellomtenaroppsett.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
nn: <qt> <p>Bruk mellomtenarinnstillingane definerte på systemet.</p>
    <p>På nokre plattformer finst det mellomtenaroppsett for heile systemet. Vel du dette, vert desse globale innstillingane brukte.</p>
    <p>På Mac-plattformer</p> 
    <p>På Windows-plattformer</p>
    <p>På Unix og Linux-plattformer er slike systeminnstillingar som regel definerte via miljøvariablar. Desse miljøvariablane vert lesne og brukte dersom dei er definerte: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b> og <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
nn: Bruk systemoppsett for mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
nn: <qt>Prøv å automatisk oppdaga miljøvariablane for mellomtenar­oppsettet.<p> Funksjonen verkar ved å sjå etter vanlege variabel­namn som for eksempel HTTP_PROXY, FTP_PROXY og NO_PROXY.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
nn: &Autooppdaging

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på miljø­variabelen, for eksempel <b>HTTP_PROXY</b>, som inneheld adressa til HTTP-mellomtenaren.
    <p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
nn: HTTP-mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på miljø­variabelen, for eksempel <b>HTTPS_PROXY</b>, som inneheld adressa til HTTPS-mellomtenaren.
    <p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
nn: SSL-mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nn: <qt>
    Oppgje namnet på miljø­variabelen, for eksempel <b>FTP_PROXY</b>, som inneheld adressa til FTP-mellomtenaren.
    <p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
nn: FTP-mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på miljøvariabelen, for eksempel <b>SOCKS_PROXY</b>, som inneheld adressa til SOCKS-mellomtenaren.
    <p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
nn: SOCKS-mellomtenar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på miljøvariabelen, for eksempel <b>SOCKS_PROXY</b>, som inneheld adressa til SOCKS-mellomtenaren.<p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
nn: <qt>
    Oppgje namnet på miljø­variabelen, for eksempel <b>NO_PROXY</b>, som inneheld adresser til nettstadar der mellomtenaren ikkje skal brukast.<p>
    Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
nn: Unntak:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
nn: <qt>Oppgje namnet på miljø­variabelen, for eksempel <b>NO_PROXY</b>, som inneheld adresser til nettstadar der mellomtenar-oppsettet ovanfor ikkje skal brukast.<p>Du kan òg trykkja på knappen <b>«Autooppdag»</b> for å prøva å oppdaga denne variabelen automatisk.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
nn: Vis verdiane til tilhøyrande &miljøvariablar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
nn: Tilpass mellomtenaroppsettet manuelt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
nn: Bruk sjølvvalt mellomtenaroppsett:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
nn: Oppgje adressa til HTTP-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
nn: Oppgje portnummeret til HTTP-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
nn: Bruk denne mellomtenaren for &alle protokollar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
nn: Oppgje adressa til HTTPS-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
nn: Oppgje portnummeret til HTTPS-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
nn: Oppgje adressa til FTP-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
nn: Oppgje portnummeret til FTP-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
nn: Oppgje adressa til SOCKS-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
nn: Oppgje portnummeret til SOCKS-mellomtenaren.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
nn: <qt>
    <p>Skriv inn ei liste over vertsnamn eller IP-adresser der mellomtenarinnstillingane over ikkje skal brukast.</p>
    <p>Viss du vil utelata alle vertar i eit domene, berre skriv inn domenenamnet med eit punktum føre. For eksempel kan du utelata alle vertsnamn under <i>kde.org</i> ved å skriva <i>.kde.org</i>. Jokerteikn, som «*» eller «?», er ikkje støtta og vil ikkje ha nokon verknad.</p>
    <p>Du kan òg skriva inn IP-adresser, for eksempel 127.0.0.1 og IP-adresser med subnet-maske, for eksempel 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
nn: <qt>
    Kryss av her dersom du vil bruka innstillingane for mellomtenar berre for adresser i <i>unntakslista</i>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
nn: Bruk berre mellomtenar for adresser i unntakslista

en: These settings apply to network browsing only.
nn: Desse innstillingane gjeld berre for nettlesing.

en: Default user name:
nn: Standardbrukarnamn:

en: Default password:
nn: Standardpassord:

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
nn: <h1>Delte Windows-ressursar</h1><p>Program som brukar KIO-arbeidaren SMB (for eksempel Konqueror) kan få tilgang til delte Microsoft Windows-filsystem dersom dei er rett sette opp.</p><p>Du kan her velja brukarnamn og passord brukt til å få tilgang til dei delte ressursane. Passorda vert lagra lokalt, på ein slik måte at dei ikkje er lesbare for menneske. Men av tryggleiks­grunnar vil du kanskje ikkje gjera dette, då oppføringar med passord vert tydeleg markerte som dette.</p>

en: Web Search Keywords
nn: Nøkkelord for vevsøk

en: Configure enhanced browsing features
nn: Oppsett av utvida surfing

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
nn: <h1>Utvida surfing</h1>I denne modulen kan du setja opp nokre spesielle funksjonar for Internett-surfing. <h2>Vevsøk-nøkkelord</h2>Vevsøk-nøkkelord er ein enkel og rask måte å bruka søkjemotorar på.Du kan for eksempel skriva «duckduckgo:frobozz» eller «dd:frobozz», og Konqueror søkjer i DuckDuckGo og returnerer alle treff på ordet «frobozz». Ein endå enklare måte er å trykkja «Alt&nbsp;+ F2» (så sant du ikkje har endra denne snøggtasten) og skriva søkjeteksten i «Køyr kommando»-vindauget.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
nn: Fila %1
    er endra. Vil du lasta opp endringane?

en: File Changed
nn: Fil endra

en: Upload
nn: Last opp

en: Do Not Upload
nn: Ikkje last opp

en: Invalid URL: %1
nn: Ugyldig adresse: %1

en: File not found: %1
nn: Fann ikkje fil: %1

en: The URL %1
    is malformed
nn: Nettadressa %1
    er ugyldig

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
nn: Kan ikkje bruka nettverksadressa %1
    med valet --tempfiles

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
nn: Den mellombelse fila
    %1
    er endra.
    Vil du likevel sletta ho?

en: Do Not Delete
nn: Ikkje slett

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
nn: Fila
    %1
    er endra.
    Vil du lasta opp endringane?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
nn: KIO Exec – Opnar filer over nettverket, overvaker endringar, spør ved opplasting

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
nn: © 1998–2000,2003 KFM/Konqueror-utviklarane

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
nn: Handsam nettadresser som lokale filer og slett dei etter bruk

en: Suggested file name for the downloaded file
nn: Framlegg til namn på den nedlasta fila

en: Command to execute
nn: Kommando som skal køyrast

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
nn: Nettadresser eller lokale filer som skal brukast for «kommando»

en: Opening connection to host %1
nn: Opnar samband til vert %1

en: Connected to host %1
nn: Kopla til vert %1

en: %1 (Error %2)
nn: %1 (feil %2)

en: Sending login information
nn: Sender innloggingsinformasjon

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
nn: Melding sendt:
    Innlogging med brukarnamnet %1 og passordet [gøymt].
    
    Tenaren svarte:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
nn: Du må oppgje eit brukarnamn og eit passord for å vitja denne nettstaden.

en: Site:
nn: Nettstad:

en: Login OK
nn: Innlogging OK

en: Could not login to %1.
nn: Klarte ikkje logga inn til %1.

en: 
    The server said: "%1"
nn: 
    Tenaren sa: «%1»

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
nn: Du må oppgje eit brukarnamn og eit passord for mellomtenaren under før du kan vitja andre nettstadar.

en: Proxy:
nn: Mellomtenar:

en: Proxy Authentication Failed.
nn: Mislukka mellomtenarautentisering.

en: There is no documentation available for %1.
nn: Det finst ikkje dokumentasjon for %1.

en: Looking up correct file
nn: Slår opp rett fil

en: Preparing document
nn: Førebur dokument

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
nn: Klarte ikkje fortolka den ønskte hjelpefila:<br />%1

en: Saving to cache
nn: Lagrar til mellomlager

en: Using cached version
nn: Brukar mellomlagra versjon

en: Looking up section
nn: Slår opp i del

en: Could not find filename %1 in %2.
nn: Fann ikkje filnamnet %1 i %2.

en: No host specified.
nn: Ingen vert spesifisert.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
nn: Viss ikkje, ville nok førespurnaden ha lukkast.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
nn: hent eigenskapsverdiar

[ctx: request type]
en: set property values
nn: set eigenskapsverdiar

[ctx: request type]
en: create the requested folder
nn: lag den førespurde mappa

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
nn: kopier den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
nn: flytt den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
nn: søk i den oppgjevne mappa

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
nn: lås den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
nn: lås opp den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
nn: slett den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
nn: spør etter tenarfunksjonane

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
nn: hent innhaldet i den valde fila eller mappa

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
nn: køyr ein rapport i den valde mappa

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nn: Ein uventa feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
nn: Tenaren støttar ikkje WebDAV-protokollen.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
nn: Det oppstod ein feil ved forsøk på %1, %2. Du finn ei oppsummering av grunnane under.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
nn: Nekta tilgang ved forsøk på %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
nn: Ein ressurs kan ikkje opprettast på målet før ei eller fleire mellomsamlingar (mapper) er oppretta.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
nn: Tenaren kunne ikkje halda eigenskapane
    frå XML-elementet «propertybehavior» i live,
    eller du prøvde å skriva over ei fil
    samtidig som du kravde at filer ikkje vert skrivne over.
     %1

en: The requested lock could not be granted. %1
nn: Den førespurde låsen kunne ikkje innvilgast. %1

en: The server does not support the request type of the body.
nn: Tenaren støttar ikkje denne typen førespurnad.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
nn: Kan ikkje %1 fordi ressursen er låst.

en: This action was prevented by another error.
nn: Denne handlinga vart hindra av ein annan feil.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
nn: Kan ikkje %1 fordi måltenaren ikkje godtek fila eller mappa.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
nn: Målressursen har ikkje nok plass til å ta vare på tilstanden til ressursen etter at denne metoden er køyrd.

en: The resource cannot be deleted.
nn: Ressursen kan ikkje slettast.

[ctx: request type]
en: upload %1
nn: last opp %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
nn: Ein uventa feil (%1) oppstod ved forsøk på %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
nn: %1 kontakta. Ventar på svar …

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
nn: <p>Du er i ferd med å logga på nettstaden «%1» med brukarnamnet %2», men nettstaden krev ikkje autentisering. Dette kan vera eit forsøk på å lura deg.</p><p>Er «%1» nettstaden du ønskjer å vitja?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
nn: Stadfest tilgang til nettstad

en: Server processing request, please wait...
nn: Tenaren handsamar førespurnaden, vent litt …

en: Sending data to %1
nn: Sender data til %1

en: Retrieving %1 from %2...
nn: Hentar %1 frå %2 …

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
nn: <b>%1</b> på <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
nn: Mislukka autentisering.

en: Authorization failed.
nn: Feil ved godkjenning.

en: Unknown Authorization method.
nn: Autorisasjonsmetoden er ukjent

en: Receiving corrupt data.
nn: Tek imot skadde data.

en: Cannot Save Cookies
nn: Klarar ikkje lagra infokapslar

en: Could not remove %1, check permissions
nn: Klarte ikkje fjerna %1. Kontroller tilgangsløyva.

en: Could not create directory %1
nn: Klarte ikkje oppretta mappa %1

en: Cookie Alert
nn: Infokapsel-åtvaring

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
nn[0]: <p>Du fekk ein infokapsel frå<br/><b>%2%3</b><br/>Vil du godta eller avvisa infokapselen?</p>
nn[1]: <p>Du fekk %1 infokapslar frå<br/><b>%2%3</b><br/>Vil du godta eller avvisa infokapslane?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
nn: [kryssdomene]

en: See or modify the cookie information
nn: Vis eller endra informasjon om infokapselen.

en: Accept for this &session
nn: Godta for &denne økta

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
nn: Ta imot infokapslar til denne økta er slutt

en: &Accept
nn: &Godta

en: &Reject
nn: &Avvis

en: Apply Choice To
nn: Bruk på

en: &Only this cookie
nn: &Berre denne infokapselen

en: &Only these cookies
nn: &Berre desse infokapslane

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
nn: Vel dette for berre å godta/avvisa denne infokapselen. Du vert spurd på nytt dersom du får ein ny infokapsel.

en: All cookies from this do&main
nn: Alle infokapslar frå dette do&menet

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
nn: Kryss av her for å ta imot eller forkasta alle infokapslar frå denne nettstaden. I så fall vert ein ny praksis sett for nettstaden. Praksisen gjeld til du endrar han manuelt frå systeminnstillingane.

en: All &cookies
nn: Alle &infokapslar

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
nn: Kryss av her for å ta imot eller forkasta alle infokapslar uansett kor dei kjem frå. I så fall vert ein ny praksis sett for nettstaden. Praksisen gjeld til du endrar han manuelt frå systeminnstillingane.

en: Cookie Details
nn: Detaljar om infokapsel

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
nn: Synleg:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
nn: &Neste >>

en: Show details of the next cookie
nn: Vis detaljar om den neste infokapselen.

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
nn: Ikkje oppgjeve

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
nn: Når økta sluttar

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
nn: Berre trygge tenarar

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
nn: Trygge tenarar, sideskript

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
nn: Tenarar

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
nn: Tenarar, sideskript

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
nn: Detaljar

en: Network
nn: Nettverk

en: Could not find a usable proxy configuration script
nn: Klarte ikkje finna eit brukbart skript for mellomtenaroppsett

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
nn: Klarte ikkje lasta ned skriptet for mellomtenaroppsett:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
nn: Klarte ikkje lasta ned skriptet for mellomtenaroppsett

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
nn: Skriptet for mellomtenaroppsett er ugyldig:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
nn: Skriptet for mellomtenaroppsett returnerte ein feil:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
nn: Fann ikkje «FindProxyForURL» eller «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
nn: Fekk ugyldig svar ved kall på %1 → %2

en: Do you want to retry?
nn: Vil du prøva på nytt?

en: Retry Authentication
nn: Prøv autentisering på nytt

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: Authentication Dialog
nn: Autentiseringsvindauge

en: Access denied
nn: Nekta tilgang

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
nn: Du har kanskje ikkje løyve til å ta i mot %1-protokollen.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column]
en: Keywords
nn: Nøkkelord

[ctx: @title:column]
en: Preferred
nn: Føretrekt

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
nn: Kryss av her for å bruka det merkte vevsøk-nøkkelordet som føretrekt.<nl/>Føretrekte nøkkelord vert brukte i situasjonar der berre nokre få utvalde nøkkelord kan visast samtidig.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
nn: Ingen

en: Search F&ilters
nn: Søkje&filter

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
nn: <para>I denne modulen kan du tilpassa vevsøk-nøkkelorda. Med vevsøk-nøkkelord kan du enkelt søkja etter ord på Internett. Dersom du vil søkja etter informasjon om KDE-prosjektet med Google, kan du skriva <emphasis>gg:KDE</emphasis> eller <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Dersom du vel ei søkjeteneste som standard, vert denne brukt når du skriv inn vanleg tekst utan vevsøk-nøkkelord. Konqueror og ein del andre program kan dra nytte av denne funksjonen.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
nn: <html><head/><body><p>Slå av eller på vevsøk-nøkkelord.</p><p>Med vevsøk-nøkkelord kan du raskt få tilgang til eller søkja etter informasjon på nettverket eller lokal harddisk.</p><p>Systemet kjem med mange førehandsdefinerte nøkkelord. Eit eksempel er nøkkelordet for Google™. For å bruka det skriv du ganske enkelt «gg» følgt av skiljeteiknet for nøkkelord og søkjetekst, for eksempel <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
nn: &Bruk nøkkelord for vevsøk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
nn: &Bruk berre føretrekte nøkkelord

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
nn: Søk etter nøkkelord for vevsøk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
nn: Legg til nytt nøkkelord for vevsøk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
nn: Rediger det merkte nøkkelordet for vevsøk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
nn: Slett det merkte nøkkelordet for vevsøk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
nn: Sle&tt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
nn: <qt>
    Vel søkjemotoren du vil bruka med skrivefelt som kan søkja automatisk når du skriv inn vanleg tekst i staden for ei nettadresse. Du kan slå av denne funksjonen ved å velja <b>Ingen</b> frå lista.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
nn: Standard &nøkkelordet for vevsøk:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
nn: <html><head/><body><p>Vel ein standard nøkkelord for vevsøk.</p><p>Dette lèt program tolka ord eller uttrykk som nøkkelord for vevsøk dersom dei ikkje kan tolkast til vanlege nettadresser.</p><p>For å slå av denne funksjonen vel <span style=" font-weight:600;">Ingen</span> frå lista.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
nn: Vel kva for skiljeteikn som skal brukast mellom nøkkelordet og teksten det skal søkjast etter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
nn: S&kiljeteikn for nøkkelord:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
nn: Vel skiljeteikn for å markera nøkkelordet for vevsøk.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
nn: Kolon

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
nn: Mellomrom

en: No preferred search providers were found.
nn: Fann ikkje nokon føretrekt søkjeleverandørar.

en: No search providers were found.
nn: Fann ikkje nokon søkjeleverandørar.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
nn: Standard

en: Modify Web Shortcut
nn: Endra vevsnarveg

en: New Web Shortcut
nn: Ny vevsnarveg

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
nn: Snarvegen «%1» er alt tildelt «%2». Vel ein annan snarveg.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
nn: – %1: «%2»

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
nn: Desse snarvegane er alt tildelte. Vel andre snarvegar.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
nn: Snarvegadressa (URL-en) inneheld ikkje plasshaldaren \{…} for søkjeteksten.
    Derfor vert alltid den same sida vist, uansett kva tekst du skriv inn i tillegg til nøkkelordet.

en: Keep It
nn: Bruk likevel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
nn: Oppgje det vanlege namnet på søkjemotoren her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
nn: &Namn på snarveg:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
nn: <qt>
    Her kan du oppgje URI-en som skal brukast ved søk i søkjemotoren.<br/>Heile teksten du vil søkja etter kan skrivast som \{@} eller \{0}.<br/>Det er best å bruka \{@}, for då vert alle spørjevariablar (namn=verdi) fjerna frå spørjestrengen. \{0} vert bytt ut med spørjestrengen utan endring.<br/>Du kan bruka \{1} … \{n} for å spesifisera enkeltord frå spørjinga og \{namn} for å spesifisera ein verdi gjeve med «namn=verdi» i spørjestrengen.<br/>I tillegg kan du spesifisera fleire referansar (namn, tal og strengar) på ein gong. (\{namn1,namn2,…,"streng"})<br/>Den første verdien som passar (frå venstre) vert bytt ut i resultat-URI-en.<br/>Ein streng i hermeteikn kan brukast som standardverdi dersom ingen andre verdiar til venstre i lista passar.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
nn: &Adresse for snarveg:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
nn: Vel teiknsettet for koding av søkjespørjinga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
nn: <qt>
    Desse snarvegane kan brukast som eit pseudo-URI-prefiks i KDE. Du kan for eksempel bruka snarvegen <b>av</b> som i <b>av</b>:<b>søk</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
nn: <html><head/><body><p>Skriv inn eit menneskevennleg namn på vevsnarvegen her.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
nn: &Snarvegar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
nn: Vel teiknsettet for koding av søkjespørjinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
nn: &Teiknsett:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
nn: Set inn søkjeplasshaldar

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
nn: <qt><b>%1</b> har inga heimemappe.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
nn: <qt>Brukaren <b>%1</b> finst ikkje.</qt>

en: Blocked request.
nn: Førespurnad blokkert.

en: Unknown HTTP verb.
nn: Ukjent HTTP-verb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
nn: Vanleg namn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
nn: Eksempel AS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
nn: Organisasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
nn: Aksjeselskapet Eksempel og andre produkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
nn: Organisasjonseining:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
nn: Eksempelavdelinga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
nn: Land:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
nn: Delstat/region:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
nn: By:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
nn: Lunvik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
nn: Kopier og lim inn ein sjekksum i feltet nedanfor.<br/>Sjekksummar er vanlegvis tilgjengelege frå nettstadane der du lastar ned filene frå.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
nn: Venta sjekksum (MD5, SHA1, SHA256 eller SHA512) …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
nn: Trykk for å lima inn sjekksum frå utklippstavla til tekstfeltet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
nn: Rekn ut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
nn: Trykk for å kopiera sjekksummen til utklippstavla.

en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: &Move Here
nn: &Flytt hit

en: &Copy Here
nn: &Kopier hit

en: &Link Here
nn: &Lag lenkje hit

en: What do you wish to do with this file?
nn: Kva vil du gjera med denne fila?

en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

en: &Execute
nn: &Køyr

en: Undo Changes
nn: Angra endringar

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
nn: Du treng rotløyve for å angra denne handlinga. Vil du halda fram?

en: Creating directory
nn: Lagar mappe

en: Moving
nn: Flyttar

en: Renaming
nn: Endrar filnamn

en: Deleting
nn: Slettar

en: Und&o
nn: A&ngra

en: Und&o: Copy
nn: A&ngra: Kopier

en: Und&o: Link
nn: A&ngra: Lenkje

en: Und&o: Move
nn: A&ngra: Flytt

en: Und&o: Rename
nn: A&ngra: Endra namn

en: Und&o: Trash
nn: A&ngra: Legg i papirkorg

en: Und&o: Create Folder
nn: A&ngra: Opprett mappe

en: Und&o: Create Folder(s)
nn: A&ngra: Opprett mappe(r)

en: Und&o: Create File
nn: A&ngra: Opprett fil

en: Und&o: Batch Rename
nn: A&ngra: Endra namn på fleire filer

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
nn: Fila «%1» var kopiert frå «%2», men har sidan vorte endra %3.
    Viss du angrar kopieringa, vert fila slett, og alle endringane går tapt.
    Er du sikker på at du vil sletta «%4»?

en: Undo File Copy Confirmation
nn: Angra stadfesting av filkopiering

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn: Vil du sletta dette elementet for alltid?<nl/>
    <filename>%1</filename><nl/><nl/>
    <emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

en: Delete Permanently
nn: Slett for alltid

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
nn: Slett for alltid

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn[0]: Vil du sletta dette elementet for alltid?<nl/>
    <nl/>
    <emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>
nn[1]: Vil du sletta desse %1 elementa for alltid?<nl/>
    <nl/>
    <emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn: Vil du sletta alle elementa i papirkorga for alltid?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
nn: Er du sikker på at du vil flytta dette elementet til papirkorga?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
nn[0]: Er du sikker på at du vil flytta dette elementet til papirkorga?
nn[1]: Er du sikker på at du vil flytta desse %1 elementa til papirkorga?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
nn: Peer-SSL-sertifikatkjeda ser ut til å vera øydelagt.

[ctx: @action:button]
en: Add...
nn: Legg til …

[ctx: @action:button]
en: Edit...
nn: Rediger …

[ctx: @action:button]
en: Delete
nn: Slett

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
nn: Eigargruppe

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
nn: Andre

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
nn: Maske

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
nn: Namngjeven brukar

en: Owner (Default)
nn: Eigar (standard)

en: Edit ACL Entry
nn: Rediger ACL-oppføring

en: Entry Type
nn: Oppføringstype

en: Default for new files in this folder
nn: Standard for nye filer i denne mappa

en: Owner
nn: Eigar

en: Owning Group
nn: Eigargruppe

en: Others
nn: Andre

en: Mask
nn: Maske

en: Named user
nn: Namngjeven brukar

en: Named group
nn: Namngjeven gruppe

en: User:
nn: Brukar:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Name
nn: Namn

[ctx: read permission]
en: r
nn: l

[ctx: write permission]
en: w
nn: s

[ctx: execute permission]
en: x
nn: k

en: Effective
nn: Effektiv

en: Updating System Configuration
nn: Oppdaterer systemoppsett

en: Updating system configuration.
nn: Oppdaterer systemoppsettet.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
nn: Skrivebordoppføringa av type
    %1
    er ukjend.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
nn: Skrivebordoppføringsfila
    %1
    er av typen FSDevice, men har inga Dev=…-oppføring.

en: Mount
nn: Monter

en: Unmount
nn: Avmonter

[ctx: @title:column]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column]
en: Size
nn: Storleik

[ctx: @title:column]
en: Date
nn: Dato

[ctx: @title:column]
en: Permissions
nn: Løyve

[ctx: @title:column]
en: Owner
nn: Eigar

[ctx: @title:column]
en: Group
nn: Gruppe

en: Open &with %1
nn: Opna &med %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
nn: &Handlingar

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
nn: &Opna mappa med …

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
nn: O&pna med …

en: &Open folder with %1
nn: &Opna mappa med %1

en: &Open with %1
nn: &Opna med %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
nn: &Opna mappa med

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
nn: &Opna med

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
nn: &Anna program …

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
nn[0]: 1 element
nn[1]: %1 element

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
nn: Ukjend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
nn: Stopp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
nn: Utforsk i Filelight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
nn: Montert frå:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
nn: Ledig plass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
nn: Endra …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
nn: Innhald:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
nn: Peikar til:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
nn: Endra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
nn: Laga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
nn: Filsystem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
nn: Ukjend storleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
nn: Montert på:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
nn: Brukt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
nn: Opna med:

en: Known Applications
nn: Kjende program

en: Open With
nn: Opna med

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel programmet som skal brukast for å opna <b>%1</b>. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
nn: Vel kva for program du vil opna dei valde filene med.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
nn: <qt>Vel programmet du vil bruka til å opna fila<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
nn[0]: <qt>Vel programmet du vil bruka til å opna fila.</qt>
nn[1]: <qt>Vel programmet du vil bruka til å opna dei %1 filene.</qt>

en: Choose Application
nn: Vel program

en: Choose Application for %1
nn: Vel program for %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel programmet du vil leggja til for filtypen <b>%1</b>. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
nn: <qt>Vel eit program. Dersom programmet ikkje er i lista, skriv namnet eller trykk på «Bla gjennom»-knappen.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
nn: Skriv inn tekst for å filtrera programma nedanfor, eller vel namnet på ein kommando.
    Trykk «Pil ned» for å navigera i søkjeresultata.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
nn: Etter kommandoen kan du ha fleire alias som vert erstatta med aktuelle verdiar når sjølve programmet vert køyrt.
    %f – eitt enkelt filnamn
    %F – ei liste over filer, vert brukt for program som kan opna fleire lokale filer samtidig
    %u – éi enkel nettadresse
    %U – ei liste over nettadresser
    %d – katalogen til fila som skal opnast
    %D – ei liste over katalogar
    %i – ikonet
    %m – mini-ikonet
    %c – kommentaren

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
nn: &Hugs programtilknytinga for alle filer av typen
    «%1» (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
nn: &Hugs programtilknytinga for alle filer av typen
    «%1»

en: Terminal options
nn: Terminalval

en: Run in &terminal
nn: Køyr i &terminal

en: &Do not close when command exits
nn: &Ikkje lukk når programmet avsluttar

en: Get more Apps from Discover
nn: Hent fleire appar med Discover

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
nn: Klarte ikkje henta namn på køyrefil frå «%1». Skriv inn eit gyldig programnamn.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
nn: <filename>%1</filename> ser ikkje ut til å vera ei køyrbar programfil.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
nn: Klarte ikkje finna <filename>%1</filename>. Skriv inn ei gyldig adresse til eit køyrbart program.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
nn: Kryss av her dersom programmet du skal køyra er tekstbasert, eller dersom du vil ha informasjonen du får i eit terminalvindauge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
nn: Køyr i terminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
nn: Terminalval:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
nn: Kryss av her dersom det står igjen relevante opplysningar i terminalvindauget når programmet er avslutta. Du kan få tak i denne informasjonen viss du held terminalvindauget ope.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
nn: Ikkje lukk når programmet avsluttar

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
nn: Brukar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
nn: Kryss av her dersom du vil køyra programmet med eit anna brukarnummer. Kvar prosess har eit tilhøyrande brukarnummer. Dette nummeret avgjer filtilgang og andre løyve. Du treng denne brukaren sitt passord for å kunna bruka dette alternativet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
nn: Køyr som ein annan brukar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
nn: Oppgje namnet på brukaren som dette programmet skal køyrast av.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
nn: Brukarnamn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
nn: Her oppgjev du namnet på brukaren som dette programmet skal køyrast av.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
nn: Diskret GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
nn: Køyr med dedikert skjermkort

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
nn: Oppstart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
nn: Kryss av her dersom du vil gjera det tydeleg at programmet er starta. Denne synlege meldinga kan vera eit eige symbol for musepeikaren eller i oppgåvelinja.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
nn: Slå på tilbakemelding ved oppstart

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
nn: Skriv namnet til dette programmet her. Dette programmet vil framstå med dette namnet i programmenyen og i panelet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
nn: Skriv inn skildringa til dette programmet, basert på bruken. Eksempel:oppringingsprogrammet (KPPP) vil vera «Oppringingsverktøy».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
nn: &Skildring:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
nn: Skriv ein passande kommentar som kan vera nyttig her.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
nn: Komm&entar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
nn: Miljøvariablar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
nn: Skriv her inn kommandoen for å starta programmet.
    
    Etter kommandoen kan du ha fleire plasshaldarar, og desse vert bytte ut med faktiske verdiar når programmet vert køyrt:
    
    %f – eitt filnamn
    %F – ei liste over filer (for program som kan opna fleire filer på éin gong)
    %u – éi nettadresse
    %U – ei liste over nettadresser
    %i – ikonet til .desktop-fila
    %c – namnet på .desktop-fila
    %k – mappa til .desktop-fila

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
nn: Trykk her for å sjå igjennom filsystemet for å finna programmet du vil køyra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
nn: &Bla gjennom …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
nn: Vel kva for mappe programmet skal jobba i.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
nn: &Arbeidsmappe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Arguments:
nn: Argument:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
nn: <qt> <p>Denne lista bør visa filtypane som programmet ditt kan handtera. Denne lista vert ordna etter <u>MIME-typar</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, er ein standardprotokoll for å fastslå datatypen basert på fil-etternamnet og tilhøyrande <u>MIME-typar</u>. Eksempel: «bmp» etter punktumet i blome.bmp viser at dette er ein bilettype, <u>image/x-bmp</u>. For å kunna vita kva for program som skal opna kvar filtype, må systemet få melding om kva kvart enkelt program han handtera av fil-etternamn og mimetypar.</p><p>Viss du vil tilordna éin eller fleire MIME-typar som ikkje er i lista til programmet, trykkjer du på knappen <b>Legg til</b> nedanfor. Viss det er éin eller fleire filtypar som dette programmet ikkje kan handtera, kan du fjerna dei ved å trykkja på <b>Fjern</b>-knappen nedanfor.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
nn: &Støtta Mime-typar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
nn: Mime-type

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
nn: Skildring

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
nn: Trykk på knappen om du vil leggja til ein filtype (MIME-type) som programmet kan handtera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
nn: Legg til …

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
nn: Om du vil fjerna ein filtype (mimetype) som programmet ikkje handterer, vel ein av mimetypane i lista over, og trykk denne knappen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
nn: Fjern

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
nn: Trykk her for å endra måten dette programmet vil køyra, gje tilbakemelding, D-Bus-val, eller å køyra det som ein annan brukar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
nn: A&vanserte val

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
nn: Klarte ikkje lagra eigenskapar, grunna manglande skriveløyve til:<nl/><filename>%1</filename>

en: Properties for %1
nn: Eigenskapar for %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
nn[0]: Eigenskapar for eitt element
nn[1]: Eigenskapar for %1 valde element

[ctx: @title:tab]
en: Share
nn: Del

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
nn: &Generelt

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
nn: Utforsk i %1

en: Refresh
nn: Frisk opp

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
nn: %1 av %2 (%3 % brukt)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
nn: Ukjend storleik

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
nn: Reknar ut … %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
nn[0]: 1 fil
nn[1]: %1 filer

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
nn[0]: 1 undermappe
nn[1]: %1 undermapper

en: Calculating...
nn: Reknar ut …

en: At least %1
nn: Minst %1

en: The new file name is empty.
nn: Det nye filnamnet er tomt.

en: No registered file type
nn: Ingen registrert filtype

en: No associated application
nn: Inkje tilhøyrande program

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
nn: Lag ny …

[ctx: @action:button]
en: Change…
nn: Endra …

en: No Access
nn: Ingen tilgang

en: Can Only View
nn: Kan berre visa

en: Can View & Modify
nn: Kan visa og endra

en: Can Only View Content
nn: Kan berre visa innhald

en: Can View & Modify Content
nn: Kan visa og endra innhald

en: Can Only View/Read Content
nn: Kan berre visa/lesa innhald

en: Can View/Read & Modify/Write
nn: Kan visa/lesa og endra/skriva

en: &Permissions
nn: &Løyve

en: Access Permissions
nn: Tilgangsløyve

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
nn[0]: Denne fila er ei lenkje og har ikkje løyve.
nn[1]: Alle filene er lenkjer og har ikkje løyve.

en: Only the owner can change permissions.
nn: Berre eigaren kan endra tilgangsløyvene.

en: O&wner:
nn: E&igar:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som eigaren har løyve til å utføra.

en: Gro&up:
nn: Gr&uppe:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som medlemmer av gruppa har løyve til å utføra.

en: O&thers:
nn: An&dre:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
nn: Oppgjev handlingar som alle brukarar har løyve til å utføra, også dei som ikkje er eigar eller medlem av gruppa.

en: Only own&er can rename and delete folder content
nn: Berre &eigar kan endra namn på eller sletta innhald i mappa

en: Is &executable
nn: Kan kø&yrast

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
nn: Slå på dette for at berre mappa sin eigar kan endra namn på eller sletta innhald i denne mappa. Andre brukarar kan berre leggja til filer, viss dei har løyve til å «endra innhald».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
nn: Slå på dette for å merkja fila som køyrbar. Dette har berre meining for program og skript, og er påkrevd når du vil køyra dei.

en: A&dvanced Permissions
nn: A&vanserte tilgangsløyve

en: Ownership
nn: Eigarskap

en: User:
nn: Brukar:

en: Group:
nn: Gruppe:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
nn: Bruk endringane på alle undermapper og innhaldet i dei

en: Advanced Permissions
nn: Avanserte tilgangsløyve

en: Class
nn: Klasse

en: Show
    Entries
nn: Vis
    oppføringar

en: This flag allows viewing the content of the folder.
nn: Dette flagget gjev løyve til å sjå på innhaldet i mappa

en: Read
nn: Les

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
nn: Leseflagget gjev løyve til å sjå på innhaldet i fila.

en: Write
    Entries
nn: Skriv
    oppføringar

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
nn: Dette flagget gjev løyve til å leggja til, sletta og endra namn på filer. Merk at sletting og namneendring kan avgrensast med klistreflagget.

en: Write
nn: Skriv

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
nn: Skriveflagget gjev løyve til å endra innhaldet i fila.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
nn: Gå inn i

en: Enable this flag to allow entering the folder.
nn: Slå på dette flagget for å gje løyve til å gå inn i mappa.

en: Exec
nn: Køyr

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
nn: Slå på dette flagget for å gje løyve til å køyra fila som eit program.

en: Special
nn: Spesiell

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nn: Spesielt flagg. Gyldig for heile mappa, den nøyaktige tydinga av flagget ser du i kolonnen til høgre.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
nn: Spesielt flagg. Den nøyaktige tydinga av flagget ser du i kolonnen til høgre.

en: User
nn: Brukar

en: Group
nn: Gruppe

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
nn: Viss dette flagget er sett, vil mappa sin eigar verta eigar for alle nye filer.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
nn: Viss fila er køyrbar og flagget er sett, så vert fila køyrt med same løyve som eigaren.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
nn: Viss dette flagget er sett, så vil alle nye filer i mappa få same gruppe som mappa.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
nn: Viss denne fila er køyrbar og flagget er sett, så vert den køyrt med same løyve som gruppa.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
nn: Viss klistreflagget er sett på ei mappe, så kan berre eigar og «root» sletta filer eller gje dei nye namn. Elles kan alle som har skriveløyve gjera dette.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
nn: Klistreflagg på ei fil vert ikkje brukt i linux, men kan vera i bruk på nokre system.

[ctx: File permission]
en: Sticky
nn: Klistra

en: Link
nn: Lenkje

en: Varying (No Change)
nn: Varierande (Inga endring)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
nn[0]: Denne fila brukar avanserte tilgangsløyve.
nn[1]: Desse filene brukar avanserte tilgangsløyve.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
nn[0]: Denne mappa brukar avanserte tilgangsløyve.
nn[1]: Desse mappene brukar avanserte tilgangsløyve.

en: These files use advanced permissions.
nn: Desse filene brukar avanserte tilgangsløyve.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
nn: &Sjekksummar

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
nn: Reknar ut …

en: Invalid checksum.
nn: Ugyldig sjekksum.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
nn: Teksten er ikkje ein gyldig MD5-, SHA1- eller SHA256-basert sjekksum.

en: Checksums match.
nn: Sjekksummane er like.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
nn: Den utrekna sjekksummen og den oppgjevne sjekksummen er like.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
nn: <p>Sjekksummane er ikkje like.</p>Dette kan skuldast feil ved nedlasting av fila. Prøv i så fall å lasta ho ned på nytt.<br/>Viss du då framleis får feil, ta kontakt med kjelda til fila.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
nn: Den utrekna sjekksummen og den oppgjevne sjekksummen er ikkje like.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
nn: Stadfestar sjekksum …

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
nn: Klarte ikkje lagra eigenskapar. Berre filer lokale filsystem er støtta.

en: &Application
nn: &Program

en: Add File Type for %1
nn: Legg til filtype for %1

en: Select one or more file types to add:
nn: Vel ein eller fleire filtypar å leggja til:

en: Only executables on local file systems are supported.
nn: Berre køyrbare filer på lokale filsystem er støtta.

en: Advanced Options for %1
nn: Avanserte val for %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
nn: <qt>Kan ikkje køyra den aktuelle kommandoen. Fila eller mappa <b>%1</b> finst ikkje.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
nn: Fann ikkje noko program eller nokon handsamar for %1

en: KDE SSL Information
nn: KDE SSL-informasjon

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
nn: Emne

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
nn: Utferdar

en: Current connection is secured with SSL.
nn: Sambandet er sikra med SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
nn: Hovuddelen av dette dokumentet er sikra med SSL, men enkelte delar er ikkje sikra.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
nn: Enkelte delar av dette dokumentet er sikra med SSL, men hovuddelen er ikkje sikra.

en: Current connection is not secured with SSL.
nn: Sambandet er ikkje sikra med SSL.

[ctx: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: %1, %2 %3
nn: %1, %2, %3

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
nn[0]: brukar %1 bit
nn[1]: brukar %1 bit

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
nn[0]: av ein %1-bitsnøkkel
nn[1]: av ein %1-bitsnøkkel

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
nn: Nei, det fanst feil:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
nn: Ja

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
nn: %1 til %2

en: Search for '%1' with
nn: Søk etter «%1» med

en: Configure Web Shortcuts...
nn: Set opp vevsnarvegar …

en: Open file dialog
nn: Filopningsdialog

en: Filename for clipboard content:
nn: Filnamn for utklippstavleinnhald:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
nn: Utklippstavla har endra seg sidan sist du limde inn. Det valde dataformatet kan ikkje lenger brukast. Du bør kopiera igjen det du ville lima inn.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
nn[0]: &Lim inn fil
nn[1]: &Lim inn %1 filer

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
nn[0]: &Lim inn nettadresse
nn[1]: &Lim inn %1 nettadresser

en: &Paste Clipboard Contents
nn: &Lim inn frå utklippstavla

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
nn: Lim inn éi mappe

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
nn: Lim inn éi fil

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
nn[0]: Lim inn eitt element
nn[1]: Lim inn %1 element

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
nn: Lim inn frå utklippstavla …

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
nn: Lim inn

en: Data format:
nn: Dataformat:

en: Filename for dropped contents:
nn: Filnamn for sluppe innhald:

en: Date: %1
nn: Dato: %1

en: Size: %1
nn: Storleik: %1

en: Appl&y to All
nn: Br&uk på alle

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
nn: Når dette er valt, vert handlinga til knappen du trykkjer på brukt på alle mappekonfliktar i resten av denne jobben.
    Viss du ikkje trykkjer «Hopp over», vert du likevel spurt viss det er ein konflikt med ei eksisterande fil i mappa.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
nn: Når dette er valt, vert handlinga til knappen du trykkjer på brukt på alle konfliktar i resten av denne jobben.

en: &Rename
nn: End&ra namn

en: Suggest New &Name
nn: Føreslå nytt &namn

en: &Skip
nn: &Hopp over

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
nn: Ikkje kopier eller flytt denne mappa. Gå heller vidare til det neste elementet.

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
nn: Ikkje kopier eller flytt denne fila. Gå heller vidare til det neste elementet.

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
nn: &Skriv i

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
nn: Filer og mapper vert kopierte til den gamle mappa, saman med innhaldet.
    Du vert likevel spurd på nytt dersom det oppstår ein konflikt med gamle filer i mappa.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
nn: &Skriv over eldre filer

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
nn: Målfilene vert overskrivne av kjeldefilene viss dei har eldre endringstidspunkt og elles hoppa over.

en: &Resume
nn: &Hald fram

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
nn: Denne operasjonen vil skriva over «%1» med seg sjølv.
    Skriv inn eit nytt filnamn:

en: C&ontinue
nn: Hald &fram

en: This action will overwrite the destination.
nn: Denne handlinga vil overskriva målet.

en: Source
nn: Kjelde

en: Destination
nn: Mål

en: Differences
nn: Forskjellar

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
nn: Målversjonen er <b>%1 mindre</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
nn: Målversjonen er <b>%1 større</b>

en: The files are identical.
nn: Filene er like.

en: The files seem identical.
nn: Filene ser like ut.

en: The files are different.
nn: Filene er forskjellige.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
nn: Filene er truleg like. Dei har same storleik og er like på starten, midten og slutten.

en: An older item named '%1' already exists.
nn: Eit eldre element med namnet «%1» finst frå før

en: A similar file named '%1' already exists.
nn: Ei fil med namnet «%1» finst frå før.

en: A more recent item named '%1' already exists.
nn: Eit nyare element med namnet «%1» finst frå før

en: Rename:
nn: Endra namn:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
nn: Endra namn på element

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
nn: Endra namn på element

[ctx: @action:button]
en: &Rename
nn: &Endra namn

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
nn: Endra namn på elementet <filename>%1</filename> til:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
nn: Nytt namn #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
nn[0]: Endra namn på det %1 merkte elementet til:
nn[1]: Endra namn på dei %1 merkte elementa til:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
nn: # vert bytt ut med stigande tal frå:

en: Information
nn: Informasjon

en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: Replace All
nn: Byt ut alle

en: Skip
nn: Hopp over

en: Skip All
nn: Hopp over alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
nn: [hengelås]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
nn: Adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
nn: IP-adresse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
nn: Kryptering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
nn: Detaljar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
nn: SSL-versjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
nn: Sertifikatkjede:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
nn: Tiltrudde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
nn: Gjeld i perioden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
nn: Serienummer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
nn: MD5-digest:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
nn: SHA1-digest:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
nn: Tenaren sende ikkje nokon SSL-sertifikat.
    Avbryt, då identiteten til verten ikkje kan fastsetjast.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn: Vil du sletta dette elementet for alltid?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn[0]: Vil du sletta dette elementet for alltid?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>
nn[1]: Vil du sletta desse %1 elementa for alltid?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn: Vil du sletta dette elementet for alltid?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
nn[0]: %1 element er for stort til å flyttast til papirkorga. Vil du heller sletta det for alltid?<nl/>
    <nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>
nn[1]: %1 element er for store til å flyttast til papirkorga. Vil du heller sletta dei for alltid?<nl/>
    <nl/><emphasis strong='true'>Du kan ikkje angra denne handlinga.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
nn[0]: Er du sikker på at du vil flytta elementet til papirkorga?
nn[1]: Er du sikker på at du vil flytta desse %1 elementa til papirkorga?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
nn: Ikkje spør igjen

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
nn: Ikkje vis denne meldinga igjen

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
nn: Åtvaring

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
nn: Dette vil starta programmet:

en: If you do not trust this program, click Cancel
nn: Viss du ikkje stolar på programmet, trykk «Avbryt».
