kcmkio - en to tg translation catalogue (872 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
tg: Соҳибии файли %1 тағйир дода намешавад

en: Folder Already Exists
tg: Ҷузвадон аллакай вуҷуд дорад

en: File Already Exists
tg: Файл аллакай вуҷуд дорад

en: Already Exists as Folder
tg: Аллакай ҳамчун ҷузвадон вуҷуд дорад

en: Trash
tg: Сабад

en: Could not find the program '%1'
tg: Барномаи '%1' -ро ёфта натавонист

en: 1 day %2 | %1 days %2
tg[0]: 1 рӯз %2
tg[1]: %1 рӯз %2

en: %1 Item | %1 Items
tg[0]: %1 ҷузъ
tg[1]: %1 ҷузъ

en: 1 Folder | %1 Folders
tg[0]: 1 ҷузвадон
tg[1]: %1 ҷузвадон

en: 1 File | %1 Files
tg[0]: 1 файл
tg[1]: %1 файл

[ctx: @title job]
en: Moving
tg: Дар ҳоли интиқолдиҳӣ

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
tg: Манбаъ

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
tg: Ҷои таъйинот

[ctx: @title job]
en: Copying
tg: Дар ҳоли нусхабардорӣ

[ctx: @title job]
en: Creating directory
tg: Дар ҳоли эҷодкунии ҷузвадон

en: Directory
tg: Ҷузвадон

[ctx: @title job]
en: Deleting
tg: Дар ҳоли несткунӣ

en: File
tg: Файл

[ctx: @title job]
en: Examining
tg: Дар ҳоли санҷиш

[ctx: @title job]
en: Transferring
tg: Дар ҳоли интиқол

[ctx: @title job]
en: Mounting
tg: Дар ҳоли васлкунӣ

en: Device
tg: Дастгоҳ

en: Mountpoint
tg: Нуқтаи васл

[ctx: @title job]
en: Unmounting
tg: Дар ҳоли ҷудокунӣ

en: Change Attribute
tg: Тағйир додани сифат

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
tg: Барои тағйир додани сифати файл имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд. Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Copy Files
tg: Нусха бардоштани файлҳо

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
tg: Барои ба анҷом расонидани амалиёти нусхабардорӣ имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд. Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Delete Files
tg: Нест кардани файлҳо

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
tg: Барои ба анҷом расонидани амалиёти несткунӣ имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд. Ба назар гиред, ки ин амалиёт метавонад низоми шуморо вайрон кунад. Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Create Folder
tg: Эҷод кардани ҷузвадон

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
tg: Барои эҷод кардани ин ҷузвадон имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Move Items
tg: Интиқол додани ҷузъҳо

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
tg: Барои ба анҷом расонидани амалиёти интиқолдиҳӣ имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд. Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Rename
tg: Номро иваз кардан

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
tg: Барои ба анҷом расонидани амалиёти ивазкунии ном имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Create Symlink
tg: Эҷод кардани пайванди рамзӣ

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
tg: Барои эҷод кардани пайванди рамзӣ имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Transfer data
tg: Интиқол додани иттилоот

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
tg: Барои ба анҷом расонидани амалиёти интиқолдиҳии иттилоот имтиёзҳои корбари маъмурӣ (root) лозиманд Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Could not read %1.
tg: %1-ро хонда натавонист.

en: Could not write to %1.
tg: Ба %1 навишта натавонист.

en: Could not start process %1.
tg: Раванди %1-ро оғоз карда натавонист.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
tg: Хатои дохлӣ
    Гузориши пурраро дар бораи хато тавассути сомонаи https://bugs.kde.org фиристонед
    %1

en: Malformed URL %1.
tg: Шакли нишонии URL %1 нодуруст аст.

en: The protocol %1 is not supported.
tg: Протоколи %1 дастгирӣ намешавад.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
tg: Протоколи %1 танҳо потоколи полоиш мебошад.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
tg: %1 ҷузвадон мебошад, вале файл мунтазир буд.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
tg: %1 файл мебошад, вале ҷузвадон мунтазир буд.

en: The file or folder %1 does not exist.
tg: Файл ё ҷузвадон бо номи %1 вуҷуд надорад.

en: A file named %1 already exists.
tg: Файл бо номи %1 аллакаи вуҷуд дорад.

en: A folder named %1 already exists.
tg: Ҷузвадон бо номи %1 аллакаи вуҷуд дорад.

en: No hostname specified.
tg: Ягон номи мизбон муайян нашудааст.

en: Unknown host %1
tg: Мизбони %1 номаълум аст

en: Access denied to %1.
tg: Дастрасӣ ба %1 манъ аст.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
tg: Дастрасӣ манъ аст.
    Ба %1 навишта натавонист.

en: Could not enter folder %1.
tg: Ба ҷузвадони %1 даромада натавонист.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
tg: Протоколи %1 хизмати ҷузвадонро иҷро намекунад.

en: Found a cyclic link in %1.
tg: Пайванди даврӣ дар %1 ёфт шуд.

en: Found a cyclic link while copying %1.
tg: Ҳангоми нусхабардории %1 пайванди даврӣ ёфт шуд.

en: Could not create socket for accessing %1.
tg: Барои пайдо кардани дастрасӣ ба %1 бастагоҳ эҷод карда нашуд.

en: Could not connect to host %1.
tg: Ба мизбони %1 пайваст карда нашуд.

en: Connection to host %1 is broken.
tg: Пайвастшавӣ ба %1 қатъ шудааст.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
tg: Протоколи %1 потоколи полоиш намебошад.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
tg: Дастгоҳ васл карда нашуд.
    Хатои гузоришдодашуда:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
tg: Дастгоҳ ҷудо карда нашуд.
    Хатои гузоришдодашуда:
    %1

en: Could not read file %1.
tg: Файли %1-ро хонда натавонист.

en: Could not write to file %1.
tg: Ба файли %1 навишта натавонист.

en: Could not bind %1.
tg: %1-ро банд карда натавонист.

en: Could not listen %1.
tg: %1-ро ёфта натавонист.

en: Could not accept %1.
tg: %1-ро қабул карда натавонист.

en: Could not access %1.
tg: Ба %1 дастрасӣ пайдо накард.

en: Could not terminate listing %1.
tg: Рӯйхати %1-ро қатъ карда натавонист.

en: Could not make folder %1.
tg: Ҷузвадони %1-ро эҷод карда натавонист.

en: Could not remove folder %1.
tg: Ҷузвадони %1-ро тоза карда натавонист.

en: Could not resume file %1.
tg: Файли %1-ро бозсозӣ карда натавонист.

en: Could not rename file %1.
tg: Номи файли %1-ро иваз карда натавонист.

en: Could not change permissions for %1.
tg: Иҷозатҳоро барои %1 тағйир дода натавонист.

en: Could not change ownership for %1.
tg: Соҳибиро барои %1 тағйир дода натавонист.

en: Could not delete file %1.
tg: Файли %1-ро нест карда натавонист.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
tg: Раванд барои протоколи %1 ногаҳон қатъ карда шуд.

en: Error. Out of memory.
    %1
tg: Хато. Ҳофиза аз меъёраш афзуд.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
tg: Мизбони прокси номаълум аст
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
tg: Иҷозати дастрасӣ қатъ шуд, Санҷиши ҳаққонияти %1 дастгирӣ намешавад

en: User canceled action
    %1
tg: Корбар амалро қатъ кард
    %1

en: Internal error in server
    %1
tg: Хатои дохилӣ дар хизматрасон ба миён омад
    %1

en: Timeout on server
    %1
tg: Вақти мунтазир дар хизматрасон ба анҷом расид
    %1

en: Unknown error
    %1
tg: Хатои номаълум
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
tg: Қатъшавии номаълум
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
tg: Файли аслии %1-ро нест карда натавонист.
    Лутфан, иҷозатҳоро тафтиш кунед.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
tg: Файли ҷузъии %1-ро нест карда натавонист.
    Лутфан, иҷозатҳоро тафтиш кунед.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
tg: Номи файли аслии %1-ро иваз карда натавонист.
    Лутфан, иҷозатҳоро тафтиш кунед.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
tg: Номи файли ҷузъии %1-ро иваз карда натавонист.
    Лутфан, иҷозатҳоро тафтиш кунед.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
tg: Пайванди рамзии %1-ро эҷод карда натавонист.
    Лутфан, иҷозатҳоро тафтиш кунед.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
tg: Дар диски компютерӣ барои навиштани %1 фазои кофӣ нест.

en: The source and destination are the same file.
    %1
tg: Файли ҷорӣ дар ҷои ибтидоӣ ва ҷои таъйинот худи худаш аст.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
tg: %1 аз ҷониби хизматрасон талаб карда мешавад, вале он дастнорас аст.

en: Access to restricted port in POST denied.
tg: Дастрасӣ ба бандари маҳдудшуда дар POST манъ аст.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
tg: Иттилооти андозаи муҳтавои дархостшуда барои амалиёти POST таъмин карда нашуд.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
tg: Файл ё ҷузвадон ба худи худаш дарҷ карда намешавад

en: A folder cannot be moved into itself
tg: Ҷузвадон ба худи худаш интиқол дода намешавад

en: Communication with the local password server failed
tg: Алоқа бо хизматрасони ниҳонвожаҳои маҳаллӣ қатъ шуд

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
tg: Файли <filename>%1</filename> интиқол дода намешавад, зеро ки он хеле калон аст. Низоми файлии ҷои таъйинот танҳо файлҳоро то 4ГБ дастгирӣ менамояд

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
tg: Баландбардории имтиёз лозим нест, зеро ки
    корбари ҷорӣ соҳиби файли '%1' мебошад.
    Лутфан, пас аз тағйири иҷозатҳо аз нав кӯшиш кунед.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
tg: Рамзи хатои номаълум %1
    %2
    Лутфан, гузориши пурраро дар бораи хато тавассути сомонаи https://bugs.kde.org фиристонед.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
tg: (номаълум)

en: <b>Technical reason</b>:
tg: <b>Сабаби техникӣ</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
tg: <b>Тафсилоти дархост</b>:

en: <li>URL: %1</li>
tg: <li>Нишонии URL: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
tg: <li>Протокол: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
tg: <li>Сана ва вақт: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
tg: <li>Маълумоти иловагӣ: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
tg: <b>Сабабҳои имконпазир</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
tg: <b>Роҳҳои ҳалли имконпазир</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
tg: (номаълум)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
tg: Барои пайдо кардани дастгирии минбаъда, бо низоми компютерии мувофиқ ё ин ки маъмури низом ё дастаи дастгирии техникӣ дар тамос шавед.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
tg: Барои пайдо кардани дастгирии минбаъда, бо маъмури хизматрасон дар тамос шавед.

en: Check your access permissions on this resource.
tg: Иҷозатҳои дастрасии худро барои ин манбаъ баррасӣ кунед.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
tg: Шояд иҷозатҳои дастрасии шумо барои иҷро кардани амалиёти дархостшуда дар манбаи зерин кофӣ набошад.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
tg: Эҳтимол аст, ки файл аз ҷониби корбар ё барномаи дигар дар ҳоли истифода аст (бинобар ин баста шудааст).

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
tg: Мутмаин шавед, ки ягон барнома ё корбари дигар файлро истифода намекунад ё ин ки файлро банд накард.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
tg: Аз эҳтимол дур аст, вале чунин менамояд, ки хатои сахтафзорӣ ба миён омад.

en: You may have encountered a bug in the program.
tg: Эҳтимол аст, ки шумо бо нуқсони барнома дучор шудед.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tg: Ба эҳтимоли зиёд ин мушкилӣ ба сабаби нуқсони имконпазири барнома ба вуҷуд омад. Лутфан, гузориши пурраро дар бораи хато бо тафсилоти зерин фиристонед.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
tg: Нармафзори худро ба нашри навтарин навсозӣ кунед. Паҳнкунии шумо бояд дорои абзороҳо барои навсозии нармафзор бошад.

en: There may have been a problem with your network connection.
tg: Эҳтимол аст, ки бо пайвастшавии шабакаи шумо мушкилӣ ба вуҷуд омад.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tg: Эҳтимол аст, ки бо пайвастшавии шабакаи шумо мушкилӣ ба вуҷуд омад. Агар дар дафъаи охир шумо ҳангоми пайдо кардани дастрасӣ ба Интернет бо мушкилӣ дучор нашуда бошед, аз эҳтимол дур аз ки ин мушкилии шабака мебошад.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
tg: Эҳтимол аст, ки дар ким-куҷо дар алоқаи шабака байни хизматрасон ва компютерӣ ҷорӣ мушкилии шайвастшавӣ ба вуҷуд омад.

en: Try again, either now or at a later time.
tg: Аз нав кӯшиш кунед, ҳоли ҳозир ё каме дертар.

en: Check your network connection status.
tg: Вазъияти иртиботи шабақаатонро баррасӣ кунед.

en: Cannot Open Resource For Reading
tg: Қодир ба кушодани манбаъ барои хондан набудам

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
tg: Ин маънии онро дорад, ки файл ё феҳристи дархости <strong>%1</strong>буда натавонист дастёбӣ шавад, аз он ҷое ки дастрасшавии хондан, гирифта нашуд.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
tg: Мумкин аст иҷозати хонандаи файл ва ё боз кардани шохаро надошта бошед.

en: Cannot Open Resource For Writing
tg: Қодир ба кушодани манбаъ барои навиштан нестам

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
tg: Ин маънии онро дорад, ки файли <strong>%1</strong>, натавонист  ҳаммонанди дархост навишта шавад, аз он ҷое ки дастрасӣ ба иҷозати навиштан, гирифта нашуд.

en: Unable to Launch Process
tg: Роҳандозии пардозиш имконпазир набуд

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
tg: Барномае ки созгорӣ бо ин қарордод фароҳам меоварад, эҳтимолан бо охирин ба рӯзсозии KDE-и шумо ба рӯз нашуд. Ин мумкин аст боис шавад, ки барномаҳо бо нусхаи феълии носозгор гарданд ва дар натиҷа оғоз нашаванд.

en: Internal Error
tg: Хатои дохилӣ

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
tg: Барномаи рӯи компютери шумо, ки дастрасӣ ба қарордоди <strong>%1</strong>-ро фароҳам меоварад, гузориши хатои дохилӣ додааст.

en: Improperly Formatted URL
tg: URL бо андозаи иштибоҳ

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
tg: Мушаххас кунандаи манбаъи воҳидие (URL), ки кардаед, дар андозаи дуруст ворид нашудааст. Андозаи як URL, маъмулан ба сурати зер аст:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/directory/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
tg: Протоколи %1 дастгирӣ надорад

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
tg: Қарордоди <strong>%1</strong> тавассути барномаҳои KDE-и феъли насб шуда,рӯи ин компютер пуштибонӣ намешавад.

en: The requested protocol may not be supported.
tg: Мумкин аст қарордоди дархостӣ пуштибонӣ нашавад.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
tg: Нусхаҳои қарордоди %1 пуштибонӣ шуда, рӯи ин компютер ва коргузор мумкин аст носозгорӣ бошанд.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
tg: URL ба ягон манбаъ ишора намекунад.

en: Protocol is a Filter Protocol
tg: Ин протокол - протоколи филтр мебошад

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
tg: Маконёби<strong>U</strong> воҳиди <strong>R</strong>манбаъи (URL), ки воҳид <strong>L</strong>кардаед ба ягон манбаъи хосе ишора намекунад.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
tg: KDE метавонад аз қарордоди дохилии қарордоди дигар иртибот барқарор кунад; қарордоди мушаххас шуда фақат барои ин мавқеъ аст, дар ҳоле ки ин яке аз ин мавқеъот нест. Ин иттифоқи нодир аст ва эҳтимолан байёнгари хатои барнома мебошад.

en: Unsupported Action: %1
tg: Амалиёти: %1 дастгирӣ надорад

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
tg: Амали дархост шуда тавассути барномаи KDE, ки қарордоди <strong>%1</strong>-ро пуштибонӣ мекунад, пиёдасозӣ нашудааст.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
tg: Ин хато хеле вобаста ба барномаи KDE аст. Иттилооти изофӣ бояд ба шумо иттилооти бештар аз он чи барои сохтори вуруд/хурӯҷи KDE муҳайё аст, фароҳам кунед.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
tg: Сайъ кунед роҳи дигаре, барои расидани ба ҳамон натиҷа пеш бигиред.

en: File Expected
tg: Интизори файл мерафт

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
tg: Дархости дар интизори файлҳо бувад, дар ҳолики феҳристи <strong>%1</strong>пайдо шуд.

en: This may be an error on the server side.
tg: Ин хато мумкин аст дар тарҳи коргузор бошад.

en: Folder Expected
tg: Интизори феҳрист мерафт

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
tg: Дархости дар интизори феҳрист бувад, дар ҳолики файли <strong>%1</strong>пайдо шуд.

en: File or Folder Does Not Exist
tg: Файл ё ки феҳрсит вуҷуд надорад

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
tg: Файли ё феҳрист муайян шуда<strong>%1</strong> мавҷуд нест.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
tg: Файли дархостшуда эҷод нашуд, аз он ҷое ки файлҳои бо ин ном ҳам акнун вуҷуд дорад.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
tg: Файли феълиро аз сар роҳ бардоред ва дубора сайъ кунед.

en: Delete the current file and try again.
tg: Файли равонро нест кунед ва аз сари нав кӯшиш кунед.

en: Choose an alternate filename for the new file.
tg: Номи алтернативӣ барои файли нав интихоб кунед.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
tg: Феҳристи дархостшуда эҷод нашуд, аз он ҷой ки феҳристи бо ин ном ҳам акнун вуҷуд дорад.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
tg: Феҳристи феълиро аз сар роҳ бардоред ва дубора сайъ кунед.

en: Delete the current folder and try again.
tg: Феҳристи равонро нест кунед ва кӯшиш кунед.

en: Choose an alternate name for the new folder.
tg: Номи алтернативӣ барои феҳристи нав интихоб кунед.

en: Unknown Host
tg: Узели ношинос

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
tg: Хатои ношинохта баёнгари он аст ки коргузори бо номи дархостшудаи <strong>%1</strong>,дар интернет имконёбӣ нашуд.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
tg: Номе ки шумо навистаед %1, мумкин аст вуҷуд надошта бошад: мумкин аст ин нодуруст навишта шуда буд.

en: Access Denied
tg: Даромадан рад карда шуд

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
tg: Даромадан ба манбаъи муайяншудаи <strong>%1</strong> рад карда шуд.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
tg: Мумкин аст ҷузъиёти шиносоиро нодуруст карда бошед ёки асло надода бошед.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
tg: Мумкин аст ҳисоби шумо иҷозати дастрасӣ ба манбаъи мушаххасшуда, надошта бошед.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
tg: Дархости худро такрор кунед ва мутмаъин шавед, ки ҷузъиёти шиносоиро дуруст ворид кардаед.

en: Write Access Denied
tg: Дастрасии навиштан рад карда шуд

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
tg: Ин маънои онро дорад ки иҷозати навиштан дар файли <strong>%1</strong> дода нашуд.

en: Unable to Enter Folder
tg: Дар ин феҳрист даромада натавонист

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
tg: Ин маънои онро дорад, ки иҷозати вуруди ба феҳристи <strong>%1</strong> дода нашуд.

en: Folder Listing Unavailable
tg: Рӯйхати феҳрист дастрас намебошад

en: Protocol %1 is not a Filesystem
tg: Пртоколи %1 - низоми файл нест

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
tg: Ин маънии онро дорад, ки дархости мушаххаскунандаи дорои феҳрист эҷод шуд, ки барномаи KDE пуштибони ин қарордод, қодир ба анҷом намебошад.

en: Cyclic Link Detected
tg: Пайванди давронӣ пайдо шуд

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
tg: Атрофи UNIX умуман қодиранд ки як файл ёки феҳристро бо ном/маконе пайванд кунанд. KDE пайванд ё пайвандҳоро ки ба ҳалқаи номуайян мешударо шиносоӣ мекунад - мисоли файл ба худаш пайванд шуда буд.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
tg: Як қисмати ҳалқаро бо тартиб, ки ба ҳалқаи номуайян намеорад, нобуд созед ва боз як бори дигар талош кунед.

en: Request Aborted By User
tg: Корбари дархостро хотима дод

en: The request was not completed because it was aborted.
tg: Ба улти хотимаи ғайри оддӣ, дархост такмил нашуд.

en: Retry the request.
tg: Таҷдиди дархост кунед.

en: Cyclic Link Detected During Copy
tg: Дар ҳангоми нусха гирӣ, пайванди давронӣ шиносоӣ шуд

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
tg: Атрофи UNIX умуман қодиранд, ки як файл ё феҳристро ба ном/макони ҷудогона пайванд кунанд. Дар айни амал дархости нусха, KDE пайванд ё пайвандҳоеро, ки манҷар ба ҳалқаи номутаносиб мешаванд, шиносоӣ мекунад - мисол файл ба худаш пайванд шуда буд.

en: Could Not Create Network Connection
tg: Алоқаи шабақаро сохта натавонист

en: Could Not Create Socket
tg: Socket-ро сохта натавонист

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
tg: Ин хатои техникӣ мебошад, ки дар натиҷа дастгоҳи лозимӣ ёки пайвастагии шабақа (socket) эҷод нашуд.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
tg: Мумкин аст иртиботи шабақае ба нодурустӣ танзим шудааст, ё воситаи шабақа фаъол нашудааст.

en: Connection to Server Refused
tg: Алоқа ба сервер рад карда шуд

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
tg: Сервери <strong>%1</strong> иҷозати пайваст шуданро бо ин компютер барҳам дод.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
tg: Сервер, бо вуҷуди онки ҳам акнун ба интернет васл аст, шояд барои иҷозат додани ба дархостҳо, танзим нашудааст.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
tg: Сервер, бо вуҷуди онки ҳам акнун ба интернет васл аст, шояд сервиси дархостшударо (%1) иҷро намекунад.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
tg: Девори оташи шабақа (дастгоҳе, ки дархостҳои интернетро маҳдуд мекунад), ки ё аз шабақаи шумо ё аз шабақаи сервер муҳофизат мекунад, эҳтимолан ҷилваи ин дархостро гирифтааст.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
tg: Тамос бо сервер ба таври ғайримунтазарӣ баста шуд

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
tg: Бовуҷуди онки итсоли ба <strong>%1</strong> барқарор шуд, иртибот дар нуқтаи ғайримунтазарӣ қатъ шуд.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
tg: Эҳтимолан хатои қарордоде иттифоқ афтид, ки боиси гардиши сервери иртиботро ба улти хато қатъ кард.

en: URL Resource Invalid
tg: Манбаъи нишонии интернети номӯътабар

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
tg: Протоколи %1 - протоколи филтр нест

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
tg:  <strong>Як</strong>шакл <strong>М</strong>анбаъ <strong>L</strong>ocator (URL) ки шумо ворид гаштаед  ба механизми қавии дастрасии манбаъи хоса, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
tg: KDE метавонад аз қарордоди дохилӣ, қарордоди дигар иртибот барқарор кунад. Ин дархости қарордоди ингунаро мушаххас кард, вале ин қарордод тавоноии чунин кореро надорад. Ин иттифоқи нодир аст, ва эҳтимолан баёнгари хатои барномае мебошад.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
tg: Қодир ба роҳандозии дастгоҳи вурудӣ/хурӯҷӣ нестам

en: Could Not Mount Device
tg: Сохтмонро васл карда натавонист

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tg: Дастгоҳи дархостшудаи роҳандозӣ  ("монтажонида") нашуд. Ин хато гузориш шуд: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
tg: Имкон дорад дастгоҳ омода набошад, мисол media дар дастгоҳи media-и ҷудошудане (мисли CD-ROM дар ҷойгоҳи CD) нест, ё дар мавриди дастгоҳи қобили кор, дастгоҳи эҳтимолан ба дурустӣ васл нашудааст.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
tg:  Шумо мумкин иҷозатномаҳоро("mount") барои сар кардани  корро бо асбоб надошта бошед. Дар низомҳои UNIX имтиёзҳои администратори низом сар кардани корро бо асбоб талаб мекунад.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
tg: Баррасӣ кунед, ки дастгоҳ омода аст; ҷойгоҳи ҷудо шудание бояд media дошта бошад, ва дастгоҳи қобили кор бояд мутассал ва равшан бошад; маҷдудан талош кунед.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
tg: Қодир набудам дастгоҳи вурудӣ/хурӯҷиро аз кор биандозам

en: Could Not Unmount Device
tg: Натавонистам дастгоҳро пайдо кунам

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tg: Дастгоҳи дархостшуда пайдо нашуд. Ин хато гузориш шуд: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
tg: Шояд дастгоҳ машғул бошад, яъне сервер ё барномаи дигаре ҳанӯз аз он истифода мекунад. Ҳатто browser-и бозӣ ки ба ҷои бар рӯи дастгоҳ ишора мекунад, метавонад боиси машғул монанди дастгоҳ шавад.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
tg: Эҳтимол дорад, ки шумо иҷозати пиёдасозии дастгоҳро надошта бошед. Дар низомҳои UNIX умуман барои пиёдасозии дастгоҳҳо ниёз ба иҷозати мудири низом мебошад.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
tg: Баррасӣ кунед, ки ягон барномаи дар ҳоли дастрасӣ ба дастгоҳ набошад ва дубора сайъ кунед.

en: Cannot Read From Resource
tg: Қодир ба хондан аз манбаъ нестам

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
tg: Ин маънии онро дорад, ки бо вуҷуди онки манбаъи <strong>%1</strong> қодир ба кушода шудан буд, хатои ҳангоми хондани дохили манбаъ ҳодиса шуд.

en: You may not have permissions to read from the resource.
tg: Мумкин аст шумо иҷозати хондан аз манбаъро надошта бошед.

en: Cannot Write to Resource
tg: Қодири навиштан ба манбаъ нестам

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
tg: Ин маънии онро дорад, ки бо вуҷуди онки манбаъи <strong>%1</strong> қодири кушода шудан буд, хатоӣ ҳангоми навиштан бар рӯи манбаъ ҳодиса шуд.

en: You may not have permissions to write to the resource.
tg: Мумкин аст шумо иҷозати навиштан ба манбаъро надошта бошед.

en: Could Not Listen for Network Connections
tg: Натавонистам ба тамосҳои шабақае гӯш кунам

en: Could Not Bind
tg: Натавонистам Bind-ро иҷро кунам

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
tg: Ин хатои нисбатан техникӣ аст ки дар он қодир ба эҷоди дастгоҳ мавриди ниёз барои иртиботи шабақа (як socket) барои гӯш додан ба иртиботҳои шабақа вуруде набуд.

en: Could Not Listen
tg: Натавонистам гӯш кунам

en: Could Not Accept Network Connection
tg: Қодир ба қабул кардани тамоси шабақа нестам

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
tg: Ин хатои нисбатан техникӣ аст, ки дар ҳангоми талош барои қабули иртиботи шабақае вуруд ҳодиса шуд.

en: You may not have permissions to accept the connection.
tg: Мумкин аст шумо иҷозати пазируфтани тамосро надошта бошед.

en: Could Not Login: %1
tg: вуруд кардан натавонист: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
tg: Сайъ барои вуруд ба низом ҷиҳати анҷоми амалиёти дархостӣ, номуваффақ буд.

en: Could Not Determine Resource Status
tg: Натавонистам вазъияти манбаъро таъин кунам

en: Could Not Stat Resource
tg: Натавонистам аз манбаъи омор бигирем

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
tg: Талоше дар ҷиҳати ташхиси иттилооте дар мавриди манбаъи <strong>%1</strong>, монанди ном, навъ, андоза ва ғайра мушаххасоти манбаъ муваффақ набуд.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
tg: Манбаъи мушаххасшуда мумкин аст мавҷуд набуда бошад ё дар дастрасӣ набошад.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
tg: Натавонистам рӯйхатгириро канда кунам

en: FIXME: Document this
tg: ДУРУСТАМ КУНЕД: Бароем мустанадот бинависед

en: Could Not Create Folder
tg: Феҳристро сохта карда натавонист

en: An attempt to create the requested folder failed.
tg: Сайъ барои эҷоди шохаи дархости номуваффақ буд.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
tg: Мумкин аст макони эҷоди шоха вуҷуд надошта бошад.

en: Could Not Remove Folder
tg: Феҳристро нест карда натавонист

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
tg: Сайъе барои ҳузфи шохаи мушаххас шудаи <strong>%1</strong>, номуваффақ буд.

en: The specified folder may not exist.
tg: Феҳристи муайяншуда мумкин аст мавҷуд нест.

en: The specified folder may not be empty.
tg: Феҳристи муайяншуда мумкин аст холӣ нест.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
tg: Мутмаъин шавед, ки феҳрист мавҷуд ва холӣ мебошад, ва дубора сайъ кунед.

en: Could Not Resume File Transfer
tg: Натавонистам интиқоли файлро идома бидиҳам

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
tg: Дар дархост нишон дода буд, ки интиқоли файли <strong>%1</strong> бояд аз ҷои муайян давом дода шавад. Ин имконнопазир буд.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
tg: Мумкин аст протокол, ё сервер идомаи интиқолиро пуштибонӣ накунад.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
tg: Дархостро бе сайъ барои идомаи интиқолӣ такрор кунед.

en: Could Not Rename Resource
tg: Натавонистам номи манбаъро таъғир диҳам

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tg: Сайъ барои таъғири номи манбаъи <strong>%1</strong> номуваффақ буд.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
tg: Натавонистам иҷозатҳои манбаъро таъғир диҳам

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tg: Сайъи барои таъғири иҷозатҳои манбаъи <strong>%1</strong> номуваффақ буд.

en: Could Not Delete Resource
tg: Манбаъи интихобшуда нест карда натавонист

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tg: Сайъи барои ҳузфи манбаъи <strong>%1</strong> номуваффақ буд.

en: Unexpected Program Termination
tg: Поёни ғайримунтазарии барнома

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
tg: Барномае ки дар компютери шумо иҷозати дастрасӣ ба протоколи <strong>%1</strong>бударо медиҳад, ба таври ғайримунтазарӣ, поён ёфт.

en: Out of Memory
tg: Калон аз хотир

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
tg: Барномае ки дар компютери шумо иҷозати дастрасӣ ба протоколи <strong>%1</strong> бударо медиҳад, натавонист ба хотира мавриди ниёзи ҷиҳати идома кори дастрасӣ пайдо кунад.

en: Unknown Proxy Host
tg: Узели Proxy ношинос аст

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
tg: Дар ҳангоми гирифтани иттилооти мизбони proxy мушаххас шудаи <strong>%1</strong>, бо хатои мизбони ношинохта муоҷа шудам, хатои мизбони ношинохта маънии онро дорад, ки номи дархостшуда рӯи интернет маконёбӣ нашуд.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tg: Шояд мушкилие дар танзимоти шабақаи шумо вуҷуд доштааст, мушаххасоти бо номи мизбони proxy-и шумо. Агар охиро бе мушкилӣ аз интернет истифода кардаед, ин бисёр нодир аст.

en: Double-check your proxy settings and try again.
tg: Танзимоти proxy-ро баррасии комил кунед, ва дубора сайъ кунед.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
tg: Шиносоӣ номуваффақ буд: равиши %1 пуштибонӣ намешавад

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
tg: Бо вуҷуди онки мумкин аст шумо ҷузъиёти шиносоии дурустро ворид карда бошед, шиносоии муваффақият омез набуд барои онки равише, ки коргузорӣ истиода мекунадтавассути барномаи KDE пиёдакунандаи протоколи %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Request Aborted
tg: Дархост хотима дода шуд

en: Internal Error in Server
tg: Хатои дарунӣ дар сервер

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tg: Ин ба эҳтимоли зиёд ба улти хатоӣ дар барномаи сервер ба вуқӯъи пайваста аст. Илтимос фиристодани гузориши хатои комили он чинор, ки дар зери баён шудааст, таъти назар қарор диҳед.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
tg: Илтимос бо мудири коргузори тамосгирифта ва мушкилиро иттилоъ диҳед.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
tg: Агар бидонед, ки нависандагони барномаҳои компютерии сервер чӣ касоне ҳастанд, гузориши ишколро мустақиман ба онҳо ирсол кунед.

en: Timeout Error
tg: Хатои итмоми вақт

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
tg: Сервер ба улти посух додан ба дархостҳои дигар машғул мебошад.

en: Unknown Error
tg: Хатои ношинос

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
tg: Барномаи рӯи компютери шумо, ки дастрасӣ ба протоколи <strong>%1</strong>-ро  фароҳам меоварад, хатоӣ ба шарҳи зер кардааст: %2.

en: Unknown Interruption
tg: Қатъи ношинос

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
tg: Барнома дар компютери шумо, ки дастрасӣ ба протоколи <strong>%1</strong> медиҳад, ахборот дар бораи каниш бо коди номуайяни хаторо дод: %2.

en: Could Not Delete Original File
tg: Файли аслӣ нест карда натавонист

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
tg: Амали дархостшуда ниёз ба ҳузфи файли аслӣ аст, эҳтимолан дар интиҳои амал ҷобаҷоӣ доштанаш мумкин. Файли аслии <strong>%1</strong> ҳузф нашуд.

en: Could Not Delete Temporary File
tg: Натавонистам файли муваққатиро ҳузф кунам

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
tg: Амали дархостшуда ниёз ба эҷоди файли муваққатӣ дошт, ки файли навро дар ҳангоми бор шудани дар он қарор диҳад. Файли муваққатии <strong>%1</strong> ҳузф нашуд.

en: Could Not Rename Original File
tg: Натавонистам номи файли аслиро таъғир бидиҳам

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
tg: Амали дархостшуда ниёз ба таъғири номи файли аслии <strong>%1</strong> дошта бо ин вуҷуди номи ин файл ивваз нашуд.

en: Could Not Rename Temporary File
tg: Натавонистам номи файли муваққатиро таъғир бидиҳам

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
tg: Амали дархостшуда ниёз ба эҷоди файли нави <strong>%1</strong>, дошта бо ин вуҷуди номи ин файл ташкил нашуд.

en: Could Not Create Link
tg: Алоқаро сахта карда натавонист

en: Could Not Create Symbolic Link
tg: Натавонистам пайванди намудӣ эҷод кунам

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
tg: Натавонистам пайванди намуди дархости %1-ро эҷод кунам.

en: No Content
tg: Муҳтаво нест

en: Disk Full
tg: Диск пур аст

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
tg: Бар рӯи файли дархостшудаи <strong>%1</strong> навишта нашуд, аз он ҷое ки фазои диски кофӣ вуҷуд надорад.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
tg: Фазои мавриди ниёзи дискро аз тариқи зер холӣ кунед 1) ҳузфи файлҳои нохоста ва муваққатӣ: 2) захираи файлҳо бар рӯи media, захираи ҷудо шудани ҳаммонанди CD-ҳои навиштанӣ; ёки 3) таҳияи фазои захираи бештар.

en: Source and Destination Files Identical
tg: Файлҳои манбаъ ва мақсади яксонавӣ

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
tg: Ин амал комили анҷом нашуд аз он ҷой, ки файлҳои манбаъ ва мақсади яке ҳастанд.

en: Choose a different filename for the destination file.
tg: Барои файли мақсад як номи дигар интихоб кунед.

en: Move the item into a different folder.
tg: Интиқол додани ҷузъ ба ҷузвадони дигар.

en: Could not communicate with password server
tg: Алоқа бо хизматрасони ниҳонвожаҳо имконнопазир аст

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
tg: Қодир ба роҳандозии қарордоди %1 набудам

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
tg: Интиқоли <filename>%1</filename> имконнопазир аст

en: Undocumented Error
tg: Хатои бедалел

en: (Symbolic Link to %1)
tg: (Пайванди рамзӣ ба %1)

en: (%1, Link to %2)
tg: (%1, Пайванд ба %2)

en:  (Points to %1)
tg:  (Ба %1 нишон медиҳад)

en: Malformed URL
    %1
tg: Шакли нишонии URL нодуруст аст
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
tg: Протоколи номаълум: '%1'.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
tg: Кушодани алоқаҳо ҳамроҳи протоколи %1 дастгирӣ карда намешавад.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
tg: Пӯшидани алоқаҳо ҳамроҳи протоколи %1 дастгирӣ надорад

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
tg: Даромадани файлҳо ҳамроҳи протоколи %1 дастгирӣ надорад

en: Writing to %1 is not supported.
tg: Навиштан ба %1 дастгирӣ надорад

en: There are no special actions available for protocol %1.
tg: Амалиётҳои дастрасии маҳсус барои протоколи %1 вуҷуд надорад.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
tg: Феҳристҳои додашуда барои протоколи %1 дастгирӣ надорад

en: Retrieving data from %1 is not supported.
tg: Бозёфти додаҳо аз %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
tg: Бозёфти ахбороти намуди mime аз %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
tg: Таъғири ном ё ҷобаҷоии файлҳои дарунии %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
tg: Эҷоди пайванди миҷози бо протокори %1 пуштибонӣ намешавад

en: Copying files within %1 is not supported.
tg: Нусха бардоштани файлҳо дар %1 дастгирӣ .надорад

en: Deleting files from %1 is not supported.
tg: Нест кардани файлҳо аз %1 дастгирӣ надорад.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
tg: Сохтани феҳристҳо ҳамроҳи протоколи %1 дастгирӣ надорад.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
tg: Таъғири мушахасотҳои файлҳо бо протоколи %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
tg: Истифода аз зернишониҳо бо %1 пуштибонӣ намешавад.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
tg: Протоколи %1 аз дарёфти чандгона пуштибонӣ намекунад.

en: Protocol %1 does not support action %2.
tg: Протоколи %1 амали %2-ро дастгирӣ намекунад.

en: &Yes
tg: &Ҳа

en: &No
tg: &Не

en: &Details
tg: &Тафсилот

en: &Forever
tg: &Ҳамеша

en: C&ontinue Loading
tg: &Идомаи боргирӣ

en: Co&ntinue
tg: &Идома

en: &Current Session only
tg: &Танҳо ҷаласаи ҷорӣ

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
tg: Шумо аз ҳолати ҳафлокро мебароед. Маълумот дигар румзгузорӣ намешавад.
    Ин маъно дорад, ки дар роҳ онҳо мумкин бошад бо ҳамроҳи ягонкас дастгир карда мешавад.

en: Security Information
tg: Маълумот дар бораи бехатари

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
tg: Шумо ба ҳолати хафнокро медароед. Ҳамаи маълумотро румзгузорӣ мешавад,
    агар танзимоти дигар дарбар надошта бошад. Ин маъно дорад, ки дар роҳ онҳо бо ҳамроҳи ягонкас дастгир карда натавонанд.

en: Display SSL &Information
tg: &Намоиши Ахбороти SSL

en: C&onnect
tg: &Пайваст кунед

en: Server Authentication
tg: Муайян кардани сервер

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
tg: Шумо мехоҳед сертификатро ҳамеша кабул кунед бе саволҳои иловагӣ дар оянда?

en: A file or folder named %1 already exists.
tg: Каталог бо номи %1 аллакай мавҷуд мебошад.

en: You do not have permission to create that folder.
tg: Шумо барои сохтани  пӯша иҷозат надоред.

en: You did not select a file to delete.
tg: Барои нест кардан ягон файл интихоб нашудааст.

en: Nothing to Delete
tg: Барои нест кардан чизе нест.

en: The specified folder does not exist or was not readable.
tg: Каталоги ишорашуда вуҷуд надорад ёки барои хондан дастрас намебошад.

en: Menu
tg: Феҳрист

en: Parent Folder
tg: Ҷузвадони асосӣ

en: Home Folder
tg: Ҷузвадони хонагӣ

en: Reload
tg: Боркунии дубора

en: New Folder...
tg: Ҷузвадони нав...

en: Move to Trash
tg: Интиқол додан ба сабад

en: Delete
tg: Нест кардан

en: Sorting
tg: Мураттабсозӣ

en: Sort by Name
tg: Мураттабсозӣ аз рӯи ном

en: Sort by Size
tg: Мураттабсозӣ аз рӯи андоза

en: Sort by Date
tg: Мураттабсозӣ аз рӯи сана

en: Sort by Type
tg: Мураттабсозӣ аз рӯи навъ

en: Ascending
tg: Болобароӣ

en: Descending
tg: Фурӯравӣ

en: Folders First
tg: Аввал ҷузвадонҳо

en: Icons View
tg: Намуди нишонаҳо

en: Compact View
tg: Намуди ҷафс

en: Details View
tg: Намуди ботафсил

en: Icon Position
tg: Ҷойгиршавии нишонаҳо

en: Next to File Name
tg: Пеш аз номи файл

en: Above File Name
tg: Болои номи файл

en: Short View
tg: Намуди кӯтоҳ

en: Detailed View
tg: Намуди муфассал

en: Tree View
tg: Намуди дарахтшакл

en: Detailed Tree View
tg: Намуди муфассали дарахтшакл

en: Allow Expansion in Details View
tg: Иҷозати густариш дар намуди ботафсил

en: Show Hidden Files
tg: Намоиш додани файлҳои пинҳоншуда

en: Show Preview Panel
tg: Намоиш додани лавҳаи пешнамоиш

en: Show Preview
tg: Нишон додани пешнамоиш

en: Open Containing Folder
tg: Кушодани ҷузвадони марбут

en: Properties
tg: Хусусиятҳо

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
tg: Я-А

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
tg: А-Я

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
tg: Аввал навтарин

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
tg: Аввал кӯҳнатарин

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
tg: Аввал калонтарин

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
tg: Аввал хурдтарин

en: Encoding:
tg: Рамзгузорӣ:

en: Open
tg: Кушодан

en: Save As
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
tg: Нусха бардоштан ба

[ctx: @title:menu]
en: Move To
tg: Интиқол додан ба

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
tg: Ҷузвадони хонагӣ

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
tg: Ҷузвадони решагӣ

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
tg: Намоиш...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
tg: Ба ин ҷо нусха бардоштан

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
tg: Ба ин ҷо интиқол додан

en: All Supported Files
tg: Ҳамаи файлҳои дастгиришаванда

en: All Files
tg: Ҳамаи файлҳо

en: Add Places Entry
tg: Илова кардани воридаи ҷойҳо

en: Edit Places Entry
tg: Таҳрир кардани воридаи ҷойҳо

en: L&abel:
tg: &Барчасп:

en: Enter descriptive label here
tg: Барчаспи ботафсилро дар ин ҷо ворид намоед

en: &Location:
tg: &Ҷойгиршавӣ:

en: Choose an &icon:
tg: &Нишонаро интихоб намоед:

en: &Only show when using this application (%1)
tg: &Намоиш додан танҳо ҳангоми истифодаи барномаи ҷорӣ (%1)

[ctx: @item]
en: Places
tg: Ҷойҳо

[ctx: @item]
en: Remote
tg: Дурдаст

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
tg: Охирин

[ctx: @item]
en: Search For
tg: Ҷустуҷӯ

[ctx: @item]
en: Devices
tg: Дастгоҳҳо

[ctx: @item]
en: Removable Devices
tg: Дастгоҳҳои ҷудошаванда

[ctx: @item]
en: Tags
tg: Барчаспҳо

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
tg: Асосӣ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
tg: Мизи корӣ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
tg: Ҳуҷҷатҳо

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
tg: Боргириҳо

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
tg: Шабака

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
tg: Сабад

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
tg: Мусиқӣ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
tg: Суратҳо

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
tg: Видеоҳо

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
tg: Файлҳои охирин

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
tg: Ҷойҳои охирин

en: %1 (hidden)
tg: %1 (пинҳоншуда)

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
tg: Васл кардан

en: &Show All Entries
tg: &Намоиш додани ҳамаи вурудҳо

en: Remote files not accepted
tg: Файлҳои дурдаст қабул карда намешаванд

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
tg: Барои ба як қадам ақиб гузаштан аз журнали намоиш, ин кнопкаро пахш кунед.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
tg: Барои ба як қадам пеш гузаштан аз журнали намоиш, ин кнопкаро пахш кунед.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
tg: Барои нав кардани дохили саҳифаи равон, ин кнопкаро пахш кунед.

en: Click this button to create a new folder.
tg: Барои эҷоди феҳристи нав, ин кнопкаро пахш кунед.

en: Show Places Panel
tg: Намоиш додани лавҳаи ҷойҳо

en: Show Bookmarks Button
tg: Намоиш додани тугмаи хатчӯбҳо

en: Options
tg: Имконот

en: Bookmarks
tg: Хатчӯбҳо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
tg: &Ном:

en: This is the name to save the file as.
tg: Ин номест, ки дар он файл нигоҳ дошта хоҳад шуд.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
tg: Ин рӯйхати файлҳоест, ки боз хоҳанд шуд. Агар якчанд файле ишора шуда истода бошад, онҳо бояд бо фосила ҷудо карда шаванд.

en: This is the name of the file to open.
tg: Ин номи файлест, ки боз хоҳад шуд.

[ctx: @title:window]
en: Places
tg: Ҷойҳо

en: Overwrite File?
tg: Файлро рӯиҳамнависӣ мекунед?

en: You can only select local files.
tg: Шумо метавонед фақат файлҳои локалӣ интихоб кунед.

en: Remote Files Not Accepted
tg: Файлҳои ҳузфшуда дастгирӣ нахоҳанд шуд

en: *|All Folders
tg: *|Ҳамаи ҷузвадонҳо

en: *|All Files
tg: *|Ҳамаи файлҳо

en: &Open
tg: &Кушодан

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
tg: Васеъи номи файл бо &автоматикӣ интихоб кунед (%1)

en: the extension <b>%1</b>
tg: васеъи <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
tg: Васеъи номи файл бо &автоматикӣ интихоб кунед

en: a suitable extension
tg:  Васеъкунии муносиб

en: &File type:
tg: &Навъи файл:

en: &Filter:
tg: &Филтр:

en: Sorry
tg: Таассуф

en: Create link to URL
tg: Эҷод кардани пайванд ба нишонии URL

en: Create New
tg: Эҷод кардан

en: Link to Device
tg: Пайванд ба дастгоҳ

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
tg: Ҷузвадони нав

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tg: Ҷузвадони нав

en: Create new folder in %1:
tg: Эҷод кардани ҷузвадони нав дар %1:

en: The desktop is offline
tg: Мизи корӣ дар реҷаи офлайн мебошад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
tg: Нусха бардоштан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
tg: Гузоштан

en: Edit
tg: Таҳрир кардан

en: Navigate
tg: Паймудан

en: Show Full Path
tg: Нишон додани масири пурра

[ctx: @action:inmenu]
en: More
tg: Бештар

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
tg: Дастгоҳҳо

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
tg: Дигар

en: Edit mode
tg: Реҷаи муҳаррир

en: Click for Location Navigation
tg: Барои паймудани ҷойгиршавӣ зер кунед

en: Click to Edit Location
tg: Барои таҳрир кардани ҷойгиршавӣ зер кунед

en: You are not authorized to execute this file.
tg: Шумо иҷозати иҷроии ин файлро надоред.

en: Launching %1
tg: Оғози %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
tg: Файли .desktop
    %1
    дорои намуди Link мебошад ва лекин дорои қайдоти URL=...намебошад.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
tg: Файли desktop %1 дорои қайдоти Type=... намебошад.

en: Could not change permissions for
    %1
tg: Наметавонам ҳуқуқи дастрасиро барои
    %1, тағйир диҳам

en:  days
tg:  рӯз

en: Delete files older than
tg: Нест кардани файлҳои куҳнатар аз

en:  day |  days
tg[0]:  рӯз
tg[1]:  рӯз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
tg: Андоза:

en: Show a Warning
tg: Намоиш додани огоҳӣ

en: Delete Oldest Files From Trash
tg: Нест кардани файлҳои куҳнатарин аз сабад

en: Delete Biggest Files From Trash
tg: Нест кардани файлҳои калонтарин аз сабад

en: Full Trash:
tg: Сабад пур шуд:

en: Malformed URL %1
tg: Шакли нишонии URL %1 нодуруст аст

en: Empty the contents of the trash
tg: Муҳтавои сабадро холӣ кардан

en: &Policy
tg: &Сиёсат

en: &Management
tg: &Идоракунӣ

en: D-Bus Communication Error
tg: Хатои алоқаи D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
tg: Мувофиқи талабот нобуд кардани ҳамаи cookie-ҳо ғайри имкон аст.

en: Unable to delete cookies as requested.
tg: Мувофиқи талабот нобуд кардани cookie-ҳо ғайри имкон аст.

en: Information Lookup Failure
tg: Нокомӣ Ҳангоми Азназаргузаронии Маълумот

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
tg: Бозёбӣ намудани маълумот оиди cookies, ки дар компютери шумо захира шудааст, ғайри имкон аст.

en: End of session
tg: Анҷоми ҷаласа

en: Yes
tg: Ҳа

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
tg: Ҷустуҷӯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
tg: Сомона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
tg: &Нест кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
tg: &Ҳамаро нест кардан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
tg: Танхзимоти &сиёсат...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
tg: &Рӯйхатро аз нав бор кардан

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
tg: Тафсилот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
tg: Ном:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
tg: Қиммат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
tg: Домен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
tg: Роҳ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
tg: Итмоми мӯҳлат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
tg: Бехатар:

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
tg: <qt>Барои<center><b>%1</b></center>қоидаҳо аллакай мавҷуданд. Онро иваз кардан мехоҳед?</qt>

en: Replace
tg: Ҷойиваз

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
tg: Пайвастшавӣ ба хизмати дастакии cookie ғайри имкон аст.
    То он даме, ки хидмат бозоғоз ёбад, ягон тағиротҳои шумо натиҷа намебахшанд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
tg: Даргиронидани coo&kies

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
tg: <qt>
    Файлҳои cookies-и бо номи тарафи сеюмиро рад кунед. Ин cookies, ки дар пойгоҳи дигаре назар ба баррасишавандаатон офарида шудаанд. Масалан, агар шумо ба <b>www.foobar.com</b> ҳангоми даргирифтани ин хосият ташриф оваред, танҳо файлҳои cookies, ки дар www.foobar.com офарида шудаанд, роҳандозӣ карда мешаванд. Cookies аз дигар пойгоҳҳо рад карда мешаванд. Он имконияти операторони пойгоҳҳоро оиди ҷамъкунии ахборот дар бораи web пойгоҳҳои мақбулатонро кам мекунад.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
tg: Cookies-ро танҳо аз хидматрасони ибтидоӣ &қабул кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
tg: Сеансҳои cookies-ро ба таври &худкор қабул кунед

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
tg: Қоида Бо Нобаёнӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
tg: Ҳама cookies-ро &қабул кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
tg: &Запрашивать подтверждение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
tg: Ҳама cookies-ро &рад кунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
tg: <qt>
    Чтобы добавить новое правило, нажмите кнопку <i>Добавить...</i> и введите необходимые сведения. Чтобы изменить существующее правило, нажмите кнопку <i>Изменить...</i> и укажите новое правило. Нажав кнопку <i>Удалить</i>, вы удалите правило для указанного домена. Если нажать кнопку <b>Удалить все</b>, будут удалены все особые правила для доменов.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
tg: Паёми Қоида

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
tg: Интерактивный поиск доменов

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
tg: Ҷустуҷӯ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
tg: <qt>
    Рӯйхати пойгоҳе, ки бо он шумо бояд қоидаҳои мушаххаси cookie-ро барпо созед. Қоидаҳои мушаххас барои истифодаи гузоришҳои қоидаҳо бо нобаёнӣ барои ин пойгоҳ.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
tg: Домен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
tg: Сиёсат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
tg: &Нав...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
tg: &Тағирдиҳӣ...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
tg: Қабул кардан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
tg: Қабул накардан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
tg: Пурсидан

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
tg: <qt>
    Соҳиб ё доминеро, ки ба он ин қоидаҳо мансубанд, ворид кунед, масалан <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
tg: Сиёсат:

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
tg: Барои он, ки тағиротҳо натиҷа бахшанд, шумо бояд замимаҳои корандозишударо бозоғоз намоед.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
tg: Барои он, ки тағиротҳо натиҷа бахшанд, шумо бояд KDE-ро бозоғоз намоед.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
tg: FTP-и Ғайри Фаъолро Хомӯш Созед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
tg: Когда соединения FTP пассивные, клиент подключается к серверу, а в случае активного соединения сервер подключается к клиенту и такие соединения часто блокируются брандмауэрами. Однако некоторые старые сервера FTP могут не поддерживать пассивные соединения.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
tg: Файлҳои қисман боршавандаро нишона кунед

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
tg: В процессе загрузки к имени файла добавляется расширение "*.part". После завершения загрузки восстанавливается первоначальное имя файла.

en: Timeout Values
tg: Қимматҳои Таъхир

en: Soc&ket read:
tg: Хониш аз &бастагоҳ:

en: Pro&xy connect:
tg: Пайвастшавӣ бо Pro&xy:

en: Server co&nnect:
tg: Пайвастшавӣ бо &хидматрасон:

en: &Server response:
tg: Ҷавоби &хидматрасон:

en: Global Options
tg: Имконоти умумӣ

en: Mark &partially uploaded files
tg: Файлҳои &қисман боршавандаро муайян кунед

en: FTP Options
tg: Хосиятҳои FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
tg: &Усули ғайрифаъоли (PASV)-ро даргиронед

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
tg: Усули FTP-и "ғайрифаъол"-ро даргиронед. Он барои коргузории FTP ба воситаи фейерволҳо имконият медиҳад.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
tg: <p>Файлҳои FTP-и боркардашавударо қисман нишона гузред.</p><p>Агар ин хосият даргирифта бошад, файлҳои қисаман боркардашуда паҳншавии ".part"-ро хоҳанд дошт. Ин паҳншавӣ, баъди ба охир расидани интиқолёбӣ, хориҷ карда намешавад.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
tg: <h1>Имтиёзҳои Шабака</h1>Дар ин ҷо шумо метавонед рафтори барномаҳои KDE-ро, ки пайвастшавӣ ба Интернет ва Шабакаро истифода мебаранд, танзим кунед. Агар шумо мушкилотҳо бо таъин ва пайвастшавӣ ба Интернет ба воситаи модем дошта бошед, шумо метавонед ин гузоришҳоро ислоҳ намоед.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
tg: <h1>Прокси</h1><p>Прокси-сервер - это промежуточная программа, которая находится между вашей машиной и интернетом и предоставляет такие сервисы, как кэширование и/или фильтрацию страниц.</p><p>Кэширующие прокси-сервера предоставляют более быстрый доступ к веб-страницам, которые вы уже посетили, за счёт сохранения или кэширования содержимого этих страниц. Фильтрующие прокси-сервера, с другой стороны, предоставлют возможность блокировать запросы для рекламы, спама или любого другого нежелательного содержимого.</p><p><u>Примечание:</u>Некоторые прокси-серверы предоставляют оба сервиса.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
tg: <qt>
    Настройка прокси.
    <p>
    Прокси-сервер - это промежуточная машина, которая находится между вашей внутренней сетью и Интернетом и кэширует посещаемые вами страницы. Это делает доступ в Интернет более быстрым, так как уже просмотренные страницы сохраняются в кэше.
    <p>
    Если вы не уверены, нужен ли вам прокси-сервер, обратитесь к руководству по подключению к вашему провайдеру или к системному администратору.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
tg: Бевосита ба Интернет пайваст шавед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
tg: Барои дастнависи танзимкунии прокси суроғаро ворид кунед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
tg: <qt>Кӯшишҳои муайянкунии худкори муҳити тағирёбанда барои гузориши низоми васеъи ахбороти прокси истифода мегардад.<p> Ин хосият ба воситаи ҷустуҷӯи номҳои тағирёбандаи истифодаи оммавӣ ба монанди HTTP_PROXY, FTP_PROXY ва NO_PROXY кор мекунад.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
tg: Проксии HTTP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
tg: Проксии SSL:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
tg: <qt>
    Номи миҳити тағирёбандаро ворид кунед, масалан <b>NO_PROXY</b>, ки барои захиракунии суроғаи пойгоҳе, ки барои он хидматрасони прокси истифода намешавад.<p>
    Инчунин, шумо метавонед барои кӯшиши муайянкунии худкори ин тағирёбанда ба тугмаи <b>"Худмуайянкунӣ"</b> ангушт занед.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
tg: &Қиммати муҳити тағирёбандаро нишон диҳед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
tg: Ахбороти танзими прокси хидматрасонро ба таври дастӣ ворид кунед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
tg: Суроғаи HTTP прокси хидматрасро ворид кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
tg: Бандар:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
tg: Суроғаи HTTPS прокси хидматрасро ворид кунед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
tg: Суроғаи FTP прокси хидматрасро ворид кунед.

en: Default user name:
tg: Номи корванд бо нобаёнӣ:

en: Default password:
tg: Гузарвожа бо нобаёнӣ:

en: Configure enhanced browsing features
tg: Танзимоти хусусиятҳои тамошокунии такмилёфта

en: File Changed
tg: Файл дигаргун шуд

en: Upload
tg: Бор кардан

en: Do Not Upload
tg: Бор накардан

en: Invalid URL: %1
tg: Нишонии беэътибори URL: %1

en: The URL %1
    is malformed
tg: Сервиси %1 формати нодурусте дорад.

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
tg:  URL %1 ро дур кунед
    Бо калиди файлҳои муваққатӣ иҷозат дода намешавад.

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
tg: Файли муваққатии тахминӣ
    %1
    тағйир дода шуд
    Шумо ҳанӯз ҳам вайро нест кардан мехоҳед.

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
tg: Файли
    %1
    дигаргун карда шуд.
    Шумо мехоҳед дигаргуниҳоро бор кунед?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
tg: KIO Exec -Файлҳои ночиз(дур)ро мекушояд,тағйиротҳоро тамошо мекунад, боркуниро мепурсад.

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
tg: (c) 1998-2000,2003 Барномарезони KFM/Konqueror

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
tg: URLs-ҳо ҳамчун файлҳои маҳаллиянд сипас онҳоро нест кунед.

en: Command to execute
tg: Фармон барои иҷро кардан

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
tg: URL(s) ёфаӣл(ҳои) маҳалӣ барои 'фармон' истифода мешаванд

en: Opening connection to host %1
tg: Алоқа бо мизбони %1 сабт шуда истодааст

en: Connected to host %1
tg: Алоқа бо мизбони %1 сабт шуд

en: %1 (Error %2)
tg: %1 (Хато %2)

en: Sending login information
tg: Фиристодани ахбороти вуруд

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
tg: Таҳвил дода шуд:
    Login using username=%1 and password=[пинҳон]
    
    Сервер ҷавоб дод:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
tg: Барои дастрасӣ ба ин сайт, ном ва гузарвожаро ворид намудан лозим аст.

en: Site:
tg: Андоза:

en: Login OK
tg: Бо муваффақият ворид шуд

en: Could not login to %1.
tg: Ба %1 ворид шуда натавонист.

en: 
    The server said: "%1"
tg: 
    Посухи хизматрасон: "%1"

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
tg: Пеш аз он ки шумо тавонед ба сомонаҳои дилхоҳ иҷозати дастрасӣ пайдо кунед, шумо бояд номи корбар ва ниҳонвожаеро барои хизматрасони проксии зерин таъмин намоед.

en: Proxy:
tg: Прокси:

en: Proxy Authentication Failed.
tg: Санҷиши ҳаққонияти прокси қатъ шуд.

en: There is no documentation available for %1.
tg: Ягон ҳуҷҷат барои %1 дастрас нест.

en: Looking up correct file
tg: Ҷустуҷӯи файли дуруст

en: Preparing document
tg: Омодасозии ҳуҷҷат

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
tg: Файли кумаки дархостшуда таҷзия карда намешавад:<br />%1

en: Saving to cache
tg: Дар зерҳофиза нигоҳ дошта мешавад

en: Using cached version
tg: Истифодаи гунаи зерҳофиза

en: Looking up section
tg: Ҷустуҷӯи қисмат

en: Could not find filename %1 in %2.
tg: Номи файли %1 дар %2 ёфт нашуд.

en: No host specified.
tg: Мизбон муайян нашудааст.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
tg: Сервер протоколи WebDAV-ро дастгирӣ намекунад.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
tg: Захира тайёр карда намешавад, то он холе ки як ё  якчанд коллексияи мобайнӣ (феҳрист) сохта нашавад.

en: The requested lock could not be granted. %1
tg: Муҳосираи талабкарда тасдиқ карда намешавад. %1

en: The server does not support the request type of the body.
tg: Намуди элементи ҷисми додашударо бо ин сервер дастгирӣ намекунад.

en: This action was prevented by another error.
tg: Ин амалиёт аз сабаби дигар хатогиҳо иҷро карда нашуд.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
tg: Захираи таъинот ҷои кофӣ надорад, барои сабти ҳолати захира баъди иҷрои ин усул.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
tg: Пайвасткунӣ бо %1 иҷро шуд. Ҷавобро интизор шуда истодааст...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
tg: Тасдиқи дастрасӣ ба сомона

en: Server processing request, please wait...
tg: Сервер талаботро таҳлил намуда истодааст, интизор шавед...

en: Sending data to %1
tg: Фиристодани маълумот ба %1

en: Retrieving %1 from %2...
tg: Гирифтани %1 аз %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
tg: <b>%1</b> дар <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
tg: Авторизатсиякунӣ номуваффақ буд!

en: Cookie Alert
tg: Огоҳӣ дар бораи файли "cookie"

en: See or modify the cookie information
tg: Тамошо ё ин ки таъғирдиҳии маълумотҳо оиди cookie

en: &Accept
tg: &Қабул кардан

en: &Reject
tg: &Рад кардан

en: Apply Choice To
tg: Татбиқ кардани интихоб ба

en: &Only this cookie
tg: &Танҳо кукии зерин

en: &Only these cookies
tg: &Танҳо кукиҳои зерин

en: All cookies from this do&main
tg: Ҳамаи cookies-ҳо аз ин до&мейн

en: All &cookies
tg: Ҳама &cookies-ҳо

en: Cookie Details
tg: Тафсилотҳои Cookie

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
tg: &Навбатӣ >>

en: Show details of the next cookie
tg: Намоиш додани маълумотҳо дигар оиди cookie

en: Could not find a usable proxy configuration script
tg: Файли конфигуратсионии истифодашавии прокси ёфт нашуд

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
tg: Скрипти танзимотии прокси фаровир карда натавонист:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
tg: Скрипти танзимотии прокси фаровир карда натавонист

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
tg: Танзимоти скрипти прокси нодуруст аст:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
tg: Ҳуқуқи мақоми матни намоиш хатогиро баргардонд:
    %1

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
tg: Аз нав такрор кардан

en: Access denied
tg: Дастрасӣ манъ аст

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
tg: Шумо барои пайдо кардани дастрасӣ ба протоколи %1 иҷозат надоред.

[ctx: @title:column]
en: Preferred
tg: Пазируфта

en: Search F&ilters
tg: &Филтрҳои ҷустуҷӯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
tg: &Нобуд кардан

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
tg: Фазо

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
tg: Стандартӣ

en: New Web Shortcut
tg: Миёнбури нави сомона

en: Keep It
tg: Нигоҳ доред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
tg: &Миёнбурҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
tg: &Маҷмӯи аломатҳо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
tg: Номи оддӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
tg: Ташкилот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
tg: Ҷузъи ташкилот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
tg: Кишвар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
tg: Канада

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
tg: Иёлот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
tg: Квебек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
tg: Шаҳр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
tg: Ҳисоб кардан

en: C&ancel
tg: &Бекор кардан

en: &Move Here
tg: &Ба ин ҷо интиқол додан

en: &Copy Here
tg: &Ба ин ҷо нусха бардоштан

en: &Link Here
tg: &Бо ин ҷо пайвастан

en: Do not ask again
tg: Дигар пурсида нашавад

en: &Execute
tg: &Иҷро кардан

en: Undo Changes
tg: Тағйиротро ботил сохтан

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
tg: Барои ботил сохтани ин амал имтиёзҳои корбари root лозиманд. Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Creating directory
tg: Дар ҳоли эҷодкунии ҷузвадон

en: Moving
tg: Дар ҳоли интиқолдиҳӣ

en: Deleting
tg: Дар ҳоли несткунӣ

en: Und&o
tg: &Ботил сохтан

en: Und&o: Copy
tg: &Ботил сохтан: Нусхабардорӣ

en: Und&o: Link
tg: &Ботил сохтан: Пайвастшавӣ

en: Und&o: Move
tg: &Ботил сохтан: Интиқолдиҳӣ

en: Und&o: Rename
tg: &Ботил сохтан: Ивазкунии ном

en: Und&o: Trash
tg: &Ботил сохтан: Интиқол ба сабад

en: Und&o: Create Folder
tg: &Ботил сохтан: Эҷодкунии ҷузвадон

en: Und&o: Create Folder(s)
tg: &Ботил сохтан: Эҷодкунии ҷузвадон(ҳо)

en: Und&o: Create File
tg: &Ботил сохтан: Эҷодкунии файл

en: Und&o: Batch Rename
tg: &Ботил сохтан: Ивазкунии якчанд ном

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ин ҷузъро бебозгашт нест намоед?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ин амал бекор карда намешавад.</emphasis>

en: Delete Permanently
tg: Бебозгашт нест кардан

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tg[0]: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҷузъи зеринро бебозгашт нест намоед?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ин амал бекор карда намешавад.</emphasis>
tg[1]: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки %1 ҷузъи зеринро бебозгашт нест намоед?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ин амал бекор карда намешавад.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҳамаи ҷузъҳои зеринро аз сабад бебозгашт нест намоед?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ин амал бекор карда намешавад.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
tg: Сабадро холӣ кардан

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
tg: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ин ҷузъро ба сабад интиқол намоед? <nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
tg[0]: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ҷузъи зеринро ба сабад интиқол намоед?
tg[1]: Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки %1 ҷузъи зеринро ба сабад интиқол намоед?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
tg: Чунин менамояд, ки занҷири гувоҳиномаи SSL вайрон аст.

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
tg: Соҳиб

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
tg: Гурӯҳи соҳибӣ

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
tg: Дигарон

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
tg: Ниқоб

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
tg: Корбари номӣ

en: Owner (Default)
tg: Соҳиб (Стандартӣ)

en: Edit ACL Entry
tg: Таҳрир кардани воридаи ACL

en: Entry Type
tg: Навъи ворида

en: Default for new files in this folder
tg: Стандарт барои файлҳои нав дар ин ҷузвадон

en: Owner
tg: Соҳиб

en: Owning Group
tg: Соҳиби гурӯҳ

en: Others
tg: Дигарон

en: Mask
tg: Ниқоб

en: Named user
tg: Корбари номӣ

en: Named group
tg: Гурӯҳи номӣ

en: User:
tg: Корбар:

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: Type
tg: Навъ:

en: Name
tg: Ном

en: Updating System Configuration
tg: Боз созии танзимоти низом

en: Updating system configuration.
tg: Боз созии танзимоти низом

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
tg: Қайдоти номуайяни 
    %1
    дар файли desktop.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
tg: Файли .desktop
    %1
    дорои намуди FSDevice мебошад ва лекин дорои қайдоти Dev=...намебошад.

en: Mount
tg: Васл кардан

en: Unmount
tg: Ғайрифаъол

[ctx: @title:column]
en: Name
tg: Ном

[ctx: @title:column]
en: Size
tg: Андоза

[ctx: @title:column]
en: Date
tg: Сана

[ctx: @title:column]
en: Owner
tg: Соҳиб

[ctx: @title:column]
en: Group
tg: Гурӯҳ

en: Open &with %1
tg: Кушодан ба &воситаи %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
tg: &Амалиётҳо

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
tg: &Кушодан ба воситаи...

en: &Open with %1
tg: &Кушодан ба воситаи %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
tg: &Кушодан ба воситаи

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
tg: &Барномаи дигар...

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
tg: Номаълум

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
tg: Истодан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
tg: Намуд:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
tg: Ҷойгиршавӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
tg: Ишора шуда истодааст ба:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
tg: Дигаргуншуда:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
tg: Эҷод шуд:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
tg: Дастрасии охирин:

en: Known Applications
tg: Барномаҳои шинос

en: Open With
tg: Кушодан ба воситаи

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tg: <qt>Барномаеро барои боз кардани <b>%1, интихоб кунед.</b>Агар барнома дар рӯйхат вуҷуд надошта бошад, номи онро ворид кунед ё ба кнопкаи "Намоиш" пахш кунед.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
tg: Номи барномаро барои боз кардани файлҳои ҷудошуда низ интихоб кунед.

en: Choose Application
tg: Интихоби барнома

en: Choose Application for %1
tg: Гузориш барои %1 интихоб кунед

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tg: <qt>Барномаеро барои боз кардани намуди файли <b>%1, интихоб кунед.</b>Агар барнома дар рӯйхат вуҷуд надошта бошад, номи онро ворид кунед ё ба кнопкаи "Намоиш" пахш кунед.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tg: <qt>Барномаеро интихоб кунед. Агар барнома дар рӯйхат вуҷуд надошта бошад, номи онро ворид кунед ё ба кнопкаи обзор низ пахш кунед.</qt>

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
tg: &Дар хотир доштани барномаи марбут ба ҳамаи файлҳо бо навъи
    "%1" (%2)

en: Run in &terminal
tg: Дар терминал &оғоз кунед

en: &Do not close when command exits
tg: &Агар фармон вуҷуд дошта бошад махкам накунед

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
tg: Ин вариантро агар хоҳед,ки барнома тарзи матнро ҳамчун барнома идора кунад  ё агар хоҳед,ки иформатсияеро, ки аз тарафи равзанаи эмулятори хотиравӣ таъмин мегардад,тафтиш кунед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
tg: Агар барномаи тарзи матн информатсияи муносибро барои баромад пешкаш кунад,ин вариантро санҷед.Кушода нигоҳ доштани эмулятори поёнӣ ба шумо иҷозат медиҳад,ки ин информатсияро барқарор кунед.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
tg: Ин вариантро агар хоҳед,ки ин барномаро бо истифодабарандаи гуногун идора кунед,тавтиш кунед.Ҳар як раванд истифодабарандаи id бо худаш дорад.Ин id рамз дастрасии файл ва дигар иҷозатномаҳоро муайян мекунад. Нишони истифодабаранда истифода бурдани ин вариантро талаб мекунад.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
tg: Номи истифодабарандаеро,ки  мехоҳед бо барнома кор кунад ворид кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
tg: Номи корванд:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
tg: Ба монанди ин ҷо,агар хоҳед,ки барномаро идора кунед,номи истифодабарандаро ворид кунед.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
tg: Оғози кор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
tg: Вариантеро,ки мехоҳед аниқ кунед,ки барномаатон сар кардааст санҷед.Ин алоқаи баръакси аёнӣ метавонад ҳамчун курсори банд ё ин ки ҳамчун сутуни вазифа пайдо шавад.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
tg: Дар ин ҷо номе,ки мехоҳед ба ин барнома диҳед чоп кунед. Ин барнома дар таги ин ном дар менюи барномаҳо ва дар табло пайдо хоҳад шуд.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
tg: Намуди эзоҳи ин барнома,ки дар истифода асос ёфтааст дар ин ҷост Мисолҳо: лавҳаи болои барномаи (KPPP) "Dial up tool" хоҳад шуд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
tg: &Тасвир:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
tg: Дар ин ҷо ҳамаи он қайдҳое,ки ба фикри шумо фоидаовар ҳастанд чоп кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
tg: &Эзоҳ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
tg: Инҷоро барои низоми файлиатонро доштан(чарондан)барои ёфтани иҷроиши писандидаатон пахш кунед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
tg: &Тафсир...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
tg: Феҳристи фаъол барои барномаи шумо танзим мекунад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
tg: &Андоза:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
tg: &Навъҳои файли пуштибонӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
tg: Навъҳои MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
tg: Тасвирот

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
tg: Ин тугмаро  агар хоҳед,ки намуди файлеро(mimeнамуд) ки барномаатон идора карда метавонад илова кунед,пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
tg: Илова...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
tg: Агар шумо хоҳед,ки намуди файлеро(mimeнамуд)ки барномаатон идора карда наметавонад,дур кунед mimeнамуди дар боло будароо интихоб кунед ва пахш кунед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
tg: Тоза кардан

en: Properties for %1
tg: Хусусиятҳо барои %1

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
tg: &Умумӣ

en: Refresh
tg: Нав кардан

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
tg: Ҳисоб карда истодаам... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
tg[0]: %1 файлҳо
tg[1]: %1 файлҳо

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
tg[0]: %1 зер-феҳрист
tg[1]: %1 зер-феҳристҳо

en: The new file name is empty.
tg: Номи файли нав холӣ мебошад !

en: No Access
tg: Дастнорас аст

en: Can View & Modify Content
tg: Метавонад оканотро намоиш ва тағйир низ диҳад

en: Can View/Read & Modify/Write
tg: Метавонад, Дида баромадан/Хондан & Намоиш додан/Навиштан

en: &Permissions
tg: &Иҷозатҳо

en: Access Permissions
tg: Ҳуқуқи дастрасӣ

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
tg[0]: Ин файл пайванд мебошад иҷозатномаҳоро надорад.
tg[1]: Ҳамаи файлҳо пайвандҳо мебошанд ва иҷозатномаҳоро надоранд.

en: Only the owner can change permissions.
tg: Танҳо соҳиб метавонад дастрасӣ дигаргун кунад.

en: O&wner:
tg: &Соҳиб

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
tg: Муаян кардани ҳаракате, ки соҳиб бояд ин ҳаракатро кар

en: Gro&up:
tg: Гур&ӯҳ:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
tg: Муаян кардани ҳаракате, ки аъзо бояд ин ҳаракатро кар

en: O&thers:
tg: Д&игар:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
tg: Муаян кардани ҳаракате, ки ҳамаи истифодабарандагон кадомҳое, ки  не соҳиб ва не дар гурӯҳ мавҷуданд барои кор кардан иҷозат дода шудааст

en: Only own&er can rename and delete folder content
tg: Танҳо соҳ&иб метавонад номи феҳристи оканаро тағир диҳад ё нест кунад

en: Is &executable
tg: &Иҷрошаванда

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
tg: Ин вариант танҳо ба соҳиби пӯша иҷозат медиҳад,ки чизҳои даруни файлҳо ва пӯшаҳоро нест кунад ё аз сари нав номгузорӣ кунад.Дигар истифодабарандагон танҳо метавонанд файлҳои наве,ки иҷозати Матни Иваз талаб мекунад,илова кунанд.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
tg: Имконияти ин вариант ба қайд гирифтани файл ҳамин ки ба анҷом расид.Ин танҳо барои программаҳо ва намоиши матнҳо маънӣ дорад. Ин вақте ки шумо ба охир расондани онҳоро мехоҳед,талаб карда мешавад.

en: Ownership
tg: Соҳиб ва гурӯҳ

en: User:
tg: Истифодакунанда:

en: Group:
tg: Гурӯҳ:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
tg: Истифодоти таъғирот ба тамоми зеркаталогҳо ва оканоти онҳо

en: Advanced Permissions
tg: Имконпазирҳои иловагӣ

en: Class
tg: Синф

en: Show
    Entries
tg: Намоиши
    Вурудҳо

en: This flag allows viewing the content of the folder.
tg: Ин баирақ имконият медиҳад, ки оканаи феҳристро дида бароед.

en: Read
tg: Хондан

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
tg: Баирақи хондан имконият медиҳад, ки оконаи фаӣлро дида бароем.

en: Write
    Entries
tg: Навиштан
    Вурудҳо

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
tg: Ин байрақ илова,аз нав номгузорӣ ва несткунии файлҳоро иҷозат медиҳад Дар ёд гиред,ки азнавномгузорӣ ва несткунӣ метавонанд бо истифодаи байрақи Часпон маҳдуд карда шаванд.

en: Write
tg: Навиштан

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
tg: Баӣрақи навиштан имконият медиҳад, ки оконаи фаил шаклашро тағир диҳад.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
tg: Даромадан

en: Enable this flag to allow entering the folder.
tg: Имконият диҳед, ки ин баӣрақ ба феҳрист даромаданро иҷозат диҳад

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
tg: Имконият диҳед, ки ин баӣрақ  фаилро ҳамчун программа иҷро кунад.

en: Special
tg: Махсус

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
tg: Байракӣ махсус. Эътибор барои тамоми пӯша,маънои дақиқи байрақ дар сутуни тарафи рост дида мешавад.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
tg: Байрақи махсус.Маънои аниқи ин байрақ дар тарафи рости сутун дида мешавад.

en: User
tg: Истифодакунанда

en: Group
tg: Гурӯҳ

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
tg: Агар ин байрақ таъсис дода шавад,соҳиби ин пӯша,соҳиби ҳамаи  файлҳои нав мешавад.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
tg: Агар ин файл иҷрошаванда бошад ва байрақ таъсис дода шавад, вай бо иҷозати соҳиб анҷом дода мешавад.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
tg: Агар ин байрақ таъсис дода шавад,гурӯҳи ин пӯша барои ҳамаи файлҳои нав таъсис дода мешавад.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
tg: Агар ин байрақ иҷрошаванда бошад ва байрақ таъин шуда бошад,вай иҷозатномаҳои гурӯҳ иҷро карда мешавад.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
tg: Агар байрақи часпон дар пӯша муайян карда шавад,фақат соҳиб ва асос(асл) метавонад нест кунад ё номҳои файлҳоро дигар кунад. Аз тарафи дигар ҳар як кас бо иҷозатномаҳои дуруст метавонанд ин ин корро иҷро кунанд.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
tg: Байрақи Часпон дар файл дар Линукс инкор карда мешавад,лекин мумкин дар баъзе низомҳо истифода бурда шавад.

en: Set UID
tg: Бити SUID

en: Set GID
tg: Бити SGID

en: Link
tg: Алоқа

en: Varying (No Change)
tg: Тағирот (Тағир нашудааст)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
tg[0]: Ин файл дастрасҳои иловагӣ истифода мекунад.
tg[1]: Ин файлҳо дастрасҳои иловагӣ истифода мекунанд.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
tg[0]: Ин феҳрист дастрасҳои иловагӣ истифода мекунад.
tg[1]: Ин феҳристҳо дастрасҳои иловагӣ истифода мекунанд.

en: These files use advanced permissions.
tg: Ин файлҳо дастрасҳои иловагӣ истифода мекунанд.

en: &Application
tg: &Барнома

en: Add File Type for %1
tg: Илова кардани навъи файл барои %1

en: Select one or more file types to add:
tg: Барои илова кардан як ё зиёдтар намуди файлҳоро интихоб кунед.

en: Only executables on local file systems are supported.
tg: Файлҳои иҷрошаванда танҳо дар низоми файлии локалӣ низ дастгирӣ мешаванд.

en: Advanced Options for %1
tg: Интихоботҳои иловагӣ барои %1

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
tg: <qt>Хатои иҷрои фармони нишондод. Файл ёки папкаи <b>%1</b> вуҷуд надорад.</qt>

en: KDE SSL Information
tg: Ахборот дар бораи KDE ба SSL

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
tg: Мавзӯъ

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
tg: Диҳанда

en: Current connection is secured with SSL.
tg: Алоқаи равон бо SSL муҳофизат шудааст.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
tg: Қисми асосии ин санад бо ёрии SSL низ ҳифз шудааст аммо якчанд қисми он на.

en: Current connection is not secured with SSL.
tg: Пайвастагии равон бо SSL низ ҳифз нашудааст.

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
tg: Ҳа

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
tg: %1 ба %2

en: Search for '%1' with
tg: Ҷустуҷӯи '%1' ба воситаи

en: Open file dialog
tg: Кушодани равзанаи гуфтугӯ

en: Filename for clipboard content:
tg: Номи файл барои нигоҳ доштани буфери иввазот:

en: &Paste File | &Paste %1 Files
tg[0]: &Гузоштани файл
tg[1]: &Гузоштани %1 файл

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
tg[0]: &Гузоштани нишонии URL
tg[1]: &Гузоштани %1 нишонии URL

en: &Paste Clipboard Contents
tg: &Гузоштани муҳтавои ҳофизаи муваққатӣ

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
tg: Гузоштани як ҷузвадон

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
tg: Гузоштани як файл

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
tg[0]: Гузоштани як ҷузъ
tg[1]: Гузоштани %1 ҷузъ

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
tg: Гузоштани муҳтавои ҳофизаи муваққатӣ...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
tg: Гузоштан

en: Data format:
tg: Формати сана:

en: Filename for dropped contents:
tg: Номи файл барои муҳтавои интиқолшуда:

en: Date: %1
tg: Сана: %1

en: Size: %1
tg: Андоза: %1

en: Appl&y to All
tg: &Татбиқи умумӣ

en: &Rename
tg: &Номро иваз кардан

en: Suggest New &Name
tg: &Пешниҳод кардани номи нав

en: &Skip
tg: &Гузарондан

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
tg: &Навиштан ба

en: &Resume
tg: &Идома додан

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
tg: Ин амал '%1'-ро худнависӣ мекунад.
    Лутфан номи файли навро ворид кунед:

en: C&ontinue
tg: &Идома

en: Source
tg: Манбаъ

en: An older item named '%1' already exists.
tg: Элементи кӯҳнатарин бо номи '%1' мавҷуд аст.

en: A similar file named '%1' already exists.
tg: Файли мутобиқ бо номи %1 аллакай мавҷуд аст.

en: Rename:
tg: Номро иваз кардан:

en: Information
tg: Иттилоот

en: Retry
tg: Аз нав такрор кардан

en: Skip
tg: Гузарондан

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
tg: Нишонӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
tg: Нишонии IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
tg: Рамзгузорӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
tg: Тафсилот:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
tg: Нашри SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
tg: Занҷири гувоҳинома:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
tg: Боэътибор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
tg: Муҳлати эътиборнокӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
tg: Рақами силсилавӣ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
tg: Ҷамъбасти санҷишии MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
tg: Ҷамъбасти санҷишии SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
tg: Мизбони дурдаст ягон гувоҳиномаи SSL-ро равон накард.
    Амал қатъ карда шуд, зеро ки шахсият тасдиқ карда намешавад.

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
tg: Огоҳӣ
