kio4 - en to tr translation catalogue (1329 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
tr: %1 dosyasının sahipliği değiştirilemiyor

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
tr: <filename>%1</filename> dosyasının sahipliği değiştirilemedi. Dosya üzerinde bu değişikliği gerçekleştirmek için yeterli erişim hakkına sahip değilsiniz.

en: Unable to create KIO worker: %1
tr: KIO işçisi oluşturulamıyor: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
tr: "%1" sembolik bağlantısı yapılamadı.
    Hedef dosya sistemi (%2), sembolik bağlantıları desteklemiyor.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
tr: "%1" oluşturulamadı.
    Hedef dosya sistemi (%2), klasör adlarında aşağıdaki karakterlere izin vermiyor: %3
    Değiştir'i seçmek, tüm geçersiz karakterleri (hedef klasör adında) bir alt tire (_) ile değiştirecektir.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
tr: "%1" oluşturulamadı.
    Hedef dosya sistemi (%2), dosya adlarında aşağıdaki karakterlere izin vermiyor: %3
    Değiştir'i seçmek, tüm geçersiz karakterleri (hedef klasör adında) bir alt tire (_) ile değiştirecektir.

en: Folder Already Exists
tr: Klasör Halihazırda Var

en: File Already Exists
tr: Dosya Halihazırda Var

en: Already Exists as Folder
tr: Klasör Olarak Halihazırda Var

en: Trash
tr: Çöp Kutusu

en: No Exec field in %1
tr: %1 içinde Exec alanı yok

en: Could not find the program '%1'
tr: '%1' programı bulunamadı

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
tr: "%1" programı "%2" konumunda bulundu; ancak yürütme izinleri eksik.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
tr: "%1" programında yürütme izinleri eksik.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
tr: %2 konumundan gelen %1 komutunda sözdizim hatası

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
tr: %2 çalıştırılmaya çalışılırken %1 uçbirimi bulunamadı

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
tr: %2 çalıştırılmaya çalışılırken %1 komutunda sözdizim hatası

en: 1 day %2 | %1 days %2
tr[0]: 1 gün %2
tr[1]: %1 gün %2

en: %1 Item | %1 Items
tr[0]: %1 öge
tr[1]: %1 öge

en: 1 Folder | %1 Folders
tr[0]: 1 klasör
tr[1]: %1 klasör

en: 1 File | %1 Files
tr[0]: 1 dosya
tr[1]: %1 dosya

[ctx: @title job]
en: Moving
tr: Taşınıyor

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
tr: Hedef

[ctx: @title job]
en: Renaming
tr: Yeniden Adlandırılıyor

[ctx: @title job]
en: Copying
tr: Kopyalanıyor

[ctx: @title job]
en: Creating directory
tr: Dizin Oluşturuluyor

en: Directory
tr: Dizin

[ctx: @title job]
en: Deleting
tr: Siliniyor

en: File
tr: Dosya

[ctx: @title job]
en: Examining
tr: Denetleniyor

[ctx: @title job]
en: Transferring
tr: Aktarılıyor

[ctx: @title job]
en: Mounting
tr: Bağlanıyor

en: Device
tr: Aygıt

en: Mountpoint
tr: Bağlama Noktası

[ctx: @title job]
en: Unmounting
tr: Bağlantı Kesiliyor

en: Change Attribute
tr: Öznitelik Değiştir

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
tr: Dosya özniteliklerini değiştirmek için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Copy Files
tr: Dosyaları Kopyala

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
tr: Kopyalama işlemini tamamlamak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Delete Files
tr: Dosyaları Sil

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
tr: Silme işlemini tamamlamak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Ancak, bu eylem sisteminize zarar verebilir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
tr: Bu klasörü oluşturmak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Move Items
tr: Ögeleri Taşı

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
tr: Taşıma işlemini tamamlamak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
tr: Yeniden adlandırmayı tamamlamak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Create Symlink
tr: Sembolik Bağlantı Oluştur

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
tr: Bir sembolik bağlantı oluşturmak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Transfer data
tr: Veri aktarımı

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
tr: Veri aktarımını tamamlamak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Could not read %1.
tr: %1 okunamadı.

en: Could not write to %1.
tr: %1 konumuna yazılamıyor.

en: Could not start process %1.
tr: %1 süreci başlatılamıyor.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
tr: İç Hata
    Lütfen https://bugs.kde.org'a bir hata bildirimi gönderin
    %1

en: Malformed URL %1.
tr: Hatalı URL: %1.

en: The protocol %1 is not supported.
tr: %1 protokolü desteklenmiyor.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
tr: %1 protokolü yalnızca bir süzgeç protokolüdür.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
tr: %1 bir klasör; ancak bir dosya bekleniyordu.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
tr: %1 bir dosya; ancak bir klasör bekleniyordu.

en: The file or folder %1 does not exist.
tr: %1 dosyası veya klasörü yok.

en: A file named %1 already exists.
tr: %1 adlı bir dosya zaten var.

en: A folder named %1 already exists.
tr: %1 adlı bir klasör zaten var.

en: No hostname specified.
tr: Bir makine adı belirtilmedi.

en: Unknown host %1
tr: Bilinmeyen makine %1

en: Access denied to %1.
tr: %1 adresine erişim engellendi.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
tr: Erişim engellendi.
    %1 dosyasına yazılamıyor.

en: Could not enter folder %1.
tr: %1 klasörüne girilemedi.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
tr: %1 protokolü bir klasör hizmeti tanımlamıyor.

en: Found a cyclic link in %1.
tr: %1 üzerinde bir çembersel bağlantı bulundu.

en: Found a cyclic link while copying %1.
tr: %1 dosyasının kopyalanması sırasında bir çembersel bağlantı bulundu.

en: Could not create socket for accessing %1.
tr: %1 adresine erişmek için yuva oluşturulamıyor.

en: Could not connect to host %1.
tr: Bilgisayara bağlantı kurulamadı: %1.

en: Connection to host %1 is broken.
tr: %1 bilgisayarına olan bağlantı koptu.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
tr: %1 protokolü bir süzgeç protokolü değil.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
tr: Aygıt bağlanamadı.
    Oluşan hata:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
tr: Aygıt bağlantısı kesilemedi.
    Oluşan hata:
    %1

en: Could not read file %1.
tr: %1 dosyası okunamıyor.

en: Could not write to file %1.
tr: %1 dosyasına yazılamıyor.

en: Could not bind %1.
tr: %1 bağıntılanamadı.

en: Could not listen %1.
tr: %1 dinlenemiyor.

en: Could not accept %1.
tr: %1 kabul edilemedi.

en: Could not access %1.
tr: %1 konumuna erişilemedi.

en: Could not terminate listing %1.
tr: %1 listelemesi sonlandırılamadı.

en: Could not make folder %1.
tr: %1 klasörü oluşturulamadı.

en: Could not remove folder %1.
tr: %1 klasörü silinemedi.

en: Could not resume file %1.
tr: %1 dosyası sürdürülemiyor.

en: Could not rename file %1.
tr: %1 dosyası yeniden adlandırılamadı.

en: Could not change permissions for %1.
tr: %1 izinleri değiştirilemiyor.

en: Could not change ownership for %1.
tr: %1 sahipliği değiştirilemiyor.

en: Could not delete file %1.
tr: %1 dosyası silinemiyor.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
tr: %1 protokolü için olan işlem beklenmedik bir biçimde bitti.

en: Error. Out of memory.
    %1
tr: Hata. Bellek yetersiz.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
tr: Bilinmeyen vekil sunucu
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
tr: Yetki denetimi başarısız, %1 denetimi desteklenmiyor

en: User canceled action
    %1
tr: Kullanıcı işlemi durdurdu
    %1

en: Internal error in server
    %1
tr: Sunucuda iç hata
    %1

en: Timeout on server
    %1
tr: Sunucuda zaman aşımı
    %1

en: Unknown error
    %1
tr: Bilinmeyen hata
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
tr: Bilinmeyen kesinti
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
tr: Özgün dosya %1 silinemedi.
    Lütfen izinlerinizi denetleyin.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
tr: Kısmi dosya %1 silinemedi.
    Lütfen izinlerinizi denetleyin.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
tr: Özgün dosya %1 yeniden adlandırılamadı.
    Lütfen izinlerinizi denetleyin.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
tr: Kısmi dosya %1 yeniden adlandırılamadı.
    Lütfen izinlerinizi denetleyin.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
tr: %1 sembolik bağlantısı yapılamadı.
    Lütfen izinleri denetleyin.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
tr: "%1" sembolik bağlantısı yapılamadı.
    Hedef dosya sistemi, sembolik bağlantıları desteklemiyor.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
tr: %1 yazmak için diskte yeterli alan yok.

en: The source and destination are the same file.
    %1
tr: Kaynak ve hedef dosya aynı.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
tr: %1 sunucu tarafından isteniyor, ancak bulunamadı.

en: Access to restricted port in POST denied.
tr: POST içindeki kısıtlı port erişimi engellendi.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
tr: İçerik boyutu bilgisi POST işlemi için belirtilmemiş.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
tr: Bir dosya veya klasör kendi üzerine bırakılamaz

en: A folder cannot be moved into itself
tr: Bir klasör kendisine taşınamaz

en: Communication with the local password server failed
tr: Yerel parola sunucusu ile iletişim başarısız oldu

en: Unable to create KIO worker. %1
tr: KIO işçisi oluşturulamıyor. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
tr: <filename>%1</filename> dosyası pek büyük olduğundan aktarılamıyor. Hedef dosya sistemi yalnızca 4 GiB'a kadar olan dosyaları destekliyor

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
tr: '%1' sahibi geçerli kullanıcı olduğundan
    ayrıcalık yükseltmesine gerek yoktur.
    İzinleri değiştirdikten sonra yeniden deneyin.

en: File is too large to be trashed.
tr: Dosya çöp kutusuna taşınmak için çok büyük.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
tr: Bilinmeyen hata kodu %1
    %2
    Lütfen https://bugs.kde.org adresine tam bir hata bildirimi gönderin.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: <b>Technical reason</b>:
tr: <b>Teknik neden</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
tr: <b>İstek ayrıntıları</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
tr: <li>Protokol: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
tr: <li>Tarih ve zaman: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
tr: <li>Ek bilgi: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
tr: <b>Olası nedenler</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
tr: <b>Olası çözümler</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
tr: (bilinmeyen)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
tr: Bilgisayarınızı denetleyen yetkili sistem yöneticilerine başvurun.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
tr: Yardım için sistem yöneticisine başvurun.

en: Check your access permissions on this resource.
tr: Bu kaynak üzerindeki erişim düzeyinizi denetleyin.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
tr: Size verilen haklar, bu işlemi yapmanız için yeterli olmayabilir.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
tr: Bu dosya başka bir kullanıcı ya da uygulama tarafından kullanılıyor olabilir.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
tr: Bu dosyayı başka bir kişi tarafından kullanılmadığına ve kilitli olmadığına emin olun.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
tr: Küçük bir olasılık da olsa bir donanım hatası var olabilir.

en: You may have encountered a bug in the program.
tr: Program içindeki bir hatayla karşılaşmış olabilirsiniz.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tr: Bunun nedeni programdaki bir hata olabilir. Lütfen aşağıdaki ayrıntılara göre bir hata raporu gönderiniz.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
tr: Yazılımınızı son sürüme güncelleyin. Kullandığınız dağıtım içindeki güncelleme programları bu işlem için yardımcı olacaktır.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
tr: KDE grubuna bir hata raporu göndermenizi öneririz. Eğer bu yazılım bir üçüncü parti firma tarafından aktarılmış ise lütfen doğrudan bu kurum ile bağlantıya geçin. Göndereceğiniz hata raporunun daha önce başka bir kişi tarafından gönderilmediğini araştırmak için <a href="https://bugs.kde.org/">KDE hata raporlama web sitesi</a>'ne bağlantı kurmanız gerekebilir. Eğer aynı hata başka bir kişi tarafından raporlanmamış ise lütfen raporunuzda bu hatayı belirtin.

en: There may have been a problem with your network connection.
tr: Ağ bağlantılarınızla ilgili bir sorun olabilir.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tr: Ağ ayarlarınızda bir sorun olabilir.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
tr: Sunucu ve bu bilgisayar arasındaki ağ yolunun bir noktasında bir sorun olabilir.

en: Try again, either now or at a later time.
tr: Şimdi, ya da daha sonra yeniden deneyin.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
tr: Bir protokol hatası ya da uyumsuzluğu oluşmuş olabilir.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
tr: Kaynağın olduğuna emin olduktan sonra yeniden deneyin.

en: The specified resource may not exist.
tr: Belirtilen kaynak bulunmayabilir.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
tr: Lütfen doğru konumu girdiğinizi denetleyerek yeniden deneyin.

en: Check your network connection status.
tr: Ağ bağlantı durumunu yeniden denetleyin.

en: Cannot Open Resource For Reading
tr: Kaynak, Okuma İçin Açılamadı

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
tr: Okuma izni sağlanamadığından istenen dosya veya klasörün (<strong>%1</strong>) içeriği alınamadı.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
tr: Dosya okumaya ya da klasörü açmaya yetkiniz yok.

en: Cannot Open Resource For Writing
tr: Kaynak, Yazma İçin Açılamadı

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
tr: <strong>%1</strong> dosyasına yazılamadı. Bu dosyaya yazma erişim hakkı bulunmuyor.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
tr: %1 Protokolü tarafından gerekli süreç başlatılamıyor

en: Unable to Launch Process
tr: 'Süreç Başlatılamadı!

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
tr: <strong>%1</strong> protokolüne erişim için kullanılan program bulunamadı veya çalıştırılamadı. Bu bir teknik hata olabilir.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
tr: Son KDE güncellemenizden sonra bu protokol ile uyumluluk sağlaması gereken program çalışmıyor olabilir. Bu, programın geçerli sürümle uyumsuz olmasına ve dolayısıyla başlamamasına neden olabilir.

en: Internal Error
tr: İç Hata

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
tr: Bilgisayarınızda <strong>%1</strong> protokolüne erişim sağlayan program bir iç hata raporladı.

en: Improperly Formatted URL
tr: Hatalı Biçimlendirilmiş URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
tr: Girilen <strong>a</strong><strong>d</strong><strong>r</strong>es düzgün bir biçime sahip değil. Bir URL, genellikle aşağıdaki biçime sahiptir:<blockquote><strong>protokol://kullanıcı:parola@www.örnek.org.tr:/kapı/klasör/dosya.uzantı?değişken=değer</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
tr: Desteklenmeyen Protokol %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
tr: <strong>%1</strong> protokolü bu bilgisayarda çalıştırılan KDE programları tarafından desteklenmiyor.

en: The requested protocol may not be supported.
tr: İstenen protokol desteklenmeyebilir.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
tr: %1 protokolünün bu bilgisayar ve uzaktaki sunucu tarafından desteklenen sürümleri uyumsuz olabilir.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
tr: Bu protokolü destekleyen bir yazılım eklentisi için (bir KIO işçisi olarak adlandırılır) internette arama yapabilirsiniz. <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a> adresine bir bakın.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
tr: Bu URL bir kaynağı işaret etmiyor.

en: Protocol is a Filter Protocol
tr: Bu bir Süzgeç Protokolüdür

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
tr: Girmiş olduğunuz <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) belirli bir kaynağa erişmek için geçerli bir yönteme başvurmuyor.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
tr: KDE, bir protokol içinden başka bir protokolün iletişimine izin verebilir. Bu durumda taşıyıcı protokol yalnızca iletişim amaçlı kullanılır. Ancak bu nadiren rastlanan bir durumdur ve genellikle programlama hatasına işaret eder.

en: Unsupported Action: %1
tr: Desteklenmeyen Eylem: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
tr: <strong>%1</strong> protokolünü kullanan eylem KDE programları tarafından desteklenmiyor.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
tr: Bu hata KDE programına bağlıdır.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
tr: Benzer bir sonuç alınabilecek başka bir yöntem bulunmaya çalışılıyor.

en: File Expected
tr: Dosya Bekleniyordu

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
tr: Bir dosya bekleniyordu, ancak <strong>%1</strong> klasörü bulundu.

en: This may be an error on the server side.
tr: Sunucu tarafında bir hata olabilir.

en: Folder Expected
tr: Klasör Bekleniyordu

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
tr: Bu istek bir klasör bekliyordu, ancak yerine <strong>%1</strong> dosyası bulundu.

en: File or Folder Does Not Exist
tr: Dosya veya Klasör Yok

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
tr: Belirtilen <strong>%1</strong> dosyası ya da klasörü yok.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
tr: Bu adda bir dosya halihazırda var olduğundan istenen dosya oluşturulamadı.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
tr: Önce bu dosyayı taşıyın, daha sonra yeniden deneyin.

en: Delete the current file and try again.
tr: Dosyayı silin ve yeniden deneyin.

en: Choose an alternate filename for the new file.
tr: Yeni dosya için farklı bir dosya adı seçin.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
tr: Bu adda bir klasör halihazırda var olduğundan istenilen klasör oluşturulamadı.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
tr: Önce bu dosyayı taşıyın, daha sonra yeniden deneyin.

en: Delete the current folder and try again.
tr: Geçerli klasörü silin ve yeniden deneyin.

en: Choose an alternate name for the new folder.
tr: Yeni klasör için farklı bir ad seçin.

en: Unknown Host
tr: Bilinmeyen Makine

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
tr: "Bilinmeyen makine adı hatası", istenen <strong>%1</strong> adlı makinenin İnternet üzerinden ulaşılamadığını gösterir.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
tr: Girilen ad (%1) mevcut olmayabilir: Hatalı yazılmış olabilir.

en: Access Denied
tr: Erişim Engellendi

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
tr: <strong>%1</strong> kaynağına erişim engellendi.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
tr: Hatalı ya da geçersiz yetki bilgileri aktarmış olabilirsiniz.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
tr: Hesabınızın bu kaynağa erişme izni bulunmayabilir.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
tr: İsteği yeniden deneyin ve yetki bilgilerinizin karşıya doğru aktarıldığına emin olun.

en: Write Access Denied
tr: Yazma Erişimi Engellendi

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
tr: <strong>%1</strong> adlı dosyaya yazma işlemi engellendi.

en: Unable to Enter Folder
tr: Klasöre Girilemedi

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
tr: <strong>%1</strong> klasörüne girme isteği engellendi.

en: Folder Listing Unavailable
tr: Klasör Listelemesi Yapılamadı

en: Protocol %1 is not a Filesystem
tr: %1 protokolü bir dosya sistemi değil

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
tr: Klasör içeriği okunmaya çalışıldı; ancak bu protokolü destekleyen KDE programı işlemi tamamlayamadı.

en: Cyclic Link Detected
tr: Çapraz Bağ Bulundu

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
tr: Bir UNIX ortamında bir dosya ya da klasör farklı bir bölgeye bağlanabilir. KDE sınırsız sayıda bağlantıya neden olan bir durumla karşılaştı.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
tr: Bu çevrim içindeki bir bağlantıyı silin ve yeniden deneyin.

en: Request Aborted By User
tr: İstek Kullanıcı Tarafından İptal Edildi

en: The request was not completed because it was aborted.
tr: İstek iptal edildiğinden dolayı tamamlanamadı.

en: Retry the request.
tr: İsteği yineleyin.

en: Cyclic Link Detected During Copy
tr: Kopyalama Sırasında Karşılıklı Bağ Bulundu

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
tr: Bir UNIX ortamında bir dosya ya da klasör farklı bir bölgeye bağlanabilir. KDE sınırsız sayıda bağlantıya neden olan bir durumla karşılaştı.

en: Could Not Create Network Connection
tr: Ağ Bağlantısı Yapılamadı

en: Could Not Create Socket
tr: Yuva Oluşturulamadı

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
tr: Bu durum, ağ erişiminin yapılamaması sonucu teknik bir hata doğurmuştur.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
tr: Ağ ayarları düzgün yapılandırılmamış, ya da ağ kartı sisteme tanıtılmamış olabilir.

en: Connection to Server Refused
tr: Sunucuya Bağlantı Reddedildi

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
tr: <strong>%1</strong> sunucusu bu bilgisayarın bağlantısını reddetti.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
tr: Sunucu, isteklere yanıt verecek biçimde yapılandırılmamış olabilir.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
tr: İnternet'e bağlı olan bu sunucu istenen hizmeti (%1) çalıştırmayabilir.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
tr: Bilgisayarınız ile İnternet arasında bulunan bir güvenlik duvarı bu isteği engellemiş olabilir.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
tr: Sunucu ile olan bağlantı beklenmedik şekilde sonlandı

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
tr: <strong>%1</strong> adresine bir bağlantı yapılmasına rağmen, iletişim sırasında beklenmedik bir kopukluk yaşandı.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
tr: Bir protokol hatası oluştu ve bu hata sonucunda sunucu bağlantıyı kesti.

en: URL Resource Invalid
tr: URL Özkaynağı Geçersiz

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
tr: %1 protokolü bir süzgeç protokolü değil

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
tr: Girmiş olduğunuz <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) belirli bir kaynağa erişmek için geçerli bir yönteme başvurmuyor, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
tr: KDE bir protokol üzerinden başka bir protokol ile iletişim kurabilir. Bu istek bir protokolü bu şekilde kullanmak istiyor ancak bu protokol böyle bir eylemi gerçekleştiremez. Bu nadiren görülen bir olaydır ve bir programlama hatasına benziyor.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
tr: Giriş/Çıkış Aygıtı Başlatılamadı

en: Could Not Mount Device
tr: Aygıt Bağlanamadı

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tr: İstenen aygıt bağlanamadı. Verilen hata iletisi: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
tr: Aygıt hazır olmayabilir. Örneğin, CD sürücüsü içinde bir CD olmaması, ya da bir dahili/harici aygıtla ilgili bağlantı problemleri bu hatanın alınmasına yol açabilir.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
tr: Bu aygıtın bağlanması için geçerli haklarınız olmayabilir. UNIX türevi sistemlerde genellikle yalnızca sistem yöneticileri bir aygıtın sisteme bağlanmasına izin verebilir.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
tr: Aygıtın hazır olduğunu denetleyin. Sökülebilir aygıtların içinde yedekleme ünitesi bulunma ve taşınabilir aygıtların elektrik bağlantıları tam olmalıdır.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
tr: Giriş/Çıkış Aygıtı Başlatılamadı

en: Could Not Unmount Device
tr: Aygıt Bağlantısı Kesilemedi

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tr: İstenen işlem (aygıtın bağlantısının kesilmesi) başarılı olamadı. Bildirilen hata: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
tr: Aygıt şu anda meşgul olabilir. Bu aygıtı gösterecek şekilde bir tarayıcı penceresinin açık olması bile bu aygıtın kullanımda kalmasını gerektirebilir.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
tr: Bu aygıtın bağlantısının kesilmesi için geçerli haklarınız olmayabilir. UNIX türevi sistemlerde genellikle yalnızca sistem yöneticileri bir aygıtın sistemden bağlantısının kesilmesine izin verebilir.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
tr: Hiçbir uygulamanın bu aygıta erişiyor olmadığını denetleyip yeniden deneyin.

en: Cannot Read From Resource
tr: Kaynaktan Okunamadı

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
tr: Bu, <strong>%1</strong> kaynağı her ne kadar açılabilmiş olsa da, içindekiler okunurken bir hata oluştuğu anlamına gelir.

en: You may not have permissions to read from the resource.
tr: Bu kaynaktan okuma izniniz olmayabilir.

en: Cannot Write to Resource
tr: Kaynağa Yazılamadı

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
tr: <strong>%1</strong> kaynağı açılmış olmasına rağmen bu kaynağa yazdırılma sırasında bir hata alınmıştır.

en: You may not have permissions to write to the resource.
tr: Kaynağa yazma izniniz olmayabilir.

en: Could Not Listen for Network Connections
tr: Ağ Bağlantıları Okunamıyor

en: Could Not Bind
tr: Bağlanılamıyor

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
tr: Bu hata, ağ iletişimi için gerekli bir aygıtın (örneğin bir yuva), gelen ağ bağlantılarını dinlemek için konumlandırılamadığı ile ilgili hayli teknik bir hatadır.

en: Could Not Listen
tr: Dinlenemiyor

en: Could Not Accept Network Connection
tr: Ağ Bağlantısı Kurulamıyor

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
tr: Bu hata, gelen ağ bağlantıları'nın kabul edilmesi sırasında oluşan hayli teknik bir hatadır.

en: You may not have permissions to accept the connection.
tr: Bağlantıyı kabul etmek için yeterli izniniz olmayabilir.

en: Could Not Login: %1
tr: Oturum Açılamadı: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
tr: İstenen işlemi gerçekleştirmek için oturum açma denemesi başarısız oldu.

en: Could Not Determine Resource Status
tr: Kaynağın Durumu Belirlenemedi

en: Could Not Stat Resource
tr: Kaynağa Erişilemiyor

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
tr: <strong>%1</strong> kaynağına erişim sırasında alınması gereken ad, tür ve boyut bilgilerine erişilemedi.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
tr: Belirtilen kaynak var olmayabilir ya da erişilebilir değildir.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
tr: Listeleme İptal Edilemedi

en: FIXME: Document this
tr: FIXME: Bunu belgelendir

en: Could Not Create Folder
tr: Klasör Oluşturulamadı

en: An attempt to create the requested folder failed.
tr: İstenilen klasör oluşturulamadı.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
tr: Klasörün oluşturulacağı konum olmayabilir.

en: Could Not Remove Folder
tr: Klasör Kaldırılamadı

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
tr: Belirtilen <strong>%1</strong> klasörü silinemedi.

en: The specified folder may not exist.
tr: Belirtilen yerde böyle bir klasör olmayabilir.

en: The specified folder may not be empty.
tr: Belirtilen klasör boş olmayabilir.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
tr: Bu klasörün boş olduğunu denetleyerek yeniden deneyin.

en: Could Not Resume File Transfer
tr: Dosya Aktarımı Sürdürülemiyor

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
tr: Saptanan talep, <strong>%1</strong> dosyasının aktarımının, belirli bir noktasında duraklatabileceğini sorguladı. Bu olanaksız.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
tr: Sunucu, dosya aktarımı sürdürülmesini desteklemiyor.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
tr: Dosya aktarımını kaldığı yerden sürdürmeksizin isteği yinele.

en: Could Not Rename Resource
tr: Kaynağın Adı Değiştirilemedi

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tr: Belirtilen aygıtın (<strong>%1</strong>) adının değiştirilmesi isteği başarısız oldu.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
tr: Kaynağın İzinleri Değiştirilemedi

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tr: Belirtilen aygıtın (<strong>%1</strong>) izin haklarının değiştirilmesi isteği başarısız oldu.

en: Could Not Change Ownership of Resource
tr: Kaynağın İzinleri Değiştirilemedi

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tr: Belirtilen kaynağın <strong>%1</strong> izinleri değiştirilemedi.

en: Could Not Delete Resource
tr: Kaynak Silinemedi

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tr: <strong>%1</strong> kaynağının silinmesi işleminde bir hata oluştu.

en: Unexpected Program Termination
tr: Beklenmeyen Program Sonlanması

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
tr: Bilgisayarınızdaki <strong>%1</strong> protokolüne erişim sağlayan program beklenmedik bir şekilde sonlandırılmış.

en: Out of Memory
tr: Bellek Yetersiz

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
tr: <strong>%1</strong> protokolü için istenen bellek yetersiz.

en: Unknown Proxy Host
tr: Bilinmeyen Vekil Sunucu

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
tr: Tanımlanmış vekil sunucu hakkındaki bilgiye erişirken, <strong>%1</strong> , sorgulanan adın İnternet üzerinde bulunamadığını belirten 'Bilinmeyen Vekil Sunucu' hatası oluştu.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tr: Ağ yapılandırmanızda bir sorun olabilir, özellikle vekil sunucu adını yeniden denetlemenizi öneririz. Eğer son zamanlarda İnternet erişiminde herhangi bir sorun yaşamamışsanız bu gibi bir durumla karşılaşmanız bazı iç sorunların varlığını gösterir.

en: Double-check your proxy settings and try again.
tr: Vekil sunucu ayarlarınızı denetleyerek yeniden deneyin.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
tr: Yetki Denetimi Başarısız: %1 Yöntemi Desteklenmiyor

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
tr: Doğru yetki bilgileri sağlamış olmanıza rağmen, yetki denetimi başarısız oldu; çünkü sunucunun kullandığı yöntem, %1 protokolünü uygulayan KDE programı tarafından desteklenmiyor.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
tr: Lütfen <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> adresine giderek KDE Takımını bu durumla ilgili olarak bilgilendirin.

en: Request Aborted
tr: İstek Durduruldu

en: Internal Error in Server
tr: Sunucuda İç Hata

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
tr: Sunucunuzdaki, <strong>%1</strong> protokolüne erişim sağlayan program bir iç hata oluştuğunu bildirdi: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tr: Bu durum sunucudaki programın bir hatasından doğabilir. Lütfen aşağıdaki bilgilere uygun olacak şekilde bir hata raporu gönderin.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
tr: Bu problem ile ilgili olarak sistem yöneticisi ile bağlantı kurun.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
tr: Sunucu yazılımını hazırlayanların e-posta adreslerini biliyorsanız bu kişilerle bağlantıya geçip hata raporu gönderin.

en: Timeout Error
tr: Zaman Aşımı Hatası

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
tr: Sunucuyla iletişim kurulmuş olsa da, istek için ayrılan süre zarfında bir yanıt alınamadı. Aşağıda belirtilen zaman ayarları, KDE Sistem Ayarları altındaki Ağ Ayarları -> Bağlantı Tercihleri modülünden değiştirebilirsiniz: <ul><li>Bağlantı kurma zaman aşımı: %1 saniye</li><li>Yanıt alma zaman aşımı: %2 saniye</li><li>Vekil sunucu erişim zaman aşımı: %3 saniye</li></ul>.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
tr: Sunucu çok meşgul olduğu için yanıt veremedi.

en: Unknown Error
tr: Bilinmeyen Hata

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
tr: Bilgisayarınızdaki <strong>%1</strong> protokolüne erişim sağlayan program bilinmeyen bir hata oluştuğunu bildirdi: %2.

en: Unknown Interruption
tr: Bilinmeyen Kesinti

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
tr: Bilgisayarınızdaki <strong>%1</strong> protokolüne erişim sağlayan program 'Bilinmeyen Kesinti' oluştuğunu bildirdi: %2.

en: Could Not Delete Original File
tr: Asıl Dosya Silinemiyor

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
tr: Asıl dosyanın silinmesini gerektiren işlem isteği, çoğunlukla, bir dosya taşıma işleminin sonuna gelinmesine benzer. Asıl dosya <strong>%1</strong> silinemiyor.

en: Could Not Delete Temporary File
tr: Geçici Dosya Silinemiyor

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
tr: İstenilen işlem indirilmekte olan  yeni bir dosya'yı kaydetmek için bir geçici dosya oluşturulmasını gerektiriyor. Bu geçici dosya <strong>%1</strong> silinemiyor.

en: Could Not Rename Original File
tr: Asıl Dosyanın Adı Değiştirilemiyor

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
tr: İstenen işlem, <strong>%1</strong> dosyasının adını değiştirmeyi gerektiriyordu, ancak bu dosyanın adı değiştirilemedi.

en: Could Not Rename Temporary File
tr: Geçici Dosyanın Adı Değiştirilemedi

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
tr: İstenen işlem, <strong>%1</strong>  geçici dosyasının oluşturulmasını gerektiriyordu, ancak bu dosya oluşturulamadı.

en: Could Not Create Link
tr: Bağlantı Oluşturulamadı

en: Could Not Create Symbolic Link
tr: Sembolik Bağlantı Oluşturulamadı

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
tr: İstenen sembolik bağlantı (%1) oluşturulamadı.

en: No Content
tr: İçerik Yok

en: Disk Full
tr: Disk Dolu

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
tr: <strong>%1</strong> dosyasına yazılamadı. Diskte yeterli alan yok.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
tr: 1) Gereksiz ve geçici dosyalarınızı silerek, 2) yazılabilir CD’lere var olan arşivinizi aktararak veya 3) daha büyük depolama kapasitesi edinerek yeterli disk alanı açabilirsiniz.

en: Source and Destination Files Identical
tr: Dosya ve Hedef Dosyaları Aynı

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
tr: Hedef ve kaynak dosyalar aynı olduğundan işlem tamamlanamadı.

en: Choose a different filename for the destination file.
tr: Hedef dosya için yeni bir dosya adı seçin.

en: File or Folder dropped onto itself
tr: Dosya veya Klasör kendi üzerine bırakıldı

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
tr: Hedef ve kaynak dosyalar aynı olduğundan işlem tamamlanamadı.

en: Drop the item into a different file or folder.
tr: Ögeyi başka bir dosya veya klasör üzerine bırakın.

en: Folder moved into itself
tr: Klasör kendi içine taşındı

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
tr: Kaynak, kendisine taşınamayacağı için işlem tamamlanamadı.

en: Move the item into a different folder.
tr: Ögeyi farklı bir klasöre taşıyın.

en: Could not communicate with password server
tr: Parola sunucusu ile iletişim kurulamadı

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
tr: Parola talep hizmeti (kpasswdserver) ile bağlantı kuramadığı için işlem tamamlanamadı

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
tr: Oturumunuzu yeniden başlatmayı deneyin veya kiod içindeki günüklerde hatalara bakın.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
tr: %1 Protokolü İlklendirilemedi

en: Unable to Create KIO Worker
tr: KIO İşçisi Oluşturulamıyor

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
tr: <strong>%1</strong> protokolüne erişim için kullanılan KIO işçisi çalıştırılamadı. Bu bir teknik hata olabilir.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
tr: klauncher, protokolü sağlayan eklentiyi bulamadı veya başlatamadı. Bu, eklentinin eski bir sürümüne sahip olabileceğiniz anlamına geliyor.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
tr: <filename>%1</filename> aktarılamıyor

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
tr: Hedef dosya sistemi bu kadar büyük dosyaları desteklemediğinden <filename>%1</filename> dosyası aktarılamıyor.

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
tr: Hedef dosya sistemini bu büyüklükte dosyaları destekleyen bir dosya sistemi ile yeniden biçimlendirin.

en: Undocumented Error
tr: Belgelenmeyen Hata

en: (Symbolic Link to %1)
tr: (%1 Konumuna Sembolik Bağlantı)

en: (%1, Link to %2)
tr: (%1, %2 Konumuna Bağlantı)

en:  (Points to %1)
tr:  (%1 konumuna işaret ediyor)

en: Malformed URL
    %1
tr: Bozuk URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
tr: %1 dosya türü algılanamadı

en: Unknown protocol '%1'.
tr: Bilinmeyen protokol '%1'.

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
tr: '%1' protokolü için bir KIO işçisi bulunamadı.

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
tr: '%1' protokolü için bir KIO işçisi başlatmak üzere yuva oluşturulamıyor.

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
tr: '%1' konumunda 'kioslave5' yürütülebiliri bulunamadı

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
tr: %1 protokolü ile bağlantı açmak mümkün değil.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
tr: %1 protokolü ile bağlantı kapatmak mümkün değil.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
tr: Dosyalara erişim %1 protokolü ile yapılamaz.

en: Writing to %1 is not supported.
tr: %1'e yazmak henüz desteklenmiyor.

en: There are no special actions available for protocol %1.
tr: %1 protokolü için özel işlemler mevcut değil.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
tr: %1 protokolü için klasör listeleme işlevi desteklenmiyor.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
tr: %1 adresinden veri alma desteklenmiyor.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
tr: %1 adresinden MIME tür bilgisi alma desteklenmiyor.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
tr: %1 içinde dosya taşımak veya adlarını değiştirmek desteklenmiyor.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü ile sembolik bağlantı oluşturulması mümkün değil.

en: Copying files within %1 is not supported.
tr: %1 içinde dosya kopyalamak desteklenmiyor.

en: Deleting files from %1 is not supported.
tr: %1'den dosya silmek desteklenmiyor.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü yardımıyla klasör oluşturmak mümkün değil.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü yardımıyla dosyaların özelliklerini değiştirmek mümkün değil.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü ile dosyaların sahibini değiştirme işlemi desteklenmiyor.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
tr: %1 protokolü ile URL kullanmak olanaklı değildir.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü yardımıyla çoklu alma işlemi desteklenmiyor.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
tr: %1 protokolü dosyaları açma işlemi desteklenmiyor.

en: Protocol %1 does not support action %2.
tr: %1 protokolü %2 eylemini desteklemiyor.

en: &Yes
tr: &Evet

en: &No
tr: &Hayır

en: &Details
tr: &Ayrıntılar

en: &Forever
tr: &Sonsuza Dek

en: C&ontinue Loading
tr: &Yüklemeyi Sürdür

en: Co&ntinue
tr: Sür&dür

en: &Current Session only
tr: &Yalnızca Geçerli Oturum

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
tr: Güvenli kipten çıkıyorsunuz. Tüm iletişim şifrelenmemiş bir şekilde sürdürülecektir.
    Bu nedenle sizden başkası aktarmak istediğiniz veriyi izleyebilir.

en: Security Information
tr: Güvenlik Bilgisi

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
tr: %1: SSL görüşmesi başarısız oldu

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
tr: Güvenli kipe giriyorsunuz. Tüm iletişim şifrelenmiş bir şekilde sürdürülecektir.
    Bu nedenle sizden başkası aktarmak istediğiniz veriyi izleyemeyecektir.

en: Display SSL &Information
tr: &SSL Bilgisini Göster

en: C&onnect
tr: &Bağlan

en: The server failed the authenticity check (%1).
tr: Sunucu kimlik denetiminde başarısız oldu (%1).

en: Server Authentication
tr: Sunucu Yetki Denetimi

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
tr: Daha ileride bu sertifikayı size sorulmaksızın kabul etmek istiyor musunuz?

en: A file or folder named %1 already exists.
tr: %1 adlı bir klasör ya da dosya zaten var.

en: You do not have permission to create that folder.
tr: Bu klasörü oluşturma izniniz yok.

en: You did not select a file to delete.
tr: Silmek için bir dosya seçmediniz.

en: Nothing to Delete
tr: Silinecek Öge Yok

en: You did not select a file to trash.
tr: Çöpe göndermek için bir dosya seçmediniz.

en: Nothing to Trash
tr: Çöpe Gönderilecek Öge Yok

en: The specified folder does not exist or was not readable.
tr: Belirtilen klasör yok veya okunamıyor.

en: Menu
tr: Menü

en: Parent Folder
tr: Üst Klasör

[ctx: @info]
en: Go back
tr: Geri git

[ctx: @info]
en: Go forward
tr: İleri git

en: Home Folder
tr: Ana Klasör

en: Reload
tr: Yeniden Yükle

en: New Folder...
tr: Yeni Klasör...

en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

en: Delete
tr: Sil

en: Sorting
tr: Sıralama

en: Sort by Name
tr: Ada Göre Sırala

en: Sort by Size
tr: Boyuta Göre Sırala

en: Sort by Date
tr: Tarihe Göre Sırala

en: Sort by Type
tr: Türe Göre Sırala

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Folders First
tr: Önce Klasörler

en: Hidden Files Last
tr: Gizli Dosyalar En Sonda

en: Icons View
tr: Simge Görünümü

en: Compact View
tr: Sıkışık Görünüm

en: Details View
tr: Ayrıntılı Görünüm

en: Icon Position
tr: Simge Konumu

en: Next to File Name
tr: Dosya Adından Sonra

en: Above File Name
tr: Dosya Adının Üzerinde

en: Short View
tr: Kısa Görünüm

en: Detailed View
tr: Ayrıntılı Görünüm

en: Tree View
tr: Ağaç Görünümü

en: Detailed Tree View
tr: Ayrıntılı Ağaç Görünümü

en: Allow Expansion in Details View
tr: Ayrıntılar Görünümünde Genişlemeye İzin Ver

en: Show Hidden Files
tr: Gizli Dosyaları Göster

en: Show Preview Panel
tr: Önizlemeyi Panelini Göster

en: Show Preview
tr: Önizlemeyi Göster

en: Open Containing Folder
tr: İçeren Klasörü Aç

en: Properties
tr: Özellikler

en: &View Mode
tr: &Görünüm Kipi

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
tr: Önce En Yeni

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
tr: Önce En Eski

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
tr: Önce En Büyük

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
tr: Önce En Küçük

en: Encoding:
tr: Kodlama:

en: Open
tr: Aç

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
tr: Kopyala

[ctx: @title:menu]
en: Move To
tr: Taşı

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
tr: Ana Klasör

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
tr: Kök Klasör

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
tr: Göz At...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
tr: Buraya Kopyala

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
tr: Buraya Taşı

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
tr: *|Tüm Dosyalar

en: All Supported Files
tr: Desteklenen Tüm Dosyalar

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Add Places Entry
tr: Konum Girdisi Ekle

en: Edit Places Entry
tr: Konum Girdisini Düzenle

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
tr: <qt>Bu, Yerler panelinde görüntülenecek olan metindir.<br /><br />Açıklamanız bu girdinin ne işe yaradığını anımsatmak amacıyla bir veya iki sözcükten oluşmalıdır. Eğer bir etiket girmezseniz açıklama konumun URL'sinden alınacaktır.</qt>

en: L&abel:
tr: &Etiket:

en: Enter descriptive label here
tr: Açıklayıcı etiketi buraya girin

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
tr: <qt>Girdi ile ilişkilendirilecek konumdur. Herhangi bir geçerli URL kullanılabilir. Örneğin:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Sonraki düğmesine tıklayarak URL'ye uygun bir metin yazacağınız bir kutuya ulaşacaksınız.</qt>

en: &Location:
tr: &Konum:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
tr: <qt> Bu konumlar panelinde görüntülenecek olan simgedir.<br /><br />Farklı bir simge seçmek için düğmenin üzerine tıklayın.</qt>

en: Choose an &icon:
tr: B&ir simge seçin:

en: &Only show when using this application (%1)
tr: &Yalnızca bu uygulamayı kullanırken göster (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
tr: <qt>Bu girdinin yalnızca bu uygulama (%1) kullanılırken görüntülenmesini istiyorsanız bu ayarı etkinleştirin.<br /><br />Eğer bu ayar seçilmezse girdi tüm uygulamalar tarafından kullanılabilir olacaktır.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
tr: Yerler

[ctx: @item]
en: Remote
tr: Uzak

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
tr: Son Kullanılanlar

[ctx: @item]
en: Search For
tr: Ara

[ctx: @item]
en: Devices
tr: Aygıtlar

[ctx: @item]
en: Removable Devices
tr: Çıkarılabilir Aygıtlar

[ctx: @item]
en: Tags
tr: Etiketler

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
tr: Tüm etiketler

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
tr: Ana Klasör

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
tr: Masaüstü

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
tr: Belgeler

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
tr: İndirilenler

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
tr: Ağ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
tr: Çöp

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
tr: Müzik

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
tr: Videolar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
tr: Son Dosyalar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
tr: Son Konumlar

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
tr: Bugün Değiştirildi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
tr: Dün Değiştirildi

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
tr: Yerler paneline eklenemedi: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
tr: Yerler paneline yalnızca klasörler eklenebilir.

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
tr: Salınıyor…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
tr: &Sal

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
tr: Güvenlice Kaldırılıyor…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
tr: Gü&venli Kaldır

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
tr: Bağlantı Kesiliyor…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
tr: &Bağlantıyı Kes

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
tr: Çık&ar

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
tr: '%1' aygıtı bir disk değil ve çıkarılamaz.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
tr: '%1' konumuna erişilirken bir hata oluştu, sistem şu hatayı bildirdi: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
tr: '%1' konumuna erişilirken bir hata oluştu

en: One or more files on this device are open within an application.
tr: Bu aygıttaki bir veya daha çok dosya, bir uygulamada açık.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
tr[0]: Bu aygıttaki bir veya daha çok dosya, <application>"%2"</application> uygulamasında açık.
tr[1]: Bu aygıttaki bir veya daha çok dosya, şu uygulamalarda açık: <application>%2</application>.

en: %1 (hidden)
tr: %1 (gizli)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
tr: Çöp Kutusunu Boşalt

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
tr: Bağla

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
tr: Yeni Sekmede Aç

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
tr: Yeni Pencerede Aç

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
tr: Girdi Ekle…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
tr: Dü&zenle…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
tr: &Gizle

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
tr: '%1' Bölümünü Gizle

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
tr: Bölümü Gizle

en: &Show All Entries
tr: &Tüm Girdileri Göster

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
tr: Simge Boyutu

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
tr: Otomatik Yeniden Boyutlandırma

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
tr: Küçük (%1 × %1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
tr: Orta (%1 × %1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
tr: Büyük (%1 × %1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
tr: Devasa (%1 × %1)

en: You can only select one file
tr: Yalnızca bir dosya seçebilirsiniz

en: More than one file provided
tr: Birden fazla dosya verildi

en: You can only select local files
tr: Yalnızca yerel dosyaları seçebilirsiniz

en: Remote files not accepted
tr: Uzak dosyalar kabul edilmiyor

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
tr[0]: Seçili URL desteklenmeyen bir düzeni kullanıyor. Lütfen aşağıdaki şemayı kullanın: %2
tr[1]: Seçili URL desteklenmeyen bir düzeni kullanıyor. Lütfen aşağıdaki şemaları kullanın: %2

en: Unsupported URL scheme
tr: Desteklenmeyen URL şeması

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
tr: Birden fazla klasör seçildi ancak bu pencere klasör kabul etmiyor, yani hangi seçime girileceğine karar verilemiyor. Lütfen yalnızca bir klasör seçin.

en: More than one folder provided
tr: Birden fazla klasör verildi

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
tr: En azından bir klasör ve bir dosya seçilmelidir. Seçilen dosyalar yok sayılacak ve seçilen klasör listelenecektir

en: Files and folders selected
tr: Dosyalar ve klasörler seçildi

en: The file "%1" could not be found
tr: "%1" dosyası bulunamadı

en: Cannot open file
tr: Dosya açılamadı

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
tr: <qt>Üst dizine geçmek için bu düğmeyi tıklayın.<br /><br />Örneğin, eğer güncel konum file:/home/konqi ise bu düğmeye tıklanması halinde file:/home dizinine geçeceksiniz.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
tr: Tarama günlüğünde bir adım geri gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
tr: Tarama günlüğünde bir adım ileri gitmek için bu düğmeyi tıklayın.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
tr: Güncel konumdaki bilgileri yeniden yüklemek için bu düğmeye tıklayın.

en: Click this button to create a new folder.
tr: Yeni bir klasör oluşturmak için bu düğmeye tıklayın.

en: Show Places Panel
tr: Yerler Panelini Göster

en: Show Bookmarks Button
tr: Yer İmleri Düğmesini Göster

en: Options
tr: Seçenekler

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
tr: <qt>Bu, dosya iletişim kutusu tercihleri menüsüdür. Şunun gibi çeşitli seçeneklere buradan ulaşılabilir: <ul><li>Dosyaların listede nice sıralandığı</li><li>Görünüm türleri, simge ve list dahil olmak üzere</li><li>Gizli dosyaların gösterimi</li><li>Yerler paneli</li><li>Dosya önizlemeleri</li><li>Klasörleri dosyalardan ayırma</li></ul></qt>

en: Bookmarks
tr: Yer İmleri

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
tr: <qt>Bu düğme belirli konumları yer imlerine kaydetmeye yarar. Bir yer imi ile ilgili işlemleri, ekleme, düzenleme ve seçme, yapmak için bu düğmeye tıklayın.<br /><br />Bu yer imleri dosya iletişim kutularına özeldir ama KDE içerisindeki diğer yerler için de kullanılabilir.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
tr: &Ad:

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
tr: <qt> Metin alanında yazı yazarken, size olası sözcük eşleşmeleri sunulacak. Bu özelliği, farenin sağ düğmesine basınca çıkan <b>Metin Tamamlama</b> menüsünden istediğiniz kipi seçerek denetleyebilirsiniz.</qt>

en: This is the name to save the file as.
tr: Kaydedilecek dosyanın adı.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
tr: Burada açılacak dosyaların bir listesi vardır. Aralarında boşluk karakteri olacak şekilde birden fazla dosya adı belirtilebilir.

en: This is the name of the file to open.
tr: Bu açılacak dosyanın adıdır

[ctx: @title:window]
en: Places
tr: Yerler

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
tr: "%1" dosyası var. Üzerine yazmak ister misiniz?

en: Overwrite File?
tr: Dosyanın Üzerine Yazılsın mı?

en: You can only select local files.
tr: Yalnızca yerel dosyaları seçebilirsiniz.

en: Remote Files Not Accepted
tr: Uzaktaki Dosyalar Kabul Edilmiyor

en: *|All Folders
tr: *|Tüm Klasörler

en: *|All Files
tr: *|Tüm Dosyalar

en: &Open
tr: &Aç

en: Icon size: %1 pixels
tr: Simge boyutu: %1 piksel

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
tr: Dosya adı uzantısını otomatik seç (%1)

en: the extension <b>%1</b>
tr: <b>%1</b> uzantısı

en: Automatically select filename e&xtension
tr: D&osya adı uzantısını otomatik seç

en: a suitable extension
tr: uygun bir uzantı

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
tr: Bu seçenek, dosyaları uzantılarıyla beraber kaydetmek için bazı uygun özellikleri etkinleştirir:<br /><ol><li>Kayıt anında dosya türünü değiştirdiğinizde, <b>%1</b> metin alanı içinde tanımladığınız her uzantı güncellenecektir. <br /><br /></li><li>Eğer <b>%2</b> metin alanında hiçbir uzantı tanımlamamışsanız <b>Kaydet</b> dediğinizde, %3 dosyanın sonuna eklenecektir (dosya adı zaten mevcut değilse). Bu uzantı, kaydedilen dosya türü temelinde olacaktır.<br /><br />Eğer KDE'nin dosya adları için bir uzantı sağlamasını istemiyorsanız bu seçeneği kapatabilir veya dosya adının sonuna bir nokta (.) ekleyerek baskılayabilirsiniz (nokta'nızın otomatik olarak silinecektir!). </li></ol> Emin değilseniz bu seçeneği etkin halde tutmak, sizin için daha yararlıdır.

en: &File type:
tr: &Dosya türü:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
tr: <qt>Bu, dosya türü seçicisidir. Dosyanın kaydedileceği biçimi seçmek için kullanılır.</qt>

en: &Filter:
tr: S&üz:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
tr: <qt>Dosya listesine uygulanacak süzgeç. Süzgeç ile eşleşmeyen dosya adları görüntülenmeyecektir.<p> Açılır menüden var olan bir tanesini seçebilir veya doğrudan metin alanına süzgeç ifadenizi yazabilirsiniz.</p><p>* ve ? gibi genel arama karakterlerini kullanmak da olanaklıdır.</p></qt>

en: Sorry
tr: Üzgünüm

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> şablon dosyası mevcut değil.</qt>

en: Name for new link:
tr: Yeni bağlantının adı:

en: Create link to URL
tr: URL'ye Bağlantı Oluştur

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
tr: <filename>%1</filename> adı işletim sisteminin kullanımı için ayrıldığından kullanılamıyor.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
tr: <filename>%1</filename> adı bir nokta ile başlıyor; dolayısıyla öntanımlı olarak gizlenecektir.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
tr: <filename>%1</filename> adı bir boşlukla başlıyor. Bu, dosyaları abecesel olarak sıralarken diğer dosyaların önünde görüntülenmesine ve bunun gibi diğer garipliklere neden olabilir.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
tr: Klasör adlarında bölü işareti kullanmak, aşağıdaki gibi alt klasörler oluşturacaktır:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
tr: Klasör adlarında bölü işareti kullanmak alt klasörler oluşturacaktır.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
tr: Dosya ve klasör adlarında bölü işareti kullanılamaz.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
tr: Dosya ve klasör adlarında ters bölü kullanılamaz.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
tr: Bir şeyleri silmek için uçbirimi kullanırken kafa karıştırıcı veya tehlikeli olabileceğinden, bir dosya veya klasör adını yaklaşık işaretiyle başlatmanız önerilmez.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
tr: <filename>%1</filename> adlı bir dizin halihazırda var.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
tr: <filename>%1</filename> adlı bir dosya zaten var.

en: Create New
tr: Yeni Oluştur

en: Link to Device
tr: Aygıta Bağlantı

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
tr: Yeni Klasör

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Create new folder in %1:
tr: %1 içinde yeni klasör oluştur:

en: The desktop is offline
tr: Masaüstü çevrimdışı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
tr: Kopyala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
tr: "%1" Ögesini Yeni Sekmede Aç

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
tr: "%1" Ögesini Yeni Pencerede Aç

en: Edit
tr: Düzenle

en: Navigate
tr: Git

en: Show Full Path
tr: Tam Yolu Göster

[ctx: @action:inmenu]
en: More
tr: Fazlası

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
tr: Aygıtlar

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
tr: Diğer

en: Edit mode
tr: Düzenleme kipi

en: Click for Location Navigation
tr: Konum Gezintisi için Tıkla

en: Click to Edit Location
tr: Konumu Düzenlemek için Tıkla

en: You are not authorized to execute this file.
tr: Bu dosyayı yürütmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
tr: %1 Başlatılıyor

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
tr: %1 hizmeti yürütülebilir yapılamadı, yürütme iptal ediliyor.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
tr: Bu dosyayı açmak üzere bir uygulama seçmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
tr: Dahili hata: kullanıcıya hangi uygulamanın başlatılacağını soramadı

en: No favicon found for %1
tr: %1 için favicon bulunamadı

en: Error saving image to %1
tr: Resim %1 konumuna kaydedilirken hata

en: Icon file too big, download aborted
tr: Simge dosyası çok büyük, indirme iptal edildi

en: No mail client found
tr: Posta istemcisi bulunamadı

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
tr: %1
    masaüstü giriş dosyası
    geçersiz.

en: Launching %1
tr: %1 Başlatılıyor

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
tr: <command>%1</command> komutu bulunamadı.

en: No terminal emulator found
tr: Uçbirim öykünücüsü bulunamadı

en: Failed to open %1
tr: %1 açılamadı

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
tr: %1
    masaüstü giriş dosyası
    Link türünden ama URL=... girişi yok.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
tr: "%1" yürütülebilir dosyası uzak bir dosya sisteminde bulunuyor. Güvenlik nedenlerinden dolayı başlatılmayacak.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
tr: Güvenlik nedeniyle, yürütülebilir dosyaların başlatılmasına bu bağlamda izin verilmez.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
tr: Program "%1" başlatılmadan önce yürütme iznine sahip olması gerekir.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
tr: "%1" dosyası yürütülebilir yapılamadı.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
tr: Masaüstü giriş dosyası %1 için Type=... girdisi yok.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
tr: Dosya tam değil ve açılmamalı.
    Açık uygulamalarınızı ve bildirim ekranınızı bekleyen görevler veya indirmeler için denetleyin.

en: Failed to open the file.
tr: Dosya açılamadı.

en: The program "%1" could not be launched.
tr: "%1" programı çalıştırılamadı.

en: Setting ACL for %1
tr: %1 için ACL ayarlanıyor

en: Could not change permissions for
    %1
tr: %1 dosyası için
    izinler değiştirilemiyor

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
tr: %1
    sahibi ve grubu değiştirilemiyor

en: mounting is not supported by Windows CE.
tr: bağlama, Windows CE tarafından desteklenmiyor.

en: Could not find program "mount"
tr: "mount" uygulaması bulunamadı

en: unmounting is not supported by Windows CE.
tr: bağlantı kesme, Windows CE tarafından desteklenmiyor.

en: Could not find program "umount"
tr: "umount" uygulaması bulunamadı

en: Change File Permissions
tr: Dosya İzinlerini Değiştir

en: New Permissions: %1
tr: Yeni İzinler: %1

en: Change File Owner
tr: Dosya Sahibini Değiştir

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
tr: Yeni Sahip: UID=%1, GID=%2

en: Remove File
tr: Dosyayı Kaldır

en: Remove Directory
tr: Dizini Kaldır

en: Create Directory
tr: Dizin oluştur

en: Directory Permissions: %1
tr: Dizin İzinleri: %1

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Open Directory
tr: Dizin Aç

en: New Filename: %1
tr: Yeni Dosya Adı: %1

en: Target: %1
tr: Hedef: %1

en: Change Timestamp
tr: Zaman Damgasını Değiştir

en: From: %1, To: %2
tr: Nereden: %1, Nereye: %2

en: Unknown Action
tr: Bilinmeyen Eylem

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
tr: Eylem: %1
    Kaynak: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
tr: Dosya %1 konumundan %2 konumuna kopyalanamadı. (Hata: %3)

en: No media in device for %1
tr: %1 için aygıtta medya bulunamadı

en: Could not get user id for given user name %1
tr: Verilen %1 kullanıcı adı için kullanıcı kimliği alınamadı

en: Could not get group id for given group name %1
tr: Verilen %1 grup adı için grup kimliği alınamadı

en:  days
tr:  gün

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
tr: <para>KDE'nin çöp kutusu <b>Bulucu</b>'nun Çöpü ile kullanılmak üzere yapılandırılmış.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
tr: <para>KDE'nin çöp kutusunu boşaltmak yalnızca KDE'nin çöp ögelerini boşaltırken,<br>Bulucu ile Çöp'ü boşaltmak her şeyi silecektir.</para><para>KDE'nin çöp ögeleri Çöp kutusundaki KDE.tash adındaki klasörde görüntülenecektir.</para>

en: Delete files older than
tr: Bundan daha eski dosyaları sil:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <emphasis strong='true'>automatic deletion</emphasis> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <emphasis strong='true'>not</emphasis> automatically delete any items after a certain timespan</para>
tr: <para>Belirtilen değerden daha eski dosyaların <emphasis strong='true'>otomatik olarak silinmesine</emphasis> izin vermek için bu kutucuğu işaretleyin. Belirli bir zaman aralığında dosyaların otomatik olarak <emphasis strong='true'>silinmemesi</emphasis> için bunu pasif durumda bırakın.</para>

en:  day |  days
tr[0]:  gün
tr[1]:  gün

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
tr: <para>Dosyaların çöp kutusunda kaç gün kalacağını ayarlayın. Bu sayıdan daha eski dosyalar otomatik olarak silinecek.</para>

en: Cleanup:
tr: Temizle:

en: Limit to
tr: Sınırla

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
tr: <para>Aşağıdan çöp kutusunun ne kadar disk alanı kullanabileceğini belirlemek için bu kutucuğu işaretleyin. Belirlemezseniz sınırsız olarak kalacaktır.</para>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
tr: Boyut:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
tr: <para>Çöp kutusu için kullanılacak disk alanının yüzde olarak en büyük boyutu.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
tr: <para>Bu değer, çöp kutusunun kullanması için izin verilmek üzere hesaplanan en yüksek değerdir.</para>

en: Show a Warning
tr: Bir Uyarı Göster

en: Delete Oldest Files From Trash
tr: Çöp Kutusundan En Eski Dosyaları Sil

en: Delete Biggest Files From Trash
tr: Çöp Kutusundan En Büyük Dosyaları Sil

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
tr: <para>Boyut sınırına ulaşıldığında öncelikle tercih ettiğiniz tipteki dosyaları silecektir. Eğer bu seçenek sizi uyarmak üzere ayarlanmışsa dosyaları otomatik olarak silmek yerine sizi uyaracaktır.</para>

en: Full Trash:
tr: Tam temizlik:

en: Malformed URL %1
tr: Hatalı URL: %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
tr: %1 dizini artık olmadığından bu ögeleri eski yerlerine almak mümkün değil. Yine de bu ögelerin bulunduğu eski dizini yeniden oluşturabilir ve işlemi yeniden yapabilirsiniz ya da bu ögeleri fare ile tutup istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

en: Invalid combination of protocols.
tr: Geçersiz protokol kombinasyonu.

en: This file is already in the trash bin.
tr: Dosya zaten çöp kutusunda.

en: not supported
tr: desteklenmiyor

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
tr: Kopyala veya Taşı içerisinde iç hata, asla olmamalı

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
tr: KDE çöp kutusuna erişmek için yardımcı uygulama
    Not: Dosyaları çöp kutusuna taşımak için ktrash kullanmayın, "kioclient move'url' trash:/" kullanın

en: Empty the contents of the trash
tr: Çöp kutusu içeriğini boşalt

en: Restore a trashed file to its original location
tr: Çöpe atılmış bir dosyayı eski yerine geri al

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
tr: Çöp kutusu dolu. Onu boşaltın veya içinden elle ögeler kaldırın.

en: &Policy
tr: &Politika

en: &Management
tr: &Yönetim

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE applications using the HTTP protocol (like Konqueror) store on your computer, initiated by a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p> However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p> Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, the HTTP KIO worker offers you the ability to customize the way it handles cookies. So you might want to set the default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie, allowing you to decide. For your favorite shopping web sites that you trust, you might want to set the policy to accept, then you can access the web sites without being prompted every time a cookie is received.</p>
tr: <h1>Çerezler</h1><p>Çerezler uzaktaki sunucu tarafından başlatılan HTTP protokolünü kullanan KDE uygulamaları (Konqueror benzeri) tarafından saklanan bilgileri içerir. Bu bir web sunucusunun sizin ve gezinti etkinliğinizin sonradan kullanmak üzere kaydını tutabileceği anlamına gelir. Bunu bir gizlilik ihlali olarak düşünebilirsiniz.</p><p>Bununla birlikte, çerezler bazı durumlarda yararlı da olabilirler. Örneğin sıklıkla İnternet mağazalarında 'alış veriş sepetinizde bir şeyler saklamanıza' izin vermek için kullanılırlar. Bazı siteler çerez destekleyen bir tarayıcı kullanmanızı zorunlu tutabilirler.</p><p>Çoğu kullanıcı gizlilik ile çerezlerin yararları arasında bir denge kurmak istediklerinden HTTP KIO işçisi çerezleri yönetebilme yeteneğini sunar. Yani öntanımlı politikayı bir sunucu çerez oluşturmak istediğinde size sorulması şeklinde ayarlayabilirsiniz. Güvendiğiniz özel alışveriş siteleri için çerezleri kabul ederek her çerez alışında size sormasının önüne geçebilirsiniz.</p>

en: D-Bus Communication Error
tr: D-BUS İletişim Hatası

en: Unable to delete all the cookies as requested.
tr: İstenen tüm çerezler silinemiyor.

en: Unable to delete cookies as requested.
tr: Çerezler istendiği gibi silinemiyor.

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
tr: <h1>Çerez Yönetimi Hızlı Yardım</h1>

en: Information Lookup Failure
tr: Bilgi Tarama Hatası

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
tr: Bilgisayarınızdaki çerezler hakkında bilgi toplanamıyor.

en: End of session
tr: Oturum sonu

en: Yes
tr: Evet

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, searchLineEdit)
en: Search
tr: Ara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
tr: Etki alanları ve istemciler için etkileşimli arama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
tr: Çerez Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
tr: &Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
tr: &Tümünü Sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
tr: &Politikayı Yapılandır...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
tr: &Listeyi Yeniden Yükle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
tr: Ayrıntılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
tr: Ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
tr: Değer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
tr: Etki alanı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
tr: Yol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
tr: Sonlanma tarihi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
tr: Güvenli:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
tr: Çerez Politikasını Değiştir

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
tr: Yeni Çerez Politikası

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
tr: <qt>Zaten <center><b>%1</b></center> için bir politika var. Bunun üzerine yazmak ister misiniz?</qt>

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
tr: Politikayı Çoğalt

en: Replace
tr: Değiştir

en: Unable to communicate with the cookie handler service.
    Any changes you made will not take effect until the service is restarted.
tr: Çerez yönetici hizmetine ulaşılamıyor.
    Yaptığınız değişiklikler bu hizmet yeniden başlatılana kadar uygulanmayacak.

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
tr: <h1>Çerezler</h1><p>Çerezler uzaktaki sunucu tarafından başlatılan HTTP protokolünü kullanan KDE uygulaması (Konqueror benzeri) tarafından saklanan bilgileri içerir. Bu bir web sunucusunun sizin ve gezinti etkinliğinizin sonradan kullanmak üzere kaydını tutabileceği anlamına gelir. Bunu bir gizlilik ihlali olarak düşünebilirsiniz.</p><p>Bununla birlikte, çerezler bazı durumlarda yararlı da olabilirler. Örneğin sıklıkla İnternet mağazalarında 'alış veriş sepetinizde bir şeyler saklamanıza' izin vermek için kullanılırlar. Bazı siteler çerez destekleyen bir tarayıcı kullanmanızı zorunlu tutabilirler.</p><p>Çoğu kullanıcı gizlilik ile çerezlerin yararları arasında bir denge kurmak istediklerinden HTTP kioslave çerezleri yönetebilme yeteneğini sunar. Yani öntanımlı politikayı bir sunucu çerez oluşturmak istediğinde size sorulması şeklinde ayarlayabilirsiniz. Güvendiğiniz özel alış veriş siteleri için çerezleri kabul ederek her çerez alışında size sormasının önüne geçebilirsiniz.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: <qt>
    <p>Enable cookie support. Normally you will want to have cookie support enabled and customize it to suit your privacy needs.</p><p>
    Please note that disabling cookie support might make many web sites unbrowsable.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Çerez desteğini etkinleştir. Genellikle çerez desteğinin etkin olması ve bunun gizlilik gereğine uygun biçimde özelleştirilmesi istenir.</p><p>
    Çerez desteğini kapatmanın birçok web sitesini gezmenizi engelleyeceğini unutmayın.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
tr: Çerezleri et&kinleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
tr: <qt>
    Üçüncü parti çerezleri reddet. Bunlar gezindiğiniz siteden başka kökeni olan çerezlerdir. Örneğin, <b>www.foobar.com</b> sitesini, bu seçenek işaretli iken ziyaret ettiğinizde yalnızca www.foobar.com'dan gelen çerezler ayarlarınıza göre işlem görür. Bütün diğer çerezler otomatik olarak reddedilir. Bu, site operatörlerinin sizin günlük tarama alışkanlıklarınız hakkında bir çizelge çıkarmaları şansını düşürür.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
tr: Yalnızca &merkezi sunucuda oluşturulan çerezleri kabul et

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: <p>
    Automatically accept temporary cookies meant to expire at the end of the current session. Such cookies will not be stored in your computer's hard drive or storage device. Instead, they are deleted when you close all applications (e.g. your browser) that use them.</p><p><u>NOTE</u> Checking this option overrides your default as well as site specific cookie policies for session cookies.</p>
tr: <p>
    Geçerli oturumun sonunda sona erecek olan çerezleri otomatik olarak kabul edin. Bu tür çerezler, bilgisayarınızın sabit sürücüsünde veya depolama aygıtında depolanmayacaktır. Bunun yerine, onları kullanan tüm uygulamaları (örn. tarayıcınız) kapattığınızda silinirler.</p><p><u>NOT</u> Bu seçeneğin işaretlenmesi, oturum çerezleri için öntanımlı ve siteye özel çerez politikalarını geçersiz kılar.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
tr: Oturum çerezlerini &otomatik olarak kabul et

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    Uzaktaki makineden alınan çerezlerin nasıl ele alınacağına karar verir: 
    <ul>
    <li><b>Sor</b>KDE'nin bir sunucu tarafından her çerez yerleştirilmesinde sizden onay almasını sağlar.</li>
    <li><b>Kabul et</b> çerezlerin size anımsatılmadan kabul edilmesini sağlar.</li>
    <li><b>Oturum sonuna kadar kabul et</b> çerezlerin kabul edilmesini ama oturum sonunda silinmelerini sağlar.</li>
    <li><b>Reddet</b> KDE'nin aldığı tüm çerezleri reddetmesini sağlar.</li>
    </ul><p>
    <u>NOT:</u> Aşağıdan ayarlanabilir olan alan adına özel ayarlar her zaman öntanımlı ayarlardan önceliklidir.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
tr: Öntanımlı Politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
tr: Bü&tün çerezleri kabul et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
tr: Ot&urum sonuna kadar kabul et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
tr: &Onay iste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
tr: Bütün çerezleri &reddet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: <qt>
    To add a new policy, simply click on the <b>Add...</b> button and supply the necessary information. To change an existing policy, use the <b>Change...</b> button and choose the new policy from the policy dialog box. Clicking on the <b>Delete</b> button will remove the currently selected policy causing the default policy setting to be used for that domain, whereas <b>Delete All</b> will remove all the site specific policies.
    </qt>
tr: <qt>
    Yeni bir politika eklemek için, <b>Ekle...</b> düğmesine tıklayın ve tüm gerekli bilgileri verin. Mevcut bir politikayı değiştirmek için <b>Değiştir...</b> düğmesini kullanın. <i>Sil</i> düğmesine tıklayarak mevcut bir politikayı silebilirsiniz. <b>Tümünü Sil</b> ise tüm politikaları siler.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
tr: Site Politikası

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
tr: Alan adları için etkileşimli arama

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
tr: Ara...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: <qt>
    List of sites for which you have set a specific cookie policy. Specific policies override the default policy setting for these sites.
    </qt>
tr: <qt>
    Özel çerez politikaları belirlediğiniz sitelerin listesi. Özel politikalar bu siteler için öntanımlı ayarları geçersiz kılar.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
tr: Alan Adı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
tr: Politika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
tr: &Yeni...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
tr: Değ&iştir...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
tr: Kabul Et

en: Accept For Session
tr: Bu Oturum İçin Kabul Et

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
tr: Reddet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
tr: Sor

en: Do Not Know
tr: Bilmiyorum

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
tr: <qt>
    Bu politikanın uygulandığı hostu ya da etki alanı adını girin. Örneğin <b>www.kde.org</b> ya da <b>.kde.org</b>.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
tr: Site adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
tr: Bu politikanın uygulanacağı makine adını ya da alan adını girin, kde.org gibi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbPolicy) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbPolicy)
en: <qt>
    Select the desired policy:
    <ul>
    <li><b>Accept</b> - Allows this site to set cookies</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> - Allows this site to set cookies but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> - Refuse all cookies sent from this site</li>
    <li><b>Ask</b> - Prompt when cookies are received from this site</li>
    </ul>
    </qt>
tr: <qt>
    İstenen politikayı seçin:
    <ul>
    <li><b>Kabul et</b> - Çerez ayarı için bu siteye izin verir</li>
    <li><b>Oturum sonuna kadar kabul et</b> - Bu sitenin çerez yerleştirmesine izin verir ancak oturum sonunda süreleri dolacaktır.</li>
    <li><b>Reddet</b> - Bu siteden yollanan tüm çerezleri reddeder</li>
    <li><b>Sor</b> - Bu siteden bir çerez alındığı zaman sorar</li>
    </ul>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
tr: Politika:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
tr: Oturum sonuna kadar kabul et

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
tr: Bu değişikliklerin etki göstermesi için çalışan bütün uygulamaları yeniden başlatmanız gerekir.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
tr: Güncelleme Başarısız Oldu

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
tr: Bu değişikliğin etkin olması için KDE'yi yeniden başlatmalısınız.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
tr: Pasif FTP'yi Kapat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: When FTP connections are passive the client connects to the server, instead of the other way round, so firewalls do not block the connection; old FTP servers may not support Passive FTP though.
tr: FTP bağlantıları pasif olduğunda başka bir yolu denemek yerine istemci sunucuya bağlanır bu nedenle güvenlik duvarı bağlantıyı engellemez, eski FTP sunucuları Pasif FTP desteklemeyebilir.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
tr: Bir kısmı karşıya yüklenmiş dosyaları imle

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: whatsthis, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: While a file is being uploaded its extension is ".part". When fully uploaded it is renamed to its real name.
tr: Bir dosya karşıya yüklenirken uzantısı ".part" olur. Dosya tamamen gönderildikten sonra gerçek adını alır.

en: Timeout Values
tr: Zaman Aşımı Değerleri

en: Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is 1 second. | Here you can set timeout values. You might want to tweak them if your connection is very slow. The maximum allowed value is %1 seconds.
tr[0]: Buradan zaman aşımı değerlerini belirleyebilirsiniz. Eğer bağlantı hızı yavaş ise bunları değiştirmek isteyebilirsiniz. İzin verilen en yüksek değer %1 saniyedir.
tr[1]: Buradan zaman aşımı değerlerini belirleyebilirsiniz. Eğer bağlantı hızı yavaş ise bunları değiştirmek isteyebilirsiniz. İzin verilen en yüksek değer %1 saniyedir.

en:  second |  seconds
tr[0]:  saniye
tr[1]:  saniye

en: Soc&ket read:
tr: Yuva o&kuma:

en: Pro&xy connect:
tr: Vekil &bağlantısı:

en: Server co&nnect:
tr: Su&nucu bağlantısı:

en: &Server response:
tr: &Sunucu yanıtı:

en: Global Options
tr: Genel Seçenekler

en: Mark &partially uploaded files
tr: Bir kısmı &karşıya yüklenmiş dosyaları imle

en: <p>Marks partially uploaded files through SMB, SFTP and other protocols.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
tr: <p>Kısmen karşıya yüklenen dosyaları SMB, SFTP ve diğer protokollerle imler.</p><p>Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kısmen karşıya yüklenen dosyaların "part" uzantısı olur. Bu uzantı, aktarım tamamlandıktan sonra kaldırılır.</p>

en:  byte |  bytes
tr[0]:  bayt
tr[1]:  bayt

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
tr: İptal edilirse aşağıdakilerden daha küçük kısmen karşıya yüklenen dosyaları otomatik olarak sil:

en: FTP Options
tr: FTP Seçenekleri

en: Enable passive &mode (PASV)
tr: Pasif &kipi etkinleştir (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
tr: FTP'nin "pasif" kipini etkinleştirir. FTP'nin güvenlik duvarı arkasından çalışmasına izin vermek için gereklidir.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
tr: <p>Bir kısmı karşıya yüklenen dosyaları imler.</p> <p>Bu seçenek etkinleştirildiğinde, kısmen karşıya yüklenmiş dosyalar bir ".part" uzantısına sahip olurlar. Aktarma tamamlandığında bu uzantılar kaldırılır.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
tr: <h1>Ağ Tercihleri</h1> Burada, internet ve ağ bağlantılarını kullanırken KDE programlarının davranışlarını tanımlayabilirsiniz. Zaman aşımları yaşadıysanız veya İnternete bağlanmak için modem kullanıyorsanız bu ayarları ayarlamak isteyebilirsiniz.

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
tr: Tüm uygulamalar bu proxy ayarını kullanmaz. Özellikle, <application>Firefox</application> ve <application>Chromium</application> veya bunlardan türetilen herhangi bir şey veya <application>QtWebEngine</application>nbsp;- kullanan herhangi bir şey, örn. <application>WebEnginePart</application> kullanan <application>Konqueror</application>, <application>Akregatör</application> ve <application>Falkon</application>nbsp;- kullanılması bu ayarları kullanmaz. Bazı uygulamalar vekil ayarlarının kendi ayarlarında yapılandırılmasına izin verebilir.

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
tr: <h1>Vekil Sunucu</h1><p>Bir vekil sunucu makinenizle İnternet arasında bir aracı uygulamadır ve Web sayfası önbelleklemesi ve/veya süzmesi gibi işleri yapar.</p><p>Önbellekleme daha önce ziyaret ettiğiniz sayfalara, bu sayfaları yerel olarak depolayarak, sonraki ziyaretlerinizde daha hızlı erişmenizi sağlar. Süzme ise reklamları, istenmeyen postayı ve engellemek istediğiniz her şeyi engellemenizi sağlar.</p><p><u>Not:</u> Bazı vekil sunucular hem önbellekleme hem de süzme hizmeti sağlar.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI)
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
tr: <qt>
    Vekil sunucu yapılandırması.<p>
    <p>
    Bir vekil sunucu, internet bağlantınızla aranızda durur ve web sayfalarını önbellekler ve süzer. Önbellekleme yapan web sunucuları daha önce ziyaret edilmiş sayfalara erişiminizi hızlandırırken, süzme yapanlar reklamları, istenmeyen postayı ve engellemek istediğiniz her şeyi engellemenizi sağlar.
    <p>
    İnternete bağlanmak için bir vekil sunucuya gereksiniminizın olup olmadığı hakkında kararsız iseniz lütfen internet hizmet sağlayıcınızın kurulum kılavuzuna veya sistem yöneticinize danışın.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
tr: İnternete doğrudan bağlan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
tr: Vekil Yok

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: <qt>
    Automatically detect and configure the proxy settings.<p>
    Automatic detection is performed using the <b>Web Proxy Auto-Discovery Protocol (WPAD)</b>.<p>
    <b>NOTE:</b> This option might not work properly or not work at all in some UNIX/Linux distributions.
    </qt>
tr: <qt>
    Vekil sunucu ayarlarını otomatik olarak algıla ve yapılandır.<p>
    Otomatik belirleme <b>Web Vekil Sunucusu Otomatik-Bulma Protokolü (WPAD)</b> tarafından yapılır.<p>
    <b>NOT:</b> Bu seçenek bazı UNIX/Linux dağıtımlarında doğru veya hiç çalışmayabilir.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
tr: Vekil sunucu yapılandırmasını otomatik olarak algıla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
tr: Vekil sunucu ayarlarını yapılandırmak için belirtilen betiği kullan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
tr: Vekil sunucu otomatik yapılandırma URL'si:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
tr: Vekil sunucu yapılandırma betiğinin adresini girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
tr: <qt><p>Sistemde tanımlı vekil sunucu ayarlarını kullan.</p>
    <p>Bazı platformlar sistem çapında vekil sunucu yapılandırma bilgisi sunar ve bu seçeneği seçmek bu ayarları kullanmanıza izin verir.</p>
    <p>Mac platformlarında</p>
    <p>Windows platformlarında</p>
    <p>Unix ve Linux platformlarında, benzer sistem vekil sunucu ayarları genellikle çevre değişkeni aracılığıyla tanımlanır. Aşağıdaki ortam değişkenleri tespit edilir ve mevcut olduklarında kullanılırlar: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
tr: Sistem vekil sunucu yapılandırmasını kullan:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: <qt>Attempt automatic discovery of the environment variables used for setting system wide proxy information.<p> This feature works by searching for commonly used variable names such as HTTP_PROXY, FTP_PROXY and NO_PROXY.</qt>
tr: <qt> Genel vekil sunucu bilgisini alabilmek için kullanılan çevre değişkenlerinin araştırılması için bu seçenek kullanılabilir.<p>Bu özellik, HTTP_PROXY, FTP_PROXY ve NO_PROXY çevre değişkenlerine bakacak ve uygun bir şekilde vekil sunucu ayarlarını yapacaktır.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton)
en: Auto D&etect
tr: &Otomatik Algıla

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTP_PROXY</b>, used to store the address of the HTTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    HTTP vekil sunucusunun adresini saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girin, örneğin <b>HTTP_PROXY</b>.<p>
    Alternatif olarak, bu değişkeni otomatik olarak bulmayı denemek için <b>"Otomatik Algıla"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
tr: HTTP Vekil Sunucusu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyHttpsEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>HTTPS_PROXY</b>, used to store the address of the HTTPS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    HTTPS vekil sunucusunun adresini saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girin, örneğin <b>HTTPS_PROXY</b>.<p>
    Alternatif olarak, bu değişkeni otomatik olarak bulmayı denemek için <b>"Otomatik Algıla"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
tr: SSL Vekil Sunucusu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxyFtpEdit)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>FTP_PROXY</b>, used to store the address of the FTP proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    FTP vekil sunucusunun adresini saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girin, örneğin <b>FTP_PROXY</b>.<p>
    Alternatif olarak, bu değişkeni otomatik olarak bulmayı denemek için <b>"Otomatik Algıla"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
tr: FTP Vekil Sunucusu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, systemProxySocksLabel)
en: <qt>
    Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    SOCKS vekil sunucusunun adresini saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girin, örneğin.<b>SOCKS_PROXY</b>.<p>
    Alternatif olarak, bu değişkeni otomatik olarak bulmayı denemek için <b>"Otomatik Algıla"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
tr: SOCKS Vekil Sunucusu:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemProxySocksEdit)
en: <qt>Enter the name of the environment variable, e.g. <b>SOCKS_PROXY</b>, used to store the address of the SOCKS proxy server.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
tr: <qt>SOCKS vekil sunucusunun adresini saklamak için kullanılan ortam değişkeninin adını girin, örneğin.<b>SOCKS_PROXY</b>.<p>Alternatif olarak, bu değişkeni otomatik olarak bulmayı denemek için <b>"Otomatik Algıla"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: <qt>
    Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the proxy server should not be used.<p>
    Alternatively, you can click on the <b>"Auto Detect"</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.
    </qt>
tr: <qt>
    Vekil sunucunun kullanılmaması gereken siteleri saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girmek için örneğin: <b>NO_PROXY</b> girin. <p>
    Alternatif olarak, bu değişkenin otomatik olarak keşfini denemek için <b>"Otomatik Algılama"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel)
en: Exceptions:
tr: İstisnalar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, systemNoProxyEdit)
en: <qt>Enter the environment variable, e.g. <b>NO_PROXY</b>, used to store the addresses of sites for which the above proxy settings should not be used.<p>Alternatively, you can click on the <b>&quot;Auto Detect&quot;</b> button to attempt an automatic discovery of this variable.</p></qt>
tr: <qt>Vekil sunucusunun kullanılmaması gereken siteleri saklamak için kullanılan çevre değişkeninin adını girmek için örneğin: <b>NO_PROXY</b> girin. <p>Alternatif olarak, bu değişkenin otomatik olarak keşfini denemek için <b>"Otomatik Algılama"</b> düğmesine tıklayabilirsiniz.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
tr: Ç&evre değişkenlerinin değerini göster

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
tr: Vekil sunucu ayar bilgilerini elle girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Use manually specified proxy configuration:
tr: Elle tanımlanan vekil sunucu yapılandırmasını kullan:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
tr: HTTP vekil sunucusunun adresini girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksSpinBoxLabel)
en: Port:
tr: Bağlantı Noktası:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
tr: HTTP vekil sunucusunun port numarasını girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox)
en: Use this proxy server for a&ll protocols
tr: Tüm protokoller için bu veki&l sunucuyu kullan

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
tr: HTTPS vekil sunucusunun adresini girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox)
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
tr: HTTPS vekil sunucusunun port numarasını girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
tr: FTP vekil sunucusunun adresini girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox)
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
tr: FTP vekil sunucusunun port numarasını girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit)
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
tr: SOCKS vekil sunucusunun adresini girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox)
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
tr: SOCKS vekil sunucusunun port numarasını girin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit)
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Yukarıdaki vekil sunucu ayarları kullanılarak dışlanması gereken uzak makine adları veya IP adreslerinin virgülle ayrılmış listesini girin.</p>
    <p>Eğer belirtilen bir alan adınındaki tüm sunucuları dışlamak istiyorsanız basitçe alan adının başına nokta koyun. Örneğin <i>kde.org</i> alan adı için tüm sunucu adlarını dışlamak için <i>.kde.org</i> yazın. '*' veya '?' gibi joker karakterler desteklenmemektedir ve dolayısıyla hiçbir etkileri olmayacaktır.</p>
    <p>Ek olarak IP adresleri (örn. 127.0.0.1) ve alt ağı olan IP adresleri de girebilirsiniz; örn. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: <qt>
    Check this box if you want the above proxy settings to apply only to the addresses listed in the <i>Exceptions</i> list.</qt>
tr: <qt>
    Yalnızca <i>İstisnalar</i> listesindeki girdiler için vekil sunucu ayarlarını kullan.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
tr: Yalnızca İstisnalar listesindeki girdiler için vekil sunucu ayarlarını kullan

en: These settings apply to network browsing only.
tr: Bu ayarlar yalnızca ağ taramasına uygulanır.

en: Default user name:
tr: Öntanımlı kullanıcı adı:

en: Default password:
tr: Öntanımlı parola:

en: <h1>Windows Shares</h1><p>Applications using the SMB KIO worker (like Konqueror) are able to access shared Microsoft Windows file systems, if properly configured.</p><p>You can specify here the credentials used to access the shared resources. Passwords will be stored locally, and scrambled so as to render them unreadable to the human eye. For security reasons, you may not want to do that, as entries with passwords are clearly indicated as such.</p>
tr: <h1>Windows Paylaşımları</h1><p>Konqueror gibi SMB KIO işçisi kullanan uygulamalar düzgün yapılandırılmışsa paylaşılan Microsoft Windows dosya sistemlerine erişebilirler.</p><p>Paylaşılan kaynaklara erişmek üzere burada kimlik bilgilerini belirtebilirsiniz. Parolalar yerel olarak depolanacak ve insan gözü tarafından okunamaz hale getirilecek şekilde karıştırılacaktır. Güvenlik nedenleriyle bunu yapmak istemeyebilirsiniz; çünkü parola içeren girdiler açıkça belirtilmiştir.</p>

en: Web Search Keywords
tr: Web Arama Anahtar Sözcükleri

en: Configure enhanced browsing features
tr: Gelişmiş tarama özelliklerini yapılandır

en: <h1>Enhanced Browsing</h1> In this module you can configure some enhanced browsing features of KDE. <h2>Web Search Keywords</h2>Web Search Keywords are a quick way of using Web search engines. For example, type "duckduckgo:frobozz" or "dd:frobozz" and your web browser will do a search on DuckDuckGo for "frobozz". Even easier: just press Alt+F2 (if you have not changed this keyboard shortcut) and enter the shortcut in the Run Command dialog.
tr: <h1>Gelişmiş Tarama</h1> Bu modülde KDE'nin bazı gelişmiş tarama özelliklerini yapılandırabilirsiniz. <h2>Web Arama Anahtar Sözcükleri</h2>Web arama anahtar sözcükleri, web arama motorlarını kullanmanın hızlı bir yoludur. Örneğin, "duckduckgo: frobozz" veya "dd:frobozz" yazarak tarayıcınızın DuckDuckGo üzerinde "frobozz" sözcüğünü aramasını sağlayabilirsiniz. Daha da kolayı: Seçenek+F2'ye basın (eğer bu kısayolu değiştirmediyseniz) ve aynı web kısayolunu bu komut çalıştırma ekranında kullanın.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
tr: %1 dosyası değiştirildi.
    Değişiklikleri karşıya yüklemek istiyor musunuz?

en: File Changed
tr: Dosya Değiştirildi

en: Upload
tr: Gönder

en: Do Not Upload
tr: Gönderme

en: Invalid URL: %1
tr: Geçersiz URL: %1

en: File not found: %1
tr: Dosya bulunamadı: %1

en: The URL %1
    is malformed
tr: %1 URL'si
    bozuk

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
tr: Uzaktaki URL %1
    --tempfiles anahtarına izin verilmiyor

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
tr: Geçici
    %1
    dosyası düzenlenmiş.
    Hala silmek istiyor musunuz?

en: Do Not Delete
tr: Silmeyin

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
tr: %1
    dosyası değiştirildi.
    Değişiklikleri karşıya yüklemek istiyor musunuz?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
tr: KIO Exec - Uzaktaki dosyaları açar, değişiklikleri izler, karşıya yüklemeyi sorar

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
tr: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Geliştiricileri

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
tr: URL'leri yerel dosyalar gibi ele alır ve sonrasında siler

en: Suggested file name for the downloaded file
tr: İndirilecek dosya için önerilen ad

en: Command to execute
tr: Yürütülecek komut

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
tr: 'Komut' için yerel dosya(lar) veya URL('ler)

en: Opening connection to host %1
tr: %1 makinesine bağlantı kuruluyor

en: Connected to host %1
tr: %1 bilgisayarına bağlanıldı

en: %1 (Error %2)
tr: %1 (Hata %2)

en: Sending login information
tr: Oturum açma bilgisi gönderiliyor

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
tr: İleti gönderildi:
    Kullanıcı adı=%1 ve parola=[gizli] ile sisteme girildi
    
    Sunucudan gelen yanıt:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
tr: Bu adrese girmek için bir kullanıcı adı ve parolası vermelisiniz.

en: Site:
tr: Adres:

en: Login OK
tr: Oturum açma onaylandı

en: Could not login to %1.
tr: %1 adresine girilemedi.

en: 
    The server said: "%1"
tr: 
    Sunucu dedi ki: "%1"

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
tr: Herhangi bir siteye girmeden önce aşağıda listelenen vekil sunucular için bir kullanıcı adı ve parola girmelisiniz.

en: Proxy:
tr: Vekil:

en: Proxy Authentication Failed.
tr: Vekil Sunucu Yetki Denetimi Başarısız.

en: There is no documentation available for %1.
tr: %1 için belgelendirme yok.

en: Looking up correct file
tr: Doğru dosya aranıyor

en: Preparing document
tr: Belge hazırlanıyor

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
tr: İstenen yardım dosyası ayrıştırılamadı:<br />%1

en: Saving to cache
tr: Önbelleğe kaydediliyor

en: Using cached version
tr: Önbellekteki sürüm kullanılıyor

en: Looking up section
tr: Bölüme bakılıyor

en: Could not find filename %1 in %2.
tr: %1 dosya adı %2 içinde bulunamadı.

en: No host specified.
tr: Hiç makine adı belirtilmemiş.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
tr: Belirtilseydi istek başarılı olacaktı.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
tr: özellik değerlerini al

[ctx: request type]
en: set property values
tr: özellik değerlerini ayarla

[ctx: request type]
en: create the requested folder
tr: istenilen klasörü oluştur

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyayı kopyala

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyayı taşı

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
tr: belirtilen klasör içerisinde ara

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyayı kilitle

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyanın kilidini aç

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyayı sil

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
tr: sunucunun özelliklerini sorgula

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
tr: belirtilen klasör ya da dosyanın içeriğini al

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
tr: belirtilen klasör içerisinde bir rapor çalıştır

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
tr: %2 uygulanırken beklenmedik bir hata oluştu (%1).

en: The server does not support the WebDAV protocol.
tr: Sunucu WebDAV protokolünü desteklemiyor.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
tr: %1, %2 işlemi sırasında bir hata oluştu. Bu hata ile ilgili özet bilgi aşağıdadır.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
tr: %1 işlem yapılırken erişim engellendi.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
tr: Bir veya daha fazla ara koleksiyon (klasör) oluşturulmadan, hedefte bu kaynak oluşturulamaz.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
tr: Sunucu, XML propertybehavior ögesindeki canlılığı
    koruyamadı veya dosyaların üzerine yazılmasın derken
    bir dosyanın üzerine yazmaya çalıştınız.
     %1

en: The requested lock could not be granted. %1
tr: İstenen kilit tamamlanamadı: %1

en: The server does not support the request type of the body.
tr: Bu istek talebini sunucu anlamadı.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
tr: %1 yapılamadı; çünkü kaynak kilitli.

en: This action was prevented by another error.
tr: Bu eylem, başka bir hata nedeniyle engellendi.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
tr: %1 yapılamadı; çünkü hedef sunucu dosya ya da klasör kabul etmeyi reddediyor.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
tr: Hedef özkaynak, özkaynağın bu yönteminin yürütülmesinden sonraki durumunu kaydedecek alana sahip değil.

en: The resource cannot be deleted.
tr: Kaynak silinemedi.

[ctx: request type]
en: upload %1
tr: %1 karşıya yükle

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
tr: %2 uygulanırken beklenmedik bir hata oluştu (%1).

en: %1 contacted. Waiting for reply...
tr: %1 ile bağlantı kuruldu. Yanıt bekleniyor...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
tr: <p>"%2" kullanıcı adı ile "%1" sayfasında oturum açmak üzeresiniz fakat web sayfası yetkilendirme gerektirmiyor. Bu bir kandırma girişimi olabilir. </p><p>"%1" sayfası gitmek istediğiniz bir sayfa mı?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
tr: Websitesi Erişimini Onayla

en: Server processing request, please wait...
tr: Sunucu isteği işliyor, lütfen bekleyiniz...

en: Sending data to %1
tr: %1 adresine veri gönderiliyor

en: Retrieving %1 from %2...
tr: %2 adresinden %1 alınıyor...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
tr: <b>%1</b>, <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
tr: Kimlik Doğrulama İşlemi Başarısız Oldu.

en: Authorization failed.
tr: Kimlik doğrulama işlemi başarısız oldu.

en: Unknown Authorization method.
tr: Bilinmeyen kimlik doğrulama yöntemi.

en: Receiving corrupt data.
tr: Bozuk veri alınıyor.

en: Cannot Save Cookies
tr: Çerezler Kaydedilemiyor

en: Could not remove %1, check permissions
tr: %1 kaldırılamadı, izinleri denetleyin

en: Could not create directory %1
tr: %1 dizini oluşturulamadı

en: Cookie Alert
tr: Çerez Uyarısı

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
tr[0]: <p><br/><b>%2%3</b> içinden bir çerez aldınız<br/>Bu çerezi kabul mü red mi etmek istersiniz?</p>
tr[1]: <p><br/><b>%2%3</b> içinden %1 çerez aldınız<br/>Bu çerezleri kabul mü red mi etmek istersiniz?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
tr:  [Çapraz Alan Adı]

en: See or modify the cookie information
tr: Ayrıntılı çerez bilgisini gör/değiştir

en: Accept for this &session
tr: &Bu oturum için kabul et

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
tr: Çerez(ler)i güncen oturumun sonuna kadar kabul et

en: &Accept
tr: &Kabul Et

en: &Reject
tr: &Reddet

en: Apply Choice To
tr: Seçimi Buna Uygula

en: &Only this cookie
tr: &Yalnızca bu çerez

en: &Only these cookies
tr: Y&alnızca bu çerezler

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
tr: Yalnızca bu çerezi kabul etmek veya reddetmek için bu seçeneğe tıklayın. Başka bir çerez alındığında ne yapılacağı size sorulacak.

en: All cookies from this do&main
tr: Bu a&lan adından gelen tüm çerezler

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
tr: Bu adresten gelen tüm çerezleri kabul etmek veya reddetmek için bu seçeneği işaretleyin. Bu seçeneği işaretlemek, çerezin geldiği site için yeni bir politika belirlenmesini sağlar. Bu politika, siz Sistem Ayarları'ndan değiştirene kadar kalıcı niteliktedir.

en: All &cookies
tr: Tüm ç&erezler

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
tr: Herhangi bir yerden tüm çerezleri kabul etmek veya reddetmek için bu  seçeneği işaretleyin. Bu seçeneği işaretlemek Ayarlardaki genel çerez politikasını değiştirir.

en: Cookie Details
tr: Çerez Ayrıntıları

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
tr: Sergileme:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
tr: &İleri >>

en: Show details of the next cookie
tr: Sonraki çerez bilgilerini göster

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
tr: Oturum Sonu

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
tr: Yalnızca güvenli sunucular

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
tr: Güvenli sunucular, sayfa betikleri

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
tr: Sunucular

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
tr: Sunucular, sayfa betikleri

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Network
tr: Ağ

en: Could not find a usable proxy configuration script
tr: Kullanılabilir bir vekil sunucu yapılandırma betiği bulunamadı

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
tr: Vekil sunucu yapılandırma betiği indirilemedi:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
tr: Vekil sunucu yapılandırma betiği indirilemedi

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
tr: Vekil sunucu yapılandırma betiği geçersiz:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
tr: Vekil sunucu yapılandırma betiği bir hata verdi:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
tr: 'FindProxyForURL' veya 'FindProxyForURLEx' bulunamadı

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
tr: %1 -> %2 çağrılırken geçersiz yanıt alındı

en: Do you want to retry?
tr: Yeniden denemek ister misiniz?

en: Retry Authentication
tr: Kimlik Doğrulamayı Yeniden Dene

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Authentication Dialog
tr: Kimlik Doğrulama Penceresi

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
tr: %1 protokolüne erişmek için yeterli izine sahip değilsiniz.

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
tr: Ad

[ctx: @title:column]
en: Keywords
tr: Anahtar sözcükler

[ctx: @title:column]
en: Preferred
tr: Tercih Edilen

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web search keyword as preferred.<nl/>Preferred web search keywords are used in places where only a few select keywords can be shown at one time.
tr: Vurgulanmış web arama anahtar sözcüğünü yeğlenen yapmak için kutuyu imleyin.<nl/>Yeğlenen web arama anahtar sözcükleri, aynı anda az sayıda gösterilecek anahtar sözcükler içerebilecek yerlerde kullanılırlar.

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Search F&ilters
tr: Arama &Süzgeçleri

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
tr: <para>Bu modül içerisinden web arama anahtar sözcükleri özelliğini yapılandırabilirsiniz. Web arama anahtar sözcükleri, İnternet'ten kolayca arama yapmanızı ya da sözcüklere bakmanızı sağlar. Örneğin, Google kullanarak KDE projesi hakkında bilgi edinmek için basit bir şekilde <emphasis>gg:KDE</emphasis> veya <emphasis>google:KDE</emphasis> yazın.</para><para>Eğer bir öntanımlı arama motoru seçerseniz Konqueror gibi uygulamalar içinde normal sözcükler ve ifadeler yazıldığında, bu ögeler bir bütünleşik iç özellik desteği ile belirlenen arama motorunda aranır.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Web arama anahtar sözcüklerini etkinleştir veya devre dışı bırak.</p><p>Web anahtar arama sözcükleri, çevrimiçi veya sabit diskinizde yer alan bilgileri hızlıca aramanızı veya onlara hızlıca erişmenizi sağlar.</p><p>KDE, öntanımlı birçok Web arama anahtar sözcüğü ile gelir. Bu anahtar sözcüklerinden biri Google (TM) arama kısayoludur. Kullanabilmek için yalnızca 'gg' yazıp ardından aranacak ifadeyi ekleyin, örn. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web search keywords
tr: &Web Arama Anahtar Sözcüklerini etkinleştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred keywords only
tr: &Yalnızca yeğlenen kısayolları kullan

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
tr: Web arama anahtar sözcükleri ara

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web search keyword
tr: Yeni bir Web arama anahtar sözcüğü ekle

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web search keyword
tr: Vurgulanan Web arama anahtar sözcüğünü değiştir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web search keyword
tr: Vurgulanan Web arama anahtar sözcüğünü sil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
tr: Si&l

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
tr: <qt>
    Bir URL yerine normal sözcük veya tümce girdiğinizde otomatik arama yapılacak arama motorunu seçin. Bu özelliği kapatmak etmek için listeden <b>Hiçbiri</b> seçeneğini seçin.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &search keyword:
tr: Öntanımlı Web arama anahtar &sözcüğü:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web search keyword. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web search keyword queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Öntanımlı bir web arama anahtar sözcüğü seçin.</p><p>Bu, uygulamaların yazılan sözcük veya ifadeleri geçerli bir URL olarak süzemediklerinde, otomatik olarak web arama anahtar sözcük sorgularına dönüştürmelerini sağlar. </p><p>Bu işlevi kapatmak için listeden <span style=" font-weight:600;">Hiçbiri</span> seçin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
tr: Aranacak sözcükten anahtar sözcüğü ayıracak olan sınırlandırıcıyı seçin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
tr: &Anahtar sözcük sınırlandırıcı:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
tr: Web arama sözcüğünü imlemek için bir sınırlandırıcı seçin.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
tr: İki nokta üst üste

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
tr: Boşluk

en: No preferred search providers were found.
tr: Tercih edilen bir arama sağlayıcısı bulunamadı.

en: No search providers were found.
tr: Bir arama hizmeti sağlayıcısı bulunamadı.

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
tr: Öntanımlı

en: Modify Web Shortcut
tr: Web Kısayolunu Düzenle

en: New Web Shortcut
tr: Yeni Web Kısayolu

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
tr: "%1" kısayolu "%2" için atanmış. Lütfen başka bir tane seçin.

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
tr: Aşağıdaki kısayollar zaten atanmış durumda. Lütfen başka kısayollar seçin.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
tr: Kısayol URL'si kullanıcı sorgusu için bir \{...} yer tutucu içermiyor.
    Bu, kullanıcı ne yazarsa yazsın aynı sayfaların her zaman ziyaret edileceği anlamına gelir.

en: Keep It
tr: Koru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
tr: Bir arama hizmeti sağlayıcısının okunabilir adını buraya girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
tr: Kısayol &adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
tr: <qt>
    Arama işleminde kullanmak istediğiniz arama motoru adresini buraya yazın.<br/>Tümü aranacak metin \{@} veya \{0} ile belirtilebilir.<br/>
    Sonuç dizisinden tüm sorgu değişkenlerini (ad=değişken) kaldırdığından \{@} kullanımı tavsiye edilmektedir, \{0} ise değiştirilmemiş sorgu dizisi yerine kullanılmaktadır.<br/>Sorguda belirli sözcükleri belirtmek için \{1} ... \{n} ve kullanıcı sorgusunda ad=değişken' ile verilen bir değeri belirtmek için \{name} kullanabilirsiniz.<br/>Ek olarak birden fazla kaynak göstermek de (adlar, sayılar ve karakter dizileri) tek kerede (\{name1,name2,...,"karakter dizisi"}) yapılabilir.<br/>İlk eşleşen değer (soldan) sonuç URI'de yerine konulacak değer olarak kullanılacaktır.<br/>Eğer kaynak listesinin solundaki hiçbir şey eşleşmezse tırnak içine alınmış karakter dizisi öntanımlı değer olarak kullanılabilir.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
tr: Kısayol &URL'si:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
tr: Arama işleminde kullanılacak karakter kümesini girin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
tr: <qt>
    Buraya girilen kısayollar KDE içinde de kullanılabilir. Örnek olarak <b>av</b> kısayolu aynı zamanda <b>av</b>:<b>benim aramam</b> olarak da kullanılabilir.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Web kısayolunun adını, insan tarafından okunabilecek şekilde buraya girin.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
tr: &Kısayollar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
tr: Sorgunuzu kodlamak için kullanılacak karakter setini buraya girin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
tr: &Karakter Kümesi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
tr: Sorgu yer tutucu ekle

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
tr: <qt><b>%1</b>, bir ana klasöre sahip değil.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> adlı bir kullanıcı yok.</qt>

en: Blocked request.
tr: Engellenmiş istek.

en: Unknown HTTP verb.
tr: Bilinmeyen HTTP fiili.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
tr: Ortak ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
tr: Kurum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
tr: Departman:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
tr: Ülke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
tr: Kanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
tr: Eyalet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
tr: Şehir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
tr: Aşağıdaki alana bir sağlama toplamayı kopyalayıp yapıştırın.<br/>Genellikle bu dosyayı indirdiğiniz web sitesi tarafından bir sağlama toplamı verilir.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
tr: Beklenen sağlama toplamı (MD5, SHA1, SHA256 veya SHA512)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
tr: Sağlama toplamını panodan giriş alanına yapıştırmak için tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
tr: Hesapla

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
tr: Sağlama toplamını panoya kopyalamak için tıklayın.

en: C&ancel
tr: İ&ptal

en: &Move Here
tr: Buraya &Taşı

en: &Copy Here
tr: Buraya Ko&pyala

en: &Link Here
tr: Bu&raya Bağlantıla

en: What do you wish to do with this file?
tr: Bu dosya ile ne yapmak istiyorsunuz?

en: Do not ask again
tr: Bir daha sorma

en: &Execute
tr: &Yürüt

en: Undo Changes
tr: Değişiklikleri Geri Al

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
tr: Bu işlemi geri almak için yönetici ayrıcalıkları gerekir. Sürdürmek istiyor musunuz?

en: Creating directory
tr: Dizin oluşturuluyor

en: Moving
tr: Taşınıyor

en: Renaming
tr: Yeniden Adlandırma

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Und&o
tr: Ger&i Al

en: Und&o: Copy
tr: Ger&i Al: Kopyala

en: Und&o: Link
tr: Ger&i Al: Bağlantı Yap

en: Und&o: Move
tr: Ger&i Al: Taşı

en: Und&o: Rename
tr: Ger&i Al: Yeniden Adlandır

en: Und&o: Trash
tr: Ger&i Al: Çöp Kutusuna Taşı

en: Und&o: Create Folder
tr: Ger&i Al: Klasör Oluştur

en: Und&o: Create Folder(s)
tr: Ger&i Al: Klasör(ler) Oluştur

en: Und&o: Create File
tr: Ger&i Al: Dosya Oluştur

en: Und&o: Batch Rename
tr: Ger&i Al: Toplu Yeniden Adlandır

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
tr: %1 dosyası %2 dosyasından kopyalanmış ancak %3 tarihinde değiştirilmiş.
    Kopyalamayı geri almak dosyayı silecek ve tüm değişiklikler kaybedilecek.
    %4 dosyasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Undo File Copy Confirmation
tr: Dosya Kopyalama Onayını Geri Al

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr: Bu ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı Olarak Sil

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
tr: Kalıcı Olarak Sil

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr[0]: Bu ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>
tr[1]: Bu %1 ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr: Çöp Kutusundaki tüm ögeleri kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
tr: Çöp Kutusunu Boşalt

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
tr: Bu ögeyi gerçekten Çöp Kutusuna taşımak istiyor musunuz?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
tr[0]: Bu ögeyi gerçekten çöp kutusuna taşımak istiyor musunuz?
tr[1]: Bu %1 ögeyi gerçekten çöp kutusuna taşımak istiyor musunuz?

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
tr: Eş SSL sertifika zinciri bozulmuş görünüyor.

[ctx: @action:button]
en: Add...
tr: Ekle...

[ctx: @action:button]
en: Edit...
tr: Düzenle...

[ctx: @action:button]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
tr: Sahip olan Grup

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
tr: Diğerleri

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
tr: Maske

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
tr: Adlandırılmış Kullanıcı

en: Owner (Default)
tr: Sahibi (Öntanımlı)

en: Edit ACL Entry
tr: ACL Girdisini Düzenle

en: Entry Type
tr: Girdi Türü

en: Default for new files in this folder
tr: Bu klasördeki yeni dosyalar için öntanımlı

en: Owner
tr: Sahibi

en: Owning Group
tr: Sahip olan Grup

en: Others
tr: Diğerleri

en: Mask
tr: Maske

en: Named user
tr: Adlandırılmış kullanıcı

en: Named group
tr: Adlandırılmış grup

en: User:
tr: Kullanıcı:

en: Group:
tr: Grup:

en: Type
tr: Tür

en: Name
tr: Ad

en: Effective
tr: Etkin

en: Updating System Configuration
tr: Sistem Yapılandırması Güncelleniyor

en: Updating system configuration.
tr: Sistem yapılandırması güncelleniyor.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
tr: %1
    türünden masaüstü girişi
    bilinmiyor.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
tr: %1
    masaüstü giriş dosyası
    FSDevice türünde; ancak Dev=... girişi yok.

en: Mount
tr: Bağla

en: Unmount
tr: Bağlantıyı Kes

[ctx: @title:column]
en: Name
tr: Ad

[ctx: @title:column]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: @title:column]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: @title:column]
en: Permissions
tr: İzinler

[ctx: @title:column]
en: Owner
tr: Sahip

[ctx: @title:column]
en: Group
tr: Grup

[ctx: @title:column]
en: Type
tr: Tür

en: Open &with %1
tr: %1 &ile Aç

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
tr: &Eylemler

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
tr: Klasörü Bi&rlikte Aç...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
tr: &Birlikte Aç...

en: &Open folder with %1
tr: Klasörü %1 ile &Aç

en: &Open with %1
tr: %1 &ile Aç

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
tr: Klasörü B&irlikte Aç

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
tr: Bir&likte Aç

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
tr: Başka &Uygulama...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
tr[0]: 1 öge
tr[1]: %1 öge

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
tr: Durdur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
tr: Dosya Feneri İçinde Araştır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
tr: Bağlanma Noktası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
tr: Boş Alan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
tr: Tür:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
tr: Konum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
tr: Değiştir...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
tr: İçerik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
tr: Şunu gösterir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
tr: Değiştirilme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
tr: Oluşturulma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
tr: Dosya Sistemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
tr: Bilinmeyen boyut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
tr: Bağlanma Yeri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
tr: Erişim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
tr: Birlikte Aç:

en: Known Applications
tr: Bilinen Uygulamalar

en: Open With
tr: Birlikte Aç

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tr: <qt><b>%1</b>'i açarken kullanılması gereken programı seçin. Program listede bulunmuyorsa adını girin ya da Göz At düğmesine tıklayın.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
tr: Seçili dosyaları açmakta kullanılacak programın adını seçin.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
tr: <qt>Şu dosyayı açmakta kullanmak istediğiniz programı seçin<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
tr[0]: <qt>Dosyayı açmakta kullanmak istediğiniz programı seçin.</qt>
tr[1]: <qt>%1 dosyayı açmakta kullanmak istediğiniz programı seçin.</qt>

en: Choose Application
tr: Uygulamayı Seç

en: Choose Application for %1
tr: %1 İçin Uygulama Seç

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosya türünü açarken kullanılması gereken programı seçin. Program listede yer almıyorsa adını girin veya Göz At düğmesine tıklayın.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
tr: <qt> Bir program seçin. Eğer program listede yoksa adını girin veya Göz At düğmesine tıklayın.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
tr: Aşağıdaki uygulamaları süzmek için yazın veya bir komutun adını belirtin.
    Sonuçlar içinde gezmek için aşağı ok düğmesine basın.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
tr: Aşağıdaki komutlar ile, güncel program çalıştığında asıl değerleri ile değiştirilecek çeşitli yer-tutuculara sahip olabilirsiniz :
    %f - bir tek dosya adı
    %F - bir dosya listesi; bir kerede birçok dosya açabilen uygulamalar için
    %u - bir tek URL
    %U - bir URL listesi
    %d - açılacak dosyanın dizini
    %D - dizinler listesi
    %i - simge
    %m - mini-simge
    %c - yorum

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
tr: &Bu tür ile ilişkilendirilmiş uygulamayı anımsa
    "%1" (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
tr: &Bu tür ile ilişkilendirilmiş uygulamayı anımsa
    "%1"

en: Terminal options
tr: Uçbirim seçenekleri

en: Run in &terminal
tr: &Uçbirimde çalıştır

en: &Do not close when command exits
tr: &Komuttan çıkıldığı zaman kapatma

en: Get more Apps from Discover
tr: Keşfet'ten Daha Fazla Uygulama Al

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
tr: '%1'' ögesinden yürütülebilir ad çıkarılamıyor, lütfen geçerli bir uygulama adı girin.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
tr: <filename>%1</filename>, yürütülebilir bir program gibi görünmüyor.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
tr: <filename>%1</filename> bulunamadı; lütfen yürütülebilir bir programın geçerli yolunu girin.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
tr: Uçbirim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
tr: Eğer çalıştırmak istediğiniz uygulama, bir metin kipinde uygulama ise veya uçbirim öykünücüsü penceresinde sağlanacak bilgiyi istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
tr: Uçbirimde çalıştır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
tr: Uçbirim seçenekleri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
tr: Metin kipi uygulaması çıkışta yeterli bilgi sağlıyorsa bu seçeneği işaretleyin. Uçbirim öykünücüsünü açık bırakmak bu bilgiyi almanızı sağlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
tr: Komuttan çıkıldığı zaman kapatma

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
tr: Kullanıcı

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
tr: Eğer bu uygulamayı farklı bir kullanıcı kimliği ile çalıştırmak istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Her süreç, onunla ilişkilendirilmiş farklı bir kullanıcı kimliğine sahip olacaktır. Bu kimlik kodu, dosya erişimlerini ve diğer izinlerini de belirleyecektir. Bu seçeneği kullanmak için kullanıcı parolası gerekir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
tr: Farklı kullanıcıyla çalıştır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
tr: Bu uygulamayı çalıştıracağınız kullanıcının adını girin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
tr: Bu uygulamayı çalıştıracağınız kullanıcının adını girin.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
tr: Ayrık GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
tr: Atanmış grafik kartı kullanarak çalıştırın

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
tr: Başlangıç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
tr: Uygulamanızın başlatıldığını görünür hale getirmek için bu seçeneği işaretleyin. Bu görsel etkileşim, görev çubuğunda belirecek 'meşgul imleci' ile sağlanacaktır.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
tr: Çalıştırma geri bildirimini etkinleştir

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
tr: Uygulamaya vermek istediğiniz adı yazın. Uygulamalar menüsünde ve panel'de , uygulamanız verdiğiniz bu ad ile görüntülenecektir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
tr: Bu uygulama hakkında, kullanımına uyar şekilde bir açıklama yazın. Örn: Çevirmeli Ağ Uygulaması (KPPP) için "Internet'e Bağlantım".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
tr: &Açıklama:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
tr: Gereksinim duyabileceğiniz herhangi bir açıklamayı buraya yazın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
tr: &Yorum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment Variables:
tr: Çevre Değişkenleri:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
tr: Uygulamayı başlatmak için komutu buraya yazın.
    
    Komuttan sonra, programın kendisi çalıştığında gerçek değerlerle değiştirilecek birkaç yer tutucu koyabilirsiniz:
    
    %f - tek bir dosya adı
    %F - bir dosya listesi (aynı anda birkaç dosya açabilen uygulamalar için)
    %u - tek bir URL
    %U - bir URL'ler listesi
    %i - .desktop dosyasının simgesi
    %c - .desktop dosyasının adı
    %k - .desktop dosyasının konumu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
tr: İstenen yürütülebiliri bulmak için dosya sistemini aramak amacıyla buraya tıklayabilirsiniz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
tr: &Göz At...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
tr: Uygulamanızın çalışma dizinini ayarlar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
tr: Ça&lışma yolu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Arguments:
tr: Argümanlar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
tr: <qt><p> Uygulamanızın işlem yapacağı bir veya daha fazla dosya türünü buradan seçebilirsiniz. Bu liste <u>MIME-tipleri</u> tarafından yönetilir.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, (Çok Amaçlı İnternet e-Posta Uzantısı) protokolü, dosya adı uzantıları ve  eşdeğer <u>mime-tipleri</u> temelinde, veri tiplerinin tanımlanması için oluşturulmuş yerleşik bir protokoldür.Örneğin: 'anadolu.bmp' dosya adı içindeki, noktadan-sonra-gelen  "bmp" kısmı, bu dosyanın bir tür görüntü dosyası (BitMap Image) olduğunu belirtir. Bunun MIME anlatımı : <u>image/x-bmp</u> şeklinde olacaktır.Her bir dosya türü'nü hangi uygulamanın açıp-işleyeceğini bilmek için, sisteminiz, uygulamaların bu uzantıları ve mime-tip'lerini ele alma - işleme yetenekleri hakkında bilgilendirilmiş olmalıdır.</p>
    <p>Eğer uygulamayı bu listede bulunmayan bir veya daha fazla mime-türü ile ilişkilendirmek isterseniz <b>Ekle</b>, ilişkiyi kaldırmak için <b>Kaldır</b>.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
tr: &Desteklenen dosya türleri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
tr: Mime türü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
tr: Tanımlama

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
tr: Uygulamanızın işleyebileceği bir dosya tğrğ (mime-türü) eklemek istiyorsanız bu düğmeye tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
tr: Ekle...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
tr: Uygulamanızın işleyemeyeceği bir dosya türünü (mime-türü) silmek için yukarıdaki listeden bir mime-türü seçin ve bu düğmeye tıklayın.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
tr: Kaldır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
tr: Uygulamanın nasıl çalışacağını ayarlamak için tıklayın, başlatma geri bildirimi, D-Bus seçenekleri ya da farklı bir kullanıcı olarak çalıştırma gibi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
tr: &Gelişmiş Seçenekler

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
tr: Özellikler, dosyaya olan yetersiz yazma erişimi nedeniyle kaydedilemedi:<nl/><filename>%1</filename>.

en: Properties for %1
tr: %1 Özellikleri

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
tr[0]: 1 Ögenin Özellikleri
tr[1]: Seçili %1 Ögenin Özellikleri

[ctx: @title:tab]
en: Share
tr: Paylaş

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
tr: &Genel

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
tr: %1 İçinde Araştır

en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
tr: %1 / %2 boş (%%3 kullanılıyor)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
tr: Bilinmeyen boyut

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
tr: Hesaplanıyor... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
tr[0]: 1 dosya
tr[1]: %1 dosya

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
tr[0]: 1 alt klasör
tr[1]: %1 alt klasör

en: Calculating...
tr: Hesaplanıyor...

en: At least %1
tr: En az %1

en: The new file name is empty.
tr: Yeni dosya adı boş.

en: No registered file type
tr: Kayıtlı dosya türü yok

en: No associated application
tr: İlişkili uygulama yok

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
tr: Oluştur…

[ctx: @action:button]
en: Change…
tr: Değiştir…

en: No Access
tr: Erişim Yok

en: Can Only View
tr: Yalnızca Görüntüleyebilir

en: Can View & Modify
tr: Görüntüleyebilir ve Değiştirebilir

en: Can Only View Content
tr: Yalnızca İçeriği Görüntüleyebilir

en: Can View & Modify Content
tr: İçeriği Görüntüleyebilir ve Değiştirebilir

en: Can Only View/Read Content
tr: Yalnızca İçeriği Görüntüleyebilir/Okuyabilir

en: Can View/Read & Modify/Write
tr: Görüntüleyebilir/Okuyabilir ve Değiştirebilir/Yazabilir

en: &Permissions
tr: İ&zinler

en: Access Permissions
tr: Erişim İzinleri

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
tr[0]: Bu dosya bir bağlantıdır ve izinleri yoktur.
tr[1]: Buradaki tüm dosyalar bağlantıdır ve izinleri yoktur.

en: Only the owner can change permissions.
tr: Yalnızca dosyanın sahibi izinleri değiştirebilir.

en: O&wner:
tr: &Sahibi:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
tr: Sahibine, yapabilmesi için izin verilecek eylemleri belirler.

en: Gro&up:
tr: &Grubu:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
tr: Grup Üyelerine, yapabilmeleri için izin verilecek eylemleri belirler.

en: O&thers:
tr: &Diğerleri:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
tr: Ne sahip ne de grup üyesi olan, yani tüm kullanıcılara, yapabilmeleri için izin verilecek eylemleri belirler.

en: Only own&er can rename and delete folder content
tr: &Yalnızca sahibi klasör içeriğini yeniden adlandırabilir veya silebilir

en: Is &executable
tr: Yü&rütülebilir

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
tr: Bir klasörün ve içindeki dosyaların yalnızca klasörün sahibi tarafından silinebilmesini veya adlarının değiştirilebilmesini sağlamak için bu seçeneği işaretleyin. Diğer kullanıcılar yalnızca 'İçeriği Değiştirme' izni gerektiren bir işlem olan yeni dosya eklemesi yapabilir.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
tr: Dosyaları yürütülebilir olarak imlemek için bu seçeneği etkinleştirin. Bu yalnızca program ve betikleri ilgilendirir. Onları yürütmek istediğinizde gerekecektir.

en: A&dvanced Permissions
tr: &Gelişmiş İzinler

en: Ownership
tr: Sahiplik

en: User:
tr: Kullanıcı:

en: Group:
tr: Grup:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
tr: Değişiklikleri tüm alt klasörlere ve içindekilere uygula

en: Advanced Permissions
tr: Gelişmiş İzinler

en: Class
tr: Sınıf

en: Show
    Entries
tr: Göster
    Girdiler

en: This flag allows viewing the content of the folder.
tr: Bu seçenek klasör içeriğinin görüntülenmesini sağlar.

en: Read
tr: Oku

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
tr: Okuma seçeneği, dosyanın içeriğinin görüntülenmesini sağlar.

en: Write
    Entries
tr: Yaz
    Girdiler

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
tr: Bu bayrak, dosyaları eklemeye, silmeye, yeniden adlandırmaya izin verir. Silme ve adlandırma yapışkan bayrak kullanımıyla kısıtlanabilir.

en: Write
tr: Yaz

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
tr: Yazma bayrağı, dosyanın içeriğinin değiştirilmesine izin verir.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
tr: Gir

en: Enable this flag to allow entering the folder.
tr: Klasöre girebilmek için bu bayrağı etkinleştirin.

en: Exec
tr: Yürüt

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
tr: Dosyanın bir program gibi yürütülmesine izin vermek için bu bayrağı etkinleştirin.

en: Special
tr: Özel

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
tr: Özel bayrak. Klasörün tümü için geçerlidir. Bayrağın tam olarak anlattıkları sağ yandaki sütunda görülebilir.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
tr: Özel bayrak. Bayrağın tam olarak anlattıkları sağ yandaki sütunda görülebilir.

en: User
tr: Kullanıcı

en: Group
tr: Grup

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
tr: Eğer bu bayrak koyulmuşsa bu klasörün sahibi, tüm yeni dosyaların da sahibi olacaktır.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
tr: Eğer bu bir yürütülebilir dosya ise ve bayrak ayarlıysa bu program sahibinin haklarıyla yürütülür.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
tr: Eğer bu bayrak ayarlanmışsa bu klasörün grubu tüm yeni dosyalar için de kullanılacaktır.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
tr: Eğer bu dosya yürütülebilir bir dosyaysa ve bayrak öyle ayarlanmışsa grubunun izinleri ile yürütülür.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
tr: Eğer bir klasöre yapışkan bayrak konulmuşsa yalnızca sahibi ve kök kullanıcı dosyaları silip yeniden adlandırabilir. Aksi takdirde, yazma izni olan herkes bunu yapabilir.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
tr: Bu yapışkan bayrak açık ise Linux dosyayı görmez; ancak diğer sistemler kullanabilir

en: Set UID
tr: UID Ayarla

en: Set GID
tr: GID Ayarla

[ctx: File permission]
en: Sticky
tr: Yapışkan

en: Link
tr: Bağ

en: Varying (No Change)
tr: Çeşitli (Değişiklik Yok)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
tr[0]: Bu dosya gelişmiş izinleri kullanır.
tr[1]: Bu dosyalar gelişmiş izinleri kullanır.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
tr[0]: Bu klasör gelişmiş izinleri kullanır.
tr[1]: Bu klasörler gelişmiş izinleri kullanır.

en: These files use advanced permissions.
tr: Bu dosyalar gelişmiş izinleri kullanır.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
tr: &Sağlama Toplamları

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
tr: Hesaplanıyor...

en: Invalid checksum.
tr: Geçersiz sağlama toplamı.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
tr: Verilen girdi, geçerli bir MD5, SHA1 veya SHA256 sağlama toplamı değil.

en: Checksums match.
tr: Sağlama toplamları eşleşiyor.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
tr: Hesaplanan sağlama toplamı ve beklenen sağlama toplamı eşleşiyor.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
tr: <p>Sağlama toplamları eşleşmiyor.</p>Bunun nedeni hatalı bir indirme olabilir. Dosyayı yeniden indirmeyi deneyin.<br/>Doğrulama yine başarısız olursa dosyanın kaynağına başvurun.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
tr: Hesaplanmış sağlama toplamı ve beklenen sağlama toplamı farklı.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
tr: Sağlama toplamı doğrulanıyor...

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
tr: Özellikler kaydedilemedi. Yalnızca yerel dosya sistemindeki programlar destekleniyor.

en: &Application
tr: &Uygulama

en: Add File Type for %1
tr: %1 İçin Dosya Türü Ekle

en: Select one or more file types to add:
tr: Eklenecek dosya türlerini seçin:

en: Only executables on local file systems are supported.
tr: Yalnızca yerel dosya sistemindeki yürütülebilirler desteklenir.

en: Advanced Options for %1
tr: %1 İçin Gelişmiş Seçenekler

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
tr: <qt>Belirtilen komut çalıştırılamıyor. <b>%1</b> dosyası ya da klasörü yok.</qt>

en: Could not find any application or handler for %1
tr: %1 için herhangi bir uygulama veya işleyici bulamadı

en: KDE SSL Information
tr: KDE SSL Bilgisi

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
tr: Konu

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
tr: Veren

en: Current connection is secured with SSL.
tr: Geçerli bağlantı, SSL ile güvenli duruma getirilmiştir.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
tr: Bu belgenin ana kısmı SSL ile şifrelenmiştir, ancak bazı kısımlar hâlâ şifrelenmemiştir.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
tr: Bu belgenin bazı kısımları SSL ile şifrelenmiş, ancak ana kısım şifrelenmemiş.

en: Current connection is not secured with SSL.
tr: Mevcut bağlantı SSL ile güvenli hale getirilmemiştir.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
tr[0]: %1 bit kullanılıyor
tr[1]: %1 bit kullanılıyor

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
tr[0]: %1 bit anahtarın
tr[1]: %1 bit anahtarın

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
tr: HAYIR, hatalar oluştu:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
tr: Evet

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
tr: %1 tarihinden %2 tarihine kadar

en: Search for '%1' with
tr: '%1' aramasını şununla yap:

en: Configure Web Shortcuts...
tr: Web Kısayollarını Yapılandır...

en: Open file dialog
tr: Dosya penceresini aç

en: Filename for clipboard content:
tr: Pano içeriği için dosya adı:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
tr: Son 'yapıştır' işleminizden bu yana pano içeriği değişti: seçilen veri biçimi artık uygulanabilir değil. Lütfen yapıştırmak istediğiniz şeyi yeniden kopyalayın.

en: &Paste File | &Paste %1 Files
tr[0]: Dosyayı &Yapıştır
tr[1]: %1 Dosyayı &Yapıştır

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
tr[0]: URL'yi &Yapıştır
tr[1]: %1 URL'yi &Yapıştır

en: &Paste Clipboard Contents
tr: Pano İçeriğini &Yapıştır

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
tr: 1 Klasörü Yapıştır

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
tr: 1 Dosyayı Yapıştır

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
tr[0]: 1 Ögeyi Yapıştır
tr[1]: %1 Ögeyi Yapıştır

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
tr: Pano İçeriğini Yapıştır...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
tr: Yapıştır

en: Data format:
tr: Veri biçimi:

en: Filename for dropped contents:
tr: Bırakılan içerik için dosya adı:

en: Date: %1
tr: Tarih: %1

en: Size: %1
tr: Boyut: %1

en: Appl&y to All
tr: &Tümüne Uygula

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
tr: İşaretlendiğinde, basılan düğme mevcut görevde, kalan tüm klasör çakışmalarına uygulanacak.
    Atla düğmesine basmadığınız sürece, dizinde var olan bir dosya ile çakışma olduğunda yapılacak eylem size sorulacaktır.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
tr: İşaretlendiğinde, basılan düğme mevcut görevin kalan tüm çakışmalarına uygulanacak.

en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

en: Suggest New &Name
tr: &Yeni Bir Ad Öner

en: &Skip
tr: &Atla

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
tr: Bu klasöre kopyalama ya da taşıma, sonraki ögeye geç

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
tr: Bu dosyayı kopyalama ya da taşıma, sonraki ögeye geç

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
tr: &Üzerine Yaz

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
tr: Dosyalar ve klasörler var olan bir dizine içindekilerle birlikte kopyalanacak.
    Dizinde var olan bir dosya çakışması olasılığına karşı size yeniden sorulacak.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
tr: &Eski Dosyaların Üzerine Yaz

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
tr: Daha eski değiştirilme zamanı olan hedef dosyaların üzerine kaynak tarafından yazılacaktır, değilse atlanacaktır.

en: &Resume
tr: Sür&dür

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
tr: Bu eylem, '%1' ögesinin üzerine kendisini yazacak.
    Lütfen yeni bir dosya adı girin:

en: C&ontinue
tr: Sür&dür

en: This action will overwrite the destination.
tr: Bu eylem, hedefin üzerine yazacak.

en: Source
tr: Kaynak

en: Destination
tr: Hedef

en: Differences
tr: Farklılıklar

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
tr: Hedef, <b>%1 daha küçük</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
tr: Hedef, <b>%1 daha büyük</b>

en: The files are identical.
tr: Dosyalar eş.

en: The files seem identical.
tr: Dosyalar birbirine eş gibi görünüyor.

en: The files are different.
tr: Dosyalar farklı.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
tr: Dosyalar büyük olasılıkla birbirine eş; boyutları ve dosyanın başlangıç, bitiş ve son içeriği aynı.

en: An older item named '%1' already exists.
tr: '%1' adlı daha eski bir öge zaten var.

en: A similar file named '%1' already exists.
tr: '%1' adlı bir dosya zaten var.

en: A more recent item named '%1' already exists.
tr: '%1' adında daha yeni bir öge mevcut.

en: Rename:
tr: Yeniden Adlandır:

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
tr: Ögeyi &Yeniden Adlandır

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
tr: Ögeleri Ye&niden Adlandır

[ctx: @action:button]
en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
tr: <filename>%1</filename> dosyasının yeni adını girin:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
tr: Yeni ad #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
tr[0]: %1 seçili ögeyi şuna yeniden adlandır:
tr[1]: %1 seçili ögeyi şuna yeniden adlandır:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
tr: #, şununla başlayan artan sayılarla değiştirilecek:

en: Information
tr: Bilgi

en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Replace All
tr: Tümünü Değiştir

en: Skip
tr: Atla

en: Skip All
tr: Tümünü Atla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
tr: [kilit]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
tr: Adres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
tr: IP adresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
tr: Şifreleme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
tr: Ayrıntılar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
tr: SSL sürümü:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
tr: Sertifika zinciri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
tr: Güvenilir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
tr: Geçerlilik dönemi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
tr: Seri numarası:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
tr: MD5 özeti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
tr: SHA1 özeti:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
tr: Uzak makine herhangi bir SSL sertifikası göndermedi.
    Makinenin kimliğine erişilemediği için iptal ediliyor.

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr: Bu ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr[0]: Bu %1 ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>
tr[1]: Bu %1 ögeyi gerçekten kalıcı olarak silmek istiyor musunuz?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr: Bu öge çok büyük olduğundan Çöp'e taşıma başarısız oldu. Bunun yerine, kalıcı olarak silinsin mi?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Moving this %1 item to Trash failed as it is too large. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Moving these %1 items to Trash failed as they are too large. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tr[0]: Bu %1 öge çok büyük olduğundan Çöp'e taşıma başarısız oldu. Bunun yerine, kalıcı olarak silinsin mi?<nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>
tr[1]: Bu %1 öge çok büyük olduğundan Çöp'e taşıma başarısız oldu. Bunun yerine, kalıcı olarak silinsinler mi?<nl/><emphasis strong='true'>Bu eylem geri alınamaz.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
tr[0]: Bu %1 ögeyi gerçekten Çöp Kutusuna taşımak istiyor musunuz?
tr[1]: Bu %1 ögeyi gerçekten Çöp Kutusuna taşımak istiyor musunuz?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
tr: Bir daha sorma

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
tr: Bir daha sorma

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
tr: Bu iletiyi bir daha gösterme

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
tr: Bu, uygulamayı başlatır:

en: If you do not trust this program, click Cancel
tr: Eğer bu uygulamaya güvenmiyorsanız İptal düğmesine tıklayın
