kcmkio - en to uz translation catalogue (490 entries)

en: Folder Already Exists
uz: Jild allaqachon mavjud

en: File Already Exists
uz: Fayl allaqachon mavjud

en: Already Exists as Folder
uz: Jild sifatida allaqachon mavjud

en: Could not find the program '%1'
uz: '%1' dasturini topib boʻlmadi.

[ctx: @title job]
en: Moving
uz: Koʻchirilmoqda

[ctx: @title job]
en: Copying
uz: Nusxa olinmoqda

[ctx: @title job]
en: Creating directory
uz: Jild yaratilmoqda

[ctx: @title job]
en: Deleting
uz: Oʻchirilmoqda

en: File
uz: Fayl

[ctx: @title job]
en: Mounting
uz: Ulanmoqda

en: Device
uz: Uskuna

en: Mountpoint
uz: Ulash nuqtasi

[ctx: @title job]
en: Unmounting
uz: Ajratilmoqda

en: Delete Files
uz: Fayllarni oʻchirish

en: Could not read %1.
uz: %1'ni oʻqib boʻlmadi.

en: Could not write to %1.
uz: %1'ga yozib boʻlmadi.

en: Could not start process %1.
uz: %1 jarayonini ishga tushirib boʻlmadi.

en: Malformed URL %1.
uz: Xato URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
uz: Protokol %1 qoʻllanmagan.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
uz: Protokol %1 faqat filter protokoli.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
uz: %1 jild, ammo fayl kutilgan edi.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
uz: %1 fayl, ammo jild kutilgan edi.

en: The file or folder %1 does not exist.
uz: Fayl yoki jild %1 mavjud emas.

en: A file named %1 already exists.
uz: %1 nomli fayl allaqachon mavjud.

en: A folder named %1 already exists.
uz: %1 nomli jild allaqachon mavjud.

en: No hostname specified.
uz: Hech qanday kompyuterning nomi koʻrsatilmagan.

en: Unknown host %1
uz: Kompyuterning nomi (%1) nomaʼlum

en: Access denied to %1.
uz: %1'ga murojaat rad etildi.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
uz: Murojaat rad etildi.
    %1'ga yozib boʻlmadi.

en: Could not enter folder %1.
uz: %1 jildiga oʻtib boʻlmadi.

en: Found a cyclic link in %1.
uz: %1'da cheksiz bogʻ topildi.

en: Found a cyclic link while copying %1.
uz: %1'dan nusxa olayotganda cheksiz bogʻ topildi.

en: Could not create socket for accessing %1.
uz: %1'ga murojaat qilish uchun soketni yaratib boʻlmadi.

en: Could not connect to host %1.
uz: %1 bilan aloqa oʻrnatib boʻlmadi.

en: Connection to host %1 is broken.
uz: %1 bilan aloqa uzildi.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
uz: Protokol %1 filter protokoli emas.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
uz: Uskunani ulab boʻlmadi.
    Xato haqida xabar:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
uz: Uskunani ajratib boʻlmadi.
    Xato haqida xabar:
    %1

en: Could not read file %1.
uz: %1 faylni oʻqib boʻlmadi.

en: Could not write to file %1.
uz: %1 faylga yozib boʻlmadi.

en: Could not listen %1.
uz: %1'ga quloq solib boʻlmadi.

en: Could not accept %1.
uz: %1'ni qabul qilib boʻlmadi.

en: Could not access %1.
uz: %1'ga murojaat qilib boʻlmadi.

en: Could not terminate listing %1.
uz: %1'ga quloq solishni toʻxtatib boʻlmadi.

en: Could not make folder %1.
uz: %1 jildini yaratib boʻlmadi.

en: Could not remove folder %1.
uz: %1 jildini oʻchirib boʻlmadi.

en: Could not resume file %1.
uz: %1 faylini olishni davom etib boʻlmadi.

en: Could not rename file %1.
uz: %1 faylining nomini oʻzgartirib boʻlmadi.

en: Could not change permissions for %1.
uz: %1 uchun huquqlarni oʻzgartirib boʻlmadi.

en: Could not delete file %1.
uz: %1 faylni oʻchirib boʻlmadi.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
uz: Protokol %1 uchun jarayon kutilmaganda tugadi.

en: Error. Out of memory.
    %1
uz: Xato. Xotirada joy qolmadi.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
uz: Proksining xosti nomaʼlum
    %1

en: User canceled action
    %1
uz: Foydalanuvchi amalni bekor qildi
    %1

en: Internal error in server
    %1
uz: Serverning ichki xatosi
    %1

en: Timeout on server
    %1
uz: Serverda taymaut
    %1

en: Unknown error
    %1
uz: Nomaʼlum xato
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
uz: Nomaʼlum toʻxtalish
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 asl faylni oʻchirib boʻlmadi.
    Iltimos huquqlarni tekshiring.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
uz: Oraliq faylni (%1) oʻchirib boʻlmadi.
    Iltimos huquqlarni tekshiring.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 asl faylning nomini oʻzgartirib boʻlmadi.
    Iltimos huquqlarni tekshiring.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
uz: %1 oraliq faylning nomini oʻzgartirib boʻlmadi.
    Iltimos huquqlarni tekshiring.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
uz: Ramziy bogʻni (%1) yaratib boʻlmadi.
    Iltimos huquqlarni tekshiring.

en: The source and destination are the same file.
    %1
uz: Manba va manzil fayl nomlari bir hil.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
uz: Server %1'ni talab qiladi, ammo u mavjud emas.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
uz: (nomaʼlum)

en: <b>Technical reason</b>:
uz: <b>Texnik sabab</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
uz: <li>Protokol: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
uz: <li>Sana va vaqt: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
uz: <li>Qoʻshimcha maʼlumot: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
uz: <b>Extimol sabablar</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
uz: <b>Extimol yechimlar</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
uz: (nomaʼlum)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
uz: Yordam uchun tizim boshqaruvchisiga yoki muhandis hodimga murojaat qiling.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
uz: Yordam uchun server boshqaruvchisiga murojaat qiling.

en: Check your access permissions on this resource.
uz: Bu manba uchun huquqlaringizni tekshiring.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
uz: Bu manba ustida amal bajarish uchun sizni huquqlaringiz yetarli boʻlmasligi mumkin.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
uz: Faylni boshqa foydalanuvchi yoki dastur ishlatayotgan boʻlishi mumkin.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
uz: Ishonch hosil qilish uchun faylni boshqa dastur yoki foydalanuvchi ishlatmayotganini yoki uni qulflamaganini tekshiring.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
uz: Ehtimoli juda kam boʻlsa ham, asbobda xato roʻy bergan boʻlishi mumkin.

en: You may have encountered a bug in the program.
uz: Balki siz dasturdagi xatoga duch keldingiz.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
uz: Bunga dasturdagi xato sababchi boʻlishini extimoli katta. Iltimos, quyida koʻrsatilgandek xato haqida xabar qiling.

en: There may have been a problem with your network connection.
uz: Muammo tarmoqga ulanishingizda boʻlishi mumkin.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
uz: Muammo server va shu kompyuterni orasidagi tarmoqning bir nuqtasida boʻlishi mumkin.

en: Try again, either now or at a later time.
uz: Hozir yoki keyinroq yana urinib koʻring.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
uz: Protokol xatosi yoki toʻgʻri kelmasligi roʻy bergan boʻlishi mumkin.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
uz: Manba mavjudligida ishonch hosil qiling va yana urinib koʻring.

en: The specified resource may not exist.
uz: Koʻrsatilgan manba balki mavjud emas.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
uz: Toʻgʻri manzilni kiritganingizni yana bir bor tekshiring va yana urinib koʻring.

en: Check your network connection status.
uz: Tarmoqga ulanganingizni tekshirib koʻring.

en: Cannot Open Resource For Reading
uz: Oʻqish uchun manbani ochib boʻlmadi

en: Cannot Open Resource For Writing
uz: Yozish uchun manbani ochib boʻlmadi

en: Unable to Launch Process
uz: Jarayonni ishga tushirib boʻlmadi

en: Internal Error
uz: Ichki xato

en: Improperly Formatted URL
uz: URL xato shaklda

en: Unsupported Protocol %1
uz: %1 protokoli qoʻllanmagan

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
uz: <strong>%1</strong> protokoli bu kompyuterga oʻrnatilgan KDE dasturlari bilan ishlamaydi.

en: The requested protocol may not be supported.
uz: Talab qilingan protokol bu dastur bilan ishlamasligi mumkin.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
uz: URL manbaga tegishli emas.

en: Protocol is a Filter Protocol
uz: Bu protokol filter protokoli

en: Unsupported Action: %1
uz: %1 amali qoʻllanmagan

en: File Expected
uz: Fayl kutilmoqda

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
uz: Talab natijasida fayl kutilgan edi, ammo <strong>%1</strong> jildi topildi.

en: This may be an error on the server side.
uz: Xato server tomonida boʻlishi mumkin.

en: Folder Expected
uz: Jild kutilmoqda

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
uz: Talab natijasida jild kutilgan edi, ammo <strong>%1</strong> fayli topildi.

en: File or Folder Does Not Exist
uz: Fayl yoki jild mavjud emas

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
uz: Koʻrsatilgan fayl yoki jild <strong>%1</strong> mavjud emas.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
uz: Talab qilingan fayl yaratilmadi. Chunki shu nomli fayl allaqachon mavjud.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
uz: Faylni boshqa joyga koʻchirib yana urinib koʻring.

en: Delete the current file and try again.
uz: Faylni oʻchirib yana urinib koʻring.

en: Choose an alternate filename for the new file.
uz: Yangi faylga boshqa nom berib koʻring.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
uz: Talab qilingan jild yaratilmadi. Chunki shu nomli jild allaqachon mavjud.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
uz: Jildni boshqa joyga koʻchirib yana urinib koʻring.

en: Delete the current folder and try again.
uz: Jildni oʻchirib yana urinib koʻring.

en: Choose an alternate name for the new folder.
uz: Yangi jildga boshqa nom berib koʻring.

en: Unknown Host
uz: Kompyuterning nomi nomaʼlum

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
uz: Siz kiritgan nom, %1, balki mavjud emas. U notoʻgʻri yozilgan boʻlishi mumkin.

en: Access Denied
uz: Ruxsat yoʻq

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
uz: Koʻrsatilgan manbaga, <strong>%1</strong>, ruxsat yoʻq.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
uz: Tasdiqlash uchun siz notoʻgʻri yoki hech qanday maʼlumotni kiritmagan boʻlishingiz mumkin.

en: Write Access Denied
uz: Yozishga ruxsat yoʻq

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
uz: Bu <strong>%1</strong> fayliga yozish rad etilganligini bildiradi.

en: Unable to Enter Folder
uz: Jildga oʻtib boʻlmadi

en: Protocol %1 is not a Filesystem
uz: Protokol %1 fayl tizimi emas

en: Cyclic Link Detected
uz: Cheksiz bogʻ topildi

en: Request Aborted By User
uz: Talab foydalanuvchi tomonidan toʻxtatildi

en: The request was not completed because it was aborted.
uz: Talab oxiriga yetkazilmadi. Chunki u toʻxtatildi.

en: Cyclic Link Detected During Copy
uz: Nusxa olayotganda cheksiz bogʻ topildi

en: Could Not Create Network Connection
uz: Tarmoq orqali ulanishni yaratib boʻlmadi

en: Could Not Create Socket
uz: Soketni yaratib boʻlmadi

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
uz: Bu texnik xato. Tarmoq orqali aloqa uchun vositani (soket) yaratib boʻlmadi.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
uz: Tarmoq notoʻgʻri moslangan yoki tarmoq interfeysi yoqilmagan boʻlishi mumkin.

en: Connection to Server Refused
uz: Bogʻlanish server tomonidan rad etildi

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
uz: Server bilan aloqa kutilmaganda uzildi

en: URL Resource Invalid
uz: URL manbasi xato

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
uz: Protokol %1 filter protokoli emas

en: Could Not Mount Device
uz: Uskunani ulab boʻlmadi

en: Could Not Unmount Device
uz: Uskunani ajratib boʻlmadi

en: Cannot Read From Resource
uz: Manbadan oʻqib boʻlmadi

en: You may not have permissions to read from the resource.
uz: Manbadan oʻqishga huquqingiz yoʻq boʻlishi mumkin.

en: Cannot Write to Resource
uz: Manbaga yozib boʻlmadi

en: You may not have permissions to write to the resource.
uz: Manbaga yozishga huquqingiz yoʻq boʻlishi mumkin.

en: Could Not Listen
uz: Quloq solib boʻlmadi

en: Could Not Accept Network Connection
uz: Tarmoq orqali aloqani qabul qilib boʻlmadi

en: Could Not Login: %1
uz: %1'ga kirib boʻlmadi

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
uz: Talab qilingan operatsiyani bajarish uchun tizimga kirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Could Not Determine Resource Status
uz: Manbaning holatini aniqlab boʻlmadi

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
uz: Quloq solishni bekor qilib boʻlmadi

en: FIXME: Document this
uz: Bu uchun hech qanday qoʻllanma yoʻq

en: Could Not Create Folder
uz: Jildni yaratib boʻlmadi

en: An attempt to create the requested folder failed.
uz: Talab qilingan jildni yaratish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Could Not Remove Folder
uz: Jildni oʻchirib boʻlmadi

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
uz: Koʻrsatilgan jildni, <strong>%1</strong>, oʻchirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: The specified folder may not exist.
uz: Koʻrsatilgan jild balki mavjud emas.

en: The specified folder may not be empty.
uz: Koʻrsatilgan jild balki boʻsh emas.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
uz: Jild mavjudligiga va boʻshligiga ishonch hosil qiling va yana urinib koʻring.

en: Could Not Resume File Transfer
uz: Faylni koʻchirishni davom etib boʻlmadi

en: Could Not Rename Resource
uz: Manbaning nomini oʻzgartirib boʻlmadi

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Koʻrsatilgan, <strong>%1</strong>, manbaning nomini oʻzgartirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
uz: Manbaning huquqlarini oʻzgartirib boʻlmadi

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Koʻrsatilgan manbaning, <strong>%1</strong>, huquqlarini oʻzgartirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Could Not Delete Resource
uz: Manbani oʻchirib boʻlmadi

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
uz: Koʻrsatilgan, <strong>%1</strong>, manbani oʻchirish muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Unexpected Program Termination
uz: Dastur kutilmaganda ishini toʻxtatdi

en: Out of Memory
uz: Xotira yetishmayapti

en: Unknown Proxy Host
uz: Proksi xostning nomi nomaʼlum

en: Double-check your proxy settings and try again.
uz: Proksi moslamalaringizni tekshiring va yana bir bor urinib koʻring.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
uz: Tasdiqlash muvaffaqiyatsiz tugadi. %1 usuli qoʻllanmagan.

en: Request Aborted
uz: Talab toʻxtatildi

en: Internal Error in Server
uz: Serverning ichki xatosi

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
uz: Bunga server dasturidagi xato sababchi boʻlishini extimoli katta. Iltimos, quyida koʻrsatilgandek xato haqida xabar qiling.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
uz: Muammo haqida serverning boshqaruvchisiga xabar qiling.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
uz: Agar server dasturining mualliflari kimligini bilsangiz, toʻgʻridan-toʻgʻri ularga xato haqida xabar qiling.

en: Timeout Error
uz: Taymaut xatosi

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
uz: Server boshqa talablarga javob berish bilan juda band edi.

en: Unknown Error
uz: Nomaʼlum xato

en: Unknown Interruption
uz: Nomaʼlum toʻxtalish

en: Could Not Delete Original File
uz: Asl faylni oʻchirib boʻlmadi

en: Could Not Delete Temporary File
uz: Vaqtinchalik faylni oʻchirib boʻlmadi

en: Could Not Rename Original File
uz: Asl faylning nomini oʻzgartirib boʻlmadi

en: Could Not Rename Temporary File
uz: Vaqtinchalik faylning nomini oʻzgartirib boʻlmadi

en: Could Not Create Link
uz: Bogʻni yaratib boʻlmadi

en: Could Not Create Symbolic Link
uz: Ramziy bogʻ yaratib boʻlmadi

en: Disk Full
uz: Diskda boʻsh joy yoʻq

en: Source and Destination Files Identical
uz: Manba va manzil fayllar bir xil

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
uz: Amalni bajarib boʻlmadi, chunki manba va manzil fayllarining nomlari bir xil.

en: Choose a different filename for the destination file.
uz: Manzil faylining nomini oʻzgartiring.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
uz: %1 protokolini ishga tayyorlab boʻlmadi

en: Undocumented Error
uz: Bu xato uchun koʻllanma yoʻq.

en: Malformed URL
    %1
uz: Notoʻgri URL
    %1

en: Unknown protocol '%1'.
uz: Nomaʼlum protokol '%1'.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan aloqa oʻrnatib boʻlmaydi.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan aloqani uzib boʻlmaydi.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan fayllarga murojaat qilib boʻlmaydi.

en: Writing to %1 is not supported.
uz: '%1'ga yozish qoʻllanmagan.

en: There are no special actions available for protocol %1.
uz: %1 protokoli uchun maxsus amallar mavjud emas.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan jildlar roʻyxatini koʻrib boʻlmaydi.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
uz: '%1'dan maʼlumotni olish qoʻllanmagan.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
uz: '%1'dan MIME turi haqida maʼlumotni olish qoʻllanmagan.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
uz: %1 bilan faylning nomini oʻzgartirish yoki uni koʻchirish qoʻllanmagan.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan ramziy bogʻ yaratish qoʻllanmagan.

en: Copying files within %1 is not supported.
uz: %1 bilan fayldan nusxa olish qoʻllanmagan.

en: Deleting files from %1 is not supported.
uz: %1 bilan faylni oʻchirish qoʻllanmagan.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan jildni yaratish qoʻllanmagan.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
uz: %1 protokoli bilan fayllarning atributini oʻzgartirish qoʻllanmagan.

en: Protocol %1 does not support action %2.
uz: %1 protokoli %2 amalini qoʻllamaydi.

en: &Yes
uz: &Ha

en: &No
uz: &Yoʻq

en: &Details
uz: &Tafsilotlar

en: &Forever
uz: &Hamisha

en: C&ontinue Loading
uz: &Yuklashni davom etish

en: Co&ntinue
uz: &Davom etish

en: Security Information
uz: Xavfsizlik maʼlumoti

en: Display SSL &Information
uz: SSL &maʼlumotini koʻrsatish

en: C&onnect
uz: U&lanish

en: Server Authentication
uz: Server tasdiqlashi

en: A file or folder named %1 already exists.
uz: %1 nomli fayl yoki jild allaqachon mavjud.

en: You do not have permission to create that folder.
uz: Bu jildni yaratishga sizga ruxsat yoʻq.

en: You did not select a file to delete.
uz: Oʻchirish uchun faylni tanlamadingiz.

en: Nothing to Delete
uz: Oʻchirish uchun hech narsa yoʻq

en: You did not select a file to trash.
uz: Chiqindilar qutisiga joʻnatish uchun fayl tanlanmagan.

en: Nothing to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga joʻnatish uchun hech narsa yoʻq

en: The specified folder does not exist or was not readable.
uz: Koʻrsatilgan jild mavjud emas yoki uni oʻqib boʻlmaydi.

en: Menu
uz: Menyu

en: Parent Folder
uz: Yuqori jild

en: Home Folder
uz: Uy jildi

en: Reload
uz: Qaytadan yuklash

en: New Folder...
uz: Yangi jild

en: Move to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Delete
uz: Oʻchirish

en: Sorting
uz: Saralash

en: Descending
uz: Kamayish boʻyicha

en: Folders First
uz: Oldin jildlar

en: Short View
uz: Qisqa koʻrinish

en: Detailed View
uz: Batafsil koʻrinish

en: Show Hidden Files
uz: Yashirilgan fayllarni koʻrsatish

en: Show Preview
uz: Koʻrib chiqishni koʻrsatish

en: Properties
uz: Xossalari

en: Open
uz: Ochish

en: All Supported Files
uz: Hamma qoʻllangan fayllar

en: &Location:
uz: &Manzil:

en: Choose an &icon:
uz: &Nishonchani tanlash:

en: &Only show when using this application (%1)
uz: Faqat %1 &dasturini ishlatganda koʻrsatish

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
uz: Koʻrish tarixida bir qadam orqaga oʻtish uchun shu tugmani bosing.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
uz: Koʻrish tarixida bir qadam oldinga oʻtish uchun shu tugmani bosing.

en: Click this button to create a new folder.
uz: Yangi jildni yaratish uchun bu tugmani bosing

en: Options
uz: Moslamalar

en: Bookmarks
uz: Xatchoʻplar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
uz: &Nomi:

en: This is the name to save the file as.
uz: Caqlash uchun faylning nomi.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
uz: Ochish uchun fayllar roʻyxati. Boʻsh joy bilan ajratilgan bir qancha fayllarning nomini koʻrsatish mumkin.

en: This is the name of the file to open.
uz: Ochish uchun faylning nomi.

en: You can only select local files.
uz: Siz faqat lokal fayllarni tanlashingiz mumkin.

en: Remote Files Not Accepted
uz: Masofdagi fayllar qabul qilinmaydi

en: *|All Folders
uz: *|Hamma jildlar

en: *|All Files
uz: *|Hamma fayllar

en: &Open
uz: &Ochish

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
uz: Faylning kengaytmasini (%1) &avto-tanlash

en: the extension <b>%1</b>
uz: kengaytma <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
uz: Faylning kengaytmasini &avto-tanlash

en: a suitable extension
uz: mos keladigan kengaytma

[ctx: @title:window]
en: New Folder
uz: Yangi jild

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
uz: Nusxa olish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
uz: Qoʻyish

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: You are not authorized to execute this file.
uz: Bu faylni bajarishga sizda yetarli huquqlar yoʻq.

en: Launching %1
uz: %1'ni ishga tushirish

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
uz: .desktop faylining (%1) turi
    bogʻ, ammo "URL=..." yozuvi yoʻq.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
uz: Faylda (%1) "Type=..." yozuvi yoʻq.

en: Could not change permissions for
    %1
uz: %1
    uchun huquqlarni oʻzgartirib boʻlmadi

en: Could not find program "mount"
uz: 'mount' dasturini topib boʻlmadi.

en: Could not find program "umount"
uz: 'umount' dasturini topib boʻlmadi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
uz: Hajmi:

en: &Policy
uz: Q&oida

en: &Management
uz: &Boshqaruv

en: Unable to delete all the cookies as requested.
uz: Hamma kukilarni oʻchirib boʻlmadi.

en: Unable to delete cookies as requested.
uz: Kukilarni oʻchirib boʻlmadi.

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
uz: Kompyuterda saqlangan kukilar haqida maʼlumotni aniqlab boʻlmadi.

en: End of session
uz: Seans yakuni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
uz: Oʻ&chirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
uz: Ham&masini oʻchirish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
uz: &Roʻyxatni qaytadan yuklash

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
uz: Tafsilotlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
uz: Nomi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
uz: Qiymati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
uz: Domen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
uz: Yoʻl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
uz: Tugaydi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
uz: Xavfsiz:

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
uz: <qt>Qoida<center><b>%1</b></center> uchun allaqachon mavjud. Uni almashtirishni istaysizmi?</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
uz: K&ukilarni yoqish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
uz: Seans kukilarini &avto-qabul qilish

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
uz: Andoza qoida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
uz: Hamma kukilarni qa&bul qilish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
uz: Tasd&iqlash uchun soʻrash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
uz: Hamma kukilarni &rad etish

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
uz: Sayt qoidasi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
uz: Domen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
uz: Qoida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
uz: Ya&ngi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
uz: Oʻz&gartirish

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
uz: Qabul qilish

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
uz: Rad etish

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
uz: Soʻrash

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDomain)
en: <qt>
    Enter the host or domain to which this policy applies, e.g. <b>www.kde.org</b> or <b>.kde.org</b>.
    </qt>
uz: <qt>
    Ushbu qoida qoʻllanadigan xost yoki domenning nomini kiriting. Masalan, <b>www.kde.org</b> yoki <b>.kde.org</b>.
    </qt>

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
uz: Oʻzgarishlar kuchga kirishi uchun ishlayotgan dasturlarni qaytadan ishga tushirishingiz kerak.

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
uz: Oʻzgarishlar kuchga kirishi uchun KDE'ni qaytadan ishga tushirishingiz kerak.

note: i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
uz: Qisman yozib olingan fayllarni belgilash

en: Timeout Values
uz: Taymaut qiymatlari

en: Soc&ket read:
uz: Oʻq&ish soketi:

en: Pro&xy connect:
uz: Ulanish &proksisi:

en: Server co&nnect:
uz: Ulanish &serveri:

en: Mark &partially uploaded files
uz: Qisman yozib olingan fayllarni &belgilash

en: FTP Options
uz: FTP parametrlari

en: Enable passive &mode (PASV)
uz: Passiv &usulini (PASV) yoqish

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
uz: <p>Qisman yozib olingan FTP fayllarni belgilaydi.</p><p>Agar bu parametr yoqilgan boʻlsa, qisman yozib olingan fayllarga ".part" kengaytmasi qoʻshiladi. Fayl toʻliq yozib olingach bu kengaytma olib tashlanadi.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: Connect to the Internet directly.
uz: Internetga toʻgʻridan-toʻgʻri ulanish.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester)
en: Enter the address for the proxy configuration script.
uz: Proksi moslama skripti joylashgan manzilni kiriting.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
uz: Muhit oʻzgaruvchilarning qiymatini &koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton)
en: Manually enter proxy server configuration information.
uz: Proksi serverni moslash uchun maʼlumotni qoʻlbola kiritish.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
uz: HTTP proksi serverining manzilini kiriting.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
uz: HTTPS proksi serverining manzilini kiriting.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
uz: FTP proksi serverining manzilini kiriting.

en: Default user name:
uz: Andoza foydalanuvchi:

en: Default password:
uz: Andoza maxfiy soʻz:

en: File Changed
uz: Fayl oʻzgargan

en: Upload
uz: Yozib qoʻyish

en: The URL %1
    is malformed
uz: URL %1
    xato shaklda

en: Do Not Delete
uz: Oʻchirilmasin

en: Suggested file name for the downloaded file
uz: Yozib olingan faylga taklif qilingan nom

en: Command to execute
uz: Bajarish uchun buyruq

en: Opening connection to host %1
uz: %1 bilan aloqa oʻrnatilmoqda

en: Connected to host %1
uz: %1 bilan aloqa oʻrnatildi

en: Sending login information
uz: Kirish uchun maʼlumot joʻnatilmoqda

en: You need to supply a username and a password to access this site.
uz: Bu saytga kirish uchun foydalanuvchi va maxfiy soʻzni koʻrsatish kerak.

en: Site:
uz: Sayt:

en: Login OK
uz: Kirish OK

en: Could not login to %1.
uz: %1'ga kirib boʻlmadi.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
uz: Quyida koʻrsatilgan proksi serverga kirish uchun foydalanuvchi va maxfiy soʻzni koʻrsatish kerak.

en: Proxy:
uz: Proksi:

en: Proxy Authentication Failed.
uz: Proksi yordamida tasdiqlash muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: No host specified.
uz: Xost koʻrsatilmagan.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
uz: Server WebDAV protokolini qoʻllamaydi.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
uz: %1 bilan aloqa oʻrnatildi. Javob kutilmoqda...

en: Sending data to %1
uz: %1'ga maʼlumot joʻnatilmoqda

en: Retrieving %1 from %2...
uz: %1 %2'dan aniqlanmoqda...

en: Authentication Failed.
uz: Tasdiqlash muvaffaqiyatsiz tugadi.

en: Cookie Alert
uz: Kuki xabarnomasi

en: &Accept
uz: &Qabul qilish

en: &Reject
uz: Rad &etish

en: Apply Choice To
uz: Tanlovni qoʻllash

en: &Only this cookie
uz: &Faqat shu kuki

en: &Only these cookies
uz: &Faqat shu kukilar

en: All cookies from this do&main
uz: Shu do&mendan hamma kuki

en: All &cookies
uz: &Hamma kukilar

en: Cookie Details
uz: Tafsilotlar:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
uz: &Keyingi >>

en: Show details of the next cookie
uz: Keyingi kukining tafsilotlarini koʻrsatish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
uz: Oʻch&irish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
uz: Umumiy nomi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
uz: Tashkilot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
uz: Boʻlim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
uz: Davlat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
uz: Kanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
uz: Shahar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
uz: Hisoblash

en: Und&o
uz: &Bekor qilish

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: Owner
uz: Egasi

en: Others
uz: Boshqalar

en: User:
uz: Foydalanuvchi:

en: Group:
uz: Guruh:

en: Type
uz: Turi

en: Name
uz: Nomi

[ctx: read permission]
en: r
uz: oʻ

[ctx: write permission]
en: w
uz: yo

[ctx: execute permission]
en: x
uz: b

en: Updating System Configuration
uz: Tizimning moslamasi yangilanmoqda

en: Updating system configuration.
uz: Tizimning moslamasi yangilanmoqda.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
uz: .desktop faylida
    nomaʼlum yozuv (%1).

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
uz: .desktop faylining (%1) turi
    FSDevice, ammo "Dev=..." yozuvi yoʻq.

en: Mount
uz: Ulash

en: Unmount
uz: Ajratish

[ctx: @title:column]
en: Name
uz: Nomi

[ctx: @title:column]
en: Size
uz: Hajmi

[ctx: @title:column]
en: Date
uz: Sana

[ctx: @title:column]
en: Permissions
uz: Huquqlar

[ctx: @title:column]
en: Owner
uz: Egasi

[ctx: @title:column]
en: Group
uz: Guruh

[ctx: @title:column]
en: Type
uz: Turi

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
uz[1]: %1-ta band

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
uz: Turi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
uz: Manzili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
uz: Bilan bogʻlangan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
uz: Oʻzgargan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
uz: Yaratilgan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
uz: Foydalanilgan:

en: Known Applications
uz: Maʼlum boʻlgan dasturlar

en: Open With
uz: Dastur bilan ochish

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt><b>%1</b> faylini ochish uchun dasturni tanlang. Agar dastur roʻyxatda boʻlmasa, uning nomini kiriting yoki "Tanlash"tugmasini bosing.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
uz: Tanlangan fayllarni ochish uchun dasturni tanlang.

en: Choose Application
uz: Dasturni tanlang

en: Choose Application for %1
uz: %1 uchun dasturni tanlang

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt><b>%1</b> fayl turi uchun dasturni tanlang. Agar dastur roʻyxatda boʻlmasa, uning nomini kiriting yoki "Tanlash"tugmasini bosing.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
uz: <qt>Dasturni tanlang. Agar dastur roʻyxatda boʻlmasa, uning nomini kiriting yoki "Tanlash"tugmasini bosing.</qt>

en: Run in &terminal
uz: &Terminalda bajarish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
uz: Foydalanuvchi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
uz: &Taʼrifi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
uz: &Izoh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
uz: &Tanlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
uz: Qoʻ&llangan fayl turlari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
uz: MIME turi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
uz: Taʼrifi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
uz: Qoʻshish...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
uz: Olib tashlash

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
uz: Qoʻshimcha &parametrlar

en: Properties for %1
uz: %1 xossalari

en: Refresh
uz: Yangilash

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
uz: Hisoblanmoqda...%1 (%2)
    %3, %4

en: The new file name is empty.
uz: Yangi faylning nomi koʻrsatilmagan.

en: Can View & Modify Content
uz: Tarkibini koʻrishi va oʻzgartirishi mumkin

en: Can View/Read & Modify/Write
uz: Koʻrishi/oʻqishi va oʻzgartirishi/yozishi mumkin

en: &Permissions
uz: &Huquqlar

en: Access Permissions
uz: Murojaat huquqlari

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
uz[0]: Ushbu fayl bogʻ va hech qanday huquqlarga ega emas.

en: Only the owner can change permissions.
uz: Huquqlarni faqat egasi oʻzgartirishi mumkin.

en: O&wner:
uz: &Egasi:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
uz: Egasi bajarishi mumkin boʻlgan amallarni koʻrsatadi.

en: Gro&up:
uz: &Guruh:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
uz: Guruh aʼzolari bajarishi mumkin boʻlgan amallarni koʻrsatadi.

en: O&thers:
uz: B&oshqalar:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
uz: Hamma foydalanuvchilar bajarishi mumkin boʻlgan amallarni koʻrsatadi.

en: Only own&er can rename and delete folder content
uz: Jildning tarkibini faqat e&gasi oʻchirishi va nomini oʻzgartirishi mumkin

en: Is &executable
uz: &Bajarib boʻladi

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
uz: Jildning tarkibini oʻchirish va nomini oʻzgartirish huquqini uning egasiga berish uchun shu yerni belgilang. Agar 'Tarkibini koʻrishi va oʻzgartirishi mumkin' huquqi koʻrsatilgan boʻlsa, boshqa foydalanuvchilar jildga yangi fayllarni koʻshishi mumkin.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
uz: Faylni bajarib boʻladigan deb belgilash uchun shu yerni belgilang. Bu faqat dastur va skriptlar uchun maʼnoga ega, bu ularni ishga tushirish uchun kerak.

en: A&dvanced Permissions
uz: Qoʻshi&mcha huquqlar

en: Ownership
uz: Egalik

en: User:
uz: Foydalanuvchi:

en: Group:
uz: Guruh:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
uz: Oʻzgarishlarni shu jilddagi barcha elementlarga qoʻllash

en: Advanced Permissions
uz: Qoʻshimcha huquqlar

en: Class
uz: Sinf

en: Show
    Entries
uz: Elementlarni
    koʻrsatish

en: This flag allows viewing the content of the folder.
uz: Bu bayroq jildning tarkibini koʻrishga ruxsat beradi.

en: Read
uz: Oʻqish

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
uz: Bu bayroq faylning tarkibini koʻrishga ruxsat beradi.

en: Write
    Entries
uz: Elementlarni
    yozish

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
uz: Bu bayroq faylni qoʻshish, oʻchirish va nomini oʻzgartirishga ruxsat beradi. Oʻchirish va nomini oʻzgartirishni 'Yopishqoq' bayrogʻi bilan chegaralash mumkin.

en: Write
uz: Yozish

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
uz: Bu bayroq faylning tarkibini oʻzgartirishga ruxsat beradi.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
uz: Oʻtish

en: Enable this flag to allow entering the folder.
uz: Bu bayroq jildga oʻtishga ruxsat beradi.

en: Exec
uz: Bajarish

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
uz: Bu bayroq faylni ishga tushirishga ruxsat beradi.

en: Special
uz: Maxsus

en: User
uz: Foydalanuvchi

en: Group
uz: Guruh

en: Set UID
uz: UID'ni oʻrnatish

en: Set GID
uz: GID'ni oʻrnatish

[ctx: File permission]
en: Sticky
uz: Yopishqoq

en: Link
uz: Bogʻ

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
uz[0]: Bu fayl koʻshimcha huquqlarga ega

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
uz[0]: Bu jild koʻshimcha huquqlarga ega

en: These files use advanced permissions.
uz: Bu fayllar koʻshimcha huquqlarga ega

en: &Application
uz: &Dastur

en: Advanced Options for %1
uz: %1 uchun qoʻshimcha parametrlar

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
uz: <qt>Koʻrsatilgan buyruqni bajarib boʻlmadi. Fayl yoki jild (<b>%1</b>) mavjud emas.</qt>

en: KDE SSL Information
uz: KDE SSL haqida maʼlumot

en: Current connection is secured with SSL.
uz: Joriy aloqa SSL bilan himoyalangan.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
uz: Bu hujjatning asosiy qismi SSL bilan himoyalangan, ammo baʼzi bir qismlari himoyalanmagan.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
uz: Bu hujjatning baʼzi bir qismlari SSL bilan himoyalangan, ammo asosiy qismi himoyalanmagan.

en: Current connection is not secured with SSL.
uz: Joriy aloqa SSL bilan himoyalanmagan.

en: Open file dialog
uz: Faylni tanlash oynasini ochish

en: &Paste File | &Paste %1 Files
uz[0]: %1-ta fay&lni qoʻyish

en: &Paste Clipboard Contents
uz: &Xotiradan qoʻyish

en: &Rename
uz: &Nomini oʻzgartirish

en: Suggest New &Name
uz: Boshqa nomni &taklif qilish

en: &Skip
uz: Oʻ&tkazib yuborish

en: &Resume
uz: &Davom etish

en: C&ontinue
uz: &Davom etish

en: An older item named '%1' already exists.
uz: "%1" nomli eski element allaqachon mavjud.

en: A similar file named '%1' already exists.
uz: "%1" nomli oʻxshash fayl allaqachon mavjud.

en: Information
uz: Maʼlumot

en: Retry
uz: Qaytadan urinish

en: Skip
uz: Oʻtkazib yuborish

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
uz: Tafsilotlar:
