kcmkio - en to xh translation catalogue (331 entries)

en: File Already Exists
xh: Ifayile Sele Ikhona

en: Delete Files
xh: Cima Iifayile

en: The protocol %1 is not supported.
xh: Umthetho %1 awuxhaswanga.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
xh: Umthetho olandelwayo %1 sisihluzi zomthetho olandelwayo.

en: A file named %1 already exists.
xh: Ifayile sele inikwe igama %1 ikhona.

en: Unknown host %1
xh: Umamkeli ongaziwayo %1

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
xh: Ayinakunyusa icebo.
    Imposiso eyaxelwayo yayiyi:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
xh: Ayinakunyusa icebo.
    Imposiso echazwe yayiyi:
    %1

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
xh: Uqhubekeko lomthetho %1 lwafa ngakungalindelekanga.

en: Unknown proxy host
    %1
xh: Umamkeli ongaziwayo womntu onegunya lokusebenzela omnye
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
xh: Igunyaziso aluphumelelanga, %1 ububhli abuxhaswanga

en: User canceled action
    %1
xh: Intshukumo yomsebenzisi orhoxisiweyo
    %1

en: Internal error in server
    %1
xh: Imposiso yangaphakathi yomncedi
    %1

en: Timeout on server
    %1
xh: Ixesha lokuphumla kumncedisi
    %1

en: Unknown error
    %1
xh: Imposiso engaziwayo
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
xh: Uphazamiso olungaziwayo
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
xh: Ayinakuyicima ifayile yesiqalo %1.
    Nceda khangela iimvumelwano.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
xh: Ayinakuyicima ifayile ekhoyo %1.
    Nceda khangela iimvumelwano.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
xh: Ayinakuyinika igama kwakhona ifayile yokuqala%1
    Nceda khangela iimvumelwano.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
xh: Ayinakuyinika igama kwakhona ifayile ekhoyo %1
    Nceda khangela iimvumelwano.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
xh: Ayinakwenza ikhonkco eline symlink %1.
    Nceda khangela iimvumelwano.

en: The source and destination are the same file.
    %1
xh: Imvelaphi kunye nendawo yesiphelo yifayile enye.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
xh: %1 ifunwa ngumncedisi, kodwa ayikho.

en: <li>Protocol: %1</li>
xh: <li>Umthetho: %1</li>

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
xh: Xumana nomxasi we khomputha nendlela yakho ukuba indlela yakho okanye uxaso olunzima xa ufuna uncedo olunzulu.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
xh: Xumana nomphati womncedisi xa ufuna uncedo olunzulu.

en: Check your access permissions on this resource.
xh: Khangela unikezelo lwemvume kwelicebo.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
xh: Unikezela kwakho lwe mvumelwano lungaba alwanelanga ukwenza i operation kule licebo.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
xh: Ifayili ingaba iyasebenziseka (inoba itshixiwe) ngomye umsebenzisi okanye isicelo

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
xh: Khangela ukuqinisekisa ukuba asikho esinye isicelo okanye umsebenzisi usebenzisa ifayile okanye otshixe ifayile.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
xh: Nangona ingenokwenzeka, impazamo yempahla yentsimbi inoba yenzekile.

en: You may have encountered a bug in the program.
xh: Inokuba udibane negciwane kudweliso lwenkqubo.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
xh: Inokuba yenzwe ligciwane kudweliso lwenkqubo. Kucelwa ukuba ufakelele ucazo lwe gciwane olupheleleyo njengokucaziweyo.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
xh: Yenza butsha isoftware ukuvavanya udidi olutsha. Unikezelo lwakho lufanele ukunika izixhobo zokugqiba izixhobo zakho ze khomputha.

en: There may have been a problem with your network connection.
xh: Kungaba kwenzeke ingxaki kudibaniselwana lomsebenzisi lwomnatha wakho.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
xh: Inokuba bekukho ingxaki nomsebenzisi womnatha. Ukuba sowufumana i Internet ungenazinxaki  ayinokwenzeka lento.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
xh: Inokuba bekukho ingxaki kwenyeindawo ecaleni komncedisi ne khomputha.

en: Try again, either now or at a later time.
xh: Zama kwakhona,  ngoku okanye emva kwethutyana.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
xh: Imposiso yomthetho okanye kubekhona ukungahambiselani.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
xh: Qinisekisa ukuba icebo likona, uzame kwakona.

en: The specified resource may not exist.
xh: Ulawulo olukhankanyiweyo lunokungabikho.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
xh: Qinisekisa ukuba ungenise indawo eyiyo uzame kwakhona.

en: Check your network connection status.
xh: Qinisekisa udidi lomdibaniso womnatha wako.

en: Cannot Open Resource For Reading
xh: Ayinakuyivula Ifayile Yokuphinda Umva Xa Kubhalwa

en: Cannot Open Resource For Writing
xh: Ayinakuvula Cebo Lokubhala

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
xh: Lonto itheta ukuba ifayili, <strong>%1</strong>, ayikwazanga ukubaleka njengokuba kuceliwe, ngenxa yokuba ukunikezela kwe mvume yoku bala ayifumanekanga.

en: Unable to Launch Process
xh: Ayikwazi Ukuqala Inkqubela

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
xh: Udweliso lwenkqubo olunikezela ngokuhambiselana nale protocol kusenokwenzeka ukuba ayigqitywanga nempinda yako yokugqibela ye KDE. Ingabangela ukuba udweliso lwenkqubo ingahimbiselani noguqulelo lomsebenzi lwangoku kwaye oku kungenza ingakwaizi ukuqalisa.

en: Internal Error
xh: Imposiso Yangaphakathi

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
xh: Udweliso lwenkqubo kwi khompyutha olunika unikezelo kwi <strong>%1</strong> umthetho uchaze imposiso yangaphakathi.

en: Unsupported Protocol %1
xh: Umthetho Ongaxhaswanga %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
xh: Umthetho <strong>%1</strong> ayixaswanga ludweliso lwenkqubo lwe KDE esele ifakiwe kule khompyutha.

en: The requested protocol may not be supported.
xh: Umthetho oceliweyo unokungaxhaswa.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
xh: Iinguqulelo %1 zomthetho ezixhaswe yile khompyutha kunye nomncedisi zingangahambelani.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
xh: URL Ayibekisanga Kwicebo.

en: Protocol is a Filter Protocol
xh: Umthetho Sisihluzo Somthetho

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
xh: <strong>E</strong>fanayo<strong>I</strong>cebo<strong>I</strong> ndawo (URL) oyifakileyo ayibekisa kweyona ndawo.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
xh: KDE ayikwazanga ukuxumana kumthetho ngapha komthetho ngaphakathi komthetho; umthetho ukhankanyelwe kuphela usebenziso kwimeko ezinje, kusenjalo lena ayiyo enye yezimeko. Esi sisiganeko esingaqhelekanga, kwaye ingabonisa impazamo yomdwelisi wenkqubo.

en: Unsupported Action: %1
xh: Intshukumo Engaxhaswanga: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
xh: Intshukumo eceliweyo ayixhaswanga ludweliso lwenkqubo lwe KDE efakelela <strong>%1</strong> umthetho.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
xh: Lemposiso ixhomekeke kudweliso lwenkqubo lwe KDE. Ulwazi olugcweleyo lingakunika ulwazi olongezelekilkeyo oluninzi kunolukoyo ouninzi kunolufumanekayo kulwakhiwo lwegalelo/imveiso.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
xh: Uzama ukufumana enye indlela yokwenza isiphumo esifanayo.

en: File Expected
xh: Ifayile Ilindelekile

en: This may be an error on the server side.
xh: Inokuba kukhona impazamo kwicala lomncedisi.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
xh: Isicelo sefayile asikwazanga kwenziwa ngokuba ifayile enegama elifanayo sele ikhona.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
xh: Zama ukuhambisa ifayile esele ikhona iphune endleleni phambi kokuba, uzame kwakhona.

en: Delete the current file and try again.
xh: Cima ifayle yangoku uzame kwakona.

en: Choose an alternate filename for the new file.
xh: Khetha igama lefayile elihambiselanayo lefayile entsha.

en: Unknown Host
xh: Umamkeli Ongaziwayo

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
xh: Impazamo yomamkeli ongaziwayo ubonisa ukuba umncedisi onegama eliceliweyo, <strong>%1</strong>, akawazanga ukufumaneka kwi Internet.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
xh: Eligama olichethezileyo, %1, linokungabikho: inokuba lichwethezwe ngendlela engeyiyo.

en: Access Denied
xh: Unikezelo Alwamkelekanga

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
xh: Unikezelo alwamkelekanga kwicebo elichaziweyo, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
xh: Inokuba uniklezele iinkcukaca ezingalunganga okanye awufakanga nanye.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
xh: Iakhawunti yakho inokuba ayinazivumelwano zokunikela icebo elichaziweyo.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
xh: Zama kwakhona isicelo uqinisekise ukuba iinkcukacha zakho zobubhali zingeniswe ngendlela.

en: Write Access Denied
xh: Unikezelo Alwamkelekanganga

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
xh: Lento itheta ukuba inzamo yokubhala kwifayile <strong>%1</strong> irhoxisiwe.

en: Protocol %1 is not a Filesystem
xh: Umthetho %1 Aliyondlela yefayile

en: Cyclic Link Detected
xh: Kubhaqwe Ikhonco Elijikelezayo

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
xh: Cima indawo enye yomtya ukuze ingabangeli umtya ongapheliyo, uphinde uzame kwakhona.

en: Request Aborted By User
xh: Isicelo Silahlwe Ngumsebenzisi

en: The request was not completed because it was aborted.
xh: Isicelo asigqitywanga kuba silahliwe.

en: Retry the request.
xh: Zama isicelo kwakhona.

en: Cyclic Link Detected During Copy
xh: Ikhonkco Elibujikelele Libonakele Ngexesha Kukhutshelwa

en: Could Not Create Network Connection
xh: Ayikwazanga Ukwenza Indibaniselwano Zomsenenzi womnatha

en: Could Not Create Socket
xh: Ayinakwenza Umngxuma

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
xh: Lena yimpazamo enzima apho icebo lomsebenzisi uthungelwano (isocket) ayikwazanga ukwenzeka.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
xh: Umsebenzisi womnatha inokuba ufakwe kokungalunganga, okanye umsebenzisi womnatha awenziwanga.

en: Connection to Server Refused
xh: Udibaniso Kumncedisi Lwaliwe

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
xh: Umncedisi <strong>%1</strong> yalile ukuvumela le khompyutha yenze unxulumano.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
xh: Umncedisi, ngexesha lonxulumano kwi Internet, isenokungaqwalaselwa ukuvumela izicelo.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
xh: Umncedisi, ngexesha isanxulumane kwi Internet, isonokungasebenzisi inkonzo eceliweyo (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
xh: Firewall yomsebenzi womnatha (icebo elivimbela izicelo ze Internet), inokuba ukukhusela umsebenzi womnatha okanye umncedisi womsebensi womnatha, inokuba ungenelele, ukuvimbela esicelo.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
xh: Uxulumano Kumncedisi Uvalwe Ngokungalindelanga

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
xh: Nangona uxumano lufumanekile kwi <strong>%1</strong> , uxumano luvaliwe endaweni kwincopho yoxumano engalindelekanga.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
xh: Kunokuba kwenzeke imposiso yemithetho elandelwayo, ebangela umncedisi avale uxulumano njebgenpendulo yemposiso.

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
xh: Umthetho olandelwayo %1 ayisosihluzi Somthetho olandelwayo

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
xh: <strong>E</strong>lelizwe <strong>I</strong>cebo <strong>U</strong>mfumani (URL) oyingenisileyo ayibekisanga kwindlela engeyiyi yokufumana icebo elikhankanyiweyo, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
xh: KDE inako ukuxumana ngomthetho olandelwayo okomunye umthetho olandelwayo. Esisicelo sicaze ukuba umthetho olandelwayo usebenziswe ngalendlela, kodwa umthetho olandelwayo akakwazi ukwenza intshukumo enje. Esi sisenzakalo esingaqhelekanga, inokuba sikombisa impazamo yomdwelisi wenkqubo.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
xh: Ayikwazanga Uku bala igama lokuqala Langapakathi/Icebo Langaphandle

en: Could Not Mount Device
xh: Ayikwazanga Ukunyusa Icebo

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
xh: Icicelo secebo asikwazanga ukufakwa ("inyusiwe"). Ecaziweyo imposiso ibe yi: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
xh: Icebo inokuba alilunganga, umzekelo inokuba akukho phakati kwiphakati elisusekayo (i.e. akukho CD-ROM kwi CD drive), okanye xa iyi peripheral/portable device, icebo inokuba alidityaniswanga.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
xh: Ingaba unayo imvume yokubalisa ("nyusa") icebo. Kwindlela yokusebenza, ye Unix kamanye, amaxesha amaninzi umphathi wendlela yokusebenza ufuna ukunika icebo inani.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
xh: Khangela ukuba icebo lilungile; abaqhubi abasusekayo kufuneka baqulathe umphakathi, kwaye namacebo aphathekayo kufuneka adityaniswe anikwe amandla.; uzame kwakhona.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
xh: Ayikwazi Ukuyekela Ingeniso/Imveliso Yecebo

en: Could Not Unmount Device
xh: Ayinakwehlisa Icebo

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
xh: Icebo eliceliweyo alikwazanga ukungabaliswa ("enganyuswanga"). Impazamo echaziweyo ibe yi: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
xh: Icebo inokuba liyasebenza. ukuthi, lisebenziswa ngesinye isicelo okanye umsebenzisi. Nezinto ezifana nokubane umkhangeli zincwadi ze window ezikwindawo kwelicebo ungabangela icebo lisebenziswe.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
xh: Kunokwenzeka ukuba uneemvume zokubalisa ("sukunyusa") icebo. Kwindlela yokusebenza ye Unix, amalungelo omphathi wendlela yokusebenza afuneka ngamanye amaxesha ukubalisa icebo.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
xh: Khangela ukuba akukho zicelo ezisafunwa isicelo, uzame kwakhona.

en: Cannot Read From Resource
xh: Ayikwazi Ukufunda Kweli cebo

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
xh: Lonto itetha ukuba nangona icebo, <strong>%1</strong>, iye yakwazi ukuvuleka, imposiso yenzekile ngelaxesha lofundo lwemixholo lwecebo.

en: You may not have permissions to read from the resource.
xh: Awunazimvumelwano zokufunda kwelicelo.

en: Cannot Write to Resource
xh: Ayikwazanga Ukubhala Kwicebo

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
xh: Oku kuthetha ukuba nangona icebo, <strong>%1</strong>,belikwazi ukuvuleka, imposiso yenzekile ngexesha ibhalela icebo.

en: You may not have permissions to write to the resource.
xh: Awunazimvumelwano zokubhalalela kwelicebo.

en: Could Not Listen for Network Connections
xh: Ayinakumamela Uxulumano Lomsebenzi weminatha

en: Could Not Bind
xh: Ayinaku Bophelela

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
xh: Lena yimpazamo yobuchwephetshe apho kufuneke icebo lomsebenzi womnatha woxulumano (umngxuma) ayikwazanga ukufunyanwa ukumamela umsebenzi womnatha woxulumano.

en: Could Not Listen
xh: Ayinakumamela

en: Could Not Accept Network Connection
xh: Ayinakwamkela Uxulumano Womsebenzi womnatha

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
xh: Lena yimposiso yobuchwephetshe apho imposiso yenzekile ngexesha izama ukufumana umsebenzi womnatha ongenayo.

en: You may not have permissions to accept the connection.
xh: Awunazimvumelwano zokwamkela uxulumano.

en: Could Not Login: %1
xh: Ayinakungenisa Igama elithile: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
xh: Umzamo wokuzama ukufaka igama elithile lokwenza isicelo belingaphumelelanga.

en: Could Not Determine Resource Status
xh: Ayikwazanga Ukucaza Icebo Lendawo engatshinthsiyo

en: Could Not Stat Resource
xh: Ayinakuqala Icebo

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
xh: Umzamo wokuchaza ulwazi malunga nemeko yecebo <strong>%1</strong>, njenge gama, udidi, ubungakanani, njalo njalo., iphumelele.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
xh: Olu lawulo lunokuba khange libekhona okanye asifumaneki.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
xh: Ayinakurhoxisa Udweliso

en: FIXME: Document this
xh: FIXME: Yenza oku kubelixwebhu

en: Could Not Resume File Transfer
xh: Ayinakuqhubeka Nogqhithiso Lwefayile

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
xh: Ucelo olukhetiweyo lucele ukuhamiswa kwefayile <strong>%1</strong> linga qhubeka ngexesha elithile. Oku beku ngenzeki.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
xh: Umthetho olandelwayo, okanye umncedisi, inokungaxhasi uqhubekeko lwefayile.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
xh: Phinda isicelo ngaphandle kokuzama ukuphindo lonikezelo.

en: Could Not Rename Resource
xh: Ayinakuyinika Icebo Igama kwakhona

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
xh: Umzamo wokunika igama kwakhona icelo elikethiweyo <strong>%1</strong> elingaphumelelanga.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
xh: Ayinakutshintsha Iimvumelwano Zecebo

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
xh: Uzamo lokutshintsha iimvume kwelicelo elikhankanyiweyo <strong>%1</strong> aliphumelelanga.

en: Could Not Delete Resource
xh: Ayinakuyicima Icebo

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
xh: Umzamo wokucima icebo elithile <strong>%1</strong> aliphumelelanga.

en: Unexpected Program Termination
xh: Ulahlo Lodweliso lwenkqubo Olungalindelekanga

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
xh: Udweliso lwenkqubo kwi khompyutha yakho olunikezela ngonikezelo kwi <strong>%1</strong> umthetho olandelwayo upheliswe ngokungalindelekanga.

en: Out of Memory
xh: Iphelelwe Yinkumbulo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
xh: Udweliso lwenkqubo kwi khompyutha yakho enika unkezelo kwi <strong>%1</strong> protocol umthetho olandelwayo akakwazanga ukufumana inkumbulo efunekayo yokuqubeka.

en: Unknown Proxy Host
xh: Ongaziwayo Umamkeli Womntu onegunya lokusebenzela omnye umntu

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
xh: Ngelaxesha ufumana incukaca nge proxy host. <strong>%1</strong>, kufumaneke impazamo Yomamkeli Ongaziwayo. Impazamo engaziwayo yomamkeli uchaza ukuba igama eliceliweyo alifumanekanga kwi Internet.

en: Double-check your proxy settings and try again.
xh: Khangela kwakhona izicwangciso zakho zomntu onegunya lokusebenzela omnye umntu uzame kwakona.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
xh: Ugunyaziso Aluphumelelanga: Indlela yokwenza %1 Ayixhaswanga

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
xh: Nangona unokuba unikezele ububhali kwencukaca ububhali aluphumelelanga ngokua lendlela elisebenziswa ngumncedisi aluxaswanga yindlela yokusebenza ye KDE eyenza umthetho olandelwayo %1.

en: Request Aborted
xh: Izicelo Zilahliwe

en: Internal Error in Server
xh: Imposiso Yangaphakathi Yomncedi

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
xh: Inokuba yenziwe ligciwane kwi program yomncedisi. Nceda faka uchazo lwegciwaneolupeleleyo njengokuchazwe ngasezantsi.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
xh: Xumana nomphati womncedisi ukubaxelela ingxaki.

en: Timeout Error
xh: Imposiso Yexesha lokuphumla

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
xh: Umncedisi ebexakekile ephendulela ezinye izicelo.

en: Unknown Error
xh: Imposiso Engaziwayo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
xh: Indlela yokusebenza ye khompyutha yakho enikezela unikezelo kwi <strong>%1</strong> umthetho olandelwayo ochaze imposiso engaziwayo: %2.

en: Unknown Interruption
xh: Uphazamiso Olungaziwayo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
xh: Impazamo kwi khompyutha enika unikezelo kwi <strong>%1</strong> umthetho olandelwayo uchaze urhoxiso lohlobo olungaziwayo: %2.

en: Could Not Delete Original File
xh: Ayinakuyicima Ifayile Yoqobo

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
xh: Ulwenzo oluceliweyo lufune ucimo lwe fayile yokuqala, inokuba ekupeleni kwe fayile. Ifayile yoqobo <strong>%1</strong>ayicimekanga.

en: Could Not Delete Temporary File
xh: Ayinakuyicima Ifayile Yomzuzwana

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
xh: Umsebenzi oceliweyo ufune ulwenziwo lwefayile yexeshana apho kuzakugcinwa ifayile entsha ngexesha lolayisho. Ifayile yexeshana <strong>%1</strong>ayicimekanga.

en: Could Not Rename Original File
xh: Ayinakuyinika Ifayile Igama kwakhona

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
xh: Usebenziso oluceliweyo olushiyekileyo lifune ukubaliswa kwe fayile eshiyekileyo <strong>%1</strong>, nangona ingakwazanga ukunikwa igama elitsha.

en: Could Not Rename Temporary File
xh: Ayinakuyinika Ifayile Yetutyana Igama kwakhona

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
xh: Umsebenzi ucele ukuba wenze ifayile yethubana <strong>%1</strong>, kodwa ayenzekanga.

en: Could Not Create Link
xh: Ayikwazanga Ukwenza Ikhonkco

en: Could Not Create Symbolic Link
xh: Ayikwazanha Ukwenza Ikhonkco Elinophawu

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
xh: Ikhonco lophawu olicelileyo %1 alikwazanga ukwenzeka.

en: No Content
xh: Akukho mxholo

en: Disk Full
xh: Idiski Igcwele

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
xh: Ifayile eceliweyo <strong>%1</strong> aybhalekanga ngokuba akukho sithuba esaneleyo kwi diski.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
xh: Nikezelisa isithuba sediski esaneleyo ngoku 1) cima ifayile ezingasafunwayo okanye ezexeshana; 2) ugcino lwefayile kumphati osusekayo wogcino njenge CD Recordable diski; okanye 3) ufumane indawo yokugcina enintsi.

en: Source and Destination Files Identical
xh: Imvelaphi kunye Nendawo yesiphelo Zeefayile Ezifanayo

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
xh: Imvelaphi ayikwazanga ukugqitywa ngokuba imvelaphi nendawo yesiphelo yeefayile ezinye.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
xh: Ayikwazanga Ukuqala i %1 Umthetho

en: Undocumented Error
xh: Impazamo Engababhalwanga

en: Malformed URL
    %1
xh: URL Eyenziwe kakubi
    %1

en: &Details
xh: &Iinkcukacha

en: &Forever
xh: &Okokoko

en: Co&ntinue
xh: Qhu&bekeka

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
xh: Umalunga nokulayisha indlela ekhuselekileyo. Uthumelo alusokuze lufihlwe.
    Oku kuthetha ukuba umntu wesithathu unokubona i data ethunyelwayo.

en: Security Information
xh: Iinkcukacha Zokhuseleko

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
xh: Umalunga nokungena indlela ekhuselekileyo. Lonke uthumelo aluzukolulisiswa ngaphandle kokuba luqwalaselwe ngenye indlela.
    Oku kuthethe ukuba akukho mntu wesithathu oyakubandakanyeka ozakuyibona ngokulula idata ethunyelweyo.

en: Server Authentication
xh: Ububhali Bomncedisi

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
xh: Ungathanda ukusamkela esi siqinisekiso okokoko singathunyelwanga?

en: Sorting
xh: Ubeko kakuhle

en: Short View
xh: Imboniselo Emfutshane

en: Detailed View
xh: Imboniselo Enenkcukacha

en: Show Hidden Files
xh: Bonisa Iifayile Ezifihlakeleyo

en: Show Preview
xh: Bonisa Imboniso yakuqala

en: &Location:
xh: &Indawo ekuyo:

en: Choose an &icon:
xh: Khetha uphawu &lomfanekiso:

en: &Only show when using this application (%1)
xh: &Bonisa kuphela xa usebenzisa esisicelo (%1)

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
xh: Nqakraza eliqhosha ukuya ngasemva inyathelo elinye kwimbali yokhangelo lweencwadi.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
xh: Nqakraza eliqhosha ukuya phambili inqwanqwa elinye kwimbali yokhangelo zincwadi.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
xh: Nqakraza eliqhosha ukulayisha kwakhona imixholo yendawo yangoku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
xh: &Igama:

en: You can only select local files.
xh: Ungakhetha kuphela ifayile zobulali.

en: *|All Files
xh: *|Zonke Iifayile

en: &Filter:
xh: &Isihluzo:

en: You are not authorized to execute this file.
xh: Awuvumelekanga ukuphumeza lefayile.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
xh: Ifayile yokungena ye desktop
    %1
    yeyodidi.Ikhonkco kodwa ayina URL=... ungeno.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
xh: Ifayile yongeno ye desktop %1 ayina hlobo=... ungeno.

en: Could not change permissions for
    %1
xh: Ayinakutshintsha iimvumelwano ze
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
xh: Ubungakanani:

en: &Policy
xh: &Inkqubo

en: &Management
xh: &Abaphathi

en: End of session
xh: Isiphelo sentlanganiso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
xh: &Layisha kwakhona uluhlu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
xh: Ithambeka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
xh: Umendo:

en: <qt>A policy already exists for<center><b>%1</b></center>Do you want to replace it?</qt>
xh: <qt>Inkqubo sele ikhona ye<center><b>%1</b></center>Ufuna ukuyibuyisela?</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
xh: Yenza i coo&kies

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
xh: Inkqubo Yokwendalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
xh: Ithambeka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
xh: Inkqubo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
xh: &Entsha...

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
xh: Yamkela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
xh: Khuphela ngaphandle

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
xh: Buza

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
xh: Kufuneka uqale kwakhona isicelo esisebenzayo xa ufuna olutshintsho lusebenze.

en: Timeout Values
xh: Amaxabiso Exesha lokuphuma

en: Soc&ket read:
xh: Ufun&do lomngxuma wokufaka iiplagi zombane:

en: Pro&xy connect:
xh: Udibani&so lomntu onegunya lokusebenzela omnye:

en: Server co&nnect:
xh: Udibaniso lo&mncedisi:

en: Mark &partially uploaded files
xh: Phawula &iifayile ezilayishwe ngaphezulu ngomkhethe

en: FTP Options
xh: FTP Iinketho

en: Enable passive &mode (PASV)
xh: Khubaza &indlela egqithileyo (PASV)

en: Enables FTP's "passive" mode. This is required to allow FTP to work from behind firewalls.
xh: Yenza FTP's "egqithileyo"indlela. Oku kufuneka ukuvumela i FTP isebenzeukusuka ngasemva kwe firewall.

en: <p>Marks partially uploaded FTP files.</p><p>When this option is enabled, partially uploaded files will have a ".part" extension. This extension will be removed once the transfer is complete.</p>
xh: <p>Iimphawu ngomkhethe iifayile ezilayishwe ngaphezulu.</p><p>Xa olukhetho lwenziwe, ifayile ezilayishwe ngaphezulu ngomkhethe zizakuba ne ".iqhekeza" ulongezo. Olulongezo lizakususwa xa unikezelo lugqibekile.</p>

en: <h1>Network Preferences</h1>Here you can define the behavior of KDE programs when using Internet and network connections. If you experience timeouts or use a modem to connect to the Internet, you might want to adjust these settings.
xh: <h1>Izikhetho Zomsebenzi womnatha</h1>Apha ungachaza ukuziphatha kodweliso lweenkqubo ze KDE xa usebenzisa i Internet neendibaniso zomsebenzi womnatha. Ukuba unolwazi lwamaxesha okuphuma kunye neengxaki okanye hlala emva kwe modem, ungafuna ukunyenyisa lamaxabiso.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
xh: Ngenisa idilesi yomncedisi womntu onegunya le HTTP.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
xh: Ngenisa idilesi yomncedisi womntu onegunya le HTTP.

en: Default user name:
xh: Igama lomsebenzisi lokungagqibekanga:

en: Default password:
xh: Igama lokugqitha lokwendalo:

en: Sending login information
xh: Ithumela ulwazi lwegama elithile

en: Site:
xh: Inxuwa:

en: Login OK
xh: Igama elithile Lilungile

en: Could not login to %1.
xh: Ayinakungena kwi %1.

en: Proxy:
xh: Umntu onegunya lokusebenzela omnye:

en: Otherwise, the request would have succeeded.
xh: Kungenjalo, isicelo besinga phumelela.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
xh: Lomncedisi akaxhasi umthetho olandelwayo we WebDAV.

en: The requested lock could not be granted. %1
xh: Ikhonco oluceliweyo elitsixiweyo alenzekanga.%1

en: The server does not support the request type of the body.
xh: Umncedisi akakwazanga ukuncedisa isiscelo salomhlobo lomzimba.

en: This action was prevented by another error.
xh: Lentshukumo ivimbelwa ngenye imposiso.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
xh: Icebo lendawo yesiphelo ayina sikhala esaneleyo uku shicilela imeko yecebo emva kokwenzeka kwale ndlela.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
xh: %1 ixhuamne. Ilindele impendulo...

en: Server processing request, please wait...
xh: Umncedisi uyaqhubekeka, yima kancinci...

en: Sending data to %1
xh: Ithumela i data ku %1

en: Retrieving %1 from %2...
xh: Ubuyiselo %1 ukusuka ku %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
xh: <b>%1</b>ku-<b>%2</b>

en: Cookie Alert
xh: Isilumkisi sengozi se Cookie

en: See or modify the cookie information
xh: Bona okanye guqule kancinane inkcukacha ye cookie

en: &Accept
xh: &Yamkela

en: &Reject
xh: &Khuphela ngaphandle

en: Apply Choice To
xh: Faka Ukhetho Ku

en: &Only this cookie
xh: &Le cookie kuphela

en: &Only these cookies
xh: &Ezi cookies kuphela

en: All cookies from this do&main
xh: Zonke ii cookies ezisuka kweli tha&mbeka

en: All &cookies
xh: Zonke &ii cookies

en: Cookie Details
xh: Iinkcukacha ze Cookie

en: Show details of the next cookie
xh: Bonisa iinkcukacha ze cookie elandelayo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
xh: Ci&ma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
xh: Igama elaziwayo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
xh: Iqela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
xh: Umnqongo weqela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
xh: Ilizwe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
xh: Bala

en: Owner
xh: Umniniyo

en: Others
xh: Abanye

en: Type
xh: Udidi

en: Name
xh: Igama

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
xh: Udidi longeno lwe desktop
    %1
    alwaziwa.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
xh: Ifayile yokungena ye desktop
    %1
    yeyodidi lwecebo lwe FSDevice kodwa ayina Dev=... ungeno.

en: Mount
xh: Nyusa

en: Unmount
xh: Yehlisa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
xh: Udidi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
xh: Indawo ekuyo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
xh: Yalatha kwi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
xh: Iguqulwe kancinane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
xh: Yenziwe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
xh: Ifunyenwe:

en: Known Applications
xh: Izicelo Ezaziwayo

en: Open With
xh: Vula Nge

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
xh: <qt>Khetha udweliso lwenkqubo olunokusetyenziswa ukuvula i<b>%1</b>. Ukuba udweliso lwenkqubo aludweliswanga, ngenisa igama okanye unqakraze iqhosha lokukhangela iincwadi.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
xh: Khetha igama lodweliso lwenkqubo apho kunokuvula khona iifayile ezikhethiweyo.

en: Choose Application
xh: Khetha Isicelo

en: Choose Application for %1
xh: Khetha Isicelo se %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
xh: <qt>Khetha udweliso lwenkqubo lodidi lwefayile: <b>%1</b>. Ukuba udweliso lwenkqubo aludweliswanga, ngenisa igama okanye unqakraze iqhosha lokukhangela iincwadi.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
xh: <qt>Khetha udweliso lwenkqubo. Ukuba oludweliso aludweliswanga, ngenisa igama okanye nqakraza iqhosha lokhangelo lwencwadi.</qt>

en: Run in &terminal
xh: Sebenzisa kwi &sixhobo sangaphandle sekhomputha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
xh: &Inkcazelo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
xh: &Khangela incwadi...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
xh: Inkcazelo

en: Properties for %1
xh: Izinto zobumnini ze%1

en: Refresh
xh: Hlaziya

en: &Permissions
xh: &Iimvume

en: Access Permissions
xh: Iimvume Zokungena

en: Ownership
xh: Ubunini

en: User:
xh: Umsebenzisi:

en: Group:
xh: Iqela:

en: Class
xh: Udidi

en: Show
    Entries
xh: Bonisa
    Amangeno

en: Read
xh: Funda

en: Write
    Entries
xh: Bhala
    Amangeno

en: Write
xh: Bhala

en: Special
xh: Ekhethekileyo

en: User
xh: Umsebenzisi

en: Group
xh: Iqela

en: Set UID
xh: Cwangcisa i UID

en: Set GID
xh: Cwangcisa i GID

en: &Application
xh: &Isicelo

en: Only executables on local file systems are supported.
xh: Kuxhaswe iifayile eziphumezekayo kuphela kwindlela yokusebenza.

en: KDE SSL Information
xh: Iinkcukacha ze KDE SSL

en: Current connection is secured with SSL.
xh: Unxubelelaniso lwangoku lukhuselekile nge SSL.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
xh: Iqela loqobo lolu xwebhu lukhuselwe nge SSL, kodwa amanye amaqela akanjalo.

en: Current connection is not secured with SSL.
xh: Unxubelelaniso lwangoku lukhuselekile nge SSL.

en: &Rename
xh: &Yinike igama kwakhona

en: &Skip
xh: &Tsiba

en: &Resume
xh: &Phindisela

en: C&ontinue
xh: &Qhubekeka

en: An older item named '%1' already exists.
xh: Umba omdala uchaziwe '%1' sele ekhona.

en: A similar file named '%1' already exists.
xh: Ifayile efanayo enikwe eligama %1 esele kade ikhona.

en: Retry
xh: Zama kwakhona

en: Skip
xh: Tsiba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
xh: Iinkcukacha:
