kipi-plugins - en to bs translation catalogue (91 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
bs: &Slika

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Print images
bs: Printaj slike

en: Print Assistant...
bs: Pomoć Pri Printanju...

en: Please select one or more photos to print.
bs: Molim Vas odaberite jednu ili više slika za printanje.

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
bs: Neuspjelo kreiranje privremenog foldera. Molim Vas budite sigurni da imate ispravna odobrenja za ovaj folder i pokušajte ponovo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
bs: Nemoj rezati slike, samo ih proporcionalno smanji ili uvećaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
bs: Nemoj rezati

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
bs: Okreni fotografiju ulijevo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
bs: Okreni fotografiju udesno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
bs: Prethodna slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
bs: << Pr&ethodna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
bs: Sljedeća slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
bs: Slje&deća >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
bs: Slika 0 od 0

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIPIPrintImagesPlugin::CropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all of the photos.
bs: Pomjerite okvir u skladu sa rezanjem slika tako da one mogu stati u veličine slika koje ste Vi dali.  
    Možete rezati svaku sliku drugačije, ili samo kliknite na dugme 'Sljedeće' da koristite uobičajene postavke 
    rezanja za svaku sliku.
    Omogućite "Nemoj rezati" da izbjegnete rezanje svih slika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
bs: Snimi kao

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLayout)
en: Custom layout
bs: Prilagođeni izgled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid
bs: Fotografska mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible
bs: Prilagodi što je više moguće

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Photos per page
bs: Fotografije po stranici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
bs: Redovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
bs: Kolone

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
bs: Veličina slike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
bs: inči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate)
en: Auto rotate
bs: Automatsko rotiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
bs: Završeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
bs: Fotografije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
bs: Listovi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
bs: Prazni isječci:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to PDF
bs: Printaj u PDF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to JPG
bs: Printaj u JPG

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to gimp
bs: Printaj u gimp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
bs: Postavke strane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
bs: Pregled

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
bs: Naredna strana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captions:
bs: Naslovi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: No captions
bs: Nema naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Image file names
bs: Imena datoteka slika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Exif date-time
bs: Exif datum-vrijeme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
bs: Komentari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
bs: Slobodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: %f  filename, %t exposure time, %c comment, %i ISO, %d date-time, %r resolution, %a aperture, %l focal length, \n newline
bs: %f  ime datoteke, %t vrijeme ekspozicije, %c komentar, %i ISO, %d datum, %r rezolucija, %a apertura, %l dužina fokusa, \n novi red

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sameCaption)
en: same to all
bs: isto za sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSaveSettings) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_setDefault)
en: Use as default
bs: Koristi kao početnu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
bs: Porodica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
bs: Boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
bs: Veličina:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
bs: Postavke Slike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
bs: Pozicija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
bs: Razmjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
bs: &Bez razmjera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
bs: &Uklopi sliku u stranicu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
bs: Uvećaj manje slike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
bs: &Skaliraj na:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
bs: Milimetara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
bs: Centimetara

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
bs: Inča

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
bs: Zadrži omjer

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSaveSettings)
en: Use these scaling options as default.
bs: Koristi ove opcije skaliranja kao početne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Photos per page:
bs: Fotografija po stranici:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Multiple pages:
bs: Višestruke stranice:

en: Choose your grid size
bs: Odaberite veličinu koordinatne mreže

en: Number of rows
bs: Broj redova

en: Insert number of rows
bs: Unesite broj redova

en: Number of columns
bs: Broj kolumni

en: Insert number of columns
bs: Unesite broj kolumni

en: Choose to have a custom photo size album
bs: Odaberite da imate prilagodljivu veličinu foto-albuma

en: Photo height
bs: Visina slike

en: Insert photo height
bs: Unesite visinu sliku

en: Photo width
bs: Širina slike

en: Insert photo width
bs: Unesite širinu slikr

en: Auto rotate photo
bs: Automatsko zakretanje slika

en: Kipi-plugins image printing
bs: Kipi-priključci za printanje slika

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Select page layout
bs: Odaberite izgled stranice

en: Crop photos
bs: Izrežite siku

en: Custom
bs: Prilagodljiv

en: Print assistant
bs: Pomoć pri printanju

en: Author
bs: Autor

en: Contributor
bs: Saradnik

en: Unsupported Paper Size
bs: Nepodržana Veličina Papira

en: Photo %1 of %2
bs: Fotografija %1 od %2

en: Page %1 of %2
bs: Strana %1 od %2

en: Add again
bs: Ponovo dodaj

en: Remove
bs: Ukloni

en: The following file will be overwritten. Are you sure you want to overwrite it?
bs: Sljedeća datoteka će biti prebrisana. Da li zaista želite da pišete preko nje?

en: Could not save file, please check your output entry.
bs: Nisam uspio sačuvati datoteku, molim Vas provjerite mjesto upisa.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
bs: Neuspjelo uklanjanje GIMP privremenih datoteka.

en: There was an error launching the GIMP. Please make sure it is properly installed.
bs: Pojavila se greška pri pokretanju GIMP-a. Molim Vas provjerite da li je ispravno instaliran.

en: Empty output path.
bs: Prazna izlazna staza.
