kipiplugin_sendimages - en to bs translation catalogue (50 entries)

en: Error opening input file
bs: Greška pri otvaranju datoteke za unos

en: Error opening temporary folder
bs: Greška pri otvaranju privremene datoteke

en: Cannot resize image. Aborting.
bs: Ne mogu raširiti sliku. Prekidam.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
bs: Ne mogu snimiti sliku promijenjene veličine  (JPEG). Prekidam.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
bs: Ne mogu snimiti sliku promijenjene veličine  (PNG). Prekidam.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
bs: &Izvezi

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Email Images...
bs: Pošalji slike e-poštom...

en: Email images
bs: Pošalji slike elektronskom poštom

en: Operation canceled by user
bs: Korisnik prekinuo opraciju

en: Resizing %1
bs: Promjena širine %1

en: %1 resized successfully
bs: %1 uspješno raširena

en: Failed to resize %1: %2
bs: Neuspjeh u promjeni širine %1: %2

en: Build images properties file
bs: Izgradi datoteku svojstava slike

en: no caption
bs: bez komentara

en: no keywords
bs: nema ključnih riječi

en: file "%1":
    Original images: %2
bs: datoteka "%1":
    Originalne slike: %2

en: Comments: %1
bs: Komentari: %1

en: Tags: %1
bs: Oznake: %1

en: Rating: %1
bs: Rang: %1

en: Image properties file done
bs: Odrađena datoteka svojstava slike

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
bs: Datoteka "%1" je prevelika da se šalje, molimo smanjiti njezinu veličinu ili promijeniti svoje postavke

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
bs: Nije uspjelo pokretanje  "%1" programa. Provjerite svoj sistem.

en: Starting "%1" program...
bs: Pokrećem "%1" program...

en: After having sent your images by email...
bs: Nakon što ste poslali svoje slike putem e-pošte ...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
bs: Pritisnite "Zatvori" dugme da počistite privremene datoteke

en: Email Images Options
bs: Opcije slanja slika e-poštom

en: Send Images
bs: Pošalji slike

en: Author and Maintainer
bs: Autor i Održavalac

en: Developer
bs: Programer

en: Mail program:
bs: Program pošte:

en: Attach a file with image properties from %1
bs: Priloži datoteku sa svojstvima slika iz %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
bs: Ako omogućite ovu opciju, sva svojstava slike koje je postavio %1 kao komentari, ocjena, ili oznake, će biti dodani u priloženoj datoteci.

en: Maximum email size limit:
bs: Maksimalna veličina e-mail ograničenje:

en: Adjust image properties
bs: Podesi svojstva slike

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
bs: Ako omogućite ovu opciju, svim slikama koje će biti poslan može se promijeniti veličina i kompresina.

en: Image Properties
bs: Svojstva slike

en: Very Small (320 pixels)
bs: Vrlo male (320 piksela)

en: Small (640 pixels)
bs: Male (640 piksela)

en: Medium (800 pixels)
bs: Srednje (800 piksela)

en: Big (1024 pixels)
bs: Velike (1024 piksela)

en: Very Big (1280 pixels)
bs: Vrlo velike (1280 piksela)

en: Large - for printing (1600 pixels)
bs: Ogromne - za štampu (1600 piksela)

en: Image size:
bs: Veličina slike:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
bs: <p>Odaberite datoteku formata slikovnih datoteka koja će biti poslana.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
bs: <p><b>JPEG</b>: JPEG format je dobar web format, ali koristi kompresiju s gubicima.</p><p><b>PNG</b>:Portable Network Graphics Format je proširiv format datoteke za bez gubitaka, prijenosni, dobro komprimirani za pohranu rasterskih slika. PNG pruža bezpatentnu  zamjenu za GIF i također može zamijeniti mnoge uobičajene upotrebe TIFF. PNG je dizajniran da radi dobro u Internet preglednicima, kao što je World Wide Web, tako da je u potpunosti streamable s progresivnim opciju prikaza. Također, PNG može pohraniti gama i hrominansne podatke za poboljšanje slaganja boja na heterogenim platformama.</p>

en: Image format:
bs: Format slike:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
bs: <p>Nova vrijednost  kompresije JPEG slika koja će biti poslana:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
bs: <p><b>1</b>: vrlo visoka kompresija<br/><b>25</b>: visoka kompresija<br/><b>50</b>: srednja kompresija<br/><b>75</b>: niska kompresija (podrazumijevana vrijednost)<br/><b>100</b>: bez kompresije</p>

en: Image quality:
bs: Kvalitet slike:
