kipi-plugins - en to ca translation catalogue (98 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
ca: &Imatge

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Print images
ca: Impressió de les imatges

en: Print Assistant...
ca: Assistent d'impressió...

en: Print Images
ca: Impressió de les imatges

en: Please select one or more photos to print.
ca: Seleccioneu una o més fotografies per a imprimir.

en: Print Assistant
ca: Assistent d'impressió

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
ca: No s'ha pogut crear una carpeta temporal. Si us plau, assegureu-vos que teniu els permisos necessaris per a aquesta carpeta i torneu-ho a provar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
ca: No escapça les fotografies, només canvia l'escala.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
ca: No escapcis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
ca: Gira la fotografia cap a l'esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
ca: Gira a l'es&querra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
ca: Gira la fotografia cap a la dreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
ca: Gira a la d&reta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
ca: Fotografia anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
ca: <<Ant&erior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
ca: Fotografia següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
ca: Següe&nt >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
ca: Fotografia 0 de 0

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIPIPrintImagesPlugin::CropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all of the photos.
ca: Moveu el quadre per tal d'escapçar les fotografies i que encaixin dins la mida de fotografia que heu especificat.  
    Podeu escapçar cada imatge per separat o clicar el botó «Següent» per a usar els arranjaments d'escapçat 
    per defecte per a cada fotografia.
    Activeu l'opció «No escapcis» per a evitar escapçar totes les fotografies.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
ca: Desa com a

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLayout)
en: Custom layout
ca: Disposició personalitzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid
ca: Quadrícula de les fotografies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible
ca: Ajusta al màxim nombre possible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Photos per page
ca: Fotografies per pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
ca: Files

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
ca: Columnes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
ca: Mida de les fotografies

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
ca: polzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate)
en: Auto rotate
ca: Gir automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
ca: Fet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
ca: Fotografies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
ca: Fulls:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
ca: Ranures buides:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to PDF
ca: Imprimeix a PDF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to JPG
ca: Imprimeix a JPG

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to gimp
ca: Imprimeix a «gimp»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
ca: Arranjament de la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
ca: Vista prèvia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
ca: Pàgina següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captions:
ca: Comentaris:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: No captions
ca: Sense comentaris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Image file names
ca: Noms dels fitxers d'imatge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Exif date-time
ca: Data-hora EXIF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
ca: Comentaris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
ca: Lliure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: %f  filename, %t exposure time, %c comment, %i ISO, %d date-time, %r resolution, %a aperture, %l focal length, \n newline
ca: %f nom de fitxer, %t temps d'exposició, %c comentari, %i ISO, %d data-hora, %r resolució, %a obertura, %l distància focal, \n línia nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sameCaption)
en: same to all
ca: mateix a tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSaveSettings) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_setDefault)
en: Use as default
ca: Usa com a predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
ca: Família:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
ca: Paràmetres de la imatge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
ca: Posició

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
ca: Canvi de mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
ca: Se&nse canvi de mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
ca: &Ajusta la imatge a la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
ca: Augmenta les imatges petites

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
ca: Canvia de &mida a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
ca: Mil·límetres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
ca: Centímetres

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
ca: Polzades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
ca: Mantén les proporcions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSaveSettings)
en: Use these scaling options as default.
ca: Usa aquestes opcions d'escalat com a predeterminades.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Photos per page:
ca: Fotografies per pàgina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Multiple pages:
ca: Múltiples pàgines:

en: Choose your grid size
ca: Seleccioneu la mida de la quadrícula

en: Number of rows
ca: Nombre de files

en: Insert number of rows
ca: Inseriu el nombre de files

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Insert number of columns
ca: Inseriu el nombre de columnes

en: Choose to have a custom photo size album
ca: Trieu per a tenir un àlbum de fotografies amb mida personalitzada

en: Photo height
ca: Alçada de la fotografia

en: Insert photo height
ca: Inseriu l'alçada de la fotografia

en: Photo width
ca: Amplada de la fotografia

en: Insert photo width
ca: Inseriu l'amplada de la fotografia

en: Auto rotate photo
ca: Gir automàtic de la fotografia

en: Kipi-plugins image printing
ca: Connector Kipi d'impressió d'imatges

en: disabled
ca: desactivat

en: Select page layout
ca: Seleccioneu la disposició de la pàgina

en: Crop photos
ca: Escapça les fotografies

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Print assistant
ca: Assistent d'impressió

en: A tool to print images
ca: Una eina per a imprimir imatges

en: Author
ca: Autor

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Contributor
ca: Col·laborador

en: Unsupported Paper Size
ca: Mida del paper no acceptada

en: Photo %1 of %2
ca: Fotografia %1 de %2

en: Page %1 of %2
ca: Pàgina %1 de %2

en: Add again
ca: Afegeix una altra vegada

en: Remove
ca: Elimina

en: Output Path
ca: Camí de la sortida

en: Overwrite File
ca: Sobreescriu el fitxer

en: The following file will be overwritten. Are you sure you want to overwrite it?
ca: El fitxer següent serà sobreescrit. Segur que voleu sobreescriure'l?

en: Could not save file, please check your output entry.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer, comproveu el resultat de l'entrada.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
ca: No s'han pogut eliminar els fitxers temporals del GIMP.

en: There was an error launching the GIMP. Please make sure it is properly installed.
ca: S'ha produït un error en engegar el GIMP. Assegureu-vos que està instal·lat correctament.

en: Empty output path.
ca: Camí de la sortida buit.
