kipi-plugins - en to ca@valencia translation catalogue (55 entries)

en: Generating KML file...
ca@valencia: S'està generant el fitxer KML...

en: Could not read image '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut llegir la imatge «%1»

en: Format of image '%1' is unknown
ca@valencia: El format de la imatge «%1» és desconegut

en: Error loading image '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar la imatge «%1»

en: Could not save image '%1' to '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la imatge «%1» a «%2»

en: Creation of placemark '%1'
ca@valencia: Creeu la marca de lloc «%1»

en: Could not save icon for image '%1' to '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la icona per a la imatge «%1» a «%2»

en: No GPX file chosen.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap fitxer GPX.

en: Cannot parse %1 GPX file.
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar el fitxer GPX «%1».

en: The %1 GPX file do not have a date-time track to use.
ca@valencia: El fitxer GPX %1 no té una data i hora de trajecte per a utilitzar.

en: Tracks
ca@valencia: Trajectes

en: No position data for '%1'
ca@valencia: No hi ha dades de posició per a «%1»

en: Missing position
ca@valencia: Falta la posició

en: No position data for 1 picture | No position data for %1 pictures
ca@valencia[0]: No hi ha dades de posició per a 1 fotografia
ca@valencia[1]: No hi ha dades de posició per a %1 fotografies

en: Cannot open file for writing
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura

en: Move to final directory
ca@valencia: Mou al directori final

en: Cannot move data to destination directory
ca@valencia: No s'han pogut moure les dades al directori de destinació

en: Track
ca@valencia: Trajecte

en: Points
ca@valencia: Punts

en: Point
ca@valencia: Punt

en: KML Export
ca@valencia: Exporta a KML

[ctx: @action:button]
en: &Export
ca@valencia: E&xporta

en: Target Preferences
ca@valencia: Preferències de la destinació

en: Target Type
ca@valencia: Tipus de destinació

en: &Local or web target used by GoogleEarth
ca@valencia: Destinació &local o web utilitzada pel GoogleEarth

en: Web target used by GoogleMaps
ca@valencia: Destinació web utilitzada per GoogleMaps

en: When using GoogleMaps, all images must have complete URLs, icons are squared, and when drawing a track, only line track is exported.
ca@valencia: Quan s'utilitza GoogleMaps, totes les imatges han de tindre els URL sencers, les icones són quadrades, i quan es dibuixa un trajecte, només s'exporta el trajecte de la línia.

en: Picture Altitude:
ca@valencia: Altitud de la fotografia:

en: clamp to ground
ca@valencia: aferrada a terra

en: relative to ground
ca@valencia: relativa al fons

en: absolute
ca@valencia: absoluta

en: <p>Specifies how pictures are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
ca@valencia: <p>Especifica com es visualitzen les fotografies<dl><dt>Aferrada a terra (de manera predeterminada)</dt><dd>Indica que es farà cas omís d'una especificació d'altitud.</dd><dt>Relativa al fons</dt><dd>Establix l'altitud de l'element en relació amb l'elevació real del terreny d'un lloc determinat.</dd><dt>Absoluta</dt><dd>Establix l'altitud de la coordenada relativa al nivell del mar, independentment de l'elevació real del terreny davall l'element.</dd></dl>

en: Destination Directory:
ca@valencia: Directori de destinació:

en: Select a directory in which to save the kml file and pictures
ca@valencia: Selecciona un directori on guardar el fitxer KML i les fotografies

en: Destination Path:
ca@valencia: Camí cap a la destinació:

en: Filename:
ca@valencia: Nom del fitxer:

en: Sizes
ca@valencia: Mides

en: Icon Size:
ca@valencia: Mida de la icona:

en: Image Size:
ca@valencia: Mida de la imatge:

en: GPX Tracks
ca@valencia: Trajectes GPX

en: Draw GPX Track
ca@valencia: Dibuix del trajecte GPX

en: GPX file:
ca@valencia: Fitxer GPX:

en: %1|GPS Exchange Format
ca@valencia: %1|Format d'intercanvi GPS

en: Select GPX File to Load
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer GPX que s'ha de carregar

en: Time Zone:
ca@valencia: Zona horària:

en: Sets the time zone of the camera during picture shooting, so that the time stamps of the GPS can be converted to match the local time
ca@valencia: Establix la zona horària de la càmera durant la presa de la fotografia, de manera que les marques de temps del GPS es poden convertir perquè coincidisquen amb l'hora local

en: Track Width:
ca@valencia: Amplària del trajecte:

en: Track Color:
ca@valencia: Color del trajecte:

en: Opacity (%):
ca@valencia: Opacitat (%):

en: Track Altitude:
ca@valencia: Altitud del trajecte:

en: <p>Specifies how the points are displayed<dl><dt>clamp to ground (default)</dt><dd>Indicates to ignore an altitude specification</dd><dt>relative to ground</dt><dd>Sets the altitude of the element relative to the actual ground elevation of a particular location.</dd><dt>absolute</dt><dd>Sets the altitude of the coordinate relative to sea level, regardless of the actual elevation of the terrain beneath the element.</dd></dl>
ca@valencia: <p>Especifica com es visualitzen els punts<dl><dt>Aferrada a terra (de manera predeterminada)</dt><dd>Indica que es farà cas omís d'una especificació d'altitud.</dd><dt>Relativa al fons</dt><dd>Establix l'altitud de l'element en relació amb l'elevació real del terreny d'un lloc determinat.</dd><dt>Absoluta</dt><dd>Establix l'altitud de la coordenada relativa al nivell del mar, independentment de l'elevació real del terreny davall l'element.</dd></dl>

en: A tool to export to KML
ca@valencia: Una eina per a exportar a KML

en: Developer and maintainer
ca@valencia: Desenvolupador i mantenidor

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Export to KML...
ca@valencia: Exporta a KML...
