kipi-plugins - en to ca@valencia translation catalogue (63 entries)

en: Error opening input file
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer d'entrada

en: Error opening temporary folder
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir la carpeta temporal

en: Cannot resize image. Aborting.
ca@valencia: No s'ha pogut redimensionar la imatge. S'interromp.

en: Cannot save resized image (JPEG). Aborting.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la imatge redimensionada (JPEG). S'interromp.

en: Cannot save resized image (PNG). Aborting.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar la imatge redimensionada (PNG). S'interromp.

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
ca@valencia: &Exporta

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Email Images...
ca@valencia: Imatges per correu electrònic...

en: Email images
ca@valencia: Imatges per correu electrònic

en: Operation canceled by user
ca@valencia: Operació cancel·lada per l'usuari

en: Resizing %1
ca@valencia: S'està redimensionant %1

en: %1 resized successfully
ca@valencia: S'ha redimensionat correctament %1

en: Failed to resize %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut redimensionar %1: %2

en: There are no files to send
ca@valencia: No hi ha cap fitxer que s'haja d'enviar

en: Build images properties file
ca@valencia: Construïx el fitxer de propietats de les imatges

en: no caption
ca@valencia: sense comentaris

en: no keywords
ca@valencia: sense paraules clau

en: file "%1":
    Original images: %2
ca@valencia: fitxer «%1»:
    Imatges originals: %2

en: Comments: %1
ca@valencia: Comentaris: %1

en: Tags: %1
ca@valencia: Etiquetes: %1

en: Rating: %1
ca@valencia: Valoració: %1

en: properties.txt
ca@valencia: propietats.txt

en: Image properties file cannot be opened
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de propietats de les imatges

en: Image properties file done
ca@valencia: S'ha creat el fitxer de propietats de les imatges

en: Processing Failed
ca@valencia: Ha fallat el processament

en: Some images cannot be resized.
    Do you want them to be added as attachments without resizing?
ca@valencia: Algunes imatges no s'han pogut redimensionar.
    Voleu que siguen afegides com adjunts sense redimensionar?

en: The file "%1" is too big to be sent, please reduce its size or change your settings
ca@valencia: El fitxer «%1» és massa gran per a enviar-lo. Per favor, reduïu la seua mida o canvieu la configuració

en: Starting default desktop email program...
ca@valencia: S'està iniciant el programa de correu electrònic per defecte de l'escriptori...

en: Failed to start "%1" program. Check your system.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el programa «%1». Comproveu el sistema.

en: Starting "%1" program...
ca@valencia: S'està iniciant el programa «%1»...

en: After having sent your images by email...
ca@valencia: Després d'enviar les imatges per correu electrònic...

en: Press 'Close' button to clean up temporary files
ca@valencia: Premeu el botó «Tanca» per a netejar els fitxers temporals

en: Email Images Options
ca@valencia: Opcions d'enviament d'imatges per correu electrònic

[ctx: @action:button]
en: &Send
ca@valencia: &Envia

en: Send Images
ca@valencia: Envia imatges

en: A tool to e-mail items
ca@valencia: Una eina per a enviar elements per correu electrònic

en: Author and Maintainer
ca@valencia: Autoria i mantenidor

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Mail program:
ca@valencia: Programa de correu:

[ctx: default desktop mail agent]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Select your preferred external email program here. <b>Default</b> is the current email program set in desktop system settings.
ca@valencia: Seleccioneu ací el vostre programa extern de correu preferit. <b>De manera predeterminada,</b> és el programa de correu electrònic indicat en la configuració del sistema d'escriptori.

en: Attach a file with image properties from %1
ca@valencia: Adjunta un fitxer amb les propietats de la imatge des de %1

en: If you enable this option, all image properties set by %1 as Comments, Rating, or Tags, will be added as an attached file.
ca@valencia: Si habiliteu esta opció, totes les propietats de la imatge definides per %1 com els comentaris, valoracions o etiquetes s'afegiran com un fitxer adjunt.

en: Maximum email size limit:
ca@valencia: Límit de la mida màxima del correu-e:

en: Adjust image properties
ca@valencia: Ajusta les propietats de les imatges

en: If you enable this option, all images to be sent can be resized and recompressed.
ca@valencia: Si activeu esta opció, totes les imatges que s'enviaran es podran redimensionar i tornar a comprimir.

en: Image Properties
ca@valencia: Propietats de la imatge

en: Very Small (320 pixels)
ca@valencia: Molt xicoteta (320 píxels)

en: Small (640 pixels)
ca@valencia: Xicoteta (640 píxels)

en: Medium (800 pixels)
ca@valencia: Mitjana (800 píxels)

en: Big (1024 pixels)
ca@valencia: Gran (1024 píxels)

en: Very Big (1280 pixels)
ca@valencia: Molt gran (1280 píxels)

en: Large - for printing (1600 pixels)
ca@valencia: Enorme -per a imprimir- (1600 píxels)

en: Full HD (1920 pixels)
ca@valencia: Full HD (1920 píxels)

en: Ultra HD (3840 pixels)
ca@valencia: Ultra HD (3840 píxels)

en: <p>Select the size of the images that are to be sent:</p><p><b>%1</b>: use this if you have a very slow Internet connection or the target mailbox size is very limited.</p><p><b>%2</b>: use this if you have a slow Internet connection and the target mailbox size is limited.</p><p><b>%3</b>: this is the default value for medium Internet connection speed and target mailbox size.</p><p><b>%4</b>: use this if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%5</b>: use this if you have no size or speed restrictions.</p><p><b>%6</b>: use this only for printing purposes.</p><p><b>%7</b>: use this for optimal viewing on Full HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p><p><b>%8</b>: use this for optimal viewing on Ultra HD displays. Only if you have a high-speed Internet connection and the target mailbox size is not limited.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu la mida de les imatges que s'han d'enviar:</p><p><b>%1</b>: utilitzeu esta si teniu una connexió amb Internet molt lenta o la mida de la bústia de correu de destinació és molt limitada.</p><p><b>%2</b>: utilitzeu esta si teniu una connexió amb Internet lenta o si la mida de la bústia de correu de destinació és limitada.</p><p><b>%3</b>: este és el valor predeterminat per a una connexió amb Internet i una mida de bústia de correu de destinació mitjanes.</p><p><b>%4</b>: utilitzeu esta si teniu una connexió amb Internet d'alta velocitat i la mida de la bústia de correu de destinació no està limitada.</p> <p><b>%5</b>: utilitzeu esta si no teniu restriccions de mida o velocitat.</p> <p><b>%6</b>: utilitzeu esta només quan vulgueu imprimir-les.</p><p><b>%7</b>: utilitzeu-ho per a una òptima visualització en pantalles Full HD. Només si teniu una connexió amb Internet d'alta velocitat i la mida de la bústia de destinació no està limitada.</p><p><b>%8</b>: utilitzeu-ho per a una òptima visualització en pantalles Ultra HD. Només si teniu una connexió amb Internet d'alta velocitat i la mida de la bústia de destinació no està limitada.</p>

en: Image size:
ca@valencia: Mida de la imatge:

en: <p>Select the file format of the image files to be sent.</p>
ca@valencia: <p>Seleccioneu el format dels fitxers d'imatge que s'enviaran.</p>

en: <p><b>JPEG</b>: The Joint Photographic Experts Group file format is a good web file format but it uses lossy compression.</p><p><b>PNG</b>: the Portable Network Graphics format is an extensible file format for the lossless, portable, well-compressed storage of raster images. PNG provides a patent-free replacement for GIF and can also replace many common uses of TIFF. PNG is designed to work well in online viewing applications, such as the World Wide Web, so it is fully streamable with a progressive display option. Also, PNG can store gamma and chromaticity data for improved color-matching on heterogeneous platforms.</p>
ca@valencia: <p><b>JPEG</b>: el format de fitxer «Joint Photographic Experts Group» és un bon format de fitxer per a la web, però utilitza compressió amb pèrdua.</p><p><b>PNG</b>: el format «Portable Network Graphics» és un format de fitxer extensible per a l'emmagatzematge ben comprimit d'imatges ràster, sense pèrdua i portable. PNG proporciona una alternativa lliure de patents a GIF i també pot substituir en molts casos l'ús de TIFF. PNG està dissenyat per a treballar bé amb les aplicacions de visualització en línia, com el web, perquè és completament transmissible amb una opció de visualització progressiva. PNG també pot emmagatzemar dades de gamma i cromaticitat per a millorar la coincidència del color en plataformes heterogènies.</p>

en: Image format:
ca@valencia: Format de la imatge:

en: <p>The new compression value of JPEG images to be sent:</p>
ca@valencia: <p>El valor nou de compressió de les imatges JPEG que s'han d'enviar:</p>

en: <p><b>1</b>: very high compression<br/><b>25</b>: high compression<br/><b>50</b>: medium compression<br/><b>75</b>: low compression (default value)<br/><b>100</b>: no compression</p>
ca@valencia: <p><b>1</b>: compressió molt alta<br/><b>25</b>: compressió alta<br/> <b>50</b>: compressió mitjana<br/><b>75</b>: compressió baixa (valor predeterminat) <br/><b>100</b>: sense compressió</p>

en: Image quality:
ca@valencia: Qualitat de la imatge:
