kipi-plugins - en to ca@valencia translation catalogue (86 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
ca@valencia: <p>Este és l'estat actual del processament.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
ca@valencia: <p>Este és el percentatge en curs del treball per lots.</p>

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia al porta-retalls

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: <i>unavailable</i>
ca@valencia: <i>no disponible</i>

en: <i>Make:</i>
ca@valencia: <i>Marca:</i>

en: <i>Created:</i>
ca@valencia: <i>Creada:</i>

en: <i>Aperture:</i>
ca@valencia: <i>Obertura:</i>

en: <i>Exposure:</i>
ca@valencia: <i>Exposició:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
ca@valencia: <i>Sensibilitat:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
ca@valencia: 
    %1|Fitxers RAW de la càmera

en: Select an Image
ca@valencia: Seleccioneu una imatge

en: Select Images
ca@valencia: Seleccioneu les imatges

en: Login:
ca@valencia: Usuari:

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: &Login
ca@valencia: &Entrada

en: &Skip
ca@valencia: &Omet

[ctx: @title:window]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Password cannot be empty.
ca@valencia: La contrasenya no pot estar buida.

en: Album
ca@valencia: Àlbum

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: Time Stamp:
ca@valencia: Marca de temps:

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: These are basic settings for the new %1 album.
ca@valencia: Este és la configuració bàsic del nou àlbum de %1.

en: Title of the album that will be created (required).
ca@valencia: Títol de l'àlbum que es crearà (requerit).

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
ca@valencia: Data i hora de l'àlbum que es crearà (opcional).

en: Description of the album that will be created (optional).
ca@valencia: Descripció de l'àlbum que es crearà (opcional).

en: Location of the album that will be created (optional).
ca@valencia: Ubicació de l'àlbum que es crearà (opcional).

[ctx: @action:button]
en: &Start
ca@valencia: &Inicia

en: Close window
ca@valencia: Tanca la finestra

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Cancel current operation
ca@valencia: Cancel·la l'operació actual

en: Handbook
ca@valencia: Manual

en: About...
ca@valencia: Quant a...

en: Version: %1
ca@valencia: Versió: %1

en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
ca@valencia: Copyright 2003-2016, l'equip de desenvolupadors de KDE

en: Browse...
ca@valencia: Navega...

en: Thumbnail
ca@valencia: Miniatura

en: File Name
ca@valencia: Nom del fitxer

en: User1
ca@valencia: Usuari1

en: User2
ca@valencia: Usuari2

en: User3
ca@valencia: Usuari3

en: User4
ca@valencia: Usuari4

en: User5
ca@valencia: Usuari5

en: User6
ca@valencia: Usuari6

en: Add new images to the list
ca@valencia: Afig imatges noves a la llista

en: Remove selected images from the list
ca@valencia: Elimina les imatges seleccionades de la llista

en: Move current selected image up in the list
ca@valencia: Mou la imatge seleccionada cap amunt en la llista

en: Move current selected image down in the list
ca@valencia: Mou la imatge seleccionada cap avall en la llista

en: Clear the list.
ca@valencia: Neteja la llista.

en: Load a saved list.
ca@valencia: Carrega una llista guardada.

en: Save the list.
ca@valencia: Guarda la llista.

en: Select the image file list to load
ca@valencia: Seleccioneu la llista de fitxers d'imatge que s'ha de carregar

en: All Files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Select the image file list to save
ca@valencia: Seleccioneu la llista de fitxers d'imatge que s'ha de guardar

en: Output file format:
ca@valencia: Format del fitxer d'eixida:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
ca@valencia: <p>Establiu ací el format del fitxer d'eixida que s'ha d'utilitzar:</p><p><b>JPEG</b>: proporciona la imatge processada en format JPEG. Este format dona als fitxers una mida més reduïda.</p><p><b>Avís: a causa de l'algorisme de compressió destructiu, JPEG és un format amb pèrdua de qualitat.</b></p><p><b>TIFF</b>: proporciona el processament d'imatge en format TIFF. Este genera fitxers grans, sense pèrdua de qualitat. La imatge està comprimida.</p><p><b>PNG</b>: proporciona el processament d'imatge en format PNG. Este genera fitxers grans, sense pèrdua de qualitat. La imatge està comprimida.</p><p><b>PPM</b>: proporciona el processament d'imatge en format PPM. Este genera els fitxers més grans, sense pèrdua de qualitat. La imatge no està comprimida.</p>

en: If Target File Exists:
ca@valencia: Si el fitxer de destinació ja existix:

en: Overwrite automatically
ca@valencia: Sobreescriu automàticament

en: Open rename-file dialog
ca@valencia: Obri el diàleg de canviar de nom fitxers

en: Account
ca@valencia: Compte

en: Max Dimension
ca@valencia: Dimensió màxima

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
ca@valencia: Esta és la llista de les imatges que es pujaran al vostre compte de %1.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
ca@valencia: Açò és un enllaç que podeu clicar per a obrir %1 en un navegador.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
ca@valencia: Este és el compte de %1 al qual s'està connectat actualment.

[ctx: account settings]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Change Account
ca@valencia: Canvia de compte

en: Change %1 account for transfer
ca@valencia: Canvia el compte de %1 per a transferir

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
ca@valencia: Esta és la carpeta de %1 on es pujaran/baixaran les fotografies seleccionades.

en: Album:
ca@valencia: Àlbum:

en: New Album
ca@valencia: Àlbum nou

en: Create new %1 folder
ca@valencia: Crea una carpeta %1 nova

[ctx: album list]
en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Reload album list
ca@valencia: Torna a carregar la llista d'àlbums

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
ca@valencia: Esta és la dimensió màxima de les imatges. Les imatges més grans es reduiran.

en: Original Size
ca@valencia: Mida original

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
ca@valencia: Este és el lloc a on es baixaran les imatges de %1.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
ca@valencia: Estes són les opcions que s'aplicaran a les fotografies abans de pujar-les.

en: Upload original image file
ca@valencia: Puja el fitxer d'imatge original

en: Resize photos before uploading
ca@valencia: Redimensiona les fotografies abans de pujar-les

en: Maximum Dimension:
ca@valencia: Dimensió màxima:

en: JPEG Quality:
ca@valencia: Qualitat JPEG:
