kipiplugin_facebook - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
cs: Nastavení soukromí nově vytvářeného alba (povinné).

en: Only Me
cs: Pouze mně

en: Only Friends
cs: Pouze přátelé

en: Friends of Friends
cs: Přátelé přátel

en: My Networks and Friends
cs: Moje síť a přátelé

en: Everyone
cs: Všichni

en: Validate previous session...
cs: Potvrzení předchozího zadání...

en: Upgrading to OAuth...
cs: Aktualizuji na OAuth...

en: Facebook Application Authorization
cs: Autorizace aplikace Facebook

en: Please follow the instructions in the browser window. When done, copy the Internet address from your browser into the textbox below and press "OK".
cs: Řiďte se prosím pokyny v okně prohlížeče. Jakmile máte hotovo, zkopírujte internetovou adresu z prohlížeče do textového pole níže a stiskněte "OK".

en: Canceled by user.
cs: Přerušeno uživatelem.

en: The service is not available at this time.
cs: Služba není momentálně dostupná.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
cs: Aplikace dosáhla maximálního povoleného počtu požadavků.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
cs: Neplatný klíč sezení, nebo čas sezení vypršel. Zkuste se přihlásit znovu.

en: Invalid album ID.
cs: Neplatné ID alba.

en: Album is full.
cs: Album je plné.

en: Missing or invalid file.
cs: Chybějící, nebo neplatný soubor.

en: Too many unapproved photos pending.
cs: Příliš mnoho fotografií čeká na vyřízení.

en: Error
cs: Chyba

en: Export to Facebook Web Service
cs: Export do Facebook Web Service

en: Start Upload
cs: Spustit odesílání

en: Start upload to Facebook web service
cs: Spustit odesílání do Facebook web Service

en: Facebook Export
cs: Facebook export

en: A tool to export image collection to/from Facebook web service.
cs: Nástroj pro export sbírek obrázků z/do webové služby Facebook.

en: Author and maintainer
cs: Autor a správce

en: Facebook Call Failed: %1
cs: Volání Facebook selhalo: %1

en: Warning
cs: Varování

en: After you have been logged out in the browser, click "Continue" to authenticate for another account
cs: Poté co se odhlásíte z prohlížeče, klikněte na "Pokračovat" pro ověření s jiným účtem

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cannot open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: Uploading Failed
cs: Odeslání selhalo

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
cs: Odesílání fotografie do Facebook selhalo: %1
    Přejete si pokračovat?

en: Facebook Call Failed: %1
cs: Volání Facebook selhalo: %1

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
cs: &Exportovat

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Export to &Facebook...
cs: Export do &Facebooku...
