kipiplugin_facebook - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Privacy setting of the album that will be created (required).
da: Privatlivsindstilling for albummet der vil blive oprettet (påkrævet).

en: Only Me
da: Kun mig

en: Only Friends
da: Kun venner

en: Friends of Friends
da: Venners venner

en: My Networks and Friends
da: Mine netværk og venner

en: Everyone
da: Alle

en: Validate previous session...
da: Validér foregående session...

en: Upgrading to OAuth...
da: Opgraderer til OAuth...

en: Facebook Application Authorization
da: Autorisering af Facebook-applikation

en: Please follow the instructions in the browser window. When done, copy the Internet address from your browser into the textbox below and press "OK".
da: Følg instruktionerne i browservinduet. Når du er færdig, så kopiér internetadressen fra din browser til tekstboksen nedenfor og tryk på "OK".

en: Canceled by user.
da: Annulleret af brugeren.

en: The service is not available at this time.
da: Tjenesten er ikke tilgængelig i øjeblikket.

en: The application has reached the maximum number of requests allowed.
da: Programmet har nået det maksimale antal tilladte forespørgsler.

en: Invalid session key or session expired. Try to log in again.
da: Ugyldig session-nøgle eller session er udløbet. Forsøg at logge ind igen.

en: Invalid album ID.
da: Ugyldigt album-Id.

en: Album is full.
da: Albummet er fyldt op.

en: Missing or invalid file.
da: Manglende eller ugyldig fil.

en: Too many unapproved photos pending.
da: For mange ikke godkendte fotos venter.

en: Error
da: Fejl

en: Export to Facebook Web Service
da: Eksportér til Facebook-webtjeneste

en: Start Upload
da: Start upload

en: Start upload to Facebook web service
da: Start upload til Facebook-webtjeneste

en: Facebook Export
da: Eksport til Facebook

en: Author and maintainer
da: Udvikler og vedligeholder

en: <auto create>
da: <opret automatisk>

en: Facebook Call Failed: %1
da: Facebook-kald mislykkedes: %1

en: Warning
da: Advarsel

en: After you have been logged out in the browser, click "Continue" to authenticate for another account
da: Når du er blevet logget ud i browseren, så klik "Fortsæt" for at autentificere for en anden konto

en: Continue
da: Fortsæt

en: Cancel
da: Annullér

en: Facebook export
da: Eksport til Facebook

en: Cannot open file
da: Kan ikke åbne fil

en: Uploading Failed
da: Upload mislykkedes

en: Failed to upload photo into Facebook: %1
    Do you want to continue?
da: Kunne ikke uploade foto til Facebook: %1
    Vil du fortsætte?

en: Facebook Call Failed: %1
da: Facebook-kald mislykkedes: %1

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
da: &Eksportér

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: Export to &Facebook...
da: Eksportér til &Facebook...
