kipiplugin_flickrexport - en to da translation catalogue (84 entries)

en: Various
da: Diverse

en: Check if photo should be publicly visible or use Upload Options tab to specify this for all images
da: Markér om fotoet skal være synligt for offentligheden eller brug fanebladet Upload-indstillinger for at angive dette for alle billeder

en: Check if photo should be visible to family or use Upload Options tab to specify this for all images
da: Markér om fotoet skal være synligt for familie eller brug fanebladet Upload-indstillinger for at angive dette for alle billeder

en: Check if photo should be visible to friends or use Upload Options tab to specify this for all images
da: Markér om fotoet skal være synligt for venner eller brug fanebladet Upload-indstillinger for at angive dette for alle billeder

en: Indicate the safety level for the photo or use Upload Options tab to specify this for all images
da: Angiv sikkerhedsniveau for fotoet eller brug fanebladet Upload-indstillinger for at angive dette for alle billeder

en: Indicate what kind of image this is or use Upload Options tab to specify this for all images
da: Angiv hvilken type billede dette er eller brug fanebladet Upload-indstillinger for at angive dette for alle billeder

en: Add extra tags per image or use Upload Options tab to add tags for all images
da: Tilføj ekstra mærker pr. billede eller brug fanebladet upload-indstillinger for at føje mærker til alle billeder

en: Enter extra tags, separated by commas.
da: Angiv ekstra mærker, adskilt af kommaer.

en: Getting the maximum allowed file size.
da: Henter den maksimalt tilladte filstørrelse.

en: File Size exceeds maximum allowed file size.
da: Filstørrelsen overskrider den maksimalt tilladte filstørrelse.

en: No photo specified
da: Intet foto valgt

en: General upload failure
da: Upload mislykkedes

en: Filesize was zero
da: Filstørrelsen var nul

en: Filetype was not recognized
da: Filtypen blev ikke genkendt

en: User exceeded upload limit
da: Brugeren overskred sin upload-kvote

en: Invalid signature
da: Ugyldig signatur

en: Missing signature
da: Manglende signatur

en: Login Failed / Invalid auth token
da: Login mislykkedes / ugyldigt godkendelses-tegn

en: Invalid API Key
da: Ugyldig API-nøgle

en: Service currently unavailable
da: Tjenesten er ikke tilgængelig i øjeblikket

en: Invalid Frob
da: Ugyldig Frob

en: Format "xxx" not found
da: Formatet "xxx" ikke fundet

en: Method "xxx" not found
da: Methoden "xxx" ikke fundet

en: Invalid SOAP envelope
da: Ugyldig SOAP konvolut

en: Invalid XML-RPC Method Call
da: Ugyldigt XML-RPC-funktionskald

en: The POST method is now required for all setters
da: POST metoden kræves nu for alle sættere

en: Unknown error
da: Ukendt fejl

en: Error
da: Fejl

en: Error Occurred: %1
    Cannot proceed any further.
da: En fejl opstod: %1
    Vi kan ikke fortsætte.

en: PhotoSet creation failed:
da: Oprettelse af fotosæt mislykkedes:

en: Failed to fetch list of photo sets.
da: Kunne ikke hente fotosæt-listen.

en: Failed to upload photo
da: Kunne ikke uploade foto

en: Failed to query photo information
da: Kunne ikke forespørge i foto-information

en: Remove Account
da: Fjern konto

[ctx: photo permissions]
en: Public
da: Offentligt

en: This is the list of images to upload to your Flickr account.
da: Dette er listen over billeder der skal uploades til din Flickr-konto.

en: Extra tags
da: Ekstra mærker

[ctx: photo permissions]
en: Family
da: Familie

[ctx: photo permissions]
en: Friends
da: Venner

en: Safety level
da: Sikkerhedsniveau

en: Content type
da: Indholdstype

[ctx: photo safety level]
en: Safe
da: Sikkert

[ctx: photo safety level]
en: Moderate
da: Moderat

[ctx: photo safety level]
en: Restricted
da: Indskrænket

[ctx: photo content type]
en: Photo
da: Foto

[ctx: photo content type]
en: Screenshot
da: Skærmbillede

[ctx: photo content type]
en: Other
da: Andet

en: Tag options
da: Mærkeindstillinger

en: Use Host Application Tags
da: Brug værtsprogrammets mærker

en: More tag options
da: Flere mærkeindstillinger

en: Added Tags:
da: Tilføjede mærker:

en: Enter new tags here, separated by commas.
da: Angiv nye mærker her, adskilt af kommaer.

en: Add tags per image
da: Tilføj mærker pr. billede

en: If checked, you can set extra tags for each image in the File List tab
da: Hvis markeret, kan du angive ekstra mærker hvor hvert enkelt billede i filliste-fanebladet

en: Strip Spaces From Tags
da: Fjern mellemrum fra mærker

en: Publication Options
da: Offentliggørelsesindstillinger

[ctx: As in accessible for people]
en: Public (anyone can see them)
da: Offentlig (alle kan se dem)

en: Visible to Family
da: Tilgængelige for familie

en: Visible to Friends
da: Tilgængelige for venner

en: More publication options
da: Flere offentliggørelsesindstillinger

en: Safety level:
da: Sikkerhedsniveau:

en: Safe
da: Sikkert

en: Moderate
da: Moderat

en: Restricted
da: Indskrænket

en: Content type:
da: Indholdstype:

en: <b><h2><a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a> Export</h2></b>
da: <b><h2><a href='http://www.23hq.com'><font color="#7CD164">23</font></a> Eksport</h2></b>

en: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flick</font><font color="#FF0084">r</font></a> Export</h2></b>
da: <b><h2><a href='http://www.flickr.com'><font color="#0065DE">flickr</font><font color="#FF0084">r</font></a> Eksport</h2></b>

en: Fewer publication options
da: Færre offentliggørelsesindstillinger

en: Fewer tag options
da: Færre mærkeindstillinger

en: Export to %1 Web Service
da: Eksportér til webtjenesten %1

en: Start Uploading
da: Start upload

en: Author and maintainer
da: Udvikler og vedligeholder

en: Developer
da: Udvikler

en: Flickr Export
da: Flickr-eksport

en: Failed to Fetch Photoset information from %1. %2
da: Kunne ikke hente fotosæt-information fra %1. %2

en: Warning
da: Advarsel

en: Failed to upload photo into %1. %2
    Do you want to continue?
da: Upload til %1 mislykkedes. %2
    Vil du fortsætte?

en: Continue
da: Fortsæt

en: Cancel
da: Annullér

note: i18n: ectx: Menu (Export)
en: &Export
da: &Eksportér

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: Export to Flick&r...
da: Eksportér til Flick&r...

en: Flickr Account Selector
da: Valg af Flickr-konto

en: Add another account
da: Tilføj endnu en konto
