kipiplugin_printimages - en to el translation catalogue (99 entries)

note: i18n: ectx: Menu (Image)
en: &Image
el: Ε&ικόνα

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Print images
el: Εκτύπωση εικόνων

en: Print Assistant...
el: Βοηθός εκτύπωσης...

en: Print Images
el: Εκτύπωση εικόνων

en: Please select one or more photos to print.
el: Παρακαλώ επιλέξτε μία ή περισσότερες φωτογραφίες για εκτύπωση.

en: Print Assistant
el: Βοηθός εκτύπωσης

en: Unable to create a temporary folder. Please make sure you have proper permissions to this folder and try again.
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού φακέλου. Παρακαλώ ελέγξτε ότι έχετε τις απαραίτητες άδειες σε αυτόν το φάκελο και δοκιμάστε ξανά.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop photos, just scale them.
el: Χωρίς περικοπή φωτογραφιών, με απλή κλιμάκωση.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableCrop)
en: Do not crop
el: Χωρίς περικοπή

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate photo to the left
el: Περιστροφή φωτογραφίας προς τα αριστερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateLeft)
en: Rotate &left
el: Περιστροφή &αριστερά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate photo to the right
el: Περιστροφή φωτογραφίας προς τα δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropRotateRight)
en: Rotate &right
el: Περιστροφή &δεξιά

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageDown)
en: Previous photo
el: Προηγούμενη φωτογραφία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropPrev)
en: << Pr&evious
el: << Π&ροηγούμενο

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, BtnCropNext) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Next photo
el: Επόμενη φωτογραφία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnCropNext)
en: Ne&xt >>
el: Επόμ&ενο >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblCropPhoto)
en: Photo 0 of 0
el: Φωτογραφία 0 από 0

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIPIPrintImagesPlugin::CropFrame, cropFrame)
en: Move the box in order to crop photos so that they fit inside the photo sizes you have given.  
    You can crop each image differently, or just click the 'Next' button to use the default crop 
    setting for each photo.
    Enable "Do not crop" to avoid cropping all of the photos.
el: Μετακινήστε το κουτί για να περικόψετε φωτογραφίες ώστε να χωρούν στα μεγέθη φωτογραφιών που έχετε δώσει.  
    Μπορείτε να περικόψετε την κάθε εικόνα διαφορετικά, ή απλά κάνετε κλικ στο 'Επόμενο' για να χρησιμοποιήσετε την προκαθορισμένη ρύθμιση
    περικοπής για κάθε φωτογραφία.
    Ενεργοποιήστε την επιλογή "Χωρίς περικοπή" για την αποφυγή περικοπής όλων των φωτογραφιών.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, BtnSaveAs)
en: Save As
el: Αποθήκευση ως

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CustomLayout)
en: Custom layout
el: Προσαρμοσμένη διάταξη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photoGridCheck)
en: Photo grid
el: Φωτογραφικό πλέγμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fitAsManyCheck)
en: Fit as many as possible
el: Προσαρμογή για όσο το δυνατό περισσότερες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_photosXPageCheck)
en: Photos per page
el: Φωτογραφίες ανά σελίδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Rows
el: Γραμμές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Columns
el: Στήλες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Photo size
el: Μέγεθος φωτογραφίας

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_photoUnits)
en: inches
el: ίντσες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintAutoRotate) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_autorotate)
en: Auto rotate
el: Αυτόματη περιστροφή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_doneButton)
en: Done
el: Τέλος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2)
en: Photos:
el: Φωτογραφίες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Sheets:
el: Φύλλα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Empty slots:
el: Κενές υποδοχές:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to PDF
el: Αποτύπωση σε PDF

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to JPG
el: Αποτύπωση σε JPG

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_printer_choice)
en: Print to gimp
el: Αποτύπωση στο gimp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_pagesetup)
en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LblPreview)
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, BtnPreviewPageUp)
en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Captions:
el: Τίτλοι:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: No captions
el: Χωρίς τίτλους

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Image file names
el: Ονόματα αρχείων εικόνας

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Exif date-time
el: Ημερομηνία-ώρα Exif

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Comments
el: Σχόλια

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_captions)
en: Free
el: Ελεύθερο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_free_label)
en: %f  filename, %t exposure time, %c comment, %i ISO, %d date-time, %r resolution, %a aperture, %l focal length, \n newline
el: %f  όνομα αρχείου, %t χρόνος έκθεσης, %c σχόλιο,  %i ISO, %d ημερομηνία-ώρα,  %r ανάλυση, %a διάφραγμα, %l εστιακό μήκος, \n νέα γραμμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_sameCaption)
en: same to all
el: όπως όλα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSaveSettings) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_setDefault)
en: Use as default
el: Χρήση προκαθορισμένου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Family:
el: Οικογένεια:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Color:
el: Χρώμα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Size:
el: Μέγεθος

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrintOptionsPage)
en: Image Settings
el: Ρυθμίσεις εικόνας

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupImage)
en: Position
el: Θέση

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupScaling)
en: Scaling
el: Κλιμάκωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mNoScale)
en: &No scaling
el: &Χωρίς κλιμάκωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleToPage)
en: &Fit image to page
el: &Προσαρμογή εικόνας στη σελίδα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintEnlargeSmallerImages)
en: Enlarge smaller images
el: Μεγέθυνση μικρότερων εικόνων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mScaleTo)
en: &Scale to:
el: &Κλιμάκωση σε:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Millimeters
el: Χιλιοστά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Centimeters
el: Εκατοστά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_PrintUnit)
en: Inches
el: Ίντσες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PrintKeepRatio)
en: Keep ratio
el: Διατήρηση αναλογιών

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mSaveSettings)
en: Use these scaling options as default.
el: Χρήση αυτών των επιλογών κλιμάκωσης ως προκαθορισμένων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Photos per page:
el: Φωτογραφίες ανά σελίδα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Multiple pages:
el: Πολλαπλές σελίδες:

en: Choose your grid size
el: Επιλέξτε μέγεθος πλέγματος

en: Number of rows
el: Αριθμός γραμμών

en: Insert number of rows
el: Εισαγωγή αριθμού γραμμών

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Insert number of columns
el: Εισαγωγή αριθμού στηλών

en: Choose to have a custom photo size album
el: Επιλογή για προσαρμοσμένο μέγεθος φωτογραφιών σε λεύκωμα

en: Photo height
el: Ύψος φωτογραφίας

en: Insert photo height
el: Εισαγωγή ύψους φωτογραφίας

en: Photo width
el: Πλάτος φωτογραφίας

en: Insert photo width
el: Εισαγωγή πλάτους φωτογραφίας

en: Auto rotate photo
el: Αυτόματη περιστροφή φωτογραφίας

en: Kipi-plugins image printing
el: Πρόσθετο Kipi για εκτύπωση εικόνων

en: disabled
el: ανενεργό

en: Select page layout
el: Επιλογή σελιδοποίησης

en: Crop photos
el: Περικοπή φωτογραφιών

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Print assistant
el: Βοηθός εκτύπωσης

en: A tool to print images
el: Ένα εργαλείο εκτύπωσης εικόνων

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Contributor
el: Συντελεστής

en: Unsupported Paper Size
el: Μη υποστηριζόμενο μέγεθος χαρτιού

en: Photo %1 of %2
el: Φωτογραφία %1 από %2

en: Page %1 of %2
el: Σελίδα %1 από %2

en: Add again
el: Προσθήκη ξανά

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Output Path
el: Διαδρομή εξόδου

en: Overwrite File
el: Αντικατάσταση αρχείου

en: The following file will be overwritten. Are you sure you want to overwrite it?
el: Το ακόλουθο αρχείο θα αντικατασταθεί. Επιθυμείτε την αντικατάσταση του αρχείου αυτού;

en: Could not save file, please check your output entry.
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου, ελέγξτε τα δεδομένα εξόδου.

en: Could not remove the GIMP's temporary files.
el: Αδυναμία αφαίρεσης των προσωρινών αρχείων του GIMP.

en: There was an error launching the GIMP. Please make sure it is properly installed.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εκκίνηση του GIMP. Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι είναι εγκατεστημένο σωστά.

en: Empty output path.
el: Διαγραφή διαδρομής εξόδου.
