kipiplugins - en to el translation catalogue (88 entries)

en: <p>This is the current processing status.</p>
el: <p>Αυτή είναι η τρέχουσα κατάσταση επεξεργασίας.</p>

en: <p>This is the batch job progress as a percentage.</p>
el: <p>Αυτή είναι η πρόοδος της ομαδικής εργασίας σε μορφή ποσοστού.</p>

en: Copy to Clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Close
el: Κλείσιμο

en: <i>unavailable</i>
el: <i>μη διαθέσιμο</i>

en: <i>Make:</i>
el: <i>Κατασκευή:</i>

en: <i>Model:</i>
el: <i>Μοντέλο:</i>

en: <i>Created:</i>
el: <i>Δημιουργία:</i>

en: <i>Aperture:</i>
el: <i>Διάφραγμα φακού:</i>

en: <i>Focal:</i>
el: <i>Εσίαση:</i>

en: <i>Exposure:</i>
el: <i>Έκθεση:</i>

en: <i>Sensitivity:</i>
el: <i>Ευαισθησία:</i>

en: 
    %1|Camera RAW files
el: 
    %1|αρχεία RAW φωτογραφικής

en: Select an Image
el: Επιλέξτε μια εικόνα

en: Select Images
el: Επιλέξτε εικόνες

en: Login:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικό πρόσβασης:

en: &Login
el: Ό&νομα χρήστη

en: &Skip
el: &Παράλειψη

[ctx: @title:window]
en: Error
el: Σφάλμα

en: Password cannot be empty.
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Album
el: Λεύκωμα

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Time Stamp:
el: Χρονική σφραγίδα:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Location:
el: Θέση:

en: These are basic settings for the new %1 album.
el: Αυτές είναι βασικές ρυθμίσεις για το νέο %1 λεύκωμα.

en: Title of the album that will be created (required).
el: Ο τίτλος του λευκώματος που θα δημιουργηθεί απαιτείται)

en: Date and Time of the album that will be created (optional).
el: Ημερομηνία και ώρα δημιουργίας του λευκώματος (προαιρετικό)

en: Description of the album that will be created (optional).
el: Περιγραφή του λευκώματος που θα δημιουργηθεί (προαιρετικό)

en: Location of the album that will be created (optional).
el: Θέση του λευκώματος που θα δημιουργηθεί (προαιρετικό)

[ctx: @action:button]
en: &Start
el: Έναρ&ξη

en: Close window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel current operation
el: Ακύρωση τρέχουσας λειτουργίας

en: Handbook
el: Εγχειρίδιο

en: About...
el: Σχετικά...

en: Version: %1
el: Έκδοση: %1

en: About %1
el: Σχετικά %1

en: Copyright 2003-2016, KDE developers team
el: Copyright 2003-2016, η ομάδα των προγραμματιστών του KDE

en: Browse...
el: Περιήγηση...

en: Thumbnail
el: Εικόνα επισκόπησης

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: User1
el: Χρήστης1

en: User2
el: Χρήστης2

en: User3
el: Χρήστης3

en: User4
el: Χρήστης4

en: User5
el: Χρήστης5

en: User6
el: Χρήστης6

en: Add new images to the list
el: Προσθήκη νέων εικόνων στη λίστα

en: Remove selected images from the list
el: Αφαίρεση των επιλεγμένων εικόνων  από τη λίστα

en: Move current selected image up in the list
el: Μετακίνηση της τρέχουσας επιλεγμένης εικόνας προς τα πάνω στη λίστα

en: Move current selected image down in the list
el: Μετακίνηση της τρέχουσας επιλεγμένης εικόνας προς τα κάτω στη λίστα

en: Clear the list.
el: Καθαρισμός λίστας.

en: Load a saved list.
el: Φόρτωση μιας αποθηκευμένης λίστας.

en: Save the list.
el: Αποθήκευση της λίστας.

en: Select the image file list to load
el: Επιλέξτε τη λίστα αρχείων εικόνων που θα φορτωθεί

en: All Files (*)
el: Όλα τα αρχεία (*)

en: Select the image file list to save
el: Επιλέξτε τη λίστα αρχείων εικόνων που θα αποθηκευτεί

en: Output file format:
el: Τύπος αποθήκευσης αρχείου εξόδου:

en: <p>Set the output file format to use here:</p><p><b>JPEG</b>: output the processed image in JPEG format. This format will give smaller-sized files.</p><p><b>Warning: Due to the destructive compression algorithm, JPEG is a lossy quality format.</b></p><p><b>TIFF</b>: output the processed image in TIFF format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PNG</b>: output the processed image in PNG format. This generates large files, without losing quality. Image is compressed.</p><p><b>PPM</b>: output the processed image in PPM format. This generates the largest files, without losing quality. Image is not compressed.</p>
el: <p>Καθορίστε τον τύπο αποθήκευσης του αρχείου εξόδου προς χρήση εδώ:</p><p><b>JPEG</b>: έξοδος της επεξεργασμένης εικόνας σε τύπο JPEG. Αυτός ο τύπος δίνει αρχεία μικρότερου μεγέθους.</p><p><b>Προσοχή: Λόγω του καταστροφικού αλγορίθμου συμπίεσης, το JPEG είναι τύπος αποθήκευσης με απώλειες στην ποιότητα.</b></p><p><b>TIFF</b>: έξοδος της επεξεργασμένης εικόνας σε τύπο TIFF. Αυτός ο τύπος δημιουργεί μεγάλα αρχεία, χωρίς απώλειες στην ποιότητα. Η εικόνα είναι συμπιεσμένη.</p><p><b>PNG</b>: έξοδος της επεξεργασμένης εικόνας σε τύπο PNG. Αυτός ο τύπος δημιουργεί μεγάλα αρχεία, χωρίς απώλειες στην ποιότητα. Η εικόνα είναι συμπιεσμένη.</p><p><b>PPM</b>: έξοδος της επεξεργασμένης εικόνας σε τύπο PPM. Αυτός ο τύπος δημιουργεί τα μεγαλύτερα αρχεία, χωρίς απώλειες στην ποιότητα. Η εικόνα δεν είναι συμπιεσμένη.</p>

en: If Target File Exists:
el: Αν το αρχείο προορισμού υπάρχει:

en: Overwrite automatically
el: Αυτόματη αντικατάσταση

en: Open rename-file dialog
el: Άνοιγμα του διαλόγου μετονομασίας αρχείου

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Max Dimension
el: Μέγιστη διάσταση

en: Destination
el: Προορισμός

en: Options
el: Επιλογές

en: This is the list of images to upload to your %1 account.
el: Αυτή είναι η λίστα των εικόνων για αποστολή στον %1 λογαριασμό σας.

en: This is a clickable link to open %1 in a browser.
el: Αυτός είναι ένας δεσμός για άνοιγμα του %1 με κλικ σε έναν περιηγητή.

en: This is the %1 account that is currently logged in.
el: Αυτός είναι ο %1 λογαριασμός που είναι τώρα σε σύνδεση.

[ctx: account settings]
en: Name:
el: Όνομα:

en: Change Account
el: Αλλαγή λογαριασμού

en: Change %1 account for transfer
el: Αλλαγή %1 λογαριασμού για μεταφορά

en: This is the %1 folder to/from which selected photos will be uploaded/downloaded.
el: Αυτός είναι ο %1 φάκελος από/προς τον οποίο οι επιλεγμένες φωτογραφίες θα αποσταλούν.

en: Album:
el: Λεύκωμα:

en: New Album
el: Νέο λεύκωμα

en: Create new %1 folder
el: Δημιουργία νέου %1 φακέλου

[ctx: album list]
en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Reload album list
el: Επαναφόρτωση λίστας λευκωμάτων

en: This is the maximum dimension of the images. Images larger than this will be scaled down.
el: Αυτή είναι η μέγιστη διάσταση των εικόνων. Εικόνες μεγαλύτερες αυτής της διάστασης θα περιοριστούν.

en: Original Size
el: Αρχικό μέγεθος

en: This is the location where %1 images will be downloaded.
el: Αυτή είναι η θέση λήψης των %1 εικόνων.

en: These are the options that would be applied to photos before upload.
el: Αυτές είναι οι επιλογές για εφαρμογή στις εικόνες πριν την αποστολή.

en: Upload original image file
el: Αποστολή αρχικού αρχείου εικόνας

en: Resize photos before uploading
el: Αλλαγή μεγέθους φωτογραφιών πριν την απαοστολή

en: Maximum Dimension:
el: Μέγιστη διάσταση:

en: JPEG Quality:
el: Ποιότητα JPEG:
